VERKOUDEN ABDIJSIROOP Voorde Borst ABDUSIR00PBONBONS f 7-^'f t -V LETTEREN EN KUNST MUZIEK Scheepvaartberichten UIT DE OMSTREKEN J. Lottgering De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf UK HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 28 FEBRUARI 1930 ORGELBESPELING KLOPPERSINGELKERK Als in de hooge gewelven van het schoone bouwwerk, waarmede architect Boeyinga de stad Haarlem verrijkte, het licht is ontstoken en de schaduwen en halfschaduwen haar spel tooveren van kleur en lijn, dan is alreeds de atmosfeer geschapen, waarmee slechts dat gene harmonieert wat waarlijk schoon is. De bespeler van het orgel heeft zoo goed als de hoorder zich aan te passen, zoowel wat de keus zijner muziek als wel de speelwijze aan gaat. Liever was het me dan geweest, zoo de or ganist ware aangevangen met het als 2 ge speelde stuk van Bach, de Pastorale, het apeelsche en toch rustige stuk in F. Een schoon vervolg was dan zeker de sonate voor fluit en orgel. Hier was zeker alles aanwezig om een schoon geheel te scheppen met de omgeving. En hoezeer men als toehoorder zich het recht toekent, die harmonie onge hinderd te doen voortduren, mocht blijken ln die oogenbllkken, waarin de fluitist de heer P. A. Spaan de harde orgelstemming ongedaan maakte door een zeer gevoelig en toonreln inblazen van zijn welklinkend in strument; hier voldeed zijn spel alleszins aan het meest verwende oor en in dit verband noem ik het inleidingsadagio van Loeillet's sonate en ook het aansluitend Allegro-deel. Evenwel mocht het niet immer zoo zijn. Het Largo, dat als overgangsdeel dient tot de Glgue, moest groot van toon zijn. En hier liet Jammer genoeg de heer G. A. Spaan zich verleiden, het klankvolume te willen verkrij gen ten koste van de intonatie-reinheid. In die oogenblikken was het contact met de omgeving verbroken en wij hadden lang nog moeite, dit terug te vinden. Zeker geschiedde dit niet bij de koraalbe werkingen van den organist den heer Jan Zwart. Wel was na te speuren de zin van 't ko raai, maar de uitbouw, het „Erhabcne" moch ten wij fantaseeren, al was in 't eerstgespeel- de koraal het slot niet zonder goede wer king, en werd in 't tweede de Phrygische sfeer goed benaderd. Maar in drie werd de realls- tiek ln „Verhoogt, o poorten nu den boog" niet immer vrij gehouden van het triviale, dat slechts het effect heeft tot zijn beschik king. om althans nog 't gevoel van eenheid te bewaren. Het effect, en de harmonische sequens, twee waarlijk niet heel kostelijke middelen, die hier zonder omzichtigheid zijn aangewend. Wijl de heer Jan Zwart in de keuze zijner harmonieën niet schroomt, te gaan langs platgetreden paden, mocht men in verwachting uitzien naar 't volgende stuk, een canonische bewerking van het koraal „O Haupt voll Blut und Wunden". Evenwel ont ging hier ons de structuur, door de te groote klanktegenstelling tusschen de manualen, waardoor enkel de antwoordende stem ver staanbaar bleef en dus de canonische wer king verloren ging. Mooi was weer het stuk van Scarlatti, dat gespeeld werd instee van de Gavotte van Pad re Martini: het bekende stuk, dat aan de vindingrijkheid van Hans von Bülow den naam Pastorale dankt. Ik zou willen bemer ken, dat in dezen blnairen vorm het meer zin heeft, belde deelen.te herhalen, ofwel geen van beide. Het is een kwestie van prin cipe. waaraan niet valt te tornen, maar waar aan veel getornd wordt, ook door violisten en pianisten die suiten van Bach en Handel spelen. Het aardige stuk voorts van Pescetti deed het goed En in zijn pretenticlooze be knoptheid voldeed het ons eigenlijk meer dan het onvolprezen derde Choral van César Franck, dat door den organist te metrisch werd weergegeven. Francks melos staat ge heel los van al wat metriek heet. en dat wil men hooren. En zien. En voelen. En hoe was het ons bijwijlen? Waar Franck ons 't zon licht wijst, door gebrandschilderde ramen onderschept, liet Jan Zwart ons turen door half geloken groen-saaien gordijnen. Ik zeg: bijwijlen. Het was inzonderheid déar, waar meestal de voix celeste klinkt en waar voor den hoorder, die onze orgelconcer ten bezoekt, te schoone herinneringen doe men. die hij zich niet graag laat ontnemen. Jan Zwart moge bedenken dat hier het vraagstuk der agogiek zijn volle belangstel ling waard is. Zijn overigens geheel vlot en vlottend spel is hier bij Franck niet zooals in zijn eigen composities de reddende engel, die veel en velerlei bedekt met den mantel der liefde. Een sonate voor fluit en orgel van Leon Vinci, waaraan naar mijn gevoelen een meer bevredigend slotdeel noode gemist wordt, maar die door belde musici in goed overwo gen klank- en kleur-evenwicht werd vertolkt, droeg zeer bij, de waarde van het fraaie or gel in vol licht te stellen. Het „Orgelfonds" zij bij onze stadgenooten warm aanbevolen. G. J. KALT. i-iLLIANCE FRANCAISE. Voor de leden dezer vereeniging hield gisteravond de kanunnik Ohenesseau, profes sor aan de Katholieke Universiteit van Parijs een alleraardigste voordracht over de Kathedraal van Chartres. Het leek me aan vankelijk bijna ondoenbaar van zulk een lezing een eenlgszins voldoend verslag te geven: immers, hoe goed gefundeerd en uit gebreid de kennis van den spreker moge zijn, hoe schitterend de lichtbeelden, die hij bij zijn toelichting vertoont, mogen zijn uitge vallen, ze kunnen slechts zelden den indruk evenaren dien het tn nafura aanschouwen van zulke gecompliceerde kunstwerken te weeg brengt. Evenwel met dezen voorlichter is de Alliance al zeer gelukkig geweest- Een aardig, geestig, vlot en innemend geleerde is deze kunstzinnige kanunnik en met zijn sohranderen kop, levendige oogen en typisch scandeer ende spreekwijs, nam hij ieder voor zich ln en bleef n^en tot luis eren tot den einde geneigd. Hij heeft ons de Kathedraal van buiten en van bin nen laten zien. Reeds in den aanvang, de bel.Ie torens van den front-gevel ln hun wor ding en aspect beschouwend, belicht'# hij on prachtige manier de verschillen die zich bij beide gedurende den bouw moesten ont wikkelen. Bij de oudste, die spits en logisch op den onderbouw rustend, den hemel in steekt kon bij de dichterlijke vereering van Charles Péguy voor dit bouwsel citeeren. Hoel klaar werden ons nu ook op, als ge zegd. zeer goed genomen foto's, de steun- bouwsels verklaard die zich tegen het schip der kerk opheffen. Een uitgebreide stof viel voor den spreker te behandelen toen hij. na het interieur der fcathc-ira..: behandeld te hebben, aan de beschrijving van het overvloedige beeld werk kwam. waarmee de ingangen aan drie zijden der kerk versierd zijn. Meerdere honderden figuren zijn daar aangebracht en het is van vele nog niet eens gelukt te kun nen vaststellen wie ze voorstellen. Dat het voor een groot deel gelukt is een althans aannemelijke verklaring te geven is spreker herdacht dit voornamelijk aan den kunsthistoricus Emile Male te daiiken. Maar er blijft nog wel wat onopgelost over. al is de iconographie wel zoo ver gekomen dat geheele complexen van voorstellingen duidelijk zijn wat voorstelling en idee be treft. Het was alweer de geestige manier van expliceeren, die in dit deel der voordracht bijzonder trof. Er is, naast alle oud- en nieuw testamentische his'orie, in deze materie nog veel waar het ruime inzicht van d.en historicus ook den humor van het rijke leven ln betrekken kan, en de heer Chenesseau liet dat niet na en deed het fijntjes en buitengewoon amusant. Dat hij een zeer kunstgevoelig man is. bleek uit zijn behande ling van enkele détailfiguren die inderdaad van een ongedachte aesthetlsche werking bleken te zijn als men ze uit de al te over weldigende massa, losmaakte. Wij kunnen natuurlijk slechts een indruk van deze lezing geven: hoe goed gefundeerd deze ook architec'onisch was bleek uit de vergelijking der platte gronden van kathe dralen te Chartres met die van Reims, Soissons etc. De breedte van het middenschip te Chartres is 16 met-er, terwijl die breedte in andere go'ische Fransche kerken 13 a 14 meter bedraagt. Dat geeft, zegt onze spreker aan die van Chartres dat gevoel van ruimte en welgezindheid om te ontvangen hoewel daartegenover de afstand over de lengte-as van het middenschip korter lij k t dan ze is. Ze bedraagt in werkelijkheid niet minder dan 130 met-er. Dat zijn droge dingen, die alleen als ze aardig verteld worden, indruk maken op den leek. En daarvan zat deze geheele voordracht vol en de spreker gleed daar telkens op een aardige manier lanes de klip om vermoeiend te worden. Natuurlijk zou de heer Chenesseau geen Franschman, uit Or leans nog wel, zijn als hij niet een paar hoffelijkheden aan ons adres gelanceerd had. He g'ng hem n;et af over den steenieen bodem van la Beauce Chartraïne te spreken zonder de Hollandsche schilderkunst der i7e eeuw een cocarde op het hoedje te plaatsen en zooals hij in den loop zijner voorvdracht al eens den naam Huvsmans genoemd had. eindigde hij met van dezen Franschman ge werden Hc"m-'er een:ee reels te citeeren door dezen in zijn „Cathédrale" aan die van Chartres gewijd. Want het was deze, die volgens Huysmans de zoetste, de zachtzin nigste en tot ontvangst bereide der Fransche kathedralen was en het is hier geweest dat zijn terugkeer in den schoot der kerk is voorbereid. Met die vrien^eMike woorden voor Huysmans van Sainte Lydwine en La Cathé drale besloot de heer Chenesseau die e.en ideaal docent in kunsthistorie voor de Fransche jeugd onder zijn leiding moet zijn. De voorzitter der Alliance te Haarlem, de heer Sauveur bedankte den spreker in een geestig toespraakje, waarvoor deze, guitig knikkend, dankte. Voor de lezing begon had de heer Sauveur medegedeeld dat een extra- avond den leden»wordt aangeboden: op 19 Maart a-s. zal de Deputé de la Charente, de heer VPlencau komen spreken over les régions de la France au Sud de la Loire. Als de Haarlemmers nu langzamerhand nog de schoonheid van Frankrijk niet leeren waar- deeren, zal het de schuld der Alliance alhier, niet wezen. J. H. DE BOIS. Amstelkerk 27 Febr. van Hamburg naar Amsterdam. Abbekerk 27 Febr. 13 u. van Bremen naar Hamburg, Australië n. Rotterdam. Aldebaran 26 Febr. 24 u. van Port Said, Australië. Almkerk 25 Febr. van Whyalla, Rotter dam n. Australië. Abbekerk 27 Febr. 3 u- te Bremen, Australië n. Rotterdam. Aa.g.ekerk 27 Febr. 6 u. Perim, Rotterdam n. Australië. Almelo 25 Febr. van Valparaiso n. Saai Antonio, 5 Maart te Taltal verw. Batoe 25 Febr. te San Francisco v. Menado Burgerdijk 25 Febr. 16 u. 11 m. 300 mijl Zuid-West van Valentia, New oYrk naar Rotterdam. Brielie 25 Febr. van Cristobal n. Curasao. Burgerdijk p. 27 Febr. v.m. Lizard, New York n. Rot erdam. Bovenkerk 27 Febr. te Antwerpen, Bombay n. Rotterdam. Daertes 26 Febr. te Port Said, Liverpool n. Batavia. Djambi 27 Febr. te Marseille, Batavia n. Rotterdam. Eemland 27 Febr. te Antwerpen van Am sterdam. Giekerk 26 Febr. van Hamburg naar Am sterdam. Glamorganshire 25 Febr. v. Portland, Pa- cifickust n. Rotterdam- Gelria 4 Febr. van Buenos Aires te Am sterdam verw. Heemskerk 26 Febr. van East Londen naar Port Natal. Indrapoera 27 Febr. te Rotterdam van Batavia. Johan de Witt 26 Febr. van Sabang, Am sterdam n. Batavia. Koudekerk 26 Febr. n.m. van Hamburg n. Antwerpen en Rotterdam. Kota Baroe 27 Febr. 7 u. te Belawan, Rot terdam n. Batavia. Kola Tjandi 27 Febr. 7 u. van Port Said. Rotterdam n. Batavia. Krakatau 26 Febr. van Ham-burg naar Rotterdam. Kennemerland p. 26 Febr. Fernando Noronha. Amsterdam naar Buenos Aires. Krakatau 27 Febr. 23 u. van Hamburg te Rotterdam vc'rw. Luna 26 Febr. te La Gualra van Amster dam. Lochkatrine 24 Febr. n.m. van Everett, Pa- cifickust n. Rotterdam. Lochmonar 24 Febr. v. San Francisco, Rotterdam n. de Pacifickust. Moerdijk 26 Febr. v.m. te Cristobal, Pa cifickust n. Rotterdam. Merauke 27 Febr. te Hamburg van Rot terdam. Narenfcha p. 27 Febr. v.m. VTissingen, Ant werpen n. de Pacifickust. Nias 26 Febr. van Darcssalaam n. Zanzi bar. Beha n. Rotterdam. Nieuw Holland p. 25 Febr. Thursday Island Orania p. 27 Febr. 9 u. 20 m. Portsmouth Amsterdam n. Buenos Aires. Orania 27 Febr. 11 u. te en 12 u. van Southampton. Amsterdam n. Buenos Aires. Poelau Bras 26 Febr. van Colombo, Ba tavia n. Amsterdam. Reggestroom 26 Febr. van Teneffe n. Las Palmas, Amsterdam n. W.-Afrika. Radja 27 Febr. te Amsterdam van Batavia. Springfontein 26 Febr. 8 u. 7 m. 100 mijl Z.-Oost van Land's End, Rotterdam naar Kaapstad. Sikiang van Japan, 23 Febr. van Port Said. Stuyvesant 26 Febr. van Barbados naar Plymouth en Amsterdam. Telamon 26 Febr. 16 u. 30 m. van Ham burg n. Amsterdam. Tosari p. 26 Febr. Finisterre, Rotterdam n. Batavia. Tjimanoek 26 Febr. van Manilla n. Ant werpen. Vulcanus 26 Febr. te San Juan, de Porto Rico v Amsterdam. AMSTERDAMSCHE BEURS VRIJDAG 28 FEBRUARI 1930 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVFRPFNir.ING. KANTOOR HAARLFM Staatileenmgm ♦HpCt.Nederl. 191- ipCL NederL 1915 Scheepvaart Oude Vaart Ned. Scheepv. Unie Oude Boot Sioomvaart Nederl Marine PreL InduttrieSn Alg. K.zijde Unie.. Intern. Viscose Margarine Unie..— Calvé Delft Van Berkei's Patent Accoustieic Ultraphoon Aniem Gem. Berit Philips Ford Auto Ind. Ond. Buiten). Anaconda copper United States Steel Bethlehem Steel Fokker Aircraft U.S. Leather Kol. Bank Indische Bank Cert. Kandel Mij.. Petroleum Koninkl. Petroleum Continental Oil Shell Union Prolongatie Cultuur Mi}. H.V.A lava Cultuur CultuurMij. Vorsten! Mijnbouw Algem. Exploratie Boeton Tabak M$en üeli Mij Senemnah Deli Batavia Tabak Oostkust Rubber Vico -. Deli Bat. Rubber- Amsterdam Rubbei Intercont. Rubber.. Amerika Wabash Comm. Milwaukee Pref. idem Comm. Cities Service Cjr 1 30 ioc% 10; 33* 17* 77 169 108* 38 328 329 145 152* 117* 1C9 315 457 458 262* 148* 182Va 101 0H -*V8 217* 155* 172* 382* 21* 22 3% 570 405 15 Jh 175 173 361* 410 397 100 107 113 171 6* 55* 24Vs 24*i 42% 1 45 108* 327 145 152* 117* 380 21% 351* 414 33% IIET YOUNG PLAN IN DEN DUITSCHEN RIJKSDAG BERLIJN. 28 Februari Wolffbureau) In den Rijksdag is art. 1 van het Youngplan met 29 tegen 23 stemmen aangenomen. Zeer velen hadden zich van stemming onthouden, o-a. ook het centrum. KEURING VAN GELUIDFILMS. Vragen van het Kamerlid Floris Vos. Naar de Tel. verneemt heeft het Tweede- Kamerlid, de heer Floris Vos aan den minis ter van Binnenlandsche Zaken en Landbouw jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat de Cen trale Commissie voor de keuring van films, ingesteld krachtens art. 15 der Bioscoopwet, belanghebbenden heeft voorgeschreven, dat in het vervolg bij aanbieding ter keuring van geluidfilms, tevens de daarbij behoorende platen ter keuring ingezonden dienen te worden? Is de minister niet van meening, dat een dergelijke „keuring van het geluid" in gee- nendeele gegrond is op de bepalingen der ln de vorige vraag bedoelde wet, die blijkens haar terminologie zij spreekt van „ver- toonen" slechts de keuring van beelden voorschrijft en ook overigens slechts ae „stomme" film kent? Ls de minister bereid te bevorderen, dat in het vervolg de aanbieding ter keuring van bij geluidfilms behoorende platen als strijdig met strekking en inhoud der Bioscoopwet achterwege zal kunnen blijven? VOOR DEN HOLLANDSCHEN MOLEN. EEN FILM VAN MANNES FRANKEN. De directie der Orion-filmfabriek in Den Haag heeft den Nederlandschen filmregis seur Mannes H. K. Franken, die reeds, in samenwerking met Joris Ivens de fums „Branding", „Regen" en in samenwerking met Ankersmit „Luxembourg" heeft ver vaardigd, opdracht gegeven voor een film „De Hollandsche Molen". De heer A. M. van Wely van de Orion-filmfabriek zal voor de opnemingen zorgen. Het doel van deze film, waarmede reeds een aanvang is gemaakt, is nog zooveel mogelijk omtrent den Holland- schen molen vast te leggen, voor deze gro tendeels uit het landschap zal zijn verdwe nen. Deze film zal niet alleen den molen en zijn beeld in het Hollandsche landschap weergeven, doch ook het molenaarsbedrijf en de werking van verschillende molens laten zien. De film wordt vervaardigd onder de aus piciën van de Vereeniging „De Hollandsche Molen", waardoor men bij de vervaardiging niet alleen zal kunnen beschikken over de kennis van de deskundigen dezer vereeni ging, doch ook over de gegevens, die door het secretariaat zijn verzameld. Daar het in de bedoeling ligt. Iedere on juistheid in de uitbeelding van dit onder werp op de film te vermijden, zal een zoo waar mogelijk beeld verkregen worden van wat eens het voornaamste middel van dr'«jf- en maalkracht voor ons land was. Hierdoor zal de film authentieke en later ook histori sche waarde krijgen. INGEZONDEN MKDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. dan een dikke keel, daarna een schorre hoest. Neem toch dadelijk Akker's Abdijsiroop, welke de vastzittende slijm doet loskomen, de ziektekiemen ver wijdert en Uw hoest ln den aanvang kan verdrijven voordat Gij het slacht offer wordt van een A KKFD telkens terug keerende chronische bronchitis. Flacons: f 1.50, f2.75,f4.50 Iets Nieuws! Voor ondervee Het is gelukt Abdijsiroop te „stollen" met behoud van alle genezende bestand dceelen tot BEVERWIJK. UITSLAG VEILING Uitslag der Woensdagmiddag ten overstaan van Notaris A. Moens gehouden veiling. a. Koffiehuis Meerstraat 84 met b. pakhuis aan het Slangewegje. Kooper a. J. H. de Swart, Beverwijk voor f 12.000 en b. J. Hofland, Beverwijk voor f 2250. Perceelen bollenland met huis, bollen schuur en bouwterrein aan den Groeneweg te Wijk aan Duin, totaal 86.70 A. Perc. 13 Th. de Vries, Heemskerk voor f 9331, perc. 49 P. Timmer, Beverwijk voor f 6320, perc. 10. G. Res, Castricum voor f 1560. Perceel tuinland aan den Hof'anderweg te Wijk aan Duin groot 1.53-45 H.A. H. Beukman, Beverwijk voor f 9375. Perceel weiland in de Wijkerbroekpolder groot 1.28.85 H.A. Kooper J. J. Bisschop, Beverwijk voor f 2975. Woon- en winkelhuis met pakhuis aan den Alkmaarschen Straatweg. C. Brasser, Castricum voor f 5850. Tuingrond met woonhuis en schuur, elec- trische pompinstallatie en opstal aan het Spoellaantje te Heemskerk. 77 A. D. Schouten. Heemskerk voor f 7251. Winkelhuis met aparte bovenwoning To renstraat, Beverwijk. V. P. Ph. Braun, Beverwijk voor f 7970. VISSCHERSBOOT OMGESLAGEN. DRIE MAN VERDRONKEN. PARIJS. 28 Febr. (N.T.A.) Een visschers- boot. welke op de sardinevangst uitging en welke met een bemanning van negen kop pen de haven van Bordeaux uitliep werd in de onmiddellijke nabijheid van de haven door een plotseling opkomenden heftigen storm overvallen. Het schip sloeg om waar door drie man der bemanning overboord- sloegen en verdronken. CONFERENTIE VOOR HET INT. RECHT. STAMBOEL, 28 Februari (B.T.A.) De Turksche regeering heeft besloten om twee vertegenwoordigers naar de Conferentie voor het Internationaal recht in Den Haag te INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Verven itoomen Stoppage Hoeden vormen Groote Houtstraat 5a RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 1 MAART HILVERSUM, 1875 M. 10.Morgenwijding. 1215 Concert door het AVRO-Ensembie. 2.— Gramofoonmuziek 2.30 Concert door de Stafmuziek van het 5de Regt. Infanterie o. I. v. J. R. v. d. Glas. In termezzo: Een bezoek aan de tentoonstel ling van werken van Isaac Israëls, met J. Aerts. Daarna: Vervolg concert. 4.30 Sport- praate door H. Hollander. 5-Gezondheids halfuurtje. Spreker. Dr. G. Kapsenberg. On derwerp: Een en ander over de nieuwe be smettelijke Ziektewet. 5.30 Duitsch: Gevor derden en Conversatie. 6.01 Concert door het Omroeporkest. Henriette Sala (sopraan). An ton Dirks (bariton). 6.50 Pianorecital door Hugo van Daalen. Daarna: Voortzetting con cert. 8.— VARA. Tooneeluitzending: „Fiere- fluiters Oponthoud". In de pauze en na af loop: Optreden van liedjeszanger, afgewis seld door gramofoonplaten. HUIZEN. Tot 6 uur 298 M. Na 6 uur 1071 M. Uitsl. K. R. O.-Uitzending. 8.30 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Gramofoonmuziek. 1.Con cert door KRO-Trio. 2.— Kinderuurtje. 4.— Cursus Esperanto. 430 Cursus Engelsch. 5.— Gramofoonmuziek. 6.Tijdsein. 6.01 Gra mofoonmuziek. 6-40 Journalistiek Weekover zicht. 7.Sportpraatje. 715 Gramofoonmu ziek. 7.30 Lezing. 8.— Concert Orkest en pianiste. 10.Carnaval te Nijmegen. 10.— ca. Nieuwsberichten. DAVENTRY, 1554.4 RL 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.20 Or kestconcert. 3.10 Verslag door ooggetuige van een Cup-wedstrijd. 5 05 Orgelconcert door R. New. 5.25 Lezing. 5.35 Kinderuurtje. 620 Verslag door ooggetuige van een Rugby-wed- strijd 6.35 Nieuwsber. 7.05 Concert door Strijkkwartet. 7.20 Lezing. 7.40 Lezing. 8.20 Orkestconcert. 9.20 Nieuwsber. 9.40 Lezing, 10.— Vaudeville. 11.10 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 RL 9.20 Concert. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.50 Dansmuziek. 5.20 Concert. 6.55 Gramofoon muziek. 8.35 Piano-les 9.05 Concert. 9.50 Gra mofoonmuziek. LANGENBERG 473 RL 6.20 Gramofoonmuziek. 9.35 Gramofoon muziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 Or kestconcert. 4.50 Orkestconcert. 7.20 Vroo- lijke avond. Daarna tot 11.20: Dansmuziek, 11.20 Dansmuziek. (Gramofoonplaten). KALUNDBORG 1153 RL 12 05 Gramofoonmuziek. 2.50 Orkestconcert en declamatie. 8.20 Concert. Orkest en con certzanger. 9.20 Trio-concert. Mandoline, Mandola en luit m. m. v. zangeres. 10.25 Dans muziek. BRUSSEL 508.5 M. 5.20 Gramofoonmuziek. 6-50 Gramofoon muziek. 8.35 Concert. Orkest, vocale- en in strumentale solisten. ZEESEN 1635 RL 6.15 Lezingen en berichten. 11.20 „Reinecke Fuchs" Hoorspel van Otto Wol'mann. 1210 Berichten. 12.50 Berichten. 1.20 Gramofoon muziek. 1.50 Lezingen. 3.50 Concert uit Ham burg. 4-50 Lezingen. 750 Dansavond. Orkes ten en solisten. 11.20 Verslag van Zesdaag- sche Wielerwedstrijd. Een dagelijksche KindervertelHng. r i - j 4 v*-ic f- s- v.-"v Zoodra dc schat in dc auto geladen Is, gaat het weer verder, dieper het bosch in. Dc roovers moch ten eens terugkomen en hun vergissing bemerken.. Dicky geeft vol gas en de auto stuift vooruit, de onbekende toekomst tegemoet, 't Was enkel maar tc wenschen, dat het in 't bosch niet zoo donker was. 't Is of het duister uit liet diepst van het lage ge, boomte komt aansluipen. Als Dicky of Dirkje even omkijken zicn.zc niets dan roetzwarte duisternis.... alles zwart, ondoordringbaar zwart. 't Schijnt vanavond geen lichte maan te zijn, mop-pert Dirkje, maar Gerrit antwoord!Snap jc nou niet. dat dc maan geen kans krijgt in zoo'n dicht bosch als dit? Wacht maar tot wc weer op dc vlakte komen. Ja. dat willen ze alle drie graag, maar wanneer zal het zijn? Aan het bosch schijnt geen einde te komen. Eu het wordt hoe langer hoe donkerder..—

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 14