De wedstrijden van Zondag. Haarl. Voetbalbond. Mannen! PUROL BURGERLIJKE STAND HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 25 JANUARI 1930 VOETBAL. Van de zes eerste-klassers uit Haarlem en omstreken komen er morgen maar vier bin nen de krijtlijnen. Het programma luidde oorspronkelijk anders. Maar daar is plotse ling een wijziging in gekomen. Eerst waren voor Zondag 26 Januari vastgesteld de vol gende wedstrijden voor AFDEELING I: ADO.-D.FC. SpartaAjax H. B. S.Hilversum R. C. H.—Excelsior V.S.V.—Haarlem en voor Af deeling II: H.F.C.—H.V.V. FeljenoordStormvogels Z F.C.—E.D.O. 't GooiHermes-D.V.S. Blauw W1F-V.U.C. Van dit volledige programma zijn dus slechts overgebleven de wedstrijden Sparta Ajax, H.B.S.Hilversum, FeljenoordStorm vogels. 't GooiHermes-D.V.S. en Blauw wit—'V.U.C. Verder zijn vastgesteld de wedstrijden A.D.O.—Haarlem en H.F.C.—E.D.O. R.C.H. en V.S.V. hebben dus een vrijen Zondag gekregen. Zoo heel erg is dat niet, want de Januari-maand heeft in tegenstel ling met het vorig jaar vrijwel geen opont houd gegeven. De Racing behoeft nog slechts vijf en V.S.V. zelfs nog' maar vier wedstrij den te spelen, zoodat zij, a's de voorteekenen niet bedriegen, half Maart reeds met hun programma klaar kunnen zijn. Aan de Spanjaardslaan krijgen we dus den plaatselijken wedstrijd H.F.C.ED.O. Na tuurlijk wordt dat om meer dan één reden een uitverkocht terrein. Ten eerste wegens het plaatselijk karakter van den strijd, ten tweede omdat beide partijen op het oogen- blik moeite doen om zich een veiliger plaats op de ranglijst te verzekeren en ten derde omdat zij elkaar altijd eerlijk en sportief be strijden. Het zal bijvoorbeeld in dezen wed strijd niet voorkomen, dat een der partijen in de tweede helft eventueel geen invaller wil toestaan, ook al is dit per ongeluk van te voren niet afgesproken. Op het oogenblik is het verschil in krach ten tusschen deze beide clubs al heel gering. Hun cijfers zijn als volgt: gesp. gew. gel. verl p!v.-t. gem. E.D.O. 12 4 3 5 11 29—29 0.92 H.F.C. 12 3 4 5 10 22—29 0.83 De Kleverlaan-club heeft dus maar één punt voorsprong. Alleen haar doelgemiddel- de is beduidend beter: haar voorhoede heeft dank zij de éclatante 82 overwinning van de vorige week op 't Gooi zeven goals meer gemaakt, dan die van H.F.C. Men ziet dus van welk een groot belang morgen een overwinning voor beide partijen is. Wint H.F.C., dan neemt ze de plaats van E.D.O. in; wint daarentegen laatstgenoemde, dan heeft zij vrijwel geen gevaar meer te duchten en moet H.F.C. nog terdege oppassen. Voor een gelijk spel zullen de partijen wel dankbaar, maar niet voldaan zijn. Men kan aan de Spanjaardslaan derhalve een uiterst span- nenden kamp verwachten, waarbij scheids rechter Eymers net stellig niet al te moeilijk zal hebben. Op 1 December bleef de strijd aan de Kleverlaan met 11 onbeslist. Ver moedelijk zullen nu wel meer goals gescoord worden. Het is maar de vraag, welke voor goede het productiefst is. De Stormvogels hebben morgen een heel moeilijken uitwedstrijd tegen Feijenoord. Het mag waar zijn, dat deze Rotterdammers al voor het kampioenschap uitgeschakeld zijn, een feit is het toch, dat dergelijke clubs dik wijls in staat zijn. aan de kampioensillusies van een andere vereeniging den bodem in te slaan. Het is voor de IJmuidenaren ook vrij wel de laatste kans, die ze 'dus met alle be schikbare krachten dienen te benutten. Als zc dezen uitwedstrijd winnen, dan doen ze weer een goeden gooi naar het kampioen schap, want Z.F.C. heeft weliswaar nu reeds twintig punten, maar hierbij moet in aan merking worden genomen, dat de Zaandam mers al drie wedstrijden méér gespeeld heb ben, dan de Stormvogels. Ook Blauw Wit en H.V.V. kunnen gemak kelijk door de IJmuidenaren gepasseerd wor den. De laatsten hebben Feijenoord dit sei zoen nog niet ontmoet, het is dus niet ge makkelijk om zich aan een voorspelling van den uitslag te wagen. Alleen wanneer Koster C.S. van de eerste tot de laatste seconde met den waren vechtlust aanpakt, durven we voor hen een succes te voorspellen. Bij Haarlem is men er nu ook algemeen van doordrongen, dat ze in dit seizoen wel meer dan achttien wedstrijden zal moeten spelen, met andere woorden, dat de rood- brocken hun zoo zwaar bevochten eerste- klasseschap tegen de kampioenen van de tweede klasse A en B zullen moeten verdedi gen, vermoedelijk tegen K.F.C. en DEC. (of Zeeburgla). De nog resteerende wedstrijden in de eerste klasse moeten de roodbroeken dus maar als óefenpartijen beschouwen, waar van ze een zoo nuttig mogelijk gebruik die nen te maken. Morgen gaat Haarlem naar A. D. O., No. 1 van de ranglijst, die natuurlijk van meening is een zwakke ploeg tegenover zich te zullen vinden. De Hagenaars moeten zich echter niet vergissen, want uit eigen er varing kennen zij de kracht van hun tegen partij nog niet. zij zijn namelijk in dit sei zoen nog niet aan den Schoterweg geweest. En de Dordtsche medewerker van de N-R.Ct. schreef nog Maandag, dat Haarlem lang niet den zwakken indruk, dien men van haar te gen D.F.C. verwacht had, liet zien. We hopen dat de roodbroeken morgen dien gunstigen in druk ook in Den Haag maken. Ze zullen met hetzelfde elftal uitkomen als de vorige week; alleen is het te hopen, dat de rechtsbinnen en de rechtsbuiten weer zoo spoedig mogelijk van plaats verwisselen, want- dan zijn ze veel gevaarlijker. Bloemendaal zal wel weer voor een over winning zorgen, evenals de vorige week. Thans komt het Bussumsc-he B.F.C. op be zoek. De Bloemendalers wisten den uitwed strijd op 17 November met 4—2 te winnen. Wie het kranige witte elftal nog eens in ac tie wil zien, moet zich haasten, want het heeft na Zondag nog slechts één thuiswed strijd. Zandvoort gaat het tegenbezoek aan Velox brengen. Ze zal dienen te winnen, wil ze van de laatste plaats verwijderd blijven. Veel kans durven we den Zandvoortcrs echter niet te geven. H. F. C.—E. D. O. Bovengenoemde elftallen spelen morgen aan de Spanjaardslaan als volgt tegen el kaar: H. F. C.: Van der Meulen. Wamsteker, Van Baasbank, R. Jongeneel. Van der Zee. P. Jongeneol, De Ruyter, Miezérus, Kruyt, Lamp, Van Beem. E. D. O.: Oomen, N.N., Steffens, Van der Hurk, Koene, C. van der Laan, Dinkla, J. Perukel, Boeree, Kuyl, Van den Berg. FEIJENOORD—STORMVOGELS. Stormvogels vertrekt morgen als volgt naar Feijenoord: Thijssen, Haak, Koster, Effern, Groeneveld. v d. Velde, De Jonge, Kuikens, Tol, Struys, Boekelaar. A. D. O.—HAARLEM. Haarlem zal a.s. Zondag waarschijnlijk met het volgende elftal tegen A. D. O. uitkomen: De Vries, D. Houtkooper. Huijsmans, Moolenaars, Bieshaar, Vreeken, Oldenburg, Verwaal, Breeuwer, Van Polanen, B. Kammeijer. BLOEMENDAALB. F. C. Bloemendaal zal met de volgende spelers den strijd tegen B.F.C. aanbinden: J. Beijk, Sunter. IJfs. Parson, H. Beijk, Van der Meij, J. Kammeijer, F. Bakker, C. Bakker, Immer, Strik. HAARLEM 2—Z. F. C. 2. Haarlem 2 verschijnt Zondag met het vol gende team tegen de sterke reserves van Z. F. C.; Kaan, Boot, Van der Valk, Torringa, J. de Groot, De la Mar, M. Houtkooper, Klipp, Groeneveld. Levy, On- kenhout. A. F. C. 2R.C.H. 2. R.C.H. 2 speelt als volgt: Radsma, Kaestner, C. van Dam, Prevost, Nieuwenhui$, Muller, Nachtegeller, W Kedde, Hoogendoorn, L. Kuit, Spoor. E. D. O. 2STORMVOGELS 2. E.D.O, 2 komt tegen Stormvogels 2 uit met het volgende elftal. H. de Waard. K. Zandstra, H. Zoet, J. Steffens. W. Zandstra. A. Pennarts, C. de Waard, H. Swart. J. Oomen, A. J. van Norden, C. Breems. De Stormvogels-reserves komen als volgt uit: De Waard, Pronk. Van Gelder. Heilig, Spruvt, Westerhuis. Zwaan, Hoogerduin, Veuger, Muller. De Waard. .Overzicht. De wedstrijden van Zondag j.l. hebben over het algemeen weinig verrassende resultaten opgeleverd. In klasse I A leverde de wedstrijd tusschen de beide Haarlemsche elftallen het tradit-io- neele hooge aantal doelpunten op, n.l. 10 stuks, die door de beide partijen eerlijk wer den gedeeld. R.C.H. 4 had op eigen terrein geen moeite om met 20 van Damiaten 1® winnen. In de andere eerste klasse afdeelingen moesten de leiders Schoten 2 een punt af staan aan Stormvogels 3, doordat in IJmuiden geen van beide elftallen kans zag een doel punt te scoren. E.D.O. 4 zag zich op eigen terrein door Haarlem 4 met 2—3 geslagen. Na afloop protesteerde ED.O. tegen liet eerste Haarlemsche doelpunt, zoodat een kleine kans bestaat, dat de uitslag nog in een 2—2 gelijk spel gewijzigd wordt. De bekerwedstrijden brachten over het al gemeen successen voor de eerste klasse clubs. Slechts ED.O. 3 moest in Zandvoort de meerderheid van Zeemeeuwen 2 erkennen. De belangrijkste wedstrijd was wel Ken- nemers 2—H F.C. 3. waarbij ae thuisclub zich door een fortuinlijke2—1 overwinning in de derde ronde plaatste. R.C.H. 3 won gemakkelijk met 5—0 van Bloemendaal 2, terwijl D.I.O. 2 slechts met 1—2 van Halfweg 2 kon winnen. Zoowel Ripperda als I.V.O. behaalden met groote cijfers overwinningen op Kinheim 2 en Swas- .tika. Programma voor Zondag. Voor den komenden Zondag is wed erom een uitgebreid programma vastgesteld. De leiders in klasse I A ontvangen Haarlem 3 en zullen hoogstwaarschijnlijk wel kans zien om de beide punten in Hillegom te houden. ED.O. 3 speelt aan de Kleverlaan tegen Damiaten. De positie van de rood-zwarten is verre van fraai; zij zullen goed doen te trachten deze eenigszlns te verbeteren. Haarlem 3 A—Spaamevogels is voor de roodbroeken een goede kans om de overwin ning te behalen. Tenslotte ontmoet D.I.O. op haar terrein I.V.O., bij welken wedstrijd eigenlijk de krach ten elkaar niet veel zullen ontloopen. In I B gaan R.CÜ. 3 en H.F.C. 3 de wed strijd overspelen die destijds door den regen gestaakt- is. De Racing had toen bewezen be duidend sterker te zijn en wij verwachten dan ook. dat zij thans een regelmatige overwin ning zal boeken. üphoten 2 speelt, thuis tegen E.D.O. 4 en zal van deze gelegenheid gebruik maken om weer een stapje dichter bij het kampioenschap te komen. Haarlem 4 geven wij in IJmuiden weinig kans om tegen Stormvogels 3 succes te be halen, terwijl Bloemendaal 2 alle moete zal hebben om op eigen terrein tegen Ripperda niet ten onder te gaan. Het volledige programma luidt als volgt: I A: Hillegom—Haarlem 3. Haarlem 3 ASpaarnevogels E.DO. 3Damiaten .DI.O.I.V.O. I B: R.C.H. 3—H.F.C. 3 Schoten 2E.DO. Stormvogels 3Haarlem Bloemendaal 2Ripperda II A: T.H.B. 2Bloemendaal 3 V.S.V. 3—H.F.C. 5 Kennemers 3—Beverwijk 2 Stormvogels 4Kinheim 2 SwastikaH.F.C. 6 2 uur. 10 10 10 12 10 E-H.S. 2—ED.O. 5 D.O.A.V.V.H. E.T.O.—Hillegom 2 SpaarnestadI.V.O. 2 H.F.C. 4—Zandvoort 2 Spaarndam 3Zandvoort 3, I VO. 3E.H.S. 3 R.C.H. 9Bloemendaal 5 V.O.G. 2Spaarnestad 2 Schoten 4—V.S.V. 4 Damiaten 3Kennemers 6. Ill C: Spaarnevogels 3D.S.K. Spaarndam 2Kinheim 4 Stormvogels 6D.W.O. 4 in D: Hillinen 2—Spaarndam Bennebroek 2—E.D.O 7 Ripperda 2Halfweg 2 D W.O. 2—Zandvoort 5 V.V-H. 2E.T.O 2 III E: Spaarnevogels 2T.H3. 3 Zandvoort 4D.W.O. 3 ÏTI F: Damiaten 2T.H.B. 4 Hillinen 3—T.H.B. 5 D-S.K 2—R.C.H. 8 Halfweg 3Hillegom 3 JUNIORES. Afdeeling A ZeemeeuwenBeverwijk HF.C.Bloemendaal a E.D.O. a—R.C.H. a Afdeeling B Haarlem bT.H.B. ZandvoortE.DO. b R.C.H. bHillegom D.W.O.—R.C.H. c 10 12 10.30 10 10 2 10 10 2 10 10 10 10 2 10.30 12 10 2 10 10 2 10 10.30 10 10.30 1130 uur 10 2 10 uur 1.30 10 10 KORFBAL' DE N.K.B.-WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Advendo heeft morgen een vrij gemak kelijke taak! Ze behoeft slechts één puntje te behalen, om haar aanhangers om vier uur aan de Lanckhorstlaan te laten juichen. Er behoeft niet aan getwijfeld te worden: D.E.D. wórdt het slachtoffer der Haarlem mers! Haarlem I gaat naar Purmerend om ook een zwakke ploeg te ontmoeten. Wil Haar lem van degradatiewedstrijden verschoond blijven, dan dienen ze te winnen. En het kan; maar dan ook aanpakken! S. V. 1 ontvangt op haar terrein 's mid dags Zilvermeeuwen, die tegen Advendo j.l. Zondag een vrij zwak spel vertoonde. De thuisclub, op dreef zijnde, heeft ons inziens de meeste kans om te winnen. De H-K.B.-COMPETITIE. Daar eenige eerste-klassers voor den beker uitkomen, hebben er alleen ontmoetingen in de tweede en derde klasse plaats. Het zijn in de 2e klasse: T-H.B. 1Animo 2, S.V. 2D.S.V. 2, en S.S.H—Voorwaarts en in de 3e kl Haarlem 4Zilvermeeuwen 3, OosterkwartierAnimo 3, K.V. 3D-S-V. 3 en Voorwaarts 2T.HJ3. 2. BEKERWEDSTRIJDEN. D.S.V. r ontvangt Haarlem m. De thuis club, de sterkste harer afdeeling, zal zich de Haarlemmers wel van het lijf houden. Zilvermeeuwen 2 krijgt K.V. I op visite. Het zou ons niet verwonderen, als het gelijk spel werd. HOCKEY NED. HOCKEYBOND. OVERZICHT. Dank zij de gunstige weersomstandigheden loopt de competitie ten einde- En dat is maar goed, want wil Nederland in ie komende internationale wedstrijden (er staan nog vier landenwedstrijden, het Pxaschtournooi te Scarborough en het Mei-toumooi in Brus sel op het programma) een goed figuur slaan, dan zullen nog vele oefenwedstrijden ge speeld moeten worden, om to; het sterkste naiionale team te komen. De competitie dan brengt M.H.C. haar laatsten wedstrijd tegen Lyctum in Den Haag, een bijzonder zware strijd voor de Musschen. Maar M-H.C. heeft de laatste weken door enthousiasme een zoodanige kracht ontwikkeld, dat we on; niets zouden verwonderen, wanneer de kanpioenskansen van Lyceum verloren gingen. De Musschen zouden dan door den fraaier eindspurt de hun waardige plaats op de ranglijst innemen. Bloemendaal speelt achter hotel „Zomer- zorg" tegen Hilversum. Zouden de oranje hemden hetzelfde kunststukje als M-H.C. uit halen en J. v. d. Hagen c.s. tndermaal met een nederlaag naar 't Gooi terugsturen? De vorige maal bleef Hilversum net 72 over winnaar. Nu heeft Bloemendarl kans op een gelijk spel; of komt nu eintfelijk de eerste overwinning? In de derde klasse de plaatsdijke wedstrijd H.B.SBloemendaal 3, een paa-r aloude tegenstanders. Reeds door eei gelijk spel is H B S. kampioen en dat behalei de H.B.S.'ers toch zeker wel. SCHAKEN. IÏET TOERNOOI TE SAN REMO. Donderdag werden te San Remo de afge broken partijen gespeeld. De uitslagen daar van luiden als volgt: Colle verliest van Rubinstein. Yates remise met Ahues. De uitslagen van de partijen in de zevende ronde zijn als volgt: Aljechin wint van Kmoch; Tartakower— Spielmann remise: Ahues wint van Maroczy; Romi verliest van Vidmar; Bogoljubow ver liest van Nimzowit-schAraiza verliest van Yates: Colle wint van Monticelli; Rubinstein wint van Grau. De stand is thans als volgt: 1. Aljechin 6 1/2 punt-, 2 Tartakower, Rubinstein en Nimzowitsch ieder 4 1/2 pnt.; 5 Vidmar, Ahues en Yates ieder 4 pnt.; 8 Spielmann en Bogol jubow ieder 3 1.2 punt; 10. Colle en Kmoch ieder 3 punten; 12. Maroczy, Grau en Monticelli ieder 2 1, 2 pnt., 15 Araiza 2 pnt., 16 Romi 1.2 pnt. (Msb.) KRACHTSPORT HAARL. KRACHTSPORTVER. EENIGING „HAARLEM". VIERING 5-JARIG BESTAAN. Men schrijft ons: Op 9 Februari a.s. herdenkt de Haarlem sche Krachtsport Vereeniging „Haarlem" haar 5-jarig bestaan dat op 8 Februari feestelijk gevierd zal worden in het gebouw „Olympia". Menigeen zal het bevreemden dat de krachtsportmenschen nu pas hun eerste lustrum vieren. De worstel- en gewichthefsport wordt reeds van 20 October 1908 af (de oprichting dei- krach tsportvereeniging D. O. K.) beoefend te Haarlem. In 1923 werd een tweede ver eeniging „Hercules" gesticht en in 1925 vroeg de Boks- en Worstelclub „Bombardier Wells" om aansluiting bij den Ned. Kracht sportbond. Het districtbestuur van Amsterdam en Omstreken, inziende, dat deze aanvrage niet veel zou bijdragen tot het algemeen belang der krachtsport, liet op 23 Januari 1925 aan de drie Haarlemsche Krachtsportvereenigin- gen de vraag stellen, of fusie mogelijk zou zijn. Op 9 Februari 1925 werd door het dis- t-rictsbestuur van Amsterdam en Omstreken met de drie Haarlemsche vereenigingen een vergadering belegd in het gebouw „De Ko renbeurs", die van een verrassende, eensge zindheid blijk gaf. Men besloot- tot fusie en de nieuwe ver eeniging werd genaamd Haarlemsche Krachtsport Vereeniging „Haarlem". Direct van de oprichting af is er hard gewerkt, waardoor uitbreiding werd verkre gen; veel propaganda werd gemaakt door het houden van wedstrijden, gezellige avon den en excursies. Dat „Haarlem" in de vijf jaren ook vele successen heeft geboekt, mag uit het onder staande blijken, waarvoor 'n woord van lof aan de kranige athleten en instructeurs de zer vereeniging niet onthouden mag wor den. Behaalde prijzen met worstelen en ge wichtheffen. 1 eerste internationale en 1 derde Olym pische prijs: 10 Nederlandsche kampioenschappen. 10 Noord-Hollandsche kampioenschappen. 18 eerste, 21 tweede en 13 derde eerste klas prijzen. 10 eerste, 15 tweede en 16 derde prijzen tweede klas. 5 Vereenigingsprijzen. 9 Extra prijzen voor bijzondere pres taties. 1 Wereldrecord gewichtheffen. 17 Nederlandsche records gewichtheffen werden verbeterd. De H. K. V. „Haarlem" houdt haar oefen avonden op Dinsdag- en Vrijdagavond in het gebouw „Olympia". BILJARTEN. MASSAKAMP D.E.S.—K.E.T-S. De strijd tusschen de Haarlemmers en Am sterdammers in dezen massakamp is voort gezet met 6 partijen. H. Kuiper Sr- trad het eerst in het strijd perk tegen Ploeger (K.E.T.S.)In deze partij was de D.E.S.-man beslist sterker. Hij won dan ook gemakkelijk met 50 om 25. Bottelier (D-E.S.) was goed op dreef tegen Brandt (KE.T.S.); hij noteerde o.a. series van 14, 10 enz. Toen hij de 75 vol had, stond zijn partner pas op 57. De partij H. Kuiper Sr. (D.E-S.)—Ristjouw (K.E.T.S.) was spannend. De Amsterdammer bereikte de 50, toen Kuiper er 44 had. Ook in de partij H. Kuiper Jr. (D-E.S.)— Loghies (K.E.T.S.) zat spanning, hoewel de Haarlemmer beneden kracht speelde en daar door eerst wat achter raakte. Op het laatst kwam hij opzetten, doch de Amsterdammer maakte de 100 vol. toen Kuiper 81 noteerde Voor de ontmoeting De Foeljaeger (D.E.S.) Webeling (K.E.T.S) bestond veel belang stelling. De eerste moest 250 caramboles cadre ma ken tegen zijn partner 200. Aanvankelijk was de Haarlemmer in de meerderheid; het leek er naar, of hij zijn voorgift gemakkelijk zou inhalen, maar de Amsterdammer kwam er st-eeds beter ln en haatyie op. Het was een mooie strijd. Met series van 32, 21 en 18 be reikte hij de 200 in 26 beurten. Zijn partner noteerde 194. De slotpartij tusschen De Nijs (D.E.S.) en De Gelder (K.E.T.S.) gaf eveneens een vin- nigen kamp te zien van begin tot- einde. De K E.TS.-man wist het eerst de 125 vol te maken met 14, toen De Nijs op 119 stond. De stand van den avond was: D.E.S. 563 en K-E.T.S. 607 caramboles. BILJARTEN. MASSAKAMP LOMMEROORD—KENNE- MERLAND. De derde ontmoeting in bovengenoemden massakamp had plaat-s tusschen de derde viertallen in het clubcafé van Kennemerland te Haarlem-Noord. De uitslag luid als volgt: Kennemerland 57, 75. 75. 75, totaal 282. Lommeroord 75, 46, 56, 69 totaal 246. Stand na drie wedstrijden 10531041 voor Lommeroord. COMPETITIE NED. BILJARTBOND. Onder leiding van den consul van den Nederl. Biljartbond en commissielid voor de tweede ronde van de competitie, den heer De Foeljaeger, heeft de gewestelijke commis sie voor Noord-Holland, bestaande uit afge vaardigden van de winnende clubs van de plaatselijke wedstrijden in deze competjtie, een vergadering gehouden tot het vaststellen van het spelrooster voor de tweede ronde, welke in café „De Korensbeurs" zal gespeeld worden. Vertegenwoordigd waren de B. V. „Amsterdam" te Amsterdam, „D. E S." te Haarlem en „Excelsior" te Velsen-Noord. De teams van zes spelers dezer vereenigin gen zullen een enkel rooster spelen in par tijen van 100 caramboles libre en ontmoeten eikaar dus ieder eenmaal. Tiet volgende rooster werd vastgesteld: Maandas 3 Febr. 7 1 4 uur D.E.S.—Excelsior. Maandag 10 Febr. 8 14 uur D-E.S.—Amster dam: Maandag 17 Febr. 8 1.4 uur Excelsior- Amsterdam. De winnaar van dezen strijd is kampioen van Noord-Holland en komt in de finale voor het kampioenschap van Nederland. DAMMEN. KAMPIOENSCHAPPEN VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. De uitslagen van de zesde ronde van de wedstrijden om de kampioenschappen van Haarlem en omstreken luiden: Hoofdklasse. J. Poppen wint van H. Greeuw;" F. A. Ber kemeier wint van J. Lycklama; J. van Looij remise met B. Dukel; J. P. van Eijk wint van J. B. Sluiter Jr., P. G. van Engelen wint van J. J. P- Kraayer; A. de Jong wint van J. W. van Dartelen; H. de Boer wint van J. van Berkum. De partij H. A. van Abs—W. Stroo werd af gebroken. De verrassing in deze ronde was de neder laag van den Haarlemschen kampioen Sluiter tegen J. P. van Eijk. Tweede klasse. W. Bosman wint van H. Rozijn: J. Balk wint van C. Kool; Joh. Fabel Jr. wint van II. Berghuis; R. Hartgerink remise met W. J. A. Matla; G. A. Ottolini Jr., remise met H. van Lunenburg Jr., De partij A. Kiel—H. Souverein werd af gebroken en de partij J. van Steenwij k—P. Mollema uitgesteld. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAM CLUB. Donderdagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1929/1939 der „Haarlemsche Damclub" voortgezet. De uitslagen luiden: Hoofdklasse: H. Greeuw wint van J. van Looij. Tweede klasse: Joh. Fabel wint van F. W. de Pater. Derde klasse: Jac. Fr. van Garderen wint van C. J. Roest; A. van Pelt wint van J. Winkel. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 60 Cts. per repel- Als gij U moeilijk scheert omdat Uw huid gauw stuk gaat en pijn doet, dan kunt gij dit geheel voorkomen, indien gij vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig Doos 30,60, Tube 80 ct. VELSEN. EEN VERPLEEGSTER BIJ DEN GEM- GEN. DIENST. Het geneeskundig onderzoek voor de school kinderen in deze gemeente kan in de tegen woordige omstandigheden niet in zoodanigen omvang plaats hebben als noodig is, aldus schrijven B. en W- aan den Raad. Naast heb gewone schoolbezoek en het geneeskundig onderzoek van de leerlingen uit de verschil lende klassen, waarvoor dat om bepaalde reden noodig is, moet het systematisch on derzoek en dat is eigenlijk het voornaam ste zich beperken tot de leerlingen der eerste klassen van alle scholen en van de hoogste klassen van enkele scholen. Daarom is het gewenscht over te gaan tot de aan stelling van een verpleegster. Door haar werk zal de verpleegster het den schoolarts mogelijk maken zich meer aan de hoofdzaken te wijden, n.l. het geneeskundig onderzoek der leerlingen en de school- hygiëne. De jaarwedde voor de verpleegster willen B. en W. bepalen op 1800 met 8 één-jaar- lijksche verhoogingen van 75. ZANDVOORT. Geboren: Jan, zoon van C. Koper en K. Koper. Johanna Volkerdina, dochter van C, G. A. Cassee en M. Draijer. Ondertrouwd: J. Koper en G. Koper. HAARLEMMERMEER. Bevallen: C. M. SchramaTempelman, zoon; J. van VeenOverbeek, dochter; P. BlokkerVastenhout zoon; P. A. van Wijk- Biesheuvel, dochter; N. de Vriesv. d. Brink, dochter; W. Visservan Huizen, dochter; L, van VurenMaliepaard, zoon; M. C. Oost- wonderKoole, zoon: A. BierstekerAmes, dochter; J. HoogenesKos, dochter; M. de Moor—Tates, zoon. Ondertrouwd: W. C. Bakker en D. Kooij- man; G. Bras en J. E. van Dijk. G. Bosma, en J. C. Jansen, A. N. Wolffen- buttel en J. van Kooten. Overleden: Johannes Poelgeest, 42 j.. geh. met E. J de Jong, Arnoldus Josephus Meijer, 57 j., geh. met C. M. Reuser; Geertruiöa Kurvers, 73 j., wede. van H. Knol, Jacob Cornelis. 4 jaar, zoon van B. Biesheuvel en M. van de Heuvel; Elisabeth Johanna Brug- gentheijs, 74 j., geh. met N. van Alphen; Rinze de Haan, 92 j„ wedr. van W. Dolstra. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. Geboren: Maria Theresia, dochter van M A. Valent en H. J. Stuurman. Overleden: Johannes Josephus van Brug gen, oud 17 jaren. BEVERWIJK. Ondertrouwd: B. Zuidema en J. P. Scheep bouwer, J. van Dijk en A. C. Stolwijk, T. J. Kip en J. H. Seret, P, Kramers en H. v. Laar. Getrouwd: J. A. van Son en A. Modder man. Bevallen: I. M. M. VerhagenTromp d. A- TrompKehl, d. Overleden; H. H. Dittmer. 75 j., gehuwd met A. M. Smit Sr. Johs. Winkel, 11 j. BENNEBROEK. Getrouwd: J. M. Weijers en A J v. Roode. Overleden: A. Beyerbacht (m.) 69 jaar.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10