FORMAMINT UIT DE OMSTREKEN RAADSVERGADERING INGEZONDEN BURGERLIJKE STAND Scheepvaartberichten Genees Keelpijn RADIO-PROGRAMMA De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 8 JANUARI 1930 VELSEN. Vergadering van den gemeenteraad van Velsen op Dinsdag 7 Januari, des avonds zeven uur. Dadelijk na de goedkeuring der notulen gaat de raad in geheime zitting. Te half negen wordt de openbare verga de- ri~" heropend. Ingekomen stukken. Ingekomen is een brief ran de Oudercom- missie van school C. waarbij adhaesie wordt betuigd aan het advies van de afdeelingen LJmuiden en Santpoort van de Vereeniging v,Volksonderwijs" e.a. betreffende wijziging van art. 5 der verordening regelende het openbaar lager onderwijs uitgebreid lager onderwijs en buitengewoon lager onderwijs in de gemeente Velsen. B. en W. stellen voor, dezen brief ter zijde te leggen, aangezien dit onderwerp niet be hoort tot de taak van een oudercommissie. De heer De Nobel vindt het standpunt van B. en W. een beetje formalistisch. Een oudercommissie heeft niet het recht om een adres in te zenden, maar de leden als per soon wel en dan wordt het adres niet ter zijde gelegd. De Voorzitter antwoordt, dat het geen zin heeft, om hierover een debat te openen, omdat de raad al tweemaal een dergelijk voorstel van B. en W. heeft goedgekeurd. De raad vereenigt zich met het voorstel van B. en W. Ingewilligd wordt een verzoek van K. Veu- ger om eervol ontslag als onderwijzer aan de openbare lagere school H te IJmuiden met ingang van een nader door B. en W. te bepalen datum. Ingekomen is een adres van bewoners van eenige huizen in een aantal straten om een verordening in het leven te roepen, waarbij het verboden is electrische toestellen te ge bruiken, welke hinderlijk zijn voor de radio ontvangst. B. en W. stellen voor, aan adressanten te berichten, dat in het nieuwe ontwerp der algemeene Politieverordening een bepaling terzake zal worden opgenomen. Wordt goedgekeurd. Hamerstukken. Zonder hoofdelijke stemming worden goed gekeurd de volgende agenda-punten: Goedkeuring van de rekening der Gezond heidscommissie over 1928. Verhuur van tuingrond. Verleenen van ontheffing van een huur overeenkomst en verleenen van kwijtschel ding van de betaling der nog verschuldigde huurpenningen. Verhooging der subsidie over 1929 aan de Vereeniging tot bevordering van voorlichting bij beroepskeuze. Vaststelling van de gemeentelijke bij drage in de kosten van het bijzonder ver volgonderwijs over 1927 en afrekening van deze bijdrage over het drie-jarig tijdvak 1 Januari 1927--31 December 1929. Vaststelling van de aan het bestuur der Marnix-school te IJmuiden te verleenen voor schotten op de vergoeding, bedoeld bij artikel 101, le en 9c lid der Lager Onderwijswet 1920. Prae-advies omtrent het verzoek van de R.-K. Schoolvereniging „St. Laurentius" te IJmuiden, om de benoodigde gelden uit de gemeentekas te verstrekken voor den ver bouw der R.-K. Meisjesschool aan den Zee weg en voor den bouw van een gymnastiek lokaal. Verleenen van machtiging tot betaling van de kosten van omlegging van de Napier straat te IJmuiden en verleenen van onthef fing van de verplichting tot aanleg van het plantsoen op het Kenncmerplein aldaar. Verleenen van een bijdrage aan de Ne- derlandsche Vereeniging voor Koeltechniek. Verleenen van een bijdrage aan de ge meente Beverwijk in de kosten van voort durende openstelling van het telefoonkantoor aldaar. Verleenen van machtiging tot. het in be heer en onderhoud aanvaarden van een ge deelte spoorwegterrein en toestaan van het noodige crediet voor verbreeding van den Stationsweg te Velsen. Prae-advies omtrent het verleenen van vergunning tot het aanleggen van wegen te Driehuis. Vellen van boomen in het park Velserbeek en aan den Driehuizerkerkweg. Verkoop van grond. Straatnamen. Aan een paar nieuwe straten worden de volgende namen gegeven: Acaciastraat en Cypressenstraat. Exploitatie van zieken auto's. Aangehouden wordt een voorstel van B. en W. tot het verleenen van een subsidie van 2000 per jaar voor vijf jaren te verleenen aan de N.V. Transport- en Auto Mij- v.h. Gebr. Boon te IJmuiden en aan J. van Ga meren te Velsen voor de exploitatie van twee ziekenauto's, waarvan één gestationneera zal worden te IJmuiden en één te Velsen. Punt 12: Prae-advies omtrent, het verlee nen van vergunning tot. het aanleggen van wegen te LJmuiden. wordt van de agenda af gevoerd. In de plaats daarvan wordt er aan toegevoegdVaststelling van een verordening tot aanwijzing van een gedeelte der gemeen te, waar drogerijen, rookerijen en zouterljen van visch zonder voorafgaande vergunning kunnen worden opgericht. Deze verordening wordt vastgesteld. Rondvraag. De heer Schaar bespreekt de laatste on gelukken in de Stikstof fabriek te LJmuiden. Hij merkt op, dat de Arbeidsinspectie daar niet veel kan doen. Spreker vraagt of de Bur gemeester niet eens kan onderzoeken, of dit bedrijf werkelijk zoo gevaarlijk is en of er geen maatregelen getroffen kunnen worden om die ongelukken te voorkomen. De Voorzitter antwoordt, dat hij daar persoonlijk niet veel aan doen kan. Hij is echter bereid, de opmerkingen van den heer schaar aan de Arbeidsinspectie over te bren gen. Daarna sluiting DE TELEFOON In de Dinsdagavond gehouden vergadering van den Gemeenteraad werden bij het voor stel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van een bijdrage aan de gemeente Beverwijk in de ko3ten van voortdurende openstelling van het telefoonkantoor aldaar verschillende klachten geuit over de telefoon in deze gemeente. Burgemeester Rij kens on derschreef deze klachten ten volle. Hij wees er op, dat hem op zijn verzoek een toestel op het Haarlemsche net was geweigerd. Zoo doende is de toestand van dien aard, dat wanneer de Burgemeester, die op IJmuiden is aangesloten, een abonné in zijn woonplaats Santpoort wil oproepen, hij daarvoor een in tercommunaal gesprek moet aanvragen. Reeds eerder wezen wij op de wantoestan den bij de telefoon in Veisen. Sindsdien is de toestand niet verbeterd, doch veel eerder nog slechter geworden. Vooral de verbindingen uit deze gemeente met abonnés te Beverwijk aan gevraagd hebben menigen aanvrager tot wan hoop gebracht. Het totstandkomen van deze verb:ndingen kan soms eenige minuten duren. Ook het krijgen van verbinding met den in— tercommunalen post levert meermalen veel tijdverlies Gp. In hoofdzaak zijn deze oonaangenaamhederi het gevolg van het tekort aan personeel te IJmuiden. Hierdoor zijn wellicht ook de on oplettendheden, welke meermalen vo.orkomen, te verklaren. Een eigenaardig geval, waardoor de toestand juist wordt getypeerd, deed zich dezer dagen voor. Twee abonnés te IJmuiden, die we A en B. zullen noemen, waren met el kaar in gesprek. Tijdens dat gesprek verzocht abonné C in Beverwijk via den centralen post in IJmuiden verbinding met abonné B te IJmuiden. Deze verbinding werd lang vóórdat het gesprek tusschen A. en B. was geëindigd, tot stand gebracht, met het gevolg, dat C in staat werd gesteld, het gesprek af te luisteren. Inmiddels werd abonné B intercommunaal opgeroepen. In strijd met de nieuwe bepaling, volgens welke een lokaal gesprek niet voor een intercommunaal, doch alléén voor een inter nationaal gesprek mag worden verbroken, werd abonné A uitgeschakeld- B. kon dus in tercommunaal gaan spreken, hetgeen ge schiedde. Maar men liet na, abonné C te Be verwijk uit te schakelen, zoodat deze abonné ook nog het intercommunale gesprek ram B. kon afluisteren. Het vierduitstuk,~door C ten koste gelegd aan het aanvragen van abonné B was dus welbesteed. Het wordt hoog tijd, dat de Directeur-Gene raal der Posterijen en Telegraphie eens naar Velsen komt om zich hier eens persoonlijk van de wantoestanden op de hoogte te stellen. HAARLEMMERMEER DE NIEUWE BRUGGEN IN DEN KRUISWEG. In verband met de uitvoering van het groote wegenplan in Haarlemmermeer verne men we dat de nieuw gebouwde bruggen over den Kagertocht en den Slotertocht thans na genoeg zijn gereed gekomen en reeds gedeelte lijk in gebruik genomen. Ook voor den bouw van een betonnen brug over de Kruisvaart aan den Spieringweg zijn de werkzaamheden in vollen gang. DE ZIEKTEGEVALLEN OP DE „ZETA". HOOGSTWAARSCHIJNLIJK FERRO- SILICIUM DE OORZAAK. Over de ziektegevallen aan boord van het Noorsche stoomschip „Zeta" lezen wij nog in de N. R. Ct,, dat men eerst ook nog gedacht heeft aan vleeschvergiftiging. Toen dit uit gesloten bleek, begreep men, dat men in an dere richting zou moeten zoeken en de heer A. H. W. Weekenstroo, inspecteur van den justitieelen dienst van de vijfde afdeeling, die in opdracht van den commissaris het onderzoek leidde, vroeg voor alle zekerheid het ladingboekje van den eersten stuurman op. Daaruit bleek dat de „Zeta" ferro-sili- cium tijdens de reis had ingehad. Deze la ding was inmiddels reeds gelost. Terstond werd weer een onderzoek aan boord inge steld, waaruit bleek, dat het ferro-silicium had gelegen in een ruim, dat slechts door een houten schot was gescheiden van de derde- klas-verblijven. Bovendien zaten enkele bree- de reten in het schot. De kans was dus heel groot, dat de studenten vergiftige gassen hadden ingeademd. In den regel wordt de quarantainedienst gewaarschuwd, als een schip met ferro-sili cium in de Rotterdamsche haven komt, maar met de booten van deze Noorsche lijn is dit nimmer gebeurd, hoewel deze schepen sedert jaar en dag geregeld ferro-silicum aanroeren. De quarantaine-arts dr. H. W. Hoesen heeft in samenwerking met den directeur van den gemeentelijken keuringsdienst van waren, dr. J. D. Jansen, een onderzoek ingesteld, waaruit bleek, dat het vermoeden van de po litie, dat zich in de derde-klas-verblijven van de Zeta gassen, afkomstig van het ferro-sili cium, konden hebben opgehoopt, juist was. Van een en ander is rapport opgemaakt. In middels had men van de Noorsche regeering toestemming gekregen, sectie te verrichten op het lijk van een van de slachtoffers. Het resultaat van dit onderzoek hangt af van den uitslag van enkele scheikundige analyses, waarmee nog wel een paar weken gemoeid kunnen zijn. Eerst dan zal officieel ae juiste doodsoorzaak vastgesteld kunnen worden. De „Zeta" is weer naar Bergen vertrokken. BEVOLKING VAN VELSEN. DE 40.000ste KOMT SPOEDIG. De bevolking der gemeente Velsen is ook in 1929 wederom belangrijk toegenomen. Zij steeg van 37455 op 1 Januari tot. 39276 op 31 December, een vermeerdering dus van 1821 personen. Indien de bevolking in 1930 even snel blijft toenemen, kan over vijf of zes maanden de 40.0COste inwoner verwacht wor den. MEN TROUWT GEFN MEISJE ZONDER GELD. Zaterdag 11 Januari gaat in den Stads schouwburg de eerste vertooning hier ter stede van: „Men trouwt geen meisje zonder geld", blijspel in drie bedrijven door Isvan Zagon, met Annie van der Lugt Melsert-van Ees in de hoofdrol, en verder: Jan van Ees, Ludzer Eringa, J. Remmelts, Eduard Palmers, Cor Dommelshuizen. Joh. Haus en Mary Dresselhuys. Regie: Cor van. der Lugt Meisert. HOE DE „HOFPLEIN" VERGING. SNEEUWJACHT VERDUISTERDE DE LICHTEN DER VUURTORENS. Maandag werd te Aalesund de scheepsver- kle ring afgelegd over het vergaan van het s.s- ..Hofplein". De kapitein, de heer Schaap, verklaarde naar de Tel. meldt, dat hU de Noorsche kust goed kende, daar hij acht jaar in deze streken gevaren had. De „Hof plein" was 6800 bruto ton groot en gebouwd in 1902. He: schip was met ballast op weg van Rotterdam.naar Narvik en had op dce reis met hevige Z. O. winden te kampen. Na dat het te Kopervik gebunkerd had nam het daar de loodsen aan boord. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag te halfdrie hoorde men. toen Maalveysund was gepasseerd, den mist hoorn. De wind wakkerde aan tot een or kaan en de hevige sneeuwjacht verduisterde de lichten der -vuurtorens. Terugkeeren was onmogelijk en toen men dacht dat men door de branding voor de haven heen was geko men, werd de koers veranderd om naar volle zee te stoomen. Een oogenblik later stootte het schip tweemaal achtereen, maar het was onmogelijk te zien waardoor. Wegens de zware brekers werd de koers twee streken gewijzigd. Spoedig bleek dat het water in de machinekamer steeds rees. De machine werkte niettemin nog tot kwart over vier. Eeu passeerend stoomschip werd aangeroe pen, doch men aytwoordde niet. De „Hofplein" dreef nu stuurloos in den storm en zond noodseinen uit. Te zes urn- werd de Svlnoe-vuurtoren ten Noord-Oosten gezien en de ..Hofplein" gaf noodsignalen met blauwe raketten. De opvarenden gingen daarna in de booten, waarvan de grootste 41 man kon bevatten. Vijf leden der bemanning gaven tegen den wil van den kapitein de voorkeur aan de kleine sloep en kwamen, zooals bekend, op noodlottige wijze om het leven. De sloep dreef weg naar zee. Het lijk van het vijfde slachtoffer is nog niet gevon den. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Rcdactir zich n:et verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of nie' geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug- EEN VREDES- EN VOIKEN- BONDSTENTOONSTELLIG. Op 10 Januari 1920 trad de Volkenbond in werking. Tien jaren van moeite vollen, inspannen- den, soms teleurstellenden, soms moedgeven- den arbeid van den Volkenbond liggen achter ons. Zeker heeft de Volkenbond in dit korte tijdsverloop geen gelegenheid gehad om zijn krachten ten volle te ontwikkelen, maar des niettemin heeft hij op menig gebied reeds belangrijke diensten bewezen, en den vrede gediend. Ten einde de beteekenis van het vredes vraagstuk in het algemeen, teneinde den ar beid van den Volkenbond in het bijzonder te doen zien, wordt te 's-Gravenhage in de daartoe door de Regeering ter beschikking gestelde Grafelijke Zalen, een Vredes- en Volkenbondstentoonstelling ingericht, die zoo spoedig dit na afloop der Haagsche confe rentie mogelijk is, zal worden geopend. Wil deze tentoonstelling slagen, dan dient zij over de noodige middelen te beschikken, die haar ten deele nog ontbreken. Het Uitvoerend Comité der tentoonstelling komt daarom op dezen dag (ot alle Neder- anders met het verzoek om het te steunen in den ondernomen arbeid door een bij drage, groot of klein, te zenden aan zijn adres: Jan van Nassaustraat 93, of op het gironummer van zijn voorzitter, No. 55886, te storten. Het Uitvoerend Comité der Vredes- en Volkenbondstentoon stelling, Het verzoek, in dit schrijven tot alle Neder landers gericht, wordt warm aanbevolen door: W. C. BONEBAKKFR. Directeur Koloniale Bank. Amsterdam. Mr. H. J. BOOL, Secretaris v. h. Tabaks bureau. Amsterdam Mr. .J. C. A. EVERWIJN, oud-Directeur Nederl. Handel-Mij. Amsterdam. Prof. Jhr. Mr. Dr. W. J. M. VAN EYSINGA, Leiden. E. HELDRING, Voorzitter Kamer van Koop handel en Fabrieken. Amsterdam. Mr. P. J. DE KANTER, Voorzitter Algem. Nederlandsch Verbond. 's-Gravenhage. Hr. A. VAN RYCKEVORSEL, Commissaris der Koningin-Noord-Brabant. Jhr. Mr. W. H. DE SAVORNIN LOHMAN, President van den Hoogen Raad, Den Haag. Dr. J. TH. DE VISSER, oud-Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Den Haag. (Reeds ln een deel van de vorige oplaag opgenomen). DE STADS-AUTOBUSSEN. KWARTIERDIENST VOOR LIJN 1 GEWENSCHT. Zooals wij reeds hebben medegedeeld lag het in de bedoeling van de Directie der Brockway Bus Maatschappij om bij de uivoe ring van de gewijzigde route der drie lijnen, ook voor lijn 1 van 't Bosch en Vaart kwartier naar Haarlem-Noord een kwartierdienst in te voeren. Tot. heden is dit evenwel nog niet geschied en gaat lijn 1 nog steeds regelrecht van het Bosch en Vaartkwartier naar IJmuiden, waar door de bussen om de 40 minuten loopen. Nu heeft wel de Brockway Mij. concessie aange vraagd voor een afzonderlijke lijn van Haar- lem-Noord naar IJmuiden, doch hieromtrent is nog geen beslissing genomen. Het zou echter voor het publiek dat ge bruik maakt van lijn 1 gewenscht zijn dat niet langer werd gewacht met de invoering van den kwartierdienst, afgescheiden van de beslissing door Ged. Staten te nemen omtrent de lijn van Haarlem-Noord naar LJmuiden Dit is een afzonderlijke route die niet ge koppeld moet worden aan de locale lijn 1 der stadsbussen. Vooral niet hu alle lijnen op de Groote Markt en het Kennemerplein samenkomen en dus de overstapjes eenige waarde zouden hebben indien dc bussen alie regelmatig om het kwartier zouden loopen. Indien echter de eene bus om het kwartier, gaat en de andere om de veertig minuten, d'an heeft een overstapje geen zin. BENNEBROEK. Overleden: G. Saager, m., 48 jaar; H. J. Jansen, m., 76 Jaar. BLOEMEND AAL. Bevallen: J. RahusenJkvr. Feith z. P. J. van de VenRooijakkers z. A. H. Boom André de la Porte d. G. E. BurdetCarrasco d. Getrouwd: A. J. M. von der Móhlen en A. W. M. D. Bünker, J. L. van den Ende en L. A. A. Kaufmann, E. B. Plooij en W. M. de Wilde. Overleden; F. M. Ebbeler, 69 j. A. M. Bal juw 83 J. HEEMSTEDE Ondertrouwd: W. A. Kol en E. C. Ruyse- naars, P. KI urn per en J. M. Kramer: C. A. Heemskerk en H. M. v. Rooaen. Getrouwd: KI. Gorter en E. H. Potjer Bevallen: E. A. J. v. ReesMerens, z. A. M. PandersRooyakkers. d. A. H. Janssev. Sibteren. z. M. J. StrikTeeuwen, d. Overleden: C. v. d. Mey. 51 jaren. Jac. Kerk- man 2 jaar. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Almkerk 6 Jan. van Rotterdam n. Austra lië via Antwerpen. Cottlca 6 Jan. te Havre, 7 Jan. n.m. van West-Indië te Amsterdam verwacht. Deucalion 6 Jan. te Havre. 8 Jan. van Havre. 9 Jan. van West-Indië te Amsterdam verwacht. Djember passeerde 6 Jan. 8 u. Kaap Bon. New-York naar Java. Eemstroom passeerde 6 Jan. Ouessant, W. Afrika naar Rotterdam. Enggano 5 Jan. te Calcutta van Java. Rijnland 5 Jan. 4 uur te Santos, Amster dam naar Buenos Ayres. Soemba 5 Jan. te Suez, van Batavia. Triton 5 Jan. te Hamburg van Amsterdam. Almkerk 7 te Antwerpen, Rotterdam naar Australië. Alkaid 6 v. Perim n. Suez, Beira naar Rot terdam. Alkmaar 6, 18 u. v. Duinkerken naar Ham burg. Almelo 5, 17 u. 4 m., 90 mijl Oost ran Lard's End. Amsterdam naar Curacao. Aiphard 5 te Santos, Rotterdam naar Buenos Aires. Aludra 4 v. Montevideo, Buenos Aires naar Rotterdam. Alchiba p. 6 Ouessant, Rotterdam naar Buenos Ayres, Alcinous 4 v. Batavia naax Amsterdam. Barneveld 5 v. Cristobal naar Curacao, Boskoop te Valparaiso v. Amsterdam. Brion 6 v. Las Paimas naar Havre, Puerto Plata naar Amsterdam. Biiliton 6 te East London. Beira naar Rot terdam. Blitar 6 v. Belawan Deli, New York naar Batavia. Bilderdijk 6 nun. te Philadelphia v. Rot terdam. Breedijk 6 v.m. te New York v. Java. Crijnssen 5, '22 u. 6 m., 50 mijl Oost van Land's End, Amsterdam naar Barbados. Cottlca 7 te Amsterdam v. West-Indië. Deucalion vertrekt 8, 19 u. v. Havre, West- Indië naar Amsterdam. Deli 6 n m. v. Gibraltar, Batavia naar Rot terdam. Eemstroom 8 te IJmuiden verwacht. West- Af li ka naar Amsterdam. Fauna 6 te San Juan de Porto Rico v. Am sterdam. Indrapoera 7, 14 u. te Sabang. Rotterdam naar Batavia. June 5 te Curacao v. Amsterdam. Jagersfontein 5 v. East London naar Dur ban. Kinderdijk 5 v.m. te Seattle. Pacifickust n- Rotterdam. Kota Baroe, p. 6, 18 u. Finisterre. Batavia naar Rotterdam. Kertosono. p. 6, 23 u. Pantellaria, Hamburg naar Batavia, Kedoe, 7 v. Singapore. Batavia naar Rot terdam. Lochkatrlne, 6 nam. v. Londen, Rotterdam naar Vancouver. Nickerie. p. 6 Ouessant, Amsterdam naar West-Indië. Oranje Nassau 6 te Barbados v. Parama ribo. Oostkerk 6 v. Singapore. Japan naar Rot terdam Orania 6 v. Bahia, Amsterdam naar Buenos Aires. Orestes 6 te Dakar. Amsterdam naar West- Afrika. Rietfontein 6 v. Bremen naar Hamburg. Rotti p. 6 Dungeness, Beira naar Rotter dam. Hijperkerk p. 7 Dungeness. Beira naar Rot terdam. Saleier 6 te Sabang, Amsterdam naar Ba tavia. Tjikarang 6 v. Sjanghai naar Batavia. Tjikarang 6 v. Sjanghai naar Batavia. Venezuela 6, 17 u. v. Plymouth naar Havre West-Indië naar Amsterdam. Vlieland 7, 9 u, te Suez, Batavia naar Rot terdam. Westerdljk p. 6, 21 u. Ouessant, Australië naar Rotterdam. IJselkerk 6 nam. v. Suez, Rotterdam naar Calcutta. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Cl*, per regel. Neem op het eer»te teelceo v*n keelpijn dadelijk For- mamint. Formamint rkl Uw keelpijn spoedig generen. Formamint beschermt U te vens doordat het de ziekte kiemen *in mond en keel ver nietigt tegen besmettings gevaar (Influenza. Griep. en*.). Koop nog heden een Heachje. De keelontsmettende tablettan. In alle Apoth. en Drog. fl. 1.- p. flacon. DONDERDAG 9 JANUARI HILVERSUM 1071 M. (Van 13—6 n.m. 298 M.) 10.— Morgenwijding. 12.01 Concert door het AVRO-Kwartct. 2.00 Gramofoonmuziek. 3.Lezing door J. A. Handels over: Wollen stoffen. 3.30 Gramofoonmuzlck. 4. Zicken- uurtje. 5.30 Concert door het AVRO-Kwartct 6 30 Koersen. 6.45 Lezir.g door N. Blink over: De prijzen der landbouwproducten. 7.15 Fransch: Gevorderden en conversatie. 7.45 Gramofoonmuziek 8.01 Gramofoonmuziek 8.15 Aansl. van het Concertgebouw to Am sterdam. Het Concertgebouw Orkest: Solist: Alexander Schmuller vioolL Na afloop: Persber. Daarna: Aansl. van het Carlton Ho tel te Amsterdam. Het ensemble Lismondo. 12.— Sluiting. HUIZEN, 1875 M. Uitsl. N.C.R.V.-Uitz. 8.15 Morgenconcort. 10.Zang door Da meskoortje. 10.30 Ziekendienst. 11.Lezen van Chr. Lectuur. 11.45 Uurtje voor de Land bouwers. 12.30 Concert. Viool, cello en plano. 2.Uitzending voor scholen. 2.45 Cursus Fraaie Handwerken. 4.Ziekenuurtje. 5. Lezing „Over zielkundige invloeden op het proces van de ziekte" 6.— Orgelconcert. 7. Literaire lezing over „Het Geuzenlied". 7.30 Cursus Malelsch. 8.Causerie en concert, Sopraan, cello en piano. Daarna Persber. DAVENTRY 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11 05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. F. Town- son 'sopraan) D. Vevors (cello). M. Cham berlain (piano). 1.20 Concert op cinema-or gel door R. Foort. 3.^0 Vesper. 4.05 Concert. R. Mattel (mezzo-sopraan) H- de Leon (ba riton) Cembalo Kwartet. 5.35 Ktnderuurtje. 6.20 Le.zing. 6.35 Nieuwsber. 6.55 Marktbcr. 7.Zang door S. Austin 'bariton). 7.20 Le zing. 7.45 Lezing. 8.05 Lezing. 8.20 ..Hamel und Gretel". Sprookjes-Opera. Muziek van E. Humperdinck. Koor. orkest, en solisten. 9.25 Nieuwsber. 9.40 „Kansel und Gretel". Dorde bedrijf. 10.20 Nieuwsber. 10.25 Lezing. 10.40 •Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. 7.40 Gramofoonmuziek. 8.20 Toon oei en zang. LANGENBERG 473 M. 6.20 Gramofoonmuziek. 9 35 Gramofoonmu ziek. 11.30 Phonola-concert. 1225 Orkest- concert. 4.50 Concert. Koren, vocale- en in strumentale solisten. 7 20 Orkestconcert8 20 Concert. Orkest, G. Kulenkampff (viool). Daarna tot 11.20 Dansmuziek. KALUNDBORG 1153 M. 11.20 Orkestconcert. 2.— Concert. Orkest en concert zanger. 7.05 Concert door Strijkor kest. 8.20 Concert. Orkest en zanger. 9.50 Her-uitzending van buitenlandsche stations. BRUSSEL 508 5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8 20 Her-uitz. van het concert door het Con certgebouw Orkest te Amsterdam. ZEESFN 1635 ML 6.15 Lezingen en berichten. 31.20 Gra mofoonmuziek. 12.15 Berichten. 1.20 Gramo foonmuziek. 1.50 Lezingen. 3.50 Concert, uit Berlijn. 4.50 Lezingen. 7.50 Hans von Bulow herdenking te Leipzig. Causerie en orkest concert. Daarna Berichten. 9.50 Dansles. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. Een dagelijksche Kinder ver telling. Een oogenblik ziet Dries zijn kans schoon.... en hij maakt cr dadelijk gebruik van- Hij springt van zijn pannckoek en holt als een haas de Volvetten* dammer Kipstraat in. Ha, denkt Dicky, n u begrijp ik hem einde» lijk- Hij wendt het stuur en gaat, zoo hard als hij kan. achter den a«yent aan. alsof hij cf> jacht wa». Dries krijgt het nu heclcmaal op zijn zenuwen- 11j denkt slechts aan zijn eigen kostbaar leven, zoo onmisbaar voor de openbare rust van Volvcttcndam. Daarom stormt hij op de paardentram toe en met eer. meesterlijke sprong zit hij op den rug van het ros. dat reeds twaalf dienstjaren achter zijn staart heeft en het volgend jaar met pensioen gaat. Dtch het trouwe dier heeft in al dien tijd nog nooit zoo n grievende behandeling genoten. He: probeert te >-ci» geren, maar daarvoor zijn z'n knieën te stijf. Ge lukkig maar voor Drie*, want andcr> kwam zijn leven opnieuw in gevaar.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 7