Vandaag de laatste zitting? Haagsche Conferentie. TENTOONSTELLING RAI RAI De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 20 JANUARI 1930 DE MOBILISATIE DER ANNUÏTEITEN. De oostelijke moeilijkheden. Een oplossing in zicht. De regeling. 's-Gravenhage, 18 Januari. De gevolmachtigde vertegenwoordigers van de onrierteekenende Regeeringen, over wegende eenerzfjds art. 165 van het Rapport der deskundigen hetwelk, dat, volgens het standpunt der crediteur-mogendheden een essentieel element van het nieuwe plan is, dat de annuïteiten betaald worden in een vorm die de mobilisatie mogelijk maakt vol gens de daartoe gemaakte bepalingen; anderzijds; art 161 van hetzelfde Rapport dat de noodzakelijkheid erkent de finan- cieele zelfstandigheid van Duitschland te herstellen; zijn, in een geest van samenwer king het navolgende overeengekomen: a. Zekere crediteur-regeeringen verklaren dat het hun bedoeling is zoo spoedig moge lijk over te gaan met de uitgifte op de in ternationale geldmarkt van een of meer tranches. Herstel-bons tot een blobaai be drag van 300 millioen dollars. Zij zijn voor nemens deze uitgifte te doen plaats vinden voor den len October 1930. b. De Duitsche Regeering verklaart niet tot eenige buitenlandsche leening voor langen termijn te zullen overgaan voor den len October 1930 of, zoo de hier bedoelde uitgifte voor dien datum niet verwezenlijkt zou zijn, voor het verloop van den tijd van een jaar, gerekend vanaf de overgifte van het schuld-certificaat van 't Duitsche Rijk aan de Internationale Herstelbank, zonder dat deze overeenkomst in stand kan blijven na 31 Maart 1931. Deze verklaring heeft eveneens betrekking op de Rijkspost en de Duitsche Rijksspoorwegen Mij. c. Voorts zal bovenstaande verklaring der Duïtsohe Regeering in de volgende gevallen vervallen: na de realisatie van de mobilisatie-opera ties voor het boven aangegeven bedrag. twee maanden nadat de Internationale Herstelbank, overeenkomstig de bepalingen van art. 143 en van de annexen van het Plan kenbaar zal hebben gemaakt, dat het haar praktisch mogelijk lijkt tot de uitgifte van 't bovengenoemde bedrag over te gaan of van een aanvullende uitgifte, indien door de crediteurmogendheden die emissie niet verwezenlijkt is. d. Onder het hierboven bedoelde bedrag, van 300 mjïlioen dollar wordt de werkelijke opbrengst begrepen en niet de normale waarde der uitgegeven aandeelen. e. öret Duitsche Rijk deelt mede, dat het inge.'Tolge een acte van 26 October 1929 bij de Swenska Tandsticks Aktiebolaget te Stockholm en de N.V. Finantieele Mij. Kreu- ger en Toll te Amsterdam een leening van 225 millioen dollar heeft gesloten. Men komt overeen dat de bovenvermelde verklaringen niet staan op die leening. In elk geval verplicht de Duitsche Regee ring zich dat de uit hoofde van die overeen komst te scheppen Rijksobligaties niet eer der voor openbare inschrijving zullen wor den aangeboden dan na 30 Juni 1933. Het Duitsche Rijk verbindt zich, in over eenstemming met de Swenska Tandsticks Aktiebolaget te Stockholm en de N.V. Finan tieele Mij. Kreuger en Toll te Amsterdam, wier adhesie een ondewerp uitmaakt van een brief die aan bijgaande stukken zal worden toegevoegd, dat de dienst dezer lee rling geen onderscheid ten nadeele van dien der onvoorwaardelijke annuïteiten met zich mee zal kunnen brengen. n. a. De Duitsche Regeering behoudt zich de bevoegdheid voor deel te nemen aan de mo bilisatie-operaties van 't bedrag ad 300 mil lioen dollar, bedoeld in alinea 5 bovenver meld. Deze deelneming zal volgens de oor spronkelijke voorwaarden plaats vinden. b. Deze operaties zullen verricht worden door bemiddeling van de Internationale Herstelbank. Hun opbrengst en rente zullen tflsschen de crediteurslaten voor de onvoor waardelijke herstelbetalingen en de Duit sche Regeering verdeeld worden in een ver houding van 2 3 voor de eersten en 1.3 voor laatstgenoemde. c. De dienst van zulke leeningen zal ge meenschappelijk verzekerd worden in de bo ven aangegeven verhoudingen door een voorschot op de herstelbetalingen en door een storting van het Duitsche Rijk in de Internationale Herstelbank. Voor elk dier leeningen zullen dat voorschot en die stor ting door de Internationale Herstelbank bijeen worden gedaan in een rekening die uitsluitend en alleenlijk betrekking heeft op den dienst der genoemde leening. d. De iecningsovereenkomsten van boven bedoelde soort zullen een bepaling moeten bevatten betreffende vervroegde aflossing na een periode die de tien jaar niet mag overschrijden. e. Voor hel geval dat na de verklaring der Duitsche Regeering dat zij van de hooger aangegeven bevoegdheid gebruik wil makes, niettemin de beoogde samenwerking niet verkregen zou worden in de hiervoren om schreven vorm, verklaren de belanghebben de Regeeringen zich vast besloten haar niet temin te verwezenlijken door dan naar de praktische oplossingen te zoeken die het zelfde resultaat zouden kunnen verzekeren. De Duitsche en Fransche tekst van deze overeenkomst zullen gelijke kracht hebben. In de Duitsche persconferentie is heden avond o.a. medegedeeld, dat de zitting der volledige Duitsche commissie, welke te zes uur plaats zou hebben, verdaagd ls tot mor gen. omdat de kwestie der Oostelijke her stelvraagstukken nog niet is opgelost en men het niet raadzaam achtte in deze om standigheden met de bij deze vraagstukken betrokken mogendheden beschrijvingen te gaan voeren over de regelingen der Duitsche kwesties, waaromtrent d? ontwerpen hun eerst heden hebben bereikt, zoodat zij nog riet voldoende gelegenheid gehad hebben zo te bestudecren Naar verluidt zou in de zitting van he denavond over die Oostelijke vraagstukken de Italiaansche minister Pirelli voorstellen om de Hongaarsche kwestie op te lossen door de vorming van twee kassen, één voor de be talingen in verband met de agrarische her vormingen en één voor de overige beta lingen. 's-Gravenhage, 18 Januari. Hedenochtend zou in de beraadslagingen een nieuwe moeilijkheid gerezen zijn door een verklaring van de Italiaansche delega tie, dat zij niet bereid is tot onderteekening over te gaan, indien de moeilijkheden tus- schen de delegaties der Kleine Entente niet tot een oplossing komen. Italië heeft n.L in Augustus ter voldoening aan de vorde ringen van Snowden de betaling van be vrijdingsschulden door Tsjecho-Slowakije gegarandeerd en maakt daar Tsjecho-Slo wakije tegen de betaling dezer schulden be zwaar heeft, zoolang men niet tot overeen stemming komt, uit dien hoofde bezwaren tegen de onderteekening. Duitschland, Portugal en T sjecho-Slowakiie. 's-Gravenhage, IS Januari.. Hedenmorgen heeft de Duitsche commis sie vergaderd. In deze vergadering zijn de regelingen aangaande de Duitsche vraag stukken goedgekeurd en geparafeerd. Bij de bespreking met de kleine mogendheden van deze regelingen heeft Portugal 18 mil lioen goudmark als oorlogsschadevergoe ding geëischt; Tsjecho-Slowakije verlangde, dat Duitschland af zou zfen van alle vorde ringen op Tsjecho-Slowakije wegens de ont eigening van Duitsch particulier bezit. Curtius heeft beide eischen afgewezen. Op grond hiervan zouden Portugal en Tsjecho Slowakije onder voorbehoud teekenen. Tsjecho-Slowakije maakt bovendien, met Roemenië, een voorbehoud van anderen aard, n.l. in verband met de Oostersche vraagstukken, waarover de kleine Entente heden haar beraadslagingen heeft voortge zet. Dit voorbehoud geldt een oplossing van de Oostenrijksche en Bulgaarsche kwesties die nog hangende zijn. Italië maakt op grond hiervan het voorbe houd, dat de Tsjechische reserves worden opgeheven. Twee kassen. In de Hongaarsche kwestie is overeen stemming bereikt op den grondslag van het gisteren ingediende voorstel. Er zullen twee kassen gevormd worden, een voor de onteigeningen in verband met de agrari sche hervormingen en een voor de andere onteigeningen. Over de vraag of een bezit behoort tot de groep der tweede kas za1 echter door arbitrage met beroep op het Haagsche Int. Hof beslist worden. Hedenavond om 6 uur zijn de vijf credi teur-mogendheden bijeengekomen om te beraadslagen over hun houding inzake de Oostelijke vraagstukken, waarbij ook de Oostelijke delegaties tegenwoordig waren. Minister Curtius heeft heden als zijn mee. ning te kennen gegeven, tegenover journa listen. dat morgen niet alleen formeel, maar ook materieel alle vraagstukken zullen wor den opgelost vóór de slotzitting van half elf. STADSNIEUWS FEESTAVOND KADHILANDSTORM- VEREENIGING. De Haarlemsche Kaderlandstormverecni- ging „Kennemerland" heeft Zaterdagavond in den schouwburg Jansweg een groole pro- paganda-feestavond gehouden, die uitste kend geslaagd mag heeten. De voorzitter, de heer A. R. Haccou mocht in zijn openingswoord een groot aantal jon gelui en ook vele ouderen welkom heeten en daaronder in het bijzonder luitenant-kolonel Th. Boelet commandant van de Landstorm- groep Amsteraam, kapitein C. Eldermans, commandant van de Land storm groep Haar lem en luitenant Th. Hooy, voorts het be stuur van de Haagsche kaderlandstormver- eeniging en van verschillende school ver een :- gingen te Haarlem. In het verdere gedeelte van zijn toespraak vestigde de heer Hacccu op het propagandistische karakter van den feestavond de bijzondere aandacht. De propaganaarede werd uitgesproken dooi den heer W. Lubberink, leeraar aan een H. B. S. te Haarlem. De heer Lubberink wilde allereerst de vraag stellen: ,.Is het geoor loofd, dat er in een wereld, die vervuld is van vredesgedachten nog een vereeniging van jonge militairen blijft bestaan?" Deze vraag wilde hij onvoorwaardelijk bevestigend beantwoorden. Want tusschen het land onzer illusies en de werkelijkheid ligt een diepe klove en er is heel wat tijd en ar beid noodig om deze te overbruggen. Die kloof ligt tusschen de wereld van den vrede en de wereld van strijd en dat deze zeer diep is blijkt wel hieruit, dat 20 eeuwen van het Christelijk Evangelie haar niet hebben kun nen wegnemen. Dat wil echter niet zeggen, dat wij er niet aan arbeiden moeten om die schelding weg te nemen. Doch zoolang wij aan dien arbeid bezig zijn is het goede poiitiek te zorgen, dat wij niet verrast worden.Het- is een goede politiek van ons vaderland, om te vechten voor den vrede, maar om tegelijkertijd het kruit droog te houden. Ons vaderland is niet imperialistisch, doch nu er leger en vloot dus dienen te zijn, moe ten die ook bemand worden. Het heeft eeuwen geduurd vóór de mensch vrij h°eft mogen gelooven. vrij heeft mogen weten, voor hij geheel vrij was. Zoo zal he: ook lang duren voor de aienstdwang overgegaan zal zijn in een vrijheid om te dienen. Doch ook waaraan wordt reeds gewerkt, onder andere door den Kaderlandstorm. Onze jongens zouden het niet dulden, dat onze grenzen zullen worden blootgelegd, zoo lang er nog gevaar bestaat voor hun vader land. En, zeide de heer Lubberink, de gedachte, dat gij in uw soldatenpak zoudt thutsbehoo- ren in een vorige eeuw moet gij niet tot de uwe maken. Dit kunt gij langs u heen laten gaan. Al zou het waar zijn dat ons leger te klein is voor zijn taak, dan nog zou een Holland- sche jongen zeggen: Goedschiks ga Ik niet onder."' Niemand onzer hoopt, dat het noo dig zal zijn, maar zoolang ons vaderland geregeerd wordt door een kind uit het Oranjehuis, dat immers „Je Mantiendrai" in zijn wapen voert, hoop ik dat onze jongens zullen blijven strijden voor het vaderland en ons dierbare Nederlandsche volk. besloot spreker. Gezamenlijk zong men hierop' het eerste couplet van het Wilhelmus. Het verdere gedeelte van den avond was gewijd aan amusement, dat een aantal leden van den Kaderlandstorm rijkelijk en op al leraantrekkelijkste wijze bood door de op voering van een blijspel in drie bedrijven: ..Ongeloovige Thomas" is een Duitsche klucht van Carl Laufs en Wilhelm Jacobl, die vol is van de gebruikelijke verwikke lingen en trucs, weiken door de levendige wijze waarop gespeeld wordt ten volle recht wedervoer. Vooral de hoofdpersoon, de heer K. A. Poortman gaf relief aan zijn spel en ook de andere speelsters en spelers mogen met voldoening terugzien op wat zij presteerden en de vroolijkheid, die zij wekten bij hun pu bliek. Het in alle opzichten uitstekende jazz orkest van het gemeentelijk Lyceum heeft door zijn voortreffelijke muziek bijgedragen tot het algemeen welslagen van den gezelli- gen avond, niet het minst van het bal, dat de heel late uren vulde. LIBERTAIR SOCIALISTISCH MEI-CO.VIITé. Dezer dagen is te Haarlem een Libertair So cialistisch Mei Comité opgericht, bestaande uit V.S.V.I A M V. en Synd. P.A.S. Het bestuur bestaat uit de heeren: G. Bil- derbeek, voorzitter, J. Hazevoet, penning meester en A. W. Gerritsen, secretaris. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Terug te bekomen bij: Bakker. Lieven cie Keijlaan 5, Heemstede, broche. Wilkus. Leid- schestraat 22, bontje. Stolwijk, Kruistocht- straat 10. bril. Taannis, Burgwal 52, bleek- poeder. Bur. v. Politie, Smedestraat. sleutel (Ford), v. d. Mark, Jan Steenstraat 3. hand beschermer. Filippo, Lindenstraat 12, horloge v. d. Laan, Anslijnstraat 21. hond (Spaniel), v. d. Sluis, Spiegelstraat 10. jas. Kennel Fauna grijze kat. Inpijn, Rijpstraat 29 rozenkrans. Koehorst, Kruisweg 52 en 54, ring. v. Roode, Talmastraat 19, Heemstede, sleutels. Hore man, Leidschestraat 139. vulpotlood. Brug wachter Gravesteenenbrug, olievat. KINDERBOND „HOSANNA".* Alhier is opgericht met aanvankelijk 80 kinderen, als onderafd. der Stadsevangelisa tie, de Kinderbond. Hij houdt zijn bijeenkom sten in het gebouw der Haarl. Jongemannen Vereeniging. Lange Margarethastraat. De kinderen worden cr aangenaam bezig ge houden met vertellen, het vertoonen van lichtbeelden en muziek van de Chr. Jeugd- Mondorgelclub „Looft den Heer", afgewisseld door zang. VORIGE WEEK céN RIJWIELDIEFSTAL. In de zitting der Rechtbank hebben we een kijkje kunnen krijgen op het bedrijf van den rijwieldief. De man, die toen voor elf rijwieldiefstallen terecht stond, was er eiken dag op uitgegaan om te zien of hij geen fiets machtig kon worden, en ongeveer eens in de week gelukte hem dat. Het aantal gestolen rijwielen was in zijn tijd evenwel gemiddeld een per dag. uitgezonderd Zondags. Daaruit volgt, dat er dus nog minstens een vijftal andere zwijntjesjagers op liet pad was. Toch verminderde na de arrestatie van dezen rij wieldief het aantal verdwijnende fietsen merkbaar, misschien was de schrik in het gilde gevaren. Na Nieuwjaar viel echter een geringe op leving in het bedrijf waar te nemen, er wer den weer regelmatig fietsen weggenomen. Het gemiddelde kwam op ongeveer twee per week. Ook de vorige week scheen dit gemiddelde bereikt te worden, er verdween fiets van het spoorwegemplacement aan de Westergracht en een. die voor een perceel aan de Korte Houtstraat stond. De fiets van de Wester- gracht is echter terecht gekomen, aange zien een collega het vehikel even geleend bleek te hebben. Het aantal bleef dus beneden het gemid delde. Maar verleden week viel ook de eisch van 2 jaar gevangenisstraf tegen den eer sten gesnapten massa-rijwieldief en deze heeft preventieve werking. DE KAMPER- EN GASTHUIS SINGEL. HET VERPLAATSEN DER BOOMEN. De nieuwe kademuur van bazall, langs den Kamper- en den Gasthuissingel is gereed gekomen. De rijweg zal daar weldra met twee meter verbreed zijn. wanneer straks de oude boomen langs die singelgracht op hun nieu we plaatsen zullen zijn geplant. Met dat moeilijke karweitje is men thans bezig. De hocge oude boomen zijn alle van hun mooie kruinen beroofd: slechts enkele zware takken zijn er aangelaten, om vlugger uitloopen van het jonge hout te bevorderen. Of dit laatste gelukken zal moet natuurlijk worden afge wacht. De zware boomen worden rondom los- gegraven; om de dikke wortels laat men een zware kluit aarde zitten. Aan de overzijde van den singel wordt een takel aan de boo men of aan een paal bevestigd en aan den te verplaatsen boom bevestigd. Met lieren c-n dommekrachten wordt het zware vrachtje dan heel langzaam verschoven, een paar me ters dichter naar den nieuwen walmuur. Vlug gaat dit werkje natuurlijk niet. Het zal dus nog wel een paar dagen duren alvorens de boomen alle op hun nieuwe plaatsen zullen staan. Men hoopt op deze wijze spoediger een nieuw lommerdak over den 8ingel te hebben dan wanneer de oude boomen ge heel verwijderd werden en door jonge boompjes werden vervangen. De tijd zal het evenwel moeten leeren. of ook hier de uit zondering den regel bevestigd, dat men oude boomen niet verplaatsen kan. Inmiddels blijkt nu reeds, dat er op den rijweg langs deze singels belangrijke meer ruimte komt voor het drukke verkeer. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 60 Ct». per regel. 24 JANUARi -2 FEBRUARI &UT3I4QSIELEN MOTORRIJWIELEN AMSTERDAM GEOPEND VANJ WVH-5NM; ÖNM-IOMM.I LAKEROLIN DEN MOND hoedt de keel gezond. En ook de andere geroeide organen, die zoo licht wer den aargetaet met dat gor» natte *eer. beschermt go met Lakarol. - Ge kont La. v keroi toch Lakerol is lekker £en frisch van geur en smaak! LAKcnoi, e»STiLi.es 40 tl p Bij <11* A pee* O'PJ. Scheepvaartberichten Alcyone 18 v. Rotterdam naar Montevideo. An dijk 17 te Hamburg, Bombay naar Rot terdam. Amstelkerk 17 te Accra, Amsterdam naar West-Afrika. Brielle 16 v. Callao naar Pisco. Borneo 18 v. Tjiiatjap naar Rangoon. Blljdendijk 17 te Batavia v. New-York. Bodegraven 17 21 u. v. Dover, Amsterdam naar Curasao. Batoe 16 v. Singapore naar Batavia. Blommersiijk 17 te Belawan Deli, Batavia naar New-York. Buitenzorg 18 v. Batavia naar New-York. Brion 18 te Amsterdam v. West-Indië. Christiaan Huygens, p. 17 Ouessant, Am sterdam naar Batavia. Gorontalo p.-17 22 u. Perim, Rotterdam n. Batavia. Grljpskerk p. 14 Ouessant, Rotterdam n. Kaapstad. Giekerk 17 te Kilindini, Beira naar Rotter dam. Grootendijk 17 te Bremen, Pacifickust n. Rotterdam. Heemskerk 18 te Amsterdam v. Antwerpen Kilstroom 17 te Teneriffe, Amsterdam n. West-Afrika. Klipfontein 17 te East Londen v. P. Elisa beth. Menado 17 v. Djeddah, Batavia naar Rot terdam. Orestes 17 te Takoradi, West-Afrika naar Amsterdam. Phrontis 18 te Amsterdam v. Java. Re indijk p. 17 Deal, Antwerpen en Londen naar Vancouver. Rhea, 16 v. Guatemala naar Amsterdam. Ridderkerk 17 te Rangoon, Rotterdam n. Calcutta. Ruurio 17 te Londen v. Amsterdam. Salland 16 v. Amsterdam naar Zuid-Ame- rika. Stadsdijk 17 v. Colon, Rangoon naar Rot terdam. Streefkerk 18 te Port Said, Rotterdam n. Kurrachee. Siantar 7 te Los-Angeles v. Batavia. Tjerimai 17 12 u. v. Marseille. Rotterdam naar Batavia. Tjibadak 16 v. Sjanghai naar Batavia. Tjikini 17 v. Batavia naar Saigon. Telamon 17 v. Sta. Marta n. Pto. Cortes. Vesta 16 v. Maracaibo n. S. Pedro de Ma- coris. Van Rensselaer p. 17 12 u. Azoren, West- Indië naar Amsterdam. Van Spillungen 14 v. Melbourne naar Sin gapore. Vlieland 17 17 u. v. Marseille, Batavia n. Rotterdam. Ameland, 13 v. Rotterdam naar Batavia. Almkerk 18 11 u. v. Messina, Rotterdam n. Australië. Bilderdijk 18 n.m. te Norfolk v. Rotterdam. Bali 17 v. Rangoon. Java n. Calcutta. Borneo 18 v. Tjiiatjap naar Rangoon. Eemdijk p. 18 11 u. Ouessant, Antwerpen naar de Pacifickust. Eemstroom 18 v. Hamburg naar Amster dam. Gemma 38 v. Rotterdam naar Japan. Grootendijk 18 13 u. v. Bremen. Pacific kust naar Rotterdam: Jacatra 17 v. Rangoon. Calcutta naar Java Kangean 17 v. Colombo, Java n. New-York Kambangan 18 v. Amsterdam n. Mtdd- lesbro. Kota Baroe 18 v. Rotterdam n. Hamburg. Kota Gedeh p. 18 7 u. Perim. Rotterdam n. Batavia. Leerdam 17 n.m. v. Tampico, Rotterdam naar New Orleans. Mmado 18 v. Port Soedan, Batavia naar Rotterdam. Melampus, 17 v. Port Said, Batavia naar Amsterdam. Poelau Roebiah 18 v. Amsterdam naar Ba tavia. Siantar 17 te Los Angeles v. Batavia 'Ve-b). Triton 18 v. Amsterdam naar Guatemala. Delfland 18 v. Bahia, Buenos Ayres naar Amsterdam. Gaasterland 17 te Bahia, Amsterdam n. Buenos Ayres. Poelau Laut 18 v. Part Said, Amsterdam naar Batavia Simaloer 18 v. Suez. RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 21 JANUARI HILVERSUM 1875 M. 10.Morgenwijding. 1120 Her-uitz van de Rede door den Koning van Engeland ter gelegenheid van de opening der Interna tionale Vloot Conferentie te Londen. 1201 Concert door het AVRO-Kwartet. 2.Gra- mofoonmuziek. 3 Knipcursus. 4 Gramo- foonmuziek. 4.20 Solisten-Concert C. de Lan- ge-van Rijn 'zang) Theo Diepenbrook ipiano) 5.30 Concert, door het AVRO-Kwar- te:_ 6.30 Koersen. 6.45 Engelsch: Conversatie. 7.15 Engelsch; Gevorderden. 7.45 Gramofoon- muziek. 3.01 Aansl. van den Stadsschouw burg te Amsterdam. Opvoering van ..Die Fle- dermaus" van Johann Strauss. (Onder aus piciën van de Wagnerverceniging) Na het tweede bedrijf Per.sber Na afloop Gramo- foonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN. Tot 6 uur 298 M. Na 6 uur: 1071 M. 1071 M. (Uitsl KRO-Uitz.) 1130 Godsdienstig halfuurtje. 12.01 Poli tieberichten. 12.15 Concert door KRO-Trio. I.15 Gramofoonmuziek. 2— Vrouwenuurtje. *3.Kniples. 4.Gramofoonmuziek. 601 Beursber. 6.05 Gramofoonmuziek. 6.15 Lezing over: „Onze Katholieke Athle'.iek Organisa tie" 6.30 Gramofoonmuziek. 6.55 Cursus La tijn 7.25 Lezing over: „Een Strafproces". IL 7.45 Politieber. 8.01 Concert door Vocaal En semble m. m. v. violiste, ca. 9.30 Nleuwsber. Na afloop concert: Gramofoonmuziek. 11.30 Sluiting. UAVENTRT, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 1105 Lezing. 11.20 Vloot Conferentie te Londen. Openingsrede door Z. M. George V, Koning van Engeland en daarna toespraken door de afgevaardig den der deelnemende naties. 1.20 Orkestcon cert. 2.50 Uitz. voor scholen. 3.55 Fransche les. 4.20 Orkestconcert. 4.35 Uitz. voor scho len. 4.50 Concert op cinema-orgel en cinema- orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6 20 Voorlezing van gedichten 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Or kest en ..The Masks" (zang). 8.20 Lezing. 9.20 Nieuwsber. 9.40 Lezing. 10.— „De Cere monie der Sleutels" in den Tower te Londen. 10.25 Piano-recital door M Meyer. 10.55 Dansmuziek. 11.35 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4 05 Concert. P 55 Gramofoonmuziek. 7.25 Gramofoonmuziek. 8.20 Orkestconcert. LANGENBERG, 473 M. S.20 Gramofoonmuziek. 9 35 Gramofoonmuziek II.20 Uitz. van de opening der Vloot Confe rentie te Londen. 1.20 Orkestconcrrt. 4.50 Trio-concert. Piano, viool e.n cello 7.35 „Wun der doktor wider Willen" „Médecln malgre lui") Hoorspel naar Molière door Ru- dolf Frank! KALUNDBORG, 1153 M. 11.20 Orkestconcert. 2.20 Concert. Orkest en zang. 4.20 Kinderuurtje m m. v. kinder koor. 7 20 „Hansel und Gretel". Opera ln 3 bedr. Muziek van E. Humperdlnck. 9.20 Her- uitz. van buitenlandsche stations. BRUSSEL, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Orkest en vocale solisten. 8.35 'op golflengte 338.2 M Galaconcert door de afd. Antwerpen der SAROV. Orkest, so listen en sprekers. ZEESEN 1635 M. 6.15 Lezingen en berichen. 11.15 Gramo foonmuziek. 12.15 Berichten. 120 Gramo foonmuziek. 1.50 Lezingen. 3.50 Concert uit Leipzig. 4.50 Lezinger 7 20 Voorlezing. 7.50 Concert. Orkest. soDraan, en bariton. Daarna Lezing en berichten. Een dagelijksche Kindervertelling. Ha. zegt Simon Swaantjesjager, als hij de spiksplinternieuwe auto van Dicky en Dirkje ziet, da's nou eens een effectief fijn dingetje voor ondergcteckcnde. Daar slik ik ktlctnetcrljes mee of het grauwe erwten zijn- Knap. wie me bit mijn vodden krijgt ,a!s ik cr eenmaal in zit. En Simon sluipt naar 'le auto. kruipt er in cn maakt zich gereed óm in céo vaart weg te stuiven. Gcrrit, Dicky en Dirkje hebben niet he; flauw ste vermoeden \an het onheil, dat er in dc garage wordt gesticht. Ze hebben drie halve biefstukken met gebakken aardappelen later, komen, omdat jc van warm eten toch nog altijd meer opkikkert van koude boterhammen Vooral Gcrrit heeft ongelooflijk grootc maag. Er kunnen bij mij altijd drie porties :n. hij, cn dan blijven er nog gaatjes over voor dessert of zool Ja, het smaakt mij ook bes-, merkt Dirkje at wordt cc» tncnsch hongerig van al dat zen, hè Hap. grinnikte Dickv Fn hij denkt: veel zegt is dom- Muizende katjes mauwen niet. d n een t wat

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 7