WEERBERICHT Thermometerstand. BURGERLIJKE STAND AMSTERDAMSCHE BEURS STER-TABAK Na de Wasch UIT DE OMSTREKEN HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 24 FEBRUARI 1930 Heringa Wuthricb, Haarlem Centrale Verwarming Oliestookinrichtingen Adv. fng. Med.) dachte deze misdrijven gepleegd heeft, staat voor spreker onomstootbaar vast. Door het gelukkige toeval, dat de tramconducteurs de hulshoudster hebben gezien, is het direct ge lukt dezen yerdachte aan te houden. Spreker bracht een woord van hulde aan deze tram beambten en daarnaast tevens aan de poli- tle-ambtenaren; die het onderzoek hebben geleld. Het gebeurt zelden, dat het O. M. in een zaak, waarin de verdachte ontkent, over zulk een overstelpend getuigenbewijs be schikt als hier het geval is. Verdachte blijft echter bij zijn cynische houding, reeds in het vooronderzoek aangenomen, ondanks alles volharden. Spreker ging hierna nog eens na. wat de verschillende getuigen verklaard hebben en welke verklaringen alle evenzeer bezwarend voor den verdachte zijn. Het is spreker's in druk dat het verdachte's bedoeling was om door zijn ochtendbezoek het middagbezoek te vergemakkelijken. Na het ochtendbezoek was het voorspel van het weerzinwekkende mis drijf geëindigd. Wat het middagbezoek be treft. heeft verdachte het vertrek van eenige familieleden afgewacht. Verdachte is daar na bij mevr. O., die hem tevoren gezegd had, (welke woorden de huishoudster heeft ge hoord) dat zij het geld nu nog niet had. in de kamer gelaten en het fatale oogenblik was daar. Slechts zeer korten tijd is hij in die kamer geweest. De huishoudster hoorde een gil en een val en kwam direct toeloooen. Verdachte kwam uit de kamer, zegt, dat er niets gebeurd is en valt tegelijkertijd met zijn afschuwelijk wapen de huishoudster aan. Op dit alles sluiten aan de verklaringen van het trampersoneel en van do verschillende andere getuigen. Verdachte's ontkentenis. ondanks alles, zal hem. naar soreker's meening, allerminst kun nen baten. Nog wees spreker op de verschil lende bezwarende aanwijzingen, welke uit de deskundige verklaringen voortvloeien. Ver dachte wist van het echtpaar Blom, dat mevr O. bemiddeld was. Getuige Blom beschouwde spreker als een allerminst geslaagd lid der maatschappij en als een zwakkeling, die kneedbaar was in de banden van den ver dachte. Wat het motief tot de daad is ge weest, blijft tot in zekeren zin gissen. Mis schien dacht verdachte B'om aan een erfe nis to helpen, om daar zelf weer van te pro fiteered Voor spreker stond het evenwel vast, door alle verschillende omstandigheden, dat ver dachte zich schuldig gemaakt heeft aan moord op mevr. Odem en aan poging tot doodslag op de huishoudster. Wat den verdachte zelf betreft, de deskun digen hebben hem volkomen toerekenbaar verklaard. Spreker beschouwde hem als een zeer sluw mensch, die zich heeft doen ken nen als een leugenaar en bedrieger, een dooi en door slecht mensch. Grond voor clemen tie heeft spreker niet kunnen ontdekken. De elsch. Slecht* de zwaarste straf, welke onze wet kont, Is hier op zijn plaats. Spreker eischte derhalve levenslange gevangenisstraf tegen den verdachte, die dezen eisch schijnbaar onbewogen aanhoorde en daarna weder kalm in zyn bank plaats nam. Het pleidooi. Mr. Bekker, hierna zijn pleidooi houdendo, sloot, zich aan bij de woorden van deernis van het O. M. met het verschrikkelijk lot, dat het slachtoffer heeft ondergaan. Pleiter, die voor anderen in de plaats is ge komen. staat hier als toegevoegd raadsman, hetgeen hij spontaan heeft gedaan. Over de feiten wilde spreker niet veel zeg gen. daar men niet voorzichtig genoeg kan zijn met getulgenmateriaaL Dc literatuur en de ervaringen leeren dat ons. Pleiter kwam tot het psychologisch-jurl- disch gedeelte der zaak. Zooals de dagvaar ding hier luidt, zal de verdachte, naar plei ters meening, nooit veroordeeld kunnen wor den wegens moord op mevr. Odem. Ook het uitgangspunt, dat deze verdachte het oog merk had om een gewelddaad te plegen, deugt niet. Dat ligt niet in de geaardheid van dezen verdachte. Een delict in verdach- tcs genre zou zijn geweest, diefstal, berooving e.d.; dat ligt in zijn karakter. Waarom heeft het O. M. dan niet het misdrijf van art. 312 Wetboek van Strafrecht ten laste gelegd? Art. 288 kan hier, ook blijkens de jurispru dentie van den Hoogen Raad niet van toepas sing zijn, omdat een tweede strafbaar feit hier niet is komen vast te staan. Uit het enkele feit. dat het slachtoffer ge dood is, volgt in geen enkel opzicht het be wijs van het opzet van den verdachte om te dooden. Uitvoerig bestreed pleiter onder aanhaling van veel jurisprudentie, dat hier sprake zou zijn van voorbedachten rade. Wat het sub 2 ten laste gelegde betreft concludeerde pleiter, dat noch het onzet, noch de voorbedachte rade bewezen is. Wan neer deze man al in het perceel is giweest dan kan pleiter niet anders zien dan de be doeling om zich te verrijken. Wat sub 1 be treft zal ook zJ. vrijspraak volgen. Wat de handeling ten aanzien van het tweede slachtoffer betreft betoogde pleiter, dat de psychologisch-juridische opzet van het O. M. verkeerd is. Wanneer deze man het op zet had om de huishoudster te dooden, waar om beel't hij dat dan niet gedaan? Hij had er de gelegenheid toe. De wonden zijn in het wilde weg toegebracht. De dader heeft slechts de hulshoudster weerloos willen maken. Het eenige houdbare uit de ten laste leg ging is het toebrengen van zwaar lichame lijk letsel aan de huishoudster. Ook de andere hier ten laste gelegde misdrijven zijn niet bewezen. Wat den persoon van den verdachte be treft merkte pleiter nog op, dat het ook hem niet gelukt is, tot de psyche door te dringen. Pleiter eindigde met het college te verzoe ken alvorens met het requisitoir van het O.M. mede te gaan, alles te overwegen, wat pleiter heeft moeten zeggen in verband met den wettelijk opgelegden plicht. Mr. Rijkens persisteerde bij zijn requisitoir. Verdachte aan het woord. v ordachte, hierna het woord krijgende. zei- de den president dank voor zijn leiding en den verdediger voor zijn uitstekend, belange loos pleidooi. Uitvoerig bestreed verdachte verschillende onderdeelen uit de verklarin gen van getuige Blom. Ook verschillende uigenverklaringen bestreed verdachte. Hoe de bij mevrouw O. gevonden brief daar is te recht geltomen, wist verdachte nJet. Mis schien weet Blom dat wel. Verdachte hield zijn onschuld volkomen vol. Herhaalde malen interrumpeerde het O.M. hierbij den verdachte om hem op tegenstrij digheden in zijn mededeelingen opmerkzaam te maken. Nog merkte verdachte op, dat hij, mede door al de franje, welke bij deze zaak gehaald is, den indruk gekregen had, dat hij hier niet voor een rechtbank, maar voor een rad van avontuur heeft terecht gestaan. Hier betaal de de justitie de hoogste prijzen voor waar- delooze eeden. Maar eenmaal zal zij tot de overtuiging komen, dat zij voor de zooveelste maai een flater heeft begaan. De uitspraak, werd bepaald op 6 Maart a.s. EEN NIEUWE OPENBARE SCHOOL TE OVERVEEN. HET TEGENWOORDIGE GEBOUW IS ONVOLDOENDE. Af en toe is en in den Raad van Bloemen- daal en in het verslag van de Commissie van toezicht op het L. O. gewezen op den on voldoenden toestand, waarin het gebouw der O. L. School te O verveen verkeert; tevens werd geklaagd over de onrustige ligging na het totstand komen van den Zeeweg en het toenemend autoverkeer. Naar wij vernemen is het thans zeker dat de nieuwe school er komt en wel op den driehoek, die gevormd wordt door Tetterode- weg en Militairenweg. De inspecteur van het L. O. heeft de plannen goedgekeurd. De plannen zijn zoodanig ontworpen dat de school eventueel later kan worden uitgebreid tot een U. L. O. school* DE COLLECTE BIJ EL F. C.—H. V. V. De Nazorgcollecte bij den voetbalwedstrijd H. F. CH. V. V. had een opbrengst van 141.50. Voorwaar een mooi succes! ONDERSCHEIDING. Door de Commissie tot beoordeeling van jonge schilders is de Koninklijke subsidie toe gewezen aan den heer L. H. H. Schutte te Haarlem. XEDERLANDSCH KAPITAAL IN ROEMENIë Men meldt uit Boekarest aan de N.R.Ct.: Naar in oeconomlsche kringen verluidt, hebben zich een Nederlandsche en een En- gelsche groep bereid verklaard nieuwe in richtingen in eenige Donauhavens en zee havens van Roemenië te financieren. In de eerste plaats komen in aanmerking Galatz, Constanza, Guirgu en Braila. „ZANG EN VRIENDSCHAP" DE TENTOONSTELLING De tentoonstelling van de Kon- Liedertafel Zang en Vriendschap is Zondag gesloten. Tot het laatste toe heeft zij nog vele bezoekers getrokken, waaruit wel afgeleid mag worden, dat zij een groot succes is geweest. Daartoe is ongetwijfeld bijgedragen door den heer Kastercum die als agent van de Columbia telkens passende gramophoonplaten ten ge- hoore heeft gebracht. Een telling van de bezoekers heeft niet plaai-s gehad, maar hun aantal wordt op 700 a 800 geschat. VISSCHERIJ-UITKOMSTEN. DE BESOMMINGEN. Heden waren aan den Rijksvischafslag 29 stoomtrawlers, 5 stoombeugers en 13 log gers. De bestommingen waren: Trawlers: Clasina Luther f 4700; Nelly f2600; Derika XIII f 1000; Plutos f 2300: Mascotte f 1100; Peter D. f 3300; Magpie f 1600 Beatrice f 1700; Louise f 1800, Roode Ze. f 1400; Rijnstroom f 2000; Protinus f 4900; Petten f 5000; Timmers f 4500; Walrus f 1600, Flamingo f 1900; verdere besommingen nog niet bekend. A. A. PAUW. Tot lid van het bestuur der Factorij deT Ned. Handel Mij. te Batavia is benoemd de heer A. A. Pauw, een oud-stadgenoot. De heer Pauw, zoon van den oud-leeraa'r in het Fransch aan de H.B.S. alhier, is thans agent van dezelfde Maatschappij te Soe- rabaja. De heer Pauw werd indertijd als opvolger van mr. dr. Talma in den Volksraad benoemd en zag zich ook een zetel toegewezen in den nieuwen Volksraad, die in Mei 1927 bijeen kwam. DRIE DOODEN. MIAMI, 24 Febr. (Reuter). Een vliegboot ls neergestort op drasslgen bodem. Drie in zittenden werden gedood. EEN AARDSCHOK. VOLO. (Griekenland! 24 Febr. (B.TA.) Vannacht om 20.20 werd hier een hevige aardschok gevoeld welke tien seconden aan hield. De bewoners werden door een paniek aangegrepen. Drie huizen zijn ingestort. Ook de verdere schade die werd aangericht is zeer aanzienlijk. Dc 23-jarige James Baker ait Detroit, die gedurende dc laatste 6 jaren 9 menschen door middel van vergiftiging om het leven bracht. Eén. zijner vrouwelijke relaties heeft hem uit wraak verraden. .HAARLEM, 24 Februari. De Legerpet Na veel overpeinzing, conferenties en rap porten is het Legerbestuur erin geslaagd om een nieuw model soldatenpet vast te stellen Het ls niet geheel oorspronkelijk, want het komt bijna volmaakt overeen met de Tsjecho-Siowaaksche legerpet, maar het schijnt zoowel practisch als schoon te zijn- Verwacht mag dus worden dat het niet te licht is,, niet te zwaar, niet te warm, niet te tochtig, niet knellend, niet wiebelig, en bo vendien niet leelijk. Verscheidene journalisten hebben met eenig bitter sarcasme over deze. groote vonds! geschreven. Zij hebben daarbij de vraag ge stekt. waarom het noodig is, om de vijf of acht jaar het leger met een nieuw hoofddek sel te verrijken, en den belastingbetaler in aanmerkelijke mate te verarmen. „Is dat ter verdediging onzer duur gekochte Onafhanke lijkheid?" vraagt een hunner, en het is de man met de vlijmscherpe pen: Frans Coenen, „Eischt het Vaderland een nieuwe Legerpet? Ik dacht, dat zij helmen moesten dragen se dert den oorlog". Dit is niet billijk. Natuurlijk moeten zij helmen dragen, maar niet buiten dienst. Die dingen zijn zwaar en leelijk. En aangezien een soldaat niet In uniform kan loopen met een slappe burger hoed on. of blootshoofds het eerst-e zou afgrijse'. zijn, het tweede bijna even erg. en in beide gevallen zou hij niet kunnen salueeren moet er wel een hoofddeksel zijn, dat de helm vervangen kan. Waarom het noodig ls, deze pet om de vijf of acht jaar door een nieuw model te vervan gen, weet ik ook niet. Maar laat ons een eerlijke poging doen om het te begrijpen. Mijn bovenbedoelde collega's toonen een zekeren onwil, om hun verbeeldingskracht in deze richting te laten werken, die voor de leger- autoritelten grievend moet zijn. Ten eerste is er de Mode De heerenmode dan. Ik geef toe, dat dit een vrij traag en hortend werkend ding is, niet te vergelijken met het veel boeiender, romantischer en snelwerkender mysterie van de damesmode. Maar laat ons dankbaar zijn dat geen ge lijkstelling in deze richting van ons vereischt wordt. In elk geval bestaat er een heeren mode. Er was bijvoorbeeld een tijd waarin wij allemaal harde hoeden droegen. Nu dra gen wij allemaai slappe. En over een poosje zullen het weer harde zijn. Soms is het bon ton om bruine schoenen te dragen. Na een poosje ontaardt dit zelfs in roode en kanarie gele variëteiten. Dan begint het te populair t: worden, op een goeden dag zie je een slagers jongen er mee 'oopen, en het einde is daar. Het wordt bon ton om uitsluitend zwarte schoenen te dragen. Dit is de heerenmode. Er zijn nog enkel? andere nuances aan verbonden, zooals pochettes of geen pochettes, double-breasted of niet-double-breasted. slaope of stijve boor den, maar de rest is détail. Mag nu d? soldaat van de charme, die on tegenzeggelijk van de Mode uitgaat, niet mee genieten? Er wordt veel op de Mode afgege ven, maar zouden wij bulten deze godin kun nen? Immers neen! Afwisseling doet leven, en stel u eens de afgrijselijke eentonigheid voor van een mannenleven, geheel en uit sluitend doorgebracht in ronden hoed, stij ven boord, single-breasted jasje met pochette en zwarte schoenen, of in slappen hoed, slap pen boord, double-breasted jasje zonder po chette en bruine schoenen? Het is om te rillen. Gelukkig redt Mode ons van deze mo notonie, en als het leven ons somber en kleur loos schijnt is er altijd, ergens achter in ons onderbewustzijn, het schoone weten dat er verandering op til ls. Dat de hoeden weer hard en rond zullen worden, en de schoenen weer bruin. Wie het Leger deze blijde hoop wil ont houden, begrijpt de psychologie van den sol daat niet. Althans niet die van den Neder- landschen soldaat. Zijn leven is vooral en in de eerste plaats eentonig. Nog veel eentoni ger dan dat van de meeste burgers. Geef hem dus afwisseling, als gij een goeden geest in de troep wilt handhaven hetgeen wij allen willen. Geef hem uitzicht op verandering. Een van zijn meest gewaardeerde amuse menten, nu. is een verandering in de leger pet. Ik weet dit bij harde ervaring. Ik ben bijna 2 1/2 jaar onder de wapenen geweest, heb de rangen van recruut tot en met lui tenant doorloopen, en overal dit verschijn sel gevonden. De „brandommer" was toen net in slaat van afschaffing. Het uitstervings systeem werd er op toegepast. Het werkte niet snel, vanwege de eenige qualiteit die het ding bezat. Het was namelijk solide, schier onverwoestbaar solide. De képi begon zich net gehaat te maken, de kwartiermuts werd met minachting beschouwd, de platte officierspet stond haast niemand goed, en de meeste luitenants experimenteerden met de slappe pet model Duitsche kroonprins. Dit eenigszlns-lcdderig hoofddeksel was het eenige dat nogal wat populariteit genoot, want het was buitenmodel, derhalve verbo den, en je kon er interessante gedachtewis selingen met verontwaardigde majoors, ko lonels enz. over hebben. Het was een tijd van vele hoofddeksels, en het moet een opperbevelhebber met diep psychologisch inzicht zijn geweest, die dit gedoogde blijkbaar zelfs bevorderd had. De Nederlandsche soldaat „kankerde" het is een hard woord, maar het eenige juiste over den brandéramer, de kepi en de kwar tiermuts. Hij werd bekankerd over de buiteu- modelpetten. Het onderwerp Legerpet was een der centrale amusementen in de cen trale verveling. Tenslotte is ieder mensch in de eerste plaats gevoelig voor betgeen op zijn hoofd staat- Zonder mij over te geven aan goedkoope woordspelingen, meon üc te mogen zeggen dat het een hoofdzaak is. Met vertrouwen voorzie ik, dat ook de nieu we Tsjecho-Siowaaksche pet het leger een prettige en gewaardeerde afwisseling in zijn monotoon bestaan zal geven. Zij zal gehaat worden als haar voorgangers, zij zal bekan kerd worden tot ln hot elndelooze, en het zal den goeden geest in den troep bevorderen. Geef den Hollander niet alleen den Hol- landschen soldaat iets om over te kanke ren. Zijn grootste vijand is de verveling. Het nieuwe model zal niet goed zijn, omdat het onmogelijk is iets te vinden dat zich, practisch en aesthetisch. zoowel voor een rond Zeeuwsch boerenhoofd als voor de bee- nige tronie van een onvervalschten Zeedijker eigent. Het zal den middenweg volgen en nie mand flatteeren of o ree les passen. Maar het zal veel verveling d<>den. Is dit tienduizenden, of misschien wel ton nen. waard? Dal. blijve de vraag. Tk althans heb mijn best gedaan om den Generaal te begrijpen. Als dat eenmaal in je zit. als oud-strijder, blijf je het altijd probeeren R. P, naar waarnemingen verricht in den morgen van 24 Febr. Medegedeeld door het Kon Ned. Met. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 786.9 m.M. te Sö.rna; laagste barometerstand 756.6 rn.M te Isafjord. Verwachting tot fn den avond van 25 Febr Zwakke tot matigen Oostelijken tot Zuid- Oostelijken wind, helder tot lichtbewolkt droog weer, lichte vorst 's nachts, lichte dooi overdag. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Vorige stand 769 m.M. Stand van heden 771 m.M. Neiging; Vooruit. Haarlem, 24 Febr. 1930. Hoogste gisteren 36 F Laagste heden nacht 33 F Hoogste heden tot 12 uur 35 F. Haarlem, 24 Febr. Bevallen: 20 Febr.: W. BottelierKollaart d M. M. PrinsenBentlage z. 21 Febr. A. Pries terPiso d. 21 Februari; J. SpruijtKoelewijn z. M. G. v. Udenvan Buggenum d. 22 Febr. M. C. BorstPlet ting z. Overleden: 20 Febr. J. van Bilderbeekde Jong, 79 j., Godfried van Bouillonstraat; J. van CittertBlankert, 49 j-, Pres. Steijn- straat; H. T. LangenbergMilder, 87 jaar Wouwermanstraat. 21 Febr. W. F. M. Schut te, 47 j., Hazepaterslaan; M. van Damme Bruinier. 89 j., Laurens Costerstraat; D. Kolde Jongh, 50 j„ Alberdingk Thijmstr N. J. Ran, 59 j.. Hagestraat; A. M., 5 jaar dochter van P. H. M. Dammers, Warmoesstr A ZeemanWillemsen, 75 j., Colensostraat 22 Febr. J. v. Hattum—Calf, 32 j., President Steijnstraate MAANDAG 24 FEBRUARI 1930 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGTNG. KANTOOR HAARLEM 1 30 1 45 Slutileenmgn 10C«fc 4#pCt.Nederl. 1917 5 pCt. NederL 1919 10,% Scheepvaart Oude Vaart...~...._ 33 Ned. Scheepv. Unie 185 Oude Boot..._ 86 Stoomvaart Nederl 174 Marine PreL.~~~. 26# Industrieën Alg. K.zijde-Unie.. 113#-114 113-114 g.l. Intern. Viscose. 26# 331 331 146 145 Van Berkel's Patent 155 Accoustiek 121# 120 - 122 Ultraphoon 110 319 Gem. Berit Philips 461 26.# Ind. Ond. Buitenl. 146 Anaconda copper.. United States Steel 183 Bethlehem Steel... 101 Fokker Aircraft 20 U.S. Leather Banken Kol. Bank 221# Indische Bank 157 Cert. Handel Mij... 174-175 Petroleum Koninkl. Petroleum 282# 382 - 383 20 Shell Union 22# Prolongatie 3#% Cultuur Mij. 580 H.V.A.... 580 lava Cultuur 412 4i2 CultuurMij.Vorstenl 154 Mijnbouw Algem. Exploratie 184 179 Tabak Mijen 381# 421# 425 Deli Batavia Tabak 4 7 110 110 Rubber Vico 113 113 Deli Bat. Rubber 127 - Amsterdam Rubbei 191H 188 Intercom. Rubber 6# Amerika Wabash 57 Comm. Milwauket 25»/, Pref. idem 43# -r Comm. Cities Service Cy 333, Jansen (tot juffrouw van de stationskoffte* kamerfleemt u me niet kwalijk, juffrouw ik heb m'n gezicht bezeerd met die sand wich". (London Opinion). INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. Ontmoet ge wel ec iemand,die zegt: „Ik hou., niet van een pijp tabak?" Laat hem eens kennis maken met Spoedig zal hij tot een echten liefhebberzijn be keerd en U dankbaar zijn voor den goeden raad. heeft men vaak last van schrijnende handen. Dit schrijnen houdt dadelijk op door PuroL DE VOORBEURS TE AMSTERDAM Van affaire was hedenmorgen ter beurze van Amsterdam niet veel te bemerken, het geen er meermalen voorkomt, indien indi caties uit New-York ontbreken. Daarbij-' waren de koersen zoo goed als onveranderd. Alleen de Accoustiek-aandeelen waren" goed gevraagd, waardoor de Zaterdag inge zette stijging, heden op krachtige wijze werd vervolgd. Het fonds steeg tot 123. DE KROONPRINS VAN MONACO, NOG TE ESPEDALETTI. MONACO, 23 Febr. (B.T.A.) De Kroon prins Pierre heeft Monaco verlaten. Hij heeft zijn kinderen, prinses Antoinette en prins Rainier, toevertrouwd aan de zorgen van de hertogin van Vendome en Cannes. De kroon prinses is in het Daleis teruggekeerd. MONACO. 23 Febr. (B.T.A.) De organi sators der algemeene vergadering op 21 Fe bruari deelen mede, dat prins Pierre reeds voor deze bijeenkomst het prinsdom had ver- laten en dat op de bijeenkomst een motie is aangenomen met 550 tegen 2 stemmen waar in de burgemeester wordt opgedragen zich naar den Vorst te begeven teneinde dezen de ware gevoelens der bevolking kenbaar te maken welke de belangen raken van dynastie en land. NIZZA, 23 Febr. (B.T.A.) Het blijkt dat de kroonprinses nog niet in Monaco is terug gekeerd; zij vertoeft nog steeds te Espe- daletti. HEVIGE GASONTPLOFFING. BRUSSEL. 23 Febr. (B.T.A.) Een hevige gastontploffing had hier vanochtend plaats in een huis in de Rue de Flandre. De eerste en tweede etaee werden uiteengeslagenen zijn gedeeltelijk ingestort. Er moeten Ver scheidene slachtoffers zijn. Vier personen, die bij de ontploffing ern stig werden gewond, zijn naar het zieken huis vervoerd. Op de ontnloffing volgde een begin van brand. Alle ruit-en van de huizen ln de omgeving zijn gesprongen. MASSAVERGIFTIGING. SAN FRANCISCO, 24 Febr. (Reuter). Meer dan 125 personen zijn onder geneeskundige behandeling wegens verschijnselen van ver giftiging. nadat zij deel hadden genomen aan een feestmaal van het Leger des Hails. Do toestand van twintig hunner is buitengewoon ernstig. 9 SANTPOORT. BESTURENBOND Naar wij vernemen heeft de heer J. A. Vallentgoed als voorzitter van den besturen bond „Eensgezindheid" bedankt. BEVERWIJK EEN VOORSTEL VAN HET RAADSLID J. EYKING. Het lid van den Gemeenteraad. 2 heer J. Eyklng heeft het volgende schrijven aan den Raad gezonden: „Door dat er geruchten gaan dat de Di recteur der bedrijven in strijd met het Ge meentebelang handelt, stolt ondergeteekende Uwen Raad voor een Commissie van viif lede.n uit Uw Raad te benoemen om een on- derzoek in te stellen of bovengenoemde ge ruchten op waarheid berusten en rapport aan den Raad daarover uit willen brengen".

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 2