r FLITSEN VICTORIA-WATER DE MOEILIJKE REIS SCHILDERWERK STADSNIEUWS HAARLEM'S DAGBLAD POLYGOON BESTAAT TIEN JAAR HOE HET BEDRIJF GROEIDE. Tien jaar geleden werden in de werkplaat sen van Polygoon de eerste meters titelfilm gemaakt, nu gaat elke week een journaal in negen copieën het land in, maakt Polygoon groote documentaire en onderwijsfilms en voorziet deze Haarlemsche filmfabriek een groot deel der buitenlandsche films van Ne- derlandsche teksten. Polygoon is opgericht in 1919, ontstond door de afscheiding van de wetenschappe lijke af deeling der Hollandia-filmfabriek, die daarna nog gedurende twee jaren speel films maakte. De Hollandia maakte toen onder controle van Polygoon de eerste Poly goon-films maar in Februari 1920, dus nu tien jaar geleden begon men zelf te werken met zeven man en éen filmoperateur en wer den 6000 meter negatief en 70.000 meter po sitief verwerkt. In 1921 toen den Onderwijsraad werd op gedragen het nut van de film als hulpmid del bij het aanschouwelijk onderwijs te on derzoeken begon Polygoon aan zijn eerste onderwijsfilm. En daarna is geleidelijk door gewerkt ontstonden „Neêrland's Volksleven in de Lente" dat buitengewoon mooie film werk over de folklore in den tijd dat de na tuur herleeft, de film van de Noordzeevis- scherij, de Bijen-film, en de film van den Rijn van Loblth tot aan zee. En tal van an dere films werden voor het onderwijs ge maakt, terwijl een der operateurs on de Olym plsche Spelen te Parijs in 1924 met zijn ca mera speciaal de verrichtingen der Neder- landsche athleten volgde. In 1925 werd als een zu*termaafcchaDnlj van de Polygoon de Nederlandsch-Indische Film Mo IJ. ongericht en vertrok de techni sche leider, de heer I. A. Ochse naar Indië waar hij vier jaren lang filmde In dezen tijd werd de Ma ha-cyclus geschanen en kwamen verscheidene films voor cultuuron- dernemingen. voor de zending, enz. tot stand. Al dit materiaal werd aoor Polygoon klaar gemaakt en zoo is. óok doordat het weekjoumaa! nu Ln 9 cooieën in viiftlg thea ters draait, de massa verwerkt" film aange groeid tot 435 kilometer in 1929 waarvan 400 non meter positieve film was. In 1925 richtte Polygoon een foto-persdienst on die onder de leiding van den heer B. D. Ochse spoedig een goeden naam kreeg en in 1929 van Haarlem naar Amsterdam werd vemlaatst. terwijl in Den Haag een filiaal werd gesticht. In 1928 was het deze dienst die. samen met een andere pers-instelling, foto's maakte van de Olympische Spelen in Amsterdam op een wijze die insiders met be wondering heeft vervuld. Polvooon werkt thans met een personeel van 50 man waar onder 15 filmoperateurs en persfotografen. Bij de afscheiding van de Hollandia in 3919 nam Polygoon tevens het filmarchief over dat van 1912 dateert. Het zit veilig weg geborgen in een brandvrije kluis, telt hon derden films, en is zoo het uitgebreidste hier te lande. Uit historisch oogpunt is het na tuurlijk zeer belangwekkend, het Is goed ge catalogiseerd en de toestand der films is best. En zoo zag dit bedrijf in tien jaren tljds zich groeien tot een instelling die vele bla den van foto's voorziet, die elke week in zijn „Holland's Nieuws" van allerlei gebeurtenis sen in filmbeeld verslag brengt, die zich met haar documentaire films in dienst stelde van onderwijs en volksontwikkeling. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bijZtjlstra. Barteliorfs- 'sfraat 25. actetasch; Zuurheide, Rtouwstraat 27, bril; De Rijk, Prinsen Bolwerk 58. collier; Hof fles. Joh. de Breukstraat 24. geld; Kou- denberg, Lootsstraat 11, handbeschermer: Hansen. Spaarne 102, handschoen; Collegem, Zuid-Brouwersstraat 16. handschoenen; Jan sen. Leidscheplein 22 rood, handschoen; Boo gaard, Potgieterstraat 36. kinderhandschoen; Sietses, Oosterstraat 11. handschoen; Over- stecgen, Merwedestraat 30. brufn-witte hond: Kennel Haerlem. keeshond en gele herders hond en grUze kat; Kennel Fauna, grijze kat; Tuinstra. Merovingenstraat. 4. jon^enslas; Jansen Hoofmans+raat 33, klokje; Schijf. H. van Alpenstraat 36. kammetje: Boogaard, Pot^teterstraat 34. muts; Remise N Z.T.M.. Leldschevnart, portemonnaie met inhoud; Komen. K»-itzingerstraat 30. potloodhouder; De Vries Heerenweg 107. Heemstede, auto sleutel: Hupkens. Boogstraat 24, sleutel: Bureau van politie. Smedestraat, dam°s- tasehje met fnhoud; Koorbrood, Jelgersma- St^aat 35, touw. FEUILLETON Roman van IIÜLBERT FOOTNER. 7) Ik hoop. dat ik den jongen niet al te pijnlijk getroffen heb, zei hU Misschien be doelde de knaap het niet kwaad, maar met een inboorling moet Je korte metten ma ken. Dat is ook uw meening, heb ik gehoord. Nick was volkomen uit het veld geslagen door dit ootreden. Hij liet zijn armen weer vallen en momoelde iets als een bevestiging. Garth ging kalmpjes terug naar Natalie. De jongen was intusschen opgekrabbeld en keerde jammerend naar zijn meester terug. Grylls hief z'n hand op en sloeg den jongen een tweede maal tegen den grond. Dat was de klap die hij eigenlijk voor Garth bestemd had. Oude Nell bekeek het tafereel met een ge laten gezicht. ZU was aan dergelijke dingen gewoon. Natalie bleef volkomen rustig, doch zij richtte een paar schitterende oogen op Garth, toen hij bij haar terug kwam. Oude Paul gaf het bevel tot vertrek en Nick klom ln den wagen en ging met een lomp gezicht naast Nel! zitten. Zoo zat WJ tegenover Garth en dicht bij Natalie. De paarden zetten aan en de wagen rolde weg. Een oogenblik keek Garth naar de ledige plaats naast PauL Misschien is die voorste plaats gemak kelijker voor u, zei hij tot Natalie, luid ge noeg om door allen gehoord te worden. Paul. yiep hij, heb Je daar nog een plaatsje voor ZATERDAG 22 FEBRUARI 1930 MR. DR. J. SCHOKKING. OVER MONARCHIE EN PARLEMENT. In een bijeenkomst van de groep Haar lem van de Christelijk Historische Jonge ren Organisatie heeft Vrijdagavond voor een goed bezette zaal in hotel Lion d'Or mr. dr. J. Schokking gesproken over „De betec- kenis van onze constitutie". Deze begon met er de aandacht op te ves tigen dat men de gedachten grondwet en constitutie niet moet vereenzelvigen. Met „constitutie" bedoelt spr. de staatsinrich ting, waaronder wij leven, die inderdaad con stitutie kan heeten, omdat zij een samenstel van allerlei organen is waarvan ons staats bestuur het resultaat is. Die constitutie is niet gegrond op theorie maar vrucht van een historische ontwikke ling. Als een stuk werkelijkheid kunnen wij onze staatsinrichting dus zien, met als een uitgedacht staatkundig stelsel- Ver vóór 1813 ligt de oorsprong van ons staatkundig leven. Doch 1813 is het jaar, dat onze staatkunde den vorm heeft gekre gen waaronder wij haar kennen, welke ge kenmerkt wordt, door de monarchie en de vertegenwoordiging ,£es volks. In verband hiermede merkte de heer Schokking op, dat er wel een groote vitali teit in ons volk moet geweest zijn, wijl het onder de vroegere gebrekkige staatsinrich ting van 1813 toch een groote positie in nam. Ondanks vele grondwetswijzigingen nu, kwam er in het wezen van de staatsinrich ting na 1313 toch geen wijziging. De vorm waarin de regeering tot uiting komt Is ge bleven, namelijk het koningschap en wel dat der oude dynastie van de Oranje's. Vervolgens besprak de heer Schokking de gezagsidee, die hij wenschte te handhaven in allen strijd, die er in de wereld is om een rechtstitel te vinden voor wat velen niet meer wenschen te noemen „de overheid". De overheid kan volgens spreker moeilijk haar bestaan ontleenen aan het recht, omdat er geen recht is zonder reeeerder. Onze regeer der ontleent dus niet het gezag aan de Grondwet, doch de Grondwet steunt er oo. dat de regeerder zich bij eed verbonden heeft aan de regelen van de Grondwet. Het regee- ringsgezag is zelfstandig, het regeert niet od grond van een overeenkomst of op een wet. die niet te vinden Is. doch het is een uiting van den wil Gods. Het Is de verdienste van Groen van Prinsterer geweest dit te hebben vastgelegd. Met een aanslag op de overheid wordt een aanslag gedaan tevens op de heerlijkheid, die volkeren bezitten ln hun regeering. Ook besprak de heer Schokking den parle mentairen regeerlngsvorm, die het instituut waarborgt, dat den koning den wil des volks kan kenbaar maken. Bovendien, bijvoorbeeld ln de rechterlijke macht bezit onze constitutie zelfstandige on afhankelijke organen. Niet in het starre conservatisme, doch in een voortdurend levende opvatting en toe passing van de?e verhoudingen ligt het be houd onze staatkunde en een omdraaien van die verhoudingen is uit den booze, dit wilde soreker ten slotte vooral in het licht stel len. Na de pauze beantwoordde de heer Schok king een aantal vragen. De bijeenkomst werd ongeluisterd door zang van mejuffrouw Dora Vermeer. De heer R. Smit. die de vergadering leidde had aan het begin woorden van deelne ming uitgesproken wegens het overlijden van mr. dr. J. F. M. Schutte, den rechskundig ad viseur der organisatie. Besloten werd een brief van rouwbeklag ts zenden aan me vrouw Sohutte. VEREENIG ING VOOR NIJVERHEIDS ONDERWIJS. Wij ontvingen het jaarverslag betreffende de Ambachtsschool, de Avondvakt-eekenschool en den Cursus voor Scheepsmachinisten van de vereeniging voor Nijverheidsonderwijs al hier. Wij ontleenen er het volgende aan. De lessen der Avondvakteekenschool zijn dit jaar begonnen met 13 klassen; een ver meerdering dus met één klasse. Het eindexamen voor de M.T.S. is afgelegd door 9 leerlingen. Hiervan zijn er 8 geslaagd. Op 1 April begon de 3e en op 15 Septem ber de 4e cursus voor autobestuurder. Van de mach'nls'encursus mochten 3 leer lingen het A-dlploma en 7 leerlingen het voorloop!g dlnloma verwerven. de jonge dame? Zij zou graag nog een paar vertm'en van je hooren. Paul, in zijn schik, maakte onmiddellijk plaats en stak een hulpvaardige hand uit. Natalie klom over de bagage heen en nam haar plaats in. In het voorbijgaan streelde zij heel even dankbaar Garth's hand, en hij voelde zijn hart sneller kloppen en was in staat Grylls en al zijn kornuiten te staan. Zoodra oude Paul aan een heuvel kwam en hij zijn paarden aan hun lot kon overla ten, keerde hij zich half tot Natalie, half tot Garth en begon een van zijn karakteristieke verhalen. Maar ook Nick was niet ontevre den. want telkens als Paul zich omkeerde, keerde ook Natalie haar gelaat naar zijn richting, zoodat Nick haar dan kon bewon deren. Garth had den ouden koetsier gevraagd naar den Indianen-oostand. Ja. daar ben ik bij geweest, zei Paul. ik bouwde toen booten in Prince George. Sinds drie maanden hadden we niets meer van de roodhuiden gehoord en de kolonie was in een voortdurenden staat van angst. Vrouwen en kinderen en hot vee waren in een kamp ondergebracht, maar ik had mijn familie niet in veiligheid gebracht, want mijn oudje was heelemaal niet bang. Maar op een dag kwam er bevel door den commandant om versterking te zenden naar Fort Pltt voor generaal Middleton. Toen was het Smiley hier en Smiley daar. Ik zakte de rivier af met twee booten en vijftig man onder majoor Lewis en kapitein Coswell. Drie dagen en drie nachten trokken we aan een stuk door. Den vierden dag landden we te Fort Pitt en tegei'ikertijd arriveerden de st-oombooten van Battle Run met het geheele leger. Nooit van mijn leven heb lk zoo'n grootsch schouw spel gezien; er waren wel zeven-honderd- vifcttig man bij elkaarl INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct» per regel. Beschermingtegen griep* DE DAMSTRAAT. SPOEDIG WORDT MET DE VERBREE DING BEGONNEN! Onze lezers weten dat er reeds lang plan nen bestaan voor een verbreeding van de Damstraat. Daartoe heeft de gemeente al verschillende perceelen aan de Zuidzijde van die straat aangekocht. Twee panden zijn nog niet in het bezit der gemeente, namelijk perceel 12, waarin een slagerij gevestigd is en de kapperszaak hoek Lange Veerstraat- Damstraat. Juist Woensdagmiddag heeft de gemeenteraad een voorstel van B. en W. aan genomen om stappen te doen tot een ont eigening. Het ligt evenwel in het voornemen om bin nen betrekkelijk korten tijd met de verbree ding van de Damstraat, voor zoover die mo gelijk ls, een begin te maken. Dan zullen het huis Spaarne-hoek Damstraat en verder alle panden in de Damstraat tot aan No 12 ge sloopt worden. Daardoor wordt het dus mo gelijk de Damstraat aan den kant van het Spaarne op een flinke breedte te brengen. Daarmede zal het verkeer reeds veel gebaat zijn, hoewel natuurlijk de verbetering eerst geheel tot haar recht zal komen als de straat over de volle lengte verbreed zal zijn. ALLIANCE FRANcAISE. Voor de leden van de afdeeling Haarlem der Alliance Francaise zal op Donderdag 27 Februari in de bovenzalen van „De Kroon" de heer Chenesseau. kanunnik, spreken over de Kathedraal van Chartres. NIEUWE ZAAK J. SCHREYERS. De heer J. Schrevers hppft zijn zaak in sanitaire artikelen. Kleine Houtstraat. 78. be- lanerilk uitgebreid. In een wi"kel. die onge veer twee maal zoo groot is als de woegere heeft, hij nu ruim plaats om zlin cliënten te tonnen dat hli een groote coll°r.tle wasch- taf°ls en eiectro-technische artikelen ten verkooo heeft. Het ls een heldere frissche zaak, deze nieuwe winkel. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oolaag oogenomen.) DE DROOGLEGGING DER ZUIDERZEE. Moet het werk voortgezet worden? Aan het Voorloooig Verslag der Eerste Kamer over de begrooting van het Zutder- zeefonds voor 1930 is het volgende ontleend: Eener7ijds waren er leden, die verklaar den prijs te stellen oo onverimnderden voort gang met de voltooiing van de drooelegging anderzijds waren er, die den gang van za ken met groote bezorgdheid gadesloegen. Sommige leden, wijzend op de angstwek kende overschrijding der oorspronkelijke ra mingen. durfden niet het pleit te voeren voor algeheele stopzetting van het werk. doch vroegen zich af. of bij het inwendig beheer der Zuiderzeewerken wel voldoende efficien cy wordt betracht. Andere leden waren van oordeel, dat men vóór alles rekening moet houden met de kosten, welke door de uitvoering van het werk op ons volk worden gelegd. Het valt in de eerste plaats niet te betwisten, dat de financieele teleurstellingen buitengewoon groot zijn en in de tweede plaats, dat er onzekerheid bestaat omtrent de latere in komsten; de mogelijkheid is geenszins uit gesloten, dat het gewonnen land wel minder zal oobrengen dan de veronderstelling was. Heeft het, gezien deze feiten, nut, de drooglegging voort te zetten? Zoo vroegen deze leden. Zij achtten het gewenscht, dat een commissie van deskundigen met een on derzoek der zaak in haar tegenwoordig sta dium zou worden belast en die daarna ad vies zou uitbrengen over de verdere uitga ven en de waarschiinMike latere inkomsten. Aan den voet van een anderen heuvel, waar de wagen even stil hield, gaf Natalie den wensch te kennen er op te klimmen en Garth hield "haar uitstappen. Voor het eerst kouden zij vrij met elkaar spreken. Wat bent u goed voor me geweest! Geen dank, zei Garth bijna ruw. Als ik geweten had. hoe moeilijk het voor u zou worden, dan had ik u nooit dur ven vragen Het was niets. Ook niet., wat nog vóór. ons ligt? vroeg Natalie sneL Ik voorzie niets ergs! Misschien ls mijn uiterlijk te opvallend? vroeg zij nederig. Een beetje misschien, zei Garth. Wat moet ik doen? vroeg zij. Ik heb niets anders. Zoodra wij aan de Landing aankomen, zal ik een ruw costuum voor u koopen en een vilten hoed die onder uw kin bevestigd kan worden, zei hij met een glimlach. Natalie was beleedigd. Ik zie er graag lief uit. protesteerde ze. Ook dan zul je er lief uitzien, zei de arme Garth, Zij veranderde van onderwerp. Wat. een ruw beest is die groote kerel. Arme duivel! zei Garth onwillekeurig. Hij begreep aan zijn eigen gevoelens 'n weinigje van wat ln Nick moest omgaan. Natalie keek hem verwonderd aan. Beklaagt u hem? vroeg ze. Een beetje. Waarom? Wel. ik denk. dat hij nooit iemand heeft gezien als u. zei hij rustig. Maar hij haat u! Natuurlijk! Waarom? vroeg zij weer. doch zij had onmiddellijk spijt van haar vraag. VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1553 Tegenover de nadeelen van tijdelijke stop zetting van de uitvoering, wezen deze leden op het voordeel, dat er aan verbonden kan zijn, wanneer men niet aanvangt met de drooglegging der overige polders, alvorens met den Wieringermeerpolder de noodige ervaring is opgedaan. De leden, die tot de eerste groep behoor den, konden uiteraard niet instemmen met deze beschouwingen. Allereerst brachten zij de regeering hulde voor de zakelijke wijze, waarop thans de voorlichting wordt gegeven. DE GEMEENTE EN HET BRANDGEVAAR. In de Memorie van Antwoord van Minister Ruys de Beerenbrouck op de begrooting voor Blnnenlandsche Zaken en Landbouw lezen wij, dat het hem aangenaam was te vernemen dat zijn rondschrijven aan de Commissarissen der Koningin met voldoening is ontvangen. Hij heeft zich daartoe niet bepaald, zoo deelt de minister mede, maar ook een circulaire gericht tot de gemeentebesturen, om bij ben aan te dringen, de noodige zorg te wijden aan het brandweerwezen. Tevens werd daar bij gewezen op de artikelen 121 en 122 der Gemeentewet. Het instituut der intercommunale samen werking, verklaart de minister, is in het bij zonder geschikt voor een materie als de brandweer. Door onderlinge samenwerking kunnen ge meenten, die op zich zelf niet voldoende krachtig zijn om een goede brandweer te on derhouden, dit doel bereiken. De minister verwacht ten deze goede resultaten, vooral wanneer het bij de Tweede Kamer aanhan- ginge ontwerp van wet tot wijziging der Ge meentewet tot wet zal zijn verheven. Hij heeft te gelijkertijd een rondschrijven geriont aan Gedeputeerde Staten met het verzoek te wil len toezien, dat de gemeentebesturen hun taak ten aanzien van de brandweer niet ver- waarloozen. Op 30 Januari j.L heeft hij zich tot eenige burgemeesters gewend met hot ver zoek de vraag te willen onderzoeken of, en in hoeverre, door instelling van gemeente lijke politiebrandweercorpsen verbetering van het brandweerwezen kan worden verwacht. Hij meent voor het oogenblik niet verder te moeten gaan, in het bijzonder niet om met Rijkssubsidies de brandweer, die communale aangelegenheid is en blijven moet, te steunen Hij stelt zich echter voor zijn volle aandacht Reeds Garth wendde zich af. Hij denkt, dat ikdat ik méér ben dan ik ben. Zij veinsde hem niet te verstaan. Wat zullen we doen, hoe zullen we ons jegens hem gedragen? vroeg zij. Na de Landing zal hij ons niet. meer hinderen, zei Garth. Hij gaat de rivier af naar het Mtwasameer, terwijl wij naar het noorden trekken naar het Caribon-meer. Gelukkig voor mij, dat ik niet alleen ge gaan ben, zei zij. Ik ben blij, dat ik uw vertrouwen een weinig gewonnen heb, zei Garth. Maar zoudt u mij niet eens iets over u zelf vertellen? Haar geheimzinnigheid had hem geduren de de reis voortdurend gehinderd. Natalie begreep hem. Ik zou u graag inlichten, zei ze. maar niet hier, nu is het niet de geschikte gele genheid. Zij stapten weer in den wagen en de reis werd voortgezet. Later op den dag kwamen de reizigers bij Nell's huis. Natalie ging er binnen en ver heelde haar bewondering voor Neli's schat ten niet. Toen trok het gezelschap weer verder en Garth was verheugd, dat Natalie wat rui mer plaats had, vooral nu de weg veel ru wer werd. Het zal ongeveer vijf uur zijn geweest, toen men den laatsten heuvel be steeg. Boven op den top hield de oude Paul zijn paarden ir. en wees met een welspre kend gebaar naar het prachtige vergezicht beneden. Daar zagen zij de machtige Ivli- wasa-rivier, die van de bergen in het Oot- ten kwam en met een bocht naar het Noor den zwenkte. En ginds, naar links, lag de Landing, de uiterste post van de beschaafde wereld. Nu reed men het laatste dorpje binnen, De >*muut cPe een eeuw lijkt CNadruk verboden.) INGEZONDEN MEDEDEELINGEN bfl Ct*. per regel. VRAAGT VOOR UW BINNEN- EN BUUEN FIRMA J. HEYDANUS Zn KONINGSTRAAT 25 PARKLAAN 60rd TeL 11361 van 8—12 en IV4-5. Zaterd. 8-1 aan het brandweervraagstuk te blijven wijden. Ten aanzien van de vraag of het niet noodig is maatregelen te nemen ter bescher ming van vee tegen levend verbranden, kan de minister mededeelen, dat hij over dit onderwerp reeds met het bestuur der Konink lijke NederLandsche Brandiweervereeniging in overleg is getreden. DE STRIJD DER VROUWEN VOOR DEN VREDE. In een bijeenkomst van de afdeeling Haarlem van den Algemeenen Nederland- schen Vrouwenbond, welke is aangesloten bij de Nooit Meer Oorlog Federatie, zal Maan dagavond 24 Februari in gebouw „Theosofia" aan het Nassauplein spreken de heer Ko Borsten uit Bloemendaal over „De Vrede van de Daad". De bijeenkomst zal worden opgeluisterd door zang en viool- en pianospel. HET SCHIPPERSCONFLICT TE LEMMER. LEMMER. 21 Februari fVJD.) Ten ge volge van het conflict, dat ontstaan is tus- schen de schippers te Lemmer en de firma Schotanus te Harlingen inzake de tarieven der binnenscheepvaartrechten blijft de toe stand onder de schippers te Lemmer ge spannen. De fa. Schotanus heeft thans een aantal scheepslossers met zolderschuiten met een sleepboot naar Lemmer gezonden om de in de haven liggende Rijnaak te lossen. De los sers, die meekwamen, werden echter door vertegenwoordigers der schippersvereeniglng te Lemmer opgewacht en ingelicht omtrent het conflict. Zij besloten het werk niet te verrichten en keerden onverrichterzake naar Harlingen terug. waar de inwoners bij aankomst van de post koets samenliepen en weer was het meisie met de groene veeren op haar hoed het mid- dehu-v. der belangstelling. Garth vertrouwde haar toe aan de zorgen van mrs. Trudeau. die haar naar de boven verdieping leidde. Toen hij terugkwam in de zaal vroeg hij den eersten man, dien hU ontmoette, waar de bisschop verbleef. Buiten, en ergens dien kant op. Wat? riep Garth. Ja. bulten, de bisschop en zijn gezel schap zijn twee dagen geleden de rivier op gegaan. Garth keerde zich om en zag Nick Grylls luisteren met een grijns om zijn mond HOOFDSTUK V. Op Mhvasa-Landing. Miwasa-Ianding is. om zoo te zeggen, het uiterste puntje van de beschaafde were'd. Hier, in de herberg van Trudeau 's hrt laat ste biljart en de laatste plano. Hier slaapt de zwerver voor het laatst on een matras, voor de wildernis hem opneemt. De bisschop had een brief voor Garth ach tergelaten. Ik verneem, schreef hij. dat kamtein Jack Dexter's stoomboot de riv'er oogaat in het midden van de week, en daar ik met mijn toebereidselen toch vroeger klaar ben dan ik had verwacht. n' met mijn gelei de verder op. Vermoedelijk zult u ons wel inhalen daar wij den geheelen tijd tegen stroom op moeten. Ik zal trachten voor u een wagen te reserveeren aan het Ware house te Musouasepi. Dat zal gemakkelijker voor u zijn, daar dit eerst gedeelte van de reis een worstelen is tegen den stroom. (Wordt vervolgd.), I Wanneer Je op bezoek gaat bij de buren en je merkt dat je bellen de baby gewekt heeft, betef je dat de verhouding den geheeien avond eenigs* zins gespannen zal blijven. INGEZONDEN MED F DEELINGEN a 60 Ct* per regel. meer dan 40 jaren ^OBERIANNSTEIN hier te lande ingevoerd.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 6