BUITENLAND De Londensche Conferentie verdaagd. Een herhaling van de motiveering. LETTEREN EN KUNST CACHET I) EAIVRE AGENDA HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 20 FEBRUARI 1930 TWEEDE BLAD Het Italiaansche memorandum gepubliceerd. De stemming gedrukt. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De werkzaamheden der Vlootcowferentie liggen stil. In officieele Brltsdhe kringen is men de zienswijze toegedaan, dat hervatting der onderhandelingen vóór het midden der volgende week onwaarschijnlijk is. De niet- officieele besperkingen zullen echter worden voortgezet. De Franschen zullen van de resul taten voortdurend op de hoogte worden ge houden. Nadat deze mededeeling gedaan was, werd een officieel communiqué gepubliceerd, blijkens hetwelk de conferentiewerkzaam heden tot Woensdag de volgende week, ver daagd worden. De Fransche kabinetscrisis is van deze on derbreking natuurlijk de oorzaak. Inmiddels is echter het reeds aangekondig de Italiaansche memorandum ingediend. Hierin wordt onder anderen geconstateerd, dat de Italiaansche delegatie van meening is, dat de bewapening uitsluitend voor verdedi gingsdoeleinden mag dienen en daarom op een zoo laag mogelijk niveau moet worden gebracht. De nieuwe vaststelling van den al- gemeenen stand der bewapening en de be perking der afzonderlijke scheepscategorieën worden als het doel der Vlootconferentie be schouwd- De Italiaansche delegatie is van meening dat de Conferentie niet geheel rekening heeft gehouden met dit van het be gin af, door Italië verdedigde standpunt en verklaart bereid te zijn reeds thans de voor een willekeurige vastelandsmogenaheid vast gestelde bewapeningsgrenzen en -getallen te aanvaarden, onverschillig hoe laag deze cijfers ook mogen zijn. Dit memorandum is een herhaling van wat de Itanianen van het begin afgevraagd heb ben: vermindering en begrenzing volgens den standaard van één mogendheid. Hoe laag ook, Italië zal met ieder cijfer genoegen nemen. Het Italiaansche standpunt is aannemelijk. Het vraagt gelijkheid met Frankrijk onder het mom van standaardiseering. Daarbij is de Italiaansche delegatie langzamerhand een geheel passieve houding gaan aannemen. Pas sief in zoovere, dat het haar standpunt niet meer vaarwel zal zeggen en aan haar memo randa niets meer heeft toe te voegen. Thans is de conferentie verdaagd. De stem ming is lusteloos. De verdaging, die haar directe oorzaak vond in de Fransche kabinets crisis werd indirect beïnvloed door een vrij troostelooze stemming, die nu zelfs het voort duren der besprekingen tusschen de overige delegaties overbodig maakt. Niettemin blijft men met recht hopen op een wederopleving na de pauze. L. A. 'De Fransche Regeeringscrisis. PARIJS, 19 Febr. (V. D.) Ook de dag van heden heeft geen oplossing in de kwestie van de regeeringscrisis kunnen brengen. Vast is evenwel komen te staan, dat voor het oogenblik een viertal personen voor het Premierschap in aanmerking zouden kun nen komen, nl. Tardieu, de radicaal-socialis tische senatoren Clementel en Steeg, of de radicaalsocialistische afgevaardigde Chau- temps. Voorts wordt nog genoemd Albert Sarraut. Tardieu zelf, die in de middaguren door den President der RepubUek in audiëntie ont vangen werd, weigerde zich over de crisis KELLENBACH'S POPPENKAST. Men behoefde er geen oogenblik aan te twijfelen, of de heer Kellenbach niet onmid dellijk contact met zijn jeugdig publiek zou krijgen. Eigenlijk was dat er al, voor dat het gordijntje van de poppenkast nog was opgetrokken. Alleen reeds met het „praatje vooraf", waarin hij vertelde, wat zij te zien zouden krijgen, had hij de kinderen al in de ware stemming gebracht! Dat is het geheim van den man, die met de jeugd weet om te gaan! Hoor den heer Kellenbach enkel maar zeggen: „En dan komen we in de kamer van h prinses!" Dat woordje „prinses" alleen krijgt voor de kinderen 'n geheimzinnigen betooverenden klank en overal om je heen, hoor je het fluisterend herhalen: ,,'n Prin ses!" En als ze dan nog hooren, dat we daar na in het paleis van ,,'n koning" komen, dan is het heelemaal in orde en kloppen al die kinderhartjes sneller in de verwachting van al dat wonderbaarlijke moois, dat hen te wachten staat. En "t gordijntje is nog geen twee minuten op of heel de zaal speelt al mee. Moeder moet Jan hebben. Jan, die altijd ondeugend is en die nooit komt. als zij hem roept! „Och, helpen jullie me toch es even! Ik heb al zoo hard geschreeuwd! Roepen jullie eens voor mij!" Nauwelijks heeft zij het gezegd, of een oorverdoovend „Jan! Jan! Jan!" toetert in onze ooren! Maar Jan verschijnt nog maar altiid niet. „Hij hoort het niet! Jullie moeten nog harder schreeuwen!" Dan wordt het 'n kabaal van je welste! H-- wordt 'n wedstrijd in schreeuwen en rillen. zoodat de menschDn het op de Nieuwe Gracht wel moeten hooren! „Waarschuwe jullie me. als ie d'er is?" Jan's moeder hoeft het niet voor een twee de maal te vragen, want Jan steekt zijn uit te laten en verklaarde, dat hij slechts rapport had uitgebracht over den stand der Londensche onderhandelingen Doumergue zet zijn besprekingen met de partijleiders voort. De conferentie voor een douanebestand GENèVE, 19 Febr. (V. D.) In de zitting van hedenmorgen van de diplomatieke con ferentie voor het afsluiten van een bestand voor de douanetarieven voerde als eerste spreker de Italiaansche minister Bot-tai het woord. Hij achtte de verwezenlijking van de gedachte om door middel van een over eenkomst een wapenstilstand op het gebied der douanetarieven te verkrijgen, op het oogenblik onmogelijk, temeer waar deze con ferentie geen universeel karakter heeft en de Vereenigde Staten, evenals andere be langrijk niet-Europeesche landen op deze conferentie niet vertegenwoordigd zijn. Bottai verklaarde, dat een collectieve over eenkomst tot regeling der tarievenverhou- dineen misschien goed zou zijn. doch dat de traditie van wederkeerige handels- en ta riefverdragen toch niet opgegeven zou wor den. De Roemeensche minister van Finan ciën, Madgearu. verklaarde zich voorstander van een overeenkomst als deze conferentie bedoelde tot stand te brengen. Hij stelde echter bepaalde voorwaarden, die zich in hoofdzaak richtten tegen nieuwe bescher mende landbouwtarieven, die in bepaalde landen worden voorbereid. De Letlandsche minister van handel, Pe- trevics, stemde namens zijn regeering toe in het ontworpen verdrag, mits rekening ge houden werd met de bijzondere behoeften van het land, dat belangrijke internationale verkeerswegen bezit De Deensche minister van financiën, Bramonas stemt eveneens toe, doch wenscht de uitzonderingen in het verdragsontwerp tot een minimum beperkt en de landbouwproducten niet onder de uit zonderingen opgenomen te zien. De Poolsche minister van handel Kwiatiowski zette uit- eene dat een gemeenschappelijke actie voor een tarievenbestand en verlaging van ta rieven wenschelijk is voor de saneering van het Europeesche economische leven. Verder stelde hij voor dat de regeeringen zouden pogen memoranda's naar Genève te doen zenden met beschouwingen over de oorza ken en verschijningsvormen der huidige economische moeilijkheden en voorstellen tot het overwinnen daarvan. Op de basis van deze memoranda's zou dan een tweede conferentie kunnen worden belegd, die over leg zou plegen over een gemeenschappelijke actie der landen ten einde tot economische overeenstemming te geraken. Lord Rothermere bij Enge land' s 4de partij. Een Reuter bericht meldt dat de politieke sensatie, gewekt door de stichting door lord Beaverbrook van zijn United Empire Party, vergroot is door de bekendmaking van een tweeden dagbladmagnaat, met name lord Rothermere, dat hij zich van ganscher harte bij de nieuwe partij aansluit. De nieuwe partij wordt derhalve door twee groote dag bladcombinaties gesteund. Rothermere ver klaart dat de partij candidaten zal stellen bij tusschentijdsche verkiezingen en bij de volgende algemeene verkiezingen de helft der zetels in het land aan de andere partijen zal 'betwisten. houten neus nauwelijks om het hoekje van het gordijn, of zijn komst, wordt met een schallend en brullend: „Daar is ie! Daar is ie! Daar is ie!" aangekondigd. Zie, dat is de manier om de kinderen er in te brengen, om ze aan de handeling te doen deelnemen! Zij voelen zich bondgenooten van de moeder en nemen deel aan het speL En welk een aardig spel, dat sprookje van „Zwaan, zwaan, kleef aan!" Hoe leefden ze allen mee, bij elke nieuwe verovering van den zwaan! Eerst de dienstmeid, dan de agent, de bakker, de meneer met den hoogen hoed de schoonsteenveger, het werd een pret van wat ben je me. toen ze daar al len vastgekleefd zaten aan dien toover- zwaan! En wat ze allen het liedje van „Zwaan, zwaan, kleef aan!" lustig meezon gen! O. het is een genot, om op zoo'n middag tusschen de kinderen te zitten! Daarvoor wordt een mensch, geloof ik. nooit te oud! Was het niet aardig.' die kleine uk van 'n jaar of zes, die mij nog nooit gezien had en dadelijk 'n vrind van mij was, enkel en al leen, omdat ik op dit feest naast hem zat! Ik kreeg telkens een por van hem, als het erg mooi was en we waren na 10 minuten al zoo intiem met elkaar, dat hij mij een arm gaf! En jongens achter mij vertelden mij toen ik bij Jan Klaassen tien minuten te laat bin nen kwam precies, wat er allemaal al ge beurd was, opdat ik toch maar niets van al het moois zou behoeven te misesn. 'n Poppenkast.... blijft het voor de kinde ren altijd nog niet het allermooiste, veel mooier dan de misschien veel artistieker marionetten? Maar je moet dan ook iemand hebben als de heer Kellenbach, die het ta lent bezit den kindertoon te treffen, die pre cies weet, hoe hij het aan moet leggen om de zaal te pakken en te doen meeleven! En het voordeel van deze „paedagogische poppen kast" is. dat zij nooit zooals de poppenkast van de kermis ruw en grof wordt. Jan Klaassen slaat- zijn Trijn niet. hij ranselt den dood niet in de kist. hij doet niets wat bij strenge kritiek niet door den beugel kan! Hij is alleen maar vreeselijk dom, zoo dom, dat hij met geen mogelijkheid een eenvou dig slaapliedje uit zijn hoofd kan leeren Maar zijn hond is des te verstandiger! Die kan niet alleen praten, maar die weet zelfs heel de zaal in twee kampen te verdeelen, als hij het vertikt te zeggen, dat de jongens lief zijn, alleen omdat volgens hem enkel de meisjes dat zijn. Dat is een van die handig heden van den heer Kellenbach, waardoor hij de pret er in houdt. Het was een alleraardigste vrooüjke mid dag daar in den Schouwburg aan den Jans- weg. R. P., die zoo enthousiast over Kellen bach schreef, moest door de gemeenteraads zitting af zien van zijn plan de poppen in volle actie voor de kinderen te zien optreden! Jammer voor hem! Want de poppenkast van de groote menschen kan tegen die van ie kinderen toch nooit op! J. B. SCHUIL. UNIFORM. In antwoord op het rijm van P. Gasus onder bovenstaanden titel in ons nummer van giste ren, ontvingen wij het volgende: P. Gasus, gij zijt een dichter Dien men altijd heel graag leest Maar in 't vers van gisterenavond. Zijt gij toch er naast geweest; Over Zettensch' uniformen Ging toch gist'ren uw gedicht. Naar een stukje uit „de Boce" Dat gij zelf hebt toegelicht; En nu 't is een heel groot toeval Is dat stukje van mijn hand, Maar 't is anders dan gij 't voorstelt, In de Haarlemsche courant; Volgens u is toch de schrijver Wel heel erg conservatief 't Oude in dit geval de mutsen Is dien man bijzonder lief; En de Zettensche pupillen Wil hij zien „als schilderij" Dat staat heusch niet in mijn stukje 't Is heel anders volgens mi). P. Gasus. gij zijt een dichter, Dien ik altijd erg waardeer. Maar ik zou u willen vragen. Lees die „Bode" nog een keer Want wat daarin staat te lezen, Is veel blijdschap en veel vreugd Over nieuwe uniformen, Die echt hooren bij de jeugd. „Als men 't oude uniform zag Dacht men aan een schilderij" Zegt de schrijver van de „Bode" „Met 't nieuwe is elk blij". P. Gasus, dat is wat anders Dan ge ons hier hebt verteld Door u wordt de Bode-schrijver Middeleeuwsch haast voorgesteld. Heusch, in Zetten heeft een ieder, Oor en oog wijd openstaan Voor 't geluk van alle meisjes, Alles wordt daaraan gedaan. P. Gasus. 't Bode-stukje Is nu door mij hier verklaard En de goede naam van Zetten Zij door dit gedicht bewaard. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Winterhanden I lEQ^Nl Wintervoeten DE TOEKOMST VAN HET OOST- NEDERLANDSCH TOONEEL. Over de concentratie- en combinatie-plannen. In verband met de geruchten omtrent de tooneelconcentratie heeft de Tel. zich ge wend tot Dr. Wijnand Frans, een der direc teuren van het Oost-Necierlanösch Tooneel, met de vraag wat hij ten aanzien van de toekomst van het Oost Ned. Tooneel kon mededeelen. Dr. Wijnand Frans verklaarde, zioh thans niet volledig te kunnen uitlaten over de ge ruchten, welke over de tooneelconcentratie en in verband daarmede over het tooneel- gezelschap gaan. Echter verzekerde hij ons uitdrukkelijk, dat hij op het standpunt staat, dat het Oost-Nederl. Tooneel zal blijven be staan. Op de vraag: In welken vorm? kon de heer Wijnand Frans echter geen antwoord geven. Ook den heer Albert van Dalsum heeft hst blad gevraagd wat er waar is van de geruch ten over concentratie en welke rol daarin het Oost-Nederlandsch Tooneel zou spelen. „Van concentratie in dien zin. dat er een combinatie zou komen van het Nederlandsch Tooneel, het Schouwtooneel, het Nieuw-Nederlandsch Tooneel en het Oost-Nederlandsch Tooneel, komt m.i. niets", zoo verklaarde de heer Van Dalsum. ,Jk kan echter niet ontkennen, dat ik zeer vergevorderde gesprekken heb gevoerd met Eduard Verkade over een eventueele combi natie van de kern van het gezelschap van het Oost-Nederlandsch Tooneel met dat. welke thans nog behoort tot het Vereenigd Tooneel". „Dus het is wel zeker, dat die combinatie tot stand zal komen?" .Daaromtrent kap ik mij verder niet uit laten", antwoordde de heer Van Dalsum. „Zooals ik zeg, zijn de besprekingen, welke daartoe kunnen leiden, wel gevoerd. Ik heb de overtuiging gekregen, dat de financieels steun, welke uit het Oosten en speciaal uit Arnhem was verwacht, niet voldoende zal zijn om het Oost-Nederlandsch Tooneel door zijn moeilijkheden heen te helpen. Althans niet zoo. dat wij voor een volgend speelseizoen nu reeds die basis zouden kunnen verwachten, waarop de zoo moeilijke exploitatie van dit gezelschap mogelijk is. Om die reden heb ik gemeend, niet langer te mogen wachten met het scheppen van een meer zekere basis voor dit gezelschap al thans de kern daarvan voor het volgende jaar. Dit neemt niet- weg. dat lk de banden met het Oosten, ook voor het geval dat ik in combinatie met Verkade mocht gaan werken, niet verbreken zal. Integendeel, het Oosten zal ook in de toekomst op mij kunnen reke nen, zij het dan ook wellicht met een gezel schap, dat niet meer te Arnhem zetelt, HET EEUWFEEST VAN „ZANG EN VRIENDSCHAP" EEN GENOEGELIJKE OUDEJAARSAVOND. De volle schalen oliebollen. .Achter je! Achter je! werd er geroe pentoen ik het zaaltje bij Brinkmann was binnengekomen en plotseling als een paal stond tusschen de zangers. De man, die net een speech zou gaan afsteken, draaide zich om en keek me vragend aan. Waar zijn de oliebollen? Waar is de chocola?" smeekte ik. Jwr*- De dampende chocoladepan. JDe chocola is in de pan, daar!" kreeg ik ten antwoord. „De oliebollen staan op het buffet. Gaat u uw gang maar Dit beduidde dat ik mocht gaan teekenen. Ik teekende en watertandde. Onderdehand werden lange witte steenen pijpen uitge deeld. Er werd ook gezongen. Er werd ge zongen: „Oliebollen, oliebollen! lii-ha-ho! Het was ontroerend. Rookwolken verstik ten mijn stem, tranen verduisterden mijn oogen. Een blauw waas onttrok langzaam de oliebollen aan mijn gezicht. Ik murmelde schor,£alig uiteinde" en strompelde op den tast naar de buitendeur. Mies B. Nadat gisterenavond de repetitie met orkest omstreeks 11 uur was afgeloopen, deden de meer dan 150 zangers een inval bij Brink mann aan de Groote Markt. In een oogen blik tijd was de restauratiezaal van begin tot eind tjokvol. Er heerschte een vroolijke stemming. Chocolade en Oliebollen werden rondgediend, de zangers werden voorzien van lange pijpen en tabak en weldra waren ze in Rembrandtlek halfduister gehuld. Het deed aan Hildebrand's Camera Obscura denken, de kleedlj dan uit gezonderd, bovendien ontbrak mej. Naslaan om te zeggen: „die lui van Zang en Vriend schap hebben alevel wat raars". De heer Wanders, die de leiding op zich genomen had, sprak een paar hartelijke woorden en deelde de ontvangst mede van een compositie, geschonken door den toon kunstenaar Olivier Koop. Het werk is getiteld: „Hymnus" en opgedragen aan de Kon. Lie dertafel Zang en Vriendschap, op Latijnschon tekst, waarvan de Hollandsche vertaling werd voorgelezen. Deze geste van genoemden componist werd hartelijk toegejuicht en met grooten dank werd het door den voorzitter Dr. Broese van Groenou aanvaard. Bij twaalven verzocht de heer Wanders een minuut stilte en ze was er. Een kort maar plechtig oogenblik waarin de gedach ten gingen naar al de vrienden van Zang en Vriendschap, die de Liedertafel hadden groot gemaakt en nu niet meer waren. Maar toen de klok haar twaalf slagen had doen hooren, steeg de feestvreugde weer ten top. Dr. Broese van Groenou feliciteerde de vereeniging. „Oud zijn brengt aftakeling mee. dat is met Zang en Vriendschap niet het geval. Oud zijn brengt ook verhooging in waarde mee en daarvan is hier sprake. Vriendschap heeft „Zang en Vriendschap" groot gemaakt, vriendschap zij het cement, dat ons bij elkaar houdt!" Er werd gezongen en gejuicht. De sisaren merk „Zang en Vriendschap" van de firma Hesse werden gekeurd en prima bevonden en na een uurtje van geestdriftig samenzijn ging men uiteen, om te rusten en daarna frisch en vroolijk den grooten dag te vieren. ONZE VLOOT. De afdeeling Haarlem en Omstreken van de Kon. Ned. Vereeniging „Onze Vloot", orga niseert Dinsdagavond 25 Februari in den Schouwburg aan den Jansweg een bijeen komst, waarin de heer W. Voorbeytel Cau- nenburg zal spreken over bet onderwerp: „Nederlandsche ontdekkingsreizen". PERSONALIA. Voor het eerste gedeelte van het artsen examen is aan de universiteit te Amsterdam geslaagd de heer J. Muller uit Haarlem ANTI-STEMDWANG PARTIJ. De Anti-Stemdwang Partij zal In het begin van Maart een Openbare Vergadering houden om meer bekendheid te geven aan haar doel. Als spreker is uitgenood igd de heer C. Bonnet te Hilversum. NIEUW LEVEN. De geheelonthouders-tooneelvereeniginv „Nieuw Leven", zal op Zaterdag 1 Maart ir. de Gemeentel. Concertzaal een bal-masquó geven. De groote zaal wordt, evenals vorige jaren, wederom schitterend verlicht. Er zullen drie orkesten tStoeken's Jazzband, een harmonika- gezelschap „The Happy Band" en een loop orkest) aanwezig zijn. De namen der jury-leden zullen op den avond zelf bekend gemaakt worden. De prijzen zullen van Donderdag a.s- af ter bezichtiging zijn in de étalage van de Firma Engelenberg, Barteljorlsstraat, Automobilist.Het was je eigen stomme schuld, dat ik je aanreed". Slachtoffer..Dat kun je niet bewijzen". Automobilist; filet? Dan zullen we het nog eens over doen". (Humorist). LEOERORDER TEGEN HET VLOEKEN. Een binnenkort te verwachten Legerorder zal de volgende kennisgeving van den minis ter van Defensie bevatten: „In het aan mij uitgebrachte verslag van den Raad van Legerpredikanten over het jaar 1929 komt tot mijn leedwezen de vol gende mededeeling voor: „Nog gedurig komt tot ons de klacht, dat het zoogenaamde vloekverbod zoo weinig uit werkt; men trekt er zich bij sommige on- derdeelen blijkbaar weinig van aan, tot groote ergernis van vele jonge mannen, die zoo niet worden opgevoed." Ik maak a!s men uitdrukkelijk verlangen kenbaar, dat het in artikel 22. onder a van het Reglement betreffende de Krijgstucht gestelde verbod tot het bezigen van vloeken en godslasteringen, van onzedelijke taal of liederlijke uitdrukkingen, zoowel bulten als in dienst, met stiptheid wordt gehandhaafd en dat de daartoe bevoegde chefs tegen de overtreders van dat verbod strafmaatrege len zullen treffen." Deze kennisgeving moet op drie achtereen volgende middagappéls (met uitzondering van den Zaterdag en den ZondaDi worden voorgelezen. EEN KLEINE REM BRANDT-TENTOON STELLING. Hoe de meester Amsterdam zag. De Amsterdamsche wethouder voor de kunstzaken, de heer E. Polak, heeft den directeur van het Stedelijk Museum te Am sterdam. den heer C. W. H. Baard, verzocht, een tentoonstelling te organlseeren van tee- keningen. etsen, en van eenige doeken van Rembrandt, waaruit blijkt hoe de groote meester Amsterdam zag. De desbetreffende stukken zullen «vorden gehaald uit de collecties der stad en uit enkele, in het bezit van anderen. Het ligt in de bedoeling de tentoonstelling te houden in het Amsterdamsch Historisch Museum, in het Waaggebouw aan de Nieuw - markt, meldt het Hbld. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i 60 Ct». p*r regel. een oogenblikkelijk geneesmiddel is voor HOOFDPIJN ZENUWPIJNEN RHEUMAT1EK KOORTS OF GRIEP Onschadelijk voor hel organisme Heden- DONDERDAG 20 FEBRUARL Stadsschouwburg Het Nederl. Indisch Tooneel (Cor Ruys), „Grand Hotel", 8 uur. Schouwburg Jansweg. „Sonny Boy". 8.15 u. Gem. Concertgebouw. Ecuwfeestconcert Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap", o. 1. v. Lieven Duvosel, 7 45 uur. Palace. „De Straatvlinder". Tooneel Bart Elfrink, 8 15 uur. Luxor-Theater: „Hcut* war lch bel der Fri da". Tooneel: Les Ta veniers en The Jack sons. 8.15 uur. Rembrandt-Theater: ..William Fox' Movie tone Follies". Tooneel: Mac Carthy and Kha- didja. 7 en 9.15 uur. Heemstede, Raadhuis, Gemeenteraad, 8 u- VRIJDAG 21 FEBRUARI Schouwburg Jansweg „Sonny Boy" 8.15 u. „Olympla", Klnderhulssingel. Propaganda- avond N.V. „De Sportfondsen". 8 uur. Rozekruisers Genootschap. Bakenesser- gracht. Lezing J. Leenc 8.15 uur. Protestantenbond. Haarlem-Noord. Tweede Winterlezing ds. Padt 815 uur. Bioscoopvoorstellingen, nieuw programma. Dagelijks: Waag. „Kunst zij ons Doel". Ten toonstelling Limburgsche Kunstkring. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van li3 uur, behalve 's Maaa« dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5