5\U\\ b' VOETBAL. üclmcneiL SPORT EN SPEL De wedstrijden voor Zondag Haar!. Voetbalbond. UIT DE OMSTREKEN BURGERLIJKE STAND HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 1 MAART 1930 ZESDE BLAD DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Morgen kan zoowel in af deeling 1 als in af deeling II de beslissing omtrent het kam pioenschap vallen. De degradatiecandidaten zijn al aangewezen, namelijk Haarlem en V. U. C. Laatstgenoemde, die eenige jaren geleden ten koste van de rood broeken naar de eerste klasse promoveerde, moet dus nu óók gaan veohten voor het behoud van haar plaatsje in de eere-afdeeling. Maar nu het kampioenschap. Ajax heeft op het oogenblik stevig de lei ding in Afdeeling I en de titel kan haar bijna niet meer ontgaan. Zij moet alleen nog op een struikeling van A.D.O. wachten en zelf morgen op eigen terrein van Sparta win nen. Ter oriënteering geven we hier eerst nog even de cijfers: gesp. gew. gel. veri. rit. v.-t. gem Ajax 16 10 3 3 23 47—19 1.44 A.D.O. 15 7 5 3 19 39—25 1,27 Hieruit blijkt, dat men nog terdege reke ning moet houden met het feit, dat Ajax niet van Sparta kan winnen, wat immers heele- maal niet onmogelijk is, en dat A.D.O. van Haarlem kan winnen, wat nog minder denk beeldig is. In dat geval zouden de Hage naars er weer opeens veel beter voorstaan, want dan kunnen ze nog gemakkelijk met Ajax gelijk komen. Winnen de kamploens- candidaten echter allebei, dan wordt de be slissing nog een poosje verschoven, want dan heeft Ajax nog één puntje noodig om bo ven A. D. O. te blijven. We vermoeden even wel dat de Amsterdammers morgen van Sparta winnen en als dan A. D. O. van Haarlem verliest of gelijk speelt, dan kan in Amsterdam de kampiosnsvlag geheschen- worden en dat natuurlijk ten aanschouwe van een record aantal toeschouwers, want men kan er zeker van zijn, dat het er vol zal zijn en dat het er zal spannen. En dat zal ook wel het geval zijn aan den Schoterweg. Haarlem heeft voor dezen be langrijken wedstrijd geen concurrentie te vreezen. Na de 9O-nederlaag tegen Ajax hebben de roodbroeken zich Zondag j.l. tegen D. F. C. voldoende gerehabiliteerd. Het is ten slotte een 44-gelijk spel geworden, maar dat had een gemakkelijke overwinning voor Haarlem kunnen zijn, zooals iedere toe schouwer gezien heeft. We hopen, dat de roodbroeken morgen weer denzelfden vecht lust zullen laten zien als de vorige week in de tweede helft. Van een voorspelling van den uitslag zullen we ons ditmaal onthouden, want die is ten opzichte van Haarlem dit sei zoen bijna elke week faliekant uitgeko men. We herin-neren er alleen nog even aan, dat de op 26 Januari in Den Haag gespeelde wedstrijd met een 6—1-overwinning voor A.D.O. eindigde. De wedstrijd V. S. V.—Excelsior behoeft geen uitvoerige bespreking, want die is van de allerminste beteekenis. Het geldt immers twee clubs, die in de middelmoot eindigen. Het zal hier wel een overwinning voor de thuisclub worden, ook al komt zij morgen zonder Wey Sr. en zonder Heyermans Sr. uit. In Rotterdam wist Excelsior den eersten wedstrijd met 4—0 te winnen; zij kan dus inorgen op een warme ontvangst rekenen. En gelukkig kunnen we zeggen, dat ook de wedstrijd V.U.C.-HT.C. weinig te be- teekenen heeft, omdat de good old zich Zon dag j-l. zoo schitterend naar het midden van de ranglijst gewerkt heeft. Dat zou wel eens heel anders hebben kunnen zijn, als H. F. C. Zondag verloren had. De wedstrijd van mor gen kan nu als een goede oefenpartij voor V.U.C. beschouwd worden. Aan de Rpan- jaarslaan bleef H. F. C. op 29 September met niet minder dan 62 in de meerderheid. Ook nu meenen we een kleine overwinning voor onze stadgenooten te mogen voorspel len. En nu de kansen van ED O. We zullen ook hier eefst even voor een zuivere vergelijking de cijfers afdrukken: gesp. gew. gel. verl. pt. v.-t. gem Z. F. C. 17 10 2 5 22 56—36 1.29 Blauw Wit 17 8 6 3 22 34—25 1,29 E. D. O. 16 7 4 5 18 40—34 1,13 Deze drie kampioenscandidaten komen morgen alle drie in het veld, waarvan twee tegen elkaar, namelijk Z. F. C. en E.D.O. Er bestaat in ons land ook voor dezen eindspurt een heel groote belangstelling, wegens den grooten omkeer, die er bij E. D. O. heeft plaats gehad; zooals onze lezers de vorige week in deze rubriek hebben gelezen, was zij eerst een ernstige degradatiecandidaat en nu opeens een even ernstige gegadigde voor den kampioenstitel. Voor onze stadge nooten is het eigdhlijk Jammer dat Blauw wit nog in den weg zit, want die kan, ais zij morgen in De Haag van H. V. V. wint, nog in puntental met ËD.O. gelijk komen, zoo dat dan een beslissingswedstrijd noodig zou zijn. Gelukkig voor EJD.O. is het echter, dat H. V. V. het den Amsterdammers ook zeker niet cadeau zal geven. We kunnen ons dus gevoegelijk alleen tot den strijd in Zaandam bepalen, Tjonge, wat zal die een spanning geven! Zoo ooit, dan geldt het hier: er op of er onder! Wint Z. F. C„ dan Is zij als Blauw Wit eventueel een puntje in D?n Haag laat zitten kampioen. Zegeviert daarente gen E. D. O., dan moet zij de volgende week nog slechts van Hermes-D.v.s. winnen om het begeerde resultaat te behalen. Wat zou dat een unicum in de Nederlandsche voet balwereld zijn. Vooruit, ED O., zet uw stoere schouders er nog een extra onder! Kom morgenavond met een overwinning uit Zaan dam terug! De namen der elf spelers, die moeten trachten een kampioenschap in Haarlem te krijgen, kan men elders in dit nummer vinden. Zand voort eindigt morgen haar seizoen met een uitwedstrijd tegen H. V. C. Dat kan een kalme wedstrijd worden. ED.O. 2 en R. C. H. 2 bekampen elkaar morgenochtend tien uur voor de reserve eerste klasse op het terrein aan Klever- HAARLEM—AD. O. Met het volgend gewijzigd elftal speelt Haarlem morgen tegen A. D. O.: Kaan, W. van Daalen, Huysmans, P. van Daalen, Bieshaar, Vreeken, B. Kammeijer, Oldenburg, Breeuwer, Ver waal, Van Polanen, Onkenhout ls verhindert. V. U. C.—H. F. C. H. F. C. zal Zondag met het volgende elf tal naar Den Haag trekken om V. U. C. te bekampen: Van der Togt, Van Baa?bank, Wamsteker, P. Jongeneel, Van der Lee. P. Jongeneel, De Ruyter, Reydan, Kooremans. Lamp, Van Pareeren. V.S.V.-EXCELSIOR. V-S.V. komt met invallers voor Wey Sr. en Heyermans Sr. als volgt uit: Van der Wint, v. d. Pieterman, v. d. Griendt, Heiligers, J. Wey, Demmers. Koning, De Koning, Wolf, Heyermans, Hillekamp. Z.F.C.E.D.O. Het E.D.O.-elftal speelt morgen in de vol gende opstelling: Van den Berg, Kuyl, Boeree, Perukel Sr., Dinkla, C. v.. d. Laan, Koene, Van der Hurk, Steffens, Perukel Jr., Oome. EJÏ.O. 2R.C.H. 2. De reserves van E.D.O. spelen morgen als volgt tegen R.CH. 2: De Kiefte, Zoet, Gerritse, Steffens. Zandstra, Pennaerts. C. de Waard, J. Koene, J. Oome, Hanzon, Breems. HILVERSUM H—STORMVOGELS IL Stormvogels komt met een vrij sterk team als volgt uit: De Waard, v. Gelder, v. d. Lugt, Veuger, Pronk, Heilig, Langbroek, Hoogerduin, Van Pel, Muller, De Waard. GRENSRECHTER NEDERLAND—ITALIê Als grensrechter voor den wedstrijd Neder landItalië op 6 April is door den K. N. V. B. aangewezen de heer Breethoff te Amsterdam HET ZWALUWEN - ELFTAL Doelman Halle heeft voor zijn plaats in het Zwaluwen-elftal bedankt. Thans zal De Boer (Ajax) het doel verdedigen, terwijl Van der Meer (V. U. C.) als reserve meegaat. NEDERLAND—DUITSCHLAND IN 1931 De „Sportkroniek" meldt, dat Duitsohland den K. N. V. B. heaft bericht, dat zij be reid is in het voorjaar van 1931 een wed strijd te komen spelen tegen Nederland. De datum wordt nog nader vastgesteld. De derde ronde voor den Stads Editiebeker heeft wederom de tradltioneele verrassingen opgeleverd. Schoten 2, dat nog steeds de beste kam pioenskansen van haar afdeeling heeft, werd op eigen terrein met niet minder dan o5 geslagen door I. V. O., een club die juist voor haar behoud als eerste klasser moet strijden. Niettemin is dit een fraai succes voor de ge- blokten, hetgeen niet na zal laten den nooai- gen moreelen steun te geven. Een tweede verrassing was de nederlaag, die de leiders uit de andere eerste klasse moesten lijden. Hillegom kon het thuis niet boiwerken tegen het enthousiaste D.I-0., zoo dat de roodwitte Haarlemmers zich na een spannenden strijd met 12 in de vierde ronde plaatsten. Ripperda won met 2-0 van Kennemers. ter wijl R. C. H. 3 aan den Middenweg Zeemeeu wen 2 met 30 uit de verdere bekercompetitie elimineerde. Hiermede is de laatste tweede klasser uit den strijd verdwenen. Voor de competitie hadden enkele belang rijke ontmoetingen plaats. Damiaten en Spaarnevogels gingen op den goeden weg voort en wisten de bezoekende Haarlem-elftallen, Haarlem 3 en Haarlem 3A met 40 en 42 te slaan. Haarlem 4 leverde een betere prestatie: zij won met 10 van H. F. C. 3, waardoor dc roodbroeken twee kostbare punten verover den. Het programma voor Zondag. Op het Haarlem- terrein zal het elftal van den Haarl. Voetbalbond een oefenwedstrijd spelen tegen Haarlem 2. Ongetwijfeld is dit voor de H. V. B.'ers een uitstekende oefening, hoewel we vermoeden dat de elf elkaar vreemde spelers zich tegen de vrij sterke N. V. B.'ers niet gemakkelijk staande kunnen houden. Voor de eerste klasse zijn geen wedstrijden vastgesteld, zoodat wij voor de lagere regio nen naar het onderstaande programma ver- 1 wijzen: Haarlem 2H. V. B -elftal (Haarlem terrein) 10 uur Voor de Competitie: n A: T. H. B. 2Schoten 2 A Bloemendaal 3R. C. H. 7 n B: V. O. G.Klnheim 2 Bloemendaal 4Schoten 3 Stormvogels 4D. I. O. 2 n C: E. H. S. 2—D. O. A. E. D .O, 5Haarlem 5 II D: R.C.H- 6Zandvoort 2 Haarlem 6—H.F.C. 9 HI A: I.V.O. 3R.C.H. 9 Stormvogels 5E.H.S. 3 Beverwijk 4Spaarndam 3 in B: Schoten 4Damiaten 3 Kennemers 6E. D. O. 6 Beverwijk 3V. S. V. 4 ra c: D. O. A. 2—D. S- K. Klnheim 4Spaarnevogels 3 Kennemers 4—D. W. O. 4 Spaarndam 3Stormvogels 6 m D: V.V.H. 2—D.W.O. 2 SpaarndamE. D. O. 7 Bennebroek 2Halfweg 2 Zandvoort 5Hlllinen 2 ni E: Zandvoort 4D. I. O. 3 D. W. O. 3Droste in F: Hillinen 3Halfweg 3 Hillegom 3—T. H. B. 5 Aid. A D. I. O.R. C. Ha H. F. C.Beverwijk E. D. O, aHaarlem a Aid. B: R. C. H. c—T. H. B. D. W. O.Bloemendaal b Zandvoort bHaarlem b HillegomE. D. O. b 10 uur 2 uur 10 uur 10 uur 12 uur 10 uur 10 uur 10 uur 10 uur 10 uur 12 uur .2 1 10 uur 10.30 uur 12 uur 10 uur 10 uur 10.30 uur 2 uur 10 uur 10 uu 12 uur 2 uur 12 uur 2 uur 10.30 uur 2 uur 10 uur 10 uur 10 uur 10 uur 10 uur 10 uur 10.30 uur RUGBY. M.T.S.—PHILIPS SPORT VEREENIGING. Zondag zal het rugbyteam van de Sport- afdeeling van het Corps van Leerlingen der M.T.S. een wedstrijd spelen tegen het vijf tiental der Philips Sport Vereeniging, een nog jong team, dat echter reeds blijk van groote activiteit heeft gegeven. De M.T.S.'ers zullen dan ook alle zeilen moeten bijzetten om een behoorlijk resultaat te behalen. Een spannende wedstrijd kan dus verwacht wor den. De wedstrijd wordt gespeeld op het oefen terrein van de B.V.C. ,31oemendaal" aan den Brederodeweg te Bloemendaal en begint om 2 uur. HOCKEY OVERZICHT. De afgeloopen Zondag bracht H.B.S. het tweede-klasserschap en verder teleurstellen de nederlagen van Bloemendaal I en n en M.H.C. I voor de tweede ronde om den Bloe- mendaal-beker. A.s. Zondag wordt de demi-finale om den Treslingbeker gespeeld en wel Utrecht H.B.S. Wat zal H.B.S, dat zich op uitstekende wijze geweerd heeft, nu presteeren tegen den sterksten tweede-klasser Utrecht? De H.B.S.- ploeg heeft momenteel een groot zelfver trouwen; zwakke plekken zijn er niet. Een voorhoede, die 65 doelpunten maakte in 14 wedstrijden, en een achterhoede, die er slechts 8 doorliet, zijn inderdaad mooie cijfers; we voorspellen dan ook Houtman c.s. een gelijk spel en dus een fraaie kans op den begeerden beker. Voor de Na-competitie speelt Bloemendaal 2 thuis een wedstrijd tegen T.O.G.O. 2 en zal ook wel weten te winnen. KORFBAL DE N.K.B.-WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Morgen zal Haarlem het maar eens in Am sterdam probeeren; Ready Tecka ls haar tegenstander. Het is voor de Haarlem-ploeg te hopen, dat het nu ditmaal geen teleur stelling wordt en er werkelijk gespeeld zal worden. Onze voorspelling is voor Haarlem intusschen niet heel optimistisch; zooveel weken rust is voor de spelers nu juist niet aangenaam. Animo zal aan het Leidsche Vaart-terrein S.V. ontvangen, dat momenteel onderaan staat. Een overwinning zou haar dus wel te pas komen. We gelooven echter niet, dat Animo de puntjes zal afstaan. De andere twaalftallen hebben vrijaf. Ad- vendo is door haar laatste overwinning on geslagen kampioen; het kan zich nu voor bereiden op de promotiewedstrijden. We wenschen haar van harte geluk. HET HJLB.-PROGRAMMA. Bekerontmoetingen. Van de eerste klassers komen er mo-gen vier In het veld. Haarlem Hl ontvangt Advendo n, dat ln de bekerwedstrijden een goed figuur slaat. Tegen Haarlem EU. mits dat volledg opkomt, zullen ze het niet gemakkelijk hebben. Toch geven we ze de beste kans. DJS.V. I, de kampioen, zal mét Zilver meeuwen n wel raad weten en na den wed strijd twee puntjes rijker zijn. Competitie-wedstrijden. Voor de tweede klasse ontvangt Ons Ge noegen S.S.H., dat vrij zeker met de overwin ning over het Noordzeekanaal terugkeert. Animo nT.H.B. I wordt een spannende ontmoeting. Een gelijk spel lijkt niet onwaar schijnlijk. Voor de derde klasse gaat Animo III naar K.V. m. We houden het op Animo. Voorwaarts nZilvermeeuwen Hl wordt oi. gewonnen door de Haarlemmers. WATERPOLO. ZIGNEA—THETIS (3—0). Donderdagavond speelde Zlgnea een vriend- schappelijken wedstrijd tegen Thetis in Stoop's Bad. De Zaansche dames kwamen met zes speelsters op, waarop Zlgnea een speelster liet uitvallen. De partijen stelden zich als volgt op: Zignea: H. van Abs. D. Witkamp. E. Bouwer. R. van Spaendonck, B. Venema, C. Kammeijer Thetis: y H. de Ruyter, J. Dijkman, J. Bakker. C. Stelling, I. de Vries, M. Stelling. Zïgnea is reeds dadelijk in den aanval, maar ln het begin niet zoo gelukkig met schieten. Mevrouw Venema krijgt den bal toege speeld; zij plaatst goed naar mej. Kammeijer, die inschiet (10). Even later maakt de laatste er uit een worsteling voor het doel 20 van. Met dezen stand breekt rust aan. Na de hervatting wordt ongeveer hetzelfde spel vertoond. Ook de voorhoede van Thetis, speciaal mej. De Ruyter, schiet eenige ma len .echter van te verren afstand. Eenige minuten voor tijd krijgt mevr. Venema den bal, dien zij hard inschiet (3—0). Met dezen stand komt het einde van dezen ln goede verstandhouding gespeelden wed strijd. Gedurende den geheelen wedstrijd was Zignea sterker; de dames van Thetis gaven echt goed partij, hoewel zij den geheelen winter wegens gebrek aan een overdekte zweminrichting niet gezwommen hadden. VELSEN. VEREENIGING TOT BESTRIJDING DER TUBERCULOSE. Donderdagavond vond ln het Consultatie bureau de algemeene ledenvergadering plaats van de Vereeniging tot bestrijding der Tu berculose. Uit het jaarverslag van den secretaris blijkt, dat de huisbezoeksters 4906 bezoeken aflegden, tegen 4519 in 1928. Totaal stonden 537 gezinnen onder contröle met 901 pa tiënten. Het ledental vermeerderde met 127 en be droeg op 31 December JJ. 941. Het aantal bezoeken aan het consultatie bureau steeg tot 1605; onderzocht werden 798 patiënten. De consulteerend-geneesheer hield 93 zittingen. Voor uitzending naar sa natoria werden 15 patiënten aangewezen. Op 1 Januari 1930 vertoefden nog 10 patiënten voor rekening der vereeniging in sanatoria. Dank zij de royale wijze waarop de ge- ipeente onze Vereeniging steunde, aldus het verslag, behoefde geen enkele patiënt zor.der hulp. Aan het Jaarverslag van den penning meester ontleenen wij het volgende: Ontvangen werd o.a. aan subsidie gemeen te Velsen 9100, subsidie Noord-Hollandsche Vereeniging 450, Rijkssubsidie 4127, Con tributie van leden 1730.75, Emmabloem- collecte 1306.87, bijdragen voor verpleging 261106. Totaal der ontvangsten 21383.85. Uitgegeven werd o.a. aan kosten huisbe zoek 4199.19, Kosten consultatiebureau 2508.53, Verplegingskosten 11250.65. Totaal der uitgaven f 20630.34. Saldo f 753.51 De balans wijst een eindsaldo aan van 13.339.31. Beide jaarverslagen werden goedgekeurd. E>e aftredende bestuursleden Mej. Kerbert en de h&eren Unger en Schuit werden her kozen. SANTTOORT. BESTURENBOND-AVOND. Donderdagavond vond in „De Weyman" de tweede feestavond plaats, georganiseerd door den Besturenbond „Eensgezindheid" voor zijn leden. Dezen keer werkten mede het fanfare korps „Wilhelmina". de zangvereeniglng „Vox Humana" en de Tumvereeniging „Santpoort" Voor dezen avond bestond buitengewoon groote belangstelling, over welk feit de waar nemend voorzitter van den Besturenbond zijn groote vreugde uitsprak, omdat hij ln deze groote opkomst zag een waardeering voor elkanders werk. een punt, dat een on derdeel uitmaakt van het programma van genoemden Bond. „Wilhelmina". onder leiding van Peter Wit, opende het programma. Daar we nog on langs een verslag gaven van een door deze muziekvereeniging gegeven concert, kunnen we ons ontheven achten van een meer gede tailleerde bespreking en volstaan met de ver zekering. dat „Wilhelmina" succes had. „Vox Humana", onder leiding van den waarnemend directeur den heer H. Joh. de Haas, bracht .Lentezang" van Roeske „Jonge Liefde" van P. v. d. Rovaart en „Ellen" van Olman ten gehoore. Er ontbraken eenige krachten op 't appèl, doch niettegenstaande dat mocht het ten gehoore gebrachte er zeker zijn. Alleen „Ellen" hoorden we wel eens be ter van „Vox". De gymnastiekvereniging liet alle afdee- lingen optreden. Daar de vereeniging zelve binnenkort een uitvoering geeft, was een soort bij programma ingestudeerd, dat uiter aard eenigszins vluchtig moest geschieden. Toch is er veel aardigs naar voren gebracht en hebben de aanwezigen een aardigen kijk op het werken van T. V. S. gekregen. Vooral de heeren- en damesoefeningen aan de brug en het dansje voor de meisjes hadden veel succes. „WTLHELMTNA". In de Jaarvergadering van ..Wilhelmina" werden de aftredende bestuursleden de heeren J. Groeneveld. J. Bruinooge en A. Schipper, resp. als voorzitter, penningmeester en com missaris herkozen. Besloten werd deel te nemen aan het na tionaal concours te Hoorn. HAAR! FMMERLIEDE HFT GFSCWFNK VOOR HET GOUVERNEMENTSGEBOUW. B. en W. stellen aan den gemeenteraad voor 200 beschikbaar te stellen voor een geschenk voor het nieuwe Gouvernements gebouw. Het is nog niet bekend of de gemeente met andere gemeenten zal samenwerken of een afzonder lijk geschenk zal aanbieden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regcL Sierlijk en degelijk. HET PLEIN. B en W. stellen thans voor een nieuwe rooilijn te bepalen voor bet Plein. Deze nieuwe rooilijn houdt ongeveer het midden tusschen de twee vroeger voorgestelde rooi lijnen aartegen in den raad bezwaren waren geopperd. SPEELTERREIN. B en W. stellen voor gelden beschikbaar te stellen voor het geschikt maken en het Inrichten van een terrein aan de School straat. voor het- geven van onderwijs in licha melijke opvoeding. GEMEENTER A AD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Haarlemm^rliede cn Snaarnwoude gehouden oo Dinsdag 4 Maart 1930 des voormiddags 10 uur. De agenda luidt: 1. Onderzoek geloofsbrief en installatie nieuw benoemd raadslid. 2. Ingekomen stukken. 3. Crediet voor aanschaffing leermiddelen R.-K. School te Haarlemmerliede. 4. Voorschotten aan besturen der Bijzon dere Scholen. 5. Voorstel tot het Inrichten van een tor- rein voor het leervak „lichamelijke oefenin gen". 6. Verweer tegen do rechtsvordering van Haariem ex art. 104 L. O. Wet. 7. Crediet voor aankoop van een treschenk voor het nieuwe Gouvernementsgebouw. 8. Eervol ontslag aan den gemeente-arts L. Melchior. 9. Voorstel inzake de rooilijn op het Plein te Halfweg. 10. Vaststelling kohier hondenbelasting 1930. 11. Vaststelling kohier bedrijfsbelasting 1930. HAARLEMMERMEER GRAANMARKT. Donderdag was de aanvoer op de graan- beurs te hoofddorp als volgt: tarwe (wit) f 925 a f 9.75; tarwe (rood> f 9 a f 9.50; rogge f 6 75 a f 7.25: haver f 5.75 a f 6.25; gerst chevalier f 7 a f 7.50; duiveboonen f 14 a f 15; paardeboonen f 9 a f 5.50; schokkers f 13 a f 15; groene erwten f 9 50 a f 10; kar- wij f 33 a f 35; geel mosterd f 20 a f 22: blauwmaanzaad f 33 a f 35: kanariezaad f 16.50 a f 17.50. Alles per 100 K.G. BOEREN- EN TUINDERSBOND. Vanwege den Chr. Boeren- en Tuinders- bond zal od Dinsdag 4 Maart a.s. in het Boaz- lokaal te Hoofddorp een vergadering worden gehouden, in welke bijeenkomst voor de afdeeling hoopt op te treden de heer R. Sie- mons, vertegenwoordiger van den Ned. Chr. Landarbeldersbond met het onderwerp: Ar beidsduur en bedrijfsorganisatie. PREMIFKEURTNG VAN HENGSTEN. Donderdag had op het Marktplein te Hoofd doro de premiekeuring van hengsten plaats: Type landbonwtuig- en trekpaard: Opge komen 9 hengsten. Een premie van f 200 werd toevekend aan Derenus fox Terenus), vader Wilfried, moe der Eealité, eig. D. van Wierlngen te Abbe- nes en Griedel. vader Friedcl. moeder Zelly I, eig. D. van Wleringen te Abbenes. Een premie van f 100 aan: Hadorus, va der Ebert, moeder Dien. eig. J. M. Knoop te Nieuw-Vennep: Gill, vader Selador, moeder Ibane, eig. A. Buurman-Meekhof. Amsterdam en Heemstede en Obelt. vader Ellenberg, moe der Hemara, eig. G. L. Warnaer Gzn. te Dirksland. Trekpaarden: Opgekomen 7 hengsten. Een premie van f 100 werd toegekend aan: Farfax d'Ahea, vader Fair. moeder Elodle d'Hulst, eig. L. Kranenburg te Abbenes; Gre- lon, vader Avenlr de lBcluse. moeder Marie, eig. G. den Dekker te Hoofddorp en Brennls vader Wilson, moeder Blisse, eig. C. van Leer dam te Hoofddorp. Een invoerpremie van f 400 werd toege kend aan: Castor van Zuylen, eig. Antooa de Schutter te Heiningen. VOOR DE BLOEMBOLLENTEELT. Nabij de Cruquius wordt een groote opper vlakte grond geschikt gemaakt voor de bloem Doilenteelt. Wijl voor dit doel het land tot op een zekere diepte moest worden afgegraven en de eige naar aan den uitkomenden grond een be stemming moest geven, werd hiervoor een prachtige oplossing gevonden door dezen grond te laten brengen nabij de nleuwge- maakte brug in den Soierlngweg tot dem ping van den Kruistocht. HEEMSTEDE. Getrouwd: J. J. Boot en W. Tromp, P. J. de Groot en M. J. Hlrs. Bevallen: E. Korporaal—Mourik d. A. C. Peperkoorn—Burger d. D. W. van Wijk— Sabrowski d. Overleden: M. I. Luiten echtgen. J. Kink- houwers, 81 J-, H. L. G. Hospes, 5 m., M. A. H. Dirks, 8 j.,1 ongehuwd. HAART FMM^RT TFDE FN <PA A^NWO'rpEJ. Overleden- Martha Helena'Franzlske Wes- kamp, oud 75 jaren. H A ART FMMFR M'VR Bevallen- P. van der Pol -Sm't. dochter: N. Z. von Strfenv. d. Lindo. zoon: H. Bak ker—v. d Berg. zoon: B J. Langhout—Floris dochter: J. Kemovan der Pol dochter: J. Th. de RullteWortman. dochter; J. M. Teeuwen—Zoutman zoon: J. H. Nijssen— Hart. dochter; A. M. VesterSchr^mn. d. Ondertrouwd: W Kaars en E. Winzclaar, J. P. Tienstra en C. G. L. Janssen P. Klein en G. Tolenaars. P. Hoogland en M. Bart. II. A. A. van der Houven en H. P. van de Pa- verd. Gehuwd: F. A. Dol en G. Baak; L. Witte en J. van der Groef. Overleden; Trijntje Olij, 63 J., echt. van J. van dei Meer.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 21