H. D. VERTELLINGEN. nOTOMOTHlBK FLITSEN AMSTmBMM AUTOMOEIEN STADSNIEUWS Daargaal je schoone ï—pahje, schavuit!-^ FEUILLETON ONTWARDE DRADEN. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 21 JANUARI 1930 (Nadruk verboden; auteursrecht voorbehouden), door WILLY VAN DER TAK. Suggestie. Stijf van dc kou, mot oogen. die absoluut wilden tranen, met handen, die tintelden en schrijnden in de reusachtige handschoenen, die Maria voor hem haastig gekocht had en met teenen, over welks al ol' niet bestaan hij sinds dagen in de meest afgrijselijke onze kerheid verkeerde, en zich de meest ramp zalige mensch ter wereld voelend, steeg me neer Bergsma in het trammetje, dat hem huiswaarts voeren zou. De hemel zij gepre zen: thuis! Waar voor elk raam een dubbele tochtdeken hing, waar vijf kacheLs den hee- len dag door gloeiend rood stonden, waar Je viel over de warme stoven en kruiken en waar het waarachtig nog zoo koud was, dat de wollen pantoffels, die nu al sinds jaar en dag zijn voeten 's winters warmden, tekort schoten, en dat een groote pet, en de paars en wit gestreepte das, die Maria net te rech ter tijd afgekregen had, een ware uitkomst bleken. En steunend en zuchtend, terwijl de wind langs hem heen gierde, en zijn ijskoude voeten hem bijna niet meer dragen wilden, dook meneer Bergsma zijn neus dieper in Maria's paars met witte creatie en verloor het laatste beetje moed, dat hem nog restte. Dit was niet meer om uit te houden! Hij werd ziek op die manier! Wie weet, had hij al een zware bronchitis of longontsteking onder de ledenWanneer had Maria ook weer gezegd, dat hij voorzichtig moest zijn met dien hoest? GLsteravohd nog! En die rillingen die hem maar steeds van top tot teen doorliepen, dat kon toch niet goed zijn! Dc mensch moest toch van nature gewapend zijn tegen de kou, en er zich niet zoo ellendig onder voelen als hij! Hoofdpijnen, sedert da gen al. en dte tintelende, ijskoude handen, en nu! alweer zoo'n niet te onderdrukken ril ling. Sidderend mikte meneer Bergsma's hand den sleutel naar het slot. en juist, toen tot tweemaal toe een poging om hem om te draaien mislukt was, besefte hij, dat het eigenlijk niet aanging, om den toestand lan ger en bagatelle te behandelen. Hij mocht het zich niet langer verhelen: dit ging mis loo- pen als het niet al mis was. Zijn hoofd, zijn arme hoofd! Alsof een ijskoude band om zlin slapen maar perste en perste! En die rillingen! O. lieve huh-help! Het was niet om xiit te huh-houden! Huu! Weer een! bronchi tis longontsteking zes weken minstens het kantoor! Alles In het honderd Ver meer. die den boel geen twee dagen alleen aan kon! En rillend haalde meneer Bergsma den sleutel weer 'uit het slot- en kouwelijk in elkaar gedoken, met schuifelende zwakke pasjes, keerde hij op zijn schreden terug. Daar was maar één uitkomst: de dokter. En hoe eerder, hoe beter! Zes weken! En diep zonk zijn neus weg in zijn das. en zijn moed in zijn schoenen, en het was een armzalige figuur, die tenslotte het eind van den langen lijdensweg bereikte, en volkomen onmachtig om het geklapper van zijn tanden te bedwin gen, aan don ijskoud en. koperen bel boven het naamplaatje met de dec.imeterlange ijs pegels trok. Eén. twee. drie, in hemelsnaam! Wat zou het komende half uur hem brengen? En toen het halve uur verloopen was, t.rad meneer Bergsma weer naar buiten, wel bleek, nog ietwat huiverig rillend, maar de uitdruk king van opperste, maar geresigneerde wan hoop was van zijn gezicht verdwenen. Troost volle woorden zongen een melodie vol zoete verwachting door zijn gemarteld hoofd, en zijn stap leek iets fermer, zijn houding wat rechter. Coué, had de dokter gezegd. Coué, en niemand anders, zou in deze harde tijden zijn steun en toeverlaat zijn. Wat bleef Coué te gen beter weten in, star en koppig volhouden, toen het niet voorbij ging? ?a passe, ca passé. En het ging voorbij Wat zei meneer Bergsma toen hij dacht, te zullen sterven van de kou? Wat. is het warm! Wat is het warm! En hij zou het warm krijgen. Zou hij heusch. En meneer Bergsma beti-ad het. Vondelpark en vol goeden moed prevelden zijn verstijf de lippen: „Wat is het warm, wat is het warm!" En aan het eind van het Vondelpark haal de hij zijn handen uit zijn zakken en waren zijn lippen wat minder blauw en konden ze wat sneller zeggen: „Wat is het warm! Wat Is het warm! Wat is het warm!" Hij liep de van Bacrlestraat door en bleef hardnekkig volhouden, dat het toch zoo warm was. ..Wat is het warm, wat is het warm!" En toen hij den Willemsparkweg insloeg, stond zijn kraag open en trok hij z(jh das wat wijder, en al loopende en mompelende trok hij hem uit en stak hem met zijn handschoe nen in zijn zak. „Wat is het warm. wat is het warm!" Op zijn neus begonnen een paar glinsterende druppeltjes te parelen, en „Puuh, wat Is het warm!" en hij zette zijn jas lek ker open. Neen, het was niet om uit te hou den. „Wat is het warm! Wat is het warm!" En met een zwaai haalde hij zijn zakdoek te voorschijn en wlschte zijn gezicht af. „Wat is het warm, wat is het warm!" En terwijl de wind gierde en blies en een enkele sneeuw vlok begon neer te dalen uit de grijze lucht, zette meneer Bergsma zijn hoed af en nam zijn jas over zijn arm. „Wat is het warm!" Op den Koninginneweg stortte hij plotse ling Ineen. Hij werd opgenomen met een zonnesteek. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cta. per repel. 24 JANUARI -2 FEBRUARI RAI MOTORRIJWIELEN GEOPEND VAN I IOVM.-5NM; ÖNM-ION.M I HAARLFMSCHE KUNSTKRING. Amerikaansch modern proza. Het bestuur van den HaarL Kunstkring schrijft ons: Op Woensdagavond e.k. zal mevrouw Jeanne van SchaikWilling om acht uur in Hotel „Den Hout" voor de leden van den Haarlem- schen Kunstkring een lezing houden over Amerikaansch Modern Proza. Het bestuur heeft namelijk uit overweging van de steeds belangrijker wordende Ameri- kaansche litteratuur eenige oriëntatie daar omtrent niet overbodig geacht. Men kent hier nagenoeg niets van de Ameri kanen; hoogstens zijn Sinclair, Lewis en Fanny Hurst bekend (de laatste in de verta lingen van mevrouw van Schaik!) Maar Dreiser en Thornton Wilder, Hcrges- heimer, Sherwood Anderson. John dos Passos, Edith Warton (om slechts enkelen te noemen) zijn hier vrijwel onbekend. En nu kan men toch werkelijk niet volstaan met de Vereenigde Staten te vereenzelvigen met Ford en Pickford. de Volstead-act en de speculatie! Men realiseert te weinig dat de melting-pot der naties allerbei buitengewoon interessante figuren op cultureel gebied te voorschijn brengt. En vooral voor het lezend publiek met name voor diegenen, voor wie kunstwaarde iets beteekent worden rijke domeinen daar ginds ontgonnen. v JUBILEUM. Donderdag 23 Januari hoopt de heer M. de Graaf, vuurwerker aan de Centrale Werk plaats, den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar in dienst kwam der Spoorwegen. OPMERKINGEN VAN LEZERS. GEVAARLIJKE RAILS. De heer J. P. G. schrijft ons om.: „In de Hazepaterslaan is men met het weg nemen van de rails der vroegere Ceintuur baan geëindigd, bij de bocht op den Wagen weg en aldaar liggen nog intact een dubbel stel rails met kruising, tot aan den toegang tot den Koninginneweg. Daar deze rails rechts liggen en een groot gedeelte van de breedte van den weg in beslag nemen, zijn fietsers, komende van den kant van Heem stede of Bosch en Vaartkwartier, bij het zeer drukke verkeer gedwongen steeds aldaar tus- schen de rails te rijden, met het gevolg dat men daar herhaalde malen ziet slippen en vallen en het, vooral met regenachtig weer, hoogst gevaarlijk Is. als auto's achterop rij den. Deze rails zijn niet weggenomen, vermoe delijk wegens de kosten, omdat de weg hier geasphaltcerd is, maar in dit verband moge dienen dat het een blokjesbestrating is, het geen dus de kosten zeer zeker zal vermin deren. Maar al zouden de kosten, om over deze 150 Meter de rails weg te nemen, wat hooger zijn, is dit m.i. geen reden om het na te laten. Het veilig verkeer eischt wegneming der rails. Het zal op den weg van Openbare Wer ken liggen hier een noodzakelijke verbete ring aan te brengen, daar de Directie van de tram beweert er niet mede te maken te hebben". ONTSFANXINGSVEREENIGING „ONS GENOEGEN". De Ontspanningsvereeniging „Ons Genoe gen", gaf Zaterdagavond in het. gebouw van den Haarlemschen Kegelbond een tooneel- en cabaretavond, waarvoor groote belangstelling bestond. Toen de voorzitter, de heer S. van der Wateren, te ongeveer half negen met een kort woord de bijeenkomst opende, was de groote zaal geheel gevuld met. een schare in gespannen afwachting van de dingen die komen zouden- Dat zouden zijn: een paar tooneelstukje3, op te voeren door leden van de tooneelclub der vereeniging en dan zou het eerst onlangs opgerichte kinderkoor zich doen hooren. Laat ons maar dadelijk zeggen dat het op treden van dit koor, onder leiding van den heer A. G. Prent Jr., veel hoop gaf voor de toekomst. Wat nu gepresteerd werd was den korten tijd van voorbereiding in aanmerking genomen, al heel aardig. In drie weken waren zeven liedjes ingestudeerd, die een vlotte vertolking genoten. Welverdiend was dan ook het woord van dank dat de voorzitter tot den heer Prent sprak. De dames Heinsbergen (mej. A. Wijtkamp was verhinderd en B. De Vries, die onderscheidelijk de piano- en vioolbegeleiding op zich genomen hadden, kregen bloemen. De tooneelclub had zich gewaagd aan een dramatische schets in één bedrijf: „Naar 't Huis", van In te Onsman en een klucht van J. J. Rentmeester: „Een pootig wijfje". Dat uit geen van beide stukjes nog geheel gehaald werd wat er in zit. moet. geweten worden aan twee dingen: ten eerste dat wij hier nu eenmaal met dilettanten te doen hebben, die de schoone toona^speeikunst in hun vrijen tijd beoefenen en ten tweede dat eie spelers gehandicapt werden door de beperkte ruimte die het podium hun bood. Toch hadden beide" stukjes-'zecr veel succes en bij de klucht weerklonken telkens lachsalvo's in de zaal, zóó dat soms de spelers niet te verstaan waren. De ambitie om wat goeds te leveren, is zeer zeker bij de leden der tooneelclub aanwezig. Onder hun regisseur, den heer W. J. van Alffen, moeten zij hun studie maar met ijver blijven voortzetten. Een aangename aanvulling vormde het op treden van „The Happy Band", het accordeon kwartet onder leiding van den heer E. Paap, dat ook voor de dansmuziek zorgde bij het bal dat zeker nog tot Iaat zal geduurd heb ben, te oordeelen naar de goede stemming die op dezen avond heerschte. ST. RAPHAëL. De afd. Haarlem van dezen R.K. bond van Spoor- en Tramwegpersoneel houdt a s. Don derdag een vergadering om het rapport der classificatie-commissie te bespreken. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Terug te bekomen bij: Gerritsen, Hout plein 8. tramabonnement; Bur. v. Politie, Smedestraat, bus; Bur. v. Politie, Smedestr.. ceintuur: Versteeg, Donkere Spaarne 10, idem; Bur. v. Politie, Smedestraat, deur knop v. auto: Jansen. Timorstrnat 124, étui met inhoud; Blom, Kweekerij Zijlweg, don- ker-bruine hond: Bur. v. Politie. Smedestr, handschoen: Diekman, Brouwersstraat 134. portémonnaie met Inhoud; Klein. Ben Vil- joenstraat 26, idem; Schouten, KI. Houtweg 1, sleutel; v. Wijk, A. L. Dyserinckstraat 82. autosleutel; Verhoef. Adr. Loosjestraat 23. sleutels; Bur. v. Politie, Smedestraat, touw: Hondjes. Emmalaan 1, vulootlood. VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1539 DE SCHRIJFTAFEL-LADE Je constateert dat de la van je schrijftafel in verwarring is en besluit eens grondig op te ruimen hier is een rekening van Jansen na lang debat besloten die te bewaren tot het vaststaat of ze al dan niet betaald is een brief van tante Martha moeder merkt op dat daar iets in staat, dat ze nog voor tante moest doen je vindt een adres, op de achterzijde van een envelop en be sluit niet meer we* tende wat het betee kent, het te bewarea drie circulaires, een oude lidmaatschaps kaart en een verval len dienstregeling gaan op het stapeltje voor de prullemand je wilt de brieven weggooien die Jantje uit zijn zomerkamp heeft gesohxeven, maar je vrouw ver zet zich daartegen een half uur later merk je dat wat weg kan en wat blijven moet hopeloos door een geraakt zijn en aangezien op dat moment bezoekers komen, schuif je alles maar weer in de la tot een toekom- stigen zeer onbe- stemden datum (Nadruk verboden). VISSCHERIJ-UITKOMSTEN. DE BESOMMINGEN. Maandag waren aan den Rijksvisoh- afsiag 35 stoomtrawlers en 6 loggers. De besommingen waren: Trawlers: Derlca H f 3200, Derica V f 6300, Derica VI f 2000, Derica VIII f 1900, Derica XI f 2400, Derica XII f 2800, Derica Xni f 2300, Derica XIV f 4900, Clara Nicol f 3300. Nelly Geziena f 2200, Mary f 3600. Odin f 4400, Nelly f 3600, Baldur f 2800. Plutos f 2000, Ini f 2200, Westland f 2400, Begonia f 2400. Proef f 2400, Beka f 1700, Rijnstroom f 2800. Avanti f 2700, Maasland f 3300. Rotterdam ÏJ.M. 105 f 2300, Zaanstroom IV f 5700, Mascotte f 2000, Poolzee f 3100, Pieter Cornells f 4900, Anna Joziena f 3600. Noordpool f 3500, Urania f 2300, Jhr C. H. v. d. Brandeler f 1300, Do nald f 3600, Raaf f 2100, Gerard f 4700. Loggers: K.W. 175 f 770, K.W. 167 f 295; K W. 36 f 680. K.W. 138 f 634, K.W. 20 f 790, K.W. 144 f 1020 BRIEVENBUS. De directeur van het postkantoor te Haar lem deelt, mede. dat op 21 Januari een brie venbus zal worden geplaatst aan de Marnix- straat hoek Kweektuinstraat JUBILEUM C. A. MARTIN De heer C. A. Martin vierde Maan dag zijn 25-jarig jubileum in dienst van de l'irma Joh. Enschedé en Zonen. Hij werd des morgens gecomplimenteerd door het lid van de directie den heer Mr. B F. Enschedé en door den secretaris van de ifrraa, den heer A. D. Huysman, die de felicitatie vergezeld de den gaan van een stoffelijk blijk van waar deering. Ook de collega's van zijn afdeeling, de lettergieterij, schonken een enveloppe met inhoud, waarbij de heer Reinders het woord voerde. Bovendien kreeg de jubilaris bloemen, ook van de administratie van de lettergieterij. En zijn Jubileumsdag was te vens een dag verlof. INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIK* KELING EN HAARL. BESTUREN BOND. Door beide organisaties wordt a.s. Woens* dagavond 22 Januari een bijeenkomst ge houden waar de heer v. d. Hoeven, hoofdbe stuurders van den Sigarenmakers- en Ta- baksbewerkersbond een lezing zal houden over de Ziektewet en haar uitvoering. Dit onderwerp is van zeer veel belang voor de arbeiders, verwacht wordt dat velen deze bijeenkomst in de Centrale zullen be zoeken. TOURNEE WILLY DERBY. Naar wij vernemen zal Vrijdag 24 Januari a.s. in den Schouwburg aan den Jansweg op treden de gevierde Hollandsche numorist Willy Derby met zijn gezelschap, dat o.a. bestaat uit Pauli, den vermakelijken manipu lator, Delysia en Partner, de verbluffende mnemo-technikers. Joop de Leur heeft de be geleiding op zich genomen. Willy Derby had onlangs voor de Radio een groot succes. Zeer velen zullen dus deze voorstelling willen bijwonen. In andere plaat sen trad deze humorist steeds voor volle zalen op. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. Hindert niet. met_ üPFer zóó weer uit! Eenige avonturen van don Engelschen Meester-Spcurdcr HERBERT PORTER. 10) Het Rennissaneepnleis van Graaf Kjellnnd kwam blinkend wit uit tusschen de rij villa's, die aan beide zijden van de Frcderiksberg- allee staan, als een schitterend slot van een sprookjesprinses. Het wiegend rhythme van een wals trilde zingend door den nacht en een honderdvoudig gewirwar van vroolljke stemmen klonk als een koor van levensvreug de tot op de stille straat. De auto hield met een schok stil voor het hoofdportaal. De portier ln zijn prachtige livrei, den staf Jn de hand, nam zijn steek af en ging naar den auto toe. „Kunt u zorgen dat ik den hoofdcommis saris der politie even te spreken krijg?" De portier haalde zijn schouders op en zei op beleefden toon: „De commissaris is tien minuten geleden weggereden". „En waarheen?" „Ik weet het niet Waarschijnlijk niet naar huis. Een van dc inspecteurs heeft hem ge beld". Herbert. Porter bedankte terwijl hij zijn hoed afnam en ging langzaam naar zijn auto toe. „Ik heb vandaag geen geluk", mompelde hij. Toen tastte hij in zijn zak en betaalde den chauffeur. „Ik heb u niet moer noodig". t Een minuten lat©? was d$ auto yer- dwenen. Herbert Porter stak zijn handen diep in de zakker, van zijn overjas en ging langzaam en nadenkend door de Frederiksbergallee in de richting van de Vesterbrogade. En terwijl hij met zware passen verder liep kwam er een donkere uitdrukking op zijn gelaat, cn een grimmig lachje verduisterde zijn trek ken. Er lag een dikke wit.te nevel over de grijze wateren van de Oresund. Ver in het Oosten, achter de nauw zichtbare oevers der Zweed- sche kust, lag een vurige streep boven de ho rizon. Met gloeiende pijlen boorde het licht van den komenden dag in de zware nevel massa's door, die onwillig moesten wijken. Een kwartinr lang duurde deze verbitterde strijd tusschen dag en nacht. Toen verdwe nen de nevels in het water en de stralende zon overwon, glimlachend als een ontwakend kind en schoot haar stralen' neer op de Noor- sche landen. De heer, die ongeduldig aan de landingsbrug heen en weer liep, trok bibbe rend zijn jas dichter om zich heen en keek zoo nu en dan den weg af, di? naar Hellerup gaat. Een zacht gebrom werd waarneembaar in de stilte van den morgen en werd lang zamerhand luider. Een paar minuten later kwam om de bocht van den landweg een auto in snelle vaar aanrijden. Uit den wagen, die met een schck bij de landingsbrug stopte, stapten Directeur van Dymen en een jongere man. die zorgvuldig eenige voorwerpen in den wagen terecht legde. „Goeden morgen, meneer Carstens", zei van Dymen, terwijl hij den tooneelspcler de hand £aL, „U overtreft mij uo£ ia stiptheid. U veroorlooft mij. dat ik u mijn operateur voorstelMeneer Skansen ls een der flink ste assistenten ln de filmbranche. U zult wel met zijn opnemingen tevreden zijn, denk ik. En nu zullen we. als u 't goed vindt, het korte eindje maar te voet gaan. Ik zou u onder weg nog gaarne een paar instructies willen geven. V. meneer Skansen. wilt wel nakomen in den auto met uw apparaat „Zoo. meneer Carstens". begon de directeur, terwijl hij zijn hand vertrouwelijk op den arm van den too- neeLspeler legde en Langzaam met hem ver der wandelde. „Uw rol zal, zooals ik u in 't kort. reeds vertelde ongeveer zoo zijn: „Meneer Johnstrup speelt in onze film de rol van dictator. Hij heeft zijn macht mis bruikt vioor de dochter van zijn maarschalk dat bent u tot een liefdesverhouding te dwingen, terwijl de vader zijn leven dagelijks voor zijn heer in de waagschaal stelt. Het drama speelt ongeveer in het jaar 1830. De koning vertoeft op een donkeren nacht op een van zijn landgoederen om de dochter van zijn veldheer te bezoeken, die daarheen is gebracht. Dus, deze bedrogen vader, deze maarschalk, dat bent u. Een intrlgeerende hopman heeft den maarschalk een briefje gegeven, dat de koning aan cle dochter geschreven had. De maarschalk, die 't handschrift van zijn vorst natuurlijk kent. komt buiten zichzelf van woede, verdriet en jalouzie, vliegensvlug in het land terug. Den heelen nacht sluipt hij rondom het huis. Eindelijk, tegen den morgen, ziet hij, dat de vorst het huis verlaat en den weg neemt, die naar het tuinhek gaat. Achter struikgewas verschuilt zich de verbolgen vader. Juist als de vorst bij de tuinpoort komt en de hand op de klink legt, vliegt de maar schalk uit dc suuiken naar voren, trekt zijn pistool en richt dit op den vorst. De maar schalk geeft vuur en de vorst valt neer. De maarschalk staat een poosje stokstijf. Dan komt. ineens het bewustzijn wat hij ge daan heeft. Hij rukt de poort open en laat zich op het lijk van den koning vallen. Menschen komen aanloopon. Men neemt den maarschalk, die geen weerstand biedt, gevangen Zoo ongeveer had ik mij deze scène ge dacht. Ik weet wel: er is een klein gevaar aan verbonden, dat meneer Johnstrup, de leek, de heele opneming door zijn onerva renheid kan bederven. Daarom verlaat ik mij op u, meneer Carstens. U. met uw routine en uw talent, moet er zorg voor dragen, me neer Johnstrup mee te sleepen Maar. in het uiterste geval nemen we nog een tweede proef opneming vóór we de eigenlijke film in de costuums laten opnemen". „Papa!" Meneer Carstens keerde zich om. Uit een zijweg, die tusschen de elzenstruiken liep kwam Ellida, zijn dochter vlug aanloopen. Verbaasd ging haar vader naar haar toe. „Hoe kom jij zoo vroeg hier, kind?" „Ik kon het thuis niet uithouden, vader" hijgde ze, terwijl ze haar hand op haar borst legde, die hijgend op en neer ging. „Ik wou by u zyn, vader". Ze keek meneer van Dymen aan. „Als de directeur er niets op tegen heeft zou ik de opneming graag willen by wonen". Meneer van Dymen fronste de wenkbrau wen. „Dat hebben we niet graag, juffrouw Carstens. Neemt u het mij niet kwaiyk. Dat brengt de spelers dikwijls in de war. Dus als het niet beslist noodig is...." „Ik zou het zoo gaarne willen". „Nu. het eenige wat ik dan kan doen is u een plaats aanwyzen, ginds by de ronde bank. We moeten goed de ruimte hebben. Daarginds kunt u alles zien zonder dat u ons in den weg staat". Ellida Carstens draaide zich langzaam om en ging met zware stappen naar de bank, die onder de kale seringenstruiken stond. De directeur keek op zijn horloge. .Het is twee minuten voor zeven", zei hij Dus vlug. myneheeren! Hierheen, meneer Skansen! Hier, by deze linde!" De aangesprokene nam het statief met de filmcamera op den rug, zette het voor de linde neer en stelde het in. „Klaar?" „Klaar." „Als ik u verzoeken mag. meneer Carstens, achter die struiken! Opgepast! We beginnen. En hier is het pistool". Hy gaf den tooneel- speler het wapen, die het ln zyn zak stak. De toren van de Frydenlundkapel liet drie heldere slagen hooren Nog trilden de klan ken in de morgenlucht na. toen op het slin gerende tuinpad van het slotpark sen gestal te Ivara aanwandelen: Meneer Johnstrup. Hy liep naar het hek toe en legde de hanfc op de klink van de poort, P^ r Carstens keek om. De directeur knikte. By de linde stond de operateur te draaien. Carstens sprong uit de struiken te voor- schyn, vloog met het heele gewicht van zyn lichaam als ln zinnelooze woede tegen het hek op en legde bliksemsnel het pistool aan. Johnstrup schrok, wankelde terug en hief afwerend de handen op. „Schieten!" commandeerde van Dymen. Carstens gaf vuur. Een korte kna!. John strup wierp de armen in dc lucht cn viel zon der geluid te geven op den grond. ...Naar hem toe!" commandeerde van Dymen. (Wordt vervolgd.^

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 6