FLITSEN STADSNIEUWS FEUILLETON ONTWARDE DRADEN. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 25 JANUARI 1930 DE MOOIE HEL EN HET HAARLEMSCHE VUIL. VOOR EN TEGEN DEN VOLKENBOND. MR. A. M. JOEKES en J. DE KADT SPREKEN VOOR DE J. V. A. Donderdagavond werd de openbare bijeen komst gehouden van de Jongeren Vredes Actie, waarin de heeren Mr A. M Joekes, lid van de Tweede Kamer en J. de Kadt. redac teur van het links socialistische blad „De Socialist'' spraken respectievelijk pro en con tra den Volkenbond. Het Remonstrantenhuis, waarin de vergadering oorspronkelijk gehou den zou worden bleek alras te klein, zoo ver overtrof de belangstelling de verwachtingen. Door de welwillendheid van den Kerkeraad der Remonstrantsche Gemeente was het ech ter mogelijk de bijeenkomst te houden in de aangrenzende Remonstrantsche Kerk, die met de talrijke belangstellenden, waaronder velen uit onderwijskringen, zeer goed gevuld was. Het eerst sprak de heer De Kadt. Deze begon met te zeggen dat hij niet wil de spreken van het standpunt der reactie, doch uit ongeloof aan de verwezenlijkings mogelijkheid van wat de Volkenbond beoogt door den Volkenbond zelf. Hij wilde dan drie vragen stellen. Ten eerste: Heeft de Volkenbond in zijn tegen woordige samenstelling eenige beteekenis van politieken, economischen en moreelen aard? Deze vraag beantwoordt spreker ontkennend. Want van den beginne af aan is de Volken bond niet een instrument van de internatio nale gedachte geweest maar een instituut ter consolidatie alleen van wat er was na den oorlog. Zoo staat het In het statuut, dat tot stand ls gekomen onder invloed van Versail les, onder Invloed van de overwinnaars. De practijk van den Volkenbond is daardoor een sanctioneeren geworden van na den oorlog ontstane mistoestanden, bijvoorbeeld ten op zichte van de nationale minderheden. Wat beteekent die Volkenbond dan voor den vrede? Tijdens zijn bestaan heeft hij een reeks van oorlogen gekend, zonder dat hij In staat was om er ook maar iets tegen te doen. Spr. noemde: RuslandPolen, Klein- Azië, PolenLitauen, ItaliëGriekenland, de Ruhrbezettlng, de Engelsche onderdrukking van Egypte, de interventie van de Europee- sche mogendheden, alles „Interne" kwesties, waarmee de Volkenbond zegt niets te maken te hebben. De eenige verdienste van den Volkenbond zou zijn, dat wij na 1918 geen nieuwen we reldoorlog gehad hebben, maar ook daar kon de Volkenbond niets aan doen, omdat de wereld voor een nieuwen oorlog nog te uitge put is. En niets heeft de Volkenbond gedaan voor de liquidatie van den oorlog, want dit ls gebeurd in conferenties bulten den Bond om. De Volkenbond ls door het ontbreken van Amerika en Rusland gebleven een beperkt Europeesche aangelegenheid, waartegenover de andoren een eigen politiek voeren. Zoo is de Volkenbond economisch en politiek van geen enkele beteekenis. De moreele beteek- nls zou zijn de Idee van den Volkenbond, doch deze is die van den souvereinen staat en geen internationalistische. De tweede vraag van den heer De Kadt Is na ontkennende beantwoording van de eerste: Bestaat dan de kans om er iets beters van te maken, aangezien de Bond nu nog Jong is? Ook hierop geeft de heer De Kadt een ont kennend antwoord, gemotiveerd oa. in de beantwoording van de derde vraag. Spreker's derde vraag is: Wat dan te doen voor de tot standkoming en het behoud van den wereldvrede? De eenige zekerheid voor het laatste biedt, volgens spreker, alleen de vereenlglng van alle internationalisten ter wereld, dat zijn de socialisten. Zoolang een bepaalde groep, die er belang bü heeft een oorlog kan maken is het eenige middel daar een vereenlglng van de anderen tegenover te stellen. Daarom is noodzakelijk een enge samen werking van internationalistisch gezinde lan den, die dan de eenige werkelijke internatio nale wereldgemeenschap tot stand zullen brengen. De heer Joekes was de tweeede spreker. Zelden, zeide hij heb lk een zoo volkomen ob jectiviteit missende schets van den Volken bond gehoord als hedenavond. Spreker wil niet ontkennen, dat er gebre ken zijn in den Volkenbond, maar een volko men loochenen van zijn beteekenis is een miskennen van de feiten. De Volkenbond is geen Wereldstaat, doch een Bond van vrij willig toegetreden Staten, die vrijwillig uit treden kunnen, een eerste begin van Interna tionale samenwerking, maar een uiterst be langrijk begin. Zouden de internationale verhoudingen zoo zijn als ze nu zijn zonder den Volkenbond? Spreker ontkent dit met overtuiging, de aan dacht vestigende op het belang van een in ternationaal centrum, een Internationaal aanrakingspunt als de Bond is. De betere in- 1 ternationale verhoudingen bewijzen, dat de I Bond niet alleen een vergadering ls van staatslieden maar een contact voor volken. Eenige avonturen van den Engelschen Meester-Speurder HERBERT PORTER. 14) „Geneert u zich niet, Excellentie: ik zal me heusch niet vervelen.maar lk zou voor ik de wacht betrek, wel graag even uw huis Inspectecren. Zijn alle kamers open? „Allemaal, meneer Porter." „In vijf minuten ben ik terug". De deur ging achter den detective dicht. Zijne Excellentie zette zich behaaglijk in een clubfauteuil en bladerde in een tijdschrift. In huls sloegen een paar deurenbeneden in de kelders klonken voe:# appen. Herbert Por ter was aan het werk! Een paar minuten later kwam de detective weer terug. Sophus Bark hield de hand voor den mond en gaapte discreet. Hij stond op, wuifde met de hand zijn be waker goeden nacht en verdween in zijn slaapkamer. Van daaruit keerde Sophus Bark zich nog eens om om naar den detective te kijken, In de studeerkamer zat Herbert Porter voor zijn schrijftafel; duidelijk teekende zijn scherp profiel zich tegen het behangsel af. Juist stond de Engelschman weer op en begon de kamer op en neer te loepen. Een oogenblik leek het- den glurenden man alsof de gestalte kleiner, gccirongenor was dan daarnet. Maar dat was natuurlijk ver beelding Mei twee iioorbarg stappen Wat de consolidatie van den na den oorlog ontstanen toestand aangaat, art. 10 van het statuut bepaalt alleen, dat elk land be schermd zal worden tegen eiken bulten- landschen aanval. De onvergankelijke verdienste van Strcse- mann is het geweest Duitschland te hebben gebracht tot den Volkenbond, die in dat land aanvankelijk met bitterheid beschouwd werd omdat hij gekoppeld was aan het Vre desverdrag. Toch is die koppeling een ver standige daad geweest van Wilson want had deze haar niet doorgedreven, dat was onge twijfeld de vorming van den Bond op den acntergrond gekomen. De drieledige grondslag van den Bond is: Samenwerking, geschillenbeslechting, ont wapening. Bovendien heeft de Bond op zich genomen een groeiende hoeveelheid ander werk, hu manitair, hygiënisch, beschermend, sociaal economisch. Het grootste werk van den Volkenbond wil Mr. Joekes in tegenstelling met den heer De Kadt noemen de beslechting van geschillen. Spreker haalde slechts aan het geschil Bul garijeGriekenland. Er is echter een serie van dergelijke geschillen. Wederom onjuist is. dat de internationale toenadering tot stand kwam buiten den Vol kenbond om. De verdragen van Locamo zijn tot stand gekomen onder de hoede van den Bond. Niemand kan er aan twijfelen, dat de liquidatie van den oorlog door Dawes-plan en Haagsche conferentie ontstaan is in den sfeer van den Volkenbond. En de heer De Kadt heeft vergeten de ge- heele procedure van de geschillenregeling, het Kellogg-pact. En wat de souverciniteit betreft, het doel: ontwapening is immers juist een prijs geven van de allerhoogste sou- verelniteit! Tenslotte legde Mr. Joekes er den nadruk op, dat de Volkenbond berust op de volkeren zelf, terwijl het internationalisme zelfs in eigen landen moeite heeft om zich te hand haven, De Volkenbond is een menschhelds- zaak. Nadat Mr. Joekes gesproken had kreeg de neer De Kadt gelegenheid tot antwoord. Hij zeide gehoopt te hebben op een schets van den Volkenbond. Wat de Volkenbond reeds gedaan heeft ls niets anders, dan vóór den Volkenbond ook gebeurde. Niet alle conflic ten leidden vóór den oorlog onmiddellijk tot strijd. Zoolang men niet kan tornen aan de sou- vcrelniteit der staten blijft de uiteindelijke oplossing van conflicten immers aan die sta ten en de procedure, hoe langdurig ook, zon der waarde. Nog zijn de verdragen vodjes papier en de landen, die ze sluiten de- monstreeren anderzijds hun imperialisme, onder het mom van politietoezicht, men zie slechts naar Amerika. Wat er gebeurde na lederen oo-log. een toenadering van oude vijanden, dit is geen gevolg van den Volken bond. Er wordt immers hard gewerkt aan oorlogstoerustingen door de leden van den Bond zelve. Spreker kan daarom alleen heil zien in de kracht van het internationale socialisme. Tenslotte kreeg de heer. Joekes gelegen heid tot repliek. De heer De Kadt, zei hij, heeft van het door mij aangevoerde zeer wei nig notitie genomen Wat het Amerikaansche imperialisme betreft, Amerika is geen lid van den Volkenbond. Wanneer de verdragen vodjes papier zijn, dan is het Duitschland toch maar op gevoelige wijze aan het ver stand gebracht in dezen oorlog, dat men die maar niet zoo verscheurt. Men moet begin nen met de groote zedelijke waarde van ver dragen hoog te houden. In verdragen als het Kellogg-pact juist ligt een beperking der souvereiniteit van de landen. Met in het licht te stellen de beteekenis van de kracht van de openbare meening, tot uiting komend in den Volkenbond, waar uit de ontwikkeling van den Bond vanzelf te volgen ls, besloot Mr. Joekes. De voorzitter der J. V. A. de heer P. Kuin, die de bijeenkomst, welke zich kenmerkte door veel enthousiasme aan belde zijden, ook geopend had, sloot. haar. METAALBEWERKERSBOND. Voor de afdeellng Haarlem van den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond heeft voor hare leden en genoodigden een lezing met licht beelden georganiseerd op Dinsdag 28 Januari in de „Centrale". De bondsvoorzitter het Eerste Kamerlid Danz zal spreken over de Arbeidsmethoden in de Ford automobielfa brieken te Detroit. INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIK KELING. Zondagmorgen den 26en dezer spreekt in het gebouw van den Kegelbond Tempeliers- straat het Tweede-Kamerlid A. H. Gerhard over het onderwerp „De Invloed van het So cialisme op de Moraal". Verder wordt herinnerd aan den tweeden avond van Mr. Dr. C. v. d. Bergh den 27en dezer in de Centrale over een „Uitstapje in het Hemelruim". hij bij een kastje in de nabijheid van de ra men en begon aan het handvat te draaien dat zich daarin bevond. Rommelend daalden ijzeren jaliezleën voor de belde deuren van de studeerkamer. De detective was gevangen! Een gemeene trek van voldoening kwam op het gezicht van den kleinen man in de slaapkamer. Daarop ging hij naar de klee- renkast. zette een geruite pet op en trok een lange ulster aan. Hij opende het venster, waarvan de geoliede scharnieren geluidloos draalden, wipte over de vensterbank den donkeren tuin in. Een paar seconden later stond hij in het verlaten park. De Nybroha- men lag donker en zwijgend voor hem. Daar ginds, in het Oosten, teekende zich als een einde'.ooze lijn, de strandweg af. Bark bleef even staan en luisterde. Uit, de verte klonk een eigenaardig dreunend geluid: het verward gegons van menschelijke stem men, vermengd met rollen van rijtuigen, met getrappel van paarden en geronk van auto mobielen: Stockholm maakte zich op om zijn koene vliegers te gaan begroeten. Sophus Bark liep op een draf naar het verlaten plek je aan de haven en nadat hij even gefloten had, dook een motorboot op. die met gedoofde lichten voer. Snel stapte hij in en oogenblik- kelijk zette het vaartuigje zijn snelle vaart In Zuidoostelijke richting voort. Voor het Grand Hotel stond een onafzien bare file van auto's. De donkere nacht lag nog over de stad Stockholm, maar in de ruime, helverlichte zalen van het hotel hecrschte nog opgewekt, leven. De meeste gasten die 's morgens bij het aanbreken van don dag aan den start van de hydroplanes wilden zijn, waren niet naar bed gegaan en brachten in vroolUk ge zelschap den nacht door In de ruime, luxueu- GEEN BEDREIGING VAN DE WATERSPORT. Het bestuur van de Haarlemsche Jacht club heeft het volgende adres tot het college van B. en W. van Haarlemmerliccle en Spaarnwoude gericht: ..Blijkens een bericht in de dagbladen is de gemeente Haarlem voornemans op een per ceel weiland aan de Lagedijk aan de Mooie Hel, nabij Spaarndam, een bewaarplaats op te richten voor vuilnis en bagger. Aangezien door het ondiepe water van het Zulder Bui- tenspaarne en de zich ontwikkelende vesti ging van industrieën aan het Noorder Bui- tenspaarne, de Mooie Hel zoo langzamer hand het eenige water is geworden, waarop in de buurt van Haariem de watersport kan worden beoefend en dit voor velen, indien de plannen van de gemeente Haarlem zouden doorgaan, op zijn minst gesproken, geen ge noegen meer zou zijn, meent het bestuur der Haarlemsche Jachtclub de vrijheid te mogen nemen tegen dit voornemen bezwaren bij Uw College in te dienen. Ons bestuur beseft zeer wel. dat in het al gemeen de economische belangen op den voorgrond moeten worden gesteld, doch waar Juist in de laatste tijden zooveel van ge meentewege wordt gedaan om alles, wat ver band houdt met lichamelijke ontwikkeling etl ontspanning, te bevorderen, is het zeker gemotiveerd thans te wijzen op het nadeel, dat de beoefening van de watersport bij het doorgaan der plannen zou ondervinden, en meent ons bestuur, dat onder die omstan digheden deze bezwaren zeker een niet te verwaarloozen gewicht in de schaal zuilen leggen. Het bestuur zou het dan ook op zeer hoogen prijs stellen, indien Uw College het daarheen zou kunnen leiden, dat de gemeen te Haarlem haar voornemens in nadere over weging zou willen nemen en zou willen na gaan of niet een andere plaats voor het be oogde doel zou kunnen worden gevonden- In de hoop, dat ook Uw College de door ons genoemde bezwaren zal willen onder- schrijve^, verblijven wij Tot zoover dit adres. Wij hadden over deze aangelegenheid een onderhoud met den directeur van de ge meentereiniging. den heer A. van DrieL Deze verzekerde ons. dat er voor de beoe fenaars van de watersport geen reden is om zich ook maar in het minst ongerust te maken. Wat toch ls het geval? De gemeente Haar lem heeft, zooals voor eenige weken in de zitting van den raad gebleken is. terreinen in Zuid^-Holland gekocht voor het storten van het Haarlemsche vuil. Deze terreinen liggen aan het groote vaarwater HaarlemRotter dam, zoodat zij steeds per schip te bereiken zullen zijn, uitgezonderd den tijd dat het verkeer te water gestemd zal zijn door ijs. Alleen voor dat geval heeft Haarlem behoefte aan een reserve-terrein, want het terrein der reiniging aan den Harmenjansweg is te klein om daarop, als het een poosje wintert, het vuil op t^ slaan- Per week komt er namelijk ongeveer 1500 M3. vuil uit de stad. Haariem moest dus zoeken naar een ter rein om vuilnis te storten in de nabijheid van de gemeente, dat in den ijstijd per as te bereiken is. Omdat dit terrein natuurlijk bulten de bebouwde kom gelegen moest zijn, was het niet gemakkelijk om iets te vinden. Tenslotte ls men er evenwel in geslaagd om beslag te leggen op ongeveer 5 HA. rietland aan de Mooie Hel, nabij Spaarndam. Daar zal dus alleen in den winter vuil wor den gestort. Hoeveel, is van te voren niet te zeggen- Als het een winter is als tot heden, wordt er in het geheel niet gestort, want dan blijven de schepen met ■'.mil naar elders varen. Het moet al een zeer strenge winter zijn als de grootevaarweg op Rotterdam gedurende eenige weken gestremd is! Maar de beoefenaars van de watersport hebben daarvan geen last. De Mooie Hel zelf blijft onaangetast. Alleen het laag gelegen rietland zal, op den duur wat opgehoopt worden. Zoo in den zomer vuil gestort zou worden, zou dit stank kunnen verspreiden, maar nu niet. Als het vuil in den winter ge stort is, wordt het meteen met een laagje bagger afgedekt en als dan in het voorjaar de zeilers en roeiers komen zullen zij het- met vuil opgehoogde stukje land bedekt zien met een reeds opkomenden plantengroei. Tot zoover de verzekering van den dlrec- •eur. Wij vernemen, dat de zaak ook nog !n den gemeenteraad zal komen, want Haar- 'em heeft alleen voorkoop op het betrokken rietland. Als de vergunning van Haartemmcr- liede ca. verkregen is, moet de raad van Haarlem nog het geld voor den aankoop be schikbaar stellen. Het is niet te zeggen hoe lang Haarlem aan dit reserveterrein voldoende heeft, maar als het niet te streng wintert ls er zekerheid dat het voor langen tijd voldoende is. se hall van het hotel of in het mondaine café-restaurant. Toch lag achter dit masker van algemeene opgewektheid een nerveuze angst en spanning om wat morgen misschien weer voor verschrikkelijks kon gebeuren. Een heer trad haastig de vestibule binnen en ging met een korten groet op den nacht portier toe: „Kan ik meneer Parker nog spreken?" De portier wierp een verbaasden blik op den laten bezoeker en zei buitengewoon be leefd en bijna fluisterend: „Neen Excellentie; nadat meneer Parker met u is uitgegaan is hij nog niet teruggekomen". De aangesprokene keek nu op zijn beurt verbluft: „nadat hij met mij „Meneer Parker met mij? Maar ik ben den heelen dag hier niet in het hotel geweest ik kom rechtstreeks uit den ministerraad." „Neemt u mij niet kwalijk, Excellentie, dat ik het waag u tegen te spreken. U hebt mij zelf vanavond uw kaartje gegeven dat ik meneer Parker overgereikt heb toen hij thuis kwam. Ik weet het positief". „Mijn kaartje?" herhaalde de bezoeker peinzend„mijn kaartje? Wat stond er dan op dat kaartje dat lk u gegeven zou hebben?" „Het was geen visitekaartje", corrigeerde de portier zichzelf. „Het was een blaadje uit een blocnote en daarop stond met inkt ik heb het u met mijn eigen oogen zien schrij ven: „Dr. Sophus Bark verwacht meneer Horace Parker in de kleine conversatiezaal". De stem van den bezoeker beefde terwijl hij zei: „Ja, dr. Sophus Bark, dat ben ik. maar ik verzeker u Plotseling sloeg hij zich met de hand op het voorhoofd en alle kleur verdween uit fijn gealcht, VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1541 NED. VEREEN. VAN SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. DRIE LEDEN GEROYEERD. Door de afdeeling Haarlem van de Ned. Vereenlglng van Spoor- en Tramwegperso neel werd Donderdagavond in het Blauwe Kruis een buitengewoon druk bezochte ver gadering gehouden, onder leiding van den heer J. D. Mulder. Voor het Hoofdbestuur waren op deze vergadering aanwezig de heeren H. J. van Braambeek en G. Joustra, resp. secre taris en 2de voorzitter van het Bondsbe- stuur. Ingekomen was een verzoek van een groot aantal leden om een ledenvergadering te be leggen ter bespreking van een oneenigheid onder het werkplaatspersoneel. Over deze quaestie werd het woord gevoerd door den heer Joustra. Verschillende der aanwezigen namen aan de gedachtewisseling over deze aangelegenheid deel, waarop ten slotte voorgesteld werd een commissie van onderzoek te benoemen om na te gaan of het betrokken lid in strijd heeft gehandeld met de voorschriften der organi satie. Deze commissie van 3 personen zal dan op een binnenkort te houden vervolgverga- dering verslag uitbrengen, op welke vergade ring dan tevens een besluit zal worden geno men. Hierop kwam in behandeling het voorstel van het Hoofd- en afdeelingsbestuur om tot royement over te gaan van drie leden, welke In het z.g. Comité van Actie zitting hebben. Tegen dit voorstel van het bestuur had een lijst gecirculeerd, inhoudende het verzoek het royement niet te doen doorgaan. De heer Van Braambeek gaf in een uit voerig betoog de reden aan waarom het be stuur tot dit besluit moest komen. Hij wees hierbij op hetgeen door de personen dis in Rotterdam in een dergelijk comité zitting namen is verricht, namelijk: met alle mid delen de organisatie afbreuk doen. Alvorens met het voorstel te komen hebben de be- sturen eerst een bespreking gehad met de be trokkenen, doch dezen verklaarden dat ze zouden doorgaan met hun werkwijze en wei gerden 'n opgestelde verklaring te onderteeke nen. Volgens de besturen handelen deze per sonen in opdracht van Moskou. Over dit voorstel werd door verschillende aanwezigen het woord gevoerd, enkelen gingen op heftigen toon tegen het voorstel in. doch het werd tenslotte met groote meerderheid aangenomen, zoodat de drie leden zijn ge royeerd. „Daar steekt iets vreeselijks achter, ver moedelijk een misdaad. Maar is meneer Por.... meneer ParkerKunt u gewaar worden waar hij naar toe is gegaan?" Ook op het gezicht van den portier was nu een ernstige trek gekomen. „Ik ben ondertusschen twee uur vrSJ ge weest en pas een kwartier geleden terugge komen," zei hij. Hij keek met aandacht naar de verschillende brieven en papieren die sedert zijn vertrek voor de verschillende gasten waren binnengekomen en zei plotse ling terwijl zijn gezicht verhelderde: „U hebt geluk. Excellentie; hier ligt de copie van een telefoonbericht dat meneer den nacht doorbrengt ln een villa aan het Berzeliipark No. 11 en dat alle berichten die er voor hem komen daarheen per telefoon moeten worden doorgestuurd. De bezoeker draalde zich haastig om, riep een auto aan en gaf den chauffeur het adres dat hij zoo juist van den portier had ge- gehoord. De electrische schel klonk luid door de villa. In een van de kamers ging het licht op en tusschen de tralies van een van de ra men verscheen het gezicht van Herbert Porter. ,,Wat beteekent dat allemaal, meneer Por ter?" vroeg de minister ademloos en met trillende stem. „In het hotel vertellen ze dat u door een heer bent afgehaald die er pre cies zoo uitzag als ik en die mijn naam Opeens zweeg hij en staarde de verschij ning aan het venster met wijd-open oogen aan: „MaarU bent Mr. Porter niet eens") en bevend deed hij een stap achteruit.. De ander glimlachte en knikte- En van den anderen kant van het venster hoorde Sophus Bark: ..U hebt gelijk. Ik ben Herbert Porter niet, lk ben John Moreland, zijn secretaris MOEILIJK BESLUIT <Nadruk verboden). NED. FOTOGRAFEN PATROONS VEREENIGING. OPRICHTING AFD. HAARLEM. Dezer dagen werd ln één der zalen van Brinkmann een vergadering gehouden van de Nederlandsche Fotografen Patroons Vereeni- i ging. Deze vergadering stond onder leiding van den heer C. G. Leenheer, voorzitter van het hoofdbestuur te Amsterdam. Het eerste deel van den avond was gewijd aan de beschouwing van werken van voor aanstaande Berlijnsche en Dresdener foto grafen, waarbij de heer Adr- Boer een toe lichtende voordracht hield. Daarna werd, na ampele bespreking, beslo ten tot opriching van een zelfstandige af deellng Haarlem en Omstreken. Vrijwel alle fotografen uit Haarlem en om liggende gemeenten waren tegenwoordig en nadat met algemeene stemmen tot de op richting beslot-en was, werden in het bestuur j van de afdeeling gekozen: de heeren Weyerfc j van Zanen, voorzitter B. Zweers algemeen adjunct, R. Sasburg (Bloemendaal) secretaris- penningmeester. Het doel der organisatie van de fotografen patroons is: bevordering van onderling contact en het bestrijden van uitwassen zooals het cadeaustelsel, die dit mooie vak ernstig scha den. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij De Vries, Korte Be- j gijnestraat, 28, accu; Dieckmann, Prins Hen- j drfklaan 127. Overveen, armbandhorloge; Muusse, Ruychaverstraat 26, bril; Valk, Cor- nelissteeg 15, beursje; v. Uden, Oost-Indië- straat46, kerkboekje; Bur. van politie Sme- destraat, bal; We ij er s. Riouwstraat 18, kin derhandschoen: Kennel Fauna: bruine hond grijze kat en witte kat; Kruljer, Kennemer- straat 19 rood; Koomen, Brouwersstraat 73 rood, kindermuts; Schipper, Vooruitgangstr. I 89 rood, portemonnaie met inhoud; Vergens, v. Zeggelenstraat 2, portemonnaie; Franken, I Gen. Joubertstraat 42 rood, potlooden: Hul- schebosch, Cruquiusstraat 12, kleedlngstuk- ken; Brugman, Duvenvoordestraat 45, ro zenkrans; Roos, Gortestvaat 5, rijwiel; Snij der, Brandstraat 3, sleutells. INGEZONDEN MEDE DEELINGEN a 60 Ct». per regel. ^C! GA BET en hoofdassistent. Ik vertegenwoordig mijn meester hierenik zit, gevangen!" De minister viel van de eene verbazing in de andere. ..Maat. wat heeft dat allemaal in vredesnaam te beteekenen?" riep h'j wan hopig uit.. Waar is meneer Porter dan? Hij is niet hierhij is niet. in het hotel.. zijn secretaris zit gevangen en over een half uur gaat de zon op. Dan beginnen do vliegdemonstraties.en.... enmeneer Porter De secretaris hief langzaam het hoofd op. En met een lach op zijn gezicht, maar toch ook met Iets plechtigs in zijn stem. zeide hij: meneer Porter is op zijn post, Excellentie! Daarginds, achter het nog schemerige zout meer, schoot een gloeiende garve omhoog. Als door een machtige, onzientbare hand ver scheurd, spleten de nevels vaneen en glorie rijk steeg ln de verte de vurige zonnebal om hoog. Een gemurmel van stommen zwol in de koele klaarte van den herfstmorgen. In de verte klonk een schot over het water en in de lucht werd het zoemen van een vliegtuig motor hoorbaar. Een jubelgeroep uit tien duizenden kelen begroette den eersten vlie ger, wiens toestel als een kleine vlek in den wijden hemelkoepel zichtbaar werd. (Slot volgt). T, per a/h-a Wanneer je een trein moet halen en de tram wordt door verkeersstoornissen opgehouden Telkens als je besluit om eruit te springen en het laatste stuk hard te loopen, gaat de tram ook weer wat vooruit en als je dan weer besluit te wachten, doet de tram hetzelfde.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 6