C4ÏZ foos doodt het haar RECHTZAKEN J. Lottgering Scheepvaartberichten HANDELSBLAD eb" RADIO-PROGRAMMA De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 17 JANUARI 1S:0 MASSA-RIJWIELDIEF VOOR DE RECHTBANK. TWEE JAAR GEVANGENISSTRAF GEëlSCHT WEGENS ELF DIEFSTALLEN. EISCH TEGEN DEN HELER ZES MAANDEN. Zaterdag 30 November hebben twee recher cheurs in de Inaischestraat te Haarlem aan gehouden den 21-jarigen kleermaker J. M. wonende te Haarlem, thans gedetineerd, omdat hij zich op verdachte wijze ophield bij een rijwiel. Er werd een onderzoek te zijnen huize ingesteld en daarbij werden ge vonden onderdeelen van rijwielen. De politie bleek een goede vangst gedaan te hebben. D£i Haarlemsche rijwieldief was gearresteerd, want van de tallooze rijwieldiefstallen der laatste maanden bekende deze verdachte er niet minder dan 20 op zijn geweten te heb ben. En voor een elftal kon hij vervolgd wor den, zoodat hij nu Donderdagmiddag voor de Haarlemsche Rechtbank als massa-fietsen dief terecht stond. Alle elf slachtoffers van zijn practijken waren als getuigen verschenen, de helft van de rechtszaal was er mee gevuld. De verhoo- ren konden betrekkelijk vlug afgenomen or den. daar de kleermaker-zwijntjesjager al de diefstallen grif bekende. Zijn slachtoffers waren de meest verschillende personen: een winkeljuffrouw, een loopknecht, een handels reiziger. een ijzerconstructeur, een bankwer ker, eenige kantoorbedienden, een loodgieter, een scholier. En op plaatsen in alle deelen van de stad blijkt deze dief te hebben ge werkt, onze lezers zullen zich trouwens de betreffende berichten nog wel herinneren: aan de Kleverlaan, in de Kweektuinstraat, de Schoterveenstraat, de Paul Krugerstraat-, de Madoerastraat, de Rozemarijnstraat, de Princessekade, het Wilhelminaplein, de Gast huislaan, de Rustenburgerlaan en de Sant- poorteftstraat. Hij pleegde den eersten dief stal op 23 Augustus en den laatsten op 20 November, elke maand stal hij er ongeveer drie. Hij werkte op weinig gecompliceerde wijze, deze rijwielverduisteraar, hij nam de rijwie len als ze stonden voor de huizen, in de tuin tjes, of als de eigenaar in een café of winkel was. Het rijwiel in de Santpoorterstraat had zelfs op slot gestaan, doch hij had dit door geknipt. De fietsen verkocht hij in Amsterdam bij den opkooper Van der Z., doch niet dan na dat ze onkenbaar waren gemaakt door de onderdeelen te verwisselen. Daarbij genoot M. de hulp van den rijwielhandelaar B. K. te Haarlem, die de fietsen voor hem „behan delde". Van der Z. zal ln Amsterdam wel terecht staan. K. kwam in een volgende zaak als heler voor. J M verontschuldigde zich met te zeggen, dat hij geen werk had en pas ge trouwd was. De substituut-officier van Justitie, mr. A. R. Andringa, zeide in zijn requisitoir, dat een gewone fietsendief doorgaaas gestraft wordt met enkele maanden gevangenisstraf. Doch dit is geen gewoon geval. Verdachte heeft niet zoo maar een rijwiel weggenomen, doch systematisch gewerkt. Eiken avond ging hij er op uit om te zien of er niet een fiets te stelen was. Hij heeft het de recherche zeer moeilijk gemaakt. Daarom, en omdat er eens e^n ernstig voorbeeld gesteld moet worden eischte het O. M. 2 Jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. De verdediger, mr. J. v. d. Vegt pleitte cle mentie. De uitspraak is over veertien dagen. De heler. Vervolgens stond B. K., de man, die de rij wielen ..opknapte" terecht wegens heling. Hem was ten laste gelegd op 20 November alle onderdeelen behalve het stuur en het zadel vgn een rijwiel var. M. gekocht te heb ben, terwijl hij wist, dat deze van diefstal afkomstig waren en voorts in de maand No vember nog twee rijwielen te hebben ge- koent. waarvan hem hetzelfde bekend kon zijn. Ook deze heler bekende. Volgens getuigenis van M. is deze drie maanden geleden met K. in aanraking ge komen. Met het op 20 November in de Sant poorterstraat gestolen rijwiel een Simplex, is de kleermaker naar den rijwielhandelaar gegaan en deze heeft het gekocht. Daarna is hij met alle rijwielen, voor hij ze naar Am sterdam bracht eerst bij K. gekomen. Hij zeide het niet direct, maar gaf toch wel te verstaan, dat de fietsen gestolen waren. De rijwielhandelaar echter zeide: „Daar bemoei ik mij niet mee". Ook een lamp en rijwiel plaatjes heeft K van den dief gekocht. Doch tevens had hij gevraagd, om „asjeblieft niet met gestolen goed in zijn winkel te komen". Het O. M. achtte de heling bewezen. Wan neer K. niet zoo bereidwillig was geweest om te koopen. verkoopen en moffelen, had M. waarschijnlijk niet zoo ver kunnen gaan. Spr. requtreerde 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. G. W. C. Pliester, zei de meer te gelooven aan domheid, dan aan opzet van verdachte. Hij heeft een blanco- strafregister, en verkeerde in behoeftige om standigheden. Met zijn gezin van tien kinde ren moest hij leven van steun van het Bur gerlijk Armbestuur. Pleiter concludeerde tot een voorwaardelijke veroordeeling. Uitspraak 30 Januari. DE EEREPROMOTIE VAN' PRINSES JULIANA. De eerepromotie van Prinses Juliana, in de senaatskamer van de Rijksuniversiteit te Leiden op 31 Januari, des middags halfvler, zal in zeer beperkten kring plaats vinden schrijft de N. R. Ct. Met de Koningin, de Koningin-Moeder en den Prins der Nederlan den zal slechts een klein aantal personen de plechtigheid bijwonen, onder wie het college van curatoren, het bestuur van de vereeni- ging van vrouwelijke studenten te Leiden, vertegenwoordigers uit studentenkringen en enkele personen uit de omgeving van de Prinses Na afloop van de plechtigheid biedt de se naat der universiteit aan hen, die, daarbij tegenwoordig waren, een thee aan in het kleine auditorium. BOUWTERREINEN. B. en W. van Haarlem stellen aan den ge meenteraad voor te verkoopen aan P H. Mei.1er 760 M2 grond aan de Meester Corn°- lisstraat. tegen f 15 per M2. om daarop vier boven- en benedenhuizen te bouwen. HET VERKEER. PARKEERTERREINEN VOOR AUTO'S. B en W. van Haarlem schrijven aan den gemeenteraad In verband met het steeds drukker wor dende verkeer, hetwelk soms opstopping teweeg brengt in de binnenstad, is door ons uitgezien naar nieuwe maatregelen, welke een behoorlijke regeling kunnen bevorderen. Hierbij is in de eerste plaats aandacht ge schonken aan de vrij smalle hoofdstraten, waar dikwijls veel hinder wordt ondervonden den van automobielen en andere voertuigen, welke daar al cf niet beheerd, blijven staan en de beschikbare ruimte voor andere weg gebruikers zeer beperken. Met het oog hierop wordt de wenschelijkheid gevoeld eener be paling, waarbij de politie de bevoegdheid krijgt personen, die hun voertuig daar voor eenigen tijd zouden willen plaatsen, naar el ders te verwijzen. B. en W. stellen in overleg met de commis sie voor de strafverordeningen bovenge noemd voor daartoe art. 91 Algemeene Poli tieverordening te wijzigen. Dan wordt daarin gelezen: „Ieder voetganger, bestuurder, eigenaar of houder van een voertuig is verplicht bij het aan- of* uitgaan van bijeenkomsten in schouwburgen, kerken of andere drukbezoch te plaatsen, bij aankomst of vertrek van openbare middelen van vervoer, op plaat sen waar d* markt wordt gehouden of een druk verkeer bestaat of bij eenige tot samen- strooming van publiek aanleiding gevende gebeurtenis te voldoen aan de in het belang der openbare orde en veiligheid van het ver keer gegeven bevelen der politie en waar het marktplaatsen betreft, der marktmees ters omtrent den te volgen weg, de orde van het rijden of de plaatsing of verwijdering van zijn voertuig". Het ligt in de bedoeling van B. en W. in aansluiting hierop binnenkort over te gaan tot aanwijzing van eenige plaatsen binnen de gemeente, waar tegen een kleine vergoeding automobielen onder toezicht kunnen wor den geparkeerd. Een bepaald verbod om in zekere straten auto's te laten staan een bepaling, waarvan de winkelstand misschien nadeel zou kunnen ondervinden komt er dus niet. evenmin een verplichting voor den automobilist om zijn voertuig bepaaldelijk op een parkeerplaats te brengen, alleen een be voegdheid van de politie om in het belang van de veiligheid van het verkeer voertuigen te doen verwijderen, wanneer de omstandig heden zulks h.i. wenschelijk maken. DE VERZAKTE SPOORDIJK. BORINGEN OM DE OORZAAK OP TE SPOREN. Nog steeds de verzakking van den spoor dijk bij Moordrecht niet ton stilstand geko men. In verband met geruchten, die dien aangaande de ronde doen, heeft de Tel. zich gewend tot ir. H. J. Maas Geesteranus, chef van den Dienst van Weg en Werken bij de Ned. Spoorwegen. De moeilijkheid is om er achter te komen of deze verzakkingen zetelen in de onderste laag van den dijk of z.g. inklinkingen zijn van het losse zand, dat de laatste dagen voortdurend is bijgestort. Ten einde hierom trent zekerheid te krijgen, hebben de in genieurs der Ned. Spoorwegen Donderdag verschillende boringen verricht, de resulta ten van dit werk zouden aan het oordeel van den Geologischen Dienst onderworpen worden. Intusschen werd om aan het bezwaar van het rijden met enkel spoor zooveel mogelijk tegemoet te komen, een wissel bij Moordrecht gelegd, zoodat voortaan slechts het kleine stukje MoordrechtNieuwerkerk hiervoor in aanmerking komt en niet meer de geheele afstand van Gouda tot Nieuwerkerk langs één spoor behoeft te worden afgelegd. TEGEN AARDAPPEL-WRAT ZIEKTE. OOK EEN TEELTVERBOD VOOR ENKELE AARDAPPELSOORTEN TE HAARLEM. De Alg vereeniging voor bloembollencul tuur heeft tot het gemeentebestuur van Haarlem het verzoek gericht in het belang van de bloembollenexport te willen bevorde ren, dat van gemeentewege maatregelen worden getroffen tegen de verbreiding der in land- en tuin bouw kringen zoo gevreesde aardappelwratziekte. Verschillende landen maken n.l. bezwaar tegen invoer van tuin bouwproducten, afkomstig uit een streek, waar bij de aardappelcultuur deze wratzlekte is opgetreden. Al wordt de aardappelteelt in deze gemeente niet in het- groot uitgeoefend, de enkele omstandigheid, dat dit product hier wel wordt verbouwd- schept reeds vol doende gevaar voor het optreden van be doelde ziekte, met als mogelijk gevolg be smetverklaring dezer geheele streek. Het be treft hier dus een aangelegenheid, die be- teekenis heeft voor alle gemeenten in de bollenstreek. Als de aangewezen weg ter bestrijding dezer wratziekte wordt beschouwd het uitvaardigen van een volstrekt verbod tot het verbouwen van enkele der meest vatbare met name ge noemde aardappelsoor ter.. Waar aan B en W gebleken is. dat de teelt van aardappelen zich bij de in deze ge meente wonende landbouwers (.veehouders) vrijwel bepaalt tot verbouw voor eigen ge bruik, zoodat een dergelijk verbod geen noe menswaardige schade zal veroorzaken, mee- nen zij, dat ook de gemeente Haarlem ter bereiking eener doeltreffende bestrijding in deze moet medewerken. In overleg met de Commissie voor de straf verordeningen stellen B. en W. voor hiertoe enkele bepalingen in de Algemeene Politie verordening op te nemen. H erbij wordt ver boden aardappelen te telen bekend onder den naam Bravo, Kampioen, De Wet of Bintje. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN r 60 Cts. per reeel. Wrijf met de vingertoppen «at Po rol in Uw hoofdhuid en wasth aaerna Uw hoofd met warm water en gewone teeo of nog beter me» dp. Herhaat dil roo no en dan. U« hoofdnu d I wordt daardoor roosvrij. het haar achoon en zacht en I valt met uit. HET AFSLEEPEN VAN DE „BENWYVÏS". EEN ZEER ZWAAR KARWEI. Het stoomschip „Benwyvis" dat van het Terschellingerstrand werd vlot gesleept, biykt nog zwaar lek te zijn, zoodat de ber- gingspompen geregeld moeten doorwerken. Men moet eerst nog noodreparaties uitvoe ren. voordat het schip naar een dok ge sleept kan worden. Deze berging was een der zwaarste die hier in de laatste Jaren werd uitgevoerd, meldt het Hbld. Het zat hoog op hei strand en werd in nog geen vijf weken vlot gebracht. Tijdens den laatsten storm was de toestand uiterst critlek, aangezien de ketels en machi nes ongeveer 40 c.M. op en neer gingen, zoo dat de manschappen moesten vluchten in verband met het mogelijk springen der stoomleidingen. Eenige uren voor het afbren gen, vluchtten nog eenige manschappen van boord In de meening, dat het schip zou zin ken als het vlot kwam. DE GEHEIMZINNIGE MOORD BIJ VOORBURG. MOTIEF VOOR DE MISDAAD NOG NIET BEKEND. Het zal den burgemeester van Leldschendam gemeente Stompwijk en Veur, niet gemakke lijk vallen, de oplossing te vinden van den moord, die de vorige week Vrijdagavond even binnen de grens van zijn gemeente is ge pleegd. Er zijn n.l. in deze zaak zóó weinig aanwyzingen. dat het tot nu toe niet moge lijk is, een vast spoor aan te wijzen, meidt de N-R.C. Toen wij vanmorgen met den burgemeester den heer Keyzer, op het gemeentehuis van Leidschendam, 'n onderhoud hadden, aldus het blad, verklaarde hij, dat er wel verschillende sporen worden gevolgd, maar dat dit tot nu toe geen enkel resultaat heeft opgeleverd. Wanneer men hoort, hoe weinig aanwijzingen er in deze zaak te vinden zijn, zal men zich over het uitblijven van resultaat niet verwon deren. Men heeft in hoofdzaak slechts deze aanwijzing: De jongeman, die, toen de aan slag werd gepleegd, met zijn meisje op het jaagpad langs de Vliet wandelde, heeft ver klaard, dat hij eerst twee schoten hoorde vallen; hij schonk daaraan weinig aandacht maar schijnt toch onwillekeurig te hebben omgekeken, want even later zag hij op grooten afstand voor zich uit twee vuurstralen tegelijkertijd hoorde hij twee andere Schoten. Dadelijk daarop zag hij een wielrijder aan komen, zwaaiend over den weg en tenslotte vallen. Hij snelde toe en hoorde het slacht offer nog zeggen: „Ze hebben op me gescho ten". Hij hielp het slachtoffer zooveel hij kon en bleef geruimen tijd bij hem zitten; daarna keek hij pas om naar de daders. Naar schatting op 150 M. afstand zag hij bij het schijnsel van een lantaarn twee schimmen wegvluchten. Het signalement van deze schim men kon hij uit den aard der zaak niet op geven. Eenigen tijd later is hij met den auto van een boterhandelaar de verdachte perso nen achterna gegaan. Zij reden de Wyker- brug voorbij, waar zy twee jongens vroegen naar wielryders en zij hoorden toen, dat die even te voren by de Wijkerbrug links af waren geslagen. De boterhandelaar keerde met zyn auto en reed den aangewezen weg op, waar men al spoedig voor een driesprong kwam te staan. Zij kozen één der wegen, leidende in de richting van den hoofdweg en hebben toen blijkbaar den verkeerden weg genomen, want zy hebben geen mannen gezien. Opsporing verzocht. Wel hebben andere menschen op andere punten de vermoedelijke daders gezien. In den loop van deze dagen zijn die aanwyzin gen verzameld en tegen elkaar afgewogen, waarvan het resultaat het volgende is: De burgemeester van Leidschendam, ge meenten Stompwijk en Veur, verzoekt in ver band met den moord op C. J. v. d. Drift, op Vrydag 10 Januari 1930, des avonds om streeks 8 u. 50. opsporing, aanhouding en voorgeleiding van twee onbekende mannen die na het plegen van den moord op den Westvlietweg te Stompwijk op hun rijwielen zijn verdwenen over de Wykerbrug in de rich ting Voorburg. Zij verschillen ongeveer 15 a 20 cM. in lengte. Hun signalement luidt: 1. lengte ca. 1.80 M.. slappe donkere hoed met gleuf, donkere overjas, vaal-bleek gezicht, slank postuur, leeftijd 25 a 30 jaar. 2. lengte ca. 1 65 M.. slappe hoed of pet, korte donkere jas, bol gezicht, kort gezet- postuur, leeftyd ca. 30 jaar. De mannen maken den indmk werklieden te zyn. De burgemeester verzoekt dengenen, die inlichtingen kunnen verstrekken, deze ten spoedigste te geven onder telefoonnummer Leidschendam 31, of hun adres kenbaar te maken. Zooals bekend is, heeft de burgemeester de Haagsche politie te hulp geroepen, die hem een inspecteur van de recherche en een rechercheur afstond. De laatstgenoemde heef: nog een onderzoek Ingesteld in de naaste omgeving van het slachtoffer, zyn boeken zyn nagegaan, evenals zyn verhouding tot de klanten. Men hoort, niets dan lof van den man en men is er niet in geslaagd, ook maar een gerucht te hooren van een connectie, die met hem op minder goeden voet zou staan. Wat was de oorzaak? De vraag doet ach dan ook voor: wat kan de oorzaak zyn geweest van de misdaad? Tot nu toe heeft men er geen antwoord op. dus komt men vanzelf tot de vraag, of berooving in de bedoeling van de daders heeft gelegen. Maar daartegenover staan weer verscheidene omstandigheden. In de eerste plaats was het geen vaste gewoonte van den heer van der Drift om dezen avond naar Leidschendam te gaan. Hy had daar een ouden vriend uit Voorburg bezocht om te vragen of er nog iets te bestellen was. Aanvankelijk had hij het plan gehad 's middags te gaan, maar door drukte in zijn zaak had hij zijn bezoek tot 's avonds uitgesteld. Nu hebben enkele dagen te voren menschen die over den Westvlietweg te Stompwyk zyn gepasseerd, verklaard, dat zy door een man nauwkeurig werden bekeken. Eén moet zelfs het gevoel gehad hebben, dat het een recher cheur van politie was. die hem zoo van top tot teen opnam. Hebben de daders dus op hun slachtoffer gewacht? Of hebben zy ge wacht tot zij iemand zagen, wiens kleeding deed vermoeden, dat hy wel geld bij zich zou hebben? Voor moord met roof pleit wel zeer de plaats, waar de aanslag is gepleegd- De drie patroonhulzen zyn namelijk gevonden op den borm van den weg, juist in het midden tus- schen twee lantaarns. Deze twee lantaarn- staan Juist weer in het midden van een vrU groot stuk open weg: daarna begint pas weer trekken, dat de plaats met overleg gekozen de bebouwing. Men mag dus de conclusie is, maar dit geldt weer niet voor den avond want algemeen moet te Leidschendam en Stompwijk bekend zUn, dat op Vrydagavond het verkeer langs den weg, vooral van boter boeren druk is. Wat in deze zaak van het grootste belang Is. is de sectie op het Ujk en de reconstructie van de richting der schoten. Ook is van be lang of met twee revolvers is gevuurd of uit een. Dit meer voor de eventueele tenlaste legging dan voor de opsporing van de daders Burgemeester Keizer had wel officieus over de resultaten van de sectie gehoord, maar nog geen officieel rapport ontvangen. De burgemeester roept met den meesten aandrang alle menschen op, die meenen aan wyzingen te kunnen gever.. Het ls niet alleen van belang directe aanwyzingen te krUgen. soms kunnen zelfs geruchten van beteekenis zyn. (Reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen). KANTONGERECHT. UITSPRAKEN. C. de G. overtreding der Leerplichtwet 2 subs. 2 dagen hechtenis. L. J. v. N. idem f 6 subs. 3 dagen hechtenis. J. S. overtreding der Jachtwet (het zich in het Jachtveld buiten openbare wegen en voetpaden bevinden met wildstrikken 30 subs. 30 dagen hechtenis. G. W. overtreding der Veiligheidswet 15 subs. 15 dagen hechtenis. A. I J. M- het niet zorgen, dat een door hem op den openbaren weg geplaatst motorrytuig behoorhjk verlicht is, onbepaald uitgesteld. P. E. v. d. V. over treding der Motor- en Rywielwet (het in staat van dronkenrehap een motorrytuig besturen) 7 dagen hechtenis. J. B. het als op kooper zynde van een minderjarige een hoe veelheid yzer koopen en aan hem den prijs betalen 15 subs. 15 dagen hechtenis. W. V. idem iö subs. 15 dagen hechtenis. J. A. F. overtreding van de Motor- en Rywielwet f 5 subs. 5 dagen hechtenis. D. M. vryspraak. P. B. overtreding der Arbeidswet 3 x 25 subs 3 x 10 dagen hechtenis. C. O.* overtreding ran het Vleeschwarenbesluit f 30 subs. 30 dagen hechtenis. L. S. overtreding van de Motor- en Rywielwet f 15 subs 15 dagen hechtenis. C. J. M. idem f 25 subs. 25 dagen hechtenis. P. K. overtreding van het Motor en Rywielreglement f 8 subs. 8 dagen hech tenis. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct«- per regel. Verven Stoomen Stoppage Hoeden vormen Groote Houtstraat 5a INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. Aludra 15 Jan. van Bahia, Buenos-Alres n. Rotterdam. Breedyk 15 Jan. nam. van New-York n Java. Alhena 15 Jan. te Montevideo, Rotterdam n. B.-Ayres. Alchiba 15 Jan. 40 mijl Zuid van Fogo, Rot terdam n. Buen. Aires. Bandoeng 16 Jan. te Batavia van Rotter dam. Belawan p. 15 Jan. Guernsey,, Rotterdam n. Batavia. t Bennekom 15 Jan. te Duinkerken v. Rotter dam. Commewyne 14 Jan. v. Port Spain n. Havre en Amsterdam. Djambi 15-Jan. v. Batavia n. Rotterdam. Eemstroom 15 Jan. te Hamburg van Am sterdam. Gaasterland 15 Jan. van Pernambuco, Am sterdam n. Buenos-Aires. Gemma 16 Jan. te Rotterdam v. Amster dam. Hoogkerk 16 Jan. v.m. v. Hamburg n. Ant werpen. Jacatra 15 Jan. te Rangoon van Calcutta. Koudekerk 16 Jan. v.m. v. Port Said, Bom bay n. Rotterdam. Loc'ngoil 12 Jan. nm. v. Westport, Pacific- kust n. Rotterdam. Moerdyk 15 Jan. v.m. v. San Francisco, Antwerpen n. de Paclflckust. Poelau Laut 16 Jan. v. DJedda, Batavia n. Amsterdam. Soemba 14 Jan. v. Oran, Batavia n. New- York. Slamat 16 Jan. te Rotterdam van Ba tavia. Waterland p. 15 Dec. Fernando-Noronha, Amsterdam n Buenos Aires. Westerdijk 16 Jan. v.m. v. Hamburg, Australië n. Rotterdam. Geeft uwe advertentie* op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 bij het Bijkantoor Handelsblad Wensing's (Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Teieioon 10209 geeft geuren smaak i aan uw glaasje. r CATZ& ZOON VAN PEKELA, I G RONINCUN. I ZATERDAG 18 JANUARI HILVERSUM 1071 M. (Van 10.— tot 6.— n.nt. 298 M.J 10.— Morgenwyding. 12.01 Concert door het AVRO-Kwariet. 2.Gevarieerd programma. 2.25 Declamatie door Frans HuÜeman. 2.45 Voortz. gevarieerd programma. 3.10 Decla matie door Frans Hulleman. 3.30 Voortz. ge varieerd programma. 4.30 Sportpraatje door H Hollander. 5.Gezondheidshalfuurtje. A. J. MeUerink over: Redden van drenkelingen, hulp by ysongevallen. 5.30 Duitsch: Gevor derden en Conversatie. 6.01 Concert door het Omroeporkest m. m. v. het Amst. Accordeon Ensemble „Excelsior" en Bartoes (humorist) 8.VARA. Orkestconcert. 9.ca. VARA. Gramofoonmuzlck. 9.45 ca. VARA. „He". Pan doeravondje bU Teun de Klepperman". 10.— ca. VARA-Varla en gramofoonmuzlck. HUIZEN, 1875 M. Uitsl. KRO-Uitz. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.01 Poli tieberichten. 12.15 Concert door het KRO- Trio. 1.15 Gramofoonmuziex. 2Kinderuur tje. 4.Cursus Esperanto. 4.30 Cursus En- gelsch. 5.Gramofoonmuzlek. 5 40 Journa listiek weekoverzicht. 6.— Orkestconcert. 7.15 Lezing over: Het Kapitalisme in Vogelvlucht. 7.45 Politieberichten 8 01 Orkestconcert. 9— Vrooiyk programma. 11.— Gramofoonmu zlek. 9.30 ca. Nieuwsber. DAVENTRY, 1554,4 M. 10.35 Morgenwyding. 11.05 Lezing. 1.20 Or kestconcert. 3.Rugby-wcdstrijd Wales-En- geland. 4.30 Concert. Octet er. conferencier. 5.05 Concert op cinema-orgel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 7.— Sport- ber. 7 05 Concert. M. Hayward (viool) O'Con nor Morris (piano). 7.20 Lezing. 7 40 Lezing 7.50 Vaudeville. 805 Pantomime Fragmenten uit ..Mother Goose". 9.20 Nieuwsberichten. 9.40 Lezing. 9.55 Concert. H. Williams (bari ton). Orkest. 10f>5 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS". 1725 M. 9.20 Concert vanuit de zaal van hot Cor se: vatorium 12.50 Gramofoonmuzlek. 4.05 Kinderuurtje. 4.35 Dansmuziek. 5.20 Concert. 6.55 Gramofoonmuzlck 7.25 Gramofoonmu zlek. 8.35 Piano-les. 9.05 Zang. LANGENBERG 471 M. 6.20 Gramofoonmuzlek. 9.35 Gramofoon muzlek. 11 30 Gramofoonmuziek. 12.25 Orkest concert. 4.50 Concert. Orkest en zang. 7.20 Vrooiyke avond. Orkest. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1153 M. 11.20 Orkestconcert. 2.20 Kinderuurtje. 2.50 Concert. Orkest en zangeres. 7.20 Concert. Or kest. zang en declamatie. 8.20 „Munken gaar 1 enge". Tragi-comedie in 1 bedrfcf van C. Gandrup. 9.20 Concert door Mandoline-Or kest en solisten. 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL 508.5 M. 5 20 Gramofoonmuzlek. 6.50 Gramofoon muziek. 8.35 Concert. 7EESEN 1635 M. 6.15 Lezingen en berichten. 11.20 Mnz'ek- uitrending voor scholen. 12 10 Berichten. 1 20 Gramofoon"i"7»ek. 1.50 Lezingen. 3.50 Con cert uit Hambure. 4.50 Lezinven. 7 50 Uit Bre.slau: .Die Kehrselte". Hoorspeï van Megerle von Muhifcld en Karl Sehnog. Daar na Berichten en tot 11.50 Dansmuziek. Een dagelijksche Kindervertelling. Behouden komen Dicky, Dirkje en Gerrit voor de uitspanning ..De drie dorstige harten". Hier stappen wc uit, roept Dirkje, als ze dc steeltjes en tafeltjes in het aardige pr>"ëcltje zirt. Mijn maag knort van den honger en mijn keel is hceletnad droog- Nou. ik wil ook wei 'n stukje eten. ver zekert Germ en Dicky is het volkomen niet hem eens. Dus rijdt de auto naar de garage. Het edele drietal stapt uit. r.eemt plaat* onder het looverdak en bestelt bij de juifrouw ran de ..Drie dorstige harten" drie glazen melk .voor ieder dcestig hart één. Ook laat Dicky krentrnboterhammen aanruk* ken en een schaal appelen voor het dessert. Zoo n reis om de wereld kun je niet volbrengen met een lecge maag- Dan komt er nic»« van ter.-cht. Het eten moet in orde zijn, he# weert Gerrit. Nu. daar mankeert niets aan in ..De drie dorstige harten". Alles prima kwaliteit. „Ma- tipe prijzen" staat er in de advertentie. En daar houdt de juffrouw zich aan.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 7