LETTEREN EN KUNST HET TOONEEL J. Lottgering Stoppage Hoeden vormen Groote Houtstraat 5a PASTOR SEB. KNEIPP's HAARLEM'S DAGBLAD TWEEDE BLAD MAANDAG 24 FEBRUARI 1930 HET EEUWFEEST VAN „ZANG EN VRIENDSCHAP" Een buitengewoon druk bezochte receptie. ROTTERDAMSCH-HOFSTAD TOONEEL. LIEFDADIGHEIDSVOORSTELLING. DE BLAUWE OOGEN VAN DEN KEIZER „Wij beoefenen vanavond dubbele liefda digheid!" zei mij eens een oud heertje in de pauze van een weldadigheidsvoorstelling van dilettanten. „Die aanval op m'n beurs door al die jonge meisjes, da's niet erg, maar dat andere, die komedie op de planken aan te zien, da's 'n kwaad ding!" Over dat „andere" hadden wij ons Zater dag bij de voorstelling, die gegeven werd ten ba.e van „de Maatschappij voor nazorg van zieken van alle gezindten" allerminst te be klagen, want men had niemand minder dan Cor van der Lugt Melsert uitgenoodigd dezen avond voor dit doel te spelen en de directeur van Het Hofstad Tooneel had er „De Blauwe Oogen van den Keizer", waarin mevrouw Van der Lugt Melsert en hij de hoofdrollen vervullen, voor uitgekozen! Hierdoor was ook het artistieke succes van dezen weldadig heidsavond reeds van te voren verzekerd. Na de eerste opvoering in April hebben wij het stuk van Molnar reeds uitvoerig bespo ken en wij kunnen dus ditmaal kort zijn. Het is als de meeste stukken van dezen geesti- gen Hongaar 'n sprookje voor groote men- schen, waarin wij het menschelijke meer achter dan in de handelende personen moe ten zoeken! Het blauwe bloed van de vorstin nen Eugenie en Olympia van Plata is louter tooneelbloed en alles, wat zij en de ritmeester Stephan Barna zeggen en doen komt niet voort uit eigen aandrang, maar enkel uit den wil van Molnar, die het publiek in de zaal twee en een half uur op de meest aangename manier bezig wil houden! „C'est du théatre!" van het begin tot het eind, licht, geestig, boeiend en verbazend knap. „Maar zooiets gebeurt toch nooit!" hoorde ik iemand in de pauze zeggen. Zijn zin voor realiteit kwam in opstand tegen deze schep ping van den fantastischen Molnar! Het is een gebrek van vele Hollanders, dat ze altijd bewezen willen zien, dat twee maal twee pre cies vier is! Voor mijn part beweert 'n schrij ver, dat het vijf is, mits hij het maar geestig amusant en met fantasie doet! Als de voet lichten gedoofd zijn en wij op straat staan, weten wij het immers toch wel, dat 2x2 nog steeds stevig 4 is. De rolverdeeling was gelijk aan de eerste opvoering in het vorige seizoen, alleen speel de nu Cor van der Lugt Melsert den rit meester Barna! Het was te verwachten, dat Van der Lugt de rol lichter zou nemen dan Jacques Reule. Het fijn-komische element kwam daardoor in het tweede bedrijf veel beter tot zijn recht. Reule maakte van Barna in II een „maitre-chanteur" en de ritmeester werd hierdoor in dat bedrijf bepaald antipa thiek! Bij van der Lugt blijft het aldoor licht badineerend spel. Zelfs in den schijn van den oplichter houdt hij de sympathie van de zaal en wij hebben er dus niets op tegen, dat Olympia met 'n zoet gevooisd „schurruk" hem in de armen valt. Maar het dient er kend, dat Reule den Hongaarschen uniform zwieriger droeg en dat zijn spel in I bij de felle beleedigingen van Olympia minder onbewogen was dan van Van der Lugt! Een Hongaar is toch geen Javaan, die de hevigste innerlijke emoties door schijnbaar uiterlijke onbewogenheid voor zijn omgeving weet te verbergen. Mevrouw Annie van der Lugt Melsert leek mij Zaterdag veel minder overtuigend in haar spel dan bij de eerste opvoering. Het was thans, of zij nu en dan buiten haar rol stond en een sterken indruk maakte zij dan ook niet. Juliette Roos speelde het komische van haar rol weer volkomen uit, al kan ik mij deze vorstin fijner en aristocratischer denken. Eugenie van Platta blijft een ope rette-vorstin, zooals Juliette Roos haai speelt. Aan den vorst van Plata weer uitstekend in zijn gemoedelijkheid door Roe mer weergegeven geloofde men veel meer. Piet Bron legde het er als de luitenant van de gendarmerie nu vrij wat dikker op dan de vorige maal. Het was heel vermakelijk, maar naderde een enkele maal te veel de klucht, waar Molnar toch feitelijk te fijn voor is. De stampvolle zaal .reageerde aldoor dank baar en was gul met applaus, zoodat de avond èn voor de artisten van Het Hofstad Tooneel èn voor de Maatschappij voor na zorg van zieken van alle gezindten een suc ces is geworden. J. B. SCHUIL. De drie Zusters van de Maatschap-pij voor nazorg van zieken van alle gezindten Zr. Casander Zr. Merison. DE WERKPUT BIJ DE HOUTBRUG VOLGELOOPEN Zondagmorgen heeft welwater, dat onder den nieuwen bazaltkademuur van den Gast huissingel was doorgeloopen, den leeggema- len werkpunt bij de Groote Houtbrug doen volloopen. Er zal nu een nieuwe damwand geslagen moeten worden achter den bazalt kademuur en de pomp zal opnieuw een dag moeten werken om den put weer droog te maken. Schade heeft de overstrooming niet aangericht, omdat d eaannemer nog niet met de werkzaamheden in den put begonnen was. Wanneer deze droog is zal het eerst begon nen worden met het verder sloopen van de pijlers van de oude Groote Houtbiug. Ook de grond onder de boomen vooraan op den Gasthuissingel ging aan het verzakken, met het gevolg, dat eenige boomen dreigden om te vallen. De Dienst van den Hout en Plantsoenen heeft maatregelen genomen. De vraag doet zich voor of, daar het water onder den nieuwe bazaltkademuur Is doorge drongen, in de toekomst ook dergelijke ver zakkingen niet te m.-wachten zullen zijn. DL schijnt evenwel niet gevreesd behoeven te worden, omdat ae aandrang van het water door het leegpompen van den werkput ab normaal groot is geworden en het euvel dus als van tijdelijken aard beschouwd kan wor den. EEN DER ONTVLUCHTE PSYCHOPATEN AANGEHOUDEN. Verschillende diefstallen gepleegd In Utrecht is Zaterdag aangehouden de 25- jarige T. A., een der op 8 Februari uit het Asyl te Leiden ontsnapte psychopaten. Vol gens de Courant heeft hij zich in den tus- schent-ijd schuldig gemaakt aan verschillen de diefstallen. Zoo ontvreemde hij o.a. een paard en wagen, kleedingstukken en een fiets. Toen hij werd aangehouden en de po litie hem naar het bureau wilde overbrengen wist hij zich los te rukken en er van door te gaan. Eindelijk slaagde de politie er in hem weer op te vangen en kon hij Zaterdagavond nog in het asyl worden opgesloten. MAN IN EEN HOOIBERG AANGEHOUDEN. Verdacht van inbraak en diefstal te Santpoort. In den nacht van Zaterdag op Zondag is door gemeente en rijksveldwacht, terwijl hij zich in een hooiberg ophield gearres teerd. zekere P. W. wonende te Amsterdam, die verdacht wordt van den onlangs te Sant poort gepleegden inbraak waarbij een hoe veelheid zilver werd gestolen. De aangehou dene die meer op zijn kerfstok heeft is ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Haarlem. DR. BROESE VAN GROENOU RIDDER Zondagmiddag werden de feestelijkheden ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan der Kon. Liedertafel ..Zang en Vriendschap" voortgezet met een buitengewoon druk be zochte receptie in de bovenzalen van „De Kroon". De zaal was feestelijk versierd met palmen en groen en ook met de prachtige bloemstuk ken, die door tal van corporaties en parti culieren gezonden waren als bewijs, dat zij deelden in de vreugde der LiedertafeL Bloemstukken Er waren bloemstukken ingekomen van: de afd. Haarlem der Mij. tot Bevordering de: Toonkunst, Nijmeegsch Mannenkoor, de Chr Oratorium Vereeniging, Haarlem's Dagblad Haarl. Symphonie Orkest „Euterpe", de Maastreechter Staar", de Raamgracht- er. Voldersgrachtvereeniglng, Haarlem's Too noel, den heer Voet, te Utrecht; de Zijlstraa-, Vereeniging, Caecilia te Haarlem, het Doops gezind Zangkoor, Haarlem's Zanggenot, de Tooneelvereeniging „Jacob van Lennep", de Glerstraatvereeniging, de Sociëteit „Vereeni ging". Kon. Letterl. Vereen. „J. J. Cremer". Polyhymnia, mevr. Verpoorten. R.K. Man nenkoor „St. Caecilia", alhier; Harmonie Crescendo, het bestuur der H.O.V., Kon Zangvereeniging Cecilia, Den Haag, het Haarlemsch R.K. Mannenkoor, de Alg. Ver eeniging voor Bloembollencultuur, de Bach- vereeniglng, Proza en Poëzie en van het Zeeuwsch Zangkoor „Luctor et Emergo". Telegrammen en brieven Telegrammen waren ingekomen van: den Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen; Nico Hoogerwerf, Haarlem; Poly hymnia, Keulen; Willem Landré, Rotterdam; Hengelo's Mannenkoor; Jhr. A. Bas Backer. Burgemeester van Bloemendaal; Roermond's Mannenkoor; Orpheus, Utrecht, Bond van Amsterdamsche Zangvereenigingen; B. W. de Kanter; Kon. Utrechtsche Mannenzangver- eeniging; den heer Galesloot; Henri Völlmar: Amersfoorts Mannenkoor; Haarl. Gemengd koor; Rotterd. Mannenkoor Z-nglust; Jan Booda; L. C. Keereweer; Almelo's Mannen koor; Joh. A. Alsbach en Henry Doyer; On derlinge Oefening, Amsterdam; Zutfens Mannenkoor: Bond van Koordirigenten, Ver- eenigde Zangers, Den Haag; Zaandam's Man nenkoor; Mannenk. Excelsior. Enschedé; Doorwerth's Mannenkoor; Weesper Mannen koor; Botermarkt en Barrevoetstraat Ver eeniging; Gero Mannenkoor, Zeist; Willem Zonderland, Leeuwarden en Orpheus, Schie dam; den heer Fleers, oud-lid; den heer Hartman, dir. Luxor Theater, Haarlem en den heer Wanders, Indië; Gerard Zalsman. Den Haag; G. J. Langeveld, St. Elisabeth's- gasthuis alhier (lid) en Werkmanslust Krom menie. Brieven werden ontvangen van: Georg Robert: Mevr Wed. W". Robert. Haarlem: G. A. Oostenbroek, oud-bestuurslid: Mevr. Tuy' SchuitemakerSchmitz: Zanglust, Gem. en Mannenkoor, Amsterdam: Vox Humana. Santpoort, Janswegvereeniging, Kunst na Ar beid, Haarlem; Kruisstraat-en Krulswegver- eeniging; K. H. Kerkhoff, Haarlem; W. Sterk secr. Kon. Nederl. Zangersverbond; Dr. W. E. Merens, Haarlem; K. Brands, Hoofd Inspec teur Lager Onderwijs alhier; Holland Singinc Society Excelsior, Detroit. Mich.; He'.der's Mannenkoor; Enka's Mannenkoor; Mevr. Wed. SchmitzClausing (dochter van den oprichter); Willem Andriessen: Spaarnwou- öerstraat-vereeniging; Leeuwarder Mannen koor; Henk van Breemen, eerelid, Haarlem: M. v. Breemen, Haarlem. Voorts werden nog telegrammen ontvan gen van: Ar ie Veen, eerelid, Hilversum; Neutr. Mannenzangvereen. Caecilia, Apel doorn; A. H. G. Fokker, oud Haarlemmer. Willem Hespe en Willem Dyserinck, lid eere comité, Aerdenhout. Wie het woord voerder Op de receptie werd door tal van personen het woord gevoerd. De heer Hagen, voorzitter van het Kon. Ned. Zangersverbond gaf uiting aan zijn respect voor hetgeen hier herdacht werd Nergens is zoo duidelijk gebleken als hier, hoe een 100-jarige feest viert. Zang en Vriendschap heeft steeds de historische lijn bewaard; dit is ook gebleken op de tentoon stelling: ieder klein documentje is bewaarc voor het nageslacht. De Liedertafel is telkens hooger geklom men; bij de viering van dit feest is het te genwoordig bestuur dankbaar voor wat vóór hen is gedaan. Spr. wees er vervolgens op dat de man- nenzang altijd een grooten invloed heeft ge had op de eenvoudigen des harten. Gansch Nederland viert dan ook nu dit feest dei- Kon. Liedertafel mee. Spr, eindigde met den wensch dat de toe treding van Zang en Vriendschap tot het Zangersverbond, over welke toetreding zoo veel vreugde heeft geheerscht, voor de toe komst rijke vruchten zal afwerpen en bood het bestuur de Heinze-medaille aan als een bewijs dat het Verbond trotsch is op haar 100-jarige dochter. Zang en Vriendschap is onsterfelijk, omdat het altijd zooveel piëteit tegenover het verleden heeft getoond. Baron Baud, voorzitter der Kon. Zangvereen. „Cecilia", Den Haag, bracht een zangersgroet uit de residentie over. Cecilia bestaat ook spoedig 100 jaar; als Jongere" zuster deelt zij in de feestvreugde der Haar- lemsche Liedertafel, die in Haarlem steeds een zoo vooraanstaande plaats heeft ingeno men. Spr. bracht er dank voor dat in het feestnummer van het orgaan van „Zang en Vriendschap" een pagina aan Cecilia is ge wijd en herinnerde aan het feit dat Cecilia en Zang en Vriendschap verschillende malen tezamen op het podium hebben gestaan. Beide zangvereeniging hebben en hadden hun groote mannen en zeer verdienstelijke leden: wat voor u Robert was, aldus spr.. was voor ons Richard Hol: noemt gij Van Eden, dan noemen wij Nuyen. Als stoffelijk huldeblijk bood spr. aan: 200 partijen van J 3. Ubink's compositie .Sancta Cecilia", woorden van F. E. A. Koeberg, een werk dat speciaal voor dit feest is gemaakt. Jhr- Reigersberg V e r s 1 u y s, voorzitter der Haarl. Bachvereeniging, zeide dat. Z. en Vr. steeds een voorname plaats heeft ingenomen in het Haarlemsche mu ziekleven: geen plechtigheid van eenig be lang had plaats, of „Zang en Vriendschap" liet zich hoover.Moge de nog ongebroken geest der LieJertafel blijven heerschen tot lr. lengte van jaren. De heer Kornakker, president var. Rotte's Mannenkoor, vestigde er de aandacn' op, hoe bestuur en leden der Liedertafel doo" vriendschap worden verbonden. Hij huldigde den directeur en herinnerde aan 't schitterend geslaagde Feestconcert. Het „heilig erfdeel' is bij Z. en Vr. in goede handen. Als een klei~ bewijs van belangstelling bood spr. een be drag aan, dat misschien zal kunnen worden aangewend tot verrijking der bibliotheek vo'.vens den wensch van den dirigent. De heer C. ten Boom, voorzitter der Haarlemsche Middenstandscentrale, zeide, dat de Haarlemsche middenstand reden heef: voor groote blijdschap bij dit feest, want on- IN DE ORDE VAN ORANJE NASSAU. der dien middenstand heeft Z. en Vr. vele vrienden. Spr. uitte voorts zijn vreugde over het herstel van Lieven Duvosel. De heer Voet, uit Utrecht, een oud-lid. hoopte dat de Liedertafel de steeds door haar betoonde energie ook ln de toekomst zal be houden. De heer J. C. T a d e m a voorzitter der afd. Haarlem van „Toonkunst", wees er op hoeveel „Toonkunst" aan Z. en Vr. te dan ken heeft. Honderden zangers zijn in Z. en Vr. geschoold en daardoor konden uitvoerin gen van Toonkunst slagen. Spr. bracht de Liedertafel dank voor de wijze, waarop zij dc :oonkunst ln Haarlem steeds heeft bevorderc. en hoopte da: de aangename, vriendschappe lijke verhouding tussehen beide vereenigin- gen zou bestendigd blijven. De heer De N Ij s. voorzitter der Kon. Mannenzangvereenlging „Apollo". te Amster dam, bracht hulde voor de daad van piëteit, de kranslegging op het graf van W. Robert een daad die door alle zangers in den lande is geprezen. Spr. wenschte den heer Lieven Duvosel geluk, dat hij nu dit feest gezond mag meevieren (applaus) en huldigde ook Frederlk Roeske. die geruimen tijd aan den bloei van de Liedertafel heeft medegewerkt en die ook „Apollo" heeft geleld. Spr. bood een ets van den Westertoren aan. De heer Stuiting, president van de Mannenzangvereeniging „Euterpe" t Utrecht trok een vergelijking tussehen het voorheen en thans en bracht hulde aan allen die er toe hebben medegewerkt Z. en Vr. op de plaats te brengen die het thans inneem; De Liecertafe! heeft altijd ernstig gearbeid en daardoor prachtige resultaten bereikt; zij heeft haar taak steeds breed opgevat cn uit gevoerd. Zij maakte werken van groot: meesters bekend bij het publiek. Spr wenschte de Liedertafcl nog grooten bloei en bood een tak van Euterpe aan voor de ba nier van Z. en Vr. Namens de werkende leden bood spr. nog een wimpel voor die banier aan. De heer Meertens, voorzitter van de Maastreechter Staar, releveerde dat he' tegenover elkaar staan van Noord en Zult! uit is. Noord en Zuid zijn nu in vriendschap verbonden; er is éénheid in den mannen- zang, getuige het bezoek van Z. en Vr. aar. Maastricht. Gaarne en gul neemt de Maas treechter Staar aan het feest van Z. en Vr. deel en het Is spr. aangenaam mede te kun nen deeien, dat de Maastreechter Staar D- Broese van Groenou en Lieven Duvosel tot eereleden heeft benoemd en den heer K. van Eden, die zóóveel heeft gedaan voor de Lte- dertafei, tot lid van verdienste. De heer Hagen, voorzitter van Nij- megen's Mannenkoor, wenschte bescuur er leden gezondheid, kracht en volharding, om aldus spr., voort te werken aan uw grjluk. Dat geluk is dan: het geven van geluk aan anderen. De heer Van U n e n, voorzitter van „Zang en Vriendschap" te Tlel, waarvan Lie ven Duvosel ook dirigent is, sprak ook har telijke woorden van gelukwensch en bood alc stoffelijk blijk van hulde een plaquette aan. De heer W. Kruyshoop. voorzitter der Let ter!. vereen. „J. J. Cremer", alhier, wenschte dat Z. en Vr. nog lange jaren met haar mooie cultureele taak zal kunnen voortgaan en dat de prettige harmonie en groote vriendschap 'usschen Z. en Vr. en „Cremer" nog jaren za bestaan. De heer Hart hoorn, president van „Amstel's Werkman" te Amsterdam, herin nerde er aan dat W. Robert ook directeur van Amstel's Werkman is geweest en ver zocht den aanwezigen zich eenige oogenblik- ken van hun zetel te verheffen, om Rcber in stilte te gedenken. Spr. bood aan Sen- Dresden's „Boerenfeest", in mooien band. Hier kwam de eere-voorzitter, de heer J. C B u n g e, ter receptie en nam aan de be stuurstafel plaats. De heer W Ij d e k o p, voorzitter van „Apollo" te Hilversum, uitte gelukwenscher. en bood een plaquette voor het vaande. aan De heer R. M. van der Hart, pre sident van „Haarlem's Zanggenot", getuigde van de groote vriendschap dier vereeniging voor de Kon. Liederi-afel; de zangers van beide vercenlglngen dragen elkaar een goo_ hart toe. Moge deze vriendschap nog jaren blijven duren. De heer Ed. A. van Bilderbeek eere-voorzitter der Muziekvereeniging „Har monie Crescendo", alhier, zeide bij voortdu ring de medewerking dier vereeniging toe. De heer Van Kessel sprak namens het zangkoor „Benedlcamus Domino" woor den van hartelijken gelukwensch. De heer Van der Sluys, voorzit ter van de Chr. Oratoriumvereeniging, zeide dat bij „Zang en Vriendschap" de woorden liefde en trouw moeten gevoegd worden, lief de voor de kunst en trouw aan de Lieder- tafel. De heer Haitsma Muller, voor zitter der H. O. V., betuigde er vreugde ovci dat Z. en Vr. en de H. O .V. zoo'n mooi en semble kunnen vormen. Dat die samenwer king in de toekomst zoo goed moge blijven. Mevrouw Ploeg, presidente van hot Damescomité uit de dames van de werken de leden, sprak woorden van hartelijke ge lukwensch cn bood een oorkonde aan voor het gebouw. Tevens is het comité er in ge slaagd, den grondslag te leggen voor een mu- ziekfonds. Verscheidene toezeggingen zljnv gedaan van jaarlijksche bijdragen voor dat fonds. Geestdriftige toejuichingen barstten los en „Zij leven hoog" werd luide gezongen. De heer Slinger, bestuurslid van hei Mannenkoor „Caecilia" te Haarlem, wenscht de Liedertafel namens zijn vereeniging in geestdriftige bewoordingen geluk en boo.l een kroon aan met de letters Z. en Vr. voor het gebouw. De heer Jac. van Maris, voorzit ter der Tooneelvereeniging ..Jacob van Len nep". uitte de beste wenschen voor de toe komst der Liedertafel. Hierna werd gelegenheid gegcven. het be stuur gelukwenschen aan te bieden. De heer J. van Eden. voorzitter van Haarlem's Tooneel, zeide, er een eer in te stellen, de zoon te zijn van K. van Eden. Spr. heeft in deze „functie" steeds veel ge hoord over de Liedertafel. Dubbel aange naam was het spr. daarom de gelukwenschen van Haarlems Tooneel te mogen aanbieden. De heer Hoogte y ling, voorzitter van het Mannenkoor „Proza en Poëzie" al hier, wenschte geluk namens die vereeniging De voorzitter van Haarlem's Gemengd Koor „Polyhymnia", de heer Zonne veld, getuigde er van dat de Nsderland- sche Koorzang zeer veel aan Zang en Vriendschap heeft te danken. Er wordt nog veel van de „Koninklijke" verwacht. Spr eindigde met „Zang en Vriendschap, hoog de vaan; Moge zij nooit ondergaan". (lui„ gejuich). De heer Van der Laan. presider. van het R.K. Mannenkoor St. Caecilia. alhier, bracht, de gelukwenschen van dat koor over. Een bestuurslid van het symphonie-orkest „Euterpe" alhier, wenschte geluk namens dat orkest en de buurtvereeniging Raam gracht en Voldersgracht. De heer Hoefman sprak namens het H. van Breemenfonds. uitte dankbaarheid voor de leiding van het bestuur, ook in moei lijke tijden en bracht hulde aan de nage dachtenis van den heer H. van Breemen. Spr. bood een stalen stempel aan van een nieuw ontworpen medaille van de Liedertafel. De heer J A. A. G. Broese van Groenou, oudste zoon van den voorzitter, zeide dai het bulten quaestie Is. dat Z. en Vr. de toonaan gevende vereeniging ln Haarlem ls. Daarin geeft Lieven Duvosel weer den toon aan. De oudste zoon, de jongste zoon en de dochter van den voorzitter hebben steeds gedeeld in het lot van Z .en Vr. Hun vader was in de eerste piaats de vader, in de tweede plaats de dokter, cn ln de derde plaats de voorzit ter van Zang en Vriendschap, ln hot Eeuw feest hebben die kinderen ook meegeleefd. Namens de kinderen van den voorzitter bood spr. Z. en Vr. een bedrag aan om een koor werk aan te koopen. ter keuze van den heer Lieven Duvosel. (Lulde toejuichingen en go- ang van: „Hij leve hoog!") Een zeer mooi en t. ei fend oogenblib was het. toen de voorzitter hierna zijn zoon en beide andere kinderen, hartelijk en zeer ge roerd dankte. De heer Th. Wanders, voorzitter van de Propaganda- en Reclamecommissie voor het Eeuwfeest, bood namens iemand, wiens naam geheim moet blijven, een groot bedrag aan voor het aankoopen van een vleugel voor het repetitielokaal. De voorzitter van „De Rots in Zee", de heer II. Heek. bood namens deze club van 30 wer kende leden, met een waardeerende toe spraak een bestuurstafel aan met kleed, waarin als monogram de letters Z. en Vr. De heer Van der Velde, lid van het bestuur, bood vier koffertjes aan voor het meenemen van de 2u0 partijen naar de verschillende concerten. Dr. Broese van Groenou geridderd De penningmeester, de heer C. Warnier, las een telegram van gelukwensch van Minis'er Terpstra voor. waarin de minister mededeel de dat Dr. Broese van Groenou benoemd was tot ridder in de O.de van Oranje-Nassau duld gejuich; alle aanwezigen zongen staan de het Wilhelmus). De vice-voorzltter. de heer J Kuyper, wenschte den voorzitter namens bestuur en leden van harte geluk en prees hem als een uitstekend voorzitter, een man die steeds groote liefde voor Z. en Vr. heeft gevoeld, een representatief en tevens een Innemend man, d!e zeer veel voor de Liedertafel heeft ge daan. Spr. hechtte onder luid gejuich der aan wezigen den voorzitter de ridderorde op de borst. Dc- voorzitter zeide ln zijn dankwoord dat lilj de ridderorde zal mogen dragen. n\-aar zij is eigenlijk aan de Liedertafel gescho.ken. Spr. betuigde zijn dank aan de leden en vooral ook aan het bestuur voor de aangename en trouwe samenwerking. Spr. heeft ln het be stuur veel geleerd over het vereenivlngsleven en veel vriendschap ondervonden. Spr. zeide toe. zoo lang het hun mogelijk is. zijn krach ten te zullen geven aan de Liedertafel en zijn vriendschap aan het bestuur. De heer Van Haaien, zeide namens vele leden der Liedertafel, een geschenk toe, waarvoor reeds een groot bedrag ls bijeenge bracht. De voorzitter dankte telkens eiken spieker afzonderlllk en wist daarbij met bewonde renswaardige vindingrijkheid steeds weer met een hartelijk en sympathiek of humo- -istisch woord aan het adres van den sp~e' er of de door hem vertegenwoordigde vereeni ging te reageeren op het g°-~>-okene. Wie verder ter receptie kwamen. Het receptieboek was ve-^er o.m. nog ge weekend door: Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Mogelannen. oud-besche-mheer der Lie-',r- tafel; Mr. J. Gerritsz; Fred. Roeske, Frits van Duinen. Anton H. Tierie, A. de Vogo' E. H. Krelage. Nico Gerharz, R. Helton Jzn. (Kunst zij ons DoelAnnie Woud, J. F S-uj- veur. Wed. B. Langeveld, C. baron d'Au'.nls de Bourouill. C. A. M. van II-s Bd. van Bei- num, J. C. Peereboom. het bestuur der Soa. Vereeniging. C. J. van den Broek. J 3. Schuil, mevr. Schuil—Hol, Jhr. J. C. Moile- rus, P. W. Peereboom en G. D. Gratama. Een diner. Na afloop van de receptie werd ln de bo venzalen van café-restaurant Brinkmann -en gemeenschappelijke maaltijd aangeboden aan de dagelijksche besturen der aan de feestconcerten medewerkende vercenlglngen en aan haar directeuren en eenige genoodig- den. onder wie Dr. Dozy, die den heer Lieven Duvosel gedurende zijn laatste ziekte behan delde. Aan tafel heerschte een opgewekte geest. De voorzitter, Dr. Broese van Groenou, deelde aan het dessert mede dat het bestuur besloten had, de directeuren der aan de fecstconcerten medewerkende vcreenlgingen en ook Dr. Dozv, tot eereleden te benoemen en den heer Th. Wanders, voorzitter der Eenwfeestcommissie, tot lid van vc~d!enste. Een telegram van hulde werd gezonden aan het Vorstelijk Huis. De heer Van den Berg. directeur van Ceel- Ha, dankte namens de directeuren, voor de hun toegekende onderscheiding. De voorzitter huldigde de commissies, de ners en de critici, waarop door de heeren Th. Wanders. J. C. Peereboom en Karei de Jong geantwoord werd. Medaille van de Groote Hout- straatvereeniging Naar wij vernemen deelde de voorzitter van de Groote Houtstraatvereenlging de heer A. van Weerden Zondag op de receptie aan Dr. Broese van Groenou mede. dat d? Groo te Houtstraatvereeniging een medaille be schikbaar zal stellen, ten einde die a's p-ijs uit te reiken ter gelegenheid van den optocht op 28 Juni a.s. AGENDA Heden; StadsschouwburgAbonnementsvoorstel- Ilng, 2e serie. „Beschuit met Muisjes 8 u. Gem. Concertzaal. Ned. Chr. Relsverneni- ging. Filmavond „De Eeuwige Stilte". 3.15 u. Gebouw Protestantenbond- Voortgezette ledenvergadering Ned. Reisvereen., 8 uur. Gebouw Theosofia, Nassauplein 8: Alg. Ned. Vrouwen Vredebond. Ko Borsten; „De Vrede van de Daad". 8 uur. Palace: „Dlch hab ich geliebt". Tooneel: 4 Osiris. 8.15 uur. Luxor Theater: ..Venus in Rok". Tooneel: The Hendersons en Clown Freddvaf, 8 15 uur. Rembrandt Theater: „Melodie des Her- zens". Tooneel: Svetlanoff. 7 en 9.15 uur DINSDAG 25 FEBRUARI Stadsschouwburg. Het Schouwtooneel. (A. v. d. Horst en Jan Musch). „Eva Bonheur". 8 uur. Het Blauwe Kruis. Demonstratie V. A. R. A.-bouwcursus. 8 uur. Gebouw Kenaustraat 9, Bijeenkomst Oud- Enschedéërs. 7.30 uur. Bioscoopvoorstellingen. Dagelijks. Waag. „Kunst zij ons Doel". Ten toonstelling Limburgsche Kunstkring. Teyler's Museum. Spaame 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, *oegang Yrij. INGEZONDEN MEDEDEEL) NGEN a 60 Cts. per regel. Verven Stoomen INGEZONDEN MEDCDEELINGEN a 60 Ct» per regel. BEROEMDE BORSTCARAME' S. thans volgens origineel recept ook in Nederland gefabriceerd door N. V. I. C. KLENE Co.. zijn overal verkrijgbaar a 10 cent per doosje. Probeert deze aangenaam smakende en geneeskrachtige caramels. 21

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5