OVERZICHT. BELANGRIJKE BESPREKINGEN IN HET L CONSERVATIEF TEGEN VOORUITSTREVEND SPORT EN SPEL AGENDA HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 24 DECEMBER 1929 TWEEDE BLAD DE WEG DIE AFGELEGD MOET WORDEN. 'T BELANGRIJKSTE NIEUWS. 1 Hieronder vindt men een uitvoerig verslag van het in het Engelsche Lagerhuis bespro kene naar aanleiding van Chamberlain's interpellatie ten aanzien van de voorgestelde Egyptische hervormingen. Chamberlain heeft met de bekende conservatieve theorieën de politiek van een vooruitstrevende labourre- geering bestreden. Chamberlain die Indertijd zelf de eerste stap heeft gezet op den weg naar souverei- niteit van Egypte is het natuurlijk wel aan zijn politieke geloofsbelijdenis verplicht, om de zich voltrekkende evolutie zooveel moge lijk te remmen. Zijn argumenten zijn voor een deel steekhoudend. Henderson's ant woord echter getuigt van consequente rede neering en vooruitgang op een baan die nu eenmaal onvermijdelijk gevolgd moet wor den. Met snelle schreden ijlt Tsjang Kai Sjek naar den vrede. Althans zoo moet het zijn, als de telegrammen uit zijn land geloofwaar dig moeten zijn. Ook het Chineesch-Russisch conflict schijnt in principe geheel bijzonder te zijn. Ondanks het incident „ten paleize" van den heer Litwinof, die den Franschen gezant Herbette buitengewoon onbeschoft ontvangen heeft, zooals men hieronder kan lezen. Resumeerende, komt het ons voor, dat het Kerstfeest onder nogal gunstige omstandig heden gaat plaats vinden. De meeste con flicten zijn op het oogenblik bijgelegd. In Duitschland is men tenminste tot het in zicht gekomen dat het zoö'niet langer gaat, en heeft men tenminste dank zij den of- Icieuzen dictator Schacht (directeur van de Rijksbank) schoon schip trachten te maken. Ook in Engeland is een crisis tengevolge van de mijnwet op het kantje af ver meden. En zoo Is de sfeer waarin de Haagsche conferentie straks gehouden zal worden, nog net bijtijds gezuiverd. L. A. De Egyptische kwestie in het Lagerhuis. De telegrammen van heden morgen mel den uit Engeland: Sir Austen Chamberlain, de vorige minister van buitenlandsche zaken, heeft in het La gerhuis vragen gesteld over de regeerings- politiek in Egypte. Chamberlain zeide. dat hoewel er geen di recte verandering was gekomen in den toe stand in Soedan, het tengevolge van de nieuwe voorstellen aan de Egyptische regee- ring mogelijk was, dat opnieuw een Egyp tisch bataljon naar Soedan zou gaan. Chamberlain achtte dit een gevaarlijke Stap achteruit. De tijd is nog niet gekomen, zoo hij ooit zou komen, dat Engeland zich ook maar eenigermate van zijn verantwoor delijkheid voor het bestuur van Soedan zou mogen ontslaan en deze samen met de Egyp tische regeering zou mogen aanvaarden. In dien opnieuw een Evyptiscli bataljon naar Soedan wordt gezonden, zou dan vaststaan, dat de voortduring van het verblijf daar uit sluitend van de Engelsche regeering zou af hangen? En dat, wanneer zich een herha ling van de vroegere wrijving voordeed, welke indertijd tot de terugtrekking van die troe pen leidde, het een uitsluitend prerogatief van de Engelsche regeering zal zijn om Se terugtrekking van die troepen af te dwin gen? Ten aanzien van artikel 5 van het voor gestelde verdrag, waarin staat, dat geen van de partijen politieke overeenkomsten zal sluiten, die nadeelig zouden zijn voor de an der, zei Chamberlain, dat het belachelijk is, dat de buitenlandsche politiek van het Brit- sche rijk belemmerd zou worden door de be langen van het koningrijk Egypte. Chamberlain hoopte voorts, dat de minis ter van buitenlandsche zaken de clausule zou herzien, die gebaseerd was op stilzwijgende overeenkomst. Voorgesteld werd, dat de Engelsche troepen Cairo en Alexandrië zouden verlaten. Heb ben zij het recht om dadelijk te vertrekken, wanneer het leven der vreemdelingen te Cairo of Alexandrië of ergens anders in ge vaar zou zijn? Chamberlain vreesde ernstige gevolgen van de toestemming der regeering om de troepen terug te trekken. In zijn antwoord aan Chamberlain, zeide Henderson, dat zijn politiek dezelfde was als die van Chamberlain in den tijd van diens ministerschap. Zijn voorstellen bevatten een wijziging van de voorstellen van het verdrag Chamberlain-Sarwat betreffende de ligging der troepen voor de verdediging van het Suez-kanaal. Door dit verdrag zou het En gelsche bestuur r.iet voorbereid zijn geweest, op het terugtrekken van troepen uit het binnenland naar de oevers van het- Suez- kanaal gedurende een tijdvak van tien ja ren Wetende, dat de Egyptenaren het niet aangenaam vonden, dat Britsche troepen in ium hoofdstad, lagen heeft de tegenwoordigs regeering het niet juist geacht deze bezet- ring nog eens tien jaren te continueeren en zij heeft besloten deze bezetting te eindigen wanneer een geschikte regeling zou zijn be reikt om de Engelsche troepen langs het Ka naal te legeren ten einde de verdediging te verzekeren van dit vitale punt der Britsche imperiale verbindingen. De overbrenging naar het Kanaal zou 5 a 6 jaar in beslag nemen en na het in wer king treden van het voorgestelde verdrag was waarschijnlijk het grootste deel van ge noemde 10 jaar verstreken. Voorts geloofde de regeering dat zij on mogelijk permanent troepen gelegerd kon houden in de hoofdstad van een land, welks souvereiniteit zij wenscht te erkennen. Ten aanzien van de belangen van Soedan, heeft de gouverneur-generaal zich nadrukke lijk verklaard voor het afsluiten van een An- glo-Egyptische overeenkomst en hij was be reid den terugkeer van een Egyptisch bataljon naar den Soedan toe te staan. De regeering wil niet iets toestaan, dat een herhaling zou kunnen bewerkstelligen van de nnaangename voorvallen in 1924. Zij gevoelde evenwel, dat het afsluiten van het verdrag een geheel nieuwe atmospheer zou scheppen en waar borgen zou geven, die de betrekkingen tus- schen beide landen zouden inspireeren tot een waarachtige samenwerking. Van de huidige voorstellen zijn zes ver schillend van het Sarwat-verdrag. Zij leggen de verplichting op Egypte volledig te dechar- geeren voor de verantwoordelijkheid voor leven en eigendommen van de buitenlanders in Egypte. Hij geloofde dat dit voorstel toe passelijk was en indien het verdrag zou wor den beschouwd in het licht, waarin het ver vat was, geloofde hij dat het doeltreffend zou zijn. Verontrustende beperkingen welke aan leiding zouden kunnen geven tot verdenkin gen en de nationale gevoelens zouden kun nen kwetsen zijn weggenomen. De regeering geloofde, dat het de onafhan kelijkheidsverklaring van Egypte in 1922 moest beschouwen als een volkomen ophef fing van iedere interventie in het interne be stuur van Egypte. Een dergelijke interventie zou naar haar meening slechts gehandhaafd kunnen worden door geweld.'Een politiek van geweld zou geen oogenblik discussie waard zijn. Het was een politiek, waarvoor op het oogenblik geen enkele regeering zich verant woordelijk zou willen stellen en die geen en kel parlement in dit land zou dulden. Hij ge loofde, dat wanneer de huidige voorstellen een verdrag tot resultaat zouden hebben, zij een gelukkig tijdvak in de Engelsch-Egypti sche betrekkingen zouden inluiden. Het was zijn stellige overtuiging, dat een dergelijk verdrag, wanneer het tot stand zou komen, voor Engeland zou beteekenen de vriend schap en steun van Egypte in het bijzonder in moeilijke tijden en tijden van gevaar, het geen voor de verzekering van de Britsche in- terimperiale belangen doeltreffender waar borg zou zijn, dan de bezetting. Hij geloofde, dat door de nieuwgekozen regeering deze geest van vriendschap zou worden beant woord. Hilf er ding's opvolger BERLIJN, 23 Dec. (V. D.) De President der Republiek heeft, op voorstel van den Rijks kanselier, Prof. Dr. Moldenhauer, die tot dus verre Rijksminister voor Economische Zaken was, tot Rijksminister van Financiën be noemd. In zijn plaats werd tot Rijksminister voor Economische Zaken benoemd de oud- Rijksminister en sociaal-democratische afge vaardigde Robert Schmidt. BERLIJN. 23 Dec. (V. D.) De nieuwe Mi nister voor Economische Aangelegenheden Robert Schmidt werd op 15 Mei 1864 te Ber lijn geboren. Van 1893 tot 1903 was hij redac teur van de „Vorwarts", waarna hij van 1903 tot 1919 lid van de Algemeene Commissie der Vakbonden en beambte dier organisatie was. In October 1918 werd hij onderstaatssecre taris van het Rijksministerie van Voedsel voorziening en in 1919 Minister van Voedsel voorziening en Economische Zaken, later be- kleede hij laatstgenoemde functie als Rijks minister. In Augustus 1923 werd hij vice- kanselier en tot November 1923 was hij Mi nister van Herstel. Hij behoort tot de sociaal democratische partij. Deze uitspraak ten aanzien van Molden hauer is dus in tegenstelling met de ver wachtingen. Algemeen werd aangenomen dat Dr. Hertz. Hilferding's opvolger zou zijn. Het is waarschijnlijk dat Dr. Hertz voor de be noeming heeft bedankt. Dr. Schaeffer staatssecretaris van financiën. BERLIJN, 23 Dec. (V. DJ Naav de ,J3. A. Z." verneemt is tot staatssecretaris in het rijksministerie van financiën benoemd de Ministerialdirector van het Rijksministerie voor Economische Zaken dr. Hans Schaeffer. De aanslag op Lord Irwin. In het Lagerhuis werden aan den minister voor Indië vragen gesteld, naar aanleiding van den op den vice-koning gepleegden aan slag, nabij Delhi, waaromtrent wij gisteren mededeelingen deden. Wedgwood Benn ant woordde: „Ik heb toestemming van den ko ning in het Lagerhuis het telegram voor te lezen, dat de vice-koning aan Z.M. heeft ge- zenden. Het telegram dat ontvangen is heeft als inhoud: „Ik betreur, dat ik Uwe Majesteit er van in kennis moet stellen, dat heden morgen een poging is gedaan mijn trein .e doen verongelukken, door een bom te doen ontploffen, op het oogenblik dat wij Delhi naderden. Gelukkig is geen onheil aangericht en slechts weinig aanwezigen hebben begre pen, wat geschied was. Ik hoop, dat Uwe Majesteit niet ongerust zal zijn door over dreven berichten". Benn voegde hier aan toe: .,Ik ben er zeker van dat ik de gevoelens der leden vertolk, wanneer ik onzen innigen dank uitspreek, dat Lord en Lady Irwin en hun gevolg door de Voorzieningheid voor on heil gespaard ziin gebleven". Volgens de laatste berichten was de bom tusschen de rails verborgen en door een lang lont met een kleine batterij verbonden ge weest. Deze batterij is later twee a drie hon derd meter van de spoorlijn ontdekt. De lo comotief van dezen trein had op de plaats van den aanslag een snelheid van 80 K.M. per uur, zonder eenige schade te bekomen. Dit feit wordt verklaard doordat de aan slagplegers in den dichten nevel den trein te laat hebben gemerkt. Anders was wellicht de geheele trein in de lucht gevlogen. De ontploffing was zoo hevig, dat de overigens zeer solide rails meer dan 60 c.M. verplaatst werden, de slaapwagen en de restauratie wagen verwoest werden. De plaatsing van de bom en de uitvoering van het plan bewijzen dat de daders een goe de locale kennis hadden. Dit was Intusschen de tweede aanslag van dit jaar. In de maand Maart werden van de tribune van de Wet gevende Vergadering in New-Delhi verschei dene bommen geworpen, waardoor vijf per sonen gewond werden. Gisteren was het juist 17 jaar geleden sinds de laatste aanslag werd gepleegd op den onder-koning. Het betrof toen Lord Hardinge bij zijn intocht in Delhi. Hard in ge werd toen gewond en een bediende gedood. De ratificatie van de Russisch- Chineesche overeenkomst. KOWNO. 23 Dec. IV.D.) Naar uit Moskou gemeld wordt, bericht het officieele tele- graafagentschap der Sovjet-Unie. dat de Chineesche minister van buitenlandsche zaken, dr. Wang. zich heeft uitgesproken ten gunste van ratificatie van de Russisch- Chi neesche overeenkomst inzake de bijlegging van het conflict tusschen de beide staten. Naar bet agentschap verder meent te weten, heeft dr. Wang verklaard, dat de onderhan delingen tusschen Moskou en Moekden met toestemming van China zijn gevoerd. Status quo ante bij den Ooster spoorweg hersteld. Het sovjettelegraafagentkchap meldt: Simanofski, de vertegenwoordiger van het volkscommissariaat van buitenlandsche zaken, en de Chineesche diplomatieke com missaris Tsal hebben te Chabarofsk een pro tocol onderteekend, volgens hetwelk de status quo ante bij den Oost-Chineeschen spoorweg hersteld wordt en de sovjetconsulaten, de sovjethandelsorganisaties in Mantsjoerije, evenals de Chineesche consulaten en handels ondernemingen in het verre Oosten van de sovjetune terstond weder gevestigd wor den. Aan de grenzen van China en de sovjetunie wordt terstond de vredestoestand hersteld en de troepen van beide landen worden terug geroepen. Alle gevangen genomen personen worden op vrije voeten gesteld. De Chineesche autoriteiten ontwapenen de wlt-gardistlsche troepen en wijzen de aan voerders daarvan uit het land. De kwestie van het herstel der diplomatieke betrekkingen tusschen de sovjetunie en China blijft open, tot aait de tegen 25 Januari 1930 te Moskou vastgestelde Russisch-Chlneesche conferentie, waarin alle kwesties geregeld zullen worden. Volgens dit protocol begeven zich de nieu we directeur van den Oost-Chineeschen spoorweg Roedy en de onder-directeur De- nisof naar Charbln, om hun ambt. te aan vaarden. De Egyptische verkiezingen. De ln Egypte gehouden algemeene verkie zingen blijken een groo'e overwinning voor de nationalisten te hebben opgeleverd. Hun leider Nahas Pasja kan dan ook als toekom stig Egyptisch premier worden beschouwd. Êr zijn 174 uitslagen bekend, volgens wélke 161 nationalisten zijn gekozen en 13 Candi da ten van andere partijen. De nieuwe Kamer zal 232 leden tellen. De candid ar en die te Cairo den strijd tegen de Waf disten hadden aangebonden, hebben op één uitzondering na g-een van allen het minimum-aantal stemmen behaald zoodat zij hun deposito's inboeten; slechts de oud-minister van Fi nanciën kreeg een voldoend aantal stem men om zijn deposito te behouden. De verkiezingen hadden over 't algemeen een rustig verloop; slechts te Deiroe 5 in Boven-Egypte kwam het tot een gevecht, waarbij twee personen werden gedood. Aan gezien het verdrag met Groot-B rit tannië niet den inzet der verkiezingen vormde, is thans nog niet na te gaan. welke houding het nieuwe parlement te dezen aanzien zal aan nemen. Alles zal afhangen van de richting welke de regeering zal aangeven. De Vrede gekocht. Volgens uit Tokio ontvangen telegrammen heeft Tsjang Kai-sjek een overeenkomst ge sloten om zes millïoen dollar te betalen aan Jen Sji-sjan. terwijl hij dezen het bewind geeft over een bepaald gebied. Tjang Kai-sjek zal voorts aan Feng drie millioen dollar be talen. terwijl drie millioen verdeeld zal wor den tusschen de andere leiders- In officieele kringen te Tokio is men van meening. dat hierdoor althans voorloopig de regeering van Nanking weer gestabiliseerd is. VIJFJARIG KIND UIT DEN TREIN GEVALLEN. Ernstig gewond te Venlo opgenomen. Maandagmorgen is de 5-jarige S. Stevens uit Eindhoven, die met haar moeder op de- doorreis was naar Venlo, uit den trein, die om 10.09 te Venlo moet binnenkomen, ge vallen. Vïak bij het station Bier ik maakt de baan een scherpe bocht. Het meisje, dat in den coupé stond, verloor door den schok het evenwicht, viel tegen den grendel en de coupé vloog open. Verschillende passagiers trokken direct, aan de noodrem, waardoor de trein spoedig tot stilstand werd gebracht. In deernis' wekkenden toestand is de arme kleine opgenomen en naar het RK. Zieken huis té Venlo overgebracht. Zij had oen ernstige schedelfractuur en verwondingen aan arm en hand bekomen. Haar toestand is levensgevaarlijk. DE PIIILIPS-LICENTIES. In aansluiting op de Donderdag 19 dezer olaatsgehad hebbende ledenvergadering van den Nederlandschen Bond van Radiohande laren te Amsterdam wordt medegedeeld, dat het bestuur de arbitrage-overeenkomst be treffende de Philips-licenties met de N.V. Philios-Radio zal teekenen. Belanghebbenden dienen voor 31 December 1929 aan N.V. Philips Radio te berichten of zij in aanmer king wenschen te komen voor de verleening van licenties. Omtrent de keuring van toestellen kan wor den medegedeeld, dat de keuringscommissie uit de navolgende heeren bestaat: de heer Moerkerk. Dr. Koomans en Ir. Max Polak, welke laatste door het bedanken van den beer J. Corver op voorstel van het bestuur van den Nederl. Bond van Radiohandelaren door de N.V. Philips Radio is aangewezen. (Zie ook elders in dit nummer). HOCKEY HET INTERNATIONAAL HOCKEY-TOURNOOI TE BARCELONA. Nederland wint met hoogc cijfers van Zwitserland. Duitschland en Spanje winnen wederom. Uit Barcelona: Maandag speelde het Ne- derlandsch elftal tegen Zwitserland en wist na een enthousiasten wedstrijd met 80 te winnen. Bij de pauze hadden de Hollanders reeds met 20 de leiding. De Nederlanders traden met het volgende elftal in het veld: Doel: Hardebeck; Achter: De Waal en Treslingf Midden: C. van der Hagen, Van der Roo- vaert en van Llerop; Vóór: Maas. J. van der Hagen, Jannlnk, Van Wijk en Van Erven Dorens. Het weer was niet warm; een schitterend zonnetje scheen over het veld. De Nederlanders zijn reeds direct in de meerderheid, het combineeren laat niets te wenschen o\*?r; de Zwitsers moeten alle zei len bij zetten om doelpunten te voorkomen. Het Zwitsersch elftal speelt met vier reser ves, waardoor de speelsterkte der bergbewo ners er niet beter op geworden is- Bovendien gooiden zij eenige malen het elftal door el kaar, waardoor heelemaal geen samenhang meer bestond. Toch duurt het nog 17 minu ten. eer Nederland de leiding neemt met een schot van den Hilversummer Jan van der Hagen. Tien minuten later maakt Jannink er 20 van na uitstekend combinatiespel der voor hoede» Met dezen stand gaat de rust In- Na de pauze hebben de Zwitsers zoo goed als niets te vertellen gehad. Na ongeveer 15 minuten spelen scoort dc T.O.G.O -man Van Wijk No. drie. De Nederlanders stellen zich echter niet tevreden met een zelfde overwinning, welke Belgltl op Zwitserland behaalde. Fanatiek zaten de Oranjehemden er op: vooral Van der Hagen Sr. speelt uitstekend. Tresling maakt No. vier na een straf schot, uit een voorzet van den Hagenaar Maas maakt onze mldvoor Jannlnk er 50 van. Nog drie doelpunten worden dan aan het totaal toegevoegd, twee van Jan van der* Hagen en een van Jannitik, zoodat Neder land tenslotte zijn eersten wedstrijd op het Barcelona-tournool wint met 80. Dc overwinning was volkomen verdiend het doet- het beste hopen voor den wedstrijd Nederland—Belgis die hedenmiddag wordt gespeeld. Maandag namiddag werden nog twee wed strijden gespeeld voor poule A. Spanje be wees opnieuw groote vorderingen te hebben gemaakt ln het hockeyspel. Bij Spanje waren vier spelers door anderen vervangen, zoo speelden ditmaal mee Tauella en de 17-Jarigc Rodon, die uitnemende krachten bleken te zijn- Tauella scoorde voor dc rust voor Span je. na de rust- voerden Rodon en wederom Taruella den stand voor Spanje op tot 3—0. waarmede het einde kwam. Heden spelen Spanje en Duitschland tegen elkaar. Duitschland won met 51 van Oostenrijk;' de rust ging in met 21 voor Duitschland. Na de pauze waren de Duitschers sterker; nog drie punten werden er bijgemaakt. Duitschland won dus met 5—1. Kurt Weiss, de midvoor der Duitschers maakte twee doelpunten; hij bewees weder om een uitstekend voorwaarts tc zijn. BILJARTEN. BILJARTCLUB „ONDERLINGE VRIEND SCHAP". Bovengenoemde biljartclub hield Maandag avond een wildwedstrijd in haar clublokaal aan de Lange Begijnestraat. Elk lid van de club ging met een Kerstverrassing huis waarts. KRACHTSPORT NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN GEWICHTHEFFEN. De H. K. V. „Haarlem" deelt nog mede, da^ IJ. Boterbloem, die nog maar kort de ge- wicht-hefsport beoefend, reeds ln dezelfde afdeeling als waar A. G. Scheffer Jaren lang de favoriet in is geweest, als kampioen uit den strijd wist te komen, wat zoowel voor zijn vereeniging als voor hemzelf een bij zonder succes is. A. Burger werd met een zeer mooie presta tie derde prijswinnaar in dc afdeeling zwaargewicht. De Wolf heeft onder protest aan dezen wedstrijd deelgenomen. Deze was openge steld voor alle gewichtsklassen die het regle ment van den Ned. Krachtsportbond erkent. Zoodoende werd De Wolf door zijn vereeni ging in de afd. extra veder ingeschreven, waarvan het maximum gewicht 55 K.G. be draagt. De Wolf moest deelnemen aan een. zwaardere afd. nl. vedergewicht, wel werd toegestaan dat hij tn extra -vedergowicht de records zou trachten te verbeteren. HU kreeg de toezegging dat de wedstrijd gevende vereeniging, en de bondscontroleur N. Colle ook zullen protcsteeren; zoo zij in het gclUk worden gesteld, zal men alsnog den kampioensprijs aan Wolf uitreiken. VOETBAL. ZWALUWEN—WESTELIJK ELFTAL. Op tweeden Kerstdag, 's middags twee uur, wordt in het Amsterdamsche Stadion een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen dq Zwaluwen en een Westelijk elftal. Die com binaties zijn als volgt samengesteld: Zwaluwen: Boumans (P.S.V.): van Renes- se (Velocitas. Br.), van Loon (Willem II), de Leeuw (Willem II). van Houten (Longa). Vis (H.V.V.); van Strien (Eindhoven), Wou ters (Z.A.C.), Kluin (A.G.O.V.V.), dc Koning (V.S.V). van Gelder (V.U.C.) Westehjke combinatie: Van Duivenbode (V.V.A.); Rep (Z.F.C.), Prevost (R. C. H.), Hoogmoed (Z. F. C.), Klopper (Z.F.C.), Ou- werkerk (V.O.C.), Hanse (R. C. H.), v. Osch A.D.O.)Hofman (Fortuna), Verkerk (R.C. H.), Homborg (Blauw-WIt). Heden: DINSDAG 24 DECEMBER Palace. Cinema en Variété. „De Camera man". Tooneel: Hermez en Cortz. 2.30 en 8.15 uur. Luxor Theater: ..Tinus de Kruier" en „De Fam'ile Sport." 2-30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „The Singing Fool". Tooneel: Johnny Bing. 2.30. 7 en 9.15 uur. Hotel „De Leeuwerik". Kruisstraat 30.a Buitengew. verg. van aandeelhouders N.V. Wed. Oosten en Zns. TapUt- en Bcddenhan- del. 4 uur. WOENSDAG 25 DECEMBER. (Eerste Kerstdag). Geen schouwburg- en bioscoopvoorstellngen. Kerk Broedergemeente, Parklaan. Open bare samenkomsten Stads-Evangellsatie. Voor kinderen 3.30 uur. voor ouderen 7.30 uur. DONDERDAG 20 DECEMBER. (Tweede Kerstdag). Stadsschouwburg. Grootmoeder komfl Sprookjes vertellen, 2.15 uur. Het Schouwtooneel. (A. v. d. Horst en Jan Musch). ..Het Kamermeisje", 8 uur. Schouwburg, Jansweg; Kinderoperette „Asschepoester", mevrouw Hopman Kwast, 2 uur. „Weet je 't al van Schellevlsch Mie?", 8.15 uur. Gem. Concertzaal. Gezelschap Mie en Ko. „De Oceaanvlucht". Haarlem's Gemengd Koor o. 1. v. Jan Boo- da. „Welhnachts Oratorium", 2.30 uur. Bioscoopvoorstellingen, van 2 uur af. VRIJDAG 27 DECEMBER. Bioscoopvoorstellingen, nieuw programma. Tcyler's Museum. Spaarnc 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags toegang yrjj. Joh, Tadd&us Stammel; fragment uit een „aanbidding der herdersUit een verzame ling JJenkmaJer. der. Krippenkunstvan Rudolf Berliner

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 5