Het woord is aan 47e Jaargang No. 14288 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Dinsdag 21 Januari 1930 HAARLEM S DAGBLAD DIRECTEUREN: J. C. PEEREBOOM EN P. W. PEEREBOOM. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER HOOFDREDACTEUR: ROBERT PEEREBOOM ABONNEMENTEN: per week 0.27)4, met Geïllustreerd Zondagsblad f032 Per 3 maandenHaarlem en plaatsen waar een agent gevestigd is (kom der gemeente) 3-57)4. Franco per post door Nederland 3.87)4- Losse nummers 0.06. GeïlL Zondagsblad per 3 maanden 0-57)4, franco pee post. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerg: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Administratie 10724, 14825 Drukkerij 10122, 12713 Postgiro No. 38810 ADVERTENTIEN: 1—5 regels/ 1.75, elke regel meer 0J5. Reclames 0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en Aanbcd 14 regels 0.60t elke regel meer ƒ0.15. buiten Arrond. dubbele prijs. Onze Groentjes (Dinsdag. Donderdag en Zaterdag) 14 reg. 0.25, elke regel meer ƒ0.10. uitsl. i contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Weekabonnés. Uitkeeringen: Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet ol Oog 400.-, Duim f 250.-, Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger f 50.-, Arm- of Beenbreuk f 100. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. EERSTE BLAD HAAGSCHE CONFERENTIE. De Slotzitting. ROMMELIGE SFEER. ALLERMINST PLECHTIGE BIJEEN KOMST. (Van onzen Haagschen Correspondent). Neen, plechtig was de slotzitting van de conferentie, die dan toch maar werk gedaan heeft, dat voor Europa van groote beteekenis kan worden, allerminst. De internationale pers stond voor de deu ren. die toegang geven tot de ietwat magere tribunes der Tweede Kamer, langdurig te wachten. En met haar de hier te lande ge accrediteerde gezanten. Van wie wij gister morgen er reeds een aantal over het Binnen hof hadden zien komen, in de overtuiging, dat om half elf de plenaire en plechtige" zitting gehouden zou worden. Hun komst was tevergeefs alleen onder den hoogen druk der groote machten hebben de Oost-Euro- peeërs hunne zaakjes kunnen regelen. Maar hoe sterk die druk ook werkte, hoe Loucheur al zijn gaven van hoofd en karaker ter be schikking hield om tot resultaten te komen de Oost-Europeeërs bleven loven en bie den en zagen. Na don geheelen Zondagnacht doorgewerkt te hebben de Zondag zelve bad hen ook op het Binnenhof vastgehou den kwamen ze zoowaar gistermorgen om 11 uur weer bijeen, omdat nóg niet alles in kannen en kruiken was, omdat er telkens weer kwesties en kwestietjes rezen. En zelfs tot het allerlaatste moment bleven er reser ves waarmede in zijn slotwoord Jaspar een loopje nam: vóór de gedelegeerden tot teekening van verdragen en annexen over gingen, heeft de Tsjech Osusky nog op be paalde punten voorbehoud gemaakt. Om half elf kwamen velen tevergeefs. Te vier uur dan had de, gelijk gezegd, wei nig plechtige slotzitting plaats. Het was be paald rommelig. Er hing, toen de deuren tot de tribunes opengingen zoo'n katterige atmosfeer in de zaal er werd druk gerookt-, sigaretten, si garen en zelfs pijpen rondom de groote con ferentie-tafel; degenen, die den nacht had den doorvergaderd zagen er allerminst „uit geslapen" uit, met wat- voor „wakkere kerels" men overigens ook te doen had. Titulesco, groote, Slavische figuur Slavisch, ondanks zijn Roemeniër-zijn zag er al heel ver moeid uit. Er was een aanhoudend geloop en gedraaf van het secretarie-personeel, geani meerde gesprekken werden er niet gevoerd. Minister Beelaerts. die een aantal afgevaar digden ging begroeten, vond niet eens overal een geopend oor. Men verlangde naar het eind, men verlangde naar het eind als een moede wandelaar, voor wien telkens het doel van zijn reis scheen teruggeweken te zijn. Men verlangde naar het eind, maar zonder eenige blijdschao. Er was rumoer en geen plechtigheid. Zelfs toen Jaspar fel kloppend orde en rust verkreeg bleef elke plechtigheid en het ging toch om belangrijke beslui ten! buiten de deur. Wie het meest onder den indruk van het oogenblik waren, dat waren de aanwezige Hollandsche heeren, de presidenten van Eer ste en Tweede Kamer, minister Beelaerts, oud-minister van Karnebeek, graaf van Lyn- den van Sandenburg. burgemeester Patijn en de heer Pippel. griffier-chef. En de drie heeren van de Zwitsersche Staatsbank en de Zwitsersche regeering. De atmosfeer bleef rommelig tot het einde. Daarin kon de volledige verlichting, die pre sident van Schalk nog deed ontsteken, niets veranderen, noch het feit. dat midden onder de vergadering even gezorgd werd, dat de kalender „bij" kwam. Er waren duidelijke teekenen van verveling. Ook was de zaal niet meer overweldigend vol bezet reeds waren vele gedelegeerden afgereisd, ook velen van de buitenlandsche pers. Vooral de Duitsch- nationale journalisten maar hierin be hoeft geen moedwil gezien te worden wa ren geslonken in aantal. Jaspar opende. Hij begon, vrijwel oogen- blikkelijk daarna, met de voorlezing van het verdrag de annexen liet hij maar rusten. Na de evenvermeide reserves der Tsjechen (waarom sprak Benesj zelf niet?) en die van Portugal (dit land kreeg van Duitschland niet alles wat 't wel wilde!) begon het lang durige teekenen van het verdrag en de bij verdragen. Hoe Sir Maurice Hankey de heele „gescnie- denis" uit elkaar hield en deed houden is ons tot op dit oogenblik nóg een raadsel. En toen begreep Jaspar dat er een einde aan moest komen. Bovendien: de Duitschers wilden met den trein van 6.35 weg en het liep. hoewel de plenaire zitting om kwart over 4 begonnen was. al heel hard naar zessen. Jaspar verhief zich. Het verloop der zittingen kennen we uit ae verslagen. Er was geen tijd meer Duitschers. Oos tenrijkers, Oost-Europeërs. zU allen wilden weg met den trein van 6.35. Zij namen haas tig afscheidal te haastig. Er bleken nog een aantal stukken niet geteekend. Schober wilde reeds verdwijnen door het klapdeurtje, toen Jaspar met stentor-stem riep: „Herr Schober" ('t klonk, tusschen ons gezegd en gezwegen als: Herr Ober) en Herr Schober zette in groote haast nog enkele malen zijn verbindende handteckening. De aanwezigen kwamen in deining. Men stond allen op. met dit. gevolg, dat Jaspar de pitting niet een» officicei sloot, Wat mis schien gemakkelijk is voor de volgende con ferentie. Overjaren. Toen de Duitschers als eersten buiten kwa men zette de militaire kapel onder leiding van kapitein Boer het „Wilt heden nu tre denvan Valerius in. Zoolang de delega ties vertrekkende waren, speelde de kapel eerst Valerius' gedenckklanck door, om daar na tot wat vroolijker muziek over te gaan. Er zijn altijd criticasters, wien 't nooit naar den zin te maken is. Zoo stonden wij te mid den van een groepje toeschouwers, die het onderling zeer eens waren over de slechte keus van kapitein Boer volgens deze „men in the street" had hij moeten doen spelen: „Wie zal dat betalen?" Zie pagina 3 van het 2e blad). ERNSTIGE AUTOBOTSING BIJ HALFWEG. Ee'N DOODE. Hedenmorgen te ongeveer kwartier vóór negen had een ernstig auto-ongeval plaats op den Amsterdamschen Straatweg, aan de Oost zijde van Halfweg, ongeveer 300 Meter op Amsterdamsch gebied. Een uit Haarlem komende luxe-auto, toe- behoorende aan en bestuurd door den heer Van der Laan, te Aerdenhout, kwam in bot sing met een auto van de benzine-maat- schappij „Sinco". De luxe-auto werd geheel in elkaar gedrukt en de heer v. d. L. uit den wagen geslingerd. HU bleef naast de auto op den weg liggen. In een toevallig passeerende auto van den Amsterdamschen Gemeentelijken Genees kundigen Dienst werd de heer v. d. L., nadat door dokter Melchior te Halfweg de eerste hulp was verleend, naar het St. Ellsabeths- gasthuls vervoerd. De oorzaak van het ongeval ls vermoedelijk dat de bestuurder van de luxe-auto een an dere auto, die ook in de richting Amsterdam reed, wilde passeeren, daarbij waarschijnlijk de auto van „Sinco" te laat heeft opgemerkt, en door de gladheid van den weg niet tijdig meer kon stoppen. Nader vernemen wij, dat de heer J. G. van der Laan te Aerdenhout, die in zeer em- stigen toestand werd opgenomen, reeds vóór zijn aankomst aan het St. Elisabeths Gast huis is overleden. De volkomen vernielde auto is in beslag ge nomen door de Amsterdamsche politie, welke een onderzoek instelt naar de schuldvraag. CONSULTATIEBUREAU VOOR ALCOHOLISME. DE BIJEENKOMST VAN DONDERDAG A.S. Wij herinneren hierbij nog eens aan de bijeenkomst die Donderdag a.s. in „De Kroon" zal worden gehouden en waar ae heer J. H. Varekamp, tijdelijk leider van het Consultatiebureau voor Alcoholisme alhier en onder-directeur van het bureau te Am sterdam, doel en werkwijze der instelling zal uiteenzetten en het een en ander zal mede- deelen betreffende de bereikte resultaten. Voor hen die belang stellen in het vraag stuk van het alcoholisme dus een zeer be langrijke avond, die des te belangrijker is omdat de heer J. P. Strijbos zich bereid ver klaard heeft ter opluistering een mooie vogelfilm van den heer A. Burdet te vertoo- ncn en te verklaren- Wij hebben er onlangs reeds de aandacht op gevestigd daU indien niet meer giften in komen en niet meer personen contribueeren het. nuttige werk van het bureau zal moeten worden gestaakt. Ter vergadering zal de gelegenheid worden geboden in te teekenen voor een gift in eens of voor een jaarlijksche contributie. EEN MILLIOENEN LEENING. WORDT DOOR HAARLEM AANGEGAAN De agenda voor de raadsvergadering van morgen. Woensdag, is nog aangevuld met het punt 2a „aangaan geldleening". Wij vernemen dat daarover geen gedrukt voorstel van B. en W. zai komen. Nadere me- öedeelingen konden ons dan ook niet gedaan worden. Het college komt met een monde ling gedaan voorstel in den raad. Wel kun nen wij meüedeelen, dat dit de geldleening van eenige millioenen gulden betreft, waar over de wethouder van financiën reeds ge sproken heeft bij de behandeling der ge meen tebegrooting. Blijkbaar heeft het gemeentebestuur aan leiding gevonden om 'naast te maken met het sluiten van deze geldleening, omdat de geld markt daarvoor thans goed is. De leening van Rotterdam is dezer dagen ook goed ge slaagd. Ds. D. ETLERTS DE HAAN. De predikant van het Provinciale Kerk bestuur van Noord-Holland, Ds. D. Eilerts de Haan. predikant bij de Ned. Hervormde gemeente te Heilo zal 2 Februari veertig jaren predikant zijn: Van 1890 tot 1904 is hy predikant geweest jte Bcrgei„ hij yerd in 1864 geboren. Frederik van Eeden: Nimmer zullen wij de gevoelens van een andere persoon onmiddellijk kennen. VERKEERSONGELUKKEN. GECOMPLICEERDE AUTOBOTSING TE VELSEN. Te Velscn. Hedenmorgen had op den Rijksstraatweg nabij Santpoort tengevolge van den mist een gecompliceerde autobotsing plaaos. Een luxe-auto, bestuurd door Dr. K. uit Haar lem, rijdend in de richting van Velsen, reed op een langs den weg st-aanden melkwagen. Op zijn beurt werd de auto van Dr. K. aan-, gereden door een auto van een bloembol lenhandelaar uit Lisse. Nog steeds waren de botsingen uit afgeloopen, want- laatstge noemde wagen werd van achter weer aangereden door een met mest geladen vrachtauto, waardoor deze tusschen beide auto's bekneld geraakte. De auto van den bloembollenhandelaar werd het ernstigst beschadigd, zoowel aan de voor- als aan de achterzijde. De mestwagen kon zijn reis ver volgen, maar de beide andere auto's moes ten worden weggesleept. Eenige voorbij gangers kregen tengevolge van al deze bot singen lichte verwondingen. Te Haarlem. Op den Rijksstraatweg reed Maandag een handwagen, die door een auto gepasseerd werd. Een andere auto, bestuuTd door G. B. uit Beverwijk, wilde beide wagens passee ren, maar nam daarbij zijn draai niet goed. Hij botste tegen den handwagen op, die aan de kruk beschadigd werd. Om een erger aanrijding te voorkomen, reed B. nog wat meer naar rechts, maar kwam toen, nadat hij eerst nog een lantaarnpaal omver gere den had, in de wegsloot terecht. Dc be stuurder wist er nog juist bijtijds af te sprin gen, maar de heer W. F. uit Nijmegen, die in de auto zat, geraakte te water. Hij wist ex- zelf weer uit te kruipen. De auto werd door een kraanwagen uit het water gehaald en naar Beverwijk gesleept. Tegen den auto bestuurder wei-d procesverbaal opgemaakt. Maandagmorgen wilde de bestuurder van een auto op het Staten Bolwerk het tuinhek van den Raad van Arbeid inrijden, maar hij kon de bocht niet goed nemen en bleef op de rails staan. Op hetzelfde oogen blik naderde een tramrijtuig naar Bloe- mendaal, waarvan de bestuurder een aan rijding niet meer kon voorkomen. Van den auto werden een spatbord en een treeplank beschadigd. Tegen den autobestuurder werd proces-verbaal opgemaakt. DE STRAFZAAK TEGEN LIEBERMANN. DE EFFECTEN EN DE HYPOTHEKEN. Deze vierde dag van de strafzaak tegen Liebermann in hooger beroep dienende voor het Hof te Amsterdam vangt aan met een geheel bezette tribune en een goed bezette zaal. Nadat Liebermann naar de vordachtcn- bank is geleid doet een zijner verdedigers, mr. Duys, onmiddellijk mededeeling van liet- feit, dat Sedeyn bereid is naar Amsterdam to komen om als getuige te worden gehoord. Met den deskundige, mr. A. S. van Nierop be spreekt de president vervolgens de in dé vo rige weck behandelde transacties met de ef fecten van de Bank en de hiervoor aange nomen boekwaarde. Wanneer Liebermann met een vloed van woorden zijn houding tracht te rechtvaardigen, daarbij om- opmer kende. dat de accountant Smit meer om-, dan uitgekocht is. antwoordt de preside:-.:: „U moet niet denken, dat wij maar alles aannemen, wat U zegt". De procureur-generaal deelt hierna mede, dat hij een medisch attest heeft ontvangen, meldende, dat notaris Kerkman om gezond heidsredenen niet kan worden gehoord. Ver volgens wordt gehoord de heer F. A. van Breggen. die destijds bediende op het kan toor van notaris Sterkman is geweest. Volgende getuige is de heer E. Schansem.i, gewezen boekhouder bij de Veendainmer. Ge tuige heeft, toen hij wist. hoe de betaling zou plaats vinden niet de beteekenis gerealiseerd van het feit, dat er hypotheken uit de bank gingen. In de vergadering van 25 Juni was hij getuige van het teekenen van de acte. Hij heeft ook meegestemd, naar spreker gelooft, gaf een der advocaten de namen der com missarissen op. Zoolang getuige in de kamer was heeft Liebermann geen mond open er- daan. De geheeie transactie is niet dadelijk geboekt, dit Ls pas einde Juli of Augustus ge schied, aangezien er tevoren geen gegevens waren verstrekt. WEER EEN VORSTELIJKE VERLOVING? PARIJS, 21 Jan. (VJD.) Naar een der ochtendbladen uit Rome meldt, verluidt in hofkringen aldaar, dat de Koning van Bulga rije bij zijn bezoek aan Rome cc hand van Prinses Giovanna gevraagd heeft. De verloving zou in den zomer cn het huwelijk in de herfst van dit jaar plaats hebben. EéN DAG KONINGIN. (Miss Holland is na één dag schoonheidskoningin te zijn geweest reeds weer onttroond, omdat bleek dat zij drie of vier jaar ouder was dan de leeftijdsgrens van 25 jaar.) Miss Holland, één dag koningin. Heeft nu reeds weer haar troon verloren, Ach, 't zelfde lot is in deez' tijd, Aan menige vorstin beschoren; 't Is wel een bitter hard gelag. Voor deze juffrouw Emmie Kuster. Haar kroon vervalt na eenen dag. Aan haar Breda'sche schoonheidszusler; Maar als haar zoo de roem en eer Met één slag weder zijn ontnomen. Rest haar de troost, haar schoonheid is Hierbij niet in 't geding gekomen: Zij heeft, of iemand heeft voor haar, Heur leeftijd niet goed opgegeven, En hier gold vijfentwintig jaar, Als hoogste schoonheidsgrens in 't Leven; Ik ben, toen ik dit nieuwtje las. Moet ik bekennen, wel geschrokken, Bedriegerij komt niet te pas. Wel foei. hoe kon men daarom jokken; Maar toen ik het nogeens bekeek, Toen is bij mij 't idee gerezen. Dat het. per siofc zoo'n rare streek, Toch eigenlijk niet hoeft te wezen; Men moet niet steeds het slechte zien, En niet te gauw een oordeel vellen, 't Is mogelijk dat zij misschien Niet voor haar vierde jaar kon tellen. P. GASUS. DE VLOOTCONFERENTIE LONDEN GEOPEND. TE REDE VAN DEN ENGELSCHEN KONING AMSTERDAM, 21 Jan. (V.D.) De ge heeie wereld heeft hedenmorgen de opening van de Vlootconferentie te Londen in de „Royal Gallery", het Hoogerhuis, bijgewoond, zij het op grooten afstand. Niet minder dan ongeveer 150 radiostations in Amerika, de meeste radiostations in Europa en ook Hil versum hebben de openings-redevoering van deze zoo belangrijke conferentie uitgezonden of her-uitgezond en. Bijna tien minuten later dan was vastgesteld ving de Koning van Engeland de openingsrede voor de conferentie aan. Hij begon met de gedelegeerden van de staten, die aan de Conferentie deelnemen, n.l. Engeland, Frankrijk, Amerika, Italië en Japan en de Britsche dominions, welkom te heeten. De Koning wees erop, dat bij de be perking der bewapening rekening moet worden gehouden met de veiligheid van dc naties. Sinds den grooten oorlog zijn echter alle volken ervan overtuigd, dat niets ongedaan moet worden gelaten om een herhaling van deze gruwelijke en onmenschelijke tragedie te voorkomen. De beperking der bewapening moet zoover gaan als de veiligheid van de landen toelaat. De Koning wees vervolgens op de groote successen van de conferentie te Washington in 1922 betreffende ae beperking van den aanbouw van slagschepen en luchtstrijdkrach ten: Thans moet het werk van Washington worden voortgezet. De conferentie moet niet werken voor zelfzuchtige en nationale be langen, doch moet geïnspireerd zijn door de belangen van de mens'chheid In het alge meen. De Koning zei verder de beraadslagingen van de conferentie met groote belangstelling tc zuilen volgen, beraadslagingen niet alleen in het belang van de landen, die u hier ver tegenwoordigt, doch voor de menschheid in het algemeen. „Ik vertrouw ernstig, dat de resultaten van deze conferentie zullen leiden tot onmiddellijke vermindering van de zware lasten, cie door de bewapening op de volken van de wereld drukken". Tenslotte sprak de Koning de hoop uit, clat de resultaten van de Vlootconferentie het bij eenroepen van de algemeene Ontwapenings conferentie, die het ontwapeningsprobleem in zfjn geheel zal behandelen, zai verhaasten. Daarna vingen de leiders der delegaties met hun toespraken voor de openingszitting der Conferentie aan. De rede van den Koning duurde ongeveer zeven minuten. Nadat de rede van den Koning in het Fransch was vertaald, voerde Stimson, de leider der Amerikaansche delegatie het woord om te verklaren, dat hij zich gelukkig achtte, den Britschen minister-president te kunnen begroeten als den man, die het initia tief heeft genomen tot het bijeen roepen dezer conferentie. Hij hoopte daarom ïxamens alle delegaties te spreken als hij MacDonald ver zocht het voorzitterschap van deze conferentie te willen aanvaarden. Namens de Fransche delegatie sloot Tardieu zich bij dit verzoek aan. MacDonald dankte voor hot in hem gestelde vertrouwen, vervol gens hield hij zijn groote rede. UITSLAG VEILING. Uitslag der veiling, gehouden in het Alge meen Verkooplokaal, Nieuwe Gracht, op Maan dag 20 Januari. Een pakhuis of werkplaats met opgaande bovenwoning met open grond aan de Max wellstraat 32 en 34. f 6700. Toeset. Een huis en erf te Haarlem-Noord aan den RUksstraatweg 283, f 5255. M. Ebbing. Een woonhuis met schuurtje en erf te Haar lem aan de Maxwellstraat 28 en een woon huis met schuurtje en erf te Haarlem aan de Maxwellstraat 30. Gecombineerd f 10425. F. A. Groen. Een huls met erf cn tuin te Haarlem-Noord aan de Bankastraat L f 4015. P, 1. t. d. Berg- Het Belangrijkste. Ernstige autobosing nabij Halfweg. (pag. 1, le blad)'. De reorganisatievoorstellen van het Burger lijk Armbestuur. (pag. 1, le blad). Haagschc Conferentie. Dc slotzitting en de ondcrteckening van de protocollen. Een rede ran Jaspar. (pag. 1, le blad en pag. 3, 2e blad). De groote uitvoeringen van Toonkunst. (pag. 2, lc blad en pag. 1. 2c blad) Lloyd George antwoordt Lord Grcy. (pag. 4, 3e blad). De Londensche Conferentie. (pag. 1, le blad en pag. 4. 3e blad) (Voor de laatste berichten zie men de 2de pagina van het Eerste Blad). ARTIKELEN, enz. Over de nazorg cn het onderwijs aan Zwak zinnigen. (pag. 1, 2e blad) C. J. Groothof f: Door de internationale Sporttoereld. (pag. 3, 3e blad». Zandvoortsche Causerie. (pag. 2, 3e blad). ERNSTIG INCIDENT IN EEN VERGADERING TE ROTTERDAM DEN VOORZITTER PEPER IN DE OOGEN GEGOOID. In de gistermiddag onder presidium van den heer B Wilton te Rott erdam gehouden vergadering van aandeelhouders van dc N. V. Frank Rijsdijks industrieele ondernemingen heeft zich voordat dc vergadering ge opend was, een incident voorgedaan, meldt het. Hbld. De directeur van de N.V.. de heer S. Si mons Sr., wilde zich kort voor het begm van de vergadering naar de bestuurstafel bege ven, teneinde dc presentielijst te teckenen, toen hij werd tegen gehouden door een fa milielid van hem, dat een dreigende houding tegen hem aannam. In dien tusschentijd heeft een andere persoon kans gezien, den directeur van de N. V. een handvol peper In het gelaat te gooien, waardoor deze totaal verblind werd. In de consternatie welke in de volle vergadering naar aanleiding van het gebeurde ontstond, wist de dader nog juist te ontkomen. Er werd onmiddellijk ge telefoneerd om een dokter cn om politie en zoodra de medicus aanwezig was heeft hij den heer Simons voorloopig behandeld, waarna deze ter definitieve behandeling naar het ziekenhuis aan den Coolslngcl ls gebracht, waarna hij ter verpleging in het ooglijdersgesticht werd opgenomen. Inmiddels was de politie ln de zaal geko men cn uit hetgeen eenige getuigen wisten mee tc deelen bleek dat do dader een zekere Sigfried Simons uit Den Haag moet zijn. Dc politie heeft onmiddellijk een onderzoek in gesteld. z Nadat men tot rust was gekomen, nam de heer B. Wilton het woord. Spr. betreurde het gebeuren cn naar zijn oordcel moet de persoon, die het feit heeft gepleegd, niet an ders dan krankzinnig worden verklaard. Wat gebeurd is. mag in een geordende maat schappij niet voorkomen. Zonder incidenten verliep verder dc ver gadering. DE REORGANISATIE-VOOR STELLEN VAN HET BURGERLIJK ARMBESTUUR. Over de meerder- en minder- heid in B. en W. WAT ZAL DE RAAD DOEN? In de raadsvergadering van Woensdagmid dag komt het voorstel van do sociaal-demo cratische raadsfractie tot reorganisatie van het Burgerlijk Armbestuur in een dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon aan de orde. Er bestaat veel belangstelling voor deze zaak. Onze lezers weten, dat de meerderheid van het College van B. cn W. zich ten gunste van een reorganisatie heeft uitgesproken. Nader vernemen wij. dat de minderheid gc- gevormd wordt door de heeren Mr. J. N J. E. Heerkens Thijssen, wethouder van armenzorg en W. Roodenburg Aanvankelijk werd ver wacht, dat ook de burgemeester, de heer C. Maarschalk, zich onder de tegenstanders zou scharen, maar tenslotte heeft hij zich aange sloten bij de voorstanders in het college, Mr. M. Slingenberg en Mr. J. Gerritsz. Er heeft eenig verschil van meening be staan over de vraag welke beteekenis gehecht moet worden aan het voorstel van de meer derheid van B. en W„ om den raad zich ln principe tc laten uitspreken. Blijkbaar moet het voorstel zoo opgevat worden, dat ah- :!e raad zich met dat voorstel vereenigt. B (n W. later met een uitgewerkt voorstel zullen komen, zoodat eerst dan beslist zal worden welke diensten onder het Maatschappelijk

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 1