R. C. H. 2Stormvogels 2 (11) Het tweede elftal van R.C.H. heeft op den laatstan competitie-Zondag van het jaar goed werk verricht door van het sterke Stormvogels 2 een kostbaar puntje af tc snoepen. Tegen den sterken wind in voor de rust werd heel goed gespeeld; zoo wisten de R.C. H.'crs het klaar te spelen om ondanks dezen ongunstigen toestand de score blank tc houden tot de rust. De tweede helft werd derhalve begonnen met de stellige gedachte dat wel gewonnen zou worden, doch dat liep geheel anders uit. Integendeel waren het de bezoekers die na de rust ondanks het windnadecl, dat zij nu hadden, het eerst een doelpunt wisten te maken, zoodat het er daarna nog naar ging uitzien dat door RC.I-I. verloren zou worden. Er werd echter met groot enthousiasme door do R.C-H.'ers doorgespeeld en het gelukte daarna Hoogendoorn om in een heel lastige positie den gelijkmaker te scoren. Er werd toen niet meer gedoelpunt, zoodat het einde een 11 gelijk spel bracht. De wedstrijd werd door den heer H- H. Luiken op goede wijze geleid. R.C.H. 2 speelde met het volgende elftal: Radsma, Kaestner, Van Dam. Prevost, Nieuwenhuis, Muller, Kedde, L. Kuit, Hoogendoorn, Nachtegeller. Spoor. Hilversum 2E. D. O. 2 (22) r t)c E. D. O 'ers zijn niettegenstaande het slechte weer toch naar Hilversum gegaan om daar Hilversum II te bekampen. Zij moesten zich evenwel tevreden stellen met één winstpunt. Het E. D. O.-elftal had de volgende opstelling. Van Roon, Zoet, H. Swart, Steffcns, Zandstra, Pennarts, De Waard, N. N., Hanson, Veldmeijer, Calland. De wind staat van doel tot doel; Hilversum kiest 'dezen in haar vooi'deel. Hierdoor ge steund is zij eenigszins in de meerdei-heid. Zij weet dit in een doelpunt om te zetten als Van Roon het uitzicht wordt ontnomen (1—0). Swart wordt geblesseerd; hij ruilt van plaats met Calland. Was deze speler door zijn voorzetten eix schoten een gevaar voor de Hilversum-verdediging, ook op de back plaats speelt hij een goede partij. Als Pen narts mooi doorgeeft, weet Swart met een ge plaatst schot den stand op 11 te brengen. De vreugde is echter van korten duur, want bij een aangeschoten bal in het straf schopgebied geeft de scheidsrechter aan de thuisclub een penalty (21). Met dezen stand wordt van doel verwis seld. Na de thee krijgt E. D. O. den orkaan mede. Behoudens enkele uitvallen is zij dan ook steeds in de meerderheid geweest. Toch heeft het nog geruimen tijd geduui'd, alvo rens de gelijkmaker werd gescoord. Deze ont stond uit een vrijen trap op den rand van het strafschop gebied. Calland nam dezen en met een hard schot was de stand gelijk (22). Hiermee kwam het einde. HAARL. VOETBALBOND De Uitslagen. I A: DamiatenHillegom D.I.O.I.V.O. Haarlem 3Haarlem 3 a E.D.O. 3Spaamevogels I B: R.C.H. 3—H.F.C. 3 Bloemendaal 2E.D.O. 4 Haarlem 4Ripperda II A: Kennemers 3Bloemendaal 3 II B: SwastikaD.I.O. 2 n C: R.C.H. .5—E.T.O. II D: Schoten 2 aT.H.B. Zeemeeuwen 2Haarlem 6 III A: R.C.H. IXStormvogels 5 III B. E.D.O. 6Beverwijk 3 III C: D.O A. 2Zeemeeuwen 3 III D: Hillinen 2—Ripperda 2 III E: Di-osteSpa anie vogels 2 Zeemeeuwen 5T.H.B. 3 ni F: D.S.K. 2Zeemeeuwen 4 12 gestaakt 0—0 4—2 3—0 31 gestaakt 2—4 uitgesteld 0—0 gestaakt 0—2 gestaakt 20 gestaakt 32 gestaakt 3—2 uitgesteld uitgesteld 3—7 uitgesteld uitgesteld uitgesteld uitgesteld JUNIORES. Afdeeling A: H.F.C.Bloemendaal a 04 gestaakt Afdeeling B: Bloemendaal b—E.D.O. b 2—3 gestaakt Adspiranten, V.E.W. bHaarlem b 0—7 Haarlem a—Vliegende Vogels a 8—1 Bloemendaal cR.C.H. c 05 Eerste klasse A: E. D. O. 3Spaamevogels (30) Ondanks het slechte weer heeft deze wed strijd toch doorgang gevonden. De thuis club bad een vijftal invallers, desondanks was zij dc bezoekers steeds de baas. Gelei delijk wist E. D. O. den stand tot 3—0 op te voeren. De bezoekers deden krachtige po gingen om althans nog de eer te redden, maar de E. D. O.-verdediging liet zich niet passeeren. Haarlem 3Haarlem 3 a (42) (Gestaakt). Ondanks het slechte weer is deze wedstrijd op tien minuten na geheel uitgespeeld. Haar lem 3 had zich in dien tijd een 4—2 voor sprong weten te maken. Toen vonden de Veteranen het welletjes; zij verlieten één voor én het veld, waarna de scheidsrechter tot staken overging. D.I.O.—I.V.O. (0—0) (GESTAAKT) Ook hier weer heeft de wind veel invloed op het spel; vele malen waait de bal over de zijlijn. I. V. O. heeft den wind schuin tegen, maar toch is er voorloopig nog niet veel over wicht van D. I. O. te bemei-ken. Integendeel herhaaldelijk moet de keeper van D. I. O. er aan te pas komen. Hij is echter goed op dreef, stopt cenige harde schoten en weet. goed bijgestaan door de backs, het spel te verplaatsen. De half linie zit er nu goed achter; het I. V. O.-doel beleeft vele angstige momenten. Het gaat er naar uitzien, dat rust in zal gaan met blanken stand, maar kort voor rust staakt scheidsrechter Mulder den wedstrijd, wegens het steeds slechter worden de weer. R. C. H. 3—H. F. C. 3 (3—1) (GESTAAKT) H. F. C. is het eerst aan het woord en mede door het windvoordeel bestookt zij geducht de R. C H.-veste. Spoedig rnoet Veenstra al toezien hoe een hard ingeschoten bal via een der backs in zijn doel verdwijnt. R. C. H. is in 't geheel niet ontmoedigd en goed door de half-linie gesteund onderneemt de blauw zwarte voorhoede eenige gevaarlijke aanval len. Van der Togt in het H. F. C. doel verricht heel goed werk, maar tenslotte is het toch Keddc, die van dichtbij gelijk weet te maken. R. C. H. behoudt het beste van het spel en als Hessels na flink werk mooi voorzet, is hot Warren, die ineens hard inschiet, waarna v. d. Togt voor verdere expeditie zorgt,echter in de verkeerde ï'ichting. Als Kcdde eens een hard schot op doel lost, ketst de bal van den paal op de doellijn; de scheidsrechter constateert goal. In de tweede halft speelt R. C. H. met wind mede lang zoo goed niet; doelpunten blijven dan ook uit. Het begint intusschen steeds harder te regenen. Een kwartier voor het ein de besluit de scheidsrechter den wedstrijd te staken. Bloemendaal 2E. D. O. 4 (24) De aanvallen van E. D. O. zijn het tal rijkst, doch de score blijft geruimen tijd blank. Na ongeveer 25 minuten profiteeren de gasten van een zwak moment in de witte verdediging 0—1. Spoedig volgt het tweede doelpunt. Wel scoort Bloemendaal hierna te gen, maar de rood-zwarten zorgen er voor dat de stand met rust 4-1 in hun voordeel is. Na do hervatting verkleint Bloemendaal uit een strafschop den achterstand 24). Het weer wordt dan steeds slechter, zoodat scheidsrechter Scheffer, na al eens te heb ben gestaakt, er maar voor goed een einde aan maakt. Er restte nog een halfuur speeltijd. R.-K. FEDERATIE LEONIDAS—H. B. C. I (0—2). Zeker tegen ieders verwachting in heeft H.B-C. Zondag kans gezien om aan het sterke Lconidas in Rotterdam een 20 nederlaag toe te bréngen. Hiermede heeft H.B.C. zeker getoond een der sterkste clubs in de R.K. Federatie te zijn. LISSE I—T.IJ.B.B. I (3—1). Lisse is volledig. T.IJ.B.B. heeft twee in vallers. De wedstrijd heeft veel te lijden van den wind. Ruststand 10 voor Lisse. Eindstand 3I. DIOC. R.-K. HAARL HAARL. VOETBALBOND H.B.C. II—Geel Wit I scheidsr. n.o. T.IJ.B.B. II—R.K.V.Z. I afgelast. Alliance ISantpoort n afgek. O. G. II-Lisse Hl. Lisse n.o. D.SB. I—D.O.S.. I 6—1 Santpoort HIAlliance II afgek. H.B.C. III—Tevlineen II afgek. B.S.M. I—T.IJ.B.B.II 10 R.K.V.Z. n—B.S.M. II beiden n.o. O. G. ni—H.B.C. IV 1—3 ConcoixUa IIT.IJ.B.B. IV afgek. Geel Wit III—D.S.S. n afgelast. JUNIORES. R.K.V.Z. III—Santpoort V 5—3 D.S.S. Ill—B.S-M. Ill afgelast door regen. Geel Wit IV—O.G- IV 1—3 Alliance IV—O.G.V afgek. T.IJ.B.B. VIIIT.IJ.B.B.VII 9—0 VOETBALNIEUWS. Feestavond van V. O. G. Ter gelegenheid van het 6-jarig bestaan van de voetbalvereeniging V. O. G., hield de ze Zaterdagavond j.l. in een der z^len van gebouw „Olympia" een feestavond, die al leszins geslaagd mag genoemd worden. Na dat het traditioneele „kwartiertje" reeds lang vei*streken was, trad de voorzitter van V. O. G. naar voren; hij hield een kort spëechje over den toestand en de positie der vereeniging en wenschte alle aanwezi gen een genoeglijken avond. Hiervoor zorgde de heer P. Groenendaal, die met zijn beleen de en onbekende liedjes, er dadelijk de stem ming in bracht. We hoorden nog eenige nummers van den heer Karei Losser op een accordeon, die veel succes hadden. De violist van de Mr. Blaket's Dancing Band toonde zich een uitstekend solist op cüt instrument. Het was werkelijk mooi wat dit jongmensch ons liet hooren. Er werd Cde verschil lende medewerkenden nog heel veel goeds ten gehoore gebracht en daarna was er ge legenheid tot dansen. De vereeniging V. O. G. kan met genoe gen op dezen feestavond terug zien. Voetbal in Engeland. WEDSTRIJDEN VAN ZATERDAG j.l. West Ham U.Blackburn R. 23 Leeds UnitedArsenal 20 BirminghamAston Villa 11 Sheffield Wednesday—Portsmouth 11 Grimsby T.Sheffield United 41 Liverpool—Middlesbrough 52 BurnleyManchester City 42 Manchester UnitedNewcastle U. 50 SunderlandDerby County 31 Bolton WanderersEverton 5—0 Leicester CityHuddersfield T. 12 BILJARTEN Kampioenschap van Haarlem 2e klasse. VOS WINT DEN TITEL. De partijen van Zatex-dag brachten weinig verandering in den stand. Van Trigt en De Nijs maakten een span nende partij, die door Van Trigt gewonnen werd met 150 om 137 in 38 beurten. De strijd tusschen Mienis en Steffers was van beter gehalte en ging ongeveer gelijk op. Alleen op het laatst kreeg Steffers de over hand; hij won met 150 om 109 in 33 beurten. Hoewel Van Trigt tegen Mienis aanvanke lijk wat uitliep, wist de laatste op te halen en tenslotte te winnen: 150 om 95 in 36 beurten. De uitslag van de partij VosSteffers was van gewicht, daar Vos nog maar één verlies- partij had. Steffci-s was in goede conditie en liep aanmerkelijk uit. maar Vos toonde zich een goed wedstrijdspeler. Hij maakte op het laatst. 10, 19, 16 en 14 en won nog onbedreigd met 150 om 109 in 30 beurten. De slotpartij van dezen dag speelden Wa genaar en Steffers; die werd iix zeer mooien stijl gewonnen door Steffers, die ook de tot nog toe grootste serie maakte, nl.: 40 en kreeg daarvoor een verdiend applaus. Dc stand was: Steffens 150 in 26 beurten, Wa genaar 97. Zondag zijn de laatste 7 partijen gespeeld. De strijd werd geopend met de partij: Wa genaarMienis. De kampioen is er onmid dellijk goed in en loopt uit. Wagenaar geeft goed partij, doch Mienis blijft domineeren en wint in 41 beurten met 150 om 116. Daarna een spannende partij tusschen Wagenaar en Vos, waarvan voor Vos veel af hangt. Langen tijd blijven zij gelijk op gaan. Aan het einde loopt Vos uit en wint met 150 om 124 in 30 beurten. Tabbers is er tegen Steffers geweldig in en maakt op de 9öc beurt 43. Zijn pai-tner krijgt geen schijn van kans. In slechts 24 beurten heeft hij de 150 vol, zijn tegenstan der noteerde 77. In de volgende partij tusschen N. N. en Mienis is de eerste goed op dreef en wint in 35 beurten, Mienis noteert 114. Daarna binden Van Trigt en Tabbers den strijd aan. Het is een oixgelijke partij, daar Van Trigt niets presteert. Tabbers maakt in 35 beurten de 150 vol, als Van Trigt slechts 51 noteert. Zelden is een partij zoo spannend geweest als die tusschen N. N. en Steffers, te meer, daar Vos kampioen was, als N. N. verloor, die ook nog maar één partij verloren had. Als hij won, moest de allerlaatste partij beslissen en dat gebeurde. Toen Steffers 147 hoteei-de, moest N. N. er nog 9, doch mist op 148. Als dan Steffers ook mist, maakt N. N. uit in 32 beux-ten. Nu kwam de slotpartij, de beslissende. Er was een reuzenspanning bij 't begin; doch Vos is nu in topvorm en laat N. N. geen schijn van kans. Onder luid applaus maakt hij de partij in 18 beurten uit. Het was de mooiste partij van het tournooi. De stand was: 150 om 76. Hiermede had Vos den titel gewon nen. De voorzitter van de organiseerende ver eeniging dankte allen, die tot net welslagen van dit tournooi hadden meegewerkt. De consul van den Ned. Biljartbond, de heer De Foei jaeger-, sprak er namens deze or ganisatie zijn genoegen over uit, dat het kam pioenschap zoo mooi is verloopen. Op verzoek reikte hij de prijzen uit. De algemeene stand luidt: gew. verl. pnfc. brfc. h.s. gem. 1. Vos (Haarl. N.) 6 1 1013 200 28 5.06 2. Tabbers (D.E.S.) 5 2 927 223 43 4.15 3 N. N. (D.E.S.) 5 2 927 240 32 3.95 4 Steffers (Koren 3 4 877 222 40 3.95 beurs) 5 v. Trigt (Haarl. 3 4 848 248 31 3.42 Noord) 6 Mienis (D.E.S.) 2 5 926 249 23 3.71 7 Wagenaar (Vrien 2 5 836 244 31 3.43 denkring) 8 de Nijs (D.E.S.) 2 5 908 270 21 3.36 Kampioenschap le kl. klein biljart. De titel kampioen eerste klasse klein bil jart werd Zaterdag te Breda, gewonnen door Kuiper met 5 gewonnen pai-tijen en 1808 p. in 152 beurten, hoogste serie 79, gem. 11.89. SCHAKEN UITSLAG EéNDAAGSCHE SCHAAK WEDSTRIJD. Reeds een half uur voor den aanvang bleek er al groote belangstelling te bestaan voor den uitgeschreven ééndaagschen wed strijd op den 2den Kerstdag. Als de heer P. Appelboom voorzitter van het Haarlemsch Schaakgezelschap om kwart over tien alle aanwezigen welkom heet, heb ben 44 heeren zich achter de borden en stuk ken opgesteld om elkaar dien dag, op de meest vriendschappelijke manier te bestrij den. Deze 44 strijders waren in 11 groepen van 4 verdeeld en was voor elke groep een le en 2e prijs beschikbaar gesteld. De uitslag was als volgt: Hoofdklasse A. G. Kroone, Santpoort 21/2 punt, J. v. Cau- veren, Doetinchem, 1 12 punt, M. Hers Mzn-, A'dam 1 punt, Dr. J. H. „Raadsheer", Voor burg punt. le Klasse A-, P. Zwaan, Den Haag. 2 punten, A. v. Kle- kem, R'dam, 2 punten, J. J. H. Bauer, Haar lem, 1 punt, J. Klaver, IJmuiden, 1 punt-. Hoofdklasse B- P. L. Prins, A'dam, 2 1.2 punt, H. Kleefstra. A'dam. 11/2 punt, W- Mantel, Haarlem, 1 punt, K. H. v. Brederode, Haarlem, 1 punt. le klasse B. J. v- Gulik, A'dam, 2 1/2 punt, P. Taube, Den Haag 11/2 punt, J. M- Zuydam, Gouda 2 punten, J. J. Gort. Haarlem punten. le klasse C: D Wielenga, Haarlem 2 pnt. J. H. Kamper Amsterdam 2 pnt., F. te Leng, den Haag, 11/2 pnt. W. A. de Boer Haarlem 1/2 pnt. 2e klasse A: J. Hamelink, Haarlem 2 pnt., G. de Bruin, den Haag 2 pnt., J. Holwedel, Amsterdam 2 pnt., W. K. Kemper, Bloemendaal 0 pnt. 2e klasse B: H. v. Herrikhuizen, Amsterdam 21/2 pnt, A. A. Goi-dijn. den Haag 2 pnt. G. A. Meijer, Haarlem 1 pnt. J. v. Teunenbroek, Haarlem 1/2 pnt. 2e klasse C: H. J. Jacob, den Haag 3 pnt. M. Rumpff. Haarlem 2 pnt.. J. de Raai], Amsterdam 1 pnt. G. Coster, Haarlem 0 pnt. 2e klasse D: A. D. de Groot, Santpoort 3 pnt-, C. Terra, Uitgeest 2 pnt., C. Schenk, Uitgeest 1/2 pnt. G. ter Plegt, Haarlem 1/2 pnt. 3e klasse A: J. A. Andrea, den Haag, 2 1'2 pnt., G. Minge len. den Haag 21/2 pnt., A. v. d. Linden. Haarlem 1 pnt. J. Bónkenburg, Uitgeest 0 pnt. 3e klasse B: J, Lindeyrer, Den Haag 3 pnt., W. Palmer, Haarlem 2 pnt. B. v. Dijken, Haarlem lpnt. J. de Haas, IJmuiden 0 pnt. Gezien de groote deelname van buiten af mag deze wedstrijd, wel alleszins geslaagd lieeten. DAMMEN HET KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. Voor den wedstrijd om het 3de klasse kam pioenschap van Haarlem en omstreken heb ben zich nog enkele nieuwe deelnemers aan gemeld, terwijl tevens C. Pot, die voor de 2e klasse had ingeschreven, nog in de 3de klasse is ingedeeld. Om het Haarlemschc damkampioenschap 3e klasse zullen thans definitief spelen: J. II. Reedijk. Th. Wesselman, A. van Pelt, J. Otter, C. Pot en G. Eising (allen „Haarlem- ■che Damclub")"vV. Jonkhof, H. G. J. An- driessen en Th. C. v. d. Sluis (alien Christ. Damclub „Haarlem"), en G. Zeeuwe. NED HOCKEY. EN BANDY-BOND, EERSTE KLASSE. BloemendaalM. H. C. (11) Na de bully ontwikkelt zich een zenuwach tig spel; de Musschen ondernemen echter al spoedig eenige goede aanvallen op het Bloe- mendaal-doel, doch lot scoren blijkt him voorhoede niet in staat te zijn. De Oranje-voorhoede brengt eenige bezoe- keir aan Katte, maar deze geeft niet thuis. M.H.C. wordt nu sterker en krijgt eenige strafcorners te nemen, die echter, dank zij slecht schieten en goed uitloopen der Bloe mendalers. geen resultaat opleveren. De gasten doen aanval op aanval; bij één hiei-van krijgt Van Kempen een'kans. doch hij schiet hard tegen keeper Berkhout aan. Het is evenwel uitstel van executie, want als Hubrecht de geheele verdediging gepas seerd is, lokt hij keeper Berkhout uit zijn doel en plaatst dan den bal kalm in het net. (0—1). Weer komen de Oranjehemden terug; De Visser slaagt er in, om na een goeden aanval eenigszins dubieus den gelijkmaker te scoren. Na de rust vallen beide partijen nog en thousiaster aan; beide doelen verkeeren beurtelings in gevaar; een MJï.C.-voorhoede combineert goed. De Bloemendaal-voorhoede heeft ook niet veel in te brengen; Katte behoeft slechts een paar keer handelend op te treden. De gastheeren krijgen een paar corners te nemen, maar ook hier ontbreekt het juiste schot. Het spel wordt nu iets forscher, want zoowel M.H.C. als Bloemendaal willen trach ten allebei de puntjes te veroveren, maar als het eindsignaal klinkt, hebben beide par tijen de punten eerlijk gedeeld. DERDE KLASSE. H.B.S. IClubhuis te Werve n 50 (wegens niet opkomen) SCHERMEN. DAMES-COMPETITIE. Irx zaal Aerts hadden Zondag de laatste competitiewedstrijden plaats op floret voor dames van den K. A. S. B. Zaal Aerts moest schermen tegen Thor uit Rotterdam en Te Werve uit Den Haag en Zaal Giandomenici eveneens tegen beide clubs. Door niet opkomen van Thor werd dit een reglementaire overwinning voor Zaal Aerts en Giandomenici. De drie overige clubs schermden in één poule. Giandomenici won van Te Werve met 142 en behaalde hiermede tevens het kam pioenschap floret 1929. Zaal Aerts won van Te Wervfe met 115 en behaalde door haar ééne nederlaag tegen Giandomenici I den tweeden prijs in de com petitie. Er waren een paar prijsjes beschikbaar ge steld voor de beste persoonlijke prestaties. No. 1 werd mevrouw Admiraal met 4 gewon nen partijen en 3 treffers, no. 2 en 3 de dames Roos en Van Mels met 4 gew. partijen en 5 ontvangen treffers en no. 3 mej. J. de Boer met 3 gew. partijen en 7 ontv. treffers. De heer Brouwer deelde de prijzen uit, complimenteerde de beide clubs en sloot hier mede de schermwedstrijden van 1929 met da beste wenschen voor 1930. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 HEIL IN 1930. Sportvrienden en -vriendinnen. Een nieuw, een gloednieuw jaar Gaat ook voor u beginnen, Dus houdt u vaardig, klaar: Ge zult weer vurig strijden Om de sportieve eer In 't trappen, loopen, rijden, Slaan, trekken en zoo meer; En zult ge eer behalen, Verhef u niet op macht, Mocht gij daarna eens falen, Aanvaard dit zonder klacht; Tk kan u~wel onthalen Op ellenlang betoog, Maar 'k zal me maar bepaleia Tot: Houdt de sportvaan hoog! Daarnevens wou 'k nog schrijven En dit ook zeer in 't kort: Vooral niet overdrijven, Het is en blijft maar sport; En dus, met dien verstande, Sportmakkers met elkaar, In stad en streek en lande: Succes in 't Nieuwe Jaar! Mevr. Helen Moody Wills. In ons nummer van den vorigen Maandag- hebben wij u de beroemde tennisspeelster Miss Helen Wills als bruid voorgesteld, wan delende met haar bruidegom, den effecten makelaar Moody uit San Francisco. En thans zijn wij zoo gelukkig u te kunnen me- dedeelen dat het huwelijk in de meest vol maakte orde is voltrokken. Meer nog, dank zij Helen's beroemdheid en de activiteit der Amerikaansche pei-sbureaux kunnen wij u be zighouden met bijzonderheden van deze hu welijksvoltrekking. Het zal u genoegen doen te vernemen dat de plechtigheid een zeer eenvoudig karakter droeg. Bijna nuchter zelfs. Helen was gekleed in een bruin man telpak en' droeg een bruin hoedje. Kleeding bruidegom onbekend. Helen droeg geen bloe men. Knoopsgat bruigom onopgemerkt. He len vermeed de vele persfotografen door langs een achterdeur de kerk te betreden. De bruigom is, naar wij mogen veronderstellen ook binnen geweest, doch hoe hij daar kwam, weten wij niet. De bruid verklaarde haar echtgenoot te zullen liefhebben, verzorgen en eeren. Over gehoorzaamheid werd niets ge zegd. Wat de bruigom beloofd heeft, is niet gemeld. De bruid was zeer kalm en glimlach te vriendelijk. Omtrent gemoedsstemming en gelaatsuitdrukking van den bruidegom wordt niets gemeld. Helen ontving honder den telegi-afische gelukwenschen uit alle deelen der wereld. De bruigom blijkbaar niet en op de keper beschouwd, lijkt ons dit eer een compliment voor den heer Moody dan voor zijn jonge vrouw. Tenslotte worden wij gerustgesteld met de verblijdende mededeeling dat Helen ver klaard heeft zich tot haar laatsten snik aan haar geliefde tennissport te zullen wijden, zij het dan voortaan niet meer als Miss Helen Wills, maar als Mrs. Fred. Moody. Dit laatste nu verwondert ons wel eenigszins. Wij zou den eerder gedacht hebben dat de brui gom voortaan als effectenmakelaar zal op treden onder den naam Mr. Wills. Zwemmend hei nieuwe in. Het Londensche typistetje Mercedes Gleitze dat over het kanaal zwom indertijd en later nog andere krasse toeren uithaalde in het water, heeft een zeer origineel denkbeeld ge had, dat zij Op 31 December hoopt te verwe zenlijken. Zij is namelijk van plan het oude jaar uit en het nieuwe jaar in te zwemmen en in het voorbijgaan een vrouwelijk wereld record te verbeteren. Er heeft eens een vrouw naar ik meen de Amerikaansche Mrs. Myrtle Huddleston 25 uur achtereen in een overdekt zwembad baantjes getrokken. Miss Gleitze wil hier nu een schepje, of liever een uurtje, opleggen, door het 26 uur vol te hou den. Zij gaat morgen, Dinsdagavond om ze ven uur te water en hoopt tot den volgenden avond negen uur door te zwemmen. Het. jaar 1930 zal op deze wijze inderdaad een nieuwe „doop'' ontvangen. Er is trouwens dat jaar nog meer merkwaardigs op zwemgebied te verwachten. Een Indische lange afstandsspecialist, luisterend naar den naam van Robin Chatterjee, heeft onlangs in zijn eigen land een afstand van 40 K.M. zwemmende afgelegd terwijl hij aan handen en voeten (letterlijk) gebonden was met ste vige touwen. Nu is hij van plan op dezelfde wijze het kanaal over te steken. Waarom, vraagt u. Tjastel u nu eens voor dat deze Indische student door roovers op zee overvallen wordt en aan handen en voeten gebonden in de golven geworpen. Zoo iets kan toch gebeuren niet waar en het is verstandig om zich op zulke gebeurlijkheden te wapenen, door een oefening als deze. Chatterjee zal zich in dat geval zwemmende kunnen redden en u en ik niet. Ik niet ten minste, ik weet niet hoe het met uw gebon den zwemtraining staat. Maar u ziet, derge lijke dingen hebben wel degelijk practise!*, nut. Zesdaagsche puzzle. Een zesdaagsche wielerwedstrijd is, zooals ik u wel niet zal behoeven te leeren, een wedstrijd waarin wielrenners elkaar koppels- gewijs gedurende 6 maal 24 uur op de felste manier bestrijden, tenminste dit is de theo rie. In de practijk is het niet altijd zoo. De organisatoren te Berlijn en Brussel van dit soort wedstrijden hebben een bepaling ge maakt, waarbij het begrip wel iet of wat ver anderd wordt. Eiken, dag zal de wedstrijd ge durende eenige uren geneutraliseei-d wor den. Ook dit vereischt naderen uitleg. In de ze dagelijksche periode mogen de renners niet, zooals u misschien zoudt kunnen den ken, afstappen en een dutje doen. Neen, zij, of althans een van elk koppel, moeten in de baan blijven, maar daarbij mogen zij niet om het hardst rijden. Zij moeten in een toeris ten-gangetje blijven rondtollen, totdat een belsignaal bekend maakt, dat de strijd weer hervat is. Natuurlijk zullen 'deze uren vallen op het tijdstip dat er toch geen publiek aan wezig is. Als de renners zich dan wat sparen, hebben zij later meer energie om de opwin dende jachten, die het publiek voor zijn dui- teiT verwacht, te ensceneeren. Dit ter verkla ring voor degenen, die nog hardnekkig een sportieven kant aan deze wedstrijden wen schen te zien. Maar het zou interessant kun nen worden als een der renners tijdens zulke uren van rust eens de beenen nam en een voorsprong van tien, twintig ronden nam op zijn tegenstanders die conform het consigne blijven rondtoeren. De wedstrijdleiding zou zulke ronden winst natuurlijk niet toeken nen en daarom zal geen de moeite nemen hefc te probeeren. Een andere zaak is wat het, in deze vertooningen oppermachtige publiek ervan zou zeggen. Daar zou ik speciaal be nieuwd naar zijn. Want het publiek komt tenslotte op wielerwedstrijden in de verwach ting dat het een wedstrijd is, onverschillig of die nu vijf irfinuten, een uur, of zes dageu duurt. Motor snelheden. De epidemie der recordzucht heerscht derf laatsten tijd sterk in het wereldje der inter nationale motorrenners. Sinds de Duitscher Herme het verbazingwekkende stukje uit haalde om een uurgemiddelde van 218 K.M. te bereiken op een supercharged twee cylin der machine zijn de aankondigingeix van nieuwe recordpogingen niet van de lucht. Het officieele wereldrecord voor solo-machines staat, in afwachting van de erkenning van Herme's prestatie nog op naam van den En- gelschman H. le Vack met 205 K.M. per uui% terwijl J. S. Wright houder is van het record met zijspan, met een snelheid van 167 K.M. per uur. Dit laatste recórd is intusschen echter ook alweer officieus verbeterd en wel door den Zweed E. Wagner, die 177 K.M. haalde. Het bijzondere van deze laatste re cordverbetering is wel, dat Wagner op een speciaal geprepareerde ijsbaan op een toege- vroren Zweedsch meer reed. Zijn machine was uitgerust met een geheel nieuw model, met spijkers bezette banden, die hun taak op voortreffelijke wijze vervulden. Voor de prac tijk is dit misschien in landen met een langdurige ijsperiode ook nog wel van be lang. Maar men is met deze records nog lang niet tevreden. Herme bereidt alweer een po ging voor om nog wat harder te gaan en Wagner zal het eveneens nog eens op zijn ijs baan probeeren. Verder is de Oostenrijker Mayer van plan om te trachten alle vorige prestaties te overtreffen en tal van Engel- sche renners zijn vastbesloten om de beide aan hen ontnomen records te heroveren. Zoodat het kort na den aanvang van het nieuwe jaar in het motorsnelheidsbedrijf zal daveren dat het een aard heeft.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 12