INGEZONDEN Scheepvaartberichten RADIO-PROGRAMMA De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf HAARLEM'S DAGBLAD KANTONGERECHT. De leergierige bakkers knecht. Een bakker uit Bloomendaal werd schuldig verklaard aan het niet zorgen, dat een knecht in zijn onderneming geen arbeid verrichtte I buiten den wettelijken tijd, echter zonder toepassing van straf, want de knecht was aan het leeren deeg maken en uit louter leergie righeid was hij eenige uren vroeger opge- I staan dan hij verplicht was, zonder zijn pa troon daarvan in kennis te stellen. ZWAGERS VOOR HET KANTON GERECHT. ZIJ SCHOLDEN. Wanneer een getuige voorgeleid wordt pleegt de magistraat te informeeren naar de familierelatie, die mogelijk bestaat tusschen den getuige en den verdachte. Zoo deed het ook de kantonrechter in de zaak van den Beverwijker, die op den grond van zijn zwa ger geloopen had, hoewel daar een afraste ring om heen stond en een bord „Verboden toegang" er bij. Doch ditmaal was de ge bruikelijke vraag aanleiding tot de ver schrikkelijkste onthullingen betreffende de verhoudingen in de familie van den verdach te en den getuige. „Dus U bent een zwager van hem?" zei de kantonrechter tegen den getuige. „Ja, tot mijn leedwezen", antwoordde de getuige. Dat kon de verdachte niet laten passeeren en hij lichtte de verhouding nader toe: „Jij bent toqh zeker ook schorem". Dat het woord „ook" hier geen aanbeveling was voor hem die het uitsprak scheen de verdachte in de emotie van het oogenblik te vergeten. Zeer zeker ware er nog meer aan het licht geko men, indien de kantonrechter de verdere uit eenzetting niet beperkt had tot de feiten. Volgens den verdachte nu kwamen die hierop neer dat de tuin mondeling aan hem verhuurd was, zoodat hij er op mocht komen en volgens den getuige was dit wel jaar in jaar uit geschied, maar sinds er woorden gevallen waren tusschen de zwagers was de verhuring af geloopen. De verdachte trachtte zijn recht nog te bewijzen, door te zeggen, dat hij aardbeien op den grond teelde, doch de zwager pro testeerde ten stelligste tegen deze voorstel ling van zaken. De aardbeien waren óók van hem. „Die benne niet van jou, die benne van mijn", zei de verdachte. Er ontspon zich nu een levendige discussie in den geest van ,,'t Is welles, 't is nietes", waarbij de verdach te nog gelegenheid vond om op te merken, dat de getuige „de centen van de huur van vorige jaren gestolen had." De zwager daar entegen heeft het land juist verhuurd om den ander aan werk te helpen. De verdachte heeft er een civiele zaak van I gemaakt, wat hem niet veel helpen zal, om- j dat de toegevoegde verdediger den ambte- I naar van het O.M. reeds medegedeeld heeft, dat de zaak niet te verdedigen is, omdat er geen enkel schriftelijk bewijs is van het ver- I huren van den grond. De eisch luidde 3 of 3 dagen. Dit was opnieuw aanleiding voor de zwa gers om onvriendelijke woorden te zeggen, waarbij de verdachte te kennen gaf, dat hij toch op het land zou gaan. Het OM. dreigde met het Huis van Bewaring. „Ik zeg U, hij is een smeerlap", antwoordde de verdachte. De getuige constateerde nu dat zijn schoonbroeder hem uitgescholden had voor dief en smeerlap en wendde zich tot den majoor van de Rijksveldwacht om er „werk van te maken". De zaak zelf werd voor onbepaalden tijd geschorscht om een deskundige te hooven verklaren wie reelat had om de aardbeien te verzorgen. Verder zal de geschiedenis bij den politie rechter wel afgewikkeld worden. WERKLOOSHEID. UITKEERINGEN AAN VALIDE WERKLOOZEN. De uitkeerlngen aan valide werkloozen heb ben in 1929 bedragen f 313.443. Daaronder was: f 121.667 uit de gesubsidi eerde werkloozen kassen f 418S8 ondersteuning van gemeentewege en f 149.938 ondersteuning van het Burgerlijk Armbestuur. Over 1928 werd in totaal uitgekeerd f 305.746 en over 1927 f 339.859. NATIONAAL VERBOND VAN GEMEENTE AMBTENAREN. Dinsdagavond hield de afdeeling Haarlem van het Nationaal Verbond van Gemeente ambtenaren in de bovenzalen van „De Kroon" zijn jaarvergadering. De voorzitter heette alle leden en in het bijzonder eenige nieuwe leden welkom op deze eerste ledenvergadering in 1930 en her dacht in zijn openingswoord met eenige sym- pathieke woorden het in het laatst van het vorige jaar overleden lid, den heer Kingma. Spr. deed vervolgens verslag van de ver schillende besprekingen welke zijn gehou den in verband met de komende personeels formatie. De leden keurden de houd mg van het bestuur goed. De voorzitter besloot zijn uitvoerige mededeelingen met de hoop uit te spreken, dat de verdere behandeling welke nu zal volgen in de functie- en personeels commissies die zijn ingesteld, tot de ge- wenschte resultaten zal leiden. Na goedkeu ring van de verslagen van secretaris en penningmeester kwamen verschillende ver kiezingen aan de orde. Herkozen werden als leden van het bestuur de heeren G. van Eek, B. Kluit, en A. A. van Wijngaarden. Als vertegenwoordigers in de commissie van Overleg voor 1930 werden wederom aan gewezen de voorzitter en secretaris, de hee ren A. M. Tijssellng en B. Kluit, als plaatsvervangende leden de heeren G. van Eek en W. Fehres. Bij de rondvraag werd op voorstel van een der leden besloten ook dit jaar wederom uit het reservefonds der afdeeling f 100 beschik baar te stellen voor het Sanat-orium- en On dersteuningsfonds van het Verbond. Tenslotte deed de v.oorzitter nog een voorloopige mededee'ing over de herdenking van het 20-jarig bestaan der afdeeling in Juni a.s Een commissie uit het bestuur zal t.7 t. met nadere voorstellen komen. Met een opwekkend woord werd deze ge animeerde vergadering gesloten. DONDERDAG 6 FEBRUARI 1930 ENGLISH ASSOCIATION. DE HEER DOUGLAS GLASS OVER NIEUW-ZEELAND. Voor de leden van de afdeeling Haarlem van de English Association sprak Woensdag avond in de bovenzalen van „De Kroon" de heer A. G. Douglas Glass over het onder werp: „New Zealand, the Paradise of the Pacific". Nieuw Zeelander van geboorte voelt de heer Douglas Glass blijkbaar veel voor zijn mcoi en interessant land en hetgeen hij er zoo broksgewijs van mededeelde was wel ge schikt om belangstelling voor Nieuw Zeeland te wekken, zélfs zooals de voorzitter, de heer C. B. A. Proper, in zijn dankwoord voor stelde om iemand er toe te brengen een plaats op een boot te nemen en naar Nieuw Zeeland te reizen. Spreker begon dadelijk met het vertoonen van lichtbeelden en deze gaven reeds een goed idee van de schoonheid van het land, terwijl de heer Douglas Glass hier al ge legenheid vond. veel wetenswaardigs mede te deelen over het land, dat zeven maal zoo groot is als Nederland en over de inheem- sche bevolking, de Maori's. Mooie beelden van de moderne stad Auckland, die 127.000 inwoners telt, sloten deze lichtbeeldenserie af. Na de pauze volgde een film, in verschil lende afdeelingen, nog veel belangwekken der dan de lichtbeelden. Wij zagen de prachtige begroeide fjorden, dat watervallen, de gebergten (met den oe- kenden Mount Cook), de geysers in volle werking, de rivieren. Verder kregen wij een denkbeeld van de middelen van bestaan: het omhakken van de boomen in de opgerepte wouden, het ver werken van het hout tot timmerhout voor de geheele wereld en de vischvangst. De laatste gedeelten van de film gaven ons het leven der Maori's, zooals het vroeger was en zooals Captain Cook het in 1769 vond. Wij kregen de krijgsdansen te zien, het tatouee- ren der gehuwde vrouwen door den priester (een pijnlijke geschiedenis!) en het zegenen van den oogst. Ook van het leven der Maori's uit den tegenwoordigen tijd, kregen wij een denkbeeld. DE ZENDVERGUNNING VOOR DEN LIBERALEN OMROEP. EEN NIEUW PROTEST TEGEN DE WEIGERING. Men seint ons uit Den Haag: De Vereenighig van Liberale Radio-ama teurs (voorzitter mr. D. Fock) heeft zich op nieuw met een adres tot den minister van Waterstaat gewend, waarin zij verklaart er niet in te kunnen en mogen berusten, dat haar werd geweigerd de zendvergunning welke aan anderen is verleend en welke wei gering zij in strijd acht met de Nederland- sche wet, die gelijkheid van alle staatsbur gers ten grondslag heeft. DEMONSTRATIEF CONGRES V.A.R-A. Door het Hoofdbestuur van de V.AR.A. is besloten, binnen zeer korten tijd een groote demonstratieve vergadering te beleggen in den Haag, naar aanleiding van het uitblij vende antwoord op het verzoek om meer zendtijd. Omtrent den juisten datum en de sprekers wordt nog overleg gepleegd met het bestuur van het N.V.V. en dat der SJ5-A.P. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie rich niet verantwoordelijk- Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet tcrugs gegeven- BELASTINGVRAGEN. Geachte Redactie, Door een bezoek van een deurwaarder der Belastingen worden mijn hersens deze week voortdurend gekweld met allerlei vragen, de inning en betaling der aanslagbiljetten be treffende. Op 1 Mei gaat een meisje van 15 jaren dus een kind nog in dienstbetrekking voor dag en nacht tegen een loon van f 35 per maand. Drie maanden later verlaat ze die betrekking blijft gedurende 6 weken zonder werk en komt op half September als dag meisje bij mij in dienst van 8 tot- 3 uur tegen een weekloon van f 6. In haar eerste betrekking kreeg het kind bezoek van een belastingambtenaar, dien zij naar waarheid inlichtte, dat ze op dat oogen blik f 35 per maand verdiende en intern was. Het kind ontvangt daarop een aanslag biljet in de Rijks ink. Bel. vermeldende een aanslag van f 3.36. De moeder vernietigt dar- biljet. Deze week wordt mij door een deurwaar der een „Vordering^ beteckf.ud en een „Akte van Beteekening" waarbij ik word verplicht bovengenoemde schuld plus de kosten te betalen uit het gedeelte loon, vat baar voor beslag enz. In gebreke blijvende kan ik bij executoriaal beslag vervolgd wor den, komende de kosten van vervolging voor m ij n e rekening zonder eenig verhaal op de belastingschuldige. Zoovele vragen rijzen nu bij mij op. I. Beschouwen de bel.-autoriteiten een dienstbetrekking van een meisje van 15 ja ren, waarvan zij op een toevallig moment kennis nemen, als een levenspositie, minstens gedurende één belastingjaar. Ia. Houden ze er geen rekening mee. dat dienstmeisjes, vooral van zoo jeugdigen leeftijd, nog wel eens van betrekking veran deren. Ib. Verwachten ze, dat- zulke kinderen van elke verandering in hun levensomstandig heden kermis geven. EE. Behoeft een kind slechts gedurende 1 maand werkzaam te zijn voor f 35 per maand om in de belasting aangeslagen te worden, alsof 't loon gedurende een geheel jaar werd genoten. III. Wie moet bezwaar tegen den aanslag indienen, het kind of de ouders. IV. Mag een kind van 15 jaar zich verzet ten tegen een daad van haar moeder, i.e. het vernietigen van he; aanslagbiljet. V. Wie is aansprakelijk voor de gevolgen, voortspruitende uit het niet-inaienen van een bezwaar tegen den aanslag, de moeder of het kind. VI. Op welken redelijken grond ben ik (nu toevallig werkgever van het kind geworden) verantwoordelijk voor de betaling ten kan tore van de Bel., op straffe vanenz. enz. (hier volgen allerlei liefelijke bedreigingen met executoriaal beslag enz.) Om aan een wettelijk voorschrift mede te werken betreffende het inhouden van loon zal niemand bezwaar hebben, maar hier wordt eenvoudig de geheele verplichting van den belastingschuldige overgeheveld en gelegd op de schouders van een ander. Dat gaat dus veel e:i veel verder. Ik vraag mü af: is deze handelwijze van de belastingautoriteiten geschikt, om de menschen in maatschappelijk goeden zin op te voeden? Als een kind van 15 jaren reeds bij de eerste kennismaking met de belasting autoriteiten wordt afgeschrikt, omdat het daardoor in conflict komt met ouders, zoo wel als met den patroon, wat kan men dan later voor medewerking verwachten? Is het werkelijk zoo vreeselijk moeilijk voor belas ting-autoriteiten om overleg met de ouders te plegen, alvorens een minderjarige in de belasting aan te slaan? Allemaal vragen; er zijn er nog zoovele te stellen. Hartelijk dank voor uwe medewerking om opheldering. HET SLACHTOFFER. Op bovenstaande vragen ontvingen wij ten belastingkantore de volgende antwoorden: L Niet als een levenspositie maar toch is een meisje dat f 35 per maand verdient èn kost en inwoning geniet, belastingplichtig. Ia. Het tijdstip van belastingplichtigheid is voor het geheele jaar beslissend. Bij sta king der werkzaamheden of verandering van werkkring met daarmede gepaard gaande vermindering van het inkomen met min stens 1/4 kan ontheffing verleend worden. Ib. Kennisgeving van elke verandering is niet noodig, maar van verhuizing moet toch bijvoorbeeld aan den Burgerlijken Stand kennis worden gegeven. II. Zooals gezegd onder Ia: ontheffing is altijd mogelijk. HI. De belastingschuldige of een gemach tigde. IV. Als het belastingbiljet, vernietigd ls, is gemakkelijk een ander te krijgen. V. De belastingplichtige is aansprakelijk voor de gevolgen. VI. Op grond van de bestaande voor schriften. Maar de werkgever kan verzoe ken, dat het geld bij hem wordt gehaald. Hij kan ook een Ingevulde cheque thuis gestuurd krijgen, waarop hij het bedrag dan ten Postkantore kan storten. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) HET TOONEEL-CONGRES. Er wordt hard gewerkt aan de voorbereidingen. Over het In September van dit Jaar te 's-Gravenhage te houden „tooneelcongres", bij gelegenheid van het 60-jarig bestaan van het „Nederlandsch Tooneelverbond" wordt medegedeeld, dat als algemeen uitvoerend comité een dagelij ksoh bestuur de algeheele regeling en inrichting van het congres in handen heeft. In dit comité hebben zitting Jhr. Jan Feith, voorzitter, dr. J. L. F. van Essen, secretaris, en D. Peereboom Voller, penningmeester, allen te 's-Gravenhage. Bij de Zaterdag plaats gehad hebbende in stallatie der verschillende subcommissies (voor het eigenlijke studiecongres, voor de tooneelvoorstellingen, recepties en feestelijk heden, tentoonstelling en algemeens propa ganda) werden uit verschillende kringen in den lande een aantal vrienden en bewonde raars van ons tooneel gekozen, waarbij naast leden van het hoofdbestuur van het Ned. Tooneelverbond en leden van het uitvoerend comité van het Tooneelcongres 1930, een keuze werd gedaan uit degenen, die zitting hebben genomen in het landelijk comité van aanbeveling, terwijl genoemde drie heeren q.q. in elk dezer sub-commissies zitting heb ben. Nadere mededeelingen omtrent deze ge beurtenis op ons vaderiandsch kunstgebied zullen eerst plaats hebben, nadat het waar borgfonds tot stand is gekomen. De finan- cieele en propagandacommissie rekent hier voor ongeveer een maand noodig te hebben. Intusschen wordt echter met kracht verder gewerkt aan de voorbereiding der verschil lende onderdeelen van het congres, als spre kerskeuze en onderwerpenbepaling, inrichting der tooneeltentoonstelling, regeling der fees telijkheden en het tot stand brengen der ver schillende modelvoorstellingen in de Haag- sche schouwburgen. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. CIJFERS OVER 1929. In het jaar 1929 zijn te Haarlem voorge komen 235 gevallen van roodvonk. 45 patiën ten werden thuis verpleegd. 190 in de zieken huizen. Bovendien werden in de ziekenhuizen nog 50 lijders aan roodvonk verpleegd die van elders waren gebracht- Van de 168 lijders aan diphterie te Haar lem werden er 26 thuis verpleegd en 142 in de ziekenhuizen. Het aantal lijders aan de ziekte die uit de buitengemeenten naar de Haarlemsche ziekenhuizen vervoerd werden, bedroeg 17. Er kwam slechts 1 geval van typhus voor en dat was nog van een patiënt, die van elders naar een onzer ziekenhuizen is ge- bracht- Verder kwamen er nog 5 gevallen van andere besmettelijke ziekten voor. In het geheel zijn er dus in 1929 te Haar lem 476 gevallen van besmettelijke ziexten voorgekomen. (Daaronder waren 67 patiënten uit andere gemeenten afkomstig). In 1928 was het aantal gevallen slechts 299, dus be langrijk minder. In de laatste maanden van 1929 waren de gevallen van roodvonk en diphterie te Haarlem belangrijk minder dan in den zomer van dat jaar. In Mei waren er bijvoor beeld 58 gevallen van roodvonk tegen 17 in December. In Juni waren er 27 gevallen van diphte rie tegen slechts 3 in November. In Decem ber was er een opleving, want toen steeg het aantal weer tot 21. DE LICHTHOEVE TE SANTPOORT. In de periode van 17 December tot en met 26 Januari hebben de Zusters van ,JDe Licht hoeve" aan de Kweekerslaan te Santpoort weer talrijke giften in geld en nature ont vangen voor do voedmg en kleeding van het aantal pleegkinderen, dat nu reeds tot 75 gestegen is. RUSSISCHE FILMS IN DE TECHNISCHE HOOGESCHOOL. Minister Terpstra antwoordt den heer Steger. De minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen heeft ten vervolge op de vra gen van het Eerste Kamerlid den heer Steger betreffende het ten gebruike afstaan van een der gebouwen van de Technische Hoogeschoo! voor het vertoonen van films door de Neder- landsche Filmliga geantwoo'-d: Naar aanleiding van de gestelde vragen heeft de ondergeteekende zich om inlichtin gen gewend tot het college van curatoren der Technische Hoogeschoo! te Delft. Gebleken is, dat in de afgeloopen twee en een half jaar slechts drie Russische films zijn vertoond; hiervan waren twee voor vertooning in het openbaar door de Centrale commissie voor filmkeuring goedgekeurd. De ondergeteekende heeft thans aan het college van curatoren verzocht aan het ge nootschap „Vrije Studie" te doen weten, dat- de zalen der Technische Hoogeschoo! alleen voor de vertooning van die films zullen wor den beschikbaar gesteld, welke doro de Cen trale commissie voor de keuring van films voor openbare vertooning zijn toegelaten. PERSONEEL VAN GEND EN LOOS BN A.T.O. Door den Centralen Bond van Transport arbeiders is het personeel van Van Gend en Loos en A.T.O- opgeroepen tot een vergade ring op Donderdagavond. Op deze vergade ring zal de in te zetten actie voor verbete ring der loon- en arbeidsvoorwaarden wor den besproken en tevens zullen afgevaardig den worden aangewezen voor de Zondag te houden landelijke vergadering ter bespreking van deze actie. Deze vergadering wordt te Utrecht gehouden. C05LMISSIE VAN TOEZICHT MIDDELBAAR ONDERWIJS. Ingevolge den rooster van aftreding zijn op 31 December j.l. in de Plaatselijke Commissie van toezicht op de scholen voor middelbaar onderwijs alhier de plaatsen opengevallen, welke vervuld werden door de heeren J. van den Ban en R. Ca A. van Cranengurgh; voigens de verordening zijn beiden niet dadelijk her benoembaar. In verband hiermede heeft genoemde Com missie de volgende aanbevelingen aan den raad ingezonden: I. (Vacature J. van den Ban): 1. de heer Maurits Plate; 2. de heer Ir. B* F. van. Nie- velt. n. (Vacature R. C. A. van Cranenburgh") 1. de heer G. H. Weustink, 2. de heer Dr. H. J. M. Janzen. „DE NATUURVRIEND." Als gevolg van de fusie van de NedL Arb- Reisvereeniging met het Instituut voor Ar beidersontwikkeling heeft het. Hoofdbiestuur van de N.A.R.V. besloten, om het secretariaat van de vereeniging over te plaatsen van Den Haag naar Amsterdam en verder het orgaan „De Natuurvriend" niet meer te doen ver schijnen. Het ligt in de bedoeling om dan de verschillende mededeelingen in het periodiek van het Instituut voor Arbeidersontwikke ling „De Toorts" te doen opnemen. Alcor 4 Febr. te Santos, Rotterdam, naar Buenos Aires. Alpherat 3 Febr- van Montevideo, Buenos Aires n. Rotterdam. Amstelkerk 3 Febr. van Takaradi n. Freetown West-Afrika n. Arasterdam. I, Almelo 2 Febr. van Guayaquil n. Paita. Alderamln 4 Febr. te Chinwangtao, Japan n. Rotterdam. Alcor 4 Febr. te Santos van Rotterdam. Ameland p. 5 Febr. Perim, Rotterdam naar Batavia. Batoe 30 Jan. van Menado n. Seattle. Beemsterdijk 4 Febr. van Belawan Deli, n Tandjong Priok. Baarn 3 Jan. te Antofagasta van Amster dam. Bantam 4 Febr. middagbestek 45 gr. 29 min. N. en 9 gr. 54 min. W., Rotterdam naar Ba tavia. Boskoop 4 Febr. yan Cristobal naar Curasao. Bandoeng 2 Febr. van Tjilatjap- Canton p. 4 Febr. Gibraltar, Japan naar Cothenburg. Drechtdijk 4 Febr. n.m. te San Francisco, Pacifickust n. Rotterdam. Enggano 3 Febr. van Belawan Deli naar Tandjong Priok. Glamorganshire 2 Febr. te Los Angeles, Antwerpen n. Pacifickust. Gemma 4 Febr. n.m. te Port Said, Rotter dam n. Japan. Gelria 4 Febr. 12 u. te Buenos Aires, van Amsterdam. Juno 3 Febr. van Port of Spain naar Am sterdam. Kota Radja p. 5 Febr. 7 u. Dover. 18 u. van Batavia te Rotterdam verwacht. Kota Inten 5 Febr. 16 u. van Singapore, Ba:avia n. Rotterdam. Klipfontein 4 Febr. te Daressalaam, Beira n. Rotterdam. Kota Baroe p. 5 Febr. 9 u. Sagres, Rotter dam n. Batavia. Kennemeriand 5 Febr. n.m. te IJmuiden verw. Hamburg n. Amsterdam. Krakatau 4 Febr- van Gibraltar, Batavia n. Amsterdam. Menado 5 Febr. 12 u. Gibraltar, Batavia n. Rotterdam. Merauke 4 Febr. 20 u. van Port Said, Batavia n. Rotterdam. Nebraska p. 4 Febr. Dover, Rotterdam n. de Pacifickust. Nieuw Holland 4 Febr. van Brisbane naar Sydney. NU kerk 5 Febr. te Antwerpen, Beira naar Rotterdam. P. C. Hooft p. 3 Febr. Gibraltar, Batavia n. Amsterdam. Patria 5 Febr. van Port Said, Rotterdam n. Batavia. Schouwen 5 Febr. te en van Soerabaja n. Burma. Stuyvesant 1 Febr. van Barbados naar Trinidad. Slbajak 5 Febr. 9 u. te Marseille, Batavia n. Rotterdam. TJerimal 5 Febr. 9 u. te Sabang, Rotterdam n. Batavia. Tapanoell 5 Febr. 14 u. Port Said, Rotter dam n. Batavia. Tjlsondari 5 Febr. 14 u. Port Said, Rotter dam n. Batavia. TJikembang 4 Febr. van Sjanghai naar Japan. Veendam 4 Febr. 22 u. te Halifax verwacht Rotterdam n. New York. Rotti 3 Febr. van Bombay, Amsterdam n. Batavia. VRIJDAG 7 FEBRUARI HILVERSUM 1875 Meter. 10-00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-Trio, 2.05 Uitz. voor scho.en. Een reisje naar China met Gerard Fvlgcr. 2.45 Gramo- foenmuziek. 3.00 Maak-het-zelf! cursus. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Lezing door C. E G. Hogendijk over De vrouw bij de politie. 5.30 Concc-rt uit cabaret „La Gaité" te Amster dam. 6.01 Voortzetting concert. 6.30 Gramo- foonmuziek. 6.45 Spaansch: Beginners. 15 Radio-cursus vanwege het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. Spreker: R. C. van Ree. Onderwerp: Oloeikopmotoren. 8.01 Vcreeni- glngsuurtje uit Breda. De Kon. Zangvercen. .Breda's Mannenkoor en de Orkeswereen. „Smetana' 9. o Concert door het Omroep orkest. 10.00 Persber. 11.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN. Tot 6 uur: 298 M. Na 6 uur: 1071 10.30 N.C.R V. Ziekcndienst. 11.00 NCRV. Voor de Jeugdige Zieken. 11.30 Godsdienstig halfuurtje 1.00 KRO. Concert door K.R.O.- trio. 2.0ü K.R.O. Gramofoonmuziek. 3.00 N. D. O. Bijzondere uitzending van de Openings plechtigheid der Vredes- en Volkenbondsten- toonstelllng te 's Gravenhage. (Deze uitzen ding duurt vermoedelijk tot 5 uur). 4.00 N.C. R.V. Gramofoonmuziek. 5.00 NCRV. Con cert. Sopraan, viool, dameskoor, plano en or gel. 6.3-1 KR.O. Koersen. 6.40 K.R.O. Tuin- bouwhalfuurtje. 7.00 KR O. Cursus Schrift verbetering. 7.30 V P.R.O. Pers- en poiitleber. 7.50 VP.R.O. Lezing over: Kerk en kerkgnan. 8.25 V.P.R.O. Concert door Instrumentaal trio. 3.55 V.P.R.O. Vervolg concert. 10.05 V P.R.O, Voordracht, uit eigen werk door Dr. H. Ger* versman. 10.25 V.P-R.O. Vervolg concert. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lering. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. J. Hoek (cello), B. Hewitt (plano). 2.50 Orgelconcert door L. H. Warner. 1.20 Gramofoonmuziek. 2.5») Uitz. voor scholen. 4.05 Concert voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5-35 Kinderuur tje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Plano recital door Laf fitte. 7.20 Lering. 7-45 Lezing. 3.05 Concert door Instrumentaal Kwintet. 8.20 „The Tragedy of Pompey the Great". 10.05 Nieuwsber. 10.25 Lezing. 10.40 Cello- recital door Suggia 11.05 Verrassing. 11.20 Dansmuziek. 12.20 Proefuitz. Televisie. PARIJS RADIO-PARIS". 1725 H. 12.20 Concert. 12.50 Gramofoonmuziek. 4 05 Orkestconcert en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 7.40 Gramofoonmuziek. 9.05 Orkestconcert, LANGENBERG, 473 M. 6.20 Gramofoonmuziek. 9.35 Gramofoon muziek. 11.3o Gramofoonmuziek. 12.25 Con cert. Orkest, fluit en harp. 4.50 Concert. 7.20 Concert. Orkest en tenor. Daarna tot 11.20 Orkestconcert. KALUNDBORG, 1153 M. 11-20 Orkestconcert 2.00 Concert. Orkest en concertzanger. 4.00 Kinderuurtje. 7.35 Con cert. Orkest en Operazanger. 9.50 Dansmu ziek. BRUSSEL 508.5 M. 5.20 Trio-concert. 6.30 Gramofoonmuziek. 8.50 Concert. Orkest en vocale solisten. ZEESEN 1635 M. 6.15 Lezingen en berichten. 11.20 Gramo foonmuziek. 12.15 Berichten. 1.20 Gramofoon muziek. 1.50 Lozingen. 3.50 Concert uit. Leip zig. 4.50 Lezingen. 7.20 Uit Hamburg. Carna valsconcert. Orkest, koor en solisten. Daarna Berichten en concert. Orkest en tenor. Een dagelijksche Kindervertelling.* Nauwelijks is de auto boven op de tweede ver dieping of G?rrit gaat plat op den weg liggen met zijn hoofd over den rand van den afgrond. Ik zie den schurk in ons mooie karretje, fluistert-hij En de agent komt nog wel hon derd meter achter hem aan. Zijn fiets heeft geen adem meer en hij 7clf ook niet. Zeg Dicky en Dirkje, nou moeten jullie niet schrikken, hoor. Als die dief hieronder gekomen is, spring ik hem boven op zijn hoofd Dat meen je toch niet, Gerrit. vraagt Dicky verschrikt. En Dirkje voegt er bij: Dan breek j» je hals- Och, wat, «maalt Gerrit. Ik heb niks ge broken toen jullie mijn ladder omverredenEn dat kwam hcclemaal onverwachtsLet maar op. hoor' Ik ga een reuzciprpng nemen- Daar zat die snijboon beneden van opfri henNog ina^r. cén ©qgenbiikje geduld.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 7