RUBRIEK VOOR VRAGEN UIT DE OMSTREKEN RAADSVERGADERING INGEZONDEN HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 29 JANUARI 1930 DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van Haarlem's Dagblad, worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan de Redactie, Groote Hout- straat 93, met duidelijke vermelding van naam en woonplaats. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De antwoorden worden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd. De namen der vragers blijven redactiegeheim. maakt- ran de gegevens om de juistheid van de aangifte van personen, die tot de N.V. In betrekking staan te beoordeelen, spreekt van zelf en is dan ook aan de ambtenaren voor geschreven. VRAAG: Op 1 April 1929 kocht ik een effect, waarvoor ik een geldleening moest- sluiten. Ik gaf aan de belasting op. dat ik van 1 April tot 1 Mei zooveel rente moest betalen. Het effect gaf pas rente na 1 Mei 1929. Nu moet ik van den fiscus opgeven, hoeveel de baten vermoedelijk zullen zijn. dan worden die over een vol jaar bij mijn inkomen over het vorige jaar opgeteld, onder aftrek van een jaar rente. Ik moet dus belasing betalen voor een vol jaar voor iets, dat ik pas een maand heb, terwijl ik het effect vermoedelijk vóór 1 April as. verkoop, zoodat ik dus moet betalen, alsof ik het 2 jaar hob gehad. Zou in hooger beroep iets te bereiken zijn? ANTWOORD: Neen, gij wordt aangeslagen naar de bronnen van inkomen, die gij hebt op 1 Mei van het belastingjaar, dus in dit geval op 1 Mei 1929 Omdat gij de opbrengst van het effect nog niet over een vol jaar ge noten hebt, moet gij die opbrengst, volgrns art. 14 der wet, begrooten. Hebt goj het effect op 1 Mei van het volgende jaar niet meer, dan betaalt gij er ook .geen belasting voor. RECEPTEN. VRAAG: Kunt U mij een recept geven voor bet maken van marrons glacés? ANTWOORD: Benoodlgd: 3. KG. kwee peren; 3 liter water; 2y\ K G. suiker; 4 kruid nagelen en 6 c.M. pijpkaneel. Wasch de pe ren goed af. kook ze eenige minuten in ko kend water op. schil ze. snijd ze in vieren en haal er de klokhuizen uit. Breng het water aan de kook, voeg er de vrachten en kruiden bij, benevens een gedeelte der schillen en pitten in een neteldoeksch lapje. Laat alles te zamen zachtjes koken tot de peren gaar en mooi rood zijn Cl 2 uur). Doe ze met het vocht in een kom en laat ze tot den volgen den dag staan. Zie dan, of het vocht stroope- rig genqeg is, door er een lepel in te steken, die dan geheel bedekt moet zijn. Indien het «iet strooperig genoeg is, nog even in laten koken. Kook de vruchten 5 minuten mee en doe de massa in een zuiver schoone Keulsche pot. Sluit deze met vochtig perkament af. Dit recept is ook voor andere vruchten. VRAAG: Kunt U mij een recept geven voor abdijsiroop? Hoelang kan men die goedhou- den? ANTWOORD: Doe in een geëmailleerd pan netje 2 ons bruine kandij en zooveel water, dat het bijna onder staat. Laat heel zacht koken, tot de kandij opgelost is- Roer er dan een half pond witte stroop door. Als het be koeld is er nog aan toevoegen en doorroeren: 20 druppels anijsolie, 7 druppels kaneelolie en 5 gram braakwijn. Als het goed bewaard wordt, blijft het vrij lang goed. VRAAG: Hoe verwijdert men een vetrand uit een bruin Suède hoedje. ANTWOORD: Wrijf het randje met een stukje schuurpapier no. 00 (geen schuur- linnen), tot het vet er geheel af is. Doe het niet te lang met hetzelfde stukje, maar neem telkens een nieuw. VRAAG: Hoe verwijder ik hars uit een donkerblauwe stoffen japon? Ik probeerde reeds met warm water, maar dit hielp niet. ANTWOORD: Maak heel voorzichtig op een waterbad wat zuivere spiritus van 90 gr. warm (natuurlijk vooral niet op licht of vuur!) Doop hierin een doekje en wrijf daar mede de vlek af, terwijl de spiritus nog warm is. VRAAG: 1. Hoe onderhoudt men zwarte lakschoenen? - 2. Wat is beter: gegoten Duitsch spiegel glas of Fransch kwikruit? ANTWOORD: 1. Wrijf de schoentjes eens per maand met een zacht flanellen doek en wat zuurvrije vaseline en wrijf met een schoone flanellen dcek na. Onderhoud ze verder met de beste witte schoenwas. 2. Fransch kwikruit is veel beter. Hierin komen niet de oneffenheden van het gego ten Duitsche spiegelglas voor. RECHTSZAKEN. VRAAG: Bij het overlijden der vrouw en moeder blijkt, dat haar testament luidt ais volgt: Voor zooveel mogelijk aan haar echt genoot en de rest te verdeelen onder de 10 kinderen. Man en vrouw waren in gemeen schap van goederen getrouwd. Het aandeel voor ieder der kinderen is nu 3/44. Is dat juist? Ik meende, dat de man slechts recht had op de helft en een kindsgedeelte. ANTWOORD: Ja, dat is juist. Bij testament Immers is anders beschikt. VRAAG: Ik heb nog 21/2 jaar huur aan mijn huis, maar de huur wordt mij te zwaar, waarom ik van den eigenaar toestemming heb gekregen een anderen hum-der te zoe ken. Het is mij gelukt iemand te vinden, die het huis met 15 Febr. a.s. wil betrekken, maar inmiddels heeft de eigenaar iemand gevon den, die hem beter aanstaat, doch die er pas met 1 Mei in wil komen. Kan hij nu van ml] eischen, dat ik van 15 Febr. tot l Mei huur betaal? ANTWOORD: Zeer zeker, het is een wel willendheid van hem. BELASTINGZAKEN. VRAAG: Hoeveel bedraagt de belasting van een inkomen van f 2740 te verminderen met f 100 voor levensverzekering? ANTWOORD: Voor een gehuwd persoon zonder kinderen: Rijksinkomstenbelasting f 99.36. Verdedigingsbelasting f 10.50. Gem. inkomstenbelasting f 25.50. VRAAG: Ik woon in de Haarlemmermeer en heb vier zoons, waarvan de jongste 4 jaar is en de andere 3 tusscheu 14 en 20 jaar. Inkomen f 1222. Hoeveel belasting moet ik betalen? ANTWOORD: Gem. inkomstenbelasting i 26.20. Rijksinkomstenbelasting f 84. Dit laatste bedrag wordt hooger, indien een of meer van uw zoons zelf in de Rijksbelas ting vallen. VRAAG: De accountant der belasting meldt zich aan om de boeken eener N.V. te controleeren met het oog op de aangifte voor ae dividendbelasting. Tijdens het onderzoek blijkt duidelijk, dat dit slechts een voor wendsel Is maar dat het feitelijk te doen is om de aangiften van particuliere personen, in een ander district woonachtig, te contro leeren. Is dit geoorloofd en is men verplicht voor een dergelijk doel zijn boeken open te leggen? ANTWOORD: Het bestuur eener N.V. is desgevraagd gehouden den Inspecteur der Belastingen, of een of meer door hem aan gewezen ambtenaren (b.v. een accountant) inzage te verleenen van de boeken of andere bescheiden, die tot staving der aangifte of van andere beweringen kunnen dienen. Dat de administratie der Belastingen gebruik PERSONEEL. VRAAG: 1. Een dagmeisje zegt een week na Nieuwjaar haar dienst op met 14 dagen. Heeft mevrouw nu het recht de nieuwjaars fooi af te houden? 2- Mevrouw zegt haar daarna met een week op. Is zij daartoe gerechtigd? 3. Heeft het meisje recht op kostgeld, als mevrouw uit is? 4- Mevrouw beweert, dat volgens den deurwaarder het meisje nergens recht op heeft. Is dat juist? 5. Tot wien moet het meisje zich wenden om recht te krijgen? ANTWOORD: 1. Neen. 2. Ja. 3. Ja, gedurende de dienstbetrekking. 4. Neen. 5. Tot het Bureau voor Arbeidsrecht, Jansweg 39, Haarlem, Dinsdagavonds 71/2 uur. VRAAG: 1. Ik ontvang als dienstbode mijn loon op het einde der maand- Wat is de ter mijn van opzegging, een maan* of 6 weken? 2. Ik heb 1 Januari de godspenning ont vangen. Wanneer kan ik nu de betrekking opzeggen, zonder tot teruggaaf daarvan ver plicht te zijn? ANTWOORD: 1. Een maand. 2. Op 1 April tegen 1 Mei. VRAAG: Mijn dochter dient als dagmeisje en heeft een plaat gebroken. Heeft mevrouw het recht om nu geld van haar loon af te houden? ANTWOORD: Ja, als het breken aan haar schuld te wijten was, doch telkens niet meer dan 2/5 van het loon. DIEREN. VRAAG: Mijn kanarie zingt prachtig maar niet veel. Men heeft mij gezegd, dat de mooi ste zangers niet veel zingen. Is aat zoo? Hij eet altijd het witte zaad uit het- bakje en laat het zwarte liggen. Men zegt, dat hij dan te vet werdt. Hij krijgt overigens niets dan een stukje vogelkransje. Is dat goed? ANTWOORD: Dat Uw kanarie niet veel zingt, houdt volstrekt geen verband met zijn mooien zang; onder de fijnste zangers komen evenveel drukke zangers voor als onder de minder goed bedeelden. Geef Uw vogel als hoofd voedsel prima raapzaad en dagelijks een half snoepbakje wit zaad en om den anderen dag een stukje vogelbiscuit. Geef hem een rustige plaats, niet voor een raam, want dat is voor een kanarie de slechtste plaats. PLANTEN. VRAAG: 1- Wanneer is het de beste tijd om een Clivia te stekken? 2. Is het waar, dat de stek 2 jaar bij de moederplant moet zitten, alvorens men met succes tot stekken kan overgaan? ANTWOORD: 1. Ongeveer half April. 2. Neen, dit hangt af van den groei der stekken. Meestal wacht men tot het 2e Jaar, omdat ze dan steviger geworden zijn. Indien mogelijk moet gij de stek met een scherp mesje er zoodanig afsnijden, dat er een of meer worteltjes aanblijven. DIVERSEN. VRAAG: 1. Als een Duitsch meisje haar pas moet vernieuwen is het dan noodzake lijk, dat zij dit persoonlijk doet? 2. Hoeveel kosten komen er op? ANTWOORD: 1. Ja. 2. Ons niet bekend. VRAAG: Bestaat er voor een invaliden man van 40 jaar, die niet kan loopen, maar uit stekend kan teekenen en schilderen te Haar lem of Amsterdam gelegenheid zijn brood te verdienen? Hoog loon geen vereischte. ANTWOORD: Wend u eens met deze vraag tot de Arbeidsbeurs van de plaats uwer inwo ning; men zal u daar zeker gaarne voort helpen. VRAAG: Welk zegel moet ik plakken voor een werkster, die in Juli a.s. 19 jaar wordt? 2. Zij werkt bij mij een dag per week en de andere 5 dagen bij een ander. Ben ik nu verplicht haar het zegelgeld mee te geven naar die andere werkgeefster of moet ik zelf plakken? ANTWOORD: 1. Beneden 21 jaar 10 cent per dag. 2. Gij blijft verantwoordelijk voor het plakken voor dien eenen dag Wanneer gij het geld meegeeft en dit wordt niet afgedra gen. of wel de andere werkgeefster ver zuimt voor u te plakken wordt gij voor het ontbrekende aangeslagen en eventueel be boet. Gij kunt eischen, dat zij het boekje medebrengt. VRAAG: Wanneer is de zenuwarts van het Academisch ziekenhuis te Leiden te spreken? ANTWOORD: Voor kostelooze behandeling lederen werkdag, des morgens van half negen tot half tien. Voor niet kostelooze behande ling doet gij het beste een schrijven te rich ten tot den Heer Zenuwarts van het Acade misch Ziekenhuis, met, verzoek U te willen berichten, wanneer hij U kan ontvangen. VRAAG: Moet ik voor een dagmeisje van 14 Jaar zegels plakken en welke? ANTWOORD: De verplichting tot zegels plakken begint bij 14 Jaar. Voor 14 tot 21 jaar zegels van 40 ct. cn 21 Jaar of ouder 50 cent. VELSEN. Openbare vergadering van den gemeente raad van Velsen, op Dinsdag 28 Januari, des avonds zeven uur. Ingekomen stukken. Afgewezen wordt een verzoek van het be stuur der afd. Kennemerland van het Neder landsch Onderwijzers Genootschap, om ad haesie te betuigen aan het door het Comité der Vereenlgingen van Burgemeesters en Secretarissen in de kantons Hoorn. Purmerend Alkmaar en Schagen aan den Minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen en aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal gezonden verzoek om de classificatie van ge meenten volgens het „Bezoldigingsbesluit Bur gerlijke Rijksambtenaren 1928"' af te schaf fen. Mcdedeellngen. Aangezien de „Vereeniging tot behartiging van Bouwbelangen in de gemeente Velsen" en de afdeeling Kennemerland van den Ned. R.K. Bond van Bouwpatroons tot op heden nog niet de toegezegde schriftelijke grieven tegen den directeur van Openbare Werken hebben ingediend en de termijn daarvoor reeds geruimen tijd is verstreken, stellen B. en W. voor, de eerste adressen van deze or ganisaties ter zijde te leggen. De Voorzitter deelt mede, dat deze kwestie wordt aangehouden. Doorgang Wijk aan Zeecrweg. De meerderheid van B- en W. stelt voor, in het belang van de veiligheid van het ver keer ter plaatse, geen doorgang in het gazon in den Wijk aan Zeeërweg ter hoogte van school II te laten maken. De minderheid in het college is evenwel van oordeel, dat een doorgang bij de Van Speyckstraat dient te worden gemaakt. B. en W. stellen den raad nu In de gelegen heid, terzake een beslissing te nemen. De heer Vermeulen geeft in overweging dezen doorgang niet te smal te maken, anders wordt de toestand voor de schoolgaande jeugd nog veel gevaarlijker. Wethouder Tusenius: .Juist!" De Voorzitter: „Het wordt twee meter!" De heer V e r m e u len zou het liefst een breedte van drie meter hebben. De heer M a a s is tegen het maken van een doorgang. Wethouder Tusenius is ook in het be lang van de veiligheid der jeugd tegen het maken van die doorbraak. Als de kinderen uit school komen en ze weten, dat aan den overkant een paadje is, dan loopen ze hard naar de overzijde zonder op het verkeer te letten. De Voorzitter is het hier niet mee eens. De heer Maas: Het is wel waar! Ze loopen hard!"* Wethouder N Ij s s e n wil het plantsoen niet verkavelen en is dus tegen de doorbraak. De raad besluit zonder hoofdelijke stem ming om den doorgang niet te maken. Verpachting Hotel „Velserbeck". B. en W. stellen den Raad voor. hen te machtigen het hotel-pension .Velserbeek" met theeschenkerij en ten deele het koets buis in het park, met. ingang van 1 Maart a-s. wederom voor één jaar te verpachten aan G. L. van Toombergen, onder de thans geldende condities, maar thans tegen een pachtsom van f 1250, omdat de exploitatie van het hotel ca. het betalen van een hoogere pachtsom niet toelaat. Wordt goedgekeurd. Verordeningen inzake gemeentepersoneel Aan de orde komt het voorstel van B. cn W. tot wijziging en aanvulling van de Ver ordening op den rechtstoestand der ambtena ren en van het Werkliedenreglement cn tot vaststelling eener nieuwe ziekteregeling voor oersoneei der gemeente, werkzaam in tijie- iijken dienst, waarvan" de voornaams'e bij zonderheden reeds in ons blad zijn medege deeld. Wordt goedgekeurd Verpleegster Gemeentelijke Geneeskundige Dienst. B. en W. stellen voor over te gaan tot aan stelling van een verpleegster bij den gemeen telijken geneeskundigen- en gezondheids dienst, aan wie in het algemeen dat werk kan worden opgedragen, waarvoor niet de medische kennis van der. schoolarts vereLscht wordt. Voorgesteld wordt, de jaarwedde vast te stel len op f 1800 met acht eenjaarlijksche ver hoogingen elk van f 75. De raad vereenigt zich hiermede. Speelterrein. B. en W. vragen machtiging tot het sluiten van een overeenkomst met het Rijk tot "huur van een terrein nabij de Visschershaven, te IJmuiden. voor speelterrein, en toestaan van het noodige crediet voor het maken van een terreinafscheiding. Het bestaande Speelterrein bleek reeds spoe dig te klein te zijn. De gevraagde machtiging wordt verleend. Verbetering Driehuizerkerkweg. Door het R.K. Kerkbestuur en door den heer J. L. Min te Driehuis is een strook grond voor verbreeding van den Drlehulzer- kerkweg afgestaan. B. en W. achten het ge- wenscht, dat het gedeelte van dien weg door verbreeding van den rijweg en het aanbrengen van tegel trottoirs wordt verbeterd- De kosten worden geraamd op f 18.000. B. en W. stellen voor, hiertoe over te gaan. Wordt goedgekeurd. Hamerstukken. De volgende agendapunten worden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd: Verleenen van machtiging tot het aanvaar den van een vergunning tot gebruik van een gedeelte spoorwegterrein te Velsen. Verkoop van S^ond. Verleenen van vergunning tot het dempen van een gedeelte sloot. BOUWVERGUNNINGEN. Door B. en W van Velsen zijn de navol gende bouwvergunningen verleend: aan M- J Rolvink te IJmuiden. tot het bouwen van Men woonhuizen aan de Alexan der Bellstraat. akiaar; aan P. Zwart, te Egmctnd aan Zee. tot- het bouwen van tien woonhuizen met bergplaatsen aan de Frans Halss'raat te IJmuiden; aan H. van der Po! Jzn.. te Heemstede, tot het bouwen van veertig woonhuizen aan den Tusschenbeeksweg en Kastanjestraat te LJmuiden; aan C. H. ten Broeke te Zandvoort, tot het bouwen van zes woonhuizen aan de De Ruyter- siraat te IJmuiden; aan A. A. van Pel. te LJmuiden, tot het bouwen van tien woonhuizen aan de Edison- straat, aldaar; aan de N.V. Handelshuis „de Faam", te Velsen, tot het verbouwen van een werkplaats en het maken van een bergplaats voor de bovenwoning, aan den Wijkerstraatweg no. 81, aldaar. HEEMSTEDE GEMEENTEBEDRIJVEN. B. en W. stellen den Raad voor, de jaar- lijksche rente, die door de gemeentelijke gas-, duinwater- en electriciteitsbedrljven zal moeten worden betaald aan de gemeente over de in 1929 verstrekte gelden bestemd voor den buitengewonen dienst, te bepalen op 5 pet. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk- Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug' gegeven. DE WERKWIJZE VAN DEN RAAD VAN ARBEID. Geachte Redactie, In verband met de plaatsruimte, die de Redactie van Haarlem's Dagblad zoo welwil lend is, mij alsnog te verleenen, moet de be antwoording van het ingezonden stuk d.d. 9 Januari j.l. van den heer G., referendaris van den Raad v. Arbeid, zeer beknopt zijn. Het betoog van den heer G. komt hierop neer: le. mijn zuster zou na haar ontslag in No vember 1927 uit het O. L. Vrouwe Gasthuis „niet invalide" geweest zijn. Als tegenbewijs geef ik hier een kort uittreksel van een ver klaring van mijn buurman over haar ziekte toestand, destijds aan den Raad v. Beroep voorgelegd. „Mej. H. was onmiddellijk na haar ontslag uit het ziekenhuis, toen zij in het gezin van haar broer werd opgenomen, niet in staat om eenfgen arbeid te verrichten, zelfs niet de een voudigste huishoudelijke bezigheden. Kort daarna werd haar toestand nog erger, zij maakte den indruk „wezenloos te zijn." Die toestand heeft geduurd tot Juni 1928, waarna de crisis kwam en opzending naar het Prov. Ziekenhuis te Santpoort. Ik heb den Raad v. Beroep aangeboden, die verkla ring door meerdere getuigen te laten bevesti gen. Men hield echter de medische verkla ring, die kant noch wal raakte, voor de eenige Juiste maatstaf. Wil de heer G. nu nog beweren, dat mijn zuster niet invalide was in den zin van art. 72 der Wet. 2e. Ik zou „volkomen" zijn ingelicht- De eerste maal in Januari '28 vervoegde ik mij bij het loket „Inlichtingen" Droogdok te A'dam, maar de dokter had mijn zuster „her steld" verklaard, dus kon de Raad v. Arbeid ch er niet meer mede bemoeien. Na einde- -jos getob schreef ik op 23 Mei '28 om eenige medewerking v. d. Raad v. Arbeid. Men ant woordde mij o m. „Werkt uw zuster als hulp in de hulshouding, dan moet voor haar ge plakt worden". Dit antwoord was in strijd met de feiten en art. 72 der Wet. Mijn zuster was ongeschikt voor huishoudelijken arbeid, bo vendien steeds „administratief" werkzaam geweest, de laatste zeven jaar onafgebroken op kantoor bij een assurantie Mij. Alvorens inlichtingen te geven, had de Raad v, Arbeid zich eerst van den toestand van verzekerde moeten overtuigen De derde maal schreef ik op 25 September 1928 om invaliditeltsrente. Hierop k eeg ik geen antwoord. Ik wijs 23 October den Raad v. Arbeid op dit verzuim en krijg 28 October schriftelijk de bevestiging, dat mijn aanvrage in behandeling is geno men. Dan komen eindelijk begin November de formulieren en van 6 November 1928 (let wel) af. de inv. rente. Waarom niet dadelijk de formulieren in Januari 1928, of 26 Mei of 25 September 1928. Het Kon. Besluit 10/6 '19 S. 324 Hoofdstuk IV zegt in art. 34. De Raad van Arbeid geeft aan de verzekerden, hetzij op hun verzoek. hetzij ambts halve. de noodige inlichtingen betref fende alles, wat de uitvoering der Inv.wet betreft en waarvan de wetenschap door den verzekerde met het oog op diens belangen ge- wenscht !s. 3e. de invallditeitsverpleging zou voor dc tweede maal afgewezen zijn op grond van een verklaring van den dokter te Santpoort. Toch niet de dokter, die mijn zuster daar be handelde. Die schreef mij juist het tegendeel, hetveen ik ook den Raad v. Arbeid mededeel de. Toen schreef deze terug, „de inv. verple ging ls geen recht van den verzekerde, de reden van afwijzing ls niet vatboar voor mededee- ling aan derden". Nu komt de heer G. met zijn verrassende mededeeling. Mocht ik dat als broer niet weten? 4e. geen ..voordeellg" geval. Maar het Rijk draagt jaarlijks ruim 20 millioen gulden bij en de verzekerde betaalt bijna haar geheele leven (d.w.z. niet zeven iaar) de premie. Zoo beschouwd is dit invaliditeitsgeval „wel voor deellg". Tenslotte tracht de heer G. het. aanneme lijk te maken, als zou door de beslissing van de Raden van Beroep, verkeerde toepassin? van de Wet zijn uitgesloten. De Raad v. Be-' roep verlangde van mij (als leek zonder rechtkundigcu bijstand) dat ik Juridisch" INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 60 Cu. p«r r«f«I- den Raad v. Arbeid ln het ongelijk zou stel len. Toen ik tijdens het verhoor om eenige inlichtingen vroeg, werd mij uit de hoogte toegevoegd „Kent U die Wet" en op iedere door mij gedane vraag „dat hoort U wel". Mijn ervaring is echter, dat bij den Raad v. Beroep en den Raad v. Arbeid de toepassing der Wet voornamelijk bestaat, uit art. 154 en 136, terwijl op grond van art. 72 (hoofdarti kel» art. 34 (inlichtingen) en art. 137 (de ver zekerde was ernstig gestoord in haar geeste lijke vermogens) de rente op 8 November 1927 (dus één jaar vroeger) had moeten worden verleend. Aan de „juristen" om dat uit te maken Neemt men de sociale strekking in aanmer-» king, die bij de invoering van deze Wet heeft voorgezeten (men leze het uitgangspunt van wijlen Minister Talma, dan acht ik de „ge vallen beslissing" zeer afkeurenswaardig. En dit bepaalt zich niet alleen tot mijn ge val. Dc heer B. secretaris van het Zieken fonds te Velsen schreef eveneens in Haar lem's Dagblad een uitvoerige klacht over de werkwijze en de bureaucratie van den Raad v. Arbeid. Desniettegenstaande zou lk met de waarheid uit wandelen zijn gegaan en de heer G. die hebben thuisgebracht. De Raad v. Arbeid gaat echter met de premlën uit wan delen en die moeten ook thuisgebracht (bij de invaliden, die de premie betaalden). Als de heer G. eens buiten de muren van het Gebouw van den Raad v. Arbeid gaat luisteren, zal hij bemerken, dat de werkwijze van den Raad en de toepassing der Wet dringend verbetering noodlg hebben. Daartoe hoop ik o.m. door het schrijven van een bro chure, iets te kunnen bijdragen. Mogen de ingezonden stukken, die Haar lem's Dagblad over den Raad van Arbeid heeft opgenomen, voor de lezers ren waar schuwing zijn. zich bij voorkomende gevallen, waarin rij aanspraak maken op in valid Itelts- verpleglng of rente, goed van de Wet op de hoogte te stellen, in het bijzonder van art- 154 en 136, onmiddellijk de voorgeschreven for mulieren te eischen en van alle correspon dentie met den Raad v. Arbeid copie te houden. Hoogachtend, H. J. HÜLSMANN. Rijksstraatweg 192, Velsen. VISSCHERIJ-OPBRENGST. DE BESOMMINGEN. Dinsdag waren aan den Rijksvischafslag te IJmuiden 12 stoomtrawlers. 1 stoombeuger. De besommingen waren: Trawlers: Jkhr. Den Beer Poortugael f 3112. Clara Nicoll f 4243, Victoria f 1586, Poseidon f 950, Olympia t 1816, Zaanstroom I f 2788, Sumatra f 4865, Poolzee f 3487, Olga f 2138, Orion f 1995, Eveline f 3793, Brulnvisch f 2376. Stoombeuger VI. 190.: f 2900. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te bekomen bU: Sprokkreef, Hooger - woerdstraat 13, abonnement; Hetem, Gen. Bothastraat 65. abonnement; de Reus. Tu- gelastraat 11. broche; Smit, Gen Cronjéstr. 4 rood, beeldje; Bureau van politie. Smcde- straat. bal en stormlantaarn; Veen, Lln- schotenstraat 12 rood, boorden: v. Roosma len, Kastanjestraat 40. broche; Schaafsma, Diederikstraat 12, duiven; Verkoov, Korte Dijk 1 rood, hamer; Punt. Gen. Bothastraat 90. idem; de Graaf. Reitzstraat 28. hand schoen; Buitenhuis. Hasebroekstraat 18. hor. loge; Teunis. ZB. Spaarne 34a. handschoen; Geijteman. Johannes dc Breukstr. 32. Idem; In 't Hout. Eizenplein 25, Idem; Kennel Fauna: grijswitte kat: Spanjaard. Ovcrblldt- weg 31. Santpoort, ketting: Verhciide, Al- lanstraat 59. idem: Schoutsen. Schagchel- straat 4. oorbel; Scholten. Rozenstraat 43. portemonnaie met inhoud; Sehcrpcnhuizen. Eendrachtstraat 46. idem: Schakel. Wester houtstraat 1, sierspeld; Hijselaar, Klooster straat 27, gymn schoenen; Koops, Hof van Egmond 10, kindertaschje: Verwij. Karei v. Manderstr. 97, kinderwantje. NOOIT MEER OORLOG FEDERATIE. Bovengenoemde Federatie hield Maandag avond in het gebouw van den Protestanten bond een openbare bijeenkomst. d!e gepresi deerd werd door den heer J. Op 't Eynde, die aan de ongeveer zeventig aanwezigen een hartelijk woord van welkom toeriep. Hij ver leende hierop het woord aan den heer Van Warmeloo, die een rede hield over het onder werp: „De vrouw en de vrede". De heer E. Cousijn. oud-directeur van de Strafgevange nis alhier, vertoonde hierbij eenige lantaarn plaatjes, d!e op dit onderwerp betrekking hadden. In de zaal hing een groot doek. waar op de woorden: „Voor den oorlog geofferd 845 milliard. Wat offert gij voor den vrede?" De bijeenkomst werd door den heer Op 't Eynde met een kort woord gesloten. GEM. ORGELCONCERT. Het 7e Gem. Orgelconcert zal plaats vin den op Dinsdag 4 Febr. a.s. In dc Gem. Con certzaal. Medewerking verleent de Zwltser- sche violist Cornells Tromp, concertmeester van het orkest te St. Gallen.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11