ZANDVOORTSCHE CAUSERIE. UIT DE PERS Ptytfuftgaotf INGEZONDEN Scheepvaartberichten RADIO-PROGRAMMA De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 7 JANUARI 1930 Het bedanken van wethouder Padt. Wie wordt *Ün opvolger? Een niet gemakkelijke keuze. De propaganda voor de badplaats in nieuwe banen. Onze vorige causerie was groolendeels ge wijd aan een nadere beschouwing van de in den Raad gehouden debatten bij de gemeen- tebegrooting voor dit Jaar. Wij hebben er toen op gewezen, dat blijk baar in liet algemeen de leden van den Raad weinig ingenomen waren met de leiding van het college van B. en W. en dat de heeren van opvatting waren dat er van het college van B. en W. veel te weinig kracht was uit gegaan. Dat deze debatten voor het college onaan genaam waren laat zich begrijpen. En het was voor niemand een verrassing, dat eenige dagen na deze debatten ons gemeentebestuur voor de keuze werd gesteld een nieuwen wet houder te moeten kiezen. Nu het 2oover was gekomen was het eigenlijk een verrassing, dat slechts een wethouder er het bijltje bij neergelegd had, en dat die eene de heer Padt was, want naar onze wijze van zien was de heer Padt er het best afgekomen, zelfs heeft er tusschen de critlek ook waardeering ge klonken voor diens werk, hetgeen nu ten aanzien van zijn collega nu juist niet gezegd kan worden. Wat nu ook de oorzaak van het bedanken van den heer Padt moge zijn, het begint nu zoo langzamerhand wel duidelijk te worden, dat het gemakkelijker is een wethouders- crisis te veroorzaken, dan haar tot een be vredigende oplossing te brengen. De heer Padt was wethouder van onder wijs en sociale zaken, een voor Zandvoort belangrijke functie, omdat niet alleen onder wijs, armenzorg, werkloozenzorg enz. daar onder ressorteert, maar ook tal van andere zaken zooals het a s. volksbad aan het strand enz. Dat dc heer Padt over voldoende capa citeiten beschikt om aan deze af deeling lei ding te geven is buiten kijf en 2al door nie mand in en buiten den gemeenteraad bestre den worden. Zonder ook maar een naam te willen noe men, meenen we, dat onze raad ook wel an dere personen telt, die voor het wethouders ambt geschikt zijn. De moeilijkheid om tot een redelijke oplos sing te komen zit o.i. dan ook niet in de eer ste plaats in de personen, maar wel in het feit, dat de 13 leden van den raad niet min der dan. 8 politieke partijen .vertegenwoordi gen en dat de sterkste raadsfracties uit 2 leden bestaan. Ware dat niet het geval, we houden ons er van overtuigd, dat de moeilijkheden om over eenstemming te vinden ln het verleden, nu on In de toekomst heel wat geringer zouden zijn. De samenstelling van den raad maakt ook het wethoudersambt al heel weinig aanlok kelijk. De man die bereid gevonden zal worden de functie te aanvaarden kan met nog zoo'n grooien ijver en ambitie aan het werk gaan, hij leeft steeds ln het onzékere, dat zijn met zorg voorbereide voorstellen geen meerder heid halen, omdat hij eenvoudig niet zeker is van den steun van een groot deel van den raad. Hij heeft in den raad geen of hoog stens één partijgenoot die bereid zal zijn de voorstellen tt verdedigen en hij is dus afhan kelijk van de vertegenwoordigers der andere 7 ln den raad vertegenwoordigde partijen. Daarom is het ook wel begrijpelijk, dat een der raadsleden, dien we overigens zeker in staat achten, een goed wethouder te zijn, op een vraag of hij bereid zou zijn dc functie te aanvaarden ten antwoord gaf, dat hij er voor bedankte de gevangene te zijn van do heeren die een andere politieke overtuiging als de zijne zijn toegedaan. Was deze moeilijkheid er niet. we twijfe len er niet aan of zonder veel moeite zou een opvolger voor den heer Padt gevonden wor den. Voor iemand die over den noodigen werklust beschikt moet de opengekomen plaats wel aanlokkelijk zijn. Immers hij krijgt dc kans om eenige plan nen uit tc werken en belangrijke zaken tot stand te brengen. We noemen o.m. de stichting van een be-r hoorlijk geoutilleerd volksbad aan het strand, waarvoor een meerderheid in den raad aan wezig is en het er o.i. nog slechts op aan komt de uitvoering van het destijds genomen raadsbesluit krachtig ter hand té nemen, de aanstelling van een ambtenaar van sociale zaken cn vermoedelijk daarmede gepaard gaande stichting van een geneeskundigen dienst; het verder reorganise eren van het voorbereidend onderwijs en de stichting van een nieuwe, modern Ingerichte school voor dit onderwijs, het krachtig bevorderen van de propaganda voor de badplaats enz. enz. Voor al deze zaken bestaat een meerder heid ln den Raad. Nu kan men opmerken: maar als dat nu zoo ls. dan zal het toch niet zoo moeilijk val len uit die meerderheid iemand tot wethou der aan te wijzen? Maar zoo staan de zaken niet. Er is voor een en ander wel een meerder heid, maar het is niet altijd dezelfde meer derheid. Om dit mét een voorbeeld duidelijk te ma ken het volgende: De hoeren Koning en v. d. Meye zijn b.v. vóór de reorganisatie van het voorbereidend onderwijs cn het bouwen van een nieuwe school, maar tegenstanders van een gemeen telijk volksbad. De wethouder die dus dergelijke voorstel len in den raad brengt moet steeds bij ver schillenden steun zoeken. En omdat eenerzljds de voorstanders van een volksbad alles zullen doen om iemand tot wethouder te doen verkiezen die dezen wensch tot uitvoering zal brengen, en de te genstanders al hun invloed zullen aan wenden in tegenovergestclden zin, zal het nog heel wat strijd achter de schermen kos ten alvorens iemand zich niet alleen beschik- baai zal stellen, maar ook een meerderheid bereid gevonden zal worden om hem te kle- \Vel worden reeds eenige namen genoemd, maar wij durven terzake nog geen enkele voorspelling aan. We zijn zeer benieuwd naar den opvolger van den heer Padt, maar achten hem alles behalve te benijden. Of zouden de opgesomde moeilijkheden aanleiding kunnen worden, om een meerderheid te formeeren, die tot meer eensgezind optreden zou kunnen ge raken? Het ware voor Zandvoort. te wen- schen, maar voorshands twijfelen we daar nog ernstig aan. Als de schijn nu niet bedriegt, dan komt er nu een organisatie tot stand, die de pro paganda voor onze badplaats krachtig ter hand zal nemen. Dat dit meer dan noodza kelijk is, behoeven we na alles wat daarom trent onder deze rubriek reeds eerder is op gemerkt niet meer uiteen te zetten. De actie die de V.V.V. had moeten voeren is helaas de laatste jaren niet of zeer onvol doende gevoerd, hoofdzakelijk gevolg van persoonlijke oneenigheid of, zooals de Burge meester onlangs in den raad opmerkte, om dat er verschillende" lieden waren, die vóór alles slechts dachten aan de propaganda voor eigen zaak, inplaats van actie ten behoeve van de gehee!e»badplaats. De opvatting, dat er te Zandvoort minder gegoede badgasten komen, omdat Zandvoort steeds drukker bezocht wordt door de minder gesitueerde dagjesmenschen, moge juist zijn voor den eigenaar van een of ander deftig hotel, zij past niet in den mond van iemand die leiding aan de V.V.V. geeft bij de be spreking wat deze vereen iging zou moeten doen om Zandvoort vooruit te brengen. De thans gevonden oplossing om het bestuur der V.V.V. te doen samenstellen uit vertegen woordigers van verschillende vereeniglngen (en we zouden daaraan willen toevoegen: èn het gemeentebestuur) houdt de belofte in, dat een op deze wijze samengesteld bestuur rekening zal houden met de belangen van alle, en niet uitsluitend van enkele groepen. Dat het gemeentebestuur het geven van een belangrijke subsidie afhankelijk heeft gesteld van het recht, eenige vertegenwoor digers in het nieuwe bestuur van de V.V.V. te mogen aanwijzen, is o.i. slechts een verheu gend verschijnsel, omdat daardoor het ge meentebestuur direct in de propaganda voor de badplaats betrokken wordt. Wij willen ditmaal dit artikel niet eindi gen zonder een speciale opmerking. Toen in November van het vorig jaar het voorloopig verslag op de Waterstaatsbegroo- ting verschenen was en ons daaruit bleek dat er Kamerleden waren, die zich bezig hiel den met de kwestie der spoorwegverbinding, heeft schrijver dezer regelen een krachtig beroep gedaan op alle daarvoor in aanmer king komende vereeniglngen, om deze aan gelegenheid te gebruiken en door een adres- actie Regeering en Kamer van de dringende noodzakelijkheid eener betere regeling te overtuigen. Onze oproep heeft toen weer klank gevonden in de te Zandvoort verschij nende bladen, maar de besturen der vereeni glngen hebben rustig den minister een ge heel onvoldoend antwoord laten geven, de begrooting in openbare zitting voorbij laten gaan en hebben thans voor eenige dagen te rug eerst tijd en gelegenheid kunnen vinden een adres tot de leden der Tweede Kamer te richten. Dat zulk een adres wel wat te laat komt spreekt wel vanzelf, terwijl voor ieder, die slechts heel oppervlakkig met de wijze van werken der Tweede Kamer op de hoogte is, het wel vast staat, dat er helaas! nu voor zoo'n adres al heel weinig belangstel ling bestaat. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cte. per regel steeds Wybert-tabletten meenemen, zoo gauw hebt U kou gevat, lastig zijn de gevolgen. HEEMSTEDE PORTEMONNAIE VERMIST. Door den heer H. wonende alhier, is bij de politie aangifte gedaan dat hij uit zijn woning een portemonnaie met eenig Klein geld ver mist. BLOEMENDAAL. NAAR HET CONCOURS. De gemengde arbelderszangvereeniging „Morgenrood", afdeellng Bloemendaal-Sant- poort, Z3l ln Mei a.s. deelnemen aan een con cours, uitgeschreven door het Zeister Man nenkoor, ter gelegenheid van het 37 1/2-Jarig bestaan dier vereeniglng. AUTO UITGEBRAND. Zondagavond geraakte op den Bentvelds- weg in Aerdenhout onder Bioemendaal een auto in brand, waarschijnlijk doordat de chauffeur benzine bijvulde terwijl de motor nog warm was. De Bloemendaalsche brandweer verleende hulp, maar kon niet verhinderen dat de auto van binnen geheel uitbrandde. De auto was op weg van Zandvoort naar Haarlem cn behoorde aan den heer v. O. te Haarlem. DE BENOEMING VAN EX-GOUVERNEUR- FRUYTEER. Over de benoeming van ir. Fruytier, den vroegeren gouverneur van Curasao tot hoofd van het elfde district der arbeidsinspectie, in Den Haag, schrijft het Alg. Handelsblad o.a. „De wederopneming van den heer Fruytier in zijn oude corps, de arbeidsinspectie, be hoeft niet a priori en absoluut te worden af gekeurd. Men kan het opvatten als een schadeloosstelling door de regeering voor een ongeval, waaraan die regeering zelve mede schuld droeg en waarvan de heer Fruy tier in zekeren zin dupe werd. Maar dat laatste dient dan toch eerst onomstootelijk te worden vastgesteld. En tot dusver kent de publieke opinie alleen nog maar het gedeeltelijke officieele relaas uit de bijlage van de M. v. A. over Koloniën (dat wij op 26 Nov. publiceerden) en waarin over de rol van gouyerneur Fruytier zoo goed als niets werd gezegd.. „Inmiddels Is de officieele enquête-commis sie, de commissie-Hoorweg, op 11 December uit Curasao teruggekeerd. Wij weten niet of zij haar rapport reeds aan de regeering heeft uitgebracht, en of de regeering daarvan ken nis droeg toen de benoeming van den heer Fruytier tot hoofdinspecteur aan de orde kwam. Maar het wil ons voorkomen dat met die benoeming toch welvoegelij k kan worden gewacht, tot de publieke opinie, op grond van het openbaar gemaakte rapport der en quête commissie, zich eveneens een oordeel heeft kunnen vormen over gouverneur Fruy tier. „Als ambtelijk mensch". STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTELJORlSSTRA AT 16 TELEFOON 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f98.— Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich n;et verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of oie' geplaatst, wordt de kopi' den inzender niet terug- HAARLEMSCHE SLAGERS GEZELLEN. ;en verweer van den neutralen bond. Van bevriende zijde werd mij toegezon den een ingezonden stuk betrekking heb bende op een openbare vergadering van on zen bond, waarin ondergeteekende als spre ker optrad. Dit Ingezonden stuk blijkt te zijn opgenomen in uw veelgelezen blad van 31 Dec. j.l. Mag ik u verzoeken om plaatsing van een kort wederwoord. Het bestuur van den Ned. Bond van Arbei ders (sters) in de slagere- en aanverwante bedrijven, zegt dan: Bedoelde vergadering was geen openbare debatvergadering maar... een vergadering met gelegenheid tot debat. Wij voelen het verschil niet, maar dat zal wel aan ons liggen. Wij hebben in die verga dering het socialistische bestuurslid net zoo veel tijd gegeven om te debatteeren als hij slechts wilde. Dat de stakker met den mond vol tanden stond verandert aan het karakter der vergadering niets. Het hoofdbestuurslid Arbeid was genoodigd tot debat, deze kwam niet en verontschuldigde zich evenmin. Naar aanleiding van de mededeelingen van den bestuurder van den Ned. Bond en als ge volg van een correspondentie in hun vak blad, hebben wij den heer Arbeid opnieuw tot een openbaar debat uitgenoodlgd. In deze schriftelijke uitnoodiging hebben wij hem de gelegenheid geboden, alle regelingen vast te stellen voor dat debat. Hij mag beginnen en eindigen, hij mag zaal, tijd en plaats vaststellen en den voor zitter benoemen. De eenige eisch dien wij stellen is: gelijke spreektijd. Hij krijgt dus alles voor. En toch.... u zult zien, de stak ker komt niet op de vlakte en zoekt wel uitvluchten. Wegens onbetrouwbaarheid van onze or ganisatie zou er een conflict zijn tusschen ons en den modernen, Christelijken en Katholieken bond en zou de minister van Arbeid ons ni e t hebben erkend bij de be sprekingen aangaande het onderbrengen van slagerijen bij de Winkelwet. Wij zullen niet ingaan op de gebrekkige en onbeholpen onjuistheden in dit epistel der socialisten. Het maken van enkele op merkingen dienaangaande zij ons veroor loofd. Ie. Gezamenlijk, dus de vier organisaties, waarbij ook wij behoor en, zonden wij een adres aan den minister over bovenaange haald vraagstuk. 2e. Ondergeteekende was lid van genoemde commissie (men zie daarvoor de officieele be noemingen en stukken maar eens in). Bewust, want een en ander is den heeren bekend, wordt hier gelogen. Of dit het be stuur van den sociallstischen Bond siert en betrouwbaar maakt, wij betwijfelen het. Trouwens dc onbetrouwbaarheid van den sociallstischen Bond was bekend. Op 20 No vember j.l. hebben de heeren een brief ge had van de patroonsbonden, in casu hec Centraal Overleg, waarin o.m. werd mede gedeeld, dat die organisatie zou worden toe gelaten tot een bespreking, indien zij een ander zond dan den Bondsvoorzitter. Una niem weigerden de patroons met dezen heer te onderhandelen, tenzij, deze een verklaring aflegde, die wij niet nader zullen aanduiden. Die verklaring is gekomen enheeft het gezag dier organisatie bedenkelijk verzwakt. Bovendien was die brief gezonden aan den sociallstischen Bond, met de nadere mede- deeling. dat deze bestemd was voor de sa menwerkende, socialistische, Katholieke en Christelijke Bonden. Desniettemin hielden de heeren socialisten den brief achter en het ls aan ons te danken geweest, dat die onbe trouwbaarheid aan de oppervlakte kwam. Mijnheer de redacteur, wij zouden een pa gina kunnen vullen met bewijsmateriaal over die betrouwbaarheid der socialistische organisatie. Wij zullen het hierbij laten en u danken voor de opneming van ons verweer. Wij wachten dc debatvergadering af. Wij verlangen er naar maar.... komen zal ze wel niet. Ook wij hebben geen behoefte aan ge krakeel, maar men blijve ons van het lijf met onware voorstellingen, die de eer onzer organisatie raken. Dit klemt te meer zoo lang de heeren niet voor den dag durven te komen. Wij wachten af. B. HOLTROP, Hoofdbestuurder van den Neutralen Bond van Personeel in de Voedingsbedrijven. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ctf. per regel. Alphacca 6 Jan. te Rotterdam van Buenos Aires. Alp hard 4 Jan. van Rio de Janeiro, Root- terdam n. Buenos Aires. Amazone 3 Jan. te New York van West- Indië. Breedljk 3 Jan. van Savannah, Java naar New York. Bc-skoop 4 Jan. van Coldera naar Coquimbo. Blitar 4 Jan. van Sabang, New York naar Java. Bennekom p. 5 Jan. 13 u. 30 m. Azoren, Curasao n. Rotterdam. Breda 5 Jan. te Antwerpen van Rotter dam. Bodegraven 3 Jan. te Antwerpen van Ham burg. Blitar 5 Jan. 13 u. te Belawan, New York n. Java. Binnendijk 4 Jan. n.m. 1050 mijl West van Bishops, Baltimore n. Rotterdam. Burgersdijk p. 6 Jan. Lizard, Rotterdam n. Boston. Calypso 4 Jan. te New York van West- Indië. Ceres 3 Jan. van Carthage na, naar Ma- racaibo. Crijnssen 4 Jan. 22 u. 30 min. van Boulogne s/M., Amsterdam n. Barbados. Deucalion 6 Jan. 0 u. 5 m. te Havre ver wacht, West-IndJë n. Amsterdam. Delfland 5 Jan- 15 u. van Pernambuco, Am- tserdam n. Buenos Aires. Eemland 4 Jan. 8 u. van Bah la, Buenos Aires n. Amsterdam. Eemstroom p. 4 Jan. Finisterre, West- Af rika n. Rotterdam. Flora 4 Jan. van New York n. HaltL Gemma 5 Jan. te Bremen van Hamburg. Gorontalo p. 4 Jan. 12 u. Gibraltar, Rotter dam n. Batavia. Giekerk 5 Jan. van Beira naar Mozambique. Helder 5 Jan. van Lagos n- Kaap Patmas. Hercules p. 3 Jan. Greenock, Glasgow naar Amsterdam. Irene 3 Jan. van Guatemala n. Amsterdam en Hamburg. Insulinde p. 5 Jan. 5 tl Kaap del Armi, Rot terdam n- Batavia. Johan de Witt 5 Jan. van Algiers, Batavia n. Amsterdam. Kota Gede p. 5 Jan. 22 u. Ouessant, Rot terdam n. Batavia. Kota Baroe p. 4 Jan. 18 u. Gibraltar, Batavia n- Rotterdam. Koningin der Nederlanden 4 Jan. van Singa pore, Amsterdam n. Batavia. Kennemerland 5 Jan. 9 u. 45 m. te Amster dam v. W.-Afrika. Loohka trine 5 Jan. te Londen, Rotterdam n. Vancouver. Lochgoil 2 Jan. te Vancouver van Rotter dam. Leerdam 4 Jan. van Havana, Rotterdam n. New Orleans. Menado p. 6 Jan. 6 u. Point de Galle, Ba tavia n. Rotterdam. Medea 3 Jan. van New York n. Venezuela. Maasland 6 Jan. 2 u. 30 m. te Amsterdam v. Hamburg. Meerkerk 4 Jan. te Calcutta van Rotter dam. Madoera 4 Jan. van New York n. Java. Nieuwkerk p. 5 Jan. Ouessant, Rotterdam n. Kaapstad. Nijkerk 4 Jan. v. KHlindlnl, Beira n. Rot terdam. Orania 5 Jan. 10 u. v. Pernambuco, Amster dam n. Buenos Aires. Parana 5 Jan. te Hamburg, Pacifickust n. Rotterdam. Rotti p. 5 Jan. Vlissingen, Amsterdam l.v. Antwerpen n. Batavia. Rliea 3 Jan. van Port ou Prince n. Cap Haïtien. Rijperkerk p. 6 Jan. Ouessant, Beira naar Rotterdam. Soemba 5 Jan. van Djeada, Batavia naar New York. Schiekerk 5 Jan. te Rotterdam van Calcutta Streefkerk 5 Jan. van Rotterdam naar Bombay. Slamat 4 Jan. 23 u. v. Port Said, Batavia n. Rotterdam. Sitoebondo p. 5 Jan. 1 u. Kaap del Armi, Rotterdam n. Batavia. Salland 4 Jan. nm. van Amsterdam naar Hamburg. Simaloer 5 Jan. van Amsterdam naar Batavia. Scheld ©stroom 4 Jan. te Benin Port naar Duala, West-Afrika n. Amsterdam. Salland 6 Jan. 8 u. te Hamburg van Am sterdam. Schouwen p. 4 Jan. 23 u. Suez, Rotterdam n- Batavia. Samarinda 4 Jan. 15 u. te Belawan Dell, Hamburg n. Java. Streefkerk p. 6 Jan. Dungeness, Rotterdam n. Kurrachee. Statendam 5 Jan. te New York van West- Indië. Simon Bolivar 3 Jan. te Barbados van Am sterdam, vertr. n. Trinidad. Tjileboet 3 Jan. v- Manila n. Macassar. Tjimanoek 4 Jan. te Sjanghai van Batavia. Tjikondl 3 Jan. v. Chinwangtao naar Dairen. Tosari 5 Jan. 21 u. v. Port Said, Batavia n. Rotterdam. Toba 5 Jan. te Vizagapatam, Batavia via Madraskust n. Rotterdam. Tasman 4 Jan. te Brisbane vn Singapore, vertr. n. Meimourne. Tambora 6 Jan. 10 u. v. Sabang, Batavia n. Rotterdam. Vesta 3 Jan. te Curacao van Amsterdam. LJselkerk 5 Jan. te Port Said, Rotterdam n. Calcutta Zosma p. 4 Jan. Gibraltar, Japan n. Rot terdam. Aldebaran 6 Jan. te Sydney van Rotter dam. Koudekerk 5 Jan. van Kurrachee naar Rot terdam. Nickerie 5 Jan. 5 u. 42 m. 70 mijl Oost van Niton, Amsterdam n. West-Iindië. Slamat 9 Jan. 14 u. te Marseille verwacht Batavia n. Rotterdam. Randfontein p. 4 Jan. Perira, Rotterdam n. Port Natal Foelau Bras p. 5 Jan. Perhn, Amsterdam n. Batavia. J. P. Coen p. 5 Jan. Perim, Amsterdam n. Batavia. Prins der Nederlanden p. 6 Jan. Gibraltar, Amsterdam n. Batavia. Karimata p. 6 Jan. Gibraltar, Amsterdam n. Batavia. Randfontein p. 4 Jan. Perim, Amsterdam n. Batavia. WOENSDAG 8 JANUARI. HILVERSUM, 1071 RL (van 12.00—6.00 m 298 M.) 10.— Morgenwijding. 12.01 Concert door he* AVRO-Kwartet. 2.Radio Kinderkoorzang. 3.Naaicursus. 4.De voornaamste studie- muziek voor piano, uitgevoerd door Eg-bert Veen. Toelichting door Louis Schmidt. 5.— Gramofoonmuziek. 5.15 Concert door het Om roeporkest. 6.30 Koersen. 6.45 Italiaansch voor beginners. 7.15 Italiaansch voor gevorderden. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.01 AansL Theater Carré te Amsterdam N.V. Italiaansche Opera. Uitzending van „La Forza del Destino". Opera in 4 bedrijven van G. Verdi. In de pauze: Persber. Na afloop: Gramofoonmuziek. 12.— Sluiting. HUIZEN, 1875 M. Uitsl. NCRV--Uitzending. 8.15 Morgenwijding. 10.30 Ziekendienst. 11.— Gramofoonmuziek. 11.30 Harmoniumbespeling 12.30 Concert. Sopraan en piano. 2.Concert Viool, viola, fluit-, cello en piano. 2.45 Lezen van Ohr. Lectuur. 3.15 Voortzetting concert. 4.15 Gramofoonmuziek. 5.Kmderuurtje. 6. Cursussen Techniek. 7.Uurtje voor de rijpere jeugd. 8.Bestuursmededeelingen door denN.C.R.V.^voorzitter. 8.30 Trio-concert en lezing. 10.Lezing over: Kan radio-ontvangst een indruk geven van de werkelijkheid? Na afloop persberichten. DAVENTRY, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. B. Jones (sopraan), F. Powell (bariton). 12.50 Gramo foonmuziek. 1.20 Orkestconcert. 3.20 Over handiging van een radio-installatie, aangebo den aan het Royal Hospital te Chelsea door „The Daily News". Toespraken en zang. 3.35 Dansmuziek. 4.05 Concert. I Glenn ie (bariton) Strijkkwartet. 5.05 Concert op cinema-orgel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing, 6.35 Nieuwsber. 7.Zang door S. Austin (bari ton). 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. A- Moxon (sopraan), Instrumentaal Kwintet. 8.50 „The Proposal". Klucht in 1 bedrijf van A. Tschechow. 9.20 Nieuwsber. 9 40 Lezing. 9.55 Kamermuziek. M. Basilides (alt), strijkkwartet 11.20. Dansmuziek. PARIJS „RADIO- PARIS", 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4 05 Orkestconcert en soli. 7.40 Gramofoonmuziek. 8.20 Orkest- concert m. m. v. solisten. LANGENBERG 473 M. 6.20 Gramofoonmuziek. 9.35 Gramofoon muziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12-25 Orkest concert. 4.50 Concert. Fluit, viool, viola, cello en piano. 7.20 Orkestconcert. 8.20 Vroolijk programma. Daarna tot 11-20 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1153 M. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Orkestconcert en voordracht. 7.35 .Daniël Hertz", Tooneelspel in 3 bedrijven van Henri Nathansen. 9.30 Orkestconcert. BRUSSEL 508.5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Orkest en vocale solisten. ZEESEN 1635 M. 6.15 Lezlnsen en berichten. 11.20 Gramofoon muziek. 12.15 Berichten. 1.20 Gramofoon muziek. 2.05 Lezingen. 3.50 Concert uit Ham- burg. 4.50 Lezingen. 7.50 Vrooliik programma uit Langenberg. Daarna: berichten en lezing. Vervolgens tot 11.50 Dansmuziek. Een dagelijksche Kindervertelling. Daar komt de auto in de omgeving van Dries Draaiarm, die bovenop een dikke pannekoek staat. Kijk uit je oogen, waarschuwt Gerrit. of je gaat op de bon. Dicky kijkt naar Dries zijn duim. maar hij kan er niet uit wijs worden- Daarom stuurt hij rond de pannekoek- Maar dat helpt niet. Als dc auto écn toertje gemaakt heeft is Dries nog precies even ondoorgrondelijk- Nog maar eens probec- rcn. denkt Dicky. Hij geeft vol gas en maakt twee prachtige cirkels achter elkaar. Hallo, roept Gerrit ben je haast van plan om verder te gaan? 't Is hier geen circus! Doch Djcky kon zijn oogen niet van Dries afhouden en bij maalt met zijn auto alsof het een electrische karnmachine was. Hij wenkt toch d u i d e 1 ij k, dat de auto door mag Taan en het ding blijft om hem heen razen als een bromvlieg. De agent verliest zijn gewone bedaard* heid.... Straks komt dat vreemde vliegtuig boven op zijn pannekoek terecht I

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10