Geharrewar in Londen. Vlootconferentie. Geen toenadering tusschen Italië en Frankrijk? BUITENLAND. De omgekeerde redeneering. Confereeren om vast te stellen dat de vloot er zijn moet. AGENDA HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 24 JANUARI 1930 TWEEDE BLAD Eert harmonisch hoor. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De conferentie in Londen kenmerkt zich door een schier hopelooze begripsverwarring. Publiciteit kan uit den aard van de zaak de pers wordt niet toegelaten geen licht brengen doch wat er dan al uitlekt, bewijst dat de gedelegeerden al hun tijd besteden aan het aantoonen van de noodzakelijkheid der strijdkrachten ter zee, ter beveiliging van diverse, zeer uiteenloopende belangen. Over beperking is dus nog geen woord ge rept. Men volgt hier dus weer de omgekeerde redeneering en vooralsnog heeft het er veel van, dat de heeren naar Londen zijn gekomen om aan te toonen dat een flinke bewapening ter zee van het grootste gewicht is. In dit koor beginnen de Engelsche dominions ook al mee te zingen. Australië en Nieuw Zeeland bijvoorbeeld, hebben geleerd harmonisch mee te zingen in het koor. Zij vertelden van hun afgelegen positie en groeienden overzeeschen handel en trachtten aldus het streven naar beveiliging te rechtvaardigen. Het algemeen wantrouwen! Als je veraf zit, moet je je tegen dieven be veiligen! In den zelfden geest hebben de vertegen- wordigers van Frankrijk, Japan en Italië ge sproken. Vooral tusschen Italië en Frankrijk vlot het niet erg. De oude rivaliteit! Engeland gaat evenmin vrij uit. De brief schrijver van het Handelsblad constateert bij voorbeeld, dat hoewel Macdonald op een ge geven oogenblik pleitte voor de Britsche be hoefte aan de vrije zee, d.w.z. vrij voor het transport van Britsche goederen en levens middelen, de historische Britsche blokkade- politiek geleerd heeft, dat die vrijheid alge meen moet zijn en voor iedereen. En daar van wil de admiraliteit in Londen niet hooren. Integendeel; zij tracht dit netelige vraag stuk zorgvuldig van de conferentietafel af te houden. En in dezen chaos van eigen belangen in dit doolhof van wantrouwen, moet men nu eerst een weg vinden, alvorens men een streep zal kunnen trekken onder de rekening en „stop" zal kunnen zeggen. Op een ontwapeningsconferentie lijkt dez conferentie heelemaal nog niet! L. A. Zeer belangrijke rede van Dr. Bruening BRESLAU, 23 Jan. (VX>.) De leider der Rijksdagfractie van het Centrum Dr. Bruening heeft heden in eeri Centrumvergadering ge sproken over de belangrijkste vraagstukken op het gebied der binnen- en buitenlandsche politiek. In zijn rede wees dr. Buening oa. op de moeilijke positie van de Centrumpartij in de regeeringscoalitie, daar de Centrumpartij op het oogenblik geen enkele belangrijke minis terportefeuille heeft. De partij is overigens van meening, dat zij er geen belang bij heeft aan den toestand in den Rijksdag iets te ver anderen. De wensch wordt gekoesterd, het thans in functie zijnde kabinet zoolang moge lijk aan te houden en daarmede nog een aan tal hervormingen door te voeren. Voor de voortzetting van de bestaande coalitie zijn geen bijzondere moeilijkheden te zien. Wanneer de buitenlandsche politiek niet geloopen is, zooals de Centrumpartij dit ge- wenscht had, dan is dit voor 80 pet. een ge volg van het Volksbegehren. In Frankrijk is daarvoor groote vrees ontstaan. Met betrekking tot het Youngplan zeide de spreker van meening to zijn, dat het tijd stip voor de onderhandelingen door de deskun digen in het voorjaar te vroeg was gekozen. Wat Frankrijk inzake het Saargebied van ons eischt, schijnt onder alle omstandigheden onaanvaardbaar. De voor de uitvoering van het Youngplan noodige binnenlandsche hervormingen moe ten in de eerste plaats ten doel hebben de financiën van het rijk, de landen en de ge meenten in orde te brengen. De woningmarkt moet op gang gebracht worden om een einde te maken aan de groote werkloosheid. Na over de belastingen gesproken te hebben, die ver laagd moeten worden, zeide de heer Bruening, dat een herziening der werkloosheidsverzeke ring volgens hem noodig is. Bereikt moet wor den, dat de regeeringen van het rijk en de landen en de gemeentebesturen in overleg mei den president van de Rijksbank een uniforme fnancieele politiek voeren. De uitvoering van het plan- Young BERLIJN, 23 Jan. (V. D.) Naar in regee- ringskringen verluidt, kan verwacht worden, dat het Youngplan einde Februari in werking zal treden. De Rijksraad zal het Youngplan reeds bin nen acht dagen en de Rijksdag binnen veer tien dagen behandelen. In het Fransche parlement zal, volgens een mededeeling van minister-president Tardieu, uiterlijk einde Februari een beslissing geno men worden over het Youngplan. Ook de parlementen in Engeland, België en Italië zullen voor einde Februari het Youngplan hebben aanvaard. De Bank voor Internationale Betalingen zal tegen 20 Maart zijn opgericht, zoodat hierna nog slechts de overhandiging van de Duitsche schuldcertificaten overblijft om de voorwaarden voor de ontruiming van het Rijnland te vervullen Van April af zullen dus drie volle maanden voor de technische ontruiming van de derde zóne van het Rijn land over blijven. Men hoopt in regeerings- kringen, dat het Rijnland inderdaad op 30 Juni, den vastgestelden datum, ontruimd zal zijn. Troebele verklaringen uit Britsch-Indië. Chandra Bose en Kiransakar Roy, resp. voorzitter en secretaris van de Bengaalsehe commissie der congres partij, en tien andere vooraanstaande leden der partij zijn elk tot een jaar dwang arbeid veroordeeld. Zij wer den vervolgens wegens samenspanning en aanzetten tot opstand bij de betooging te Calcutta-Zuid ter viering van „den dag der politieke slachtoffers". De dichter Tagore heeft een bezoek ge bracht aan Gandhi en hem gevraagd, of hij het land wil helpen. Gandhi antwoordde: ,Jk denk voortdu rend, dag en nacht, na, maar heb nog geen licht ontdekt in de duisternis, die ons om ringt." In een artikel in „Young India" zegt Gandhi: „Wat ik ook doe en wat er ook mo ge gebeuren, mijn Engelsche vrienden zullen mijn woorden aanvaarden. Al ben ik vol on geduld om een einde te maken aan de sla vernij onder Groot-Brittannië, toch ben ik geen vijand van dat land". GROOTE BRAND TE SCHIEDAM. KURKENFABRIEK EN OPSLAG PLAATSEN VERNIELD. Donderdgavond ongeveer kwart voor negen waarschuwde iemand de Schledamsche po litie. dat er brand was uitgebroken in de kurkenfabriek van de firma L. van der Toorn, aan het Groene Wegje. In deze fabriek zijn ook ondergebracht drie groote opslagplaatsen van kurk, waar een belangrijke hoeveelheid was geborgen. De vlammen vonden hier gretig voedsel en spoedig stonden de opslag plaatsen in lichte laaie, terwijl tevens de fabriek weldra in vuur en vlam stond. Spoe dig bleek, dat de fabriek niet behouden kon worden. De Schiedamsche brandweer, die met groot materiaal was uitgerukt, gaf met 12 stralen water. Voorts hield men de om gevende panden nat ten einde uitbreiding van den brand tegen te gaan. Den geheelen avond woedde de brand in alle hevigheid voort, terwijl het zich liet aanzien, dat de ge- heele fabriek en de panden met de opgesla gen kurk totaal zouden afbranden. In totaal is met 16 stralen water gegeven in de ontzaggelijke vuurzee. Omstreeks half éen kon de brandweer gedeeltelijk inrukken- Daar de kurk echter nog nasmeulde werd het noodig geoordeeld met drie stralen ie blij ven nablusschen. Het geheele pand, waarin de fabriek en de opslagplaats ondergebracht waren, is totaal uitgebrand. De schade die door verzekering gedekt, wordt, kon nog niet worden vastgesteld Ook de oorzaak is nog onbekend. De belendende perceelen liepen veel waterschade op. Vele Schiedamsche autoriteiten waren op het terrein van den brand aanwezig In de fabriek vonden ongeveer 20 arbeiders werk. Uit den aard der zaak trok de brand bui tengewoon veel belangstelling. De politie hield het publiek op een behoorlijken afstand. HUN KINDJE VERMOORD. DE MOEDER BEKENT. Zooals bekend, heeft de Haagsche politie eenigen tijd geleden een 21-jarigen man gearresteerd, verdacht. er toe te hebben meegewerkt een op 1 Januari geboren baby te doen stikken. Hij werd ter beschikking van de justitie gesteld en in het Huis van Bewaring ingesloten. De 22-jarige moeder van het kind ver toefde in het ziekenhuis, zoodat zij niet aangehouden kon worden. Woensdag is de vrouw uit het ziekenhuis ontslagen en voor den commissaris van politie geleid, tegen over wien zij een volledige bekentenis heeft afgelegd. Zij verklaarde uit wanhoop en ten gevolge van verwijten uit den kring harer familie haar kindje door verstikking van het leven te hebben beroofd. Na deze be kentenis is de vrouw ter beschikking van de justitie gesteld en in het Huis ran Bewaring in Den Haag opgesloten, meldt het Hbld. KINDERLIJKJE TE ROTTERDAM GEVONDEN. KINDERMOORD? Op het terrein van de gemeentelijke vuil verbranding te Rotterdam is Woensdag het lijkje van een pasgeboren kind gevonden. Het was gewikkeld in een bebloed, onge merkt vrouwenhemd. Het lijkje is vermoe delijk aangebracht met een vuilnisschuit uit de Zalm haven. Het is niet uitgesloten, dat hier van kindermoord sprake is, meldt de N. R. CL MUZIEK. CONCERT DER LIEDERTAFEL „HAARLEM S ZANGGENOT". In overeenstemming met haar naam waren de genietingen, die „Haarlem/s Zanggenot" Donderdagavond haren leden en verderen be langstellenden bood, uitsluitend van vocalen aard, met uitzondering alleen van de klavier begeleidingen bij de solozangnummers, welke begeleidingen bij den heer Keereweer Jr. in bijzonder goede handen bleken Van het drie tal vocale solisten was daarentegen slechts één ten volle voor zijn taak berekend, n.l. de bariton Signor Mazzoleni, die ondanks het feit dat hij reeds vóór vele jaren hier te lande, zijn eerste succes oogstte en dus nie: meer tot de jongere garde behoort, zijn pracht- stem, zijn virtuositeit en levendige voordracht in nagenoeg onverzwakten staat behouden heefo, en de hoorders dan ook terecht in ver rukking bracht met aria's uit „Andrea C.ienie. van Umberto Giordano (geb. 1867: de opera werd in 1896 te Milaan voor het eerst uit gevoerd) Verdi, Tosti en Leoncavallo en die na 3 groote soli achtereen gezongen te hebben nog zoo weinig vermoeid was dat hij voor het daverend en schier eindeloos applaus be dankte met niet minder dan de groote bravour-aria van Figaro uit „II Barbiere di Seviglia'. En deze toegift klonk even frisch als het voorafgegane. Trouwens zijn voor dracht van het bekende geweldige „Credo" uit „Ottello" was ook meesterlijk van stem en uitdrukking te noemen. De tenor Egldie Maierna stond lang niet op de hoogte van zijn landgenoot, maar had toch veel succes. De sopraan Maria de Petit voldeed het beste met de aria uit „La Traviaia", waarin zij een aardige coloratuur ontwikkelde, voor de liederen van Brahms en Reger bleken haar stem, techniek en voordracht minder geschikr ook liet de zuiverheid, vooral in „Botschaft" van Brahms veel te wenschen over; zij zong voortdurend te laag en haar vertolking van dit lied was eigenlijk in elk opzicht oil vol doende. Het koor had goede en minder goede oogen- blikken. „Lente" van den dirigent L. C. Keereweer ging goed op het derde couplet na. waarin de bariton's van streek raakten, en dit was te meer jammer omdat de overige stemmen voortdurend maar „Hoor, hoor, hoor" enz. riepen en we dus goedschiks of kwaad schiks naar het „melodieus gekweel der nach tegalen" moesten luisteren De compositie zelve was hier toch al niet gelukkig te noemen, want door zulk een herhaald en luidruchtig „hoor"-geroep zouden zelfs de tamste stads- nachtegalen schuw worden en hun gezang staken. „Der Wagen rollt" van Kampf werd in elk opzicht zeer bevredigend gezongen. „Tra nen" van Roeske daarentegen ging veel min der goed: op talrijke plaatsen was de zuiver heid zoek en werden de harmonieën ondoor grondelijk. Goede basstemmen hoorden we bij den regel „O Nacht" en goede koorklank over 't geheel bij „Hoe helder is de dag" enz. Aan 't eind werden de tenoren tot de hooge d opgevoerd, die met succes genomen werd. Goed gezongen werd het „Gloria" van Jan v. Leeuwen, op de regels „Gratias" enz. en „Qui tollis" enz. na. Het werk zelf is onbeteekenend en vol alle- daagsche wendingen. Het slotkoor „De Kuiper" van Kools, kon ik door het gevorderde uur niet meer hooren. K. DE JONG. HET TOONEEL. GELOOF EN WETENSCHAP. DE SULTANSDOCHTER EN DE GOEDE TUINMAN. DE DUIVELSBRUG. De Katholieke tooneelschrijver Henri Ghéon zoekt de stof voor zijn stukken door gaans in Middeleeuwsche legenden en ver halen: .Zoo ook weer In „De Sultansdochter en De Goede Tuinman", waarvan het gege ven ontleend is aan een oud-Vlaamsch ge dicht, dat de geschiedenis bezingt van een sultansdochter, die het geheim der bloemen wil kennen en tot haar vader zegt, dat zij en kel de bruid wil zijn van hem, die de bloemen doet groeien, ze kleuren schenkt en geur! Wanneer ze op een avond den „Goeden Tuin man" ontmoet dan ontdekt Deze aan haar het geheim van al het leven en van haar eigen ziel en zij volgt den Hovenier die geen ander blijkt te zijn dan Christus zelf om zich aan Hem te wijden en een „bruid des Heeren" te worden! Het is dus enkel een gedramatiseerd oud gedicht, zonder uiterlijke actie, een lieve le gende in beeld gebracht. Ghéon geeft in dit spel alleen de legende, zonder eenig bijwerk, eenvoudig en teer! Zijn andere stukken zijn over het algemeen sterker tooneel. maar het is duidelijk, dat hij in dit religieuze spel daarnaar niet heeft gestreefd. Het kleine ge zelschap van Frits Bouwmeester heeft in gestyleerde décors van dit stukje een stemmige opvoering gegeven. Rie Gilhuys bracht voor Amberkoller. de sultansdochter, veel mede! Zij gaf het teere, schuchtere en verlangende van deze naar het geheim des levens zoekende ziel lief en fijn weer. Frits Bouwmeester was de „Goede Tuinman" en wist de hoogere beteekenis van deze rol door gewijde rust in spel en dictie voelbaar te maken! En zeer mooi moment was het slot, wanneer de Hovenier in de poort van het klooster verschijnt en Hij de jonge bruid met bloemen aan den ingang van Zijn Rijk ontvangt! Hier was de wijding en de stem ming, welke van de spelers op dat oogen blik verlangd werd! Coen Hissink herinnert mij in zijn spel altijd aan Louis Bouwmeester, voor wien deze romantisch aangelegde acteur altijd zoo'n groote vereering heeft gekoesterd. Ook on den goed gespeelden Sultan zagen en hoorden wij telkens Bouwmeester terug. Adolf Rij kens maakte van den ouden tuin man een aardige figuur. De zuster-portier van Sophie Stern was minder gelukkig. Na de pauze ging De Duivelsbrug, waarin de oude legende van den kluizenaar, die zich bij den opbouw van een brug naar zijn eiland door den duivel laat helpen op voorwaarde dat de eerste ziel voor den Booze zal zijn en uit de perikelen, welke hierdoor worden ge steld, gered wordt door zijn kat. die juist de brug overwipt, voordat een mensch haar in gebruik heeft kunnen nemen, op aardige, naieve wijze door Ghéon is gedramatiseerd! Ghéon maakt het de regie allerminst lastig met scenische problemen en laat alle moei lijkheden van eiland, rivier en brug oplossen door een gezellig praicnden requisiteur, die het met onze fantasie op een accoordje weet te gooien! Het blijspelletje werd aardig gespeeld en het grootste succes was ditmaal voor Sophie Steln, die als de kat de tekortkomingen van de zuster-portier geheel deed vergeten! Zij speelde de poes geestig en met fantasie en DE OORLOG ALS UITGANGSPUNT. Loodzware last van vraagstukken. LONDEN, 23 Jan. (V. D.) De Woensdag avond plaats gehad hebbende bespreking tusschen Briand en Grandi, die langer dan een uur duurde, heeft, naar vernomen wordt, geen toenadering gebracht tusschen het Fransche en het Italiaansche standpunt. Ita lië handhaaft zijn eisch van pariteit en is zeer geserveerd ten opzichte van een verdrag voor de Middellandsche Zee. De Italiaansche delegatie is verder van meening, dat deze conferentie slechts een soort voorbereiding voor de Voorbereidende Ontwapeningsconfe rentie te Genève is. Wij ontleenen aan het Hbld.: Een Amerikaansch journalist, heeft Tardieu laten verklaren, dat, de Engelschen en dc Amerikanen verder dan ooit van elkaar ver wijderd staan. Het bericht kwam in een om mezien uit New York terug, en in het Carlton Hotel, waar de Franschen wonen, heeft daarop een klein orkaantje gewaaid. Natuur lijk is de juistheid van het bericht ontkend hoewel de betrokken Amerikaansche journa list hardnekkig op zijn stuk bleef staan. Briand werd in 1921 te Washington van een soortgelijke onplezierige opmerking ten op zichte van Italië beschuldigd en de stemming zakte er tot onder het nulpunt door. En dat wil men hier liever niet herhalen, te meer om dat het geval geenszins van een grond van waarheid ontbloot is en de Franschen, die te Washington door een Angelsaksich blok wer den overrompeld, deze waarheid niet on gaarne bevestigd zouden zien. De eerste minister van Engeland Macdonald, vond het noodzakelijk om persoonlijk de pers :e ontvangen teneinde het gerucht, betreffen de de beweerde uitlatingen van Tardieu, op de krachtigste manier tegen te spreken. Mac donald, die zelf oud-journalist is, zei dat hij dit bericht met afgrijzen had vernomen, en zonder namen te noemen, deelde hij een ongezouten schobbeering uit aan den man ale voor deze „canard" verantwoordelijk was. Vervolgens gaf hij een kort overzicht van hetgeen in de zitting van Donderdagmorgen is gebeurd. Men heeft een secretaris-generaal Sir Maurice Hankey, die ook in Den Haag als zoodanig optrad, benoemd, en een aantal onder-voorzitters, die zullen worden gerecru- teerd uit de hoofden der vreemde delegaties, in alphabetische volgorde. Het program is echter nog steeds niet tot stand gekomen. De bedoeling schijnt te zijn, dat de onder handelingen zullen beginnen tusschen de delegaties onderling met tweeën of drieën tegelijk, en eerst wanneer daar een accoord is bereikt, zullen de quaesties in de voltal lige vergadering ter tafel worden gebracht. Een agenda kon Macdonald dan ook nog niet mededcelen, veeleer legde hij nadruk op de gecompliceerdheid van een conferentie zooals deze, waarbij vijf partijen, met volkomen verschillende behoeften en wenschen, tot overeenstemming moeten geraken over de wijze, waarop de bewapening tot de laagste grenzen kan worden teruggebracht zonder levensbelangen der staten te raken. Macdonald liet duidelijk blijken, dat hij wanneer het alleen van hem afhing, op meer publiciteit in deze vergaderingen zou zijn ge steld; hij beloofde zooveel mogelijk contact met de pers te zullen houden en heeft in de vergadering bepleit om nu en dan openbar# zittingen te houden, zoodat de staat der onderhandelingen dit veroorlooft. Vanmiddag om vier uur zal hij in Downing- street de chefs der delegaties opnieuw ont vangen om het werkprogram voor de eerst volgende dagen vast te stelren, voor zoover dat mogelijk Is. Macdonald deed zijn best om den indruk te wekken, dat tot dusver in de conferenties vriendschappelijke geest onder de delegaties heerscht, en hij probeerde, met de groote persoonlijke charme, die hem eigen is, de eenigszins nerveuze stemming, die na het be richt over Tardieu van gisteren begon op te komen, den kop in te drukken. Het volledige verslag zal vanmiddag in den vorm van een communiqué worden bekend gemaakt Tafelrede Tardieu. LONDEN. 23 Jan. (N. T. AA Tardieu hield aan het banket in de Guildhall een rede waarin hij, in aansliuting op de woorden van den lord-mayor oa. zeide. dat de eerste eisch van den internationalen handel is dat er geen oorlog is. De handel mag niet onder de be lastingen, welke de voorbereidingen voor oorlog meebrengen. verdrukt worden. Uw vrees Is dus. zoo zeide de Fransche premier, onze vrees. Wij zijn dienaren van den vrede en het is onze hoop eenerzijds door passende overeenkomsten het gevaar voor conflicten te verminderen, anderzijds den vrede minder drukkend en vruchtbaarder te maken door vermindering van den last welke een onbe grensde wedloop ln vlootbouw aan de wereld oDlegt. Als wij allen naar hetzelfde doel stre ven moeten wij wel tot overeenstemming ko men. Wij zullen succes hebben daar wij met al onze energie den volkenvrede zoeken te be reiken door het volkenrecht. Tardieu besloot zijn rede met de woorden: Zooals alle hier vertegenwoordigde mogend heden wenscht ook Frankrijk dat de motie ven ten gunste van een overeenstemming in aantal en kracht de motieven voor méenlngs- verschil zullen overtreffen. Door den nadruk te leggen op de motieven ten gunste van een overeenkomst moet het mogelijk zijn ze in daden om te zetton. Daardoor zouden wij den wil der menschheld uitvoeren, zonder ver korting onzer nationale souvcreiniteitcn. De naijver van het verleden zal ln dc toekomst plaats maken voor de nieuwe gedachte. Wij weten wat van ons verwacht wordt wij zullen ons best doen. In het Lagerhuis vroeg admiraal Beamish of op de vlootconferentie de vlootbasLs te Singapore ter sprake zou komen. Snowden, sprekende voor Ramsay MacDonald, zeide dat het den premier niet bekend was of deze quaestie door de gedelegeerden zal worden besproken. Kolonel Gretton vroeg of bij de bespreking van den Premier in de V. S. ook over slag schepen was gesproken. Dit werd bevestigend beantwoord. Gretton: Waarom is dit dan niet vroeger verteld cn is de Admiraliteit daarvan in ken nis gesteld? Snowden zeide, dat de Admiraliteit op de hoogte was gesteld van alles wat er om ging maar dat de besprekingen in Amerika per soonlijk waren geweest. poes deed zelfs nu en dan even aan haar in heel den lande bekenden broer, den „wijzen kater" van Jan Musch denken! Voorzeker geen gering compliment! Coen Hissink vond in den boozen Marskramer een rol, geheel ge- eigen voor zijn romantischen aanleg. HIJ was voortreffelijk toen de duivel zelf om den hoek kwam kijken en toonde weer eens, welk een knap acteur hij in zulk soort werk is. Frits Bouwmeester was de requisiteur, die in het stukje den Bretonschen visscher speel de en hij oogstte succes in beide rollen. Adolf Rijken voelde zich in de pij van den kluize naar blijkbaar minder op zijn gemak dan in het kleed van den ouden tuinman en de Engelsche tongval ging hem niet al te goed af! Ook Rie Gilhuys wist in dit hemeltje waarin zij deed denken aan een carnevals- boerinnetje lang niet zoo goed den toon te treffen als in het voorstukje. De leden van Geloof en Wetenschap die onzen Stadsschouwburg geheel vulden, lieten het zoowel na De Sultansdochter en De Goede Tuinman als na De Duivelsbrug niet aan applaus ontbreken! Aan Rie Gilhuys werden fraaie bloemen aangeboden. J. B. SCHUIL. VRIJDAG 24 JANUARI. Stadsschouwburg. Russisches Künstler- Thcater „Arlekin", „Een avond aan de Wol- ga". 8 uur. Schouwburg Jansweg: Wüly Derby-avond. 8 uur. De Centrale. Spaarne 94; Ledenvergade ring V.AJRA., 8 uur. Paiaca. „Submarine". Tooneel: The John Alex Brothers, 8.13 uur. Luxor-Theater: „Musette", Tooneel: Pol- ly-Dassy Co. en Renore en Partner, 8.15 u Rcmbrandt-Theter; „Mahasoetji". Tooneel: The Franklin Co-, 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 25 JANUARI. Stadsschouwburg: Nfeuw Nederlandsch Tooneel. (Louis Saalborn): „Kwart voor Tien". 8 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en 's avonds. Waag, Spaarne. Tentoonstelling van wer ken der leden Teekencollege Kunst zij ons Doel". Dagelijks 104 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. „JACOB VAN LENNEP". De Kon. erkende tooneelvereenlging „Jacob van Lennep" zal Woensdag 5 Februari in do groote zaal van den, Haarl. Kegelbond een, gecostumeerd kinderbal geven voor de kin deren van de leden met hun vriendjes en vriendinnetjes. Deze avond die te zeven uur begint en om 9 1.2 uur zal eindigen belooft Iets heel bij zonders te worden, daar er aan zullen mede werken Mr. Barnsteel and his partner, snel- teekenaar en mevr. Co van den Berg die kin derliedjes zal zingen, terwijl door Palace- Variété. Groote Houtstraat, kinderfilms zul len worden vertoond. Stoeken's volledig orkest zal medewerken, terwijl er nog tal van attracties zullen zijn. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per repel. Een goede raad voor allen die van rheumaiiek, pijn in de ledematen en spier pijn te lijden hebben: .Neemt U eenige Asp inns tabletten, in water opgelost, en wrijft bovendien nog de pijnlijke plaatsen in met Spirosal 5 oplossing, het in de huid dringen- de inwrijfmiddel." U zult spoedig bemerken, dat de pijnen verdwijnen.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5