KLASSERS DEDEN. Haar!. Voetbalbond. VOETBALNIEUWS, DIOC. R.-K. HAARL. VOETBALBOND. KORFBAL. Ned. Korfibalbond Haarl, Korf halbond SCHERMEN. BILJARTEN. RUGBY. D. F. C.-Haarlem (5-3) Do geringe hoop van Haarlem die na de overwinning van j.l. Zondag was gerezen om nog van de onderste plaats af te komen, is gisteren in Dordrecht wel geheel te niet ge daan. De Vries kon ter elfder ure niet uitkomen. Haarlem kwam dus in de volgende opstel ling uib: Hoeben, D. Houtkooper, Huysmans, Dik, (Bieshaar, Vreeken. Oldenburg, B Kammeijer, Breeuwer, Van Polanen, Verwaal. De leiding berust in handen van den heer Theo Bos. D.F.C. brengt het leder aan het rollen en onmiddellijk gaat het op de Haarlem-veste •f, waar Dragt over kopt. Direct daarop herhaalt dit spelletje zich; Diepenveen kopt over. Dan komt Haarlem los. Kammeijer krijgt het leder goed toegespeeld, maar door wat te ver naar voren te trappen, trapt hij dicht bij doel naast. Direct hierop vergeet Oldenburg bij een snellen aanval het leder aan den vrijstaanden Breeuwer te geven. D.F.C. behoudt over het geheel het beste van het spel; vooral de linkervleugel geniet veel bewegingsvrijheid; van dien kant dreigt veel gevaar. Na tien minuten speelt Van Dam het leder naar Ruisch, die via Houtkooper in doel schiet (1—0). Aangemoedigd door dit succes blijft DP.G. In de meerderheid; Hoeben krijgt veel werk, wat hij naar behooren doet. Bij Haarlem wordt het spel te veel in het midden gehouden; de vleugels blijven te veel werkloos; hierdoor kunnen de D.F.C.-backs steeds ingrijpen. Als Van Polanen goed doorgeeft aan Ver waal, gaat deze op Born af, die door uitloopen nog tracht te redden, maar Verwaal begaat geen fout en maakt gelijk (11). Het spel golft nu snel op en neer, maar de uitvallen van D.F.C. zijn gevaarlijker; vooral Ruisch maakt veel openingen. Als Dik op Hoeben terug speelt, loopt Web ster door en als Hoeben niet snel genoeg kan wegwerken, wordt het leder in, het verlaten doel getrapt (2—1). Met dezen stand wordt gedraaid. Onmiddellijk na de hervatting gaat de Haarlem-voorhoede op het D.F.C.-doel af; jammerlijk struikelt Kammeijer vlak voor doel over den bal; hierdoor gaat een goede ikans verloren. De roodbroeken spelen nu enthousiaster dan vóór de rust, maar ook nu blijft het spel nog te kort. Het is jammer, dat Dik zijn dag niet- heeft, waardoor de linkervleugel van D. F. C. telkens gevaarlijk doorbreekt. Webster loopt na zes minuten van den lin kervleugel naar binnen en via Hoeben brengt hij den stand op 31. De roodbroeken geven zich nog niet ge- wormen; vooral de linkervleugel is nu actief en breekt telkens door, maar de D-F.C.-ver- dediging geeft tekens niet thuis. Via een achterspeler brengt Breeuwer den stand op 3—2 en als even later deze speler opnieuw een kans krijgt, wordt hij op het laatste moment gehinderd; de bal gaat over. Weer gaat dan de linksbuiten Webster er van door en opnieuw wordt door dezen speler de voorsprong vergroot (42). Met nog 20 minuten speeltijd wordt door Haarlem nog eens extra aangepakt. De D.F.C. verdediging echter is op haar post. De strijd blijft snel en spannend en dit sHjgt nog, als Verwaal profiteert van een fout van Born en den stand op 43 brengt. Bieshaar trekt dan mee naar voren; Olden burg wordt centerhalf en Kammeijer rechts buiten. Deze laatste sc'hiet met een mooi schot in; ieder denkt aan den gelijkmaker, als Born op meer dan schitterende wijze het. ledei uit den hoek stompt. Dan een uitval van DJ.C. en een fout in de Haarlemverdediging en Diepenveen voltrekt het vonnis en Haarlem is geslagen (5—3). Van beide zijden volgen nog eenige aan vallen en dan komt het einde met een overwinning voor D.FC., die zeker verdiend Hiiversum-R. C. H. (0-3) Door een fiksche overwinning op Hilver sum heeft de Racing zich weer bij de leiden de groep in haar afdeeling gevoegd en al zal het elftal wel moeten toezien, wie van de andere elftallen met het kampioenschap zal gaan strijken, een eervolle plaats kan nog zeer wel behaald worden. De cijfers, waarmede ditmaal gewonnen werd, geven een duidelijk beeld van het over wicht. van R.C.H., al was de overwinning door gevaarlijker aanvalsspei volkomen verdiend Doordat de verhouding in het veld noga! -ustig was had scheidsrechter Vrugt, die met de leiding belast was, het niet lastig; hij kweet zich van deze taak heel goed. Even twee uur roept hij de volgende elf tallen in het veld: Hilversum: Bottenberg, Huizinga, Looysen. Van Gelder, Huizinga, Ouaenaller, Fokking, Kramps, van Heekeren, Bitter Van Ek. R. C. H.: Paape, de Geus, Verkerk, van de Werve, Hanse. Krom, Ruis, Geutskens, Prevost, Vrugt, Kos. Hilversum trapt af en in de eerste mi nuten laat het zich aanzien, dat er van R. C. H. niet veel zal overblijven. Direct moet Kos er aan te pas komen; twee maal volgt een corner, doch Kos bezweert het gevaar. Langzamerhand valt ook de Racing eens aan; Van de Werve schiet kort na elkaar tweemaal over. Mooi samenspel tusschen De Geus en Ver kerk besluit de eerste met een scherp schot, dat naast vliegt, waarna Huizinga het doel van R.CJL te hoog zoekt. De aanvallen van Hilversum zijn talrijker dan van R.C.H., doch de achterhoede is in prima vorm en onderbreekt ze alle. De Geus schiet dan een voorzet van Ver kerk in handen van den invaller-doelman, waarna Paape een vrijen bal hoog over schiet. Van de Werve krijgt een ongemakje; even wordt gestopt. Daarna komt de Racing nog eens flink opzetten en als De Geus hard tegen de boven lat. schiet en de keeper niet voldoende kan wegwerken, kopt Hanse deze heel evenvoudige kans in het doel. Plotseling gaat R.C.H. wat vuriger spelen en nog vóór rust werkt De Geus een goed door Paape genomen corner in het doel. Met een 02 voorsprong is het dan rus ten. De tweede helft begint Hilversum weer met een scherp offensief. Kos wordt weer onmid dellijk aan het werk gezet doch hij houdt zich staande. Uit een op zijn doel genomen corner kopt Huizinga buiten zijn bereik juist naast- De Geus krijgt dan tweemaal achtereen een mooie kans van Paape, doch hij schiet beide malen aan den verkeerden kant van het doel. R.C.H. is nu wel iets in de meerderheid, doch doelpunten schijnen er niet meer te komen. De achterhoede van Hilversum dringt ver op; het spel wordt teruggedrongen op de R.C.H.-helft, waar echter Krom c.s. zóó goed staan te verdedigen, dat er geen doorkomen aan is. Als de tweede helft reeds voor een goed deel verstreken is, moet Van Heekeren het veld verlaten wegens een blessure; Van der Velde valt in R.C.H. blijft ondanks het opdringen van Hilversum gevaarlijk; een snelle doorbraak van Van de Werve, besloten met een goeden voorzet, wordt door De Geus met een moo: doelpunt bekroond; tegelijkertijd is R. C. H. daarmede in veilige haven. Wel doen de Hilversummers nog verwoeste nogingen om tenminste een tegenpunt te maken, doch het lukt niet en als het tijd is, heeft R.C.H. met 30 gewonnen. Excelsior-V. S. V. (4-0) Onder leiding ran scheidsrechter Israels stellen ten aanschouwe van eenige duizen den bezoekers de volgende elftallen zich op: Excelsior: Bunt, Hoogsteegen. Pols. Smaal, Grobbe, Mout, Mansse, Stolk Jr., Bouter, Bak, Huisman. V. S. V. Hillekamp, de Koning, Jac. Wey. Heijerman. Koning, Demmers, Jan Wey, Heiligers, v. d. Griendt, v. d. Pieterman, W. van Goethum. Belde elftallen hebben één invaller. V. S. V. moest het zelfs zonder Van der Wint doen, die vervangen werd door den doel wachter van het derde elftal. Direct dient gezegd te worden, dat Van Goethum ln de eerste klasse uitstekend heeft gedebuteerd. Het aantal schoten dat hij heeft gehou den, is legio en van de vier doelpunten had Van der Wint er hoogstens één kunnen voorkomen. Van der Pieterman wint den opgooi, het geen echter van weinig beteekenis Is. Al direct trekt Excelsior, goed combinee rend ten aanval; Van Goethum moet dan ook spoedig zijn handen uitsteken. Heijerman verplaatst het spel, maar door toedoen van Mansse. die dezen middag in uitstekenden vorm was, staat de Rotterdam- sche voorhoede eenige oogenblikken later weer vóór het doel van V. S. V. Er wordt een zware druk op Van Goethum's doel uitgeoefend, doch de ver dediging der rood-witten kan voorloopig alle aanvallen onschadelijk maken. Sporadi sche uitvallen van V. S. V. hebben evenmin succes. Een kwartier na het begin is het met de meerderheid der gastheeren gedaan. De bei de Koningen geven aan de Rotterdamsche verdediging volop werk, doch aan den ande ren kant is vooral Mansse, die door Staal uitstekend wordt gesteund, een geducht te genstander. Bak, die na een lange onderbreking voor het eerst weer speelt, heeft echter zijn ouden vorm nog niet terug. V. S. V. wordt steeds beter en thans krijgt Bunt volop gelegenheid te toonen, welk een goed verdediger hij is. Opmerkelijk is, dat hoe goed de voorhoede van Excelsior ook combineert, zij voor doel vrij ongevaarlijk is. Spoedig na de hervatting kent de scheids rechter, die de teugels zeer strak hield, aan Excelsior een vrijen trap toe. Grobbe kogelt den bal recht op Van Goethum af, wlen dit schot bijna te machtig was. Even later begaat een der Rotterdammers een overtreding. Koning doet voor Grobbe niet onder, maar Bunt is op zijn post. Excelsior komt weer in de meerderheid. Ook Bak is nu veel beter in vorm, zoodat aanval op aanval op het doel van V. S. V. ondernomen wordt. Drie hoekschoppen kunnen worden weg gewerkt, maar met den vierden heeft Huis man suces. Met een fraai schot weet hij zijn club de leiding te geven. (10). Het spel gaat dan een tijdlang op en neer met een overwicht der gasten. Demmers zet zijn voorhoede meermalen aan het werk; deze maakt hiervan een dankbaar gebruik, maar Bunt is ongenaak baar. Hoewel in deze periode V. S. V. een doelpunt dubbel en dwars verdient, ziet de snelle Mansse zoowaar kans den voorsprong te vergrooten (,20). V. S. V. ligt herhaaldelijk met den buiten spelregel overhoop, waardoor menige goede aanval verloren gaat. Weer (rekt Excelsior ten aanval. Bak lost van dichtbij een schot, de bal verandert even van richting en onder Van Goethum door verdwijnt hij in het net. (30). V. S. V. heeft pech als een schot van v. d. Pieterman na door Bunt te zijn wegge- stompt, tegen den rug van den Rotterdam- schen doelwachter wordt gestopt. De hoek schop, die hierdoor ontstaat, levert niets op. Als Koning dan nog wegens een splerdefect het veld moet verlaten is alle kans voor V. S V. verkeken. Nadat Grobbe een eind aan een schermut seling vóór het doel van V. S. V. heeft ge maakt, door den stand op 40 te brengen, komt snoedig het einde. spelers uit. Er werd nu zeer forsch gespeeld, waaraan vooral de Z.F-C.-rechterwing zich schuldig maakte. De scheidsrechter onder breekt het spel herhaaldelijk en geeft aan beide partijen vrije trappen. H F-C. H weerde zich echter geducht; voor al de voorhoede zet onder leiding van Hage naar menicen aanval op. Na goede schoten van Hagenaar en Koremans scoort Reuve- kamp met een mooien kopbal uit een voorzet van links. Wanneer de Z.F.C-Tmksbinnen nog een mooie kans heeft verprutst, scoort Hagenaar nogmaals na goed samenspel met Van Pareeren. Z.F.C. is nu een geslagen elf tal. H-F.C. II heeft dus weer een wedstrijd ge wonnen en is nu wel uit degradatiegevaar. R. C. H. 2—E. D. O. 2 (30) R.C.H. 2 heeft een stevige overwinning ge boekt op de reserves van E.D.O. en zichzelf daarmede weer een tikje veiliger gesteld. De overwinning was volkomen verdiend, omdat de RCR.'ers over het algemeen beter speelden dan hun tegenstanders. Reeds spoedig had Hoogendoorn succes als hij een harden voorzet van Nachtegeller, die als rechtbuiten heel goed werk deed, ineens benut. R.CR. blijft iets sterker; na goed opbren gen weet Nachtegeller zelf onet een hard schot nummer twee langs Van den Berg te schieten. De rust breekt aan met een 2—0 voorsprong voor de thuisclub. Na de rust blijven de R.CR.'ers steeds Iets sterker: vooral in de achterhoede wordt heel goed gespeeld. Radsma en belde backs waren in prima vorm, evenals de middenspelers. W. Kedde weet na goed werk het derde doelpunt te scoren; alles wat E.D.O. probeert lukt niet, zoodat deze wedstrijd een 30 overwinning aan de thuisclub oplevert. T. H. E. 2S-hoten 2 (Gestaakt). Op dezen wedstrijd schijnt een vloek te rusten; voor de derde maal vastgesteld, kon weer slechts één kwartier gespeeld worden. De eerste wedstrijd werd indertijd gestaakt wegens een ongeval aan één der T H.B -ers overkomen. Voor de tweede maal vastgesteld, was de wedstrijd nauwelijks begonnen of het begon zóó hard te regenen, dat de spelers het kleedlokaal ma^r weer opzochten. Drie maal is scheepsrecht: Gisteren zou de dag zijn. Het weer was prachtig; aan dien kant dreig de dus geen gevaar. Vol moed werd dan ook begonnen. Plotseling, na een kwartier onge veer, een botsing, een ongelukkig toeval, en het blijkt dat Kuil, een der Schoten-spelers zijn sleutelbeen heeft gebroken. Wij hopen, dat hij spoedig hersteld zal zijn, zoodat hij den vierden wedstrijd mee kan spelen. EERSTE KLASSE A. Haarlem 3 aHaarlem 3 (55) Haarlem 3a wint den toss, maar heeft hier niet veel voordeel van. Het spel gaat gelijk op, wat vrijwel den geheelen wedstrijd het geval was. Na ongeveer een kwartier spelen geeft Klerk zijn mannen het goede voorbeeld en scoort (0—1). De vreugde is echter van korten duur, want Daudeij maakt spoedig met een mooi schot gelijk (1—1). Een fout in de voorhoede van Haarlem 3 is het schieten van te verren afstand; daar keeper Kaan daar wel raaa mee weet. Uit een voorzet van Bolle maakt Paaröebek er 12 van, maar Van Keulen zorgt er voor, door twee maal te scoren, dat de veteranen met rust een 32 doorsprong hebben. Direct na de hervatting maakt Paardebek met een mooi schot gelijk, terwijl Healy even later voor Haarlem 3 scoort (34). Van Keulen brengt de partijen weer op ge lijken voet (44), terwijl Sauer een goed ge nomen corner weet te benutten (54). Ten slotte brengt Borghouts den eindstand op 55, als Kaan een bal uit zijn handen laat vallen. Eerste klasse B. E. D. O. 4Haarlem 4 (23) De roodzwarten hebben wederom een ne derlaag geleden. Er werd meermalen veel te forsch gespeeld. De E-D.O.'ers hadden door heel handig spel met de rust een 20 voor sprong. De tweede helft begon al spoedig met een te forsch ingezet tempo. Spoedig weet Haarlem tegen te scoren. (21). Hierdoor was de thuisclub zóó ontmoedigd, dat het er direct, naar uitzag dat de rood broeken deze match zouden winnen. Wat tenslotte dan ook gebeurde. Door een paar fouten in de E.D.O.-achterhoede, kon Haar lem gemakkelijk scoren. De Uilslagen. OM DEN STADS-EDITIE-BEKER Bloemendaal IIR. C. H. 3 05 RipperdaKinheim 2 90 Zeemeeuwen 2E. D. O. 3 32 SwastikaI. V. O. 1—7 VOOR DE COMPETITIE I A: Haarlem 3aHaarlem 3 55 R. C. H. 4—Damiaten 20 I B: E. D. O. 4Haarlem 4 23 Stormvogels 3Schoten 2 00 II A: T. H. B. 2—Schoten 2a. gestaakt 0—0 R. C. H. 7BLoemendaai 3 22 U B: Schoten 3Bloemendaal 4 46 II D: Spaarnestad—R. C. H. 6 34 UI A: I. V. O. 3Spaarndam 3 61 Zandvoort 3Kennemers 5 61 Beverwijk 4—R. C. H. 9 43 III B. Kinheim 3Schoten 4 150 Damiaten 3Spa a rr. est ad 2 3—3 III C: D. W. O. 4Zeemeeuwen 3 22 111 D: Benneb roek 2D. W. O. 2 uitgesteld. SpaarndamRipperda 2 41 III E: Zeemeeuwen 5T. H. B. 3 50 III F: Hiliegom 3R. C. H. 8 34 Damiaten 2—T. H. B. 5 9—0 JUNIORES. Afdeeling A D. I. O.Bloemendaal a Haarlem aZeemeeuwen R. C. H. aBeverwijk Afdeeling B E. D. O. b—T. H B. uitgesteld. Bloemendaal bHaarlem b R. C. H. bZandvoort Adspiranten. Bloemendaal a—VL Vogels a Haarlem bBloemendaal b Zandvoort aHaarlem a R. C. H. cBloemendaal c 0—14 8—1 6—1 4—1 3—0 2—1 1—3 1—2 8—0 Zaterdagmiddagcompetitie: KennemerlandUlysses 61 Ulysses 3Kennemerland 2 5—0 Kennemeriand 3Telefonia 22 Vliegende Vogels—Ulysses 2 4—3 Ons Racing Nieuws. We ontvingen No. 10 (5de jaargang) van „Ons Racing Nieuws", het officieel orgaan van de Racing Club Haarlem. Het bevat de volgende rubrieken en artikelen: „Onze Maandelijksche Revue"; Ons tweede elftal; Uit den Haari. Voetbalbond: Clubnieuws: Sportiviteit; .JDe kansen verkeken?" door H. Scheen; Agenda Jaarvergadering; Van onzen kienavond; Thans en voorheen; Cricket- nieuws, enz. Bloemendaalsche politie. Zaterdagmiddag werd een voetbalwed strijd gespeeld op de te-rreinen van het Ken- nemer Lyceum t usschen een PoliUe-elftal van Bloemendaal en een combinatie leer- aren-employês van het k. L. De wedstrijd die heel wat belangstelling trok, eindigde met 2—2 gelijk spel. Ongeval op het voetbalveld. Zondagmiddag liep een speler van Storm vogels Etl. Schilling genaamd, een zóó ernstig ongeval op. dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De doktoren Bekker en Van Leeuwen constateerden een nierbloe ding en achtten directe overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. In den wedstrijd R -K. V. Z. IIO G. UI heeft de speler Dingerdls bij een botsing met den keeper zijn been gebroken. Nadat een noodverband was gelegd, is hij per auto naar de Mariastichtlng vervoerd. Van ruw spel was geen sprake. DE UITSLAGEN 2 C: Alliance ISantpoort n 35 VictrixHB.C. Ua uitgesteld. Onze Gezellen II—Lisse II 3—2 3 D: Santpoort mAlliance II 12 Lisse m—Geel Wit U 5—3 H.B.C. in—Teylingen H 3—0 IV D: Geel Wit UI—D.S.S. II 2—11 B.8.M. II—HB.C. IV 1—2 R.-K. V. Z. U—O. G. m 2—4 JUNIORES, lste klasse: D.SB. m—B.S.M. in 13—1 H.B.C. V—Alliance III 1—2 T.YBR. V—R.-K. V. Z. IU 1—4 2e klasse: H.B.C. VI—Alliance IV 5—3 Geel Wit IVConcordia III 02 3e klasse. O. G. V—Geel Wit V 5—1 O. G. VI—T. Y. B. B. VII 7—2 Alliance V—T. Y. B. B. VIII 5—2 V. V. F. n—Alliance VI 8—0 Concordia IliaGeel Wit VI 20 Overzicht. Advendo behaalde een overwinning met dubbele cijfers op de Zilvermeeuwen. Ad vendo is daardoor zeker van 't kampioen schap harer afdeeling. Haarlem II wist op eigen veld niet te win nen van haar Jongere stadgenoote. Het eind kwam met een puntloos gelijk spel. AdvendoZilvermeeuwen (100) Advendo heeft met flinke cijfers revanche genomen voor den Indertijd te IJmuiden ge> speelden wedstrijd, die in een gelijk spe eindigde. Al spoedig blijkt, dat Advendo geen zwa ren strijd zal hebben. Zij is dadelijk in de meerderheid, terwijl haar spel een klasse hooger dan dat van haar tegenpartij staat. Het duurt niet lang of Philippo geeft met een mooi schot zijn club de leiding, welke direct hierop vergroot wordt door Meijer. De nieuwe aanval heeft ook niet veel tijd noodlg, want v. d. Berg en Deegenaar bren gen den stand mooi op (40). De Meeuwen-aanvallen stuiten steeds op de zwart-witte verdediging. Aan den ande ren kant vergroot Mej. R. de Haan den voor sprong tot 50. Na de hervatting brengt Looyen den stand op 60. Philippo weet zich mooi vrij te werken en een fraai doelpunt is het resultaat, wat mej D. Lodder niet minder mooi navolgt. De stand is nu op 80 gebracht. Advendo is echter nog niet tevreden. Van den Berg maakt mooi 9—0, terwijl Deege naar fraai de dubbele cijfers bereikt. Haarlem 2Animo 1 (00) Een wedstrijd van twee gelijkwaardige oioegen, die een bijzonder spannend verloop had. Wanneer te 2.15 begonnen wordt speelt Animo met wind en zon mee en Is op het gladde terrein het eerst in den aanval. Zij weet echter voorloopig niet door de verdedi ging te komen. In den Haarlem-aanval schiet men eenige keeren goed. doch de bal springt weer uit de mand. Met gelijken stand komt rust. De tweede helft is Haarlem met wind mee sterker. Vooral het middenvak speelt een keurige partij. In den aanval wil het nog niet vlotten. Vosman c-s. krijgen geen kans, dank zij de Haarlem-verdediging, die van geen wijken wist. Zoo komt het einde met blanken stand. Voorwaarts 2Haarlem 4 (11). T. H. B. 1—D. S. V. 2 (1—1) De thuisclub bond met vijf reserves den strijd aan tegen D.S.V. 2 en heeft door enthousiast spel een kostbaar punt veroverd. Dadelijk na den uitworp is T.H.B. sterk in den aanval, maar het doelen laat te wen- schen over. Het duurt dan ook vrij lang voor dat een der heeren met een goed schot succes heeft (1—0). Een DB.V.-verdedlger verlaat daarna het veld; zijn tegenspeler doelt daarom niet meer, waardoor de aanval gebroken is- Rust komt met 10. Na de hervatting heeft DJS.V. het wind- voordeel en dit wordt benut door den bal over zeer grooten afstand te spelen. Hierdoor is het. spel meer verdeeld, doch het wordt er niet fraaier op. Bij een snellen aanval der bezoekers maakt een der heeren met een gedekt schot gelijk (1—1), Eindstrijd competitie 2e klasse. Zaterdagmiddag hadden de beslissingswed strijden plaats van de competitie der tweede klasse op floret, degen en sabel in de zaal Brassinne alhier. Begonnen wordt met floret en degen. Hoofdsecundanten zijn de heeren Brouwer. Sjerp en Schrurs- De Haagsche Scherm bond wist op floret de overwinning te behalen op D.O.S. met 11 ge wonnen partijen. 43 ontvangen en 68 gegeven treffers, liet floretspel viel zeer tegen. Hou ding en stijd waren zeer onvoldoende en mis ten het vlugge, sierlijke beweeg van de floret. Er werd gehouwen en gestoken als er kans was. Op hooger peil stond het degonschermen tusschen Clubhuis te Werve en de Amst. Schermclub II. Er werd zuiver degen gewerkt en enkele fraaie partijen gedemonstreerd. Clubhuis te Werve behaalde de overwinning met 10 gew. partijen en 18 onW. en 23 geg. treffers. Hierna volgde de sabel-wedstrijd tusschen de Incasso-bank. Amsterdam en Clubhuis te Werve. den Haag. De heer W. Brouwer nam hier wederom de leiding. Er werd geschermd om 5 touchés, zoodat elke partij tamelijk lang duurde, te meer daar verschillenden een stand van 44 bookten en de laaNte treffer besliste. De Incassobank bleek verre weg de sterkste te zijn drukte dat uit in sprekende cijfers n.l. 124 met 44 ontv. ra 71 gegeven treffers. De Hooiberg-beker. Deze wedstrijd op sabel, georganiseerd door de Haarlemsche Schermclub. wordt gehou den op Zondag 26 Januari. 10 uur. in de schermzaai aan den Raamsingel 30. Inschrij vingen bij den heer G. F. Aanstoot, Hoof- manstraat 37. Massakamp D. E. S.-Haarlem Noord. De wedstrijden om den Kenaubeker tus schen bovengenoemde blljartvereonlgingen werden met vier partijen vervolgd in het clublokaal van ,D. E. S." De strijd werd geopend met de partij II. Meeuwenoord-J. Nobels. Terwijl de bezoeker niet op dreef was, zette Nobels mot 13 ln. al spoedig gevolgd door 28 en 10 Wel wist Meeuwenoord op de 9de beurt 15 te scoren, maar dit. kon niet verhelpen, dat hij spoedig een heel eind achterraakte. Nadat, de D.E.S.- man nog eens 19 en 15 had gemaakt, was de strijd spoedig in zijn voordeel beslist met 125 om 87 in 26 beurten. Op de andere tafel streden van Trigt (Haarlem-Noord) en v. d. Putten (DES Eerstgenoemde begon slecht., doch ook de gastheer was er nog niet in. Eerst op de 11de beurt begon v. d. Putten beter te spelen, maar met Van Trigt bleef het sukkelen. Zoo doende werd het verschil steeds grooter en toen v. d. Putten uitmaakte, was de stand 125 om 74 in 31 beurten. Ook Broertjes (Haarlem-Noord) moo:.t te gen Roosen (D.E.S.) het onderspit delven. Wel volgde hij den gastheer op den voet, maar bleef steeds eenige punten achter en toen het einde kvwm, was de stand 51 om 60 voor Roosen. In de partij Koopman (Haarlem Noord)-^ van Amstel (D.E.S.) leek het. er naar, of zij bang voor elkaar waren. Geen van beiden kon er in komen. Het werd een zeer spannen- den strijd, die tenslotte In het voordeel van Van Amstel eindigde met 00 om 100. zoodat „D.E.S." alle vier partijen in de meerderheid bleef. De uitkomst van den avond was: „Haar lem Noord" 302 en „D.E.S." 410 caramboles. De Doelen. Alhier is opgericht de biljartclub ,.Dc Doe len" in café „De Doelen" aan de Doelstraat. Het secretariaat is gevestigd Doelstraat No. 7. M. T. S.-leerlingenDelftscbe Stu denten (339) Onder gunstige weersomstandigheden werd Zaterdagmiddag op het Polltiesporttor- rein een rugbywedstrijd gcspeeid tusschen de sportafdeeling van het corps van leerlin gen der M. T. S. te Haarlem tegen de Deift- sche Studenten Rugby Club. De toeschouwers, die ln grooten getale waren opgekomen, hebben ten zeerste van dezen wedstrijd genoten. Vooral de beroemde Scrumm-down trok zeer de aandacht. D. S. R. C. was nog niet voltallig: de Haarlem-reserves en nog een paar andere spelers liepen naar de roodzwarten over om hen te steunen. Aanvankelijk wogen belde partijen goed tegen elkaar op; het gelukte aan de Haar lemmers al spoedig, den bal achter óe lijn te drukken, waardoor een try werd ge maakt. De hierop volgende kick werd ge mist, dus werden drie punten in de wacht gesleept. Deift trapte weer af; al spoedig kwamen dc Haarlemmers in groot gevaar, doch alt werd gekeerd door „dead-ball". De eerste tien minuten werd vurig ge vochten; de Haarlemmers waren werkchjk niet slecht te noemen. Zij lieten zelfs goed spel zien. Op de Delftschc helft werd ge weldig gestreden om een line-out ln een try om te zetten, doch inplaats van een try kre gen we line-out op line-out; het gelukte aan geen der Haarlemmers om een paar punten te maken. Toen Delft den bal kreeg, maakte zij na een schittereid spel en een onhoudbare doorbraak een try en al spoedig volgden er nog meer. Nu volgde aanval op aanval; men kreeg te zien dat de techniek der Delftenarcn op hoo ger peil stond, dan die der Haarlemmers. De achterhoede der laatsten wist geen door braak meer onschadelijk te maken, zoixiat >e noodige doelpunten volgden. Het was wer kelijk een lust om te zien. hoe de studenten rugby speelden. De Haarlemmers trachtten het echter door toepassing van de voetbal methode verder te brengen, doch dit saf niets; het is zelfs foutief. Na half-time werd Delft nog fanatlekei; Haarlem had niets meer ln te brengen. Haar aanvallen werden door de Delftenaren toraal onschadelijk gemaakt. De fout lag hoofd zakelijk in de achterhoede van Haarlem, die zeer zwak was. De voorhoede-spelers le den aan het gebrek, dat zij hun man niet dekten en geen goede scrumm wisten te fur- meeren. Laten we hopen dat Haarlem bij de vol gende match sterker zal uitkomen en een goede verbetering ln het team zal aanbren gen. De eindstand van deze wedstrUde, die de lachlust bij het publick meermalen opwekte, was 339 voor de Studenten.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11