JGaac&Mu LETTEREN EN KUNST HET TOONEEL. LOURENS COSTER Scheepvaartberichten RADIO-PROGRAMMA De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 27 JANUARI 1930 DE „BEROOVING" OP HET KONINGSPLEIN. SCHOOLVEREENIGING „DIE RAECKSE". Herhaaldelijk wordt mij namens Schoolver- 'ecnigingen de vraag gesteld: „Wat moeten wij op onze uitvoering spelen?" ,,Die Raeckse" heeft het antwoord gegeven! Want de..Handelsschool-Revue", die na de pauze Zaterdagavond in den Schouwburg aan den Jansweg werd opgevoerd, daarin lééfde de school, dat was de school! Hoeveel meer voldoet zoo'n revue, waarin de spelers zich thuis gevoelen en oud en jong bekende klanken hooren, dan een afgespeeld tooneel- stuk, dat in de opvoering toch maar voor •en heel klein deel tot zijn recht kan komen. Dadelijk na het eerste gordijn-ophalen waren wij er geheel en al „in". Die leeraar, die daar woedeed met zijn blauwe potlood werkt en bij elke fout verzucht: ,.Ze leeren het nooit! nooit! nooit!" en dan zijn twee met een soort wellust onder de proef zet. en in wanhoop uitroept; „Nou leer ik het hun al 20 jaar en ze kennen het nog niet!" had onmiddellijk een daverend succes! En nadat het beeld is verdwenen heel handig had men het tooneel in vakken ingedeeld ver schijnt als pendant de leerling, die voor zijn tafeltje gezeten, op zijn proeven blokt! De leerling kreeg een extra open-doekje, toen hij zijn agenda nasnuffelend met vol komen zekerheid zei: „O, Engelsch, daar hebben wij toch haast nooit wat voor te doen!" A bon entendeur Er waren alleraardigste vondsten in deze schoolrevue! Ik denk hier aan de verschij ning van het sjofele jochie met die reusach tige 5 boven op zijn hoofd. Wij kennen den strijd om het behoud van de 5 P. Gasus heeft er onlangs nog een van zijn rijmen aan gewijd en het spreekt wel vanzelf, dat het behoud van de „vijf" als laatste reddings plank door alle leerlingen wordt gewenscht! De ode aan de 5 was wel een van de best ge slaagde deelen van deze revue en toen als een variatie op Louis Davids Kleine Man het lied werd ingezet: Het is de kleine vijf, Die heele kleine vijf, Een redder in den nood, Dat is toch zeker buiten kijf O je. die kleine vijf, Bezorgt mij pijn in 't lijf. Maai- als ik hem te pakken heb, Dan roep ik tot hem: „blijf". brulde de heele zaal vol enthousiasme het refrein mee. Vergeleken bij de sjofele 5, zijn de 6. 7. 8, 9 en 10 prinsessen en het bal let van de hoogere cijfers was een goede revue-vondst! Dan krijgen we midden in het vrije kwartier, waarin de leeraren en de leerlin gen gezamenlijk voor de school op en neer loopen de verschijning van Mercurius, die in eigen persoon gedragen door 4 godin- Ben de Handelsschool op haar 20-jarig leest wil complimenteeren. Hij houdt een lofrede op de school voor de verzamelde me nigte en als hij ons de resultaten van het schitterend onderwijs wil toonen, hoor je op eens een rauwe stem achter de schermen: „Vodden! Vodden!" en verschijnt als eerste exemplaareen voddenkoopman met een zak op zijn rug! Mercurius is verstoord, hij begrijpt er niets van. maar dan fluistert de voddenkoopman hem üi het oor, dat hij voor zijn eindexa men gezakt is en de eer van de school is ge red! En dan krijgen wij het défilé van die goede exemplaren, van de „voorbeelden": de bankdirecteur met een zwaar embonpoint en een stok met zilveren knop, een administra teur van een Indische koffieplantage, wien een millioentje in een zakje door Kromo op een kruiwagen wordt achterna gereden. „Hoeveel verdien jij?" vraagt een der leeraren hem in het voorbijgaan. „Vijftienhonderd pop!" antwoordde de In dischman. „In het jaar?" ..Kun je begrijpen! In de maand!" „Verdién ik ook, maar ik krijg het niet!" verzucht de leeraar en staart zijn ouden discipel met weemoed na! Zijn dat geen alleraardigste vondsten in een schoolrevue? En dan de finale, het broe derlijk gezongen loriled op de Handelsschool door leeraren, leerlingen en de 4 nimfen, die de voornaamste vakken voorstelden! Is liet wonder, dat de revue een „reuzen-succes" had? Ik dacht een oogenblik. dat ze den schouwburg zouden gaan afbreken en ik wil wel bekennen, dat ik aan het applaus duch tig mee heb gedaan. Voor de pauze ging er een cabaret-pro gramma: de bekende door Charivarius be werkte Pak-Idylle vooral door Jan met vrijmoedigheid gespeeld Engelsohe en Fransche liedjes gezongen door den voor zitter van „Die Raeckse" die een „whispe ring bariton" bleek te zijn een grappig en aardig uitgevoerd liefdesdrama in zak formaat en tot slot de finale „Ich hab' mein Herz in Heidelberg verloren" van het heele ensemble in costuum en in een decor, zóó feeëriek, dat je je afvroeg: Waar krijgen de jongelui het vandaan? Een prettige, gezellige avond, waarop de recensent zich 30 jaar jonger gevoelde en met de herinnering aan vroegere tijden, verzuchtte: „Het Leven is 'n Droom!" J. B. SCHUIL. NED. REISVEREENIGING. Woensdagavond 29 Jan. houdt de afdee- ling Haarlem der Ncd. Reisvereeniging een lezing met lichtbeelden in den Schouwburg aan den Jansweg. Als spreker zal optreden de heer J .G. P. Sabel, voorzitter der afdeeling, met het on derworp: „Scandinavië. Oslo, Kopenhagen en Suitsbergen". Ook wordt een film ver toond in verband met de dezen zomer te houden Scandinavic-reis. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct«. per regel. tabletten J Ru Apcih l>rog»*t VOLKSUNIVERSITEIT. „Mijn reis door Borneo", de film van den heer H. F. Tillema. Stampvol was Zaterdagavond de zaal in 't gebouw van den Protestantenbond, toen daar onder de auspiciën van de Haarlemsche Volksuniversiteit voor leden en introducé's ne film van den heer H F. Tillema uit Bloemen- daal: „Mijn reis door Borneo" vertoond zou worden. En dit moet voor den heer Tillema wel een zeer groote voldoening zijn, hij wil immers door middel van deze film in breede kringen belangstelling wekken voor Borneo en de Dajaks. hij wil wijzen op toestanden én misstanden. Aan zijn films de heer Tillema heeft duizenden meters negatief uit Borneo naar Holland gestuurd, waaruit hij enkele afgeronde films samenstelde wil hij niets verdienen, hij arbeidt uitsluitend voor ver betering van de sociale en hygiënische toe standen waaronder de bevolking van Bor neo leeft. Vroeger deed hij soortgelijk werk voor de Inlanders in andere deelen van one Oost door het. uitgeven, geheel op eigen kosten, van boeken, van het verscheidene deelen tellende „Kromo-Blanda" en „Zonder Tropen geen Europa". Uiteraard werd met deze boeken de groote massa niet bereikt, terwijl dit met de films juist wél geschieden kan en zal. VÖor de film vertoond werd, sprak dr. J. S. Bartstra. secretaris der Volksuniversiteit t.er inleiding over den heer Tillema en zijn werk. Er zijn vele menschen die met een weten schappelijk of sportief doel Indië bereizen en later op lezingen er hun bezwaarde gemoe deren over luchten bij lantaarnplaatjes. Dat men in Nederland thans v.*j veel over Oost- Indië wet danken wij hun zeker. Maar onder hen neemt, aldus dr. Bartstra, de heer Tille ma een bijzondere plaats in, hij is een „iet wat raar cultuurverschijnsel", hij ging voor namelijk met een humanitair, 'n mensch- lievend doel naar Borneo. Een groot deel van zijn leven heeft de heer Tillema besteed om te strijden voor verbetering van de volksge zondheid in Indië, nü was Borneo aan de beurt. Borneo waarvan wij thans vruchten plukken (petroleummaar waarvoor wij zoo weinig gedaan hebben, zeide spreker. Het treft ons, dat de heer Tillema geheel gratis ons deze film aanbiedt. Hij wil er niets aan verdienen om duidelijk te doen uitkomen, dat zijn streven gansch en al op idieëelen grond slag rust. Voor een zoodanige daad wil spreker den heer Tillema dan ook hulde brengen en danken namens alle aanwezigen. Men zal geneigd zijn te zeggen, dat de heer Tillema een onpractisch man is. omdat hij de films steeds grotis ter beschikking stelt, maar daardoor krijgt hij juist volle zalen, kan hij bij velen sympathie wekken voor de Dajaks, belangstelling voor Borneo. Tenslotte wil spreker den heer Tillema vergelijken met die andere menschen die hun leven, wijden aan een groote taak. die zichzelf geheel weg cijferenmet zendelingen en missionarissen, die geestelijk voedsel brengen aan de volke ren van den Indischen Archipel. Vervolgens werd.de film vertoond, het eer ste deel van de drie die de heer Tillema op zijn reis door Borneo maakte. De twee andere deelen zullen mettertijd voor de Volksuniver siteit gedraaid worden. Bij een vorige ver tooning schreven wij reeds over deze film. genoeg zij dus te vermelden, dat de zeer vele aanwezigen genoten van al die fraaie beel den van natuur en volksleven in Borneo. En dat zeker belangstelling gewekt is voor dit groote. maar nog zoo weinig bekende deel van Oost-Indië en voor de sympathieke Dajaks. Oók voor het werk van den heer Tillema en de wijze, waarop hij onder vaak zeer ongun stige omstandigheden, de film maakte. NIEUWE KLEUTERSCHOOL„T KOPJE" TE BARGER-ERFSCHEIDENVEEN. De leerlingen van de Middelbare Meisjes school ,,'t Kopje" te Bloemendaal hebben zich er voor gespannen, gelden te collecteeren voor het stichten van een Kleuterschool in de Drentsche venen. Met hetzelfde doel wor den ook door leerlingen van andere scholen gelden bijeengebracht. Maar de leerlingen van ,.'t Kopje" zijn de eersten geweest, die resultaat van haar werk hebben gezien, naar de Directrice der school ons mededeelde. Dezer dagen is n.l. te Barger-Erfscheiden- veen in tegenwoordigheid van vele genoodig- den, waaronder mej. Barger, directrice van de middelbare meisjesschool ,.'t Kopje" te Bloe mendaal, de nieuwe kleuterschool ,,'t Kopje" geopend. Nadat de voorzitter der vereeniging, de heer J. Kroeze, hoofd der school aldaar, de aan wezigen had welkom geheeten, nam één der leerlingen van de deputatie uit Bloemendaal mej. van der Scheer, het woord. Zij zeide. dat het haar een groot genoegen was, mee te mogen werken om de jeugd van het arme Drentsche kind wat zonniger te maken en hoopte dat velen het goede voorbeeld zouden volgen. Hierna voerden nog verschillende sprekers het woord, waarna de voorzitter nog eens het ontstaan van de kleuterschool releveerde en Inzonderheid de dames uit Bloemendaal dankte voor de daad van menschlievend- heid. De leerlingen van ..'t Kopje" maakten daarna nog een autotocht ten einde haar bekend te maken met hetgeen voor de ontwikkeling van dit deel van Drente wordt gedaan. DE NIEUWE BRIEVENBUSSEN. In Slachthuis- en Amstcrdamsche kwartier. Ons bereikte een klacht dat de kleine aan een paal bevestigde brievenbussen, die in het Slachthuis- en Amsterdamsche kwartier zijn aangebracht (ook in Haarlem-Noord is er een) niet practisch zijn. daar de gleuf geen eenigszins „dik" drukwerk, bijvoor beeld bestaande uit eenige couranten, door laat, Bovendien kan men niet zien, weike lichting reeds heeft plaats gehad. Naar aanleiding van deze klacht deelt de Inspectie der Posterijen ons mede, dat de lichtingsuren op de bussen zijn geschilderd. Lichting vóór het aangegeven uur heeft nim mer plaats. De ervaring met de staande bus sen heeft uitgemaakt, dat de gleuf voor de voorkomende poststukken voldoende is. Gaat- een enkele maal een stuk niet door de gleuf dan kan men dit stuk posten in de naastbij- zijnde staande bus. Wijzigen do omstandigheden zich, dan kunnen de „hangende" bussen nog door staande worden vervangen. DE 65.000 NOG STEEDS ZOEK. Zooals wij indertijd hebben gemeld, heeft op 9 December van het vorige jaar te Am sterdam een geheimzinnige verdwijning plaats gehad van een bedrag van 65.000 aan bankbiljetten en eenige cheques ter waarde van bijna 5000. Deze gelden en cheques werden door een 16-jarigen loopjon gen overgebracht. De knaap vervoegde zich des middags aan het bureau Singel, waar hij vertelde, dat hij op het Koningsplein, na bij de Leidschestraat tegen een atuo was ge reden en daardoor bewusteloos was gewor den. Toen hij in een winkel op de Heeren- gracht bijkwam bleek de tasch met inhoud verdwenen te zijn. In verband met de verkregen inlichtingen heeft de Amsterdamsche politie Zaterdag on der leiding van commissaris P. Harrebomée, den chef van het bureau Singel eenige huis zoekingen ingesteld, meldt de Tel. Ongeveer twintig rechercheurs werden Za terdagmorgen daarmede belast: in groepjes trokken zij naar de opgegeven adressen. Dit onderzoek dat den geheelen morgen en een deel van den middag in beslag nam leidde niet tot arrestaties. Het groote bedrag werd nergens gevonden. Wel natuurlijk eenig geld, doch de personen, bij wie dit werd aangetroffen, verklaarden, dat dit geld op andere wijze verkregen was. Bovendien zijn de nummers van de gestolen bankbiljetten niet bekend. Het overlijden van „Bleeke Willem". Het Hbld. meldt voorts: In verband met hardnekkige geruchten in de wereld van den Zeedijk en omstreken, als zou het overlijden van den man, in die krin gen bekend als „Bleeke Willem", die door gasverstikking om het leven kwam, niet zijn „toegegaan met rechte dingen", heeft de po litie een ernstig onderzoek ingesteld. In die geruchten werd verband gezocht tusschen het verdwijnen van 65.000 van een kantoorlooper op het Koningsplein en het tragisch verscheiden. Het onderzoek betref fende een en ander is nog niet beëindigd. DE SPAARBANK TE GORREDIJK Het faillissement van den boekhouder. De curatoren in het faillissement van den gewezen penningmeester der Nuts spaarbank te Gorredijk hebben den faillieten boedel thans geïnventariseerd. De baten bedragen f 77.690 de schulden ongeveer f 163.450. De belang rijkste post, die op de schuldenlijst vorokomt, is die van de Nutsspaarbank te Gorredijk, met een bedrag van f 150.000, aldus de Tel. MENGELBERG UIT AMERIKA VERTROKKEN. NOG GEEN NIEUW CONTRACT GETEEKEND. De New Yörksche correspondent van de Tel- seint: Willem Mengelberg is Vrijdagavond aan boord van het stoomschip „Paris" uit Amerika vertrokken. Hij zal een maand vacantie nemen alvorens zijn werkzaamheden als dirigent van het Amsterdamsche Concertgebouworkest te hervatten. Hij liet zich niet uit over het gerucht in de pers, dat hij het volgend seizoen niet zou terugkeeren. Mengelberg verklaarde evenwel dat zijn persoonlijke betrekkingen met presi dent Mackey van het New Yörksche Philhar- monisch orkest en met de commissarissen van den meest vriendschappelijken aard zijn, doch dat hij geen nieuw contract had geteekend. De vergadering van den raad van commis sarissen van het New Yörksche orkest is tot Maart verdaagd. DE MOORD OP EEN JACHT OPZIENER. Een belooning van f 300. In een „Buitengewoon Politieblad" looft de officier van Justitie te Utrecht, namens het hoofdbestuur der Nederlandsche vereeniging van jachtopzieners een beloonrng uit van 300 voor dengene of degenen, die ter beoordeeling van genoemden officier zoo danige aanwijzingen of inlichtingen geeft of geven, dat ze leiden tot veroordeeling van den dader of de daders van den doodslag, in den nacht van 17 op 18 Dec. jl. onder Stou- tenburg gepleegd op den jachtopziener J. Kuyt. Vereenigings-D r u kwe rk Handels-Drukwerk Familie-Drukwerk Massa-Oplagen Periodieken IDRUKKERIJ1 iAARLEM Uitsluitend goed verzorgd druk werk. Op den tijd die wij beloven. Tegen billijke prijzen. Almelo 23 Jan. 9 u. v. Curacao naar Cristo bal. Alkaid 24 Jan. van Marseille n. Duinkerken Beira n. Rotterdam. Alcyone p. 24 Jan. Kan. Eilanden, Rotterdam n- Buenos Ayres. Andijk 25 Jan. te Rotterdam van Bombay. Belawan p .24 Jan. Pantellaria, Rotterdam na Batavia. Buitenzorg 24 Jan. van Belawan, Batavia n. New York. Bantam 25 Jan. van Rotterdam n. Batavia via Immingham. Baarn 24 Jan. te Callao van Amsterdam. Barneveld 23 Jan. 14 u. 45 m. 125 mijl van Land's End. Chili n. Rotterdam. Crijnssen 24 Jan. 5 u. van Curacao, naar Pto. Colombia. Edam 24 Jan. v. Antwerpen, p. 25 Jan. Vlissingen, Rotterdam n. New Orleans. Hermes 24 Jan. 4 u. van Curacao n. Bullen- baai. Insulinde 25 Jan. 7 u. te Batavia van Rot terdam. Jagersfontein 24 Jan. te Dar-es-Salaam, Beira n. Rotterdam. Kieldrecht p. 25 Jan. Perim, Rotterdam n. Calcutta. Kilstroom 23 Jan. te Dakar, Amsterdam n. West-Afrika. Koudekerk p. 23 Jan. Gibraltar, Bombay n. Rotterdam. Maasdam 24 Jan. te La Coruna, New Orleans n. Rotterdam. Madoera 24 Jan. te Port Said, New York n. Java. Montferland 25 Jan. te Amsterdam v. Buenos Ayres. Moerdijk 24 Jan. te Seattle van Antwer pen. Nebraska 25 Jan. te Rotterdam van Pacific- kust. Oostkerk 24 Jan. te Port Said, Japan naar Rotterdam. Patria p. 25 Jan. 10 u. Ouessant, Rotterdam n. Batavia. Prins der Nederlanden 25 Jan. van Colombo Amsterdam n. Batavia. Prinses Juliana 25 Jan. te Amsterdam v. Batavia. Pollux 26 Jan. van Puerto Plata te Amster dam verwacht. Reggestroom 25 Jan. te Rotterdam v. West- Afrika. Schouwen 25 Jan. 11 u. te Belawan, Rotter dam n. Batavia. Sembilan 23 Jan. te Philadelphia, Batavia n. New York. Simon Bolivar 23 Jan. van Curasao naar Pto. Cabaüo. Springfontein 25 Jan. te Rotterdam van Durban. Toba 24 Jan. n.m v. Bimlipatam, Batavia n. Rotterdam. Vesta 24 Jan. 12 u. v. S. Pedro, de Mac. n. St. Thomas. Vlieland p. 25 Jan. 6 u. Cowes, 26 Jan. 10 u. v. Batavia te Rotterdam verwacht. Volendam 25 Jan. v. New York naar West- Indië. Alcinous 24 Jan. te Suez, Batavia naar Antwerpen. Bali 24 Jan. te Java van Calcutta. BrieLle 23 Jan. van Antofagasita naar Coquimbo. Berenice 25 Jn. van Amsterdam naar West-Indië. Barneveld 25 Jan. te Rotterdam van Chill. Edam 25 Jan. 12 u. 30 m. van Boulogne, Rotterdam n. New Orleans. Enggano 24 Jan. te Rangoon van Calcut ta. Giekerk p. 25 Jan. Perim, Beira n. Rotter dam. Heemskerk p. 24 Jan. Dungeness, Rotter dam n. Kaapstad. Hoogkerk 25 Jan. van Rotterdam naar Cal cutta. Kilstroom 23 Jan. te Dakar, Amsterdam n. W.-Afrika. Koningin der Nederlanden 24 Jan. v. Singa pore, Batavia n. Amsterdam. Krakatau 25 Jan. ite Triest, Batavia n. Amsterdam. Klipfontein 25 Jan. van Lourenco Marques n. Beira. Lochgoil 23 Jan. van San Francisco, Pacific- kirst n. Rotterdam. Meliskerk 24 Jan. v. East London n. Port Elisabeth, Beira n. Rotterdam. Menado 25 Jan. van Alexandrië, Batavia n. Rotterdam. Nijkerk 24 Jan. v. Genua n. Marseille, Beira n. Rotterdam. Nieuwkerk 25 Jan. te Kaapstad van Rot terdam. Peursum 35 Jan. van Hamburg naar Am sterdam. Polydorus 25 Jan .van Amsterdam naar Liverpool. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct*. per regel. Statendam 25 Jan. v.m. te New York van W.-Indië. Tosari 25 Jan. te Rotterdam naar Ham burg. Tjibesar 24 Jan. van Sjanghai naar Japan. Veendijk 25 Jan. van Rotterda mnara Ham burg. Veendam 25 Jan. 13 u. van Boulogne, Rot terdam n. New York. Waterland 24 Jan. te Montevideo, Amster dam n. Batavia. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. naaml.venn: J.D. POSTHUMUS' KONINKLIJKE STEMPELFABRIEKEN WIJ zijn specialiteiten in: FAMILIE-DRUKWERKEN AANKONDIGINGEN voo GEBOORTE VERLOVING ONDERTROUW UITNOODIG1NGEN DANKBETUIGINGEN MENU'S VISITEKAARTEN DINSDAG 28 JANUARI. HILVERSUM 1875 Meter. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-Kwartet. 2.00 Gramofoonmuziek. 3.00 Knipcursus. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.15 Con cert. stans le Cosquino de Bussy (zang), Henk Spruit (viool). 5.30 Concert door het AVRO-Kwartet. 6.45 Engelsch: Conversatie. 7.15 Engelsch: gevorderden. 801 Concert door het Omroeporkest. 9.00 AVRO-Nutslezingen over Indió. De groote cultures. IV. Spreker: Prof. Dr. L. Ph. Le Cosquino de Bussy. 9.45 Voortzetting concert- 10.15 „Hoe amuseeren wij ons vanavond?1'' Capricieuse fantasie van Guus en James. 11.15 Dansmuziek uit het cabaret „La Gaité" te Amsterdam. 12.000 Sluiting. HUIZEN. Tot 6 uur: 298 M. Na 6 uur: 1071 M. (Uitsl. KRO-Uitz.) 1130 Godsdienstig halfuurtje. 12-15 Concert door het KRO-Trio. 1.15 Gramofoonmuziek. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Kniples. 4.00 Gramo foonmuziek. 6.01 Beursber. 605 Gramofoon muziek. 6.15 Nieuwsber. in Esperanto.. 6.30 Zakelijke Omroep. 640 Gramofoonmuziek. 7.00 Cursus Kerklatijn. 7.30 Lithurgie. Lezing over: Maria Lichtmis. 8.01 Orkestconcert. 11.00 Gramofoonmuziek. DAVENTRY, 1554.4 M. 10-35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11-20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. C. Lucas (alt), G. Dowell (tenor). 12.50 Concert op cinema-orgel door E. O'Henry. 1.20 Orkest concert. 2.50 Uitz. voor scholen. 3.55 Fransche les. 4.20 Orkestconcert. 4.35 Lezing. 4.50 Con cert op cinema-orgel door Pattman. 5.35 Kin deruurtje. 6.20 Voorlezing. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Cello-recital door I. James. 7-20 Lezing. 7.45 Lezing'. 8.05 Concert. Orkest, H. Eisdell (tenor). 820 Lezing. 9-20 Nieuwsber. 9.40 Lezing. 10.00 Vaudeville. 11.05 Dansmuziek. 12.20 Proefuitz. Televisie. PARIJS „RADIO-PARIS" 1711 HL 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkestconcert en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 7.40 Gramo foonmuziek. 8-20 Operauitz. „Carmen" van Bizet. Koren, orkest en solisten. LANGENBERG, 473 M. 6.20 Gramofoonmuziek. 9.35 Gramofoon muziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12 25 Or kestconcert m.m.v. solisten. 450 Orkestcon cert. 7-20 Operettemuziek. (Gramofoonpla- ten). 8.05 Concert. Orkest en violist. KALUNDBORG, 1153 M. 11.20 Orkestconcert. 2.20 Concert. Orkest en zangeres. 4.20 Kinderuurtje. 7 50 Cabaret- uitzending, afgewisseld door dansmuziek. BRUSSEL, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Orkest en zangeres. 10 05 Dans muziek. 8.35 Vlaamsche uitzending op golfL 338,2 M. Orkestconcert en causerie. ZEESEN 1635 M. 6.15 Lezingen. 11.50 Gramafoonmuziek. 12.15 Berichten. 1.20 Gramofoonmuziek. 1.50 Lezingen. 3 50 Concert uit Leipzig. 4 50 Lezin gen. 7.50 Uit Leipzig: ..Requiem" van G. Verdi. Daarna: Lezing en berichten. Een dagelijksche Kindervertelling. Deze vermetele daad van Simon Swaantjesjagcr kost de bedreigde menschheid vier Goudsche pij pen. De eerste was het eigendom van den kapitein op het bcotje. Hij schrikt verschrikkelijk cn door dezen schrik opent hij zijn mond. Dadelijk duikt zijn pijp onder in de onstuimige baren, waar dc visschcn leven, die toch geen heerenbaai lusten. De tweede pijp was troost cn toeverlaat van den brugwachter. Ook hij gaapte van ontzetting cn zijn dierbare neuswarmer plofte op den harden grond cn brak in stukken. Is het geen zonde van dc pijp, waar Gijs al dertien jaar uit gerookt heeft? Het derde verlies wordt geleden docr Barend Baars, die aan den oever van het kanaal zit te vis schcn. Net had hij een brasem van drie pond op gehaald. toen er een vloedgolf kwam, die tegen den kant opspatte. Barend schreeuwde van angst cn dadelijk dook de pijp kopje onder Zc is wel niet naar dc haaien, want die zwemmen niet in het kanaal, maar toch wel naar dc palingen cn kikvorschcn- En dc vierde pijp. die om zeep gaat. hehoorde tcc aan niemand minder dan aan Ludovicus Lenig» licid. den agent. Wel schrok hij natuurlijk niet, maar hij werd één. twee. drie, zoo' nijdig als ccn woedende stier. O, o, o, wat is hij boos!

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 14