China en Afghanistan. CACHET oFAIVRE Onderhandelingen der Bulgaren en Roemenen. BUITENLAND. Het „goede" voorbeeld van Nanking. Als de vrede gekocht moet worden... MUZIEK. Haagsche Conferentie. AGENDA HOLLANDIA SPECERIJEN HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 10 JANUARI 1930 TWEEDE BLAD Aman Oellah mag niet terugkomen. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. De nieuwe Chineesche regeering wordt nog fteeds niet met rust gelaten. De jongste op roerige actie werd met gouden kogels gesust. Dat wil zeggen, dat de regeering In Nanking tonnen goud beschikbaar stelde om de op standige generaals om te koopen. Thans wordt bekend, dat de ontvoeringen, welke echter uit Foetsjau zijn gemeld, niet het werk zijn van communisten, zooals men aanvankelijk veronderstelde. Men heeft hier te doen met een staatsgreep van generaal Loe Sin-pau, die het bevel voert over de on langs gevormde tweede divisie van de troe pen der provincie Foekien. De opperbevel hebber der Chineesche vloot, Jang Sjoe- sjoeang, die, zooals gemeld, als gijzelaar ge vangen was gehouden, heeft aan zijn regee ring geseind, dat hij op 15 K.M. afstand van Foetsjau heeft kunnen vluchten, doch de vier overige leden der regeering van de provincie Foekien bevinden zich nog steeds in gevan genschap. De nationalistische regeering heeft een oorlogsschip naar Foetsjau gezonden. Tsjang Kai-sjek heeft telegrafisch bij Loe Sin-pau aangedrongen op het onmiddellijk in vrijheid stellen der gevangenen. Het oorlog voeren in China is een winst gevend métier. Als de buit niet zeker is dan is de afkoopsom zeker. Misschien is Loe-Sin- Pau den vorigen keer vergeten, misschien vordert hij op deze manier een achterstallige schuld in. Nanking heeft geen tijd meer om oorlog te voeren. Nanking hoopt den vrede, met het noodlottige gevolg dat de goede ge neraals voor hun broodje wel verplicht zijn om tot de chantage hun toevlucht te nemen. Men zal zich herinneren dat Nadir Khan, een bloedverwant van Aman Oellah den waterdrager uit Afghanistan joeg en het rijk voor zijn oom die in Italië als kluizenaar tegen wil en dank leefde heroverde. Nadir Khan weigerde daarna zeer bescheiden den koningstitel, maar, terwijl Aman Oellah's hart vol verwachting klopte (hij liet mede- deelen dat 'ie al tevreden zou zijn met 'n ge zantenbaantje) liet Nadir zich toch maar overhalen. Hij werd koning. En Aman Oellah kreeg niets. Thans wordt gemeld, dat de nieuwe koning van Afghanistan een bijeen komst heeft gehouden, die door vertegen woordigers van verschillende stammen werd bijgewoond. De koning deelde mede, dat re presentanten van Duitschland, de Sovjet- Unie en Frankrijk reeds te Kaboel zijn aan gekomen, dat er pogingen waren gedaan, om den terugkeer van ex-koning Aman Oellah naar Afghanistan mogelijk te maken, doch dat de vertegenwoordigers der stammen pro testeerden tegen diens terugkeer. De durbar (bijeenkomst) besloot eenstemmig, dat onder geen omstandigheid Aman Oellah mocht worden toegestaan naar Afghanistan terug te keeren. En misschien is dat voor den lieven vrede maar goed ook. Maar Aman Oellah, die een apostel in zijn land wou zijn. komt er bekaaid af. Hij heeft minstons toch wel recht op een staatspensioentje. L. A. Bij ons in China. Uit Faitsjou komt een verbluffend verhaal. In die stad hielden de civiele gouverneur van de provincie Foekien, en nog vijf leden van de provinciale regeering een diner, zegt de N. R. Ct. Er daagden echter ongenoode gas ten op, die den gouverneur Jang Sjoe- tsjoang, die ook nog de opperadmiraal is van de Chineesche vloot! en de andere hoog geplaatste aanwezigen, met revolvers bedreig den, knevelden en meenamen. Gouverneur Jang wordt op een onbekende plaats gevangen gehouden; de andere wegge voerden zijn per boot de Menklang op ge bracht. Reeds lang wordt Foekien in onrust gehou den door roovers, die zich „het volksleger" noemen en die een schrikbewind uitoefenen. Maar dit was toch wel hun brutaalste stukje. De Britsche delegatie voor de vloot conferentie. LONDEN, 9 Jan. (V. D.) De samenstelling van de Britsche delegatie voor de a.s. vloot- conferentie is bekend gemaakt. De belangrijkste gedelegeerden zullen zijn; Mac Donald, premier; Henderson, minister van Buitenlandsche Zaken; Wedgwood Benn, minister van Indië; en Alexander, minister van marine. Als deskundigen van het ministerie van Buitenlandsche Zaken zullen optreden; Sir Robert van Sittart, permanent onder-secre taris van Buitenlandsche Zaken; Malkin, wetgevend adviseur van Buitenlandsche Za ken; Craigie, chef van de Amerikaansche af- deeling van het ministerie van Buitenland sche Zaken en Cadogan, adviseur van Vol kenbondsaangelegenheden. Deskundige ad viseurs van de vloot zullen zijn admiraal Sir Charles Maddeneerste zeelord en chef van den vlootstaf; vice-admiraal Sir William Fisher. hoofdvertegenwoordiger van den vlootstaf; vice-admiraal Roger Backhouse, derde zeelord; vier officieren van de afdee- ling plannen voor de zeemacht; vice-admi raal Anderson, verbindingsofficier en Alex Flint, eerste assistent voor het secretariaat van de vloot. Het departement van de do minions zal vertegenwoordigd worden door str Harree Batter bee* assistent-secretariat Het onderzoek in de Raiffeisenzaak BERLIJN, 9 Jan. (VD.) De commissie van onderzoek in de Raiffeisenzaak van den Pruisischen Landdag, hoorde heden den koop man Uralzeff, wiens zaken voor de Raiffeisen- bank met groot verlies werden geliquideerd. Deze zaak is de belangrijkste, die de com missie te behandelen heeft. De getuige is in Rusland geboren en is thans i jaar oud. Hij zegt door den directeur Krause in zakenrelaties met de Raiffeisen- bank te zijn gekomen. De Ostwolle-aandeelen zijn hem door het directorium opgedrongen met de verklaring, dat de zaak zeer goed was, doch dat zij niet paste in het raam van de Raiffeisenbank. Toen hij zich op een zakenreis in Nederland bevond, verklaart de getuige verder, heeft zijn compagnon hem in ver band met deze aandeelen voor bedrieger uit gescholden en gedreigd hem bij de politie te zullen aanklagen. Uralzeff betoogde verder, dat zijn credieten bij de Raiffeisenbank meer dan gedekt waren. Zijn villa te Lichterfelde heeft een waarde van 1 tot 11/2 milïioen mark gehad, waarbij de fabriek te Radebeul kwam. Verder heeft hij de bank een kassette men kostbare edelsteenen als onderpand ge geven. Wat later voer 15.000 mark verkocht werd. is slechts een gedeelte van den oor- spronkelijken inhoud geweest. Hij vroeg, waar de groote steenen waren gebleven en eischte opheldering. Ook de door hem als waarborg gegeven aandeelen zijn tegen spot prijzen verkwanseld. Hij is door de Raiffeisen bank opgelicht. Ook de 110 kostbare oude Perzische tapijten uit zijn villa zijn verkwan seld. Het is belachelijk, wanneer schilderijen voor 100 Mark bij veiling verkocht werden Het zijn kostbare stukken van Van Dijck en Nederlandsche schilders geweest. De kost bare machines van zijn fabriek heeft men laten verroesten. Hij zal zijn recht tot in hoogste instantie zoeken. Het is onjuist, dat hij naar Parijs gevlucht is, doch hij heeft zich in overleg met de directie van de Raiffeisenbank naar Parijs begeven. Men heeft getracht alles op hem af te schuiven, daar men meende, dat hij niet weer naar Duitschland zou terugkeeren Hij heeft echter door zijn terugkeer een streep door deze plannen gehaald. De directeur Schuettau van het bankiershuis Bamberg, heeft voor de rechtbank de tegen getuigp ingebrachte beschuldigingen moeten terug nemen en heeft den volgenden dag zelfmoord gepleegd. De verdwenen geheimraad gezien? Bij de politie te Maagdenburg heeft zich een ingezetene aangemeld, die meent dezer dagen op straat den Berlijnschen geheimraad con sul Becker te hebben ontmoet, aldus de N. R. Ct. Een man, die volgens de foto's spre kend leek op Becker, sprak hem aan en vroeg hem, na een Latijnsch citaat ten beste te hebben gegeven, om een aalmoes. Pas later is de ingezetene op de gedachte gekomen dat de man de verdwenen geheimraad kon zijn. Het signalement dat hij aan de politie heeft opgegeven klopt inderdaad in allen deele met dat van Becker. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct» per regal Waarom lijden Een enkel VAN heeft een onmiddelijke pijnstillende uitwerking bij KOORTS HOOFDPIJN RHEUMATIEK ZENUWPIJNEN PIJNLIJKE MENSTRUATIE Onschadelijk voor het organisme MANNENKOOR „CAECILIA". Een concert van „Caecilia" beteekent al tijd een avond waarop fraaie, voortreffelijke mannenzang te hooren valt en de uitvoering van Donderdag vormde geen uitzondering op den regel. De „fluweelen" tenoren hebben weer evenzeer de bewondering opgewekt als de prachtige bassen, waaronder verscheidene de lage C halen zonder iets van hun metalen sonoriteit te verliezen. Bedenkt men daarbij dat de tusschenstemmen een evenwichtige aanvulling vormen, dan is 't licht in te zien dat een koor als „Caecilia" een mooi har monisch geheel vormt. Misschien wordt het falset zingen der tenoren wat era veel ge bruikt en het borstregister niet voldoende ge cultiveerd; in een forte inzet als in „Super fluminia" was de klank althans aan den harden kant. Prachtige samenzang, vooral in de zachte tinten werd in het eerste num mer gegeven; de virtuositeit blonk uit in het ..Super flumina Babylonis". Ik ben geen be wonderaar van de koorwerken van Brands Buys, maar erken dat ..Super flumina" uit een muzikaal oogpunt betere momenten be vat dan b.v. Zegepraal, en hier en daar, zoo als bij den aanvang niet zonder stemming ls. Stemming is ook te vinden in het eenvoudige „Vrede" van onzen stadgenoot Jos de Klerk; maar het was alsof Haarlem's Klein A Cap- pella Koor die niet vinden kon; er was on rust en weifeling waar te nemen; daaren tegen liet het gemengde koortje zich in „Zonnedag" van zijn beste zijde kennen. Met dit werkje is kort geleden op een concours te Dordrecht een bijzonder succes behaald. Het ls een door en door Dortsch werkstuk, zoo wel wat den maker van den tekst als wat den componist der muziek betreft. De dich terlijke waarde van den tekst van Lebret is omgekeerd evenredig aan het aantal pointes dat hij voor concoursnummereffecten biedt, en Erdelmann heeft er dankbaar gebruik van gemaakt; toch is hij hier en daar meer „Musiker" gebleven dan de rasechte beroeps- wedstrijd-componisten. Op een enkele onzuiverheid na zong het ge mengde koor dit werk uitstekend; na afloop werd den dirigent Nico Hoogerwerff door den heer B. A. Koper een krans overhandigd, ter gelegenheid van de eerste uitvoering van „Een Zonnedag" in Haarlem. De musicus, en bovendien de oratorium dirigent toont zich ook in de compositie der „Mei-Symphonie". De behandeling der stem men is hierin vaak haast orkestraal te noe men; merkwaardige effecten heeft de com ponist Theo van der Bijll op sommige plaat sen bereikt, o-a. in den aanvang door de lig gende b in de middenstemmen tegenover de vrije beweging der andere. Melodiek, rhyth- mische beweging en figuratie wijzen op zijn kennis van de schrijfwijze voor begeleide koren. De kennismaking met deze vocale symphonie was aangenaam; de in de zaal aanwezige componist werd lulde toegejuicht en verscheen even op het podium om Hooger werff de hand te drukken. Instrumentale medewerking werd gegeven door onze stadgenooten Jos. de Clerck (viool) en Jacob Bijster (piano). In het vioolconcert van Tartini vond ik den violist niet in zijn volle kracht; bovendien ls het werk met zijn vele herhalingen m.i. van langdradigheid niet vrij; in het Rondo brillant van Schu bert gaven beide spelers werkelijk brillant en vlot spel te hooren. Nico Hoogerwerff en Caecilia (eigenlijk zijn die twee één) kunnen met volkomen tevre denheid op dezen avond terugzien. KAREL DE JONG. OnZE GROEMTUE-5 DiM5DA6 DOMDERDAC ZATERDAG RUMOERIGE AVOND IN ROTTERDAM. EEN SPOOK OP DEN SCHIEDAM- SCHEN DIJK De N.R.C. schrijft; Misschien dat diep in zijn binnenste nog een enkeling uit veraf gelegen streek nog nie: zoo heel zeker ervan overtuigd is, dat spoken niet bestaan, maar bewoners van de grootste havenstad van het rijk achten zich vere boven spookgeschiedenissen verheven en hooghartig halen zij de schouders op, als een enke'.e maal berichten over spookverschijningen in de bla den verschijnen. De tijd, waarin men toch nog wel wat huiverig was, als men langs het Rot- terdamsche spookhuis kwam was dat niet in de buurt van de Zalmhaven? ligt al ver achter ons. Neen, in een stad, die zich- zelve. ondanks zooveel, graag wereldstad noemt, gelooft men natuurlijk niet meer aan spoken. Maar als er geruchten opduiken dat het in een pand aan den Schiedamschen dijk niet pluis is, dat er een geheimzinnig wezen is, dat een zolder dreunen doet door stevige stappen van ongeziene voeten, dat zolder raampjes opent en sluit met onzichtbare hand, dat met vurige oogen ln bleek gelaat blijkt achter hetzelfde zoldervenster, als er worde verteld, dat de bewoners zijn gaan kijken, wie toch dat lawaai op hun zolder maakte, maar dat zij niets hebben kunnen ontdekken, dat een in allerijl samengestelde knokploeg erop uit ls getrokken, maar dat deze hals over kop is gevlucht, toen men een witte gedaante zak zweven en als men hoort van rammelende ketenen en vage geluiden, van bange kreten en angstaanjagend gestom mei, dan trekken vele Rotterdammers er toch op uit, om naar het spook te kijken- Het heet dan, dat zij gaan kijken nar de menschcn die om het spook komen en die uit te lachen, maar de stemming in de menigte, die natuur lijk niets verdachts te zien krijgt, wordt hoogst nerveus. Er ontstaan oploopjes, de wildste geruchten doen de ronde, men loopt heen en weer en voornamelijk dringt men samen voor het bedreigde pand. Er waren er Donderdagavond zooveel, dat de tram niet meer door kon rijden. De politie heeft ingegrepen om voor het verkeer ruim baan te maken. Onder het publiek waren veel opgeschoten Jongens van het slag van hen, die twee Jaar geleden op den Goud- schen singel relletjes hebben veroorzaakt. Men kwam om het spook en keerde zich tegen de politie. Bij de pogingen de orde te herstel len, heeft de politie enkele koeren heel krach tig ingegrepen. Tegen elf uur werd 'net weer bedaard en lag de Schiedamsche dijk rustig voor zoove| deze straat met haar wereld- leputetde op dat nor rustig pleegt te zijn. EEN ZITTING DER UIT NO ODIGENDE MOGENDHEDEN. Duitschland zal zelfstan dig een moratorium kunnen afkondigen. 's-Gravenhagc, 9 Jan. In de heden gehouden Engelsche perscon ferentie is medegedeeld dat Jaspar die in Brussel is geweest, gisteren is teruggekeerd. De vergadering van de zes uit-noodigende Mogendheden droeg een particulier karakter. Hedenmiddag zal een klein comité van redactie bijeenkomen. In de vergadering van de commissie 70or de herstelvraagstukken die Duitschland be treffen, zijn hedenochtend de besprekingen met de Bulgaren voortgezet ter behandeling van den herzienen tekst van voorstellen welke aan de Bulgaren waren voorgelegd en waarop de Bulgaren eenige amendementen hebben voorgesteld. In deze ontwerp-overeenkomst waren de nieuwe annuïteiten het hoofdpunt, waarover het gaat, nog niet opgenomen aan gezien omtrent- de absolute cijfers nog geon overeenstemming is verkregen, ofschoon men zeer dicht tot een accoord is gekomen. Er waren nog enkele vraagstukken waar over nog geen overeenstemming kon worden verkregen tusschen Titulesco en de Bulgaar- sche gedelegeerden Bouroff en Moloff- Een van deze vraagstukken was van bijzonder be lang voor Roemenië en betrof de opbrengst van de liquidatie van gesequestreerde eigen dommen van voormalige Bulgaren De Roe menen wilden hieromtrent een bepaling in de te sluiten overeenkomst zien opgenomen. Besloten werd dat de Bulgaren en de Roe- meniërs hierover afzonderlijke besprekingen zouden houden om tot een afzonderlijke rege ling van dit punt te geraken. Bij de toelichting van zijn wensch om over deze aangelegenheid een bepaling in de overeenkomst te doen op nemen, zelde Titulesco dat men hier niet te doen had met een nieuwen eisch van Roe menië, aangezien bedoelde eigendommen in Roemenië steeds waren gesequestreerd en ge liquideerd, maar dat hij deze bepaling wensch- te om verdere quaesties tusschen de beide landen over dit punt te voorkomen. Ook het tweede vraagstuk had betrekking op particuliere vorderingen van onderdanen betreffende hun eigendom. Titulesco stelde voor dat de bepaling ln het verdrag dat de Bulgaren gerechtigd waren deze vorderingen nietig te verklaren zou wor den geschrapt. De Bulgaren daarentegen wenschten dat dit recht wederkeerig zou zijn, waartegen werd aangevoerd, dat zij te Parijs reeds zoo groote compensaties hadden gekre gen, dat het door hen verschuldigde zeer be langrijk was verminderd. Ook over dit punt zullen particuliere besprekingen tusschen de Roemenen en de Bulgaren worden gevoerd. Aangezien omtrent deze punten en om trent het juiste bedrag der annuïteiten der halve nog geen overeenstemming is verkre gen, is de bijeenkomst van hedenmiddag uit gesteld met het oog op de te houden parti culiere besprekingen. Men hoopt dat deze zullen leiden tot over eenstemming. Alsdan zal de vergadering Za terdagochtend, wanneer ook de bespre kingen met de Hongaren zullen aanvangen, worden hervat, teneinde Zaterdagmiddag en misschien ook Zondag te worden voortgezet om tot een definitieve regeling te geraken. Ofschoon dus de Hongaarsche quaestle niet zooals aanvankelijk het plan was reeds mor gen in de commissie zal worden besproken, wordt daarmede niet stilgezeten doch heb ben daarover particuliere besprekingen tus schen de verschillende betrokken delegaties plaats. Zitting der Zes. '$-Gravenhage, 9 Jan. Omtrent dc hedenmiddag voortgezette ver gadering der zes uitnoodigende mogendhe den vernemen wij van Fransche zijde, dat men het over de kwestie van den betalings datum nog niet eens is geworden. Verschil lende denkbeelden zijn hieromtrent verde digd. Men kwam tot de conclusie, dat de kwestie thans voldoende was toegelicht en men haar thans rustig kon overwegen ten einde haar later tegen het einde van de Con ferentie te regelen. Vervolgens heeft de ver gadering zich bezig gehouden met eenige vraagstukken, het moratorium betreffende, le. de kwestie van art. 621 van het plan, waar omtrent de door de Juristen voorgestelde re dactie is aangenomen, 2e. de kwestie van art. 624 met name de beteekenis van de daarin voorkomende uitdrukking: Indien er bezwa ren zijn (s'il y a lieu). Na eenige gedachten- wisseling bleek men het in den grond der zaak geheel eens te zijn. Men zou dit punt ook in het Trustee-con tract kunnen opnemen, maar daartegen had Duitschland bezwaar. Het laat zich aanzien, dat morgen dit punt zal zijn geregeld. 3e. de regeling van de afdoening van de achterstallige betalingen na een moratorium. Met de bespreking hierna is men nog niet tot een resultaat gekomen. Over één punt echter scheen men het tenslotte wel eens te zijn, t.w. dat geen nieuw moratorium zal kunnen worden ingesteld, zoolang niet de be taling van de achterstallige bedragen van het vorige moratorium geiegeld is. De indruk is, dat men het over den beta lingsdatum wel eens zal worden. Wat de mo ratorium-kwestie betreft, hier bestaat de mo gelijkheid hetzij van één enkel moratorium voor onbepaalden tijd of van een reeks ach tereenvolgende moratoria. Men is het nu blijkbaar hierover eens go- worden, dat, zoolang er geen overeenstem ming is verkregen over de regeling van mo ratorium A er geen moratorium B kan wor den toegestaan. De heden tusschen de Fransche en de Duit- sche gedelegeerden gehouden besprekingen over het gisteren overhandigde Fransche „papier" zullen morgen door een nieuwe be spreking worden gevolgd, waarin men het hoopt eens te worden over een formule. De vergadering van de zes uitnoodigende mogendheden zal morgenochtend half 11 worden voortgezet. Vermoedelijk zal men het morgenavond wel eens worden over de mo ratoriumkwestie. De tamelijk large duur van de besprekin gen over het Duitsche herstelvraagstuk is niet toe te schrijven aan noodeloos rekken der besprekingen, doch is eenvoudig een ge volg van het feit, dat iedere gedelegeerde overladen is met adviezen van deskundigen over de verschillende speciale punten. Deze rapporten zijn uitstekend uitgewerkt, maar daarom zeer uitvoerig. 15de of 30ste?, In een Duitsche persconferentie is het vol gende meegedeeld over de zitting der 6: Sedert twee dagen onderhandelt men over de kwestie van den betaltngsdatum. De credi- teurstaten houden vast aan den 15en, de Duitschers blijven staan op het standpunt, dat betaling aan het eind der maand kan ge schieden. De argumenten voor en tegen zijn. wederzijds uitgeput. Er is nog ter sprake ge komen het aanwijzen van een arbiter, maar daarvan heeft men afgezien omdat men meende, dat het niet aangaat over ieder on derdeel een scheidsrechterlijke uitspraak te laten beslissen. Tenslotte heeft de Duitsche delegatie voorgesteld dit punt te verschui ven naar het eind der conferentie. Na be raad hebben de andere delegaties zich hier mee vereenigd. In de tweede plaats zijn de voorwaarden voor het afkondigen van een moratorium besproken. Een formuleering is vastgesteld volgens welke Duitschland zelfstandig een moratorium zal kunnen afkondigen. Het spreekt intusschen vanzelf, dat Duitschland daarbij rekening zal hebben te houden met de aanbevelingen van het Young-plan. De kwestie der betalingen na afloop var» een moratorium is verder besproken, doch niet teneinde gebracht. Daarover zal morgen te half elf verder worden beraadslaagd. Inzake de sancties kon niets anders wor den meegedeeld, dan dat men bezig is brie ven te ontwerpen, waarin deze kwestie zaj worden geregeld. Muzikale soiree ten hove. 9-Gravenhage9 Jan. Hedenavond hebben H. M. de Koningin eri Z. K. H. de Prins der Nederlanden, in tegen woordigheid ook van H. M. de Koningin- Moeder en H. K. H. Prinses Juliana ten Pa- leize Noordeinde eene muzikale solrée aan geboden aan de leden der delegaties ter Haagsche Conferentie 1929.1930, waarvan verschillende door hunne cchtgenooten ver gezeld waren. Ook waren uitgenoodIgd enkele Nederlandsche autoriteiten en leden van het Hof met hunne echtgenooten. Een programma werd uitgevoerd door dr. Peter van Anrooy, dirigent van 't Residen tie-orkest, met het Haagsche strijkkwartet bestaande uit de heeren Sam Swaap, A. Poth, J. Devert en C. v. Isterdael) en den baryton- zanger den heer Thom Denijs. Voor den aanvang van het concert werden de gasten door de leden van het Vorstelijk Huis verwelkomd. Heden: VRIJDAG 10 JANUARI Schouwburg Jansweg: „De Broadway-Me- loaie" 8.15 uur. Gebouw Protestantenbond, Jacobstraat. Ver. v. Spiritisten „Harmonia". Lezing met lichtbeelden J. S. Jensen „Het materialisa tie-medium Mme d'Espérance". 8.15 uur. Palace. „Het Ontwaken (Awakening). Too- neel: The Two Siemonis. 8.15 uur. Luxor Theater: „IJzeren Klauwen" en „Geboorterecht". Tooneel: The Lloyd Sisters en Jean Modern. 8.15 uur. Rembrandt Theater: ..Schimmen uit het Verleden (Folgotten Face) Tooneel: Kees Pruis. 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 11 JANUARI Stadsschouwburg: Ver. Rott. Hofstad Too neel (Cor v. d. Lugt Mclsert) .Alen trouwt geen meisjes zonder geld". 8 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en 's avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags toegang vrij. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN l 60 Ct» Goed- zuinig -goedkoop OVERAL VERKRIJGBAAR IN HALFONS BUSJES EN LN GOEDGEVULDE 10 CTS WITTE STROOIBUSJES

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5