Lloyd George antwoordt. BUITENLAND Op de rede van Grey. De beste tactiek. R.-K. FEDERATIE ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE. OM DEN STADS-EDITIEBEKER BUITEN DE COMPETITIE. BURGERLIJKE STAND HANDELSBLAD HAARLEM'S DAGBLAD VOETBAL. HOE DE CLUBS ER NU VOORSTAAN. Hoewel nog steeds niet met zekerheid te zeggen is. wie kampioen zal worden en wie degradeeren zal, is cr nu toch wel aanleiding om eens te zien hoe de clubs er voorstaan. Het eigenaardige geval doet zich voor, dat in de eerste klasse van Afdeeling I na tuurlijk theoretisch gesproken nog alle tien clubs kampioen kunnen worden! Zelfs... Haarlem! Want A.D.O. (thans No. 1) heeft nu 14 punten; de roodbroeken kunnen er in totaal 17 halen. Maar met de theorie kunnen we ons nu niet ophalen, want die is op het oogenbllk zelfs belachelijk. Practisch zijn er ln deze afdeeling nog vier ernstige kam- pioenscandidaten, namelijk A. D. O., Ajax, R.C.II. en Sparta. Onze stadgenooten zijn plotseling weer in aanmerking gekomen door hun laatste 30 overwinning op Hilversum. R.C.II. moet nu nog thuis spelen tegen Excelsior en Hilversum. Zooals de Racing nu speelt kunnen hier wel vijf punten uit ge haald worden. Uit moet nog gespeeld worden tegen Haarlem en Excelsior. Ook dat zijn geen moeilijke wedstrijden. Ja, de kansen van Krom c,s. staan er niet slecht voor! A D.O. en Sparta hebben het heel wat moei lijker. want die moeten beide behalve nog tweemaal tegen elkaar ook nog tegen Ajax spe.cn. Van de degradatlccandidaten komt nu eigenlijk alleen Haarlem nog maar in aan merking. Het zou onzin zijn om te trachten dit tegen te spreken. Alleen een wonder zou ln staat zijn om dit nog te voorkomen. En dat wonder zou daarin bestaan, dat de rood broeken uit hun zeven nog resteerende wed strijden minstens twaalf punten halen. Dan zou D.F.C. bovendien zoo vriendelijk moeten wezen om een flink aantal nederlagen te lij den. Niemand gelooft daaraan. V.S.V. heeft practisch gesproken geen degradatiegevaar meer. In Afdeeling II kan alleen V.U.C. geen kampioen meer worden, want zij kan hoog stens 19 punten halen en Z.FC. heeft er nu al 20. Toch is de kans van de Zaandammers niet zoo heel groot, want zij moeten nog slechts twee wedstrijden spelen, thuis tegen E.D.O. en uit tegen Hermes-D.V.S. Hiervan mag 7 F C. geen enkel punt meer verliezen, want Blauw Wit, H.V.V. en Stormvogels lig gen op de loer. De IJmuidenaren hebben de geringste kans. Feijenoord is vrijwel uitge schakeld. V.UC. lijkt hier de ernstigste degradatie- candldaat. Weliswaar moeten deze Hagenaars die indertijd aan Haarlem het eerste-klasse- schap ontnamen, nog zes wedstrijden spelen, maar veel hoop kunnen we haar niet geven, want zij moet o.a. nog tweemaal uitkomen teeen Blauw Wit en ook nog eens tegen H, V. V. Hoewel H.F.C. en E. D. O. nog geducht moeten oppassen, zullen zij tenslotte, zooals we trouwens al meermalen hebben opge merkt, den dans wel ontspringen. H.F.C. heeft nog drie thuiswedstrijden en dat be- teekent ook driemaal een uitverkocht ter rein, want het zijn E.DO, Stormvogels en H.V.V.die op bezoek komen. Laten we voor haar hopen, dat dit ook de noodige winst punten oplevert. De drie uitwedstrijden gaan tegen Stormvogels, V.U.C, en Feijen oord; daar liggen „voetangels en kiemen"! E.D.O. heeft helaas nog maar twee thuis wedstrijden ftegen Feijenoord en Hermes), maar die kunnen vier punten opleveren. Het uitprógramma Is zwaarder; E.D.O. moet na melijk nog naar H.F.C-, H.V.V., Z.F.C. en 't Gooi. Laatstgenoemde loopt met. V.U.C. de meeste kans op degradatie. RIPPERDA—KINHEIM II (9—0). Riperda vertoonde ook nu weer een uit stekenden vorm. en daar ditmaal het zwakke tweede elftal van Kinheim de tegenstander was. kon het. resultaat niet twijfelachtig zijn. Kinheim zag bijna nooit kans om eenig sa menspel te ontplooien, doordat steeds Rip- perda's middenlinie den ba! bemachtigde. De keeper van Rlpperda hoefde slechts zelden op te treden en kreeg geen enkel gevaarlijk schot te verwerken. Zonder dat Ripperda zich bijzonder inspande, werd keer op keer de Velser-verdediging gepasseerd. Met rust was de stand reeds 4—0. Na rust een herhaling van vóór de rust. Ripperda bleef domineeren en scoorde nog vilf malen, zoodat hot- einde kwam met 90. Ripperda plaatste zich dus in de volgende ronde. ZEEMEEUWEN II—E. D. O. 111.(3—2.) Eén der redenen, dat de bekerwedstrijden zoo in den smaak vallen, zijn de herhaalde lijk zeer verrassende uitslagen. Zoo werd in Zandvoort slag geleverd door Zeemeeuwen II uit do lagere afdeelingen en den eerste klasser E.D.O III. Hier waren enthousiasme en kracht tegen betere techniek, tenslotte moest het technisch beter spelende E.D.O.- elftal de vlag strijken. E.D.O. was voor rust het meest in den aanval. Door een aanval van links nam EDO de leiding, maar eenigs- zins tegen de verhouding in maakte Zeemeeu wen gelijk, doordat Koper een corner benutte. Na rust nam E.D.O. weer het offensief, en zoowaar met succes. (12). Langzamerhand kwam Zeemeeuwen in den aanval, kort voor tijd gelukte het Koper den stand gelijk te maken. Nog eenige fanatieke aanvallen; dan is het nfgeloopen. Er moest dus verlengd worden. E.D.O. raakte vermoeid, terwijl Zeemeeuwen dadelijk al haar krach ten inspande, waardbor dc strijd tenslotte in haar voordeel beslist werd. Einde van dezen spannenden wedstrijd was dus 32. D. E. M.LF.ONIDAS (2—0.) Leonidas was zwaar gehandicapt doordat zij met twee invallers moest, uitkomen, ter wijl no. 3 spoedig wegens een blessure moest uitvallen. Hierdoor zag DE.M. kans om aan een der concurrenten voor de eerste plaats een 2—0 nederlaag toe te brengen. II.B.C. II—GEEL WIT I (4—0). Voor rust een gelijk opgaand spel. zonder doelpunten. Pas een half uur in de 2e helft, zorgt Van Roode voor een H.B.C.-leiding, ge volgd door een goal van Van Wessum. '20). In de laatste minuten presteert Geel Wit weinig, waarvan Deellssen profiteert door den stan dop 4—0 te brengen. R.-K. V. Z.—VITESSE (1—5). R-K V. Z.. vóór rust tegen wind en zon in spelend, weert zich kranig, zoodat P Ris slechts eenmaal Driessen passeert. Als na rust. Bos gelijk heeft, gemaakt, heeft R.-K. V. Z. haar kruit verschoten. Vitesse echter ziet kans den stand tot 15 op tc voeren. DINSDAG 21 JANUARI 1930 CONCORDIA—ONZE GEZELLEN. (2—6). Onze Gezellen heeft een moeilijke klip om zeild door Concordia to Hillegom in eigen huis met 6—2 te kloppen. KennemerlandUlysses (61) In de eerste helft is Ulysses méér in den aanval dan de thuisclub, maar de Kenne- merland-voorhoede speelt zéér tactisch, zoo dat elke aanval gevaar oplevert. Er is nog niet lang gespeeld, als de keeper van Ulysses voor een houdbaar schot van links moet zwichten. Bij een snellen aanval der gastheeren weet Verwoerd een goeden center te benutten (2—0). Ulysses valt wel veel aan, maar het ach tertrio vafi Kennemerland is goed op dreef. Een zuivere voorzet van Blom wordt door den toesnellenden Stoute ingekopt (30). Nog vóór rust brengt Verwoerd den stand op 4—0. De tweede helft is rijk aan spannende mo menten. IJ. Banning, de linksbuiten van Ulysses, passeert Van Egmond op fraaie wijze. De voorhoede van de bezoekers krijgt nog vele kansen, maar de juiste richting wordt niet gevonden. De Kennemerland-linksbinnen verhoogt de score (51) en na fraai werk van Prins ge lukt het aan Langereis, den Ulysses-doelman voor de zesde maal het nakijken te geven. Als de heer H. Boerée, die zijn taak tot aller genoegen vervulde, het einde aankon digt, heeft de thuisclub haar zevende over winning in successie geboekt. SwastikaI. V. O. (17) Als ae heer Van den Berg laat beginnen, zien wij bij de geblokten een gewijzigde op stelling, nl. Saeys in doe! en Meiendijk links achter. terwijl G. van Leuven ontbreekt. Ook Swastika is niet geheel volledig. Onmiddellijk zitten de bezoekers voor het doel der thuisclub en hebben spoedig succes als een schot van richting veranderd wordt. Direct hierna kopt I.V.O.'s rechterhalf in eigen doel. Swastika meent niet achter te kunnen blij ven: haar linksback doet hetzelfde. Uit een penalty, waarbij de Swastika-kee per niet weg kan werken, schiet Jongkind den terugspringenden bal in. Rust 13. Na de hervatting slaat I.V.O. een geregeld beleg voor het Swastika-doel, maar het duurt geruimen tijd eer Jongkind er in slaagt de score te verhoogen als een schot van Bergisch tegen de lat ketst en hij den bal inzet. Hierna is de tegenstand gebroken; resp. voeren Th. van Leuven, Geutskens en Jongkind (de laat ste uit een penalty) den stand op tot 17. I.V.O. won volkomen verdiend. GYMNASTIEK. HET TWEEDE LUSTRUM VAN DEN D.U.G I5. Men schrijft ons: De Diocesane Haarlem- sche Gymnastiekbond zal, zooals we reeds meedeelden, op luisterrijke wijze zijn Tien jarig bestaan gaan herdenken. De Kring Haarlem zal zorgen, dat dit feest in de anna len van den Bond staat geboekt als „schit terend geslaagd". De medewerking der ver- eenigingen moet overweldigend worden. Dat kan, want er wordt overal een leven dige actie ontwikkeld op gymnastiekgebied. Het systeem van Kring-indeelingen schijnt voor den bloei organisatorisch goed gezien te zijn. Er kan dan intenser-propagandis- tisch gewerkt worden, omdat 't terrein te overzien is. 't Is een vreugde voor de belanghebbenden, dit bij het tienjarig bestaan te mogen be leven. Immers de laatste jaren komt er schot in. Ook in "t land telt de DTI.G.B. mee. En toch is het merkwaardig, dat het leden tal niet eens zoo groot is. De gymnastiek is een fijne sport, die het geheele lichaam mobiel maakt en daardoor meer harmonische ontwikkeling geeft dan welke lichaamsoefe ning ook. Voor 't publiek lijkt de spanning der oefe ningen te kort, te gauw voorbij, wijl de oefe ning in korten tijd wordt afgewerkt. Wellicht geeft de Lustrumdemonstratie op 8 en 9 Februari in Haarlem door dc keurige uitvoering der oefeningen en het grooie aan tal toeschouwers een argument tegen deze meening. HOCKEY DE UITSLAGEN. Aan „De Crt." ontleenen we de volgende uitslagen van de Zondag gespeelde Hockey wedstrijden: Westelijke afdeeling. 1c klasse. M. H. C.Hilversum 10 H. O. C.—Togo 6 H. D. M.Bloemendaal 2—1* Amsterdam't Gooi 50 2c klasse LeidenHaagsch Lyc. II 21 Victoria II— H.O.C. 1H 2—1 Promotiewedstrijd. Hilversum IIAmersfoort 33 3e klasse. Utrecht nDe Kraaien 11 't Gooi IIIAmersfoort II 51 A. V. '23—Laren II 1—0 Bloemend, inTe Wcrve II 51 Leiden II—H. B. S. 0—7 Kieviten IIDordrecht II 30 Victoria III—Togo IV 11 DordrechtTe Werve 03 Oostelijke afdeeling. Ie klasse. Deventer INijmegen 10 EnschedéZutphen 1—2 De Vlootconfer entte. 'T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Wij hebben bij verschillende gelegenhe den uitvoerig geschreven over de rede van Lord Grey, die als voorzitter van den Libe ralen raad een feilen aanval had gedaan op Lloyd George. De Telegraaf verneemt thans dat Lloyd George in den loop van een banket, dat te zijner eere doro de National Liberal Club werd gegeven, een rede heeft gehouden, waarin hij een tegemoetkomende houding aannam. „Wij komen vandaag niet bijeen", zoo zei- de de liberale leider, „om oude veeten te ver lengen. De liberale partij neemt een te ver antwoordelijke positie in. om thans energie te verspillen aan onderlinge oneenigheden. De redevoering van Lord Grey was vol lof voor mannen van andere partijen, maar zweeg over de dappere, kleine partij, die tegen zulk een overmacht had te vechten. Dat was niet volkomen netjes. Ik verzoek Lord Grey", zoo eindigde spreker, „zich- bij ons aan te sluiten en or.s te helpen met zijn grooten naam. zijn reputatie en de overredingskracht, waarmede hij een kwestie kan uiteenzetten. Laat ons ophouden met- knorren en aan den slag gaan". Toen Lloyd George zinspeelde op zijn rol in den oorlog, werd hij hartelijk toegejuicht. Hij voorspelde overigens een meer alge- meene en meedoogenlooze oppositie van de conservatieven in de naaste toekomst en doelde voorts op de groeiende verantwoor delijkheid van de liberalen in het Lagerhuis. Lloyd George heeft dus den juisten toon gevonden. En Lord Grey kan het er mee doen. Want geen tactiek kan scherper dan deze. Lloyd George had een fel pleidooi kun nen houden voor zijn beleid, hij had Lord Grey in een hartstochtelijken aanval kunnen vernietigen wellicht. Doch Lloyd George ver koos vriendelijk te zijn. Lord Grey te roemen om zijn „grooten naam", zijn „overredings kracht" en hem uit te noodigen tot samen werking. De kracht van Lloyd George's antwoord schuilt ook in het verschil met de rede van Grey. De laatste „die het eens zeggen zou" en die de allures aannam van den edelen ridder die de Liberale partij zou redden, viel den ouden grooten leider aan naar aanlei ding van het, onder diens persoonlijk beheer staande partijfondsen en kondigde voor de volgende verkiezingen een zelfstandige actie aan. Lord Grey heeft zoo langs zijn neus weg, bij een feestmaaltijd Lord Grey's betoog ontwricht door te doelen op dc groote ver antwoordelijkheid die thans op de liberalen rust. Als er iets noodzakelijk is voor de Li berale partij dan is dat de eenheid waarvan Lloyd George repte, en waar hij terecht een beroep op deed. Een eenheid die ten zeerste bedreigd wordt door de ondoordachte rede van Lord Grey. De Engelsche regeering heeft aan de gede legeerden een diner aangeboden. 400 Perso nen zaten aan den disch, die gepresideerd werd door Macaonald. Stimson zeïde o.a. dat hij er van overtuigd was. dat ieder der vertegenwoordigde volke ren zich bewust was van het belang van de taak, die de gedelegeerden hier bijeen heeft gebracht. Het Amerikaansche volk erkent, dat het hier een der zeldzame historische oogenblikken betreft, die aanleiding kunnen geven aan de volkeren der wereld een groo ten en duurzamen stap in de richting van den wereldvrede te doen. mits zij blijk geven van een onderlingen goeden wil en een eer lijken wil om de toestanden en moeilijkheden te begrijpen van ieder vertegenwoordigd land. Lloyd George hield een rede voor de libe rale club, en zeide o.a.: „Er mogen verschillen bestaan tusschen de oartijen. er mogen verschillen van opvat ting bestaan in de partijen, doch wij zijn het er allen over eens, dat wij de conferentie succes wenschen. De regeering moge een min- derheidsregeering zijn, in dit opzicht is het de nationale regeering en heeft zij de ge heele natie achter zich". L. A. De communistische actie in Duitschland. De „Welt am Montag" publiceert interes sante bijzonderheden over de communisti sche agitatie, die in den laatston tijd in ver sterkte mate merkbaar is, aldus de Tel. Op bevel van Moskou, dat Heinz Neumann als gevolmachtigde van de Komintern heeft aangewezen en die de opperste leiding van de Duitsche communistische partij tracht te verwerven, moet de partij van de komende weken gebruik maken voor het ontketenen van een revolutionnairen opstand. Men re kent er reeds op. dat de partij binnenkort zal worden verboden en verkoopt zooveel mogelijk de onroerende bezittingen, om te voorkomen, dat zij bij een verbod in be slag worden genomen. Door indiscretie van den communistischen afgevaardigde Remmele is kort geleden be kend geworden, dat zich boven het centrale bestuur van de K. P. D. een directorium heeft gevormd van welks bestaan de leden niets afwisten. Deze organisatie bestaat uit den bekenden Thalmann, Remmele. Mun- zenberg en Neumann, die het eigenlijke hoofd is. daar Thalmann en Remmele door hun gebrek aan ontwikkeling en Munzen- berg wegens zijn drukke zaken practisch niet in aanmerking komen. Neumann handelt zonder meer volgens de dictatuur van de Komintern en biedt eiken waarborg, dat hij de gegeven opdracht zon der eenige verandering uitvoert. Het is be kend dat cr in de communistische party groote ontstemming tegen deze leiders be staat, die men herhaaldelijk van dubbel spel heeft beschuldigd. De leden der partij be schikken echter niet over middelen, om der gelijke mannen te verwijderen. i Actie van Dr. Seipel mislukt. De Weensche correspondent van de „Frankf. Z." melde, dat de politieke actie van dr. Seipel, gevoerd ondpr den dekmantel van invoering van een standenraad, als mislukt kan worden beschouwd. Het voorstel toch heeft, aldus de corres pondent, in de vergadering der christ.-sociala partij een eervolle begrafenis gevonden; dr. Seipel zelf zou er van hebben afgezien, zijn actie voort te zetten. Deze houding zou ver oorzaakt zijn, door de afwijzende houding van de meerderheid der christ., sociale partij en de twee andere coalitie-partijen. Een en ander heeft de positie van den bondskanse lier Schober aanmerkelijk versterkt. De verbetering van den economïschen toe stand blijft op het eerste plan staan. Reeds is een begin gemaakt van samenwerking tus- schen christ. sociale partij en Landbund over een gemeenschappelijk agrarisch noodpro- gram, met terzijdestelling van de politieke rivaliteit tusschen beide partijen. De tegen stellingen in den boezem van de Heimwehrbs- weging zouden steeds grooter worden. Volgens het Grootduitsche blad „Der freie Burgenlan- den" zouden nog al nauwe betrekkingen wor den onderhouden tusschen de Heimwehrleiders en de Hongaarsche regeering. Verschillende leiders zouden zoowel te Weenen als te Inssbruck samenkomsten hebben gehouden met een zwager van den Hongaarschen rijks bestuurder admiraal Horthy. In leidende kringen van de burgerwachten zouden zich geleidelijk vele monarchistische elementen hebben genesteld. De vorming van „Bauern- wehren" moet worden beschouwd als een reactie op deze monarchistische ontwikke ling. De Opiumcommissie bijeen De 13de zitting van de Opiumcommissie van den Volkenbond is geopend, meldt het Hbld. Daarbij viel den Nederlandschen regeerings- adviseur voor opiumzaken, den heer W. G. van Wettum, oud-voorzitter der eerste Opium conferentie van den Volkenbond de onder scheiding te beurt, voor de derde maal tot president der commissie te worden benoemd. De Fransche regeerings-adviseur Bourgois werd tot vice-voorzitter benoemd. De heer A. Sirks, hoofdcommissaris van politie te Rotterdam, die eenigen tijd geleden door den Volkenbondsraad is benoemd tot assessor der Opiumcommissie in zijn qualiteit van deskundige voor politiezaken, woonde voor de eerste maal de vergadering der Opium commissie bij. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) HEEMSTEDE GUNNING BOUWWERKEN. Aan de Gebr. P. en W. Botbijl te Heem stede is opgedragen de bouw van een garage voor rekening van den heer W. Teeuwen te Heemstede, alsook de bouw van 2 schoollo kalen met bijkomende werken voor rekening van de Vereeniging tot stichten en instand houden van een school met den Bijbel te Hoofddorp. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Hupkens, Zandvoortschelaan 165, een rij wiel; Van Roode. Raadhuisstraat 26, een zwart bont. Bijkantoor Haarl. Bank, Bin nenweg, een damesrijwiel. Van der Putten, woonschip Haven, een pet: Verhoef. Raad huisstraat 62, een handschoen. Gaikhorst, Drieheerenlaan 2. een paar wollen kinder handschoenen. T. Hooremans. Lombokstraat 2, een wandelstok. E. Rekkert, Joh. de Wittlaan 6 Haarlem, een portemonnaie met inhoud. Hoogensteijn, Iepenlaan 36. een paar kinder schoentjes; Roozen, Bronsteeweg 52, een rij- wielbelastingmerk. West-ra, Raadhuis, een weekkaart N.Z.H.T M. Mevr. Spoo, Vondelkads 20, een jonge herdershond; v. d. Spek, Achter weg 9, een kinderportemonnaie met inhoud, v. d. Weiden, Binnenweg 17, een pakje wasch- goed. J. Opstal, Bankastoaat 71, een nappa dameshandschoen; de Jong, Cloosterweg 45, een R.K. kerkboekje, mevr. Hakkebaardt, Irislaan 27, een taalboek; Q. v. d. Pijl, Iepen laan 42, een etui met schrijfbehoeften. S. da Reus, Kerklaan 3, een cape en broodtrom meltje, Van Zijl. Qruquiusdijk 15 Haarlem mermeer, een rijwielbelastingmerk. Rijwielbe waarplaats R.K. kerk Heerenweg, een dames- rijwiel. L. Booms, Binnenweg 3, een ketting van een mes. Couwenberg, Haemstedeplein 6, een rijwielbelastingmerk. Smit Billitonstraat 12. een port-emonnaie. Bronsteeweg 15, een zilveren rozenkrans. B. Hombroek, Glipper- weg 61 a, een damesportemonnaie met in houd. J. Wiegman, Lieven de Keylaan 4 een kinderhandschoen. Mevr. Zegel Camphuijsen- laan 9, een Duitsche herdershond. B. Kooij- man, Eschdoornlaan 2, een wollen kinder handschoen. Bureau van politie, Raadhuis straat, een oorbel, een horloge-étui en een sigarettenkoker. VELSEN. Ondertrouwd: J. v. d. Haak en C. M. Im- ming. A. Kruyt en M. S. Snooij, K. v. Leue- wen en C. de Vries, C. Scheringa en M. C. Mol. G. J. P. Dekker en J. Ras. E. Tromp en C. M. Kaandorp, K. Ruys en G. A. P. v. d. Lande. Gehuwd: J. M. Jasperse en D. C. Stoop. G. H. J. Prins en J. v. d. Plas. Geboorten: A. Faag—Wilderom z. C. M de WitDekker z. J. C. v. d. Laan—de Bruin d. M. H. HermansRaspoort z. C. A M. Nauta- Komst d. M. M. HuyerSomers d. A. Prins- de Groot z. A. Groen—School z. G. F. Ros- Dekker d Overleden: Samuel Jan Schaap. 88 echtgen. van A. Drost Glyn Schol. 16 jaar, zoon van J. Schol: Wilhelmina Blokland. 70 j., wede. van M. Lanser, TramvogelsD. W. O. (71) In het begin van dezen wedstrijd wegen de partijen goed tegen elkaar op; om beur ten worden de doelverdedigers aan het werk gezet. De Tramvogels-voorhoede is weldra gelukkiger met haar schoten, dan die van D. W, O. De Tramvogels openen de score (1—0). Hoewel van eenig overwicht der Geeltjes niet gesproken mag worden, lukt het hun toch beter. Rust gaat in met 40 in hun voordeel. Na tie doelverwisseling wordt terstond weder door beide ploegen energiek aange pakt, doch bij D. W. O. wil het niet lukken. De Tramvogels komen dan een weinig in de meerderheid en maken in deze periode twee doelpunten. (60». De rechtsback der Tramvogels wordt cian in het nauw gedreven met het gevolg, dat deze het voor D. W. O. begeerde en zeer zeker verdiende goaltje scoort. (6U. Weinige miuten vóór het einde brengt Je Tramvogels-voorhoede den stand op 71, met welken stand scheidsrechter Willem van Brussel, die tot ieders genoegen leidde, ook het einde aankondigde. LAWNTENNIS. De Davis-Cupwedstrijden van dit jaar. DE EUROPEESCIIE ZÓNE GESPLITST. NEDERLAND IN DE NOORDELIJKE HELFT. Uit Parijs: De Davis-cupcommtssie uit den Franschcn Lawntennisboncl acht het nood zakelijk om de Europeesche zóne voor de dit jaar te spelen Daviscupwedstrijden te split sen, nl. in een Noordelijke groep en in een Zuidelijke groep. Dit acht de commissie daar om noodzakelijk daar het aantal inschrijvin gen ditmaal zoo groot is. De Commissie had zich de, volgende twee groepen gedacht: Noordelijke groep: België, Denemarken, Duitschland, Engeland, Finland, Ierland, Nederland, Noorwegen, Polen en Zweden. Zuidelijke groep: Griekenland. Hongarije, Italië, Monaco, Portugal, Oostenrijk, Spanje, Roemenië. Tsjccho-Slovakije, Yougoslavië en Zwitserland. Elk land kan echter zijn wensch kenbaar maken om in een andere groep te worden ingedeeld, als boven is aangegeven. De Nederlandsche ranglijst. De keuzecommissie van den Ned. Lawn- tennisbond heeft dc volgende officieelc rang lijst samengesteld: He eren: 1. H. Timmer, den Haag; 2. Mr. A. Diemer Kool, den Haag; 3-4 J. v. d Berg. den Haag. J. van der Heide. Amstei- dam; 5-6 W. Marlnkelle, den Haag: Ir. R. Naut-a, Eindhoven; 7. Mr. M. Slgmond, Am sterdam; 8. Ir. A. Knappert. Eindhoven: J-10 G. Castendijk. Rotterdam. E. Eriksson. Eind hoven, 11. W. Weber. den Haag. 12. G. Scheur leer, Amsterdam; 1314, M. A. Feit-h, Am sterdam. W. Karsten, Arnhem. J. van Ols'. Amsterdam. Voor de dames: 1. Mej. K. Bouman, Almelo; 2. Mej. Rollin Couquerque, den Haag: 3. mej. M. Canters, Velp, 4. Mevrouw Stroink-Cords. Utrecht; 5. mevrouw Straub- Jansen, Amsterdam: 6. mej. M. Staab. Rot terdam'; 8-12 mej. Douglas, den Haag: mej. T. Groenewegen, Hilversum, mevr. Jon- quière, den Haag. mej. N. Spit, Gouda, 13-16 mej. E. Belzer. den Haag; mevr. Fumee-On- nen. Noordwyk, mevr. LockerKastner, Amsterdam, mevrouw Spies-Hooykaas, Eind hoven. Zuidelijke afdeeling. Breda—E. M. H. C. J—6 Om den Trcslingbcker. 3e ronde. TilburgVictoria 23 DAMES-HOCKEY. 2e klasse. O. K. Laren Amsterdam II—Fit H. B. S. II—B.D.H.C. nl Rood-Wit II—H. B. S. KievitenHJ3.M. II Te WerveBreda DordrechtVictoria II 1—0 6—0 0—3 1—0" 2—1 0—5 0—0 Onder protest. Onder protest. DE RANGLIJSTJES. Eerste klasse. gesp. gew. gel. verl. pnt. v. t. H. D. M. 9 6 3 0 15 23—10 Haagsch Lyc. 9 6 2 1 14 30—9 Amsterdam 9 6 1 2 13 22—9 H.O.C. 10 4 3 3 11 20—12 Hilversum 8 5 0 3 10 30—13 M. H. C. 11 3 3 5 9 13—19 't Gooi 10 3 0 7 6 9—29 Bloemendaal 10 0 5 5 5 11—21 T.O.G.O. 10 1 1 8 3 16—52 Tweede klasse A. Bloemendaal 2 10 6 3 1 15 22—12 Victoria 8 6 1 1 13 27—7 H. D. M. 2 10 3 3 4 9 20—21 M. H. C. 2 10 3 3 4 9 12—18 Delftsche stud. 9 2 4 3 8 7—29 H.O.C. 2 9 0 2 7 2 7—29 Derde klasse C. H B. S. 11 9 1 1 19 56—5 Kieviten 10 7 2 1 16 26—6 Leiden 2 10 5 1 3 11 16—18 Alkmaar 8 4 1 3 9 15—14 T.O.G.O. 3 9 3 2 4 8 10—27 Bloemendaal 3 10 1 2 7 4 11—22 Te Werve 2 10 0 1 9 1 4—46 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. Geeft uwe advertentie» op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prysverhooging aangenomen 22 by het Bijkantoor Handelsblad Wensing's (Alp. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 12