Uit Haarlem's Gemeenteraad DE GEVANGENE,, HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 20 FEBRUARI 1930 (Vervolg der zitting van Woensdag 19 Februari.) De marktverlichtlng. Wethouder Mr. Heerkens Thijssen deelde mede, dat de Hagenaar die nu con cessie gekregen heeft voor de electrische marktverlichtlng, ook concessie in eenlge andere groote steden heeft. Hij kan het goed- kooper doen, omdat hij nu alles in 't groot kan opzetten. Daarom hebben B. en W. be sloten niet zelf de verlichting ter hand te nemen. 71 marktkooplieden hebben aan ons gemeentebestuur om electrische verlichting gevraagd. Het is waar dat sommige markt kooplieden een eigen persgaslamp hebben. Die hebben 60 gulden gekost. Daarom is in de voorwaarden de bepaling opgenomen, dat menschen die een eigen persgaslamp heb ben, die nog 60 weken zullen mogen gebrui ken, om op die manier die lamp „in te ver dienen". Fersgaslampen zijn niet zonder ge vaar. De gasontploffing die onlangs in de Uusulastraat voorgekomen is, was te wijten aan een persgaslamp. De Hagenaar heeft voor een jaar concessie gekregen. In den loop van het jaar kan men dus eens kijken hoe de ervaring is. De heer Peper constateerde, dat niet zijn bezwaar ontzenuwd is, dat B. en W. niet de bevoegdheid hadden om deze concessie te verleenen. Alleen de raad heeft die bevoegd heid. Al hebben er 71 personen om electri sche verlichting gevraagd, 180 personen ver klaarden er zich tegen. Spreker stelde een motie voor om uit te spreken, dat een uitspraak van den raad over de concessie noodig is. Deze motie werd niet voldoende onder steund. De heer J o o s t e n vroeg aan B. en W. om aan den raad zoo noodig schriftelijk uiteen te zetten, waarom de gemeente niet zelf de electrische verlichting ter hand genomen heeft. De heer KI e i n vond het vreemd, dat aan den concessionaris een monopolie gegeven is. Door deze concessie worden eenige Haarlem mers gedupeerd, die nu een broodje verdie nen met het verhuren van persgaslampen. Het is niet zeker, dat de ontploffing in* de Ursulastraat te wijten is aan een persgas lamp. De wethouder Mr. Heerkens Thijssen verklaarde, dat B. en W. aan zijn verzoek zullen voldoen. Spreker blijft er bij, dat pers gaslampen gevaarlijk zijn. Volgens de brandweer is de ontploffing in de Ursula straat wel degelijk aan een pejsgaslarap te wijten. Concessies met nieuwe vindingen hebben meestal nadeelige gevolgen voor eenige personen, maar daaraan is niet veel te doen. - -«fcMala-iaaf.t, De Ziektewet en het gemeentepersoneel. De wethouder van Openbare Werken Mr. Gerritsz herinnerde er aan, dat 1 Maart de nieuwe Ziektewet in werking treedt. De minister is genegen om de Haarlemsche re geling voor gemeentepersoneel overeenkom stig de wet te verklaren, mits daaronder ook het tijdelijke personeel begrepen. Daarom stellen B. en W. voor om de verordening aan te vullen. De heer Peper vond het jammer dat deze zaak niet tijdig aan den raad medege deeld is. Mr. Gerritsz: dat was onmogelijk. De Raad ging met de wijziging accoord. Eervol ontslagen. Dr. H. van Erp vroeg eervol ontslag als leeraar aan het Gem. Lyceum. Mej. Ir. E. P. de Groot als leerares aan de Middelbare Meisjesschool. De heer F. T. Popma als hoofd der school voor uJ.o. letter A. Mej. C. M. A. van Bemmelen als leidster der Montessorischool aan de Bakkerstraat. Al deze verzoeken om ontslag werden toe gestaan. Het eervol ontslag aan Dr. van Erp werd verleend onder dankbetuiging voor zijn be langrijke diensten gedurende 34 jaar aan het middelbaar onderwijs te Haarlem bewe zen. Eveneens sprak de raad zijn dank uit jegens den heerPopma, voor zijn diensten aan het lager onderwijs en het uitgebreid lager onderwijs te Haarlem bewezen. De revue van hamerstukken. Zonder discussie werden oa. de volgende voorstellen aangenomen. Voorstel van B. en W. om financieele me dewerking te verleenen vcor de vergroo'tog van de bijzondere school Dreef 20. De kosten zijn op 45.850 geraamd. Voorstel van B. en W. tot benaming van. straten op gronden ten Z.O. van de Dr. Bchaepmanstraat en ten N. van de Van Nes straat. Voorstel van B. en W. tot verkoon van grond nabij den Middenweg aan J. Bennink aan de v. d. Meerstraat aan M. A. Scheffers, aan de Dr. Schaepmanstraat aan de N.V. Bouw- en Aannemersbedrijf „Persevero" en aan de Previnafrestraat aan Blom en de Vries. Voorstel van B. en W. tot aankoop en aan vaarding om niet van voor straat bestemden grond aan de Timorstraat. Voorstel van B. en W. om. in verband met straatverbreeding en onteigening grond aan du Damstraat, de Rozenstraat, de Anthonle- straat en het Kenaupark (de tuin van per ceel 10) te bestemmen voor straataanleg. Voorstel van B. en W. tot aankoop van grond ter weerszijden van den Rijksstraat weg. ter grootte van 8.83.30 M2. tegen f 1.50 per M2. Voorstel van B. en W om voor f 65 320 aan te koopen van de N.V. Maro,arinefabriek vh. J. v. d. Griendt en Zoon d*n grond met op stallen aan den Spaarndammerweg, hoek Kin*-* persingel. Voorstel van B. en W. om 't beroepschrift van Gebr. Jan se inzake de weigering van den verbouw van perceel Zijlstraat 33 te verwer pen. Voorstel van B. en W. om een crediet van l 55.000 te verleenen voor het asphalteeren van den Gasthuis- en den Kampersingel. Voorstel van B. en W. om te komen tot ont eigening van eenige gronden bij de Kamper- laan en den Kleinen Houtweg. De Montessorischool. B. en W. stelden voor om financieele me dewerking te verleenen tot stichting van een bijzondere school (methode Montessorl) aan de Louise de Colignylaan. De heer Peper wees er op, dat het maximum aantal leerlingen op 30 per klasse ls gesteld. Waarom een gunstiger bepaling voor deze rijke kinderen te maken? Spreker stelde daarom voor het aantal op 40 te stel len. Dit voorstel werd niet voldoende onder steund. Het voorstel van B. en W. werd daarop aangenomen. Over Bouwblokken in het Zuiderhoutpark. Hierna waren aan de orde de voorstellen van B. en W. om de verzoekschriften van J. van Laren en Ander Vogel en van A. P. J. Verspoor en M. J. Muylaert om in het Zui derhoutpark aaneengesloten heerenhuizen te mogen bouwen voor kennisgeving aan te ne men. De heer Visser vroeg een zitting met gesloten deuren. Dit werd toegestaan. De geheime zitting duurde ruim een kwar tier. Toen de openbare zitting heropend was, deelde de heer Visser mede, dat hij ae beslissing van het gemeentebestuur niet juist achtte. Er is blijkbaar door een slordigheid of een onachtzaamheid al verlof gegeven om zulke woningen in de omgeving te bouwen. Daarom gaat het niet aan nu dit verzoek te weigeren. De huizen zijn goed ontworpen, zoodat de omgeving geen schade zal lijden. De wethouder van Openbare Werken Mr. Gerritsz deelde mede, dat B. en W. en ook de Schoonheidscommissie van meening zijn. dat in het Zuiderhoutpark geen aanéén gesloten bebouwing moet worden toege staan. In enkele gevallen is bouw van 2 a 3 hulzen aan een toe te staan. Maar hier be treft het een bouwblok. De heer Klein Schiphorst vroeg of er geen bezwaar was tegen de gevels? Gold het hier alleen de zaak van het bouwen in blokken, dus weten de bouwers nu voor de toekomst, dat B. en W. ook voortaan geen vergunning zullen geven voor het bouwen van blokken woningen in het Haarlemmer houtpark en het Zuiderhoutpark? Wethouder Mr. Gerritsz: Ja, zoo ls het! De heer Peper constateerde, dat er in deze parken veel alleenstaande huizen ledig staan, doordat kapitalisten zich onttrokken hebben aan de financieele gevolgen van de annexatie. Daarom ls het nu beter om blok ken huizen in die parken te bouwen. De heer Wolzak vond het verkeerd het verzoek der belanghebbenden zonder meer af te wijzen. B. en W. hebben gezegd, dat zij in die parken geen bouwblokken willen heb ben. Maar mogen de belanghebbenden dan niet aan den raad vragen of de raad die opvatting van B. en W. deelt? De heer Visser stelde voor om de ge vraagde vergunning alsnog te verleenen. Wethouder Mr. Gerritsz betoogde, dat dit niet kan. De raad kan eerst beslissen als de belanghebbenden officieel hun plannen hebben ingediend, maar dat is nog niet gedaan. Het geldt hier de principieele vraag of in deze parken blokken woningen ge bouwd mogen worden. Aanneming van het voorstel Visser zou dus alleen Inhouden, dat de raad geen bezwaar heeft tegen bouw blokken in die parken. B. en W. zouden met die uitspraak dan rekening kunnen houden. B. en W. zouden evenwel zoo'n beslissing zeer ernstig ontraden. Het voorstel Visser werd verworpen met 4 stemmen voor. Vóór stemden de heeren Visser, Overstee- gen, van Santé en Wolzak. Aankoop van een perceel. B. en W. stelden voor om het perceel Freangerstraat- 2a voor f 4000 te koopen voor een brandspuithuisje der brandweer. De heer Oversteegen vond dit huisje te duur. Bovendien is het huisje nu gehuurd door een man die er een fletsenzaakje begon nen is- Waarom dien man nu broodeloos te maken? De gemeente kan goeökooper een ander huisje bouwen De heer Heldstra: lk vind het onge- wenscht tweemaal meer te betalen als het huisje waard is. De heer Me yers vond het ook te duur. Wethouder Mr. Gerritsz erkende dat de prijs heel hoog is. maar het is niet mogelijk goedkooper terecht te komen. Bovendien is dit huisje voor de brandweer centraal en vlas bij den hoofdweg geiegen. De raad kan het voorstel aannemen met de toezegging, da: als B. en W. goedkooper kunnen slagen zij het raadsbesluit niet zullen uitvoeren. Daartoe werd besloten Bouw van 110 woningen. B. en W. vroegen een crediet van f 352.000 voor den bouw van 110 woningen voor econo misch zwakkeren aan en nabij de Spaarn- hovenstraat. De heer Peper vond deze woningen te klein van inhoud. De zwar'e dag waarover verleden jaar de heer Reinalda sprak is tot een zwarte periode geworden. Bovendien is de huurprijs veel te hoog. De heer Visser noemde dit hulzen voor kleine gezinnen. Als later voorstellen komen voor huizen voor groote gezinnen, zal hij daaraan ook zijn stem geven. De heer Meyers stelde vast, dat wij nic-t moeten overgaan om de huizen nóg kleine- en nóg soberder te maken dan hier is voor gespeld. Dit is inderdaad een minimum! De schuldige dat wij niet beter en grooter huizon kunnen bouwen, zit niet in deze raadszaal achter de groene tafel, maar in den Haag De heer Klein: het ls goedkoop om dat te zeggen. De heer Reinalda: maar waar! De heer Castrlcum zei. dat hij deze huizen te klein acht. Daarom kan hij hel voorstel niet steunen. De huizen die nu ge bouwd zouden worden, zullen over 15 Jaar al- krotwoning word on afcokeurd. Deze woningen zijn niet menschwaardie. De heer Van Llemt is het wel In be ginsel eens met den heer Castricum, maar door dit afwijzende standpunt helpt men de krotbewoners niet. Er zijn nu (honderden krotten ln onze binnenstad, Inderdaad holen die voor menschen niet geschikt zijn. Hoewel dus noodgedwongen zal spreker voor deze voorstellen stemmen. De heer K e e s e n had verwacht, dat B. en W. met het indienen van voorstellen in zake den bouw van zulke kleine huisjes ge wacht zouden hebben, tot ervaring verkregen was over de kleine huisjes die nu gebouwd worden. Er is sinds 1923 niets gedaan aan den bouw van huizen voor groote gezinnen. De huurprijs dezer kleine huisjes wordt f 4 30. dat :s al 40 et. hog°r dan de huisjes die nu in aanbouw zijn. Door nu tegen te stemmen hoopte spreker, dat hij bereiken zal dat Ln de toekomst betere huizen gebouwd kunnen worden. De heer Reinalda: er is, uitgezonderd de heer Visser, in dezen raad een eensgezinde opinie, dat wij grootere huizen moeten bouwen De heer Visser: ik ben er ook niet tegen- De heer Reinalda: dan is de heer Visser zich aan het. bekeeren De heer Visser: ik wil groote en kleine huizen. De heer Reinalda: als wij huizen wil len bouwen die groot genoeg zijn voor mid delmatige gezinnen (dus man. vrouw en drie kinderen) dan zal de huurprijs f 6.30 moeten bedragen. Zoo'n huur kunnen de meeste ar beiders niet- betalen. Er moet dus bijslag ge geven worden. Maar daarbij is de gemeente gebonden aan de hulp van de regeering. Nu wil de R.K. minister niet goedvinden, dat hot rijk meer dan f 25 toeslag per jaar geeft. En de gemeente mag van den minister ook niet meer toeslag geven. Het beste is. om het stenografisch verslag van deze raadszitting met de redevoeringen van de 3 R.K. heeren in zachfclederen band op te sturen naar den R.K. minister. De gemeente kan besluiten om grootere huizen te bouwen, maar dan moe en wij den rijkssteun loslaten. Dan moeten wij aan Ged. Staten daarvoor toestemming vragen. De heeren Castricum enKeesen: dat willen wij! De heer Reinalda: maar dan moeten er toeslagen betaald worden van f 3 of f 3.30 per week voor elk huts. De heeren Castricum en Keesen: dat willen wij. De heer Reinalda: de geheele R.K.- fractie? De heer Van Liemt: wij hebben altijd voor den toeslag gestemd De heer Reinalda: Uitstekend. Laten wij evwel dit voorstel van B. en W. aan nemen. B. en W. kunnen dan bij latere voor stellen rekening houden met de toezeggingen van de R.K.-fractie. De heer B lj v o e t en eenige andere heeren niet namens de fractie De heer Reinalda: hoe heb ik het nu. dus hebben de heeren Castricum en Keesen niet namens de fractie gesproken? Laten de heeren to een volgende zitting dan eens precies zeggen hoe men daarover in de fractie denkt. Dat kan zijn nut hebben. Geroep: uitstekend! Wethouder Mr. Gerritsz stelde nog eens vast, dat, B. en W. gedwongen waren met deze voorstellen te komen, doordat Den Haag niet toesohletelijk ls. Toen onlangs een complex huizen was aanbesteed, wilde de mi nister de gunning 7 maanden uitstellen, om dat de aanbesteding f 300 per huis was tegeu- gevallen. De minister hoopte, dat er na dien tijd goedkooper gebouwd zal worden. Zoo'n houding is tegenwerking. Als wij nu niet het voorstel van B. en W. aannemen, gebeurt er niets. Dan blijven de menschen in de 1200 krotten die er hier zijn. Er zullen nu wel kleine huizen gebouwd worden, maar die zijn veel beter dan de krotten.De gemeente zal alleen voor deze huizen steun krijgen van het rijk, als in de huizen die gebouwd worden de menschen komen die nu in krotten zitten. De gemeenteraad kan wel besluiten om 3 of 3 12 gulden huurtoesiag te geven, maar onze toezichthoudende colleges zullen zoo'n besluit helaas nooit goedkeuren. Het college van Ged. Staten in de Jansstraat neemt net standpunt in, dat de gemeente van de toesla gen af moet. De heeren kunnen wel met een groot gebaar zeggen: „wij zuilen 3 gulden toe slag geven", omdat zoo'n besluit toch nooit toegepast zal worden. Men kan een goed koop gebaar maken. „St. Jozef" wil nu huizen voor groote ge zinnen bouwen met 325 M3. inhoud. Zal de regeertog die plannen willen steunen? Wij zullen er voor vechten, maar het zal niet zoo een twee drie gaan. De heer Klein: wij zullen een handje helpen! Mr. Gerritsz: ik hoop, dat deze beraad slaging in Den Haag gunstige* resultaten zal afwerpen. De heer Castricum: als wij steeds k'etoe huizen gaan bouwen, begeven wij ons op een hellend vlak. Spreker zou tegen dat voorstel van B. en W. blijven. Ik wil er niet toe medewerken in deze kippenhokken gezin nen van 6 of 7 personen onder te bren gen. De heer Keesen: ais het moet zooals de heer Reinalda zei, dan zal daarmee genoegen genomen moeten worden. Maar hij zegt „de hulzen zullen f 6.30 kosten, terwijl slechts huren van f 3 gevraagd kunnen worden, zoo dat er toeslagen noodig zijn van f 3.30". Dat ls evenwell heel nauw genomen, de kleine huizen die wij nu zouden bouwen, zullen al f 4.30 aan huur doen. Ik vind dat wij de regeertog nu moeten dwingen om meer steun te geven, door niet te bouwen. Geroep: dat is revolutionair. De heer Visser: en dan gebeurt er niets! Mr. Gerritsz: waar blijven dan de krotbewoners? De heer Reinalda wees op de strenge censuur die de regeertog op het terrein der volkshuisvesting op de gemeentebesturen uit oefent. De woorden die door de R.K. gesproken rijn zullen beteekenis krijgen, als bij de samen- sprekingen die tussc'nen de politieke fracties begonnen zijn, duidelijk komt vast te staan, dat wij tezamen groote hulzen willen bouwen en dat wij ons van te-voren zullen verzekereu van de medewerking van hoogere bestuurs colleges. Aan woorden hebben wij niet veel. Daden! De heer Loerakker wees op de moei lijkheid van de wontogquaestie. Waar zou tie gemeente de bevoegdheid vandaan halen om aan valide arbeiders huur'.oeslagen van eenige guldens per week te geven. In den Haag houdt men ook de practlsche mogelijkheden in het oog. Tenslotte zei spreker voor het voorstel van B. en W. te zullen stemmen, omdat daarmee althans een verbetering der woningtoestanden verkregen zal worden. We houder Mr. Gerritsz verklaarde dat er to onze stad weer woningnood komt. Er is al een neiging tot huurstijgtog tengevolge van dien nood. Daartegen moet gedaan wor den wat slechts mogelijk is. Het voorstel van B. en W. werd tenslotte aangenomen met de stemmen der heeren Castricum en Keesen tegen. School in Haarlem- Noord. B. en W. vroegen een crediet van f 141.266 voor den bouw van een openbare lagere school in de Laurierstraat. De heer L oo s j es vroeg waarom a He lokalen op het N.-W. zijn ontworpen. Anders bouwt men die altijd op het Zuiden. De heer Visser maakte bezwaar tegen den eentonigen stijl waarin onze gemeente gebouwen tien iaatsten tijd gebouwd worden. Er wordt teveel gebruik gemaakt van den rechten hoek en de rechte UJn. Er zijn allemaal kleine raampjes alsof het een tucht school is. Kunnen B- en W. dit plan nog niet aan Openbare Werken terugzenden met de vraag of niet iets anders ontworpen kan worden? Zoo'n haast is er niet met dezen school- bouw. Wethouder de heer Roodenburg zei. dat met de opmerking van den heer Loosjes rekening gehouden zal worden. Wat de op merking van den heer Visser betreft, daar mee zal 'Openbare Werken ook rekening houden. Er is evenwel haast bij dezen school- bouw, zoodat terugs:uren niet aan te bevelen is. Mej. Berdenis van Berlekom: ik kan dit voorste! niet steunen, omdat het gebouw volmaakt zonloos is. De heer Boes: ik ben het daarmee eens. De Voorzitter zei dat B. en W. het voorstel nog eens nader zullen bekijken. R.-K. zwakzinnigen- onderwijs. B. en W. stelden voor om financieele mede werking te verleenen voor den bouw van een nieuw gebouw voor de R.-K. school voor bui tengewoon onderwijs. De gemeente zal 60 pet. en de provincie 40 pet. eer kosten betalen. Dit voorstel werd aangehouden tot de vol gende vergadering. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. om aan de Roomsch-Katholieke school voor buitengewoon onderwijs, nu in de Witte Heerenstraat gevestigd, een tijdelijk onderdak te verleenen in de school aan het Klein Heiligland. De communisten stemden tegen. De Buitenschool. Het. voorstel van B. en W. om een dag-open- luchtschool te stichten in het houten hulp schoolgebouw aan den Middenweg in Haar lem-Noord werd aangehouden tot de volgen de vergadering. Benoemingen. Benoemd werden tot lid der Gezondheids commissie J. H. W else naar tot leden der com missie van toezicht op het M. O. Maurits Plate en G. H. Weusttok, tot onderwijzer aan den Vervolgcursus V (Soendastraat) M. Eys- ker. Ingekomen stukken. Ingekomen was een brief van den heer A. G. Boes, lid van den Raad. houdende mede- deeling. dat hij zijn functies van lid van- en gedelegeerde in het bestuur der Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs wenscht neer te leggen. In handen van B. en W. werd gesteld een verzoekschrift van het College van Regen ten van het St. Elisabeth's of Groote Gast huis om machtiging te verkrijgen voor den aankoop van 2 boerderijen en voor het aan gaan eener geldleenlng van f 38.000. Nieuwe Houtbrug en Plein. Door den heer Wolzak waren eenige vragen tot B. en W. gericht over de aanstaande re organisatie van het Houtplein in verband met den bouw van de Houtbrug. De wethouder van Openbare Werken Mr. Gerritsz verzekerde, dat B. en W. de plannen voor het Houtplein tijdig aan den raad ter kennis zullen brengen. De huizen voor groote gezinnen. De heer K)ein heeft de volgende schrifte lijke vragen ingezonden: Is het aan B. en W. bekend, dat in zooge naamde groote-gezinswoningen, gezinnen gehuisvest zijn. welke èn door de grootte van het gezin èn wegens ongesteldheid van de kinderen een groot tekort aan wontogruimte hebben? Is het aan B. en W. bekend, dat een per ceel zóó vochtig is. dat het haast onbewoon baar moet worden verklaard? Zijn B. en W. bereid bedoelde gezinnen zoo spoedig moge'ijk te helpen aan een andere geschikte wontoe? Willen B. en W. aan den raad mededee- llng doen van de huurprijzen, welke in de z.g. groote-gezinswontogen worden betaald? Wethouder Mr. Gerritsz antwoordde, dat het aan B. en W. bekend is. dat er en kele gezinnen zoo groot zijn. dat die hulzen feitelijk te klein zijn. De minister heeft even wel bepaald, cat in die huizen gezinnen met minstens 6 kinderen moeten wonen. Wat de vocht betreft, zullen maatregelen ter verbe tering genomen worden. De bewoners heb ben evenwel niet alles gedaan om de vocht tegen te gaan. As er een grootere woning be schikbaar komt, dan zal aan die groote ge zinnen gedacht worden. De huren die gehe ven worden rijn door de regeertog voorge schreven. De heer Klein dankte voor de toezeg ging der verbetering. Hij drong evenwel op spoed aan. De huur die van sommige huur ders gevraagd wordt ls absoluut te hoog. Een bewoner betaalt f 6.70, terwijl het huis niet meer dan f 5 waard ls. De hoek Groote Hout straatGierstraat. De heer Klein heeft aan B. en W. de vol gende vraag gesteld: „Hoe komt het. dat het perceel van wijlen den heer Langeveld nog niet gedeelteUJk Ss afgebroken, waardoor een hoog noodzake lijke verbetering van het drukke verkeers punt Groote Houtstraat—Gierstraat en Doel- straat achterwege blijft? Wethouder Mr. Gerritsz 2el, dat B. en W. thans bepaald hebben, dat de zoogenaam de „puist" verdwijnen zal. Het gedeelte van het huls dat aan de Groote Houtstraat grenst zal worden verbouwd voor toonzaal van het G. E. B. Met de afbraak van het achterste gedeelte (dus bij de Gierstraat) zal nu spoed betracht werden. De heer Klein: De gemeente bezit al meer dan een jaar het bedoelde huis. Het wordt nu. tijd, dat de verkeersverbetering eindelijk eens tot stand zal komen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct» per regel- is Uw huid. Me vrouw, welke, bedekt met een onzichtbaar laagje stof, poe der of crème, niet ln staat ls vrij adem to halen. Crème Siamoise (dagcrème) is de eenige crème die de poriën niet verstopt en de vrije toetreding van zuurstof mogelijk maakt. Zij beschermt de huid tegen ongunstige weers invloeden, en geeft een matte teint. Crème Siamoise (nachtcrème) ls de on misbare aanvulling van de morgenbehande ling. Een lichte massage met deze crème voor het slapen gaan, houdt Uw huid soepel en lenig. Door het gebruik van deze beide crèmes behoudt Uw huid haar Jeugdige frischheld, zonder welke schoonheid onmogelijk is. Een welnlgje Siamoise poeder ln de Juiste kleur geeft U het verzorgde uiterlijk dat geen dame kan ontberen. Siamoise producten zijn to alle le klas za ken verkrijgbaar. Imp. HERMAN WELCKER Achter gracht 11 AMSTERDAM C. Het Brongebouw. De heer Klein heeft eenige vragen aan B. en W. gesteld in verband met het Bronge bouw. Hij wees op den vervallen toestand waarin het gebouw en de tuin verkeeren en vroeg of daarin geen overtreding der conces sie-verplichtingen gelegen ls. Tenslotte vroeg de heer Klein hoe het staat met het proces tusschcn de gemeente en de Maatschappij tot exploitatie van staalwaterbronnen over het Brongebouw. Wethouder Mr. Gerritsz antwoordde, dat over het proces thans geen mededeelto- gen gedaan kunnen worden. De rommel ln den tuin zal wat opgeruimd worden. De heer Klein merkte op, dat de hekken van den Brontuin niet meer geopend zijn, hetgeen toch een verplichting der concessie is. Het proces moet bespoedigd worden. De opgeslagen kermis- en verhuisrommel in den tuin moet verdwijnen. Hierop werd de vergadering te kwart voor zes gesloten. (Onderstaande berichten zijn reeds to een deel van de vorige oplaag opgenomen.) HET STICHTSCHE DILETTANTEN OPERETTE GEZELSCHAP. WELDADIGHEIDSUITVOERING Zaterdag 8 Maart e.k. zal bovengenoemd ge zelschap in den Stadsschouwburg een opvoe ring geven van: ..Hotel Avonturen" (of: „Uw schoonste wenschen worden vervuld"), met zang en dans (alles eigen compositie). Er zijn ongeveer 25 medewerkenden behal ve het orkest. Het batig saldo van dezen avond wordt bestemd voor een radio ten be hoeve van de Zusters van het Brederode Duin en voor de Vereeniging „Pro Juventute"- Men verwacht een uitverkochten schouw burg. In het comité tot aanbeveling hebben zit ting genomen de volgende dames en heeren, bij wie ook kaarten verkrijgbaar zijn. Mevr. Bolssvalnvan Rossem. mevr. bar.se van DedemZubli, mevr. De! BaereJiskoot, mejuffrouw E. DorhoutMees. mevrouw Gunningvan Eibergen Santhagcns, me juffrouw. C. Heerkens Thijssen. mejuffr. J. de Josselln de Jong, mevr. van Löb?n Seis-—Lu- cardie, mevr. Lucasscn van Idslnga, mevr. MoltzerLaan, mevr. Quarles van Ufford— Teding van Berkhout, Jonkvr. Gravin van Randwijck, mevr. van Riemsdijkde la Bas- secour Caan, mevr. RöellSteenberghe, Jhr. F. Teding van Berkhout Jr. (penningmeester) en de lieer H. D. Tjeenk Willink. FILM „DE EEUWIGE STILTE" Op Maandag 24 Februari a.s. zal voor de leden der Chr. Reisverecn. vertoond worden de film „De Eeuwige Stilte" welke de weer gave ls van de belangrijkste en Interessantste voorvallen uit de Zuidpool Expeditie van ka pitein Scott. Toen de film in October 1928 hier werd ver toond, was de groote Concertzaal tot in de uiterste hoeken gevuld. De film laat ons de soms lieflijke dikwijls angstige en overweldi gende schoonheid bewonderen van dit uit einde der wereld, en vervult ons met dank baren eerbied voor de mannen die ontbering en gevaar trotseerden om ons nader te bren gen tot dit deel der wereld. DE FILM „WIJ BOUWEN". Door het bestuur van den Alg. Ned Bouw- arbeidersbond ls besloten, binnenkort ook hier ter stede de füm „Wij Bouwen" waar reeds eerder de aandacht op werd gevestigd te doen vertoonen. WINKELIERSVEREENIGING „EENDRACHT MAAKT MACHT". De winkeliersvereeniging ..Eendracht Maakt Macht" in Haarlem-Noord houdt een feestavond op Donderdag 27 Februari in den schouwburg Jansweg. „Haarlem's Tooneel" zal de comedle „Phyllis" van Mr. C. P. van Rossum opvoeren. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: v. d. Voort, Morin- nesteeg 21, autoslinger; Grit, Lekstraat 25, breekijzer; Bureau van politie, Smedestraat, doos met borstelwerk en deksel van melkbus; DIJs, Barbarossastraat 2, wollen das; v. Am- stel. Da Costastraat 63. handschoen; Hoeben, Gen. Cronjéstreat 106, handschoen; v. Lu nenburg, Gen. Bothastraat 74, kinderhand- schoen; Pelzer, Lombardsteeg 3, herders hond; Kennel Fauna: zwart-bruine hond, grijze kat, zwarte kas, grijs-witte kat en grijze kat; v. d. Peet, Heerensingel 95, por- temonnale met Inhoud: v. d. Goes, v. d. Hulststraat 7. idem; Postma. Rustenburger- laan 15. kinderportemonnaie; Zwart, Krit- zingerstraat 21, rammelaar; Beringen, Esch- doornstraat 9, schoenen; Beaufort, Delft straat 45 rood, spons; v. Gaaien, Dr Begijn hof 8, vrijkaart N2H. Koedom. Morinne- steeg 4 rood, weekkaart; Maarschalk, Kleine TT All t l'O r. TT

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11