De overige eerste klasse wedstrijden De Derde Klassers. RESERVE le KLASSE. HAARL. VOETBALBOND BUITEN DE COMPETITIE. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE. R.-K. FEDERATIE DI0C. R.-K. HAARL. VOETBALBOND. ExcelsiorD. F. C. (32) D.F.C. zet onmiddellijk na den aftrap goed op, aan haar uitstekende tactiek is het te danken, dat zij als het spel pas vijf minuten oud is, reeds een 10 voorsprong hebben weten te behalen. (01). Het was Ruysch, die den Dordtenaren de leiding bezorgde. Grobbe maakt na een goed- opgezetten aanval echter spoedig gelijk. (1—1). De Rotterdammers voelen zich nu sterker In de schoenen staan en het duurt niet lang of het leder verdwijnt in het Dordtsche doel. (2—1). Dit doelpunt werd door Bouter gescoord. Zijn clubgenoot Grobbe maakt er even later 31 van. Voor de pauze verkleint DJ.C. haar achterstand. (32). Na de rust ontwikkelt zich een snel en spannend spel, waarbij D.F.C. in de meerder heid is. Haar aanvallen werden echter niet in doelpunten omgezet, zoodat het einde met onveranderden stand komt. H. B. S.—Sparta 2—4) In den aanvang gaat het spel gelijk op. Sparta blijkt echter weldra de sterkste te zijn en na 30 minuten spelen brengen de Rotterdammers den stand op 01 door Went. Een aan Sparta toegekende straf schop wordt gemist, doordat tegen de bo venlat wordt geschoten. Even voor rust ver groot Viergever Sparta's voorsprong. (02). Na de pauze scoort Viergerver ten tweeden male zoodat de stand dan 03 luidt. Enkele minuten later scoort Voormolen het vierde Rotterdamsche doelpunt. (04). Na geruimen tijd maakt Schorel (H.B.S.) een tegenpunt. (14). Tenslotte verkleint Smeets den achter stand. (24). Als Vermetten een strafschop mist komt het einde. ZeeburgiaBloemendaal (21) Wederom hebben de Bloemendalers van één der leidende clubs uit de afdeeling met den oneven goal verloren en evenals verle den week tegen D. E. C. hadden zij zeker verdiend met een enkel winstpunt uit den strijd te komen. De witten, die met invallers naar Amster dam moesten trekken, hebben op het zware, doch overigens goed bespeelbare veld van Zeeburgia een zeer goeden wedstrijd ge speeld. Een zeer ongelukkig doelpunt, door één der witten backs in eigen goal gescoord, heeft tenslotte de schaal in het voordeel der gastheeren doen overslaan. Zooals gezegd moest Bloemendaal met twee invallers den strijd aanbinden. Zeeburgia neemt spoedig na den aanvang het spel in handen. Nadat een paar snelle Bloemendaal-aanvallen door backs en kee per van Zeeburgia. zijn onderbroken, komt de thuisclub opzetten Na tien minuten spelen passeert de rechtsbuiten Beijk van korten afstand met een onhoudbaar schot (1—0). De Zeeburgiancn blijven sterker, hoewel de aanvallen van Bloemendaal herhaaldelijk verwarring in de vijandelijke verdediging brengen. De Bloemendaalsche doelverdediger is voortdurend in actie, daarbij uitstekend ge holpen door de beide backs. Het loopt reeds aardig naar rust, als een te ver door Zeebur gia naar voren gespeelde bal naar het Bloe mendaalsche doel rolt. De keeper zal dezen verwerken, doch juist wanneer hij het leder wil oppakken, plaatst IJfs dit in het verlaten Bloemendaal-doel. Dank zij dit zeer gelukkige doelpunt kan met een 2—0-voorsprong voor Zeeburgia worden gedraaid. Na de hervatting krijgt de strijd een heel ander aspect. Nu is bijna steeds Bloemen daal de aanvallende partij. Spoedig slaagt Kopjes Nieman er na goed doorzetten in den Amsterdamschen keeper te passeeren (2-1). Een tweede doelpunt van denzelfden speler wordt hierop wegens buitenspel geannu- neerd, een beslissing, welke ons nog al aan vechtbaar scheen. De strijd wordt ook verder voor een zeer belangrijk deel op de Amsterdamsche helft uitgevochten, ondanks het feit dat de links half der witten wegens een blessure is moe ten uitvallen en Bloemendaal verder met tien menschen speelt. Een vermakelijk incident doet zich nog voor, als een van de lat teruggesprongen bal meters door v. Bockhove wordt naastgescho- ten en de scheidsrechter tot verbazing van iedereen een doelpunt aan Zeeburgia toe kent. Op aandringen van Bloemendalers en na een verklaring van de Zeeburgia-men- Hermes-D. V. S.—H. V. V. (3—2) De Schiedammers zijn verreweg het sterkst. De Haagsche verdediging voorkomt evenwel doelpunten. Na de hervatting, als de stand nog blanco is, komt er echter verandering in de situatie. Jansen opent de score voor H. V. V. (0—1). Even later is de stand alweer in evenwicht als van der Griendt den gelijkmaker produ ceert (11). Dan neemt H. D. V .S. de leiding door Bronneman, die na enkele vergeefsche aan vallen van beide partijen weet te scoren. (2—1). Als er nog twintig minuten te spelen zijn verhoogt van der Bosch de spanning door den stand wederom gelijk te maken <22). Op het laatste moment bezegelt van der Griendt de overwinning van de thuisclub (3—2). Z. F. C.Feijenoord (73) De belangstelling ook van uit de Maasstad is zeer groot. Feyenoord arriveerde te laat, waardoor over tijd werd begonnen. De wed strijd werd geleid door Mr. van Bisselick. De Zaandammers zijn volledig, terwijl de Maas- kanters met de invallers Verbeek, Sienke, Van Hele en Dekker het veld betreden. Onmid dellijk na den aftrap passeert Lust den Rot- terdamschen doelman. Vlak hierop volgt een tweede doelpunt dat echter wegens buiten spel wordt geannuleerd. Z. F. C. is in de meerderheid. Aanval op aanval volgt. Een fraaie kans voor de thuisclub gaat verloren als de paal verdedigend optreedt. Hoogmoed maakt het tweede doelpunt (2—0). Het Zuid- Hollandsche doel wordt als het ware van tijd tot tijd bekogeld. Als Dyke den bal uit zijn doel slaat benut Lust de penalty waardoor de stand op 3—0 komt. Van der Kolff maakt er voor rust nog 40 van! Kort na rust komt er wijziging in den toe stand. De Rotterdammers slagen er door Pijl in den achterstand te verkleinen 41Lust maakt na een voorzet van v. d. Kolff echter den vijfden Zaanschen goal (51). Onmiddellijk daarop volgen twee schoten van de Maer en Lust die beide in het vijan delijk net verdwijnen (71). De Rotterdammers geven den moed niet op. Bij een comer weet Barendregt zoo waar te scoren (7—2) terwijl Pijl er nog een schep je opgooit zoodat de slotnoteering 73 be draagt als de wedstrijd geëindigd wordt. schen komt hij echter weer op zijn beslissing terug. Bloemendaal blijft tot het eind sterker, doch het met man en macht verdedigende Zeeburgia blijft meester van het terrein. Het einde brengt een kleine overwinning voor de gastheeren, hoewel èen gelijk spel de verhouding beter zou hebben weergegeven. Het elftal van Bloemendaal was als volgt: J. Beijk, Sunter, IJfs, Immer, H. Beijk, Wijnbergh, Kopjes Nieman, F. Bakker, C. Bakker, Parson, Strik. HerculesZandvoort 41 Het is Zandvoort niet mogen gelukken om uit Utrecht cén of twee punten vandaan te halen. De opstelling van haar elftal was, zooals gewoonlijk, dus als volgt-: Van der Mije, Water. Keesman, Beekhuis, Schaap, Keur, Swart, RinkeL Koper, A. Moolenaar, Kraayenoord. Zandvoort wint den toss, zoodat Hercules met den wind in den rug aftrapt- Hercules is in de meerderheid en drukt dit in een doel punt van D. Buitenweg uit (10). Bij een outball voor Hercules wordt de bal door den rechtshalf zeer ver ingegooid. De bal komt terecht bij W. Buitenweg, die zich niet lang bedenkt en den stand op 20 brengt. Koper verkleint dan met een uitstekenden kopbal den achterstand (21). Er worden nog vele schoten op Balt afge vuurd. Deze keeper verdedigt zijn doel echter op eminente wijze. Vóór rust komt er in den stand geen ver andering meer. Als na de hervatting één der Zanövoort- verdedigers buiten het strafschopgebied free kick maakt, geeft de scheidsrechter ten on rechte een penalty. Deze wordt door W. Bui tenweg benut (3—1>. Beekhuis en Schaap verwisselen van plaats. Een schot van Rinkel wordt achter de lijn gestopt; dit ontgaat den scheidsrechter Het spel wordt steeds ruwer. Hercules is nu constant sterker. Oud-internationaal Gielens steunt als spil op uitstekende wijze zijn voorhoede. Bij één der blauw-witte aan vallen maakt D. Buitenweg een keurig doel punt (41). Balt stopt een hard schot van Koper. Tegen het einde wordt Keesman nog in de voor hoede opgenomen, maar het helpt niet. Het einde breekt aan met onveranderden stand. KennemersHelder (22) De Kennemers zijn er niet in geslaagd de noordelijken met een nederlaag huiswaarts te sturen; zij moesten met een gelijk spel ge noegen nemen. De Kennemers missen hun spil en links binnen, die onvoldoende vervangen werden. Reeds direct na den aftrap ontwikkelt zich een gelijk opgaande strijd met Helder iets gevaarlijker. De Kennemers-voorhoede krijgt echter direct al eenige fraaie kansen, doch slecht schieten doet doelpunten uitblijven. Na twintig minuten stopt een Helder-speler met de hand, wat een strafschop tengevolge heeft. Horeman maakt geen fout (1—0). De Helder-spelers vallen fanatiek aan en daar de Kennemers-verdediging en half linie raar staan te schutteren, levert dit gevaar op. De linksbuiten weet dan ook fraai gehjs te maken (1—1) Nog vóór de rust is het door toedoen van Steeman 21. Na de rust, als de thuisclub wind en regen krijgt, ziet het er kwaad uit, doch toch zit zij gedurende geruimen tijd voor het Helder- doel, zonder dit in een doelpunt uit te druk ken. Integendeel weet Helder na 2o minuien gelijk te maken (22). Hardnekkig vallen de Kennemers aan voor het winnende punt, doch het schieten is be neden peil. Een minuut vóór tijd mist Hore man de kans van den dag door op 1 Meter van doel nog te missen. Met een gelijk spel komt tenslotte het einde. ZeemeeuwenZ. R. C. (42) Het begin kenmerkt zich door een gelijk opgaand spel; beide voorhoeden zijn echter nog iets te langzaam. Na een kwartier spelen komt ae voorhoede van Zeemeeuwen er beter in en door goed spel van links wordt Paap in de gelegenheid gesteld om te scoren, wat hij direct hierna herhaalt (20). Door veel pech wordt de score niet opge voerd: een schot van Koper wordt achter de doellijn gestopt, wat de scheidsrechter niet kan zien. Schoten van Molenaar, Paap en Koper vliegen tegen lat en paal. Met 20 voor de thuisclub wordt gedraaid. ZJl.C. pakt flink aan, doch slecht schieter: van den linksbinnen doet een tweetal kansen verloren gaan. W. Koper verhoogt de score tot 3—0, waarna J. Koper in al te groot enthousiasme twee maal in eigen doel schiet (32). De thuisclub houdt echter vol; Z.R.C. heeft niet veel in te brengen en als Koper uit een corner no. 4 heeft gescoord, zijn de Zee meeuwen niet van de Z.R.C.-helft af te krij gen. Verschillende kansen blijven onbenut; hoe veel corners er ook genomen worden, de Zee meeuwen kunnen de juiste richting niet meer vinden, zoodat als de heer Paardebek, die goed leidde, het einde aankondigt, de thuis club nog steeds in de „running" is. D. S. V.Schoten (05) Ook de tweede wedstrijd togen de Amster dammers is geëindigd me;, een sprekende over winning voor de Schotenaren. Als om kwar;. over twee begonnen wordt, zijn belde elftallen volledig. Schoten heeft het nadeel van den straffen wind; het veld is erg glad. wat er na rust niet beter op werd, toen het zachtjes begon te regenen. Het begin is van weerskanten niet erg fraai; ba-controle is wegens de gladheid moeilijk. De Amsterdammers spelen erg onbesuisd; voor doel zijn zij in het geheel niet gevaarlijk. De Schoten-voorhoede schept mooie kansen. Van Gasteren scoort uit een voorzet van links (0—1). D.VJS. tracht van veraf te schieten, maar Boeser weet daar wel raad mee. Met 01 voor Schoten breekt de rust aan. In de tweede helft is Schoten steeds de aan vallende partij, maar her. tweede doelpunt komt pas na achttien minuten door Phiiippo (0—2). D.S.V. komt slecht sporadisch over de helft. Schoten heeft nu den weg naar het doel gevonden; het is weer Phiiippo die no. 3 in ae touwen jaagt (03). Een keurig afgegeven bal van De Goede, benut Phiiippo ten vierden male, hiermede den hattrick verrichtende. D5.V. tracht het spel te forceeren. Toch gelukt het Schoten door Steenbergen om een vijfde doelpunt te maken (05). Gedoelpunt wordt, er niet meer en als het einde daar is, heeft Schoten wederom een keurige overwinning behaald. H. F. C. 2—R. C. H. 2 (0—1) In dezen wedstrijd, die ln de morgenuren gespeeld werd, heeft H. F. C. voor de tweede maal verdiend verloren. Dank zij slecht schieten en goed verdedi gen van Smit bleef de score laag. Nadat ge ruimen tijd op den scheidsrechter was ge wacht. die weer eens niet verscheen, werd Kotte bereid gevonden, dezen wedstrijd te leiden. De combinatie vlotte bij R. C. H. uitstekend waar Nieuwenhuis een goede partij spil speel de. Bij H. F. C. ging het dezen keer minder: de halflinie was geheel uit vorm, terwijl in de voorhoede nog steeds geprutst wordt. Wanneer eindelijk begonnen wordt, zit R. C. H. direct voor het H. F. C.-doel en na circa een kwartier scoort de linksbinnen uit een voorzet van Spoor. H. F. C. zet dan eenige aanvallen op, maar door slecht plaatsen en pingelen komt zij doorgaans niet verder dan de backs. Vooral Smit heeft het zwaar te verantwoorden, daar Marchant kramp krijgt; hij kan eenige ma len slechts ten koste van een corner redden. Rust 01. Na de rust speelt H. F. C. een beetje beter; na een goeden aanval wordt de bal voor den goal geplaatst. Na een verwoed heen en weer getrap wordt tenslotte de bal weg gewerkt. Wanneer Nachtegeller weer eens doorbreekt kan Marchant slechts ten koste van een cor ner redden. Deze levert niets op. Dan fluit Kotte, die goed voldeed, het einde. R. C. H. won dezen eentonigen wedstrijd zeer verdiend. E. D. O. 2—Haarlem 2 (1—3) Zondagmorgen had bovengenoemde wed strijd plaats aan de Kleverlaan. De uitslag geeft de verhouding heel goed weer. De Haarlem-spelers verdienden deze over winning volkomen, daar zij over het geheel genomen steeds een tempo sneller speelden dan de thuisclub. E.D.O. heeft den toss gewonnen en ver kiest eerst tegen den wind in te spelen, wat ons een fout leek van den E.D.O.-aanvoerder. Het spel doet al dadelijk het beste verwach- ten van de E-DO.-ploeg. Althans er wordt een flinke druk uitgeoefend op den Haarlem- goal. In deze periode liep het de thuisclub werkelijk niet mee: een tweetal harde scho ten belandden buiten het bereik van Hoeben tegen den paal. Dit bleek evenwel het eenig goede, dat de EJDO.-voorhocde voor rust presteerde. Beter ging het aan de overzijde, waar Brakel met een tam. houdbaar schot zijn club de leiding gaf (01). Het Haarlem-elftal speelt thans heel goed, waardoor het steeds in de meerderheid is. Uit een hoekschop scoren de roodbroeken nogmaals (02). De tweede helft gaan de partijen weer wat beter tegen elkaar op. al blijft Haarlem voor goal gevaarlijker. Brakel brengt dan ook den stand op 03. Swart gaat nu in de voorhoede spelen en Calland op diens plaats. Eerstgenoemde heeft succes: hij weet de eer te redden (13). Verder scoren blijft uit en met onverander den stand komt het einde. Stormvogels 2Z. F. C. 2 (33) Voor de Reserve eerste klas werd Zondag jj. deze belangrijke strijd op het Stormvogels.- veld gespeeld. De kamp eindigde in een gelijk spel. doch qua spel had Z.F.C. zeker een overwinning verdiend. Het reserve-team der Vogels, dat drie in vallers telde, o.a. voor doelman De Waard, was niet te best op dreef; speciaal in de voor hoede rammelde het geducht. De 2—1 voor sprong, dien ZJP.C. zich voor de rust had weten te verschaffen, was dan ook welver diend, ofschoon dient erkend, dat het eerste doelpunt een cadeautje was van doelman Wagenaar. Toen de stand 31 voor ZT.C. was, kende de scheidsrechter aan Stormvogels eveneens een strafschop toe rra een „aangeschoten" hands- geval. Veuger bracht hieruit den stand op 3—2. Kort voor het einde zag de Stormvogels rechtsbuiten zijn kans schoon en bezorgde met een goed schot zijn club den gelijkmaker (3—3>\ waarmee Stormvogels meer kreeg, dan zij verdiende. De Uitslagen. I A: Haarlem 3—1. V. O. DamiatenSpaarnevogels Hillegom—E. D. O. 3 I B: H. F. C. 3Haarlem 4 Schoten 2—R. C. H. 3 Kennemers 2Bloemendaal n A: R. C. H. 7—V. S. V. 3 II B: D. I. O. 2—V. O. G. Klnheim 2—Bloemendaal 4 4—1 3—1 4—1 3—2 3—3 3—2 0—0 9-1 n C: Haarlem 5E. H. S. 2 13 R C. H. 5—E. D. O. 5 4—3 D. O. A.—Hillegom 2 4—0 V. V. H.—E. T. O. 4—3 n D: I. V. O. 2Zeemeeuwen 2 2—6 III B. Spaarnestad 2Kennemers 6 9—1 Damiaten 3Schoten 4 81 Za terdagmidda gcompeti t ie Afdeeling I: Kennemerland—Tweede Jeugd 3—0 V- E. W. I—Ulysses I 3—4 Afdeeling II: Kennemerland 3Ulysses 2 17 Adspiranten. Vliegende Vogels aHaarlem a 06 Haarlem bVliegende Vogels b 02 Eerste klasse A. DamiatenSpaarnevogels (31). Deze voor beide elftallen zoo belangrijke ontmoeting werd door scheidsrechter Muider uitstekend geleid. Spaarnevogels heeft het windvoordeel, doch direct na den aftrap neemt Darniaten's voor hoede den bal over en nu gaat het op het Spa a me vogels-doel af. Deze aanval wordt echter keurig afgeslagen. Toch is Damiaten in de meerderheid en als het spel nog geen tien minuten oud is, geeft A. Smit met een mooi schot zijn club de leiding. Als er weer is afgetrapt, zit. Spaarnevogels op den bal, wat echter niet kan verhinderen dat A. Smit wederom een hard schot lost, dat doel treft (20). Niet ontmoedigd trapt Spaarnevogels weer af en waarlijk, nu lukt het hun wat beter. Zij spelen in deze periode wel wat al te vurig, wat tengevolge heeft dat eenige spelers een waarschuwing oploopen. Plotseling staat hun middenvoor alleen voor keeper Smit en met een mooi schot maakt hij er 21 van Spoedig hierop is het rusten. Na de hervatting zit geheel Damiaten direct voor het Spaarnovogelsdoel, doch er wordt net naast geschoten. Damiaten is nu, gehol pen door den wind, veel sterker. Riebeek geeft op verren afstand een hard schot dat den Spaarnevogels-doelman verrast (31). Geheel Spaarnevogels trekt thans ten aan val, doch nu blijkt eerst hoe goed Damiaten's ach ter hoede is. Als Damiaten weer ten aanval trekt, lost Wiarda een paar mooie schoten, die op even fraaie wijze door den Spaarnevogels-doel man gestopt worden. Als het einde daar is. heeft Damiaten een zwaarbevochten doch ook verdiende overwinning behaald. Haarlem 3—1. V. O. (4—1) In den aanvang is I. V. O., door den wind gesteund, veel sterker en heeft, spoedig de lei ding als een schot van Van Leuven van rich ting veranderd wordt <0—1). Een keurige goal van Jongkind wordt we gens off side afgekeurd. Dezelfde speler schiet even hierna hard tegen de lat. Bolle sticht een gevaarlijk moment; de kans wordt, echter niet benut- Kort vóór de rust maakt Bolle met een hard schot gelijk (11>. Met dezen st-and breekt de rust aan. In de tweede helft is Haarlem veel sterker. Klipp geeft aan Kornmann een uitstekende kans. die goed wordt benut (2—1). I. V. O. geeft zich nog lang niet gewonnen. Er wordt, forsch gespeeld, maar de scheids rechter houdt het spel binnen de perken. Na goed samenspel tusschen Klerk en Borghouts verhoogt laatstgenoemde den voorsprong (31). Bij een volgenden aanval maakt dezelfde speler den vierden goal (41). Borghouts schiet hard tegen de lat. De kee per van I. V. O. stopt op solide wijze een pe nalty. In den stand komt verder geen veran dering meer. De scheidsrechter leidde goed. Eerste klasse B. H. F. C. 3Haarlem 4 (32) Het derde elftal van H. C-, dat voorna melijk uit jonge spelers is samengesteld heeft het gisteren klaargespeeld om van het ge middeld veel oudere Haarlem 4 te winnen. H. F. C. is direct de sterkste en doelpunt spoedig, als Adam een voorzet van rechts benut Q0). Er ontstaan tal van gevaarlijke momenten voor het Haarlem-doel, daar de verdediging er nogal eens naast staat. Uit een schermutseling voor het doel van Haarlem vergroot II. F. C. haar voorsprong (2-0). Voor rust komt er geen verandering meer in den stand. Als weer begonnen wordt, blijkt, dat Haar lem met de beste voornemens bezield is. Di verse aanvallen worden opgezet. Eindelijk komt het verdiende tegenpunt als Van Balen Blanken een voorzet van rechts in het net loopt (21). H. F. C. ziet het gevaarlijke van haar toe stand in en komt nu eenige malen enthou siast opzetten. Schnerr verhoogt dan HH.C-'s voorsprong (31). Haarlem valt een penan ten deel; Mos voltrekt het vonnis (3—2). Met dezen stand breekt het einde aan. Schoten 2—R. C. H. 3 (3—3) Deze voor Schoten belangrijke wedstrijd, is geëindigd in een gelijk spel. Schoten H heeft het eerst het voordeel van den straffen wind en al direct, wordt er van beide zijden pittig gespeeld. Schoten neemt de leiding (10». Niet'lang heeft Schoten hier plezier van, want spoedig moet Dekker visschen (1—1). Schoten II speelt niet zooals zij wel kan, special de linksback is niet bijster op dreef. Hij 20St zich nog al eens gepasseerd. R.C H. III neemt dan de leiding door een fout in de Schoten-defensie (12). Schoten, het gevaar ziende, pakt nog eens flink aan en uit een keurigen aanval doel punt zij (22). Even voor rust zendt dezelfde speler een schot in, dat door des keepers beenen in het doel belandt (32). Na de thee is Schoten II het eerste kwartier in de meerderheid, maar er komen geen doel punten. Nu neemt R.C.H. het spel in handen, maar de achterhoede van Schoten houdt voorioopig kranig stand. Dan zendt de rechts half var. R.C.H. een ver schot in, dat juist onder de lat in het doel verdwijnt (33). Gedoelpunt wordt er dan niet meer. T ramvogel*Kennemerland-comb. (83) Kennemerland brengt het leder aan het rollen; goed combineerend gaat het op de Tramvogels-veste af. waar men echter erger weet te voorkomen. De Tramvogels onderne men hierna een serie goed opgezette aanval len en hebben na een kwartier spelen succes. (1—0). De beweeglijke voorhoede der Oranje-hem den komt daarna geducht aan het woord, waarbij vooral de linksbuiten bijzonder keu rig speelt. Het duurt dan ook niet lang of de gelijkmaker is er. (I1). De Tramvogels weten zich dan weder los te werken; uit een voorzet van links maakt hun rechtsbuiten er 21 van. Hoewel de partyen goed tegen elkaar opgaan weten toch do Geeltjes, door toedoen van hun middenvoor, zorg te dragen dat rust mot 31 in hun voor deel ingaat. Na het kopje thee trappen de Tramvogels af; zij brengen herhaaldelijk het Kennemcr- land-doel in gevaar. Dit overwicht levert hun vijf doelpunten op. Mei dezen 81 voorsprong pakken de Tramvogels dc zaken een beetje kalm aan. waarvan Kennemerland profiteert- Op goede wijze verkleint hun middenvoor den achter stand tot 82; kort voor het einde brengt haar linksbinnen op fraaie wijze den stand op 83. Wanneer scheidsrechter Hartman het ein de aankondigt, hebben Tram vogels met 8—3 gewonnen. KennemerlandTweede Jeugd (20) Aanvankelijk ziet het er naar uit, dat Ken nemerland een groote overwinning zal be halen. De oranjehemden zijn overwegend sterker; keer op keer krUgt de achterhoede van de bezoekers moeilijke ballen te verwer ken. Als ook Tweede Jeugd ingespeeld raakt, is Kennemerland niet meer zoo in den aan val als bi het beRm; het spel gaat nu vrijwel gelijk op. Er wordt wel hard gewerkt, maar mooi spel wordt niet te zien gegeven. De meeste spelers trappen den bal maar lukraak weg, zoo dat van goed combineeren geen spra ke is. Vóór rust wordt niet gedoelpunt. Na dc hervattbig heeft de thuisclub wind tegen; dit schijnt geen beletsel te zijn om het spel in handen te nemen. Het doel van Tweede Jeugd wordt flink ouder schot ge nomen; het gelukt Kroon te scoren. (10>. Een oogenblik later denken wij Tweede Jeugd gelijk tc zien maken; de doelman is reeds gepasseerd, maar Rijk Prins heeft zich on der de lat opgesteld en trapt den bal uit doel. Kennemerland blijft aanvallen; dc snelle doorbraken leveren veel gevaar op voor Tweede Jeugd; enkele malen ontsnapt hot doel aan een doorboring. De gastheeren bren gen door middel van Kroon den stand op 20, doch verder kunnen zij het niet bren gen. Ook Tweede Jeugd met haar vrijwel schotlooze voorhoede kan het net niet vinden, zoodat het einde komt met een Kcnnemcr- land-zcgc. H. B. C.—L. en S. (7—1). Na eenige verkenning zendt Martin, van dichtbij een hard schot in, dat keeper Ka- luwo stopt. Daarbij vex-zwikt hij zijn pols; ook krijgt hij nog een bloeduitstorting, waar door verder medespelen onmogelijk is. Pas na twintig minuten heeft Juffermans succes; spoedig moet de L. en S.-keeper ten tweeden male visschen. Van Roodc kopt no. 3 In en Tolido scoort no. 4. Direct na rust scoort Martin no. 5. Een fraai naar voren geplaatste bal schiet Juffermans langs den uitloopenden keeper, wat Van Rooden direct daarna herhaalt. (7—0). J. Dullart benut op het eind een kans om tegen te scoren. Einde 71. T. Y. B. B.—D. E. M. (5—1). Rust komt met 4—0 en het einde met 5—1. R.-K. V. Z.—H. B. C. n (2—3). H.B.C. is met den wind in den rug ver! sterker; met tactisch cn vlug spel heeft R.-K. V.Z. weinig in te brengen. Kokkelkoren. Van Wessem en Schoo zorgen voor een 30 voor sprong van H.B.C. Na rust is R.-K. V. Z. meer in den aanval. Een penalty wordt door Wouwer ingeschoten. (1—3). Bosch weet den achterstand te verkleinen. Met 23 komt het einde, waarna R.-K. V.Z. protesteerde tegen een off-side goal. VITESSE—ONZE GEZELLEN I (0—3). O. G. deed goed werk, door aan Vitesse een gevoelige nederlaag toe te brengen. Driemaal moest de Vltesse-keeper vis schen. terwijl de O. V.-verdediging eiken aan val afsloeg. DE UITSLAGEN. 2 C: Alliance ILisse II (uitgesteld). HJ3.C. HaD.S.S. I 3—3 O.G. IISantpoort II 0—2 3 D: Lisse inAlliance HI 23 TeUlingen U—T.YJ3B Hl 3—0 Geel-Wit III—B-S.M. I 4—1 4 D: R.-K. V.Z. n—Geel-Wit Hl 2—4 T.YB.B. IV—H.B.C. IV 5—0 Concordia IIB.S.M. II (gestaakt). V.V.F. I—O.G. Hl 8-0 JUNIORES. lste klasse: T.Y.BB. V—H.BC. V (uitgesteld). Alliance HI—B.S.M. ni 13—0 2e klasse: BB M. IV—T.Y.BB. VI 0_l O.G. IV—H3.C. VI 3J 3e klasse. Geel Wit V—lliance IV i_o O.G. VI—T.Y.B B. VIII 0—5

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11