r FLITSEN j} STADSNIEUWS FEUILLETON De Gestolen Diadeem ft HAARLEM'S DAGBLAD HAARLEM'S DAGBLAD HET WERKTIJDENBESLUIT. IN AMSTERDAM EEN MIDDAG- SLUITING. VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1529 DE MINUUT DIE EEN EEUW LIJKT POLITIEORGANISATIE. DRINGEND NOODZAKELIJK. In het Maandblad van den Bond van Hoo- gere Politieambtenaren in Nederland vonden ■wij een artikel van den heer J. D. Duyts, Inspecteur van Politie alhier, over „Politie reorganisatie". De heer Duyts vestigt er ln dit artikel de aandacht op, hoe gebrekkig de politie ten piattelande en de politietaak nog geregeld is. Telkens weer ondervinden de politieambte naren daarvan de nadeelige gevolgen, hetzij bij hun onderzoek, het zij ïater bij de behan deling der zaak ter terechtzitting. Ook dc voortdurend belangrijker wordende plaats die sedert 1911 de vrouw bij de politie inneemt is nog absoluut niet wettelijk gere geld. Herhaaldelijk zijn Staatscommissies be noemd om het politievraagstuk te bestudee- ren en plannen tot reorganisatie te ontwer pen. Maar resultaten zijn nooit bereikt. En toch is het hoog tijd, dat de gebrekkige in richting der Nederlandsche politie wordt herzien. Er is, meent de heer Duyts, slechts een minister noodig, die de zaak aandurft en wiens ministerieel leven zoo lang is. dat hü tijd heeft om de zaak goed voor te bereiden. Welnu: de tegenwoordige minister van Justitie heeft getoond, niet terug te schrik ken voor ingrijpende maatregelen: de Psy chopath enwet en de Ambtenarenwet zijn daar enkele bewijzen van. Er moet een algemeene Rijksrecherche ko- imen. Het gevolg zou dan onmiddellijk zijn, dat de vrij goed geoutilleerde recherche der groote steden haar arbeidsveld tot het ge- heele land zag uitgebreid en óók: dat er een gecentraliseerde dactyloscopische inrichting zou zijn gekomen. Eenheid in uniformen voor de gemeente politie alsmede gelijke rangen indeeling zijn noodig, zoodat het niet meer mogelijk is dat in Rotterdam de politieassistente wordt ge lijkgesteld met een inspecteur en in Den Haag met een agent. Eenheid in de uniformen is alleen al noo dig, omdat het auto-toerisme een buitenge woon nationaal en internationaal vreemde lingenverkeer tengevolge heeft. Men moet trachten langzaam niet plot seling tot reorganisatie te komen. De ver beteringen en noodig gebleken uitbreiding volgen dan van lieverlede, totdat de geheele mxaterie geregeld is. De heer Duyts wekt zijn collega's op, alvast te beginnen met het maken van propaganda voor de door hem genoemde verbeteringen. TIJDSCHRIFT NED. WERKLOOSHEIDS - RAAD. Verschenen is het Decembernummer van het Tijdschrift van den Ned. Werkloosheids- raad. Als eerste bijdrage publiceert de redacteur, Mr. J. Gerritsz, een artikel: „Beurscrisis of (en) economische crisis?" Met verschillende voorbeelden toont hij aan, dat hetterugloopen van de conjunctuur zich reeds vóór de beurscrisis op de interna tionale goederenmarkt had aangekondigd, terwijl hij vreest, dat de nadeelige gevolgen zich hier sterker zullen doen gevoelen dan sommigen verwachten en wekt hij op tot een navolging van de Vereenigde Staten van Amerika waar, door de maatregelen van 'den heer Hoover, wordt gewerkt 0111 het dalen .van de conjunctuur tegen te gaan. In een bijdrage: „Meer vaklieden in de metaalindustrie te Amsterdam", behandelt Dr. Ir. B. Bölger het rapport van de commis sie, ingesteld door B. en W. van Amsterdam inzake de beroepsomvorming en vakvol- tooiïng in de metaal-industrie. Van de hand van den heer Mr. H. J. Mor ren is opgenomen een bespreking van het rapport door een commissie uit. de Christelijk Sociale Studieclub te 's-Gravenhage. Behalve de gewone rubrieken verschenen nog, van de hand van Mr. S. Mok, eenige ge gevens gepubliceerd in no. 11 van de statis tische mededeelingen van den Armenraad te Amsterdam (over het Jaar 1927) en een be handeling van het vraagstuk der sociale waarde der werkloosheidsverzekering in Duitschland; dit naar aanleiding van een uiteenzetting van prof. Singheimer, versche nen in het October-nummer van „Die Jus- tiz", Monatschrift für Erneuerung des deutschen Rechtswesens". De aflevering gaat wederom vergezeld van „De Arbeidsmarkt, orgaan voor de praktijk". PERSONALIA. Met ingang van 1 Januari is tot onderwij zeres aan de R. K. School St. Veronica in de Anthoniestraat benoemd mej. G. van Blok land. Uit liet Engelsch van ARCHIBALD EYRE. 29) „Uitstekend, gaat u maar vast naar bo ven, dan zal ik zorgen dat. de koffer naar binnen gedragen wordt". „Neen, neen, ik wil het zelf zien". De man wist niet hoe hij het had, maar zei op zijn onbewogen huisknechten-toon: „Zoo- als u verkiest, mevrouw". Toen de koffer veilig in de hal! stond en de vooi-deur gesloten was, volgde mevrouw Heraraings den bediende de trap op. Haar vermoeide beenen droegen haar slechts met moeite, maar zij hield zich staande door de gedachte dat zij binnen een paar minuten van een zwaren last bevrijd zou zijn. Zij trad verlegen de slaapkamer binnen, want haar bekendheid met Lady Harlsmore was maar oppervlakkig. Toen zij binnen kwam, stond een jongmensch van zijn stoel naast het bed op. „Dat Is heel lief van u", zei een stem uit de kussens. ..Het ls zoo vriendelijk van u om mij te ontvangen", antwoordde mevrouw Hemmlngs zenuwachtig. Een groote blanke hand werd haar toegestoken en mevrouw Hemmlngs drukte die dankbaar. „Kent u mijn zoon? Hij komt nier dikwijls inWoollaconlbe. Hij heeft het te druk met wedrennen en andere beuzelingen, waarmee hij zijn tijd en geld verknoeit. Lord Harls- more. mevrouw Hemmlngs". Mevrouw Hemmlngs stak den jongen over jjet bed baar hand toe cn dc jeugdige graal HET SCHEIDSGERECHT VOOR DEN BLOEMBOLLENHANDEL. EEN RECORD. Wij lezen in het Weekblad voor Bloem bollencultuur: Begin September vermeldden wij, dat het Scheidsgerecht voor den bloembollenland el kans gezien had om honderd, uitspraken te produceeren in 60 dagen. Het waren de num mers 1400 tot 1500, waarvan de eerste op 26 Augustus en de laatste op 25 October werd ge wezen. Dit beteekende een record. Dit door het college in moeite vollen en heeten strijd veroverde record is intusschen verbeterd Het tweede honderdtal uitspraken in geschillen sedert Augustus van dit jaar bij het college aanhangig gemaakt, werd in nog sneller tempo afgewerkt. Weid 00 25 October zooals gezegd aan uit spraak 1500 het zegel gehecht, op 16 Decem ber j.l. werd weder een honderdtal uitspra ken aan den staat van dienst van ons arbiters college toegevoegd. Over het tweede honderd tal werd dus slechts 52 dagen „gedaan". Het jaar 1929 doet ons veel beleven. Met niet genoeg te waardeeren „Ausdauer" werkt het Scheidsgerecht zich door den rijstebrei- berg van handelsgeschillen heen. een berg in tusschen, die niet naar meer smaakt. Moge de stroom spoedig luwen wat trouwens het geval reeds is en het leven van ons scheids- college spoedig weer wat rustiger worden. Het record van 100 uitspraken in 52 dagen behoeft heusch niet nog eens verbeterd te worden. Laten wij in de eerste plaats voor het Scheidsgerecht, maar niet minder voor het vak, hopen en wenschen dat het nu „wel letjes" is. VRIJE HALVE DAG VOOR WINKELPERSONEEL. EEN VOORSTEL VAN B. EN W. TE WACHTEN. Zooals bekend, zouden B. en W. met de organisaties overleg plegen inzake den weke- lijkschexx vrijen hal ven dag voor het winkel personeel. Naar wij vernamen is van B. en W. in de eerstvolgende raadsvergadering van 8 Janu ari een bepaald voorstel in dezen te wach ten. BLOEDDORSTIGE HONDEN DOODEN 20 SCHAPEN. In den Inlaagpolder onder Haarlemmer- liede hebben Donderdagmorgen enkele bloed dorstige honden tusschen 9 en 11 uur twintig schapen van verschillende eagenoars den strot afgebeten of in de sloot gejaagd en verscheidene andere schapen gewond. Het is de vraag of enkele gewonde dieren het leven er af zullen brengen. Men heeft de honden wel uit de verte gezien, maar men weet niet waar ze thuis hooren. De politie onderzoekt het geval. DE MOEILIJKHEDEN BIJ DE B. A. D. De moeilijkheden welke momenteel zijn gerezen ten opzichte van de exploitatie der Bloemenclaalsche Autobus Dienst, welke de verbinding van den Zijlweg naar Santpoort en van Santpoort naar Vogelenzang onder houdt en over welke moeilijkheden ook in de laatste raadszitting van Bloemendaal werd "•esproken, heeft het bestuur van den Centrale Bond van Transportarbeiders (Nederl. Unie) aanleiding gegeven voor dit personeel een spoed-ledenvergadermg te doen houden in den nacht van Maandag op Dinsdag. BEKRONINGEN. Op de hieronder genoemde pluimvee- tentoonstellingen behaalde onze stadgenoot W. G- Quax met zijx^ inzendingen sier- duiven en krielhoenders de volgende bekro ningen: Te Heemstede 13 Eere-, 40 Eerste, 15 Tweede en 3 Derde prijzen, tevens den beker voor het hoogst aantal punten der Tentoon stelling en den beker voor de fraaiste sier- dulf. Te Beverwijk 16 Eere-, 23 Eerste en 3 Tweede prijzen; den beker voor de fraaiste inzending sierduiven en den beker voor de fraaiste sierduif. Te Lisse 14 Eere-, 22 Eerste, 5 Tweede en 2 Derde prijzen. Een mooi succes dus. boog zich op zijn beurt over het bed heen om haar groet te beantwoorden. „Au, lompe vlegel, je hebt me tegen mijn voet gestooteix", kermde de gravin. „Pardon, mevrouw Hemmings", vervolgde ze, toen ze zag dat haar bezoekster verschrikt een stap achteruit deed. „Ik had het niet tegen u". „Neen, ik ben de lompe vleugel", lichtte Lord Harlsmore opgewekt in. „Trek u maar niet te veel aan van wat mijn moeder zegt, dat doe ik ook niet". „Het was maar beter als je dat wel deed", mopperde Lady Harlsmore, „dan was er kans dot er nog wat van je terecht kwam. U hebt tenminste geen last met uw zoon, mevrouw Hemmings. Ik hoor wel eens dat hij een voor beeldige jongen is". „Ikheb veel om dankbaar voor te zijn", stamelde mevx-ouw Hemmings, „maar alle mannen „O, ik ken de mannen ook. Maar ze zijn niet allemaal slecht. Toen mijn jongen gebo ren werd, heb ik mij vast voorgenomen dat hij tot een goed man zou opgroeien en de hemel weet dat ik er mijn best voor gedaan heb". „Ik ben er van overtuigd", zei mevrouw Hemmlngs verlegen, „dat uw pogingen met succes bekroond zijn". Lady Harlsmore lachte, tot haar vroolijk- held overging in gekreun. „Daar zou ik u wel andere verhalen over kunnen doen. mevrouw Hemmings!" Mevrouw Hemmings had weinig lust om naar de jammerklachten van haar gastvrouw over haar zoon te luisteren, daarvoor was ze nlef gekomen en ze vond dat het nu tijd werd om van wal te steken. „Ik kom met een eigenaardige boodschap", ze ze toen de gravin zweeg. „Als ik u vertel len mag wat 'net is, zal ik u niet langer op houden. Ik kwam „U moet vooral niet- denken dat u te veel 1 Januari a.s. treedt het werktijdenbesluit in werking en moet aan het winkelpersoneel een ochtend of een middag vrijaf worden ge geven. De organisaties der winkelbedienden ijve ren voor een vrijen middag, de werkgevers gevoelen meer voor een vrijen ochtend. Op een dezer dagen door den Alg. Ned. Bond van Handels- en kantoorbedienden gehouden vergadering deelde de oheer G. A. J. Smit Jr., mede door de S. D. raadsfractie te Amsterdam gemachtigd te zijn te verkla ren dat deze fractie de overtuiging heeft, dat de gemeenteraad van Amsterdam met groote meerderheid zou besluiten de veror- dening op de winkelsluiting zoodanig aan te vullen, dat op een bepaalden middag alle winkels gesloten zouden moeten worden. Waar echter daartoe de in te voeren wij ziging eerst nog in verschillende commissies aan de orde gesteld moet worden is het niet mogelijk per 1 Januari een zoodanig besluit reeds vair kracht te doen zijn. Aangenomen mocht echter worden, dat per 1 Maart 1930 in Amsterdam de nieuwe veror dening in werking zal treden. In de kringen van het winkelpersoneel wordt nu verwacht, dat een dergelijk vooi'beeld van Amsterdam in verschillende andere plaatsen zal worden nagevolgd. SPREEKUUR WETHOUDER GERRITSZ. De wethouder van Openbare Werken, mr. J. Gerritsz is verhinderd a.s. Maandag zijn gewone spreekuur te houden. AANBESTEDINGEN. Vrijdagmorgen werd ten bureele van den Rijkswaterstaat alhier aanbesteed het on derhoud van het Mex-wedekanaal in Nooi'd- Holland met zijtak te Nigtevecht, gedurende 1930, 1931 en 1932. Laagste inschrijver was de firma W. en H- Visser te Lemmer voor 35855 per jaar. Voorts werden aanbesteed de onderhouds werken aan het Noord-Hollandscli Kanaal gedurende 1930, 1931 en 1932, in 3 perccelen. Laagste inschrijvers waren: Voor het le perceel: J. de Groot, te Pur- merend voor 33873 p. j. Voor het 2e perceel: P. Daalder te Alk maar, voor 18495 p.j. Voor het 3e perceel: H. A. Pik te Barsinger- horn: voor 1930 13864 p. j-, voor 1931 14134 p. j„ voor 1932 13645 p. j. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Snel, Hasselaars plein 20, armbandje: Warmerdam, Olycan- straat 25, beux-sje met inhoud; Doevendans, Jansstraat 31. bloemenbak; Vosse, Jelgers- mastraat 11, beursje met inhoud; Homan, Friezenstraat 104, ceintuur; Bureau van po litie: cartonnetjes, handschoen, kinderhand schoen, handschoen, portemonnaie met in houd, huissleutel damestasch met inhoud en want (grijs); Dr. Bartstra, Zoxxnelaan 49, duixnstok; Dijkstra, Cornelissteeg 16, das speld; v. Leexxwen, Hasselaersplein 9, étui; Bakker, J. F. Helmersstraat 15, étui voor recu's; Bakker, Nieuwe Gracht 96. étixi voor foto's; Kennel Haerlem: gele hond en Sehot- sche herder; v. Kessel, Anthoniestraat 67, handschoen; Bakker, Schagchelstraat 39 rd„ idem; Hoogendoorn, Javastraat 1, jongens handschoen: v. Huis, Oranjestraat 135, hand schoen; Tollenaar, Txxinstx-aat 7 x'ood, hand beschermer: Jetjeshorst, Parklaan 22, arm bandhorloge; Postkantoor Ged. Oude Gracht handschoen, vulpenhouder en parapluie; Zwart, Rozenprieelstraat 36 B, handschoen; Bakker, Da Costastraat 31. handschoen; Blankert, L. Raamstr. 25 rood, kinderhand schoen; Kemel, Merovingenstr. 44, hoxidje (bast. pinchertje); Kennel Fauna; grijze kat, idem, idem. zwarte kat, grijze kat, grijs witte kat en zwart-wïtte kat; Karis, Gast huissingel 48, kaart v. ijsbaan; Treffex-s, Harmenjansstraat 71, kap van een mantel; Horick, Oost-Indiëstr. 42. oorknop; Vrolijk, Tetterodestraat 15, oorknop; Kooistra, KI. Heiligland 51 zwax-t, overhemd; v. Klaveren, Leidscheplein 8 zwart, portemonnaie met in houd; v. d. Werff, Ged. Schalkburgergracht 80, rijwielbelastingmerk; Vorstman, Zuid- Schalkwijk 18. rozenkrans; v. d. Porte, Gen. Cronjéstraat 69, ring; Witkamp, Klooster straat 119, rijwiel; Tor, Bredcrodestx'aat 24, sierspeld; Kievit Delftstr. 36, bos sleutels; Kok, Westerhoutpark 34, sleutel vaxi xnelk- kx-aan; v. d. Lande, Spaarne 102, Ieunixxg- stoel; Verbeek, Wilgenstraat 19, tasch met inhoud, gedeponeerd aan het Bur. van po litie; Bouman, Kamperstraat 27 reod, taschje; Roosmale, Vrouwehekstraat 1, kin- dertaschje; v. Baak, Groendaalsteeg 18. tasch met inhoud; Bljvoets, Esschilderstraat 43, idem; Bijster, Vooruitgangstraat 85, zeil- dek. bent", antwoordde de gravin vx-iendelijk. „Ik ben blij u bij mij te zien. Misschien heeft u succes als u mijn zoon eens vertelt hoe u over lichtzinnige jongelui denkt. Ik heb ge praat tot ik er heesch van was". „Dat doe ik liever niet", antwoordde me vrouw Hemmings bedremmeld. „Ik heb heusch genoeg aan mijn eigen moeilijkhe den". „U weet niet wat moeilijkheden zijn", zei de gravin schertsend. „Hoe dikwijls heb ik u benijd, als ik u met dien degelijken zoon van u samen in de kerk zag zitten". „Misschien zijn mijn moeilijkheden wel gi'ooter dan u kunt vermoeden. Mijn zoon is niet heelemaal zooals u denkt. Maar Iaat ik u nu liever veidellen waarvoor ik gekomen ben". Ze streek vermoeid met haar hand over het voorhoofd. „Ik voel mij niet goed". „U ziet bleek! En ik ben zoo onbeleefd ge weest om u niets aan te bieden. Wilt u een kopje thee of misschien een glas wijn?" „Niets, dank u, het zal direct wel weer overgaan". Mevrouw Hemmings deed boven- menschelljke moeite om zich goed te hou den. „Lady Harlsmore, ik ben hier gekomen om u te zeggendat uw diamanten dia deem gevonden is". „Wat!" Lady Harlsixiore gixig verschrikt overeind zitten, xnaar met een kreet van pijn viel ze weer terug in de kussens. Op het ge zicht van haar zoon was een angstige trek gekomen. „Ja. hij is gevonden. Waar en wanneer kan ik u niet vertellen, mijn broer, de minister van Binnenlanasche Zaken, heeft mij in het belang van het onderzoek verboden 0111 bij - zondex-heden mee te deelen". „Maar wlc- heeft hem gevonden?" „Ik". „U?" „Ja. O. liet is zoo een vreemde geschiedenis nxaar ïuiju lippen zjjxi verzegeld, vraag mij X KINDERFEEST VAN DE VEREENIGING VAN GROOTE GEZINNEN. St. Nicolaas heeft het land vex-laten, doch naar de kinderen van leden vaxx de R-K. Vereeniging van Groote Gezinnen had hij een afgezant gestuurd, omdat zij toch hun kinderfeest zouden hebben en zoo was deze afgezant dan Vrijdagmiddag in de groote Gemeentelijke Concertzaal in hun midden. De afgezant droeg een kleurig en rijk ge waad, zooals het eexx vertegenwoordiger van zulk een hooge persoonlijkheid, zooals Sint Nicolaas is, past en hij had een uitgebreid gevolg, een grootvizier, een hofbakker en nog veel meer fantastisch uitgedoste lieden. Het tooneel was voor hem prachtig opge maakt met groote pluche gordijnen en veel goud en een troon met een trap en draperieën met kwasten ter weerszijden. De afgezant van Sint Nicolaas had in zijn gevolg een vreemd stel, Pieter en Kathrijn, waardige menschen, die met muziek hun intocht deden in de zaal en die, een maal op het cooneel gekomen een reeks van zeer vreemde gebeurtenissen ten tooneele voerden. Maar Pieter exx Kathrijn vierden ook hun 25-jarig huwelijksfeest en dan mag je wel een beetje vreemd doen.Dat vinden de kinderen, die met zijn bijna dui zend de zaal vulden ook, en ze juichten het gouden echtpaar hartelijk toe, toen dit op het tooneel een huldiging bereid werd Zij volgden met aaxidacht de vreemde verrich tingen, toen in den wonderoven zoo maar menschen gebakken wex-den en ze deden, wui vend met de gekleurde mutsen, die zij ont vangen hadden Pieter en Kathrijn hartelijk uitgeleide, toen die weer met muziek voorop vertrokken, na eexx rondwandeling door de zaal, waarbij zelfs de hofbakker met zijn groote pan en zijn kleine maats meeliep. Het was een alleraardigste aantrekkelijk heid, dit onderhoudende echtpaar en de vele kinderen, die tot het gevolg behoorden wa ren met zorg aangekleed. Intusschen hadden er Kerstliedex-en. ge klonken en de afgezant van Sint Nicolaas had een toespraak gehouden, waarbij hij alle kinderen op het hart drukte om dit jaar hun uiterste best te doen. En de afgezant had zijn grootvizier hem een rol doen geven, waaruit een proclamatie ontrold werd, waar in als een der voornaamste punten stond, dat St. Nicolaas den afgezant opgedragen had om speculaas te doen ronddeelen. De afge zant aarzelde niet om opdracht uit te voe ren en zoo zaten ze allen weldra aan een gxtiot stuk koek te knabbelen. Ook stond er in de proclamatie, dat de Hofbioscoop van Sint Nicolaas vertoond zou worden en ook daaraan werd ten spoedigste uitvoering gegeven. Het waren mooie en dik wijls ontroerende films en het is geen won der, dat toen ze tegen half zes naar huis gin gen in menig kind nog nagloeide de door leefde pret. niets meer. Ik ben er heelemaal van streek van". „Dat is ook wat moois, dat ik geen vragen mag doen over mijn eigen diadeem", mop- nerde de gx'avin; maar toen ze naar haar bleeke, bevende bezoekster keek, verzachtte zich haar blik. „Het is erg vriendelijk van u om mij te ko men vertellen dat mijn diadeem gevonden is. Weet u ook waar hij op het oogenblik is?" „Ik heb hem bij mij". „Bij u?" „Ja". Er was in het strakke, bleeke gezicht en de neergeslagen oogen van mevrouw Hemmings iets schuldbewust. Lady Harlsmore was ge schrokken. Het was te dwaas om te veron derstellen dat deze eerbiedwaardige dame den diadeem in een zwak oogenblik had weg genomen. maar waarom zag ze er dan in vre desnaam zoo schuldig uit? „Ik begrijp niet hoe het mogelijk is dat u hem hebt. Ik dacht eigenlijk dat u bedoelde dat de detectives hem opgespoord hadden. Hoe bent u er aan gekomen?" „Ik heb hem gevonden". „Gevonden?" echo-de de gravin. „Ja". „Waar hebt u hem gevonden?" „Dat kan ik u niet vertellen. O, vraagt u mij als 't u belieft niets meer". „En hebt u hem bij u?" „Beneden in de hall". Lord Hai-lsmore stond half op, toen ging hij weer zitten. Zijn moeder keek haar be zoekster aan. ..Wat een eigenaardige plaats voor zoo'n kostbaar stuk. In de hall? Bij uw parapluie?" „Neen. ik heb hem in mijn koffer weggeslo ten. Dat leek me de veiligste plaat-s. Niemand zal in den gewonen koffer zooiets kostbaars vr-moeden. Ik ben vandaag uit Woollaconlbe gekomen. Als je juist begint te hopen dat je den koffer tenslotte met ver eende krachten nog dicht zult krijgen en de kinderen verschijnen met enkele kleinigheden die in ieder geval nog mee moeten. (Nadruk verboden). De heer W. J. B. van Liemt, voorzitter van de vereeniging, had een openingstoespraak gehouden en er zijn verheugenis over uitge sproken, dat de vereeniging reeds het leden tal van 900 overschreden heeft en op dezen Vrijdag-, op Zaterdag-, en op Maandagmid dag te zamen 3000 kinderen het feest kan aanbieden. De musiceerenden waren leden van het korps „Euphoma" uit Overveen, de opge voerde kinder-revue van Pieter en Kathrijn was van den heer De Lobel. JUBILEA AAN DE CENTRALE WERK PLAATS. Heden herdenken de heeren A. Terhorst, blikslager, G. v. d. Veldt, wagenmaker en L. Meyer, wagenmaker, den dag dat zij voor 25 jaar in dienst kwamen der Nederlandsche Spoorwegen aan de Centrale Werkplaats. Namens de Directie ontvingen de jubilarissen het gebruikelijke geschenk in enveloppeen een oorkonde. Ook de collega's gaven stof felijke blijken van belangstel1 ing. De heer Tei-horst kreeg van zijn kameraden een fraaie rooktafel toegezonden, terwijl de heer v. d. Veldt in zijn afdeeling verscheen en een theetafel ontving, xxa eenige hartelijke woor den van den heer Hoek. De heer Meyer werd in zijn afdeeling toegesproken door don heer Bornhof, hij ontving een eiken schoorsteen- klok. De jubilax'isseix dankten met enkele woorden en brachten den dag verder in riexi huiselijken kring door waar zij nog vele blijken van belangstelling ontvingen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. en duurzaamheid ZIJLWEG 57 „O, wat lief- van u! En hebt u uw koffer heelemaal van Woollacombe mp-^bracht met mijn diadeem er in?" Lady Harlsmore barstte in een schaterlach uit. „Dat étui is in ieder geval niet te klein!" Mevrouw Hemmings stond op. „Ik zal hem gaan halen". Zij ging naar de deur toe. „U ziet er zoo moe uit, mevrouw Hem mings", zei Lady Harlsmore op medelijden den toon, „ik zal iemand van het personeel bellen om den koffer te halen". „Neen, neen". Zij tastte naar dexi deruknop maar wankelde. Lord Harlsmore snelde op haar toe en steunde haar. „Het is niets, het is al weer over", zei ze zwakjes. „Misschien wil uw zooxi me wel eexx arm geven...." „Ik wil er niet vaix hooren dat u naar be neden gaat", zei Lady Harlsmore met be sliste stem. „Breng haar naar dien leunstoel en geeft haar wat brandewijn, Augustus", beval ze haar zooxx exx ze vervolgde: „Arme ziel, wat vriendelijk om toch hier te konxen terwijl u zich zoo zwak voelt". Na den brandewijn voelde mevrouw Hem mings zich wat beter. Zij trachtte weer op te staan. „Neen, ik laat u de trappen niet afgaan, laat Augustus hem maar halen". Mevrouw Hemmings haalde een sleute^os te voorschijn. „Als uw zoon zoo vriendelijk zou willen zijn", stamelde ze verontschuldi gend. „Natuurlijk", zei de Jongen gedienstig. „U zult in mijn koffer een doos vinden een bonbondoos xnet een kapot deksel; er zit eexx touwtje om heen. De doos ligt onder mijn zwart zijden japon in den rechtschen hoek en de diadeem zit er in. Als u zoo vriende lijk zoudt willen zijn ik geloof heusch dat ik up dit. oogenbiik niet naar beneden kan komen". lWordt vervolgd.)J j

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6