DRUKWERK? MUZIEK. HET TOONEEL. Scheepvaartberichten BURGERLIJKE STAND „LOURENS COSTER" HAARLEM'S DAGBLAD VIJFDE CONCERT DER HAARLEMSCHE BACHVEREENIGING. Het is ondoenlijk, den. overvloed der in- indrukken van het laatste Bachconcert in een kort bestek weer te geven. De klassieke kunst van Johann Christiaan Bach, klassiek in de schoonheid der melodische lijnen, de evenwichtigheid der vormen van zijn Sym- phonia, de eveneens klassieke van Mozarts Klavierconcert in c min., niet minder schoon in vorm en lijn, maar bovendien nog bezield door individueel voelen en denken, en dan daartegenover de geweldige, wild-fantasti sche en van bloed druipende romantiek van Berlioz welk een rijkdom van tegenstel lingen! De stijl der Symphonia van den „Londen- schen" Bach sluit zich veel enger bij dien van Haydn en Mozart aan dan bij dien van zijn vader Johann Sebastian. Het Andante er uit heeft zelfs een groote melodische ver wantschap met dat uit Mozarts pianoconcert in Bes (K. V. 450). Nieuwe perspectieven opent deze muziek niet; sterk persoonlijke kenmerken heeft ze ook niet. maar wegens de mooie themas en de fijnklinkende instru mentale samenstelling is zij als een aanwinst voor de bibliotheek van klein orkest te boe ken. Mozarts Klavierconcert in c min. (K. V. 491) zal voor menlgen aandachtigen hoorder wèl nieuwe perspectieven geopend hebben. Het is verwonderlijk dat dit. m.i. mooiste en be langrijkste van alle pianoconcerten van Mo zart, zoo zelden door de virtuozen in 't open baar gespeeld wordt. Het concert in d min. 'K. V. 466) hoort men uit den treure. en toch kan dit zich noch in bouw. noch in rijkdom en verscheidenheid van themas, noch in ver rassende moludatles, noch in belangrijkheid van thematische bewerking en orkestpartij mot dat in c min. meten. Dit laatste is oen groeve, waaruit dc schitterendste bril janten in geslepen staat en verbijsterende hoeveelheid op te delven zijn. Zelfs Beet hoven moet van dit concert gezegd hebben: „So etwas schone und vollendetes werde icn nie machcn können" en Beethoven was toch niet iemand die zelf niets kon. Van alle concerten van Mozart bezit dit de grootste orkestbezetting: behalve het strijkkwintet fluit. 2 hobo's. 2 clarinetten, 2 fa zot ten, 2 hoorns, en pauken. En daarvan is geen onkel overbodig: elk speelt zijn rol en krijgt zijn deel. De orkestpartij heeft overal zoo'n belangrijk aandeel in het ge heel. dat men dit concert met evenveel recht als de concerten van Brahms een symphonie met obligaat klavier zou kunnen noemen. Vooral de blaasinstrumenten zijn zeer solis tisch behandeld; in Andante en Finale zijn heele intermezzi voor die instrumenten aan wezig. Doch uit een compositorisch oogpunt Is het 'eerste hoofddeel het belangrijkst; de thema tische bewerking ls zoo geraffineerd en tege lijk zoo grootsch en symphonisch, dat Brahms ze in zijn symphonleën nauwelijks overtrof- en heeft. En daarbij klinkt, zooals steeds bij Mozart, alles perfect: bij goede uitvoering gaat cr geen stem of figuur verloren. En goed was de uitvoering van Dinsdagavond, meer dan goed voortreffelijk, prachtig, zoo wel van de zijde van den solist Robert Casa- flesus als van die van het orkest., welks uit muntende blazers ditmaal een hoogst dank bare taak hadden en die op onvolprezen wijze vervuWrn. Natuurlijk bracht Stotijns hobo weer ieder in verrukking, maar ook de clarinetten en de anderen hebben recht op bewondering. En dc pianist hoe zuiver en eenvoudig, met welk eon volmaakte techni sche en artistieke belieersching speelde hij dc solopartij, fijn kristalhelder, prachtig ge- rhythmeerd en streng in dc tempi! Welk een contrast met zijn ouderen kunstbroeder van 11 Woensdag! Bij den oudere teugel loosheid en bombast, bij den jongere zelfbe- heerschlng en discretie. Welk een verschil ook in den aard der voorgedragen werken, die alleen in rijkdom van thematische bewer king vergelijkbaar zijn. Gelukkig dat we con- statoeren konden dat de aristocratische, uiterlijk effect, versmadende kunst van Casa- desus het publiek niet minder in extase bracht dan de tegenovergestelde van Pem- baur- En dat Casadesus den dank van de hoorders op den dirigent Dr van Anrooy en het. geheelc Residentieorkest overbracht, net zoo lang tot het. heele orkest stond, was niet meer dan natuurlijk, want allen hebben bij de voordracht dezer klaviersymphonie hot allerbeste gegeven. Het geweldige werk van Berlioz, diens Symphonic fantastique, is hier meermalen gespeeld; toch boeit het, behoudens de iets te gerekte „Scène aux champs" telkens weer door de oneindige veelheid der geniale vond sten. Men kan nauwelijks gelooven dat dit stuk een eeuw oud is. De van bloed druipende hel- en schavotromantiek van Berlioz is uit den tijd. maar het drastische van zijn muzi kale taal, waarin hij zelfs Richard Strauss overtreft blijft onverzwakten indruk maken. De uitvoering was in allen deele schitte rend en met groote Instemming werd de voortreffelijke en onvermoeide leider Van Anrooy aan het eind van dit concert, het laatste dat het Residentieorkest hier in dit seizoen geeft, gehuldigd met een prachtigen lauwerkrans van het Bach-bestuur. We zijn Van Anrooy en zijn uitmuntend orkest weer veel dank verschuldigd voor het vele schoone dat zij ons gaven en roepen hun allen van harte „tot weerziens" toe KAREL DE JONG. OOST-NEDERLANDSCH TOONEEL. HET CHINEESCHE LANDHUIS. Albert van Dalsum. die met zoo veel idea lisme Het Oost Nederlandsch Tooneel heelt gesticht, heeft al heel spoedig moeten on dervinden dat nog meer dan in de dagen van Heijermans de theaterkas regeert. Na de zoo veel belovende voorstellingen van De Comedie van het Geluk. De Drie Stuivers- opera en Volpone thans Het Chlneesche Landhuis. e& zie, nu voor het eerst is er bij het Haarlemsche publiek de ware belang stelling. die bij de groote voorstellingen uit bleef. Om stukken als Het Chlneesche Land huis te spelen, zal Van Dalsum waarlijk niet zijn nieuwe taak zijn begonnen: de harde werkelijkheid doet weer eens zien. dat men van kunst alleen niet leven kan, Dat het. groote publiek den „draak nog altijd hevigltjk bemint, heeft de volksvoor stelling van gisteren weer eens duid-e.ijk be- WOENSDAG 15 JANUARI 1930 LETTEREN EN KUNST wezen. Want een draak is Het Chineesche Landhuis in optima forma! Nu is de voorlief de voor dezen Chlneeschen draak volkomen te begrijpen, want hij stelt Van Dalsum in ae gelegenheid tot waarlijk superieur spel! Zijn Yuan Sing behoort tot zijn sterkste creaties en om hem in d"zc rol te zien. is het publiek zeker in zoo groote getale opgekomen. Van Dausum speelt dezen Chinees met sterke innerlijke kracht en volmaakte beheer sching. Men voelt aldoor dat achter die uiterlijke onbewogenheid van dat strakke masker een gloeiende hartstocht brandt! Met hem komt waarlijk iets van het mystie ke, voor ons Westerlingen onbegrijpelijke Oosten op het tooneel. Ik voel heel dit stuk althans na het eerste bedrijf ais hum bug en theatrale verlakkerij, wij zitten met Yuan Sing meer in 't Grand Gulgnol dan in het Oosten, maar wij vergeten het doordat Albert vaar Dalsum met zijn magistraal spel ons fascineert! In hem voelen wij Iets van de andere we reld en wij ondergaan het mystieke en be klemmende van deze figuur ondanks het grove stuk. Prachtig was Van Dalsum vooral aan het slot. wanneer hij met den dood kam pend Charlotte Marl val te woord staat en in zfjn sterk gespannen spel in dezen doodstrijd wist hij wel het meest lets van die door ons onbegrepen grootheid van het Oosten tot ons te brengen. Henri Eieren staat daar als fel contrast tegenover in al zijn uitbundigheid, die eigen lijk heelemaal niet Engelseh is. Ik vond Ecrens thans in deze rol veel beter dan eeni- ge jaren geleden, toen hij Richard Marques bij Het Vereenigd Tooneel, te onbeheerscht speelde. Ook Nell Knoop en Carpentier Al- ting zagen wij in hun oude rollen van de Maleische bedienden terug. Zij waren vrij wat overtuigender dan de twee Chineesche drakerige handlangers van Yuan Sing. Nell Knoop vond ik frappant zuiver als de Ma leische baboe, zoowel in haar spreken als in haar fragiele bewegingen. De twee vrouwenrollen zijn thans nieuw bezet Willy Haak gaf Sadie Sing het onge lukkige Engelscne vrouwtje van den Chinees met een trillende nervositeit- Het was heel fijn en tegelijk sterk 'dramatisch. In het spel van Sara Heyblom hindert nog telkens een niet overwonnen gemaniëreerdheid, waar door haar spel aan natuurlijkheid inboet. Cruys Voorberg was nu de Jeugdige Engeische minnaar in welke rol hij iets jongensachtigs naifs wist te leggen. Het bedrijf, waarin hij optreedt, is trouwens artistiek verreweg het beste van het stuk. Over dit bedrijf ligt ook in dc opvoering werkelijk iets van het voor ons Westerlingen unheimisch mystieke van het Oosten Het ls uitstekend van sfeer en stemming! Wat daarna volgt ls feitelijk niet anders dan theatrale hocus-pocus, maar de goochelaar, die het ons voortoovert is een artiest en hij weet met zijn groot spel onze bezwaren weg te spelen, zooals ook Louis Bouwmeester hot deed. wanneer hij in den ouderwetschen draak optrad. Onze Stadsschouwburg was geheel uitver kocht cn het publick enthousiast!. Dc voor stelling werd weer een groot persoonlijk succes voor Van Dalsum. J. B. SCHUIL. DE UTICA JUBILEE SINGERS Bijzonder concert door een negerzangeres en vijf neger- zangers. Vijf leden van het neger-ensemble „Utica Jubilee Singers". Na het groote succes, dat dit zeer goede neger-ensemble in de uitverkochte cn tot den nok met enthousiaste luisteraars gevulde groote zaal van het Concertgebouw te Am sterdam, mocht oogsten, zal het ongetwijfeld talloozen muziek liefhebbers genoegen doen te hooren, dat het aan het bestuur van de vereeniging „Kunst aan het Volk" gelukt is, deze bruine zangers voor een enkelen avond naar Haarlem te doen komen. Maandag 20 Januari zullen ze zingen in het Gemeentelijk Concertgebouw. We raden hen, die de echte „spirituals", de echte „plantation-songs", de echte „negro love songs" door echte negers willen hooren zingen, van deze bijzondere ge legenheid gebruik te maken. Op hun tournee door de grootste concert zalen van de oude wereld zal het lied van de verre, vreemde volken klinken en hun on eindige melancholie zal door ons in muzikaal opzicht verwende publiek wordcit» aangehoord. De ongekunsteldheid van hun wijze van zingen hun natuurgeluid, brengt al dadelijk een stille ontroering. Het rythme hun zoo ingeboren en zoo treffend geaccentueerd in' hun syncopen, wekt een ongelooflijk suggestieve stemming. Te oordeelen naar de belangstelling, die er voor goede negerkunst groeiende is, wordt een groote toeloop verwacht. „HET CREMERNIEUWS". Wij ontvingen „Het Cremernieuws" van Januari, orgaan van dc Kon- Lcttcrl. Vereen. „J. J. Cremer". alhier, waarin onder de of- cieele mededeelingen de 3e tooneelavond wordt aangekondigd: ccn opvoering, op 21 Januari a.s.. van „Bergopwaarts", tooneelspel in drie bedrijven door D. H. Scheffer. Na afloop ge zellig samenzijn in „Modern". Voor het tweede halfjaar zijn verder toneel avonden vastgesteld voor 26 Februari en 22 April Zoo mogelijk zal ook een bal champêtre plaats hebben in den tuin van Kraantje Lek te Overveen op een nader te bepalen dat-uin in Juni of Juli. In zijn rubriek „Berijmde drama's" geeft Henk Bakker dezen keer „Het sprookje van den hollen boom". Dezelfde auteur bespreekt, in een artikel de vraag: „Kan een dilettan- tentooneelvereeniging behoudens te zUn een amusements- en ontspanningsinstituut voor haar contribueerende leden tegelijk in de tooneelwereld een culturecle cn kunstzinnige taak vervullen?" r BRAND IN BENNEVELD. Door de kat ontstaan. In Benneveld. gemeente Zweeloo (Dr.), is gisteren de kapitale boerderij van den heer L. Knegtering afgebrand. Twee varkens kwa men in de vlammen om. De brand ontstond door een kat. die in aanraking was geweest met vuur in de z.g. stroohut- Het beest vloog brandend naar buiten, de hooischuur in. Doze schuur stond weldra in üc-htelaal en de boerderij, die er tegen aangebouwd is, vatte spoedig vlam. Daar er geen bluschwater was. stond de brandweer machteloos. De boerderij, waarin tevens een winkel en een café waren geves tigd, benevens de hooischuur brandden uit- De inboedel ging verloren. Alles was laag verzekerd. BERGING VAN DE BIJ TEXEL GESTRANDE SCHEPEN, Contracten afgesloten. De gezagvoerder van het toQ Texel gestran de Italiaarische stoomschip „Valentino Ca- deo" heeft een contract tot berging afge sloten met Doeksen's Bergingsbedrijf. De bemanning is aan wal gegaan- De kapitein van het bfj Cocksdorp gestran de Leteche s.s. „Skauts" ls gisteren aan wal gekomen. De bemanning bloei aan boord. Daar het uitgesloten is. dat het schip op eigen kracht vlot komt beeft de gezagvoer der met de firma Dros in combinatie met de firma's Doeksen en bureau Wijsmuller ren berglngacontract afgesloten. De kapitein heeft zich weer aan boord begeven, aldus de Tel. AANRANDING BIJ VOORST. Man fdoedend verwond. Maandagavond omstreeks 8 uur is de heer Hagen, wonende in „De Withagen" oncler Voorst op den weg Voorst—Klarenbeek door twee onbokendc mannen van zijn fiets ge worpen en op den grond gesleurd, waarna men hem met een mes aanviel. De heer H. verdedigde zich, luid om hulp roepende, doch bekwam eenige sneden over een der handen, terwijl de onverlaten ln het wilde weg op hem losstaken Zijm overjas die hem vrij goed beschermde, is to te vil aan flarden gesneden- Op zijn hulpgeroep kwamen eenige mannen toeloopen, waarna dte aanranders de vlucht namen; beiden verdwenen in dc richting van het station Klarenbenk- De heer H- is lievig bloedend naar Voorst gefietst, waar hij ver bonden werd en bij de politic aangifte deed. In samenwerking met dc Rijkspolitie heeft dc gemeenteveldwachter niet een politiehond een onderzoek ingesteld, dat tot dusverre geen resultaat heeft opgeleverd. Het motief van deze aanranding is te eencnmale onver klaarbaar- PERSONALIA. Voor het machinisten-examen, diploma A is in Den Haag geslaagd de heer J. H. Stoot- man uit Haarlem. BEVERWIJK. VERWARMING DER NIEUWE OPENBARE LAGERE SCHOOL. Ter raadsvergadering van 14 November j.l. werd besloten, alvorens over to gaan tot liet aanleggen van een gasverwarmingsinstoTIatie in de to bouwen openbare lagere school no. -3 aan de' Romerkerkweg, het advies der Ge zondheidscommissie in te winnen, meer spe ciaal over de vraag of aan een verwarming der lokalen door middel van gas hygiónische bezwaren kleven. Naar aanleiding hiervan heeft- de Gezond heidscommissie een advies uitgebracht, waarbij wordt ontraden om althans voor- loopig verdere uitbreiding te geven aan de verwarming met gasradiatonen in scholen. In verband met dit advies hebben B. en W. een nader bespreking gehouden met d<^ ar chitect der schooi en den bouwkundig In specteur van het L.O. Uit deze bespreking is gebleken, dat de bezwaren der Gezondheids commissie door voornoemden Inspecteur niet worden gedeeld en dat locale gasverwarmlng vele en groote voordeelen heeft boven cen trale verwarming met heetwater of lage- druk-stoom, zooals door de Gezondheids- comissie werd geadviseerd. Op verzoek van G. en W. heeft meergenoemde Inspecteur zijn meening ook schriftelijk kenbaar ge maakt. Eveneens kunnen B. cn W. nog ver wijzen naar een schrijven van den Directeur van het Rijksistituut voor brandstoffen-eco nomie, waarin wordt medegedeeld, dat ver warming van scholen door middel van gas in de praktijk wel te voldoen. Volgens ge noemden directeur hebben de hygiënische bezwaren alleen betrekking op slecht uitge voerde installaties. B. en W. kunnen zich geheel vereenigen met de meeningen van den bouwkundig- Inspecteur van het L.O. en den Directeur van het Rijksinstituut voor brandstoffen-econo mie en deelen den Raad mede, dat zij mits dien hun voorstel omtrent het aanleggen van een gasverwarmingsinstallatie in voornoem de school handhaven. 'Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) BESLAG. HIJ HAD ZIJN KLEEREN NOODIG. Er is tweeërlei beslag. Het eerste wordt gemaakt, door of namens de huisvrouw. Het tweede wordt gelegd. Door den deur waarder. Het eerste wekt aangename gedachten: het kan kinderoogen doen glinsteren bij de her innering aan vroeger genoten ketel- of pan nekoeken of „drie in de pan" en bij de hoop op dezelfde genietingen in een zeer nabije toekomst. Het tweede wekt hoogst onaangename ge dachten. Aan onbetaalde belasting, aan aan maningen en dwangbevelen, die niet gehol pen hebben, omdat ,.er niet was"- Het tweede soort beslag was toegepast op een werkloos kellner hier ter stede. Hij had zijn belasting niet betaald en toen was de deurwaarder verschenen en had beslag ge legd op eenige van 's mans aardsche bezit tingen: een blauw heerencostuum. een pan talon met vest, een paar witte kellnerbuisjes enz. En toen de deurwaarder dat allemaal, als pand voor de achterstallige belasting, in beslag had genomen, stelde hij den kellner als bewaarder er over aan. Nu is dit een minder aangename zij het tevens wettelijke manier van doen. De Wet is nooit eens beminnelijk. Het is toch niet prettig als je boeltje eerst in bezit wordt genomen 'al is het dan misschien tij delijk) en er wordt dan tegen Je gezegd: „Be waar het nu goed. Niemand mag er aan ko men. Jij zelf ook niet!" Enfin. Zoo is de wet. Maar de kellner had het goed absoluut noodig en daarom was hij het weer gaan gebruiken Dat heet aan het beslag onttrekken" en het mag niet. „Ik bewaar het nóg, Edelachtbare", zei hij tot den Politierechter, die dit beslagzaakje te behandelen kreeg. En hij haalde zijn regenjas open en toonde het costuum. „Het mag niet", zeide Politierechter. „Zegt u me dan maar eens, wat ik had moeten doen", antwoordde de kellner. „Ik had dat goed noodig." „Ik zit hier niet om raad te geven", luidde het wederantwoord van den Politierechter. Daar de kellner, die niet eens zijn belasting kan voldoen, zeker geen boete zal kunnen betalen, kreeg hij 8 dagen gevangenisstraf. Er was nog zoo'n gevalletje. Iemand anders had ook al zijn in beslag genomen zwarten heerenjekker „bewaard", door hem aan te trekken. Bij verstok kreeg hij f 25 of 25 dagen. TULPEN VER VOER PER K.L.M. De exporttij d der Hollandsche tulpen is weder aangebroken en dagelijks vertrekken vooral naar Londen, groote partijen ter vei ling op Covent Garden Market. Reeds in de beide vorige jaren werden door de toon aangevende exporteurs proeven genomen met de verzending per K. L. M. Stonden aanvankelijk geregeld gebruik van den luchtdicnst nog eenige bezwaren in den weg, het voordeel van de snelle expeditie, welke mogelijk maakt, dat dc tulpen een dag eerder aan de markt zijn, alsook betere over komst bij zware vorst en lichter verpak king deden den eenen exporteur na den an dere besluiten het luchttransport aan zijn bedrijf dienstbaar te maken. De ladingsca paciteit der vliegtuigen is zoo toegenomen, -dat. de K. L. M. niet voor den aanvoer van een paar ton behoeft terug te schrikken. Maandagmiddag vertrok de eerste groote proefuitzending tulpen uit Amsterdam. De zending werd 's nachts door de zorgen van de K. L. M.-organisatie op de markt afgeleverd. Een tweetal leden van een speciale studie commissie welke de beste wijze van aanpas sing van den tulpenexport aan het vervoer per vliegtuig bestudeert, begeleidde de zen ding. PROPAGANDA-AVOND HAARLEMSCHE KADERLANDSTORM VEREENIGING Zaterdag 18 Januari as. zal de Haarlem sche Kaderlandstorm Vereeniging een pro- paganda-avond organiseeren in den Schouw burg aan den Jansweg. Een leeraar van een der Hoogere Burger scholen te Haarlem zal op dien avond een korte lezing houden over den Kaderland storm en in het bijzonder over den „vrijwilli- gersgeest" van dit instituut. Verder zal door de leden een tooneelstuk worden opgevoerd, n.l. „Ongeloovige Thomas" een blijspel in 3 bedrijven. Verder zal door de leden een tooneelstuk worden opgevoerd, n.l. „Ongeloovige Tho mas", een blijspel in 3 bedrijven. Voor ouders der Kaderlandstormers, adspi- rant-Kaderlandstormers en belangstellen den dus een avond die iets belooft. JUBILEUM M. NIEKERK. De heer M. Niekerk, meubelmaker, was eden 12 1/2 jaar werkzaam bij de firma B. t. Cassée, in de Zijlstraat- Van zijn patroon ontving hij bij deze ge- egenheid een horloge met inscriptie. GOUDEN JUBILEOIFONDS N.Z.H.T.M. 1939 Tot het „Fonds „Gouden Juibleum der N. Z.H.T.M. 1930" is thans 90 pet. van het tramwegpersoneel toegetreden. Het comité van dit fonds heeft thans in het Maandblad der N. Z. H. T. M. een drin genden oproep gericht tot de 10 pet. van net personeel, dat gemeend heeft als lid niet moeten toetreden. Na 1 Februari a.s. zullen geen nieuwe leden meer worden aangeno men. NIEUWE ACTIE VOOR DEMPING VAN HET ROK IN. Naar de Tel. verneemt zal nu de volgende maand de kwestie van het dempen van het Rokin aan de orde zal worden gesteld in den Amsterdamschen gemeenteraad, binnenkort een groote actie begonnen worden door ver schillende vereenlgingen vóór dempen. Aan den Raad zullen een adres zenden, terwijl ook een vergadering vermoedelijk Maandag in gebouw „Industria" zal worden gehouden. GOOELUST. Het gemeentebestuur van 's-Graveland heeft de beslissing inzake de kininefabriek bij Gooilust verdaagd. Dezer dagen zal de ter mijn verstreken zijn, waarbij volgens de hinderwet een beslissing moet worden geno men. BEWAAKTE EN ONBEWAAKTE OVERWEGEN. In het orgaan Spoor- en Tramwegen von den we van de hand van den hoofdredacteur den heer S. A- Reitsma, eenige beschouwingen over de overwegen in Nederland, waarin en kele interessante gegevens voorkomen. In 1922 werd het mogelijk gemaakt, door toestemming van de Regeering, ook op de hoofdspporwegen de overwegen niet langer altijd te bewaken. Dat is op zoodanige wijze doorgevoeai, dat einde 1923 er nog 1132 be waakte overwegen waren en 1414 onbewaakte. Bij de locaalspoorwegen waren deze ge tallen 205 afgesloten en 1076 onbewaakte overwegen. In 1928 hadden er op de hoofdspoorwegen bij de bewaakte overwegen 310 onregelmatig heden plaats, waarvan 91 nadeelige gevolgen hadden. Bij de locaalspoorwegen kwamen 45 ongevallen voor, waarvan 25 met nadeelige gevolgen. Over 1928 was het aantal dooden en gewon den op de onbewaakte overwegen op de hoofd spoorwegen 23, op de gesloten overwegen 2. Voor de locaalspqprwcgen was dit cijfer 7, allen op de onbewaakte overwegen. Andijk p. 14 Jan. Ouessant, Bombay n. Rotterdam. Bondowoso 14 Jan. te Java van Calcutta. Flandria 13 Jan. 12 u. van Santos, Buenos Ayres n. Amsterdam. Kangean 13 Jan. v. Sabang, Batavia n. Amsterdam. Karimata 14 Jan. v. Suez, Amsterdam n, Batavia. Lochgoil 12 Jan. to Westport (Oreg.) Pa- cifickust n. Rotterdam. Meliskerk 14 Jan. te Lourenco Marques, Beira n. Rottterdam. Menado p 14 Jan. 27 u. Pcrlm, Batavia n. Rotterdam. Medan 11 Jan. v. Batavia n. Calcutta. Narenta 12 Jan. v. Cristobal, Pacifickust n. Rotterdam. Nictheroy, 11 Jan. van Los Angeles, Paci- fnckust n. Rotterdam. Reggestroom 14 Jan. te Teneriffe, W.-Afrl- ka n. Amsterdam. Vechtdijk 14 Jan. 15 u. te Suez, Calcutta n. Rotterdam. Tjerimai p. 14 Jan. Sagres, Rotterdam n, Batavia. Venezuela 14 Jan. van Amsterdam n. Ham burg. Westerdjjk 14 Jan. 14 u. te Bremen, Austra lië n. Rotterdam. VELSEN. Geboorten: M. HommesFranck z. M. W. J. AnkerVisser z. G. W. DuTnv. Susteren d. G. HagedoornNanninga d. C. van Vuu- renLiefting z. I. van der Plasv. d. Oever z. M. S. GentenaarMaree z. F. Stoffers- Krol z. C. E. J. van DamVisser z. H. v. d. Sluis—Panneman z. A. Stam—Orij d. Overleden: Trijntje Wilner, 63 j., cchtgen. van J. Nijhout; Maria Kramer, 69 j., wede. van M. Blankenstein; Aaltje Groot, 77 j., echtgen. van J. Buisman; Heijer Marie Go- mes, 4 w., zoon van J. W. G. Gomes, Levina Franciska van Iren, 3 j., dochter van A. van Iren. IJMUIDEN. NOG STEEDS DIEFSTALLEN IN DE VISSCHERSHAVEN. De schipper van den logger K.W. 178, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat aan boord van zijn vaartuig verschillende zeemansgoe deren zijn ontvreemd. BEVERWIJK. HET WERKTIJDENBESLUIT. A.S. Donderdagavond organiseert de Bever- wfjksche Bestuurdersbond in de bovenzaal van Café Suisse een openbare vergadering. Als sprekers zullen optreden de heeren Renooy, controleur van den arbeid met het onder werp: „het Winkelwerktijdenbeslult" en W. Rus, controleur van den arbeid met het on derwerp „het Werktijdenbesluit voor fabrieken en werkplaatsen". AANBESTEDING. Nederl. Spoorwegen. De Nederlandsche Spoorwegen hebben gisteren te Utrecht aanbesteed:" a. den bouw van een perde perron te Be verwijk enz., raming: f 40.000; b. het maken van een stopplaats te Velsen- Noord, raming: f 13.000 en c. het maken van een gewijzigde spoorweg verbinding station Beverwijk-Hoogoven terrein. Raming f 60.000. De laagste inschrijver was de firma Joh. H. van Berghem Jr. te Noordwijk aan Zee. voor f 97200. De hoogste inschrijfster was de firma H. Oudhcorn te VeLsen voor f 112,200, STELT GU PRIJS OP GOED VERZORGD BESTELT HET DAN BU DE ELECTR. DRUKKERIJ GROOTE HOUTSTRAAT 93 TELEFOON Hos. 10724 10122 - 12713 - 10600 - 13082 I-—»-..--- 1

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10