INGEZONDEN SPORT EN SPEL Kinderen BURGERLIJKE STAND MARKTNIEUWS HAARLEM'S DAGBLAD GECOMPLICEERDE AANRIJDING TE UBBERGEN. Man levensgevaarlijk gewond. Maandagavond reed jhr. Wittert van Hoog land te Ubbergen met zijn auto een sleepers wagen van de firma Frederiks te Nüniegen voorbij. Achter dien wagen werd een paard meegevoerd. De heer Wittert van Hoogland bemerkte dit paard niet met het gevolg, dat hij het aanreed. Daardoor werd het paard schichtig en sprong boven op den sleepers wagen, waarop zich de sleepersknecht Slee doorn bevond. Deze sprong van den wagen, doch geraakte onder de wielen. Ernstig ge wond werd hij opgenomen en in een nabij ge legen woning opgenomen, waar een genees heer de eerste hulp verleende. Hierna is hij naar zijn woning vervoerd. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Het paard moest worden af gemaakt. DE BUBBERPRODUCTIE. Samenwerking met buitenlandschc belanghebbenden. In de vergadering van Nederlandsche Rubber-producenten. Maandag bijeengeroe pen door het Comité-Sanders, werd op voor stel van dit Comité na ampele discussie met algemeene stemmen besloten: Overleg te ple gen met Britsche en andere buitenlandsche belanghebbenden om te komen tot verbete ring der rubberpositie; en 25.000 ter be schikking van het Comité' te stellen ter be- srijding zijner uitgaven, inzonderheid die, voortvloeiende uit de uitzending van gedele geerden naar Indië ter bespreking met be langhebbenden en bevoegde autoriteiten van maatregelen om te komen tot een productie regeling. welke zoowel de onderneming*- als de bevplkingsrubbcr omvat. NA DEN STORM. De tocht van de Dorus Rijkers. SCHIPPER BOT VERTELT. Dinsdagochtend ongeveer 10 uur is de „Do rus Rijkers" weer in Den Helder binnengeko men. Schipper Bot vertelde: „Wij zijn Maan dag den. geheelen dag bezig geweest, doch hQbbep geen geluk gehad. Gisterochtend zijn wij ongeveer halfacht vertrokken; er stond toen een flinke storm uit het West-Noord- Westen. Wij hadden bericht ontvangen om naar de Eierlandsche gronden te gaan, waar een Italiaansch stoomschip zat. Over de Wadden hebben wij koers naar Eierland ge zet; omstreeks 10 uur kregen wij den Eier- landschen toren in zicht. Aan den Eierland- schen toren deelden men ons mee, dat de reddingsboot van Eierland ook was uitgeva ren, Op onzen weg naar het eerste schip trof fen wij de reddingboot van Eierland aan, die voor anker lag met een onklaren motor. Op verzoek van den schipper hebben wij toen eerst hem in veiligheid gebracht. Het schip, waarvoor wij waren uitgevaren, bloek het Letlandsc'he stoomschip „Skauts" te wezen, dat op dc Noordgronden vast zat. Wij zijn toe nlangszij gegaan en hebben aan den ka pitein gevraagd, of hij het schip wilde ver laten; deze weifelde echter en vroeg ons al lerlei inlichtingen betreffende de plaats, waar hij gestrand was. Na gehouden scheeps raad besloot hij, tot donker aan boord" te blijven. Toen zijn wij naar Eierland terug gekeerd. Intusschen was dc vloed opgekomen. Het schip is toen van den grond losgeslagen en op de Vliehorst geworpen. Het schip zit daar heel hoog. Toen wij er weer bij kwamen, stak de schroef boven water uit, en met laag wa ter zal men vermoedelijk wel van boord kun nen loopen. De roeiboot van Vlie wilde ook nog assistentie verleenen, doch deze werd evenmin door den kapitein aangenomen. Het Italiaansche stoomschip, dat ongeveer 3 K.M. van het Lethlandsche schip is ver wijderd, zit eveneens zeer hoog. Daar wij niets konden uitrichten, zijn wij tegen don ker weer huiswaarts gekeerd binnen door over de wadden. Daar het hier echter zeer moeilijk varen is, zijn wij in het Fokkediep voor anker gegaan en hebben daar den dag afgewacht". Op de vraag of er nog iets van het Engel- sche stoomschip „Thala" bekend was, deelde de heer Bot mee. dat het schip wel voortdu rend S. O. S.-seinen had uitgezonden, doch dat men niet weet, waar het schip geble ven is, aldus de N. R. C. INVAL IN EEN SPEELHOL TE AMSTERDAM. Een brigadier en eenige agenten hebben in een perceel in de Dirk van Hasseltsteeg te Amsterdam een inval gedaan op het ver moeden, dat dit huis een speelhol was, dat vroeger in de Bethanienstraat was geves tigd. Zij vonden daar inderdaad een 40-tal personen, die aan het spelen waren. Bij de ontruiming weigerden verschillende personen aan het bevel van de politie te voldoen. Van "de gummistok is toen gebruik gemaakt om de wederspannigen tot heengaan te dwingen. TUINBOUW EN PLANTKUNDE IN 1929. In de vergadering der afdeeling Haar lem en Omstreken der Koninklijke Neder landsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde van Dinsdagavond bracht de secretaris, de heer R. M. v. d. Hart het jaar verslag over 1929 uit. Hieruit blijkt dat het aantal leden en dona teurs thans 101 bedraagt, en dat de finan- cieele toestand der afdeeling gunstig is. De zeer geslaagde Dahliatentoonstelling bracht een aanzienlijk batig saldo in het tentoon- stellingsfonds. Er werd in dit jaar ook een commissie ingesteld tot onderzoek naar de vorstschade. De voorzitter dankte dan heer Van der Hart ten zeerste voor de vele hulp van hem ontvangen. Het rapport van de commissie voor de vorstschade is bij het afdeelingsbe- stuur nog niet ingekomen. De heer W. Küppers hield hierop een lezing over „Zuid-Frankrijk", het land, dat ook voor den tuinbouwer zoozeer belangrijk is en waarheen de Nederlandsche Reisvereeniging onder leiding van den heer Küppers een stu diereis maakt. Hiervoor konden de leden zich ODgeven. De lezing werd door lichtbeelden verdui delijkt- Tenslotte was er een onderlinge tentoon stelling. J De vergadering was zeer druk bezoent. COoP. CENTRALE EIERVEILING. Aanvoer: 12.498 eendeneferon per stuk f 7—f 7.20. Aanvoer: 82.521 kippeneieren: 7080 KG. f 9—f 10, 65—66 f 7.50—f 8.30, 63—64 f 7.50- f 8.20, 60—62 f 7—f 7.50, 58—59 f 7—f 7.40, 56—57 f 6.60—f 7. 53—55 f 6.20—f 6.80, 50—52 f 5.60—f 6.10, 45—49 f 5—f 5.80. Aanvoer: Oude kippen per stuk f2.10— f 3.20; oude hanen f 1-60f 2.25, jonge ha nen f 1.40—f 2.50. Oude kippen per kilo f 1f 1.05, jonge hanen f per kilo f 1f 1.25. ONTVANGEN BOEKEN. Alie van Wijke-Sme'ding Dc Ont moetingen van Rieuwertje Brand. Rotterdam, Nijgh en v. Ditmar. „Dit is zegt de schrijfster in den onder titel „Dit is het boek van Rieuwertje Brand, van Rieuwertje, die zoo graag vader tje God ontmoet en zoo dikwijls de duivel te genkomt". En aan het slot plaatst zij de woorden: „ter gedachtenis aan ons eerste jaar in de Nieuwvcensche pastorie". Toen de schrijfster van De Zondaar ons verleden jaar Tijne van Hilletje schonk, heb ben wij dat werk met de groote waardeering die hét verdiende, hier besproken. Na Tijne is Rieuwertje geen verrassing meer, evenmin echter stelt, hij zijn voorgangster in de schaduw. Wat niet wegneemt dat de laatste Decembermaand ons wederom een literair kunstwerk van hoog gehalte gebracht heeft en wij Alie Smeding, nu de predikantsvrouw mevr. van WijkeSmeding, als ééne der be langrijkste figuren onzer hedendaagsche let teren mogen blijven beschouwen. Als in Tijne van Hilletje is het ook nu weer de hoogst eigenaardige doch zeer poëtische sfeer, waar in. geestelijk zeer eenvoudige menschen met hun God verkeeren, zich van Gods Rijk een beeld vormen en zichzelf als in voortdurend direct contact met het Opperwezen beschou wen. AI die bekommernis om het ongewetene siddert in het verhaal van Tijne door een teeren nevel eener liefelijk zich ontplooiende jonge vrouwenziel; en het verhaal zelf plooit en ontplooit zich tot een hoog rustpunt, waar onze genegenheid voor Tijne vrede en be hagen vindt in haar hersteld en versterkt ge loofsvertrouwen. Met Rieuwertje gaat de schrijfster een stapje verder. Veel liefelijks is er aan hem, den zwakkeling, den stakker niet. Ons medelijden gaat eer naar hem uit, dan onze genegenheid. Tijne vermocht te ontroeren, bij Rieuwertje den verzwabberden potator kunnen wij die realiteit zelden kwijt raken, wanneer zijn beter-ik met den Schep per aan het redeneeren is, en denken aan dronkemanspraat. Over die hindernis moeten wij echter heenkomen en de figuur acceptee ren zooals die door de schrijfster doorvoeld en geschilderd werd. Dan eerst blijkt het prachtig meesterschap waarmee Rieuwertje's portret is volgehouden en zijn tragisch alle- dagsleven tot een einde gevoerd wordt, waar bij ook voor hem nog het binnengaan in het eeuwig Licht is weggelegd, met de verkregen vergiffenis van wie om hem leefden en de hoop op vergeving van Wie te oordeelen heeft. De religieuze inslag in Alie Smeding's ar beid der laatste jaren valt niet te ontken nen. Voor zoover iedere nobele kunstuiting een zeker religieus karakter bezit, zal dat aan de artistieke waarde harer prestaties geen kwaad behoeven te doen. Integendeel. Mits de verhoudingen zuiver blijven en de ontroe ring haar plaats niet afsta aan een curiosi- teitshalve belangstelling in de wijze waarop een drinkebroer-vischventer zich zijn verhou ding tot onzen Lieven Heer voorstelt. Het is duidelijk hoezeer een thema als dit, een auteur op het slappe koord of het scherp van een mes* doet wandelen. Eén millimeter er naast en het is mis met onze waardeering; men behoeft volstrekt niet orthodox geloovig Voor den inhoud dezer rubriek stelt dc Redactü zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niei geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. JOODSCH NATIONAAL FONDS. Mijne heeren, Misschien zoudt gij onderstaande in uw blad willen opnemen. Dit jaar zal weer, evenals vorige jaren door de jeugd in Nederland amandelen worden verkocht ten bate van het Joodsch Natio naal Fonds ter gelegenheid van het Nieuw jaarsfeest der boomen. Te dezer stede zal deze actie worden gevoerd door de vereeni- ging van Jonge Joden MacbL De amandelen zijn een dezer dagen in Am sterdam per stoomschip Roumanie gearri veerd. Het is dit jaar meer dan ooit een eeretaak, om de producten uit der Joodsche kolonies in de huizen der Joden binnen te dragen c-n dit zal zoowel de verkoopers tot uiterste mede werking als de koopers tot de grootste offer vaardigheid aansporen. Met dank voor de plaatsing, Namens het bestuur der vereeniging van Jonge Joden „Macbi". M. B. STERN. Secretaris. HET WERKTIJDENBESLUIT. Geachte Redactie, Het voorbarige besluit van eenige winkel bedrijven ob Vrijdagmorgen te sluiten, is te betreuren. Immers geeft dit steun aan het dwaze streven van een groep werknemers welke Haarlem op Donderdagmiddag in een doode stad willen omtooveren, terwijl overal buiten onze stadsgrenzen het gewone ver keer doorgaat. Het gaat bovendien geheel tegen den geest der wet in, omdat bedoeld is met dezen vrijen morgen of middag voor het personeel, hen in de gelegenheid te stellen ook eens bood schappen te kunnen doen, waarvoor wel iets te zeggen valt. Het personeel, werkzaam In ons bedrijf, heeft evenwel sinds jaren een werktijd, min der dan die, welke de wet voorschrijft: is sinds jaren des avonds om 6 uur vrij. heeft 14 dagen vacantie en volle uitkeering bij ziekte en werkt bovendien 's Zaterdags beur telings tot 6 uur. Daarbij komt nu nog, door het invoeren van een rouleersysteem een vrijen morgen per week, en dan kunnen de arbeidsvoor waarden er heusch wel mee door. Maar tegen een door-de-weeksche alge- meene sluiting, meen ik met ernst te moeten waarschuwen. Volgens de arbeidswet moeten ongeveer 60 personen, in ons bedrijf werkzaam, des Za terdags om 1 uur vrij af hebben; nu zou weer een ander gedeelte op een anderen dag vrij af moeten hebben. Daar dus een groot gedeelte door zou moe ten werken in een bedrijf, dat dan gesloten zou moeten worden op een wiUekeurigen morgen of middag, zou dit toch niet kunnen, aangezien dit personeel weder met haar werkzaamheden afhankelijk is van die per sonen, welke hun door-de-weekschen Zon dag hebben. Men voelt toch wel dat op deze wijze een bedrijf geheel ontwricht wordt. Dit is dan ook een der redenen waarom ons bedrijf zich niet heeft willen aanslui ten bü de actie van eenige andere winkeliers hier ter stede. Maar afgezien hiervan zou ik nimmer vrij willig overgaan tot medewerking aan een kunstmatige sluiting binnen de Haarlemsche grenze.n, terwijl daarbuiten het gewone za kenverkeer doorgaat. Laat men dan maar liever, als die mallig heid dan persé zou moeten zijn, den minister verzoeken een halven Zondag voor het ge- heele land te fabriceeren. Maar ik geloof dat er van de wettenfabriek op het Binnenhof ten dezen opzichte niet veel. en ik zeg „geluk kig" niet veel, te verwachten is. Hoogachtend, A. H. FIKKERT, Directeur N V. A. VAN DER LAAN?' EN Co'S Modemagazijnen. OVER EEN BADMEESTER. M. de Redacteur, Met verontwaardiging las ik in het verslag van den gemeenteraad aangaande den bad meester Janse. Alvorens verder te ga" moet ik u opmerkzaam maken, dat lk gec: - sc hobbende ben. doch alleen veelvuldig kor van dit badhuis. Wat het motief .:t Witte Kruis is en of zijn ziekte het gewug is van een ongeval gedurende zijn werk staat hier geheel buiten, doch ik moet u opmerk zaam maken, hoe gedurende de ziekte van haar man moj. Janse meer dan hard ge werkt heeft om dit badhuis zijn goeden naam te doen behouden. Het was er altijd zeer hel der en fnsch en liet niets te wenschen over. Ook was zij altijd zeer voorkomend tegen over de baders. Ondanks de meerdere hulp der Laatste maanden kon men haar altijd ten behoeve van dit badhuis werkzaam zien. Het is te hopen dat hiermede rekening zal wor den gehouden, Velen zullen dit met mij eens zijn. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, ABONNé. HET BROKKENHUIS. Kinderhulsvest. Het bestuur van het Brokkenhuis, A. v. MARSELIS HARTSINCK. presidente, P. J. MULDER, Secretaris-penningmeester. VOETBAL. Het programma voor Zondag a.s. AFDEELING L le klasse. Hilversum—R. C. H. (scheidsrechter C. H. Vrugt.) Excelsior—V. S. V. (scheidsrechter M. Is raël). D. F. C.—Haarlem (scheidsrechter H. S. Boekman). Ajax—H. B. S. (scheidsrechter W. C. Laar mans). Tweede klasse A. SpartaanAlcm. Vlctrlx HollandlaH. R- C. K. F. C.—West Frisia W. F. C.—V. V. A. Z. V. V.—D. W. 8. Tweede klasse B: Bloemendaal—H. V. C. (scheidsrechter C. L. Aerts). ZandvoortZeeburgia (scheidsrechter W. F. van der Lee.) BaarnD. E. C. B. F. C.—Hercules Derde klasse A; PurmersteijnQ. S. C. Assendelft—K. V. V. A. P. G. S.Meervogels Kennemers—De Volewijckers. Derde klasse B. Z. R. C.—Kinheim O .V. V. O.—T. H. B. AmstelZeemeeuwen D. S. V.—Hortus SchotenO. D. E. Vierde klasse C. HalfwegBeverwijk BennebroekE. H. S. E. D. W.—Sloterdljk Vrijdagavond a.s. speelt de „Haarlemsche Damclub" te Lelden een nederlaagwedstrijd tegen het eerste tiental der Leidsche Dam- vereeniging. Dc vereeniging, die aan de Leidsche Dam vereniging de grootste nederlaag toebrengt, ontvangt een zilveren beker. WOENSDAG 15 JANUARI 1930 RAAD VAN BEROEP. Tot secretaris van den Raad van Beroep voor de directe belastingen te Haarlem is benoemd mr. P. Führi Snethlage, directeur der Nutsspaarbank te Haarlem. SOLISTENWEDSTRIJD. Op den te Soesterberg gehouden Solisten- wedstrijd, behaalde de heer J. P. Faassen, Saxophonist te Haarlem, een len prijs. HAARLEM'S TOONEEL. Haarlem's Tooneel zal Vrijdag 17 Januari in den Schouwburg Jansweg een opvoering geven van „Phyllis", Comedie in 3 bedrijven door Mr. C. P. van Rossem. Regie van Joh. Kaart Jr. De uitvoering zal besloten worden met een bal. OPMERKINGEN VAN LEZERS. HET WERK AAN DE GROOTE HOUTBRUG. De heer Z. raadt aan. ter voorkoming van ongelukken, de schutting van het bouwwerk aan de Groote Houtbrug aan den kant van den Raamsingel één meter lager te maken zoo noodig van gaas te voorzien, daar auto mobilisten of fietseds de tram uit de Groote Houtstraat niet kunnen zien aankomen. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 60 Cts. per regeL vallen en bezeren zich dikwijls, en het wiegekind heeft vaak last van roode of ge smette huid. Dit verzacht en geneest men met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL HEEMSTEDE. Ondertrouwd: H. de Krijger en A. H. P. Kool. Getrouwd: H. H. Hoeker en M. A. Huyg, H. Brouwer en J. M. Weijers, K. Schoor en W. Kuijer. Bevallen: A. H. Duindam—v. Deursen, d, W. J. M. MeijerJansen, z-„ M. E. Weijers— Jansen, z., E. S. Ch. Hulseboschd'Hane, d., Th. M. Diependaalv. d. Putten d-, A. J. Aps- woudede Vries z. Overleden: J. C. F. Demmendaal, 23 j„ ongüh. Purmerend, 14 Jan. te zijn en op eerbiedige omzichtigheid in deze materie gesteld om in te zien hoe spoedig van profanatie gesproken kan worden. Men kan zeker niet zeggen dat Alie Smeding het zich in haar lamst erg gemakkelijk maakt. Nu pleit het voor haar kunstenaarschap en voor de oprechtheid harer religicusiteit beide, dat dit geheele boek door, de schrijf ster geen neiging zelfs vertoont, naast het koord te stappen Men kan misschien van dit boek zeggen dat zij hier en daar teveel ons geeft van Rieuwertje, die, alles welbeschouwd niet zóó erg interessant is; maar er is in dio uitgeplozen detailschildering van "s mans denken en daden (al doet hij niet veel en dat weinige stuntelig) geen enkele misgreep noch tegen de logika, noch tegen den goeden smaak. Aan den anderen kant is het boek vol poëtisch doorvoelde situaties, die vaak ontroerend worden doorgebeeld. Nog eer-s: men heeft in dit boek weer een degelijk kunstwerk te zien, van een gehalte als ons maar weinig wordt voorgelegd. Rieuwertje Brand heeft al een rumoerig leven achter zich als wij met hem kennis ma ken. Dat zijn kindertjes niet al te gezond zijn. we vernemen later dat hij zich te dien opzichte eenige verwijten te maken heeft. Dat zijn vrouw, Engel, geen engel van zachtheid hem zijn negotie-centjes af neemt. het is niet vriendelijk, maar verklaar baar uit haar vrees dat gezegde centjes an ders naar 't kroegje verhuizen. Maar Engel handelt in haar haat en minachting voor den man, niet verstandig, noch paedagoaisch. Rieuwertje slaat de verzenen tegen de prikkels en verpatst zijn wagentje, om aan centjes te komen. Hij doet nog veel meer verkeerde dingen en doet dat als een kind, steeds pra tend met zich zelf en als hij zich zelf vol doende heeft afgetuigd, pratend met zijn Heer. Thuis wordt hij als vod behandeld, bij het huwelijk zijner dochter buitengesloten, door Engel ten slotte verlaten. En op alles reageert hij beter, laat de schrijfster hem reageeren met een dommelig zich zelf be schuldigen: zijn machteloosheid als beproe ving voelende en zijn vernedering als ver diende straf. Er zit in dezen tobber, die door den jenever zoo spoedig weer wordt, vastge grepen, iets van het kind, en hij heeft in zijn rustige oogenblikken van zelfreflex er ook het aanminnige zelfs van- We krijgen haarfijn die laatste jaren van Rieuwertje, met hun spel en tegenspel van goed en kwaad, verteld en hij sterft in vrede en.... als geheelonthou der. De auteur stapt er weer precies niet naast.. Rieuwertje is warentig een prachtpropaganda voor de blauwe knoop. Maar hij is dat als „bijkomstigheid". Naar den vorm is dit een prachtig logische en ontroerende afsluiting van hei verhaal, waaeaan tendenz vreemd schijnt. Het is tot hot slot een gaaf kunst werk gebleven, dat ik in uw aandacht aanbe veel. Ge zult er allicht nog meer uitlaaien, aan waarnaar' ik hier verwijzen kon. En Rieuwertje is misschien weer oen sluitstuk in het oeuvre van de Hollandsche kunste nares, wier voortgang wij, na haar „Achter het anker", jaren geleden hier besproken, telken jare vol waardeering gade slaan. 13 Jan. '30, J. H. DE BOIS. Verantwoording ontvangen goederen. Hoewel het aantal ontvangen goederen den Uat-sten tijd niet zoo groot is als vorige jaren, heeft het bestuur van het Brokkenhuis door aankoop van nieuwe goederen nog ge regeld éénmaal per week uitdeeling van kleeding c.d. kunnen houden en zoodoende weer vele noodlijdende gezinnen kunnen hel pen. Waar de aankoop zich met het oog op de financiën echter beperkt tot ondergoederen en er ook aan bovenkleeding groot gebrek is. meent het bestuur er goed aan te doen in het belang van de vele gezinnen, die hulp zoo dringend noodig hebben, de ingezetenen hier op te wijzen en hun hulp en steun in te roepen. In de eerste plaats Is er groote behoefte aan jongensjassen, manteltjes en schoenen voor den leeftijd van 10—13 jaar, terwijl eveneens eenige nette, doch arme gezinnen noodig geholpen moeten worden aan bedde- goed, en dekking, hetwelk evenmin in het magazijn aanwezig is. Zooals bekend, geniet de vereeniging geen steun van overheidswege, zoodat zij geheel is aangewezen op den steun cn sympathie van particuliere zijde. Waar dc vereeniging steun biedt aan gezinnen van alle gezindte cn hulp verleent in den vorm van kleeding, schoeisel, beddegoed enz. hoopt het bestuur dat zijn verzoek niet vergeefs zal zijn en weer vele goederen zullen wor den afgestaan. Verder deelt het bestuur meda, dat van de verloting die in November j.l. op den bazar is gehouden nog twee prijzen niet zijn afgehaald t.w. een ets op no. 187 en een bedsprei op no. 867. Deze prijzen kunnen nog tot 1 Februari a.s. in ontvangst worden genomen bij mevrouw Harkema, Julianalaan 124, Overvcen. De laatste 3 weken werd weder in vrien delijken dank ontvangen: van mevr. v. M eenig speelgoed; van mevr. H. ledikant met 2 strooma trassen; van mevr. R- twee jongens pakken; van mevr. de R. 1 divan, 2 stroomi trassen, 1 deken en diversen; van mevr. S. 1 heerenjas, 1 pr. schoenen en damesonder goed; van mevr. L. te Bloemendaal goederen; van mevr. Z. een kachel; van me'.T. D. een wieg; van mevr. P. 1 damesmantel, 2 colbert jasjes en 1 pr- gordUnen; van mevr. T. eenig heerengoed; van mevr. B. 2 pr. schoenen, 2 costuums en 1 heerenregenjas; van mevr. R. 2 doozen met goed; van mevr. W. te Bloemen daal, dameskiecding en ondergoed; van mevr D. J. 1 ledikant en 1 mantel; van mevr. v. d. V. de G. 1 winterjas; van mevr. S. 3 paar schoenen, 2 heerenregenjassen, 1 mantelpak en 2 jurken; van mevr. H. 3 paar schoenen en eenige kleeding; van mevr. S. fce Bloemendaal 1 doos goed; van mevr. v. d. L. te Aerdenhout 1 karpet; van mevr. H. kindergoed; van mevr. B. eenig kindergoed en 1 winterjas; van mevr. J- 3 pr. kinderschoenen en 2 kinder manteltjes en diversen; van mevr. D. dames ondergoed en 1 jas; van mevr. v. H. 3 mantels; van mej. P. M. 1 costuum, 1 paar schoenen van mevr. P. te Overveen 2 koffers met goea van mevr. P. te Heemstede 1 wieg met bedje; van mevr. B. 1 ziekenstoel; van mevr- R. 1 deken, 1 kussen, heeren en damesondergoed; va nmevr. K. te Heemstede damesgoed; van mevr. B. te Santpoort damesgoed, 2 paar schoenen en eenig speelgoed; van mevr. R. v. d. L. te Bloemendaal 2 eenpersoons ledi kanten, 2 nachtkastjes, 1 rustbed en diver sen. Verder werd nog in vriendelijken dank ont vangen van de firma Peek en Cloppenburg 4 mooie jongeheeren costuums en 3 meisjes regencapes, waarmede weer eenige gezinnen goed geholpen konden worden. In verband met dit mooie voorbeeld doet het bestuur een beroep op HE. winkelier; om bij eventueele belansopruiming het Brok kenhuis te gedenken door het afstaan van incourante onverkoopbare goederen, waar mede nog zoo menig arm gezin goed gebaat kan zijn- De nood is weer in veie gezinnen hoog gestegen, zoodat aller hulp gewenscht is. De adressen voor het afhalen der goederen kunnen schriftelijk opgegeven worden aan het adres Kinderhuisvest en telefonisch te Haar lem bij mevr. G. N. v. d. Vangstde Gilde Brederodestraat 14, telefoon 11702 en bij mev.r M. N. v. Kempe ValkRobbers, Kempstraat 19, telefoon 14441 en te Bloemendaal bij mevr. LionlJungblut, Platanenlaan 6, telfoon 22478. Reserve eerste klasse Haarlem 2—Hilversum 2 R. C. H. 2—E. D. O. 2 Z. F. C. 3—H. F. C. 2 Reserve derde klasse A. V. S. V. 2—Z. V. V. 3 West Frisia 2—Alcm. Victrix 3 Q. S. C. 2Holland ia 2 H. R. C. 2—Z. F. C. 3 AFDEELING II. Eerste klasse H. F. C.Feljenoord (scheidsrechter J. Mutters) Stormvogels—Z. F. C. (scheidsrechter J. F. van Moorsel). E. D. O.—'t Gooi (scheidsrechter J. L H. Kapteijn). Hermes-D. V. S.—Blauw Wit (scheidsrech ter J. Hazeu). H. V. v.—V. U. C. (scheidsrechter W. IL Brcethoff). Tweede klasse A. D. H. C.—S. V. V. OvermaasB. M. T. S. V. W—V. I. O. S. R F. C—C. V. V. QuickMerwedc. Tweede klasse B. O. D. S.Fortuna. U. V. V.—Gouda Steeds Hooper—Unitas NeptunusV. D. L. V. O. C.Xerxes. Derde klasse A. LaakkwartierHllllncn U. V. S L. F. C. Rijswijk—Alphia G. S. V.—A. S. C. Reserve eerste klasse- Xerxes 2—Excelsior 2 C. V. V. 2—V. O. C. 2 Unitas 2—D. H. C. 2 Sparta 2—U V V. 2 H. B. S. 2—Feljenoord 2 AFDEELING III Eerste klasse. Z. A. C.—A. G. O V. V. Go ahead—Heracles TubantiaVitesse Robur et VelocitasP. E. C. Enschedé—'Wageningen AFDEELING IV Eerste klasse: Willem n—M. V. V. Roermond—Eindhoven B. V. V N. A C. P. S. V.—L. O. N. O. A. AFDEELING V Eerste klasse: FrieslandLeeuwarden AchillesFrisia G. V. A. V.—W. V. V. VelocitasAlcides (Sportkr.) BOKSEN. VAN KLAVEREN WINT IN ENGELAND- LONDEN. 14 Jan. (V.D.) De Nederland sche bokser Bob van Klaveren boks'e Maan dagavond te Swindon In een wedstrijd over vijftien ronden tegen Horace Barber. Van Klaveren, die veel sterker was, won op pun ten. DAMMEN. NEr>FRI.AAC.«-ET>STRÏJI>EN LEIDSCHE DAMVEREEN1GING.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11