BUITENLAND Tardieu aan het bod. Vele Kamerleden het politieke gesol moede. Optimisme in Londen. LETTEREN EN KUNST HET TOONEEL AGENDA DE BOKSWEDSTRIJD SHARKEY-SCOTT HET TOONEEL HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 27 FEBRUARI 1930 TWEEDE BLAD Een moeilijke taak. Pogingen tot concentratie en stabilisatie. Het werk zal in ieder geval voort gezet worden. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. 'r Het was niet zoo moeilijk om dit Keer den gang van zak^i in Parijs te voorzien. Dat Chautemps het niet lang zou maken was duidelijk, al had men niet op een zóó korten levensduur gerekend. Tardieu is de coming man, en zijn terugkeer was waarschijnlijk, doch ook de naam Poincaré werd genoemd en, hoewel deze zijn indirecten steun aan Tardieu heeft toegezegd, hij moest toch om gezondheidsredenen tin dit geval inderdaad een zeer aannemelijk excuusj voor het leider schap bedanken. Tardieu heeft zijn besprekingen inmid dels met de vooraanstaande politieke per soonlijkheden en de leden van zijn vroeger Kabinet voortgezet. Franklin Bouillon, de leider van de Radicalen heeft uit persoon lijke overwegingen een zetel in het nieuwe Kabinet geweigerd, aangezien hij zijn onaf hankelijkheid wenscht te behouden. Daaren tegen heeft hij Tardieu geadviseerd zich te wenden tot den afgevaardigde Cathala. De radicaalsocialistische Kamergroep heeft echter besloten af te zien van deelneming aan een Kabinet-Tardieu. Daarentegen heb ben de radicaal-socialisten zich bereid ver klaard wel deel uit te maken van een kabi net waarin Tardieu niet als premier een portefeuille heeft. Een kabinet als dat van Chautemps, is gauw genoeg in elkaar gezet. Een dergelijke formatie, die het langer dan een week kan uithouden is niet één, twee, drie gesticht. Hoopgevend is het bericht, dat een aantal Kamerleden het gesol blijkbaar moede zijn Zoo heeft volgens de Tel. de afge vaardigde Morinaud, die behoort tot de groep van Franklin-Bouillon, circa 50 Kamerleden bij elkaar geroepen, die een oproep hebben opgesteld, waarin den afgevaardigden word. verzocht, zich in een interfractioneele groep aaneen te sluiten, die tot taak zal hebben, om een einde te maken aan een Instabiele regeering en te strijden voor een concen tratie-kabinet van alle republikeinen, die de verantwoordelijkheid voor de regeering op zich zullen nemen en de beginselen der republiek aanvaarden. Tardieu koestert de hoop, dat hij spoedig een kabinet zal kunnen vormen, hij heeft echter verklaard, dat de onderhandelingen moeilijk en van tamelijk langen duur zou den kunnen zijn, omdat men een definitief resultaat moet bereiken, dat aan de open bare meening een volkomen duidelijk beeld èn voldoening geeft. Met het oog op Londen, ware het gewenscht dat Tardieu de moeilijkheden snel uit den weg wist te ruimen. In ieder geval is de crisisstemming ter conferentie weer wegge vaagd, dank zij het besluit van de leiders der delegaties, die geconfereerd hebben met den Franschen ambassadeur in Londen, de Fleuriau, en met Macdonald. om de confe rentie in ieder geval voort te zetten, op basis van de sluiting van een 5-mogend- heten pact. Dit bericht geeft weer moed en rechtvaar digt het geloof in den ontwapeningsarbeid Als de gedelegeerden deze conferentie had den willen onderbreken, dan hadden zij nu de gelegenheid gehad om zulks te doen. De Fransche kabinetscrisis ware een goed excuus geweest. Het feit dat men heeft vast gehouden aan de oorspronkelijke plannen en de hoop nog niet opgeeft, is een bewijs van de aanwezigheid van goeden wil en een teeken, dat men de volkeren niet meer wenscht teleur te stellen. L. A- De toestand in Spanje De mlnM°rraad heef* zich bez*g gehouden de redevoering, die Sanchez Guerra bin- n^uv-ort 7a' houden en waarvan de tekst on- zonder ingriinen van de censuur z?1 worden openbaar gemaakt. De kwestie van schadevereoeding voor de boeten, die er tijdens de dictatuur aan ver scheidene personen zijn opgelegd, zal in het parlement ter sprake worden gebracht. Aan den minister van arbeid is ongedra gen een oplossing te geven aan de staking te fiagunto. De minister van openbare werken houdt zich bezig met het bestudeeren van de tijdens de dictatuur door buitenlandsche organisa ties gedane verzoeken om een electriciteits- monopolie in te stellen. Binnenkort zal de ministerraad zich bezig houden met de vraag welke openbare werken, beeonnen onder de dictatuur, zullen worden voortgezet. Het betreft hier een moeilijke kwestie, daar het ston zetten van de werken 95 100 arbeiders zou treffen. De min'ster van blnnenlandsche zaken heeft bekend gemaakt, dat in alle provincies de algemeene raden en de gemeenteraden zonder incidenten zijn tot stand gekomen. Melquiades Alvarez, het hoofd van de re formistische partij, heeft een samenkomst gehad met gewezen Kamerleden en Senato ren, die tot de partij behooren. Er is beslo pen'in eerste da&en van. Maart een poli- tieke betooging te houden, waarbij Alvarez de houding, die de partij zal aannemen, zal kenbaar maken. De Conferentie en de Fransche Kabinetscrisis. Onmiddellijk na het bekend worden van de nederlaag van het Fransche kablnet-Chau- temps heeft de Britsche premier zich als voorzitter der Vlootconferentie in verbinding gesteld met de Amerikaansche. de Japansche en de Italiaansche delegatie. Besloten werd. een zitting te houden van de leiders der de legaties. waaraan ook de inmiddels te Lon den teruggekeerde leiders der Italiaansche delegatie. Grandi, zal kunnen deelnemen. Naar aanleiding van den val van het Fran sche kabinet zullen de volgende mogelijkhe den besnroken worden: lo. Of men de conferentie nog voor korten tijd zal verdagen, in de hoöp. dat inmiddels te Pariis een nieuw kabinet zal zijn gevormd. 2o. Of de werkzaamheden der conferentie zullen worden voorteezet door Groot-Brittan- nië, de Vereenigde Staten, Japan en Italië. 3o. Of men zal trachten een driemogend- heden-overeenkomst tot stand te brengen tusschen de drie voornaamste vlootmogend- heden. Grootsch opgezette ver broederingspoging? Er schijnen plannen te bestaan voor een plechtige ontmoeting van duizenden Fran sche en Duitsche oudstrijders aan den jChe- min des Dames in Frankrijk, waar tijdens den oorlog zoo uiterst hardnekkige en bloe dige gevechten geleverd zijn. Het denkbeeld zou zijn uitgegaan van den soc. minister van blnnenlandsche zaken, Se vering, en gepronageerd worden door de re- nublikeinsche „Rijksvlag", ten einde duidelijk het verschil te doen uitkomen tusschen de zen bond en de rechtsradicale organisaties. Bij de vreedzame ontmoeting op het vroe gere slagveld, zou een plechtige eed worden afgelegd om den oorlog voor eeuwig in den ban te doen. Reeds zouden Briand en Buis- son, de voorzitter van de Fransche Kamer hebben toegezegd aanwezig te zullên zijn. COR RUYS. Cor Ruys gaat op 28 Februari over naar de „oude garde!" Niet zonder schrik hebben wij het bericht, dat hij zijn vijf en twintig jarig jubileum gaat vieren, gelezen, want het deed ons op eens klaar beseffen, hoe vlug de tijd gaat! Cor Ruys. dien wij altijd nog bij de jonge garde inlijfden, reeds 25 jaar bij het tooneeïü je kunt het je nauwelijks goed indenken! Maar ja, wanneer wij gaan re kenen, dan komen wij tot de conclusie, dat het helaas! maar al te waar is! Mijn eerste herinnering aan Ruys gaat terug tot begin 1909 dus nu 21 Jaar geleden toen hij als zeer jong acteur bij de Nederlandsche Tooneelvereeniging voor Dirk Heikers die gestorven was de rol van „Oom Koos" in mijn Fatsoen moest opnemen. Reeds dadelijk trof mij toen zijn rijk komisch talent, dat zich in deze rol eigenlijk voor het eers. openbaarde. Onder de „komische krachten" van ons tooneel neemt Cor Ruys wel een vooraan staande en zeer eigen plaats in. Hij is feite lijk de eenige Nederlandsche acteur, die qua talent regelrecht schijnt af te stammen van de tooneelspelers van de oude commedia dell' arte. Er is geen speler in ons land. die in een komische rol zoo veel van zich zelf er bij voegt als Cor Ruys. O. lang niet in alle wantrRuys kan, wanneer hij dat wil en de rol ertoe leidt zooals in Monsieur Topaze zich voortreffelijk Inbinden, maar door gaans haalt hij de komische rollen geheel naar zich toe, fantaseert hij er als de groote revue-komieken in een „sketch" er op los. De rol is voor hem dikwijls niet meer dan het stramien, waarop hij met zijn ko mische talent voortborduurt. Vandaar dat wij vooral, wanneer hij na 'n 25 voor stellingen is ingespeeld dikwijls voor zeven achtste Ruys zien en niet meer dan een achtste van de oorspronkelijke rol. Nooit heb ik dat sterker gevoeld dan bij de opvoering van een mijner éénacters, Inter mezzo. Ruys speelde dat stukje in het Cen traal Theater te Amsterdam met Tilly Lus en Dolf Bouwmeester en had zich zelf tot mijn niet geringe verbazing de rol van Frans den jongen man. die zijn verloving om een kleine kissebisserij met zijn meisje heeft ver broken. toebedeeld. Maar mijn verrassin" werd nog veel grooter, toen ik hem zag spe len. Ik herkende niets van mijn eigen Inter mezzo. „Is dat mijn stukje?" vroeg ik mij tel kens verbaasd af. Ruys had Frans geheel op zij geschoven en er zic.h zelf voor in de plaats gesteld. Het publiek was in één voortdurende lachstulp, maar ik was mij volkomen bewust dat ik absoluut part noch deel aan deze pret had. Men lachte om Ruvs, die den tekst van Frans enkel had gebruikt om 'n heel dwaas komiek, verliefd Jongmensch op de planken te kunnen spelen. Ik heb ettelijke rollen van Ruvs gezien wanrbH Uc mil d» vnag s'elde welke figuur er feitelijk achter de rol ver borgen zat. Want zijn spel gaat dikwijls ten koste van de rol. En ook wel eens ten koste van het ensemble, want er zijn s'echts hee' weinig acteurs en actrices in staat hem in deze laat ik zeggen losbandige wijze van spelen te volgen. Zij missen er de noodle" fantasie voor. De eenige, die zich feitelijk aan deze wijze van spelen kan aanpassen, is Louis de Bree. En wie zeer zeker ook ee~ voortreffelijk tegenspeler van Ruys zou blij ken te zijn. als hij met hem in een ensembte kwam, is Johan Kaart. Maar de anderen- staan er vrij wel onhandig tegenover en het maakt dan ook dikwijls den indruk of Ruvr solo sneelt, met heel zwak accompagnemen' van zijn omgeving. Deze Cor Ruys. de komiek, ls bU een groot deel van het publiek het meest populair. Ik wil hier dadelijk erkennen, dat Ruys als ko miek onweerstaanbaar kan wezen men uenxe s.ecnts aan zijn bany Weg.oop, weize rol de specimen van het soort kan worden genoemd maar mij persoonlijk is de fijne karakterspeler, die Rays herhaaldelijk heeft getoond te zijn, toch verreweg het liefst. Ik neb voor Ruys ais acteur een groote bewon dering, onder zijn vele rollen zijn er enkele zooals meneer Brotonneau, de boer in Marline, de vader in Puberteit, de oude Me- rin in Thuiskomt, pater Hyacinth in De Zwaan die tot mijn mooiste tooneeiherIn- neringen behooren, maar het zijn Juist niet de komische rollen. Ik durf Cor Ruvs een van onze beste tooneelspelers noemen, .naar inj toonae zijn rijK taieiio net zuiversi m rollen, waarin hij Zich het meest moest mbinden. Het ls wel heel opmerkelijk, dat een ac„eur, die zich in komische rollen soms zoo ongebonden kan laten gaan, in ernstige rollen zoo fijn afgestemd, ingetogen spel ver mag te geven. Hierin toont Ruys het meest overeenkomst met Nap de la Mar. met wlen hij zoo dikwijls heeft samengespeeld. Want ook Nap. in wien het groote publiek enkel den komiek ziet, kan soms men denke aan zijn sirooper in Het Verraad en zijn Fliere fluiter zeer fijn karakterspel geven. Ruys behoort tot de weinige ras-komedian ten, die wij bezitten. Men ziet dat onmiddel lijk aan de wijze, waarop Ruys een figuur oi het tooneel dadelijk weet op te zetten. Ik denk hier bijvoorbeeld aan den ouden vader Mérin in Tnuiskcmst. het gevoelige tooneel- spel van J. J. Bernard. Onmiddellijk is er de gewenschte sfeer van dezen Mérin! Zonder dat hij iets zei, zonder dat hij feitelijk iets deed, was hij voor ons reeds een persoonlijk heid, stond de figuur klaar voor ons. Zoo iets vermogen alleen de spelers van het echte ras. Wat weet Ruys in een enkel tooneel met het meest sobere spel iets prachtigs en ge voeligs te maken van den vader van den jongen Woodley in Puberteit! Dan is hij voor ons niet 'n vader, maar de vader! Zijn spel wordt diep-menschelijk en dat met schijn baar de eenvoudigste middelen. Maar welk een acteur moet men zijn om zulk een effect te bereiken. Zijn „meneer Brotonneau" behoort tot de mooiste en tevens moeilijkste karakterrollen, die wij op het tooneel hebben gezien. Op de grens van het belachelijke, wist hij wel innig medelijden bij ons op te wekken Ik herinner mij uit dat stuk een scène, waar in Brotonneau, bedrogen door zijn vrouw, ge broken en kapot op zijn kantoor komt om er zijn dagelijkschen plicht te vervullen. Vijf minuten lang ls Ruys dan alleen op het too neel en hij vult het met zijn nameloos ver driet! Zulk een atmosfeer om zich heen scheppen kunnen alleen de werkelijk groo- ten. En welk een mooie herinnering heb ik ook bewaard aan zijn pater Hyacinth, den geestelijke in De Zwaan met zijn levenswijs heid en zijn ironie! Welk een verrukkelijk fijne creatie was dat van Ruyst Waarlijk, Ruys ls een der weinige acteurs, die het verdient te Jubelen"! Hij heeft ons in zijn rijke loopbaan zoo veel schoons ge schonken en ons met zijn uitbundig komisch talent onze zorgen zoo herhaaldelijk doen weglachen, dat wij hem niet genoeg dank baar kunnen zijn. Een ras-acteur als Ruys ls een kostbaar bezit, dat wij niet genoeg in waarde kunnen houden. Hij zal op zijn zilve ren jubileum zeker ervaren, hoe zeer hij door het publiek en niet minder door zijn colle ga's wordt gewaardeerd. Want Ruys is ook in de tooneelwereld een der meest populaire acteurs. Wij wenschen den knappen acteur en den Jovialen mensch van harte geluk met zijn zilveren feestl J. B. SCHUIL. SPORT EN SPEL Jack Sharkey. Hedenavond treden de Engelsche bokser Phil Scott en de Litauer-Amerikaan Jack Sharkey in den ring (die nog steeds een vier kant is) te Miami, mondaine badplaats in den Amerikaanschen staat Florida, om hun klein dispuut uit te vechten. Dit dispuut is eigenlijk geheel financieel, want wat zouden deze beide menschen, die elkaar nooit te vo ren gezien hebben, overigens tegen elkander hebben. Het meest verlagende van zulk een zoogenaamden sportwedstrijd is misschien Juist de wijze waarop de vechtersbazen voor den wedstrijd tegen elkaar opgehitst worden door hun managers, die als een soort picado- res-te-voet den beiden stieren prikken toe dienen om hun woede tegen den matador van de tegenpartij op te wekken. De manager van Scott vertelt zijn man, dat Sharkey heeft verklaard, dat hij (Scott) een papkind is, dat hij in een paar minuten klein zal krij gen en de manager van Sharkey fluistert zijn kampioen in, dat Scott heeft beweerd, dat hij (Sharkey) een prul van een bokser is, die zijn linkerhand niet van zijn rechter weet te onderscheiden. Dit heeft niet alleen tot re sultaat dat de boksers, die door de Inten sieve training en de zenuwspanning uiterst prikkelbaar zijn geworden, elkaar gaan ha ten. maar ook dat de publieke belangstelling voor de ontmoeting van deze kemphanen stijgt. En de publieke belangstelling is geld, dus de hoofdzaak, neen alles! Het is vreeselijk heet in Miami en de door de komende gebeurtenis geëlectriseerde at mosfeer, koelt de gemoederen niet af. Dui zenden en tienduizenden stroomen uit alle deelen van Amerika, honderden uit Enge land, toe om den strijd te zien. Het is in vele jaren niet gebeurd, dat iemand anders dan een Amerikaan om den wereldboKstiiel vechten mocht. Tenminste als dit gevecht werkelijk om den wereldtitel gaat, hetgeen niemand eigenlijk precies schijnt te weten. Wat iedereen wel zeker weet is, dat Sharkey, als hij wint, door de Amerikanen zal worden uitgeroepen tot kampioen en omgekeerd Scott, als hij de zege behaalt, door de Engel- schen. De deskundigen voorspellen dat Sharkey, wil hij winnen, dat voor de zesde ronde zal moeten zien klaar te spelen. Als het langer duurt zal Scott, naar algemeen wordt aan genomen. de baas blijven. Maar de werkelijke winnaars worden stellig de respectieve ma nagers, die wat er ook gebeurt éen ton of zoo opstrijken, zonder een klap te hebben gekregen of uitgedeeld, maar uitsluitend door eenige weken lang zich schor te hebben gepraat en geschreeuwd. Wij zullen niet nalaten het resultaat van den strijd te vermelden, hoewel het. met het oog op het verschil tusschen Amerikaanschen en Europeeschen tijd zeer dubieus is, of wij dat in ons volgend nummer zullen kunnen doen, maar overigens laat het ons zelf, eer lijk gezegd tamelijk koud wie er wint. BILJARTEN. OM DEN ROELOFSBEKER. De eerste ronde van de wedstrijden om bovengenoemden beker, georganiseerd door de Zaandamsche biljartvereeniging „Ons Genoegen", is ten einde. Dc Haarlemsche club „D.E.S." heeft tegen de Amsterdamsche zuster vereen iging „Onder Ons" de overwin ning behaald, zij het met slechts 4 caram boles verschil. Zij had met haar team van 12 spelers 921 caramboles, tegen 917 voor „On der Ons". Hierdoor heeft zij zich in de tweede ronde geplaatst met de clubs „Haar lem Noord" alhier. „Ons Genoegen" en „Anti Poedel", beide uit Zaandam. MASSAKAMP T SPAARNE—O.VS. Dinsdagavond werd deze massakamo voort gezet In het lokaal van den heer Brugman aan de Dubbele Buurt. Er werd gespeeld in klasse B., 100 caramboles Over het algemeen waren het mooie partijen waarbij de spelers elkaar weinig toegaven. De uitslag was als volgt: O. V. S.: 70. 92. 91. 79 is 332 en 't Spaarnc 100, 100, 100, 100 is 400 caramboles. De stand is nu: 't, Spaarne 2269 en O.V.S. 2139 caramboles, Heden: DONDERDAG 27 FEBRUARI Stadsschouwburg. Vcrecnigd Tooneel. (Ver kade en Verbeek i. „De Groote Reis". 8 uur. De-Kroon. Alliance Fransalse. Lezing met lichtbeelden. 8.30 uur. Kloppersingelkerk. Kerkconcert. Jan Zwart orgel. G. A. Spaan, fluit. 8.15 uur. Palace. „Dich had ich geliebt". Tooneel: 4 Osiris, 8 15 uur. Luxor Theater: Venus in Rok". Tooneel: The Hendersons en Clown Frcddyai. 8.15 u. Rembrandt Theater: „Melodie des Her- zens". Tooneel: Svetlanoff 7 en 9.15 uur.. Ned. Protestantenbond, Haarlem-Noord. BerkensUaat 10. Bazar. 2—5 en 710 uur. VRIJDAG 28 FEBRUARI Schouwburg Jansweg. .Blanke Ballast", 8.15. uur. Gem. Concertgebouw. Feestconcert ,Zang en Vriendschap". Bioscoopvoorstellingen, nieuw programma. Ned. Protestantenbond. Haarlem-Noord. Berkenstraat 10. Bazar. 25 en 710 uur. Dagelijks: Waag. „Kunst zij ons Doel" Ten toonstelling Limburgsche Kunstkring. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van- 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Politic-agent: ..Waarom stopte u niet?" Automobiliste liefjes..Ja. weet u. dat is nu het eenigste signaal dat ik eenvoudig niet kan onthouden". (Humorist). J. J. CREMER. DE FAMILIE QUASI. „Quasi kluchtig tijdbeeld" noemt Jan van Ees zijn „Familie Quasi". Dat „quasi kluch tig" is goed, heel goed, het is zelfs het eenige goede in het stuk. Hoe het mogelijk is, dat een jong acteur, die midden in dafH.uig- sche tooneelbeweglng staat, een zoo kinder achtig flauwe, onbeholpen klucht kon jchrij- ven als „De Familie Quasi" is mij een raad sel. Ik heb niets tegen kluchten, integendeel, ik kan mi) bij een vlot geschreven en aardig gespeelde klucht uitstekend amuseeren, maar dan moet er toch wat Attisch zout in zitten, dan moeten wy er toch eenigen geest in kunnen waardeeren. De aardigheden van De Familie Quasi zijn van zoo flauw allooi en gesproten uit een zoo burgerlijken geest, dat er den heelen avond zelfs geen glimlach om mijn mond is kun nen komen. Het kostte mij werkelijk moeite om bij deze familie te gast te blijven. Ver beeld je den kinderachtigen onzin van een familie, die 4 dagen achter gesloten gordij nen thuis blijft zitten enkel en alleen om den verloofde van het meisje in den waan te brengen, dat zij op reis is naar den Rijn! En dan die kinderlijke grapjes van een wekker te laten afloopen, om „paps" ln de zijkamer door een denkbeeldige telefoon een gesprek met den secretaris-generaal te laten hou den enkel en alleen weer om den adellijken verloofde! En heel die zoutelooze rommel !n het laatste bedrijf, de ontvangst van den „bruidegom" met het welkomstlied, het. was bijna niet om te harden! En hoe onhandig is heel dit stuk geschreven! Het geeft neer den Indruk van een dilettantisch maaksel van een lid van een rederijkerskamer !n een boerendorp dan van 'n klucht van een talent vol jong acteur uit de residentie. Dan heeft Cornelie Noordwal twintig jaar geleden met haar Referendaris Titulair de Haagsche „Houten Hammen" vermakelijker op de hak genomen! Nee. het verwondert mij niet. dat deze „Houten Ham", zooals dit wanproduct oorspronkelijk heette, in Den Haag gevallen is als éen baksteen: het verwondert mij al leen, dat een verecnlglng als Cremer, die toch anders ln haar stukkenkeuze zoo gelukkig is, dit quasi-kluchtig tijdbeeld op haar reper toire heeft genomen. Het principe, enkel Hollandsche stukken op te voeren, is zeer prijzenswaardig, maar als wij in Holland geen betere kluchten meer hebben dan deze Familie Quasi, laten wij dan maar weer eens over de grens kijken, waar ze het wel heusch beter kunnen dan Jan van Ees. Vermoedelijk zal de rol van Abraham Santé den heer Henk Bakker hebben aan getrokken en zal dit hem geleid hebben bij zijn keuze, maar dat lijkt mij nog niet vol doende rechtvaardiging om dat prul te ver- toonen. Zelfs die rol van Abraham Santé kon ik onmogelijk waardeeren. De komiekig- heid van dezen klerk is mij al te laag bij den grond. Bakker maakte cr natuurlijk wel Iets grappigs van. maar zijn talent is voor zulk soort toch eigenlijk te goed. Wij her inneren ons betere kluchtspelrollen van Bakker! In zijn eieen kluchten laat ik hier maar zijn Watt In Film-Maniakken noemen heeft hij geloond 100 procent meer te kunnen. En als auteur ls hij den heer Jan van Ees ver en ver de baas. De dames Lucas, Jeanne de Groot en Cor Visser en de heeren Hirs. Boon en Van Looy werkten met opgewektheid mee van den heer Van Rossum du Chattel kan ik dat moeilijker zeggen, maar hij had dan ook wel een erg ondankbare rol doch hun spel geeft mij in deze klucht geen aanleiding tct bespreking. Laten wij hopen, dat Cremer spoedig revanche zal nemen. Kluchten als „De Familie Quasi" behooren niet op het repertoire van onze Koninklijke Letterlie vende VereenJging. Er is om deze Haagsche fam'lle nog al ge lachen. wat al weer een bewijs is. dat het publiek aan dilettanten-onvoerineen heel andere eischen stelt dan aan gewone voor stellingen. Toch bleek mij uit gesprekken in de pauze, dat de waardeering voor het stuk maar heel gering was, zoodat ook het suc ces „quasi" was. I. B. SCHUIL,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5