BILJARTEN. E. D. O.-Meidericher Spiel Verein. SCHAATSENRIJDEN. HET EUROPEESCH KAMPIOENSCHAP. HOCKEY Men schrijft ons: Op 2den Kerstdag ontvangt E.D.O. op haar terrein achter de Zwemschool aan de Kle verlaan de Meidericher Spiel-Verein E. V. uit Duisburg. Het is een bekend feit, dat de Duitschers, vooral de laatste jaren, in tegenstelling met- de Hollanders, enorm zijn vooruitgegaan. Dit geldt vooral op het gebied van voetbal. De Meidericher Spiel-Verein E. V., bestaat uit een stel flinke jonge mannen, die be halve voetbal cok de athletiek en gymnastiek beoefenen. Het is dan ook niet te verwonde ren dat zij een mooie ploeg vormen. Bij een prachtige combinatie spelen zij in een gewel dig snel tempo. Het vorig seizoen behoorden zij in de wedstrijden om het kampioenschap van Duitschland tot de laatste 8 Vereenigin- gen en was zij kamoiosn van haar afdesling. 'Dientengevolge sneelt zij dit seizoen in de pas Ingestelde hoofd-klasse, de hoogste af deeling weljce in Duitschland bestaat en wat onge veer hetzelfde is als bij ons de westelijke eerste klasse afdesling. Wij gelooven dat we niets te veel zeggen als we beweren dat zulke ploegen veel te weinig in Holland komen. Ook voor onze Rood-Zwarten, die den laatsten tijd met veel tegenspoed te kampen hebben, zal het een mooie, leerrijke wed strijd zijn. Wij hopen dan ook, dat zij in de zen wedstrijd waarin gespeeld wordt om het spel, hun vorm zullen terugvinden en sooe- dig de zoo oneervolle plaats zullen verlaten. Kom, E.D.O., zet de tanden op elkaar en toon dat het ernst is met uw streven om van de onderste plaats te komen. Het heeft te veel jaren van ingespannen arbeid gekost, om het eerste-klasseschap te behalen, dan dat het nu zoo maar zonder strijd prijsgegeven zou worden. Strijd, harde strijd zal er gele verd moeten worden om voor de eerste klas gehouden te blijven. Toon dat de saamhoo- righeid niet verdwenen is en span nog eens alle krachten in. Het moet en zal gelukken! Het elftal van E.D.O. is als volgt: Meenhorst. Kuyl, Van Weeren, Boeree, Dinkla. C. v. d. Laan, Acene, J. Perukel, Steffens Jr., L. Perukel, Oome. Tot zoover de inzender. Nu het Haarlemsche publiek gisteren van voetbalwedstrijden verstoken is geweest, zul len wel velen van deze mooie gelegenheid ge bruik maken om bovengenoemden wedstrijd te gaan zien. We kunnen den liefhebbers met een gerust hart aanraden om naar de Kle verlaan te gaan, want ze zullen daar prima spel zien. KRACHTSPORT Nederlandsch kampioenschap Gewichtheffen. Te Deventer zijn Zondag de wedstrijden om het kampioenschap gewichtheffen van Nederland gehouden. Tijdens deze wedstrij den werden drie Nederlandsche records ver beterd. H. M. de Wolf (Haarlem) vestigde een nieuw record twee-handig stooten in de klasse extra-vedergewicht en bracht dit op 97.8 K.G. Tabak (Beverwijk) bracht in de klasse lichtgewicht twee records op zijn naam nl. tweehandig trekken op 89.8 K.G. en tweehan dig stooten op 114.8 K.GV (oude records resp. 87 1/2 en 114.2 K.G.) De uitslagen waren als volgt: Vedergewicht: 1. P. Kaffa (P.O.K. den Haag), 240 p. 2. IT. M. de Wolf (H.K.V. Haar lem) 235 pnt., 3. B. Hensen (D.O.K. Amster dam) 215 pnt. Lichtgewicht: 1. C. J. Tabak (D.O.K. Bever wijk), 235 pnt., 2. G. Roes (D.O.K., Amster dam), 237 1/2 pnt., 3. M. Overstegen (D.O.K. Amsterdam) 210 pnt. Midden A-gewicht-: 1. J. Boterbloem (H.K.V. Haarlem), 270 pnt. 2. J. Sinteur (Hercules Den Haag) 267 1/2 pnt. 3. J. Lies- ker (D.OJK. Amsterdam) 265 pnt. Midden-B. gewicht: 1. J. Stastra (Wilhel- minagarde Amsterdam), 287 1/2 pnt., 2. J. Beentjes (D.O.K., Beverwijk) 282 1/2 pnt-. Zwaargewicht: 1. M. Verheyen (D.O-K. Den Haag 320 pnt. 2. H. Verheyen (D.O.K. Den Haag) 315 pnt., 3. A. Burgers (H.K.V. Haarlem) 302 pnt. Internationale worstelwedstrijden. ARNHEM, 22 Dec. In de groote zaal van Musis Sacrum" vond Zondagavoid een in ternationale worstelwedstrijd tusschen de krachtsportvereenigingen „Achilles" uit Arn hem en „Heros" uit Dortmund plaats. Voor dezen wedstrijd bestond buitengewoon groote belangstelling, zoodat de grootste zaal van Arnhem amper groot genoeg bleek te zijn om de toeschouwers te kunnen herbergen. De uitslag van de eerste ronde luidt: Extra veder-gewicht: J. van der Linde (Achilles) verliest van Kuhnke (Heros) na verlenging in 14 min. 10 sec. Lichtgewicht: Sparling (Heros) wint van G. Vos (Achilles) in 1 min. 2 sec. Midden A.-gewicht: C. Vos (Achilles) ver liest van Bettner (Heros) na 6 min. 33 sec. Vedergewicht: J. Vos (Achilles) ver liest van Meyer (Heros) in 9 min. 35 sec. Midden B.-gewicht: W. Brachten (Achilles) verliest van Schneppendahl (Heros) in 10 min. 10 sec. Midden C gewicht: J. Kerkhoff (Achilles) verliest van Kallner in 6 min. 37 sec. Zwaar gewicht: D. de Jonge (Achilles), verliest van Vogedes (Heros), na 11 min. 17 SGHeros had na de eerste ronde 0 strafpun- ten, Achilles 21. SCHAKEN Dr. Euwe's reis naar Indië gaat door. AMSTERDAM, 20 December. Burgemees ter en Wethouders van Amsterdam hebben thans besloten om tijdens Dr. Euwe's reis naar Ned.-Indië voor diens schaaktournee, een plaatsvervanger voor Dr. Euwe te stel len, waarmede de tournee naar Ned.-Indië een feit is geworden. DATJES-HOCKEY Oost-NederlandWest-Nederland (3—4) Zondag had te Arnhem een wedstrijd plaats tusschen elftallen van Oost-Neder- land en West-Nederland- Nadat de rust met gelijken stand was ingegaan (2—-2).wisten de Westelijken tenslotte met 4—3 de ont moeting te winnen. DE EERSTE DAG OP DE HAARLEMSCHE IJSBAAN. Mooi doch zwak ys en weinig rijders. Bereidwilligheid van amb tenaren maakte openstelling mogelijk. Het ijs groeide, Onzichtbaar en onhoor baar. alleen peiibaar. Een groei, waarvan de omvang slechts te constateeren valt bij de vernietiging van het gewassene zelf. omdat het in tegenstelling met den groei van alle andere dingen naar beneden wast. In de stadsgrachten was de dikte te zien als het vernield werd door de logge rompen van schuiten, die er ruw doorvoeren, alsof het geen heel kostbare substantie was. En de jongens op den wallekant keken daarnaar met spijt-igen wrok. zij zeiden onhartelijke dingen, tegen de schippers, die met zwiepen de vaarboomen in de scherven van het kost baar ijs wellustig plensden. En in de slooten steenigden zij het zelf uit pure liefde. Maar buiten de stad op de IJsbaan vorm de zich het ijs gestadig aan en ongeweten. Er lette niemand op. dan de bestuurders en Jan van Galen en zijn mannen, die sinds het intreden van de vorst hun voortdurende zorg verdubbeld zagen. Aan het begin van eiken nieuwen dag peilden zij het ijs. Terwijl het in de stadswate-ren toenam met millime ters groeide het hier bij den centimeter, een twee, drie, vier, vijf zes. Er scheelde nog maar weinig aan of het zou dik genoeg we zen om berijdbaar te zijn. Het zou Zondag worden en het vrije raenschdom zou zich op het ijs vermeien. Toen ging het natuurlijk dooien. Het bestuur zafc in het houten huisje, waar de kachel aangemaakt was. waar de tele foon ai zonder ophouden de belangstelling van de buitenwereld vertolkte, kortom, waar de ijsbaan-gezelligheid in de lucht hing. Zes centimeter zijn een maximale dunheid, maar men kan ze optimistisch ook als een mini male dikte beschouwen, dan is niet weg te cijferen, dat ijs dikte heeft, en bovendien, de eerste dag van dooi kan de laatste zijn van een heelen ijswinter en als die dag dan nog een Zondag is? Er werd een compromis gevonden. De baan zou opengesteld worden alleen voor leden, en houdsters van dames- en kinderkaarten. Dagkaarten werden niet verkocht. Het voor deel voor de ijsclub was tweeërlei. Het zes centimeter-ijs werd niet overbelast en uit de teleurgestelden, die geen. dagkaart konden krijgen werd een niet onwelkom aantal nieuv/e leden gekweekt. Er was echter nog een groot probleem, waarvan de oplossing de gansche al of niet openstelling beheerschte. Er waren namelijk geen kaarten. Die lagen in de kluizen van het stadhuis, naar de belastingcontrole ge bracht om afgestempeld te worden. Dat af stempelen was gebeurd, maar hoe kom je op Zondagmorgen op een onverdachte manier in de kluizen van het stadhuis? De heele zaak was zeker in duigen gevallen als de ambtenaren van de belastingcontrole niet zoo welwillend geweest waren, om op verzoek van den voo-zitter, jhr. P. J. Boo?aert naar het Stadhuis te gaan en de brandkast openen. Niets verplichtte hen daartoe en allen, die gisteren een plezieringen dag heb ben gehad op de IJsbaan mogen de ambte naren van de belastingcontrole dank weten voor hun bereidwilligheid. Zoo hebben wij dan 22 December, nog in 't zelfde jaar van den st^engsten winter, die ons heugt, opnieuw de ijzers onder eehad. Om twee uur ging de ijsbaan aan de Klever laan Zondagmiddag open. Het was heelemaal niet vreomd. Zondag 3 Maart waren wij er nog voor het laatst en reden over de jonge grassprietjes. Wat is een tusschenpoos van negen maanden? Vroeger lagen onze schaat sen wel eens jaren achtereen in het vet, edoch, de schaatsen ondervinden nu wat magere jaren zijn. 't Was dus heelemaal niet ohwenm'g om op de smalle ijzers te staan en alle reflexen van de schaatsenrijspieren weer te voe'en. En wie zag niet onder het baant'es trekken de baan van dit voorjaar duidelijk voor den geest? Waar nu nog een soort, litteeken was, z-at toen de groote cake-walk, waar je op en neer ging als op de golven van de zee en waar toen een groote p7as stond begon er nu ook een te komen, natuurlijk voor het na- vil joen. Er waren rijders, die er in baadden. Maar overigens, wat een verschil met het vergane versleten, oogereden, versmolten lis van 3 Maa-t! Als een geoolitoerde. effen vlakte lag de ijsbaan, zonder hobbels, zon der barsten, zonder gaten. Ideaal, zooals slechts nieuw, maagdelijk ijs kan zijn. De banen waren op deze'fde wijze uitge zet als verleden jaar. een buitenbaan, een binnenbaan, omslu'tend het middenterrein, bestemd voor kunstrijders en bandy. De kunstriidershoek aan den Oostkant is otgeheven, dit is een verbetering. En. zooa's wij onlangs medegedeeld hebben, toen wij de nieuwigheden on de ijsbaan beschreven, de krabbeibaan is verboden voor wie er niets te maken heeft, omdat hij rijden kan. Ook dit is eer goede maatregel, waar streng de hand aan gehouden wordt, zooals wij zagen, toen de baanwachter een zuiveringstocht hield- Voor de krabbelaars is er tevens een soort officieele erkennmg van hun vorderingen mee geschanen. Want is een beginneling in derdaad gevorderd, dan zal de baanwachter hem als geoefend rijder beschouwen en dan komt hij automatisch on de groote baan. terwijl hii of zij het zelf misschien nog niet aangedurfd had om daanoo te gaan. Wel was er weer de echte ijsbaanstemming al werd er gereden onder de somberheid van een door sneeuw^reiging grijze lucht, wel kloot e weer het Ho1 landsche soortleven in het fel dooreen schieten van lenige, en for- sche figuren, vol prachtige beweging. En het sierlijk glijdend voortgaan van een zoo veel kleurige, bonte menigte, het knaooe schoon- rijden van paren bracht weer de gratie, die de ijsbaan elke maal dat er gereden wordt opnieuw zoo bekorend maakt. Het werd niet druk dezen eersten middag. Wij misten ook de met soarming verbeide vaantjes oo de tram. Oo onze nieuwsborden hadden wij de openstelline van de baan ech ter 's morgens aangekondigd. Tegen half vijf. toen het donker trouwens velen al de voorkeur had doen geven aan de gezelligheid van het paviljoen, waar h°t buffet, in eens weer naraat was en waar de Ongevallendienst waakte, stoof p'otse'me de sneeuw, losgekomen uit de laag handende lucht over de baan en c'eed het moo;e iis, waar reeds hier en daar het water in vlek ken op was komen te staan verkeeren in sr.eeuwils. Wel kort was het vermaak dit keer. want van een o^enstePen van de baan 's avonds was natuurlijk geen sp-ake. Gaat het nu weer opvriezen. dan is *och het moo!e eerste ijs weg. ..Es war zu schön gewesen!" Doch in elk geval, een ys'ooze winter kan het niet meer worden, hoe hard het nu ook gaat, dooien. Wij hebben weer gereden en wie weet hoe dikwijls wij het nog zullen doen. misschien ook nog in 1929, het ijs-jaar bij uitnemendheid. Van Belle wint den titel. De derde dag van dit tournooi is een groot succes geworden voor de Hollanders, aldus le zen we in het Hbld. Jan Dommering heeft zich glansrijk hersteld in zijn partij tegen Soussa. Niet alleen dat hij die partij met flinke cijfers heeft gewonnen, maar zijn spel was nu weer zoo goed als van ouds. Mooier, sterker en geroutineerder dan wij de laatste dagen van hem zagen. En als onze kampioen dan zoo aan het werk is dan dringt zich de vraag op of dat diezelfde speler is die de afgeloopen dagen zoo vreemd heeft staan schutteren. De physieke gesteldheid van den speler is hier natuurlijk van beteekenis, als daaraan in de biljartsport maar het minste hapert, aan zijn ernstige gevolgen onvermijdelijk. Dommering speelde de partij met 4,1-gemid- delde. In zijn vier top-series n.L 83, 133, 83 en 75 (deze laatste was de slotserie) heeft hij de ballen steeds aan één kant van het biljart weten Te houden. Maat en tempo waren vol maakt. Soussa speelde in dit tournooi zwaar gede primeerd. De Duitschers die hem nog onlangs in de wedstrijden te Berlijn zagen, staan een voudig paf van zooveel verschiL In de partij tegen Dommering was hij nergens: een serie van 51 was het eenige moment van beteeke nis. Op het andere biljart speelde Wiemers weer een kolossale partij. Zijn spel maakt hier een grootschen indruk, omdat hij nog nimmer zoo'n kracht heeft te zien gegeven Wiemers is 53 jaar; daarvan speelt hij reeds 40 jaren biljart: het Is dus een typisch ver schijnsel dat hij nog steeds sterker wordt en voor vele jongeren nog altijd ongenaakbaar is. Albert had het zwaar te verantwoorden te gen dit spel. De cijfers luiden: Dommering Soussa Pnt. Brt. H.S- Gem. 400 10 122 40.— 149 9 51 13.55 400 19 11 21.05 87 18 17 4.83 Wiemers Albert Poensgen slaat Moons In öe volgende ronde kwamen Van Belle Vives en PoensgenMoons. De Gentenaar had geen zware taak. Hij speelde een goede partij, waarin echter geen enkele belangrijke serie voorkwam. Een par tij van groote kracht: want hij speelde met ruim 30 gemiddelde! Hij begon met 55, daarna tweemaal 60, even later driemaal 36 en ten slotte nog 26 en 38. De Spanjaard (Vives), die dit tournooi heel huiselijk in z'n colbertje speelt had in deze partij geen enkel goed moment. Men kan aan zijn spel zien, dat hij niet gewend is cadre te spelen, omdat hij de dedans-stooten niet naar behooren voorbereidt. Van Belle keek voortdurend naar het an dere biljart, bij welke partij hij groote be langen had, want dr. Poensgen was nog onge slagen, terwijl hij Van Belle één verlo ren had. Maar de Duitscher heeft zijn schoo- ne lei op voortreffelijke wijze gehandhaafd. Moons kreeg geen schijn van kans, zelfs niet toen hij in de tiende beurt met een serie van 73 een grooten achterstand belangrijk reduceerde. Op dat moment hernam Poensgen met een prachtserie van 151 zijn voorsprong terug. Vóór die serie was de stand 218 om 176 in het voordeel van Poensgen Doch Moons bleef op 176 staan! Hoe langer men naar het spel van Poens gen kijkt, hoe vaster het schijnt te worden. Zooals hij de stooten aankijkt, denkt men niet aan missen. Dat spel doet wat houterig aan, maar als men daarbij als spelkenner ziet, hoe hij het ivoor aan zijn wil onder werpt, dan vergeet men dat strakke, dat stij ve, dat ingespannene, doch men ziet spel van hooge klasse. Met 31 maakte hij de partij uit. Door deze overwinning zijn Poensgens kan sen op den titel belangrijk gestegen. De cijfers: v. Belle Vives Poensgen Moons Pnt. Brt. H.S- Gem 400 13 60 30.75 105 12 36 875 400 12 151 33.33 176 11 73 16.— De avondpartijen Van Belle slaat Soussa. Bij de eerste avondpartijen ging de meeste belangstelling uit naar dien tusschen Van Belle en Soussa. Won de laatste dan was het vrij zeker, dat Poensgen den titel zou behalen, doch ae Egyptenaar heeft verloren. Met eere. Na een vrij matig begin wist hij, dank zij een serie van 107, een stand te bewerken van 117 om 242 in zijn voordeeL Maar met Van Belle is men nog niet zoo vlug klaar. Da', bleek nu weer. Met mathematische zuiverheid wist deze zijn rappels te maken. Steeds maar opvangen en tusschen doorspelen. Het spel was verbluffend van eenvoud en soberheid. De honderd was er gauw: men klapt niet meer voor drie cijfers In dit tournooi! Maar bij 150 moest men met alle middelen applaus onderdrukken. Verder ging Van Belle: onver stoorbaar, met een frischheid of hij pas be gon. Op 161 brak een luid applaus los: de serie was verbeterd (Poensgen 160). Dat klappen was van Invloed: de ballen gingen uiteen. Na twee bandstooten had de gewel denaar de positie weer te pakken. Weer dat zuiver rappelleeren. Een eenvoudig piquétje bracht het einde: het waren er 189. Toen bracht het publiek van Belle een ware ova tie. Soussa was van streek. Die maakte niets meer, terwijl Van Belle nog vier beurten noo- dig had. Pnt. Brt. H.S- Gem 400 13 189 30.76 268 12 107 22.33 Van Belle Soussa De partij DommeringAlbert was van ma tig gehalte. Weliswaar maakte onze landge noot series van 104, 60 en 56, doch er waren te veel zwakke beurten in deze partij. Albert speelde iets beter dan 's middags, doch dit tournooi is voor dezen speler te sterk bezet. Pnt. Brt. H.S- Gom. 339 29 58 11.68 400 29 104 1379 Albert Dommering DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Het Persbureau Vaz Dias meldt ons over de wedstrijden van Zondag het volgende: Zondag werden de wedstrijden voort-gezet. De belangrijkste partij ging tusschen van Belle, die een partij verloren had (tegen Wie mers) en Poensgen. De Belg won de partij in negen beurten, hoogste serie 175, gem. 44.44. Dr. Poensgen verkreeg 114 punten, in acht beurten, hoogste serie 32, gem. 14,25. Beide spelers hebben thans een verlies- partij. Dommering won van Vives. De cijfers zijn: 400 voor Dommering aantal beurten 25, hoogste serie 178, gem. 16. Vives 215 in 25 beurten, hoogste serie 30, gem. 8.06. Moens wonn van Albert. Moons 400 in 19 beurten, hoogste serie 103, gem. 21,05. Albert 202 in 18 beurten, hoogste serie 58, gem. 11,22. Tenslotte won Soussa van den Nederlander Wiemers, Soussa maakte de 400 vol in 19 beurten, hoogste serie 138, gem. 21.05. Wiemers 205, aantal belrten 19, hoogste serie 51, gem. 11,75. De partijen van hedenavond zullen de be slissing moeten brengen. De kans is echter groot dat er nog een barragepartij moet wor den gespeeld tusschen van Belle en Dr. Poensgen. De eindwedstrijden om het kampioenschap van Europa biljarten vingen Zondagavond te Groningen aan. Moons won van Soussa. Soussa maakte 400 punten en Soussa 135. De hoogste serie van Moons bedroeg 122, van soussa 44. Moons maakte 12 beurten. Soussa 11. De wedstrijd tusschen Poensgren en Dom mering werd door den laatste gewonnen. Poensgren maakte 294 en Dommering 400 punten, beide in 17 beurten. De hoogste serie van Poensgren bedroeg 48. van Dommering 77. Er is geen barragepartij noodig geweest. De totaal-uitslag luidt: Europeesch kampioen: van Bello (België). 2. dr. Poensgren (Duitschland. 3. Dommering (Nederland). Kampioenschap van Haarlem tweede klasse. DE VOORWEDSTRIJDEN Aan den oproep tot deelneming aan de bij den Ned. Biljartbond aangesloten vereeni- gingen in Haarlem aan bovenstaand kam pioenschap is door deze in ruime mate ge hoor gegeven. Buiten den kampioen, P. Mie- 1. Vos (Haarlem-Noord) 2. Steffers (Korenbeurs) 3. Tabbers (D. E. S 4. Wagenaar (Vriendenkring) 5. De Nijs (D. E. S.) 6. N. N. (D. E. S) 7. v. Trigt (Haarlem-Noord) 8. Copini (Vriendenkring) 9 v, d. Putten (D. E. S-) 10. Kronenburg (Haarlem-Noord) 11. Timmer (Olympia) 12. Zuiderveld (Korenbeurs) 13. Booiman (Olympia) 14. De Vries (D. E. S.) 15. Meeuwenoord (Haarlem-Noord) 16. De Wijs (Olympia) 17. Verharen (Vriendenkring) 18. Geerlings (Spoorzicht) Alzoo worden in de filiale geplaatst; P. Mienis, Vos, Steffers, Tabbers. Wage- r.aar, de Nijs, N. N., v. Trigt- Deze eindstrijden worden gespeeld op 25, 26, 27 28 en 29 December in het lokaal van „Vriendenkring", Centralbar., bij den heer Roefs, Kruisweg. Voor deze wedstrijden om den kampioens nis van de biljartvereenigïng ,JD. E. S.". heb ben zich niet minder dan achttien spelers aangemeld. De kampioen wordt zonder voorwedstrijd in de finale geplaatst, waarin buiten hem de zeven, die het hoogste totaal halen, moyenne plus winstpunten, geplaatst worden. Deze voorwedstrijden hebben het volgende resultaat opgeleverd: pnt. brt. gemid. pnt. tot. gesp. gew. 481 95 5.06 0.90 5.96 4 2 375 91 4.12 1.80 5.92 3 3 463 106 4.41 1.35 5.76 4 3 375 116 3.23 1.80 5.03 3 3 275 119 3.15 1.80 4.95 3 3 434 111 3.90 0.45 4.35 4 1 360 117 3.07 1-20 4.27 3 2 347 111 3.12 0.60 3.72 3 1 300 98 3.06 0.60 3.66 3 1 3C3 128 2.40 1.20 3.60 3 2 369 137 2.69 0.90 359 3 2 331 117 2.82 0.60 3.42 3 1 347 139 2.49 0.90 3.39 3 2 299 110 2.71 0.60 3.31 3 1 313 116 2.69 0-60 3.29 3 1 450 193 2.33 0.45 2.78 4 1 310 125 2.55 2.55 3 287 132 2.17 -- 2.17 3 titïi tweede klasse van Haarlem heeft de Ne- derlandsche Biljartbond een bronzen pla quette voor den kampioen uitgeloofd. Behalve deze zullen er nog vele persoonlijke prijzen uitgereikt worden. Voor de biljartllefhebbers in de Spaarne- st-ad en omgeving zal er dus wat moois te zien zijn gedurende de Kerstweek. T. O. G.t Spaarne' In het lokaal van den heer Brugman aan de Dubbele Buurt werd de laatste wedstrijd gespeeld. Daar de laatste partij van 125 ca ramboles niet kon worden uitgespeeld, werd die dezer dagen alsnog uitgespeeld. De laat ste ontmoeting van dezen massa kamp tus schen T. O. G. en ,,'t Spaarne". werd beslist in het voordeel van ,,'t Spaarne". De totale uitslag van dezen massakamp is dus: Spaarne" 2605 tegen 2470 caramboles voor T.O.G. Met- dezen geringen voorsprong van 135 caramboles behaalde „T Spaarnedus den eersten prijs, bestaande uit een fraaien beker. Hierna volgde de uitreiking van de persoonlijk-behaalde prijzen van de hoogste series uit de vier viertallen. Eerste viertal: aan Wesseling (T.O.G.) met een serie van 25 caramb. een draagmedaille; 2de viertal: aan Michel ('t Spaarne). met een serie van 17 car., een draagmedaille; 3de viertal: na loting tusschen Boogaart Ct Spaarne) en Hommels (T.O.G.) elk met 12 car., gewonnen door Boogaart, een draag medaille: 4de viertal: aan Jansen ('t Spaarne! met een serie van 11 car., eveneens een draagme daille. Hiermede behooren deze geanimeerde wed strijden weer tot het verleden. Jubieumwedstrijden bij „Vrienden kring". Deze wedstrijden zijn voortgezet, met een ontmoeting in klasse B tusschen de viertal len van de B. V. „1925" uit Amsterdam en de Jubilaresse. Deze bezoekers waren geluk kiger dan die van „Olympia" alhier, die don vorigen dag ook in klasse B. waren uitge komen; zij wisten met 20 caramboles in de meerderheid te blijven. Schmidt (1925) was in t begin in de meer derheid tegen Verhaaren (Vriendenkring*. Later kwam de gastheer opzetten, doch het was te laat- Toen Schmidt de 100 vol had, noteerde hij 91 in 31 beurten. Daarna traden de kopspelers van het team de Haan (1925) en Wagenaar (Vrienden kring* ln het strijdperk. Aanvankelijk gir.g de strijd gelijk op. doch aan het eind maak te de gast 13, 7.' 17 en 23. waarmede hij de 125 bijeen had ln 36 beurten. Zijn partner bleef op 82 staan. Bacharach (1925) speelde tegen Reekers (Vriendenkring) een zeer spannende parïi.i, welke tenslotte in het- voordeel van Reekers uitviel met 94 om 100 in 44 beurten. De slotpartij tusschen Visser (1925) en Ter Reehorst (Vriendenkring) was geheel voor den gastheer. Deze liep onmiddellijk uit en vergrootte zijn voorsprong meer en meer, waardoor hij onbedreigd won met 74 om 100 in 55 beurten. Het resultaat van dezen wedstrijd was. dat „1925" 393 en „Vriendenkring" 373 caram boles behaalde. Tournooi te Barcelona. Zondag is het groot internationaal hockcy- tournooi te Barcelona begonnen op de sport terreinen van de groote tentoonstelling, die ln deze Spaansche stad gehouden wordt. Dit tournooi is voor ons van bijzonder belang, omdat Nederland stellig ln dezen strijd niet kansloos is. Op grond van de laatste pres taties van onze oranjeploeg, tijdens de Olym pische spelen en later tegen Engeland, heeft het grootste deel van de buitenlandsche pers Nederland zelfs tot favoriet gemaakt. Men weet daar misschien niet, dat onze ploeg sindsdien door het verlies van enkele uitblin kers wel verzwakt is. maar wij weten onzer zijds weer weinig van de tegenwoordige sterkte der andere landen. In elk geval zal ons elftal, spelende met het heerlijk enthou siasme, waaraan wij gewend zijn geraakt, zich niet gemakkelijk gewonnen geven, te meer omdat de achterhoede, wanneer v. d. Rovaert weer zoo op de .pilplaats speelt als hij in Engeland te Cambridge deed, vrij zeker sterker is dan die van eenig ander land. Nederland is overigens gisteren nog niet in den strijd geweest, het speelt neden, Maan dag, de eerste match tegen Zwitserland, dat eenige dagen geleden plotseling afzegde, maar tenslotte toch nog van de partij is. DUITSCHLAND WINT MET HOOGE SCORE. SPANJE WINT VAN OOSTENRIJK. Zondag begon te Barcelona het groote In ternationale Tournooi, dat tot en met de Kerstdagen te Barcelona zal worden gehou den. Onder groote belangstelling werden Zondag drie wedstrijden gespeeld. Het was zeer warm. In poule A werden gespeeld Duitschland te gen Frankrijk en Spanje tegen Oostenrijk. In den eersten wedstrijd stond Duitschland met rust reeds met 42 voor, dank zij den uitstekend spelenden midvoor Kurt Weiss. Na de pauze werden nog vier doelpunten aan het totaal toegevoegd, zoodat Frankrijk een 82 nederlaag te slikken kreeg. Kurt Weiss maakte zes doelpunten. De ontmoeting tusschen Spanje en Oosten rijk werd een verrassing. Vrijwel den ge- heelen wedstrijd was Oostenrijk wat in de meerderheid, doch de 17-Jarige doelman der Spanjaarden Carregio van Junior H. C. speelde formidabel en hield er*Vdes uit. Aan den anderen kant lukte het beter en met dc rust leidde Spanje met 10. Na de pauze voegden de Spanjaarden nog twee goals aan het totaal toe en zoo eindigde deze wed strijd in een 30 overwinning voor Spanje. In poule B. speelde België tegen Zwitser land; de Belgen waren sterker en wonnen de de ontmoeting met 3—0, de rust ging in met 20 in het voordcel van België. De stand na den eersten dag luidt: Poule A: gesp. gcw. gel. verl. doel. pt. Duitschland 1 1 0 8—2 2 Spanje 1 1 0 3—0 2 Oostenrijk 1 0 0 1 0—3 0 Frankrijk 1 0 0 1 2-8 0 Poule B: België 0 0 0 0 3—01 2 Zwitserland 1 0 0 1 0—3 0 Nederland Heden, Maandag, wordt gespeeld: Spanje Frankrijk, Duitschland—Oostenrijk, en Ne derlandZwitserland. Pluimveetentoonstelling te Heemstede De in het R.-K. Vereenigingsgebouw ge houden nationale tentoonstelling van pluim vee en konijnen te Heemstede, uitgeschreven door de vereeniging „De Eendracht" mag als heel goed geslaagd heeten. Vooral Zondag middag heerschte er een gezellige drukte, zoo dat ook over het bezoek niet te klagen viel. Dank zij ae fraaie prijzen gingen de loten vlot. weg. Direct na het sluitingsuur had dc verloting plaats. De hoofdprijzen werden als volgt gewonnen: le prijs toom kippen. L. A. Vosse. Heem stede, 2e prijs kanarie in kooi, F. Hoeiens, Haarlem, 3e prijs trio kippen. Houtgraaf. Haarlem. De overige 22 prijzen bestonden in hoofdzaak uit kippen en konijnen. Tegen half 9 sloot de voorzitter de heer L. Nunnink de tentoonstelling, dank brengende aan B. en W. voor hun welwillende medewerking, aan de schenkers der talrijke eereprijzen en aan de bezoekers voor hun belangstelling, waaruit mocht blijken, dat dc vereeniging door zulk een tentoonstelling de publieke be langstelling heeft.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11