BALANS OPR UIMING WEILL O ZOGN BINNENLAND HANDELSBLAD BURGERLIJKE STAND UIT DE OMSTREKEN Bontwerkers - Dameskleedermakers Scheepvaartberichten RADIO-PROGRAMMA De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 10 JANUARI 1930 EX-GOUVERNEUR FRUYTIER. „Van begunstiging geen sprake." „PLAATS VOOR OEN HEER FRUYTIER GEMAAKT." Tegenover hetgeen er do laatste dagen over de toezegging van het Haagsche district der Arbeidsinspectie aan ex-gouverneur Fruytier en de overplaatsing van den Haagschen hoofdinspecteur naar Maastricht is geschre ven, is aan een der Haagsche corresponden ten van de N. R. Ct. van bevoegde zijde de volgende lezing verstrekt, volgens welke er van favoritlsme geen sprake zou wezen, doch alleen overwegingen, aan het belang van den dienst ontleend, gegolden zouden hebben. WU ontleenen aan het blad: •.Dat de heer Fruytier bij de Arbeidsinspec tie terugkeert zoo legde men onzen corres pondent uit is het gevolg van een afspraak die men indertijd met hem heeft gemaakt en volgens welke hij, na afloop van zijn ambts tijd als gouverneur, zoo Spoedig als er een plaats vrij zou komen, bij het dienstvak zou worden herplaatst. Nu hij met eervol ontslag hier te lande teruggekeerd is, diende de hem gedane belofte te worden gehonoreerd. De gelegenheid daartoe deed zich voor, doordat er in verband met de toeneming van de werkzaamheden voor de uitvoering van de Arbeidswet (de toepassing voor kantoor personeel en voor arbeid buiten fabrieken en werkplaatsen) weer een tweede hoofdinspec teur te 's-Gravenhage werkzaam moest wor den gesteld. De beschikbaar komende plaats (het was niet gezegd, dat het 's-Gravenhage moest zijn) was voor den heer Fruytier be stemd. „Waarom hij echter nu Juist te 's-Graven hage moest worden geplaatst, en nog wel ten koste van den hoofdinspecteur Huygens, die daar sedert 1923 werkzaam is, een hoogge waardeerd ambtenaar Op deze vraag werd onzen correspondent het volgende antwoord gegeven: „De heer Rruytler zou, als hij niet (in 1921 lid van de Tweede Kamer was geworden, al in 1923 benoemd zijn tot hoofdinspecteur te •s-Gravenhage. Doordat hij uitviel, kwam de hoer Huygens aan bod, die veel jonger in dienstjaren was en anders nog lang niet aan de beurt geweest zou zijn. De heer Huygens heeft hiermee geboft. Is zoo'n toevallig voor deel nu echter een reden, werd onzen corres pondent gevraagd, dat men den persoon in kwestie zijn heelo verdere carrière in een be- gunstigde positie moot laten, ep zou men iemand, die jong is, maar eens een buiten kansje heeft gehad, nooit meer mogen over plaatsen, ook ais daarvoor goede redenen aanwezig zijn? „In 1925 raakte de heer Fruytier Kamerlid af. Hij wilde toen wel gaarne de plaats van ir. Huygens in Den Haag hebben, maar dat werd hem geweigerd, omdat er geen redenen van dienstbelang voor inwilliging waren. „Onze correspondent vroeg, of er thans dan wel zulke redenen zijn. „Het antwoord hierop was bevestigend. De heer Fruytier heeft het recht, thans bij de arbeidsinspectie terug te keeren, en als hoofdinspecteur, en nu wordt de standplaats Den Haag met het oog op zijn prestige, wat dus een belang van den dienst is, beter voor hem geschikt geacht dan een standplaats in een kleinere gemeente. „Men moet dit, heeft onze correspondent begrepen, aldus opvatten, dat men den heer Fruytier met het oog op zijn avonturen op Curacao een zekere vergetelheid wil ver schaffen. In een kleine plaats, waar de hoofd inspecteur van den arbeid een van de nota belen is en bijvoorbeeld op de sociëteit ge regeld in contact komt met de industrieelen, die hij moet controleeren, zou iemand als de heer Fruytier, men moge over zijn geval op Curagao denken zoo men wil, veel meer over de tong gaan, tot schade van zijn prestige, dan in een groote stad als Den Haag, waar bovendien de algemeene directie en het mi nisterie gevestigd zijn en hij lang niet zoo'n plaats inneemt als in een kleineren kring. Het werd niet precies In dezen vorm gezegd, maar onze correspondent meent, dat dit de gedachtengang geweest zal zijn. „De overplaatsing van den heer van Sieren- berg de Boer van Dordrecht naar Den Haag zou verband houden met de hierboven ver melde uitbreiding van werkzaamheden, waar voor wetenschappelijk aangelegde ambtena ren vereischt worden. Deze overplaatsing heeft tevens de gelegenheid verschaft, den heer Donker van Maastricht naar Dordrecht over te plaatsen. „Deze overplaatsing was reeds eerder over wogen. De heer Huygens wenschte evenmin naar Dordrecht als naar Maastricht overge plaatst te worden. „Op de vraag van onzen correspondent, waarom de bedoelde mutaties wel, maar de benoeming van den heer Fruytier, die er nauw mede verband houdt, nog niet in de Staatscourant verschenen ls, werd hem ge antwoord, dat de benoeming van den heer Fruytier nog moet wachten op de goedkeu ring door de Eerste Kamer van de desbetref fende nota van wijzigingen op de begroo ting". Een benoeming in 1922. Bij dit relaas teekent de redactie van de N. R. Ct. echter oa. het volgende aan: „De zegsman van onzen correspondent zegt dat de heer Fruytier, als hij (in 1922) geen Kamerlid zou zijn geworden, reeds In 1923 benoemd zou zijn geweest tot hoofdinspec teur te 's-Gravenhage. „Maar wel verre van het bestaan van een dergelijk vooruitzicht ls het feit, dat de heer Fruytier ln 1922 1923 reeds hoofdinspecteur van den arbeid te 's-Gravenhage is geweest en wel ïnlrabtle dictu na zijn verkie zing tot Kamerlid van 1 Augustus 1922—1 Februari 1923. De zegsman van onzen corres pondent sla er maar eens het Verslag van de Arbeidsinspectie over 1923, bl. 10. op na. „Er zou nl. In 1921 een nieuwe inspectie worden ingesteld, en wel te L-elden. Doch einde Juli '22 vermeldde de Staatscourant, dat de inspectie zou worden gevestigd te Den Haag; volgens een dagbladberlcht moest dat het gevolg zijn geweest van „een gebrek aan geschikte gebouwen te Leiden." Er was dan in Leiden geen geschikte woning voor de in spectie te vinden! Maar daarmede dupeerde men al die hoofdinspecteurs, die niet naar Lelden, doch wel naar Den Haag hadden wil len solllclteeren. Evenals nu de heer Huy gens, de Haagsche hoofdinspecteur, die naar Maastricht is overgeplaatst om plaats te ma ken voor den heer Fruytier, naar een der in den laatsten tijd ontstane vacatures in an dere plaatsen had kunnen dingen, indien men hem reeds vroeger gezegd had, dat hij er niet op mocht rekenen in Den Haag te blijven Maar nog vreemder was het toen, dat het zelfde bericht in de Staatscourant, waarvan nierboven werd gewaagd, meldde, dat met in gang van 1 Augustus 1922 de hoofdinspecteur van den arbeid L. A. Fruytier (die toen bij denzelfden centralen dienst was, waar de directeur-generaal hem blijkbaar thans niet terug wil hebben) als hoofd van het nieuwe district 's-Gravenhage was aangewezen. Im mers deze heer was toen reeds tot Kamerlid gekozen". „Tneens een nieuwe hoofdinspecteur noodig". Voorts vestigt de redactie er de aandaóht op, dat volgens haar de aanwijzingen sterker worden, dat „de plaats voor den heer Fruytier is gemaakt''. „Wat toch ls het geval?", schrijft zij. „Het dienstbelang van de herplaatsing van den beer Fruytier bij de Arbeidsinsrectie (de kwestie van de standplaats den Haag laten wij er nu voor een oozenblik buiten), wordt gemo'iveerd door de uitbreiding van de werk zaamheden ingevolge de' verdere uitvoering van de Arbeidswet. Zoo ook ln de nota van wijzigingen °P de begrooting van arbeid, handel en nijverheid, welke nota is ingezonden éérst bij brief van 21 November, 12 dagen nadat de heer Fruytier op zijn verzoek eer vol ontslag was verleend als gouverneur van Curacao met een dankzegging voor aan den 'ande bewezen dienstim, en welke nota de aanvrage van f 8000 bevatte voor een nieuwen hoofdinspecteur. Het vreemde nu is, dat ln de reeds ln September ingediende begrooting van arbeid handel en nijverheid al een uitbreiding van de arbeidsinsoectie was opgenomen met 11 "ontrolenrs van den arbeid en 11 administra tieve ambtenaren in verband met de invoe ring van het Werktildenbesluh. (Hier zal ■dln bedoeld het Winkelwerktijden besluit) Van een nieuwen hoofdinspecteur werd toen nog niet- gekikt. Wel werd ook versterking aan gevraagd met een adjunct-inspecteur. „Bij het ontstaan van een vacature in den ran? van hoofdinspecteur og hrmec'eur duurt het thans geruimen tijd" aldus de toelichting van dezen post „eeT het betrokken district weder een voldoende bezetting heeft. Eerst moet een nieuwe titulair gezocht en benoemd worden en dan duurt het nog 1 a 2 Jaar voordat hij veel waarde voor den dienst heeft. Bestaat er een reserve van één man, dan ondervangen. Daarom I's voor 1930 het aan- wordt dit ernstig euvel voor een goed deel vangstraetement voor een adj uiict-inspecteur -néér uitgetrokken". Bovendien werd in verhand met de toene ming van meer belangrijk werk ten bureele van den directeur-generaal van den arbeid (den centralen dienst) voorgesteld een der administratieve ambtenaren 2de klas te be vorderen tot administratief ambtenaar 1ste klas. „Maar 21 November. 12 dagen na het ono- slag van gouverneur Fruvtler. is er in eens "en nieuwe hoofdinspecteur noodig! Er wordt dan in de toelichting van de daarop betrek king hebbende en hierboven reeds vermel de nota van wijzigingen hoog opgegeven van de meerdere werkzaamheden tot verdere uitvoering van de Arbeidswet". INGEZONDEN MEDEDEELINGEN n f»0 C*«. n*r ree«!. Geeft uwe advertentie» op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prysverhooginR aangenomen 22 by het Bijkantoor Handelsblad Wensing'a (Alg. Advert.-Bureaa) TEMPELIERSSTR. 32 Teleioon 10209 BENNEBROEK. Overleden: T. Hartog—Schaftenaar, 38 J. HAARLEMMERMEER. Bevallen: E. Eggermond—van Veen, zoon; M. RoosTurkenburg, zoon; A. Stangevan Dongen.zoon; M. BlomBuis, zoon; B. van Driel—Kiilhman, zoon; J. van Vlimmeren Beerendonk. zoon; M. de LangeBlesheuvel, dochter; A. J. SchalkLeenhouts, dochter; G. de HeiJScheunhage, zoon; A. W. J. Bür- mann—Weddepohl, dochter; N. de Mots Koomen, dochter; M. C. DouvenVerwaart, dochter; G. van VuurenVos, zoon; C. J. KampWessels, zoon; N. KaslanderHar- ting, zoon: J. WildenburgHonout, zoon; A. M. A. Keessenv. d. Burg, dochter; C van OeneOldenburg, dochter; J. C. KloesCo- belens, dochter. Ondertrouwd: H. B. Janmaat en J. M. Bakker. A. N. Wolffenbuttel en J. van Kooten. Gehuwd: J. B. van Kesteren en J. van der Veld, L. Klein en C- J. Perdaan, M. Otten, wedr. en S. J. Diessel, gesch. B. van der Zwan en C. J. Braak. Overleden: Jacobus Johannes Lammens, 70 J. geh. met K. Spek. Maarten Dekker, 69 j., wedr. van S. M. Smeding. Johannes Kas- per van Eijk, 79 J., geh. mot K. Kool. Herman Frederik Nagel, 80 j-, wedr. van H. Kraijevelt Weerts. Franciscus Johannes van Drlol, 6 dagen zoon van F. J. van Drlel en B. Kiü- heim. HAARLEMMER!TEDE EN SPAARNWOUDE. Bevallen: Molenaar—Roskam, dochter. ZANDVOORT. Geboren: Elisabeth Theodora: dochter van F. J. van Deursen en E. Th. Borger. Jo hannes Pleun: zoon van M. van Hulst en R. A. Kleijnen, BLOEMENDAAL. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal gehou den op Donderdag 16 Januari 1930 ten 14 ure ('s nam. 2 uur) ir. het Raadhuis te Overveen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling van pensioensgrondslagen. 3. Aankoop grond langs den Bloemendaal- scheweg. 4. Voorstel tot wijziging der Bouwverorde ning. 5. Voorstel-Noorman tot wijziging der Re tributieverordening V. H. O. en M. O. 1929. 6. Verleening ontheffing aanslag ln de Hon denbelasting. 7. Ontheffing bepalingen der Bouwveror dening. 8. Intrekking concessie van den BAT). GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: J. van Burgenum, Binnenpad 12 Overveen, een zakschaartje; Kennel Haerlem, Wilhelmlnalaan Haarlem, een dwergpinchertje; Keuter, Hartenlust- laan 1, Bloemendaal, een nondenhalsband; A. Blom, Bloemendaalscheweg 72, Bloemen- daa. een zilveren rozenkrans; J. Weseman, Bosch- en Duinlaan 30, Bloemendaal, een wollen muts; Heemskerk, Oosterduinweg 3, Aerdenhout, een celluloid vulpotlood; aan het bureau van politie te Overveen, een kin derbeursje, een bronskleurige plaid. VELSEN. PLANNEN NIEUWE NIJVER HEIDSSCHOOL GOEDGEKEURD. EEN MONUMENTAAL SCHOOL GEBOUW. Reeds gedurende eenige Jaren stelt de „Ver- eeniging voor Nijverheidsonderwijs ln Ken- nemerland", pogingen in het werk tot het verkrijgen van een nieuwe Nijvertheidsschool in deze gemeente. Het onderwijs wordt thans deels in een soldatenbarak aan de Kanaal straat, deels in een gebouw aan den Vel- serduinweg gegeven. Beide gebouwen zijn on voldoende geoutilleerd en doordat zij onge veer een kwartier geans van elkaar zijn ge legen, wordt veel tijdverlies veroorzaakt. Na een langdurige correspondentie en vele conferenties verkreeg het bestuur toestem ming om plannen voor een nieuwe school te doen maken, welke plannen werden ont worpen door den heer A. Baart, architect te Leeuwarden. En reeds werd op de begrooting een bedrag geplaatst voor rente en aflossing van het kapitaal van f 350.000. Maar men had buiten den waard, i.e. den Rijksgebouwen dienst gerekend. Deze dienst toch kon zich met eenige onderdeelen van de plannen, de afmetingen van eenige lokalen, niet vereeni gen. Maanden verliepen, de eene conferentie volgde op de andere. Het bestuur hield voet bij stuk. Totdat dezer dagen het bestuur de verbüj dende mededeeling ontving, dat zoowel de Inspecteur-Generaal van het Nijverheids onderwijs, als de Directeur van den Rijksge bouwendienst zich met de voorgelegde plan nen kunnen vereenigen. Waarmede dus eindelijk het pleit beslecht is. Met bekwamen spoed zullen de plannen thans uitgewerkt worden en verwacht mag worden, dat de aanbesteding binnenkort zal geschieden. Een aangelegenheid, waarover nog geen beslissing is genomen, is het verwarmings systeem. Het bestuur zal, naar ons werd medegedeeld, projecten opvragen voor gas- en stoomverwarming. Het nieuwe schoolgebouw zal worden opge richt aan de Briniostraa't nabij de Rijks Hoogere BurgerschooL Het zal zal een opper vlakte verkrijgen van 3 verdiepingen aan de ;usschen het nieuwe schoolgebouw en de R.H.B.S. ontworpen straat. In dit bijgebouw zullen lokalen voor het practisch werk wor den ondergebracht n.L voor smeden, bank- werken, timmeren en electrotechniek. Deze lokalen worden lang 14 M. en breed 10.37 M. behalve dat voor electroteohniek, da" 9 x 25 M. zal meten. Voorts komen in dit gebouw nog vier andere werklokalen van 8 x 16 M., in totaal 9 lokalen. lokaal voor vervaardigde werkstukken, een Het hoofdgebouw bevat gelijkvloers een reserve werkplaats, twee theorielokalen onge veer 8 x 8 M., schilderswerkplaats 7.95 x 15.41 Meter, teekenzaal eveneens 7.95 x 15.41 Meter, kleedkamer, drie teekenlokalen 7.95 x 15.41 M., een theorielokaal, materiaalzaal enz. De twee de verdieping zal bevatten vier teekenzalen 7.95 x 15.41 M., een teekenzaal 8.59 x 11.50 M. enz. De lengte van den voorgevel (aan de Brinio- straat) bedraagt ongeveer 50 M., van den zij gevel ongeveer 100 M. Het totaal aantal lokalen zal 30 a 35 bedragen. BEVERWIJK OPENBARE VEILING. Een perceel wel- of hooiland onder Assen delft groot 1.82.50 HA. Een perceelwel- of hooiland naast het vorige, groot 2.45.60 HA. In combinatie gekocht door den heer A Zwavel, Assendelft voor 13.762. Een perceel wei- of hooiland aan den Sint Aagtendijk, groot 1.67.30 H.A. Kooper de heer S. Vessies, Beverwijk voor 5000. Een woonhuis met schuur en erf en tuin aan de Peperstraat no. 34 alhier. Kooper de heer V. Ph. P. Braun voor 6000. Een woonhuis en erf aan de Groenelaan no. 15 te Wijk aan Duin, groot 1.62 A. Koo per de heer D. Teer voor 4500. Een woon- en winkelhuis met pakhuis en erf aan de Torenstraat 2 alhier, groot 1.14 A. Kooper de heer D. Teer voor 7500. HAARLEMMERMEER LOOP DER BEVOLKING. Zielental op 1 Januari 1929: 13530 mannen, 1280 vrouwen, totaal 26333. Vermeerdering door geboorte: 335 mannen, 340 vrouwen. Vermeerdering doo verstiging: 913 man nen, 906 vrouwen. Vermindering door overlijden: 122 man nen. 110 vrouwen. Vermindering door vertrek: 1126 mannen, 1123 vrouwen. Zielental op 1 Januari 1930: 13530 mannen. 12816 vrouwen, totaal 26346. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct« per n?eL BARTELJORISSTR. 26-23 GRAANBEURS. Donderdag was de aanvoer op de graan- beurs te Hoofddorp als volgt: tarwe (wit) 10.75 a 11.50; tarwe (rood) 10.25 a 10.60; rogge 7.50 a 8; haver 7 a 7.50; gerst chevalier 8 50 a 8.75; duiveboonen 14 a 15; paardeboonen 10.50 a 11; groene erwten 11.50 a f 12.50; schokkers 17 a 18; blauwmaanzaad 36 a 38; geel mosterd 21 a 23; karwij 36 a 38; kanariezaad 16 a 17. Alles per 100 K.G. ZANDVOORT. JONGELIEDEN CHRISTEN GEHEEL- ONTHOUDERSBOND. Hedenavond organiseert de Jongelieden Christen Geheelonthoudersbond, afd. Haar lem ln „Ons Huis" een propaganda-avond, teneinde te geraken tot de oprichting van een. plaatselijke af deeling. WERKVERSCHAFFING. Door een 3-tal werkloozen bij de werkver schaffing is gisteren de arbeid neergelegd. Zij konden zich niet vereenigen met de toe kenning van hei; bedrag in accoord-arbeid hen door den opzichter van de Nederland- sche Heidemaatschappij, onder wiens leiding de werkzaamheden plaats hebben, aangebo den. Bovendien uitten zij aan het adres van den opzichter minder vriendelijke woorden, Door de Commissie voor Werkverschaffing en Steunverleening is een commissie van on derzoek benoemd. Almkerk p. 9, 9 uur Dungeness, Rotterdam n. Australië. Alcinous 8 van Padang, Batavia naar Am sterdam Aludra 8 te Santos, Buenos Ayres naar Rotterdam Amsterdam 7 te Tocopilla v. Corral Brieile 7 te Guayaquil van Amsterdam. Hatoe 7 van Singapore naar Belawan-Dell Blitar 9 te Batavia van New York. Berneveld 5 van Cristobal, Chill naar Am sterdam. Deli p. 8 14 uur Finisterre, Batavia naar Rotterdam.. Drechtdijk 8 te Los Angeles Harbour, Rot terdam naar de Paciflckust. Delftdijk 7 van Cristobal Paciflckust n. Rot- tedam. Grijpskerk 9 te Amsterdam van Antwer- een. Groot-endijk p. 8 n.m Lizard, Paciflckust naar Hamburg en Rotterdam Kota Baroe 9 vm. te Londen, Batavia naar Rotterdam Kieldrecht p. 8 Gibraltar, R'dam naar Cal cutta. Kilstroom 6 van Bordeaux naar Teneriffe, Amsterdam naar W. Afrika. Lochkatrine 8 8 uur 13 m 50 mijl Z. West van Land's End, Rotterdam naar de Pacific- kust. Maaskerk 8 van Freetown naar Conakri, West Afrika naar Amsterdam. Oldekerk 9 te Port Said, Amsterdam naar Japan. Ouderkerk 8 van Dairen naar Rotterdam Poelau Roebiah 8 van Hamburg naar Am sterdam. Prins der Nederlanden 9 te Genua. Am ster - dam naar Batavia. Parana 8 n-m. van Hamburg, Paciflckust n. Rotterdam Reggestroom 7 van Freetown naar Tenerif fe, West Afrika naar Amsterdam. Ridderkerk 8 te Colombo, Rotterdam naar Calcutta. Scheldestroom 8 van Duala naar Lagos, West-Afrika naar Amsterdam. Spaarndam 8 n!ïn. van Coruna, Rotterdam naar New Orleans. Sommelsdijk 8 n.m. van Hamburg naar Antwerpen. Sembilan 9 te Boston, Batavia naar New York. Sitoebonda p. 8 24 uur Suez, Rotterdam n. Batavia. Tjimanoek 8 van Sjanghai naar Ghingwan- tao. Tjerimai 9, 10 uur te Southampton, Rotter dam naar Batavia. Van Rensselaer 8 te Barbados. Giekerk 7 van Mozambique naar Porto Amelia. Tambora 911 uur van Colombo, Batavia naar Rotterdam. Triton 8 19 uur van Hamburg naar Am sterdam. Van Rensselaer 8 van Barbados naar Ply mouth. ZATERDAG 11 JANUARI HILVERSUM 298 M. (Na 6 uur 1071 IVL) 10.— Morgenwijding. 12.01 Concert door het.' AVRO-KWARTET 2.Flimpraatje door Max Tak. 2-30 AansL van het Tuschinskl-Theater te Amsterdam. 4.,.Onze Auto". Een acht tal lessen door J. J. A. de Ridder. 4.30 Sport- praatje door H. Hollander. 5.Gezondheids halfuurtje door Dr. C. Thomassen, arts. 5.30 Gramofoonmuzlek. 6.01 Concert door het Omroeporkest m. m. v. het Solo-Kwartet Apollo". 8.VARA. Operette-uitzending. Na afloop: VARA-Varia. In de pauze en na af loop- Optreden van humorist, afgewisseld met gramofoonmuzlek. HUIZEN, 1875 M. Ulfcsl. KRO-Uita. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Con certeert door KRO-Trio. 1.15 Gramofoonmu zlek. 2.Kinderuurtje. 4.Cursus Esperan to 4.30 Cursus Engelsch. 5-00 Gramofoonmu zlek. 6.01 Lezing over: „Dultschland in Vo gelvlucht". 6.15 Gramofoonmuziek. 6.40 Jour nalistiek Weekoverzicht 7.Gramofoonmu ziek. 7.15 Lezing over: ,.Het Archiefwezen in Nederland en 't werk van den archivaris." 8.01 Optreden van een humorist. 8.30 Orkest concert en humorist. 9.30 Nieuwsber. 9.45 Op treden van humorist. 10.15 Voortzetting con cert 11.Gramofoonmuzlek. DAVENTRT, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.20 Or kestconcert. 3.30 Verslag van een voetbal wedstrijd. 4.35 Piano-recital door R. Renison. 5.05 Orgelconcert door R. New (cinema-or gel). 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 7.— Sportber. 7.05 Zang door 8. Austin (bariton). 7.20 Lezing. 7.40 Lezing. 7.50 Concert. R. Co- Lere (sopraan). W. Watcyns (bariton) Mili tair Orkest, 9.20 Nieuwsber. 9.40 Lezing. 9.55 Concert. Orkest L. Keyes (sopraan), F. Web ster (bariton) 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1725 ML 12.50 Gramofoonmuzlek. 4.05 Kinderuurtje. 4.35 Dansmuziek. 5.20 Concert. Orkest en vo cale solisten. 7.25 Gramofoonmuziek. 8-35 Pianoles 9.05 Concert. Vocale solisten. 9.50 Gramofoonmuziek. LANGENBERG 473 M. 6.20 Gramofoonmuzlek. 9.35 Gramofoon muziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 Orkest- concert. 4.50 Concert door strijkkwartet. 7.20 Zitting van de Grosse Kölner Karnevals-Ge- seUschaft. 10.20 Dansmuziek. Intermezzo, Verslag van de Zesdaagsche te Dortmund. 11.20 Dansmuziek (Gramofoonplaten). KALUNDBORG, 1153 M. 11.20 Orkestconcert. 1.50 Gramofoonmuzlek 2.20 Kinderuurtje. 2.50 Orkestconcert en de clamatie. 7.20 Voordracht en zang. 8.30 Con cert. 9.20 Orkestconcext. 10.20 Dansmuziek- BRUSSEL 508.5 M. 5 20 Gramofoonmuziek, 6.50 Gramofoon-* muziek. 8.35 Concert. ZEE SEN 1635 M. 6.15 Lezingen en berichten. 11.20 Muz'ek- uitzending voor scholen. 12.10 Berichten. 1 20 Gramofoonmuziek. 150 Lezingen. 3.50 Con cert uit Hamburg 4.50 Lezingen. 7 20 Concert Ovkest. bariton, instrumentale solisten en snreker. Daarna: Berichten en tot 11.50 Dansmuziek. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL Schrale huid en gesprongen handen I genezen direct en blijven heerlijk zacht en lenig met AKKER'. KLOOSTERBALSEM bijt niet! Een dagelijksche Kindervertelling. Dries ziet wel in, dat de auto hem ontsnapt is Hij pruttelt in zichzelf, maar vindt dat hij er nog goed afgekomen is- Plotseling denkt hij om zijn dierbare pannekoek op de Volvettendammer Grocte MarktGroote grutten met stroop, schrikt hij. wat if er van het v er keer terechtgekomen- En dadelijk holt hij naar zijn standplaats terug. Als hij de Groote Markt nadert gaan allebei zijo lange knevelspitsen omhoog van de schrik, lalden op de pannekoek prijkt zijn eigen pet- Maar ciaar gijn de voerlieden en de chauffeurs niet wijzer van geworden. Ze hebben maar voer vaderland en vorst voor zich uit gereden en de gevolgen zijn ijselijk. Twee auto's geven mekaar een zoen. een andere heeft geprobeerd kopje te duikelen en een derde is van plan om de heele pannekoek uit den grond te rijden. Een paard, een dikke juffrouw en een ma« gcre meneer zijn op ho! geslagen en brengen de omgeving in dreigend gevaarGelukkig weet Dries spoedig de openbare rust te herstellen. Anders was er van Volvcttcndara niets heel geblevenj

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10