BUITENLAND ONRUST IN SPANJE. GENT VLAAMSCH. Een conflict tusschen den Koning en Berenguer. SCHILDERWERK AGENDA HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 4 MAART 1930 TWEEDE BLAD De toestand ernstig. Waar vele generaties voor gestreden hebben. Geen oplossing van het taal- en volksvraagstuk in België. (Van onzen correspondent). Sanchez Guerra's rede. De aanvallen op Alphonso. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De politieke toestand in Spanje is in een critiek stadium gekomen, doordat naar het schijnt verschil van meening is ont staan tusschen den koning en den minister president naar aanleiding van de laatste re- publikeinsche demonstraties betreffende her stel van een grondwettelijke orde ln Spanje. Terwijl Berenguer van meening is, dat men de politieke propaganda zekere vrijheden moet laten en langzaam maar zeker most overgaan tot verkiezingen, schijnen de ko ning en zijn aanhangers een krachtige on derdrukking te wenschen van alle anti-mo- narchistiscne propaganda. Aangezien Be renguer en zijn regeering uitgesproken te genstanders zijn van iedere dictatuut, schijnt hiermede de crisis te zijn uitgebroken. Er gaan geruchten, volgens welke Beren guer zijn ontslag aan den koning zou heb- be verzocht en dat deze generaal Martinez Anido opdracht zou hebben gegeven om te zamen met den militairen gouverneur van Barcelona, generaal Barrera en den vroege- ren gouverneur van Barcelona, generaal Mi- lano del Bosch de dictatuur te herstellen op energieke basis. Deze geruchten worden tot op zekere hoogte bevestigd door het feit, dat Martinez Anido voor enkele dagen met den koning een langdurig privaat onderhoud heeft gehad en door het onderhoud dat hij in Barcelona heeft gehad met de bovenge noemde generaals. Sanchez Guerra hield verleden week een rede, die wel de aanleiding genoemd mag worden van deze nieuwe, diepe ontstemming. Guerra heeft zich niet ontzien om den koning ten scherpste aan te vallen. Openlijk sprak hij zich tegen de regeering van Al phonso uit en in onverbloemde termen he kelde hij het beleid van den vorst. Het gevolg van die rede is geweest, dat Alphonso groot ongenoegen heeft gekregen met zijn eersten minister Berenguer, die geen maatregelen had getroffen die Guerra het spreken zouden hebben belet. Het is wel zeker, dat Guerra op het psy chologisch juiste oogenblik zijn rede heeft uitgesproken. Hij is de vertolker geworden van de opinie van een groot deel van het volk, op het moment dat dit volk naar expan sie zocht, naar een veiligheidsklep, waardoor het zijn geprikkeld gemoed kon luchten. De reactie op Guerra's rede is dan ook hevig. In verschillende groote Spaansche steden bra ken oproeren uit en thans wordt uit Valencia gemeldt dat daar gisteren een algemeene staking van 24 uur geproclameerd werd die bedoeld was als een sympathiebetuiging met de stakers te Sagunto. De regeering heeft verstrekkende maatregelen genomen om eventueele ongeregeldheden tegen te gaan. Het begint er nu werkelijk ernstig uit te zien. Klaarblijkelijk wordt het hoog tijd dat Alphonso de bakens verzet en toegeefelijk- heid gaat toonen. De geschiedenis kan hem leeren (via de revoluties in de Obiographieën der koningen) wat 't lot is van een vorst die zijn tijd niet begrijpt.! L. A. Over sanctie-maatregelen tegen Staten. In de juristencommissie te Genève is een interessante discussie gehouden over ar tikel 16 van het Volkenbondsverdrag, dat betrekking heeft op de sanctie-maatregelen tegen de staten, die het Volkenbondsverdrag schenden, aldus de Telegraaf. De Zweedsche jurist Unden nam daarbij het standpunt in, dat in September nog door Denemarken werd gedeeld, als zouden ver boden oorlogen thans in twee categorieën verdeeld moeten worden. In de eerste plaats, d.e. welke thans reeds door het Volkenbonds verdrag zijn verboden en waarop, zooals be kend, de sancties van art. 16 van toepassing zijn en die, welke verboden zullen worden door de aanpassing van Volkenbonds- aan Keliogg-pact. Op deze categorie zouden vol gens Unden de sanctiemaatregelen van art. 1G niet van toepassing moeten zijn. De commissie nam verder den definitie ven tekst aan van art. 15 par. 6, 7. Deze tekst luidt nu: „Wanneer het rapport van den Raad met algemeene stemmen, die der belanghebben den niet medegeteld, wordt aangenomen, verbinden de leden van den Bond zich, zich naar de conclusies van het rapport te zullen gedragen. Indien de aanbevelingen van den Raad niet worden nageleefd, zal deze maat regelen nemen om deze naleving te verzeke ren. In geval in den Raad geen eenstemmig heid wordt bereikt, moet de Raad. volgens de procedure, die onder de gegeven omstan digheden het meest geschikt lijkt, aanbeve lingen tot belde partijen richten en de Raad kan op eigen gezag of wanneer een der par tijen er om vraagt, advies bij het Haagsche Hof indienen over met het geschil samen hangende rechtskwesties. Voor een dergelijk besluit zal geen eenstemmigheid van den Raad noodig zijn." Jhandi's ultimatum. Uit New-Delhi wordt gemeld, dat Gandhi, de leider der Indische nationalisten, door een bijzonderen koerier een ultimatum heeft doen ter hand stellen aan Lord Irwin, den Britschen Onderkoning van Indië, waarin inwilliging wordt gevraagd van de eischen der nationalisten binnen den tijd van acht dagen. De maatregelen, die de Indische nationa listen denken te nemen ingeval him eischen worden afgewezen, zijn bekend en bestaan oa. uit het z.g. opzeggen der burgerlijke ge hoorzaamheid. In het ultimatum wordt ech ter niet gezegd welke van de reeds gepu bliceerde maatregelen de nationalisten zul len uitvoeren zoodat Gandhi daaromtrent de beslissing houdt. Echter kan verwacht wor den, dat de actie zal worden ingezet met het boycotten van Britsche ambtenaren, het wei geren van belastingbetalen en vooral het breken van 't regeer in gszoutmonopolie en 't weigeren van de betaling van accijns op het zout. Te New-Delhi is een uit 29 personen be staande commissie, samengesteld uit verte genwoordigers van alle nationalistische par tijen, gevormd, die zal overwegen op welke wijze Indië het snelst den Dominion-Status kan bereiken. De commissie zal voor de eer ste maal op 29 Maart a.s. te New-Delhi bij eenkomen en daar waarschijnlijk den om vang krijgen van een conferentie van alle deelnemende partijen. Borah over de Vloot conferentie Senator Borah heeft zich blijkens een Reuter-bericht over de vlootconferentie uit gelaten. Betreffende Brittannië verklaarde hij, dat het er zich op moet voorbereiden de heerschappij ter zee te laten varen. Hoewel hij zich niet wenschte aan te matigen wen ken te geven nopens de groote vlootconfe rentie, betoogde Borah toch dat het zeer heilzaam zou zijn. als deze conferenties vol komen en volstrekt in het openbaar werden gehouden. In weerwil van den Volkenbond, Locarno en van alle denkbare middelen tot arbitrage en een vreadzame regeling van ge schillen, manoeuvreerde en vocht men nog steeds om voordeelen, als ware er een groote verzameling elkaar onvriendschappelijk ge zinde volken, vrij van alle geloften en vredesverpllchtingen. De rede van Borah werd voor de radio ge houden. Zijn uitgangspunt was dat de wereld sterker bewapend Ls dan in 1914 en dat door dezen stand van zaken noodzakelijkerwijs dezelfde achterdocht, onrust en vertwijfe ling werden geschapen. Dat scheen thans de positie op de Londensche conferentie te zijn. Allen zijn, aldus Borah, zoo goed gewapend dat allen achterdochtig zijn. Besprekingen ttisschen Amerika en Japan. Van bevoegde zijde wordt gemeld dat de berichten over nieuwe Amerikaansche voor stellen, ter vlootconferentie aan Japan ge daan, overdreven zijn. De beide delegaties hebben de besprekingen hervat en zijn bezig mogelijke wegen te verkennen om een eind te maken aan een impasse, maar er zijn geen nieuwe en officieele voorstellen gewisseld. Ten einde te voorkomen dat de nationalis tische gevoelens worden geprikkeld, wordt strikte geheimhouding betracht ten aanzien der geopperde denkbeelden. Zelfs het Japan- sche departement van buitenlandsche zaken is er tot dusver niet van in kennis gesteld. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. VRAAGT VuOR UW BINNEN- EN BUITEN FIRMA J. HEYDANUS Zn KONINGSTRAAT 25 PARKLAAN 60 ró Tel. 11361 van 8—12 en IV*—5. Zaterd. 8—1 Heden: DINSDAG 4 MAART Stadsschouwburg. Het SchouwtooneeH. „Elias weet het beter". 8 uur. Gem. Concertzaal Gem. Orgelconcert. Mevr. A. Noordewier-Reddlngius, zang. 8 uur. Het Blauwe Kruis. Oude Groenmarkt. Bij bellezing K. Rozendal. „Satans Speelgoed" 8 uur. Palace. ..Een huwelijk uit wraak". Tooneel: Marga Graf. 8.15 uur. Luxor Theater. „Het Schandaalproces". Tooneel: De Robinetto's en Professor X. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De Maangodin". Too neel: Kremo en Karlino. 7 en 9.15 uur. Standaard Theater. „De laatste opstand der Comanchen" en „Madame Parvenu". Too neel: Henri le Dent. 8-15 uur. WOENSDAG 5 MAART Stadsschouwburg. Kuban Kozakkenkoor 8 uur. Schouwburg Jansweg. Ver. van Spiritisten „Harmonia". Spiitistische film „De Terug keer van Peter Grimm" 8.15 uur. Gem. Concertzaal. Ledenconcert H. O. V. o. 1. v. Ed. van Beinum. 8 15 uur. Wijkgebouw Ged. Oude Gracht 79. Bijbel lezing K. Rozendal. „Een openbaring van genade". 8 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en 's avonds. Statenzaal. Prinsenhof. Gemeenteraad. 1.30 en zoo noodig 8 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. BINNENLAND TWEE PSYCHOPATEN OPGEPAKT. VERDACHT VAN VERSCHILLENDE DIEFSTALLEN. De heer S. uit Oegstgeest, bij wien dezer dagen was ingebroken, zag naar de N. R. Ct. meldt, op het station Leiden iemand, die in het bezit- was van een koffer, dien de heer S. als zijn eigendom herkende. Hij waar schuwde de politie, die den man aanhield toen hij 's middags den koffer, dien hij aan het station Den Haag in bewaring had gege ven wilde komen afhalen. Het bleek te zijn de 26-jarige N. H. L., afkomstig uit Deventer, die tijdens zijn verblijf in het psychopaten - asyl te Leiden heeft weten te ontsnappen en destijds toevlucht had gezocht ln *n lantaarn op de spoor baan, waar de brandweer hem met waterstralen had weggespoten. Hij is toen naar de gevangenis overgebracht, waaruit hij onlangs Ls ontslagen. Sindsdien zijn er te Oegstgeest, Warmond. Sassenheim en elders talrijke diefstallen gepleegd, waarvan de thans aangehoudene wordt verdacht. Twee man in Rotterdam gearresteerd. Zaterdagmiddag is, zoo schrijft het Hbld. bij de politie Meermanstraat te Rotterdam een paardenslager aangifte komen doen, dat in zijn winkel twee mannen waren gekomen die een paard te koop aanboden. Dit kwam den slager verdacht voor en daarom Is hij met de beide mannen en het paard naar het politiebureau gegaan. De dienstdoende inspecteur heeft de mannen een voor een aan een grondig ver hoor onderworpen en de eerste erkende al spoedig, dat hij met nog twee andere man nen eenigen tijd geleden uit het psychopa- ten-asyl te Leiden was ontvlucht. Gezamen lijk zijn zij toen naar Amsterdam gegaan. Een van hen is in de hoofdstad achtergeble ven en de twee anderen zijn naar Antwerpen gegaan, waar wederom een achterbleef, zoo dat de thans aangehoudene alleen naar Rot terdam is getrokken. In de Maasstad heeft hij den man ont moet men wien bij nu is aangehouden. Toen deze man werd verboord, verklaarde hij te zijn een zekere Jansen uit Roermond. Maar omdat bleek, dat de straat, welke hij opgaf, niet bestond, werd zijn verklaring in twijfel getrokken. Op grond van het feit, dat de man tatoueeringen droeg, bleek, bij 't nagaan van signalementen, dat men te doen had met iemand, die in Septemmber van het vorig Jaar uit de rijkswerkinrichting te Veenhuizen was ontsnapt. Bij zijn aanhou ding had de man scherpe patronen bij zich en zijn pistool had hij in bewaring gegeven aan den anderen arrestant. Omtrent het paard, dat zij te koop aanbo den bleek, dat zij dit met den wagen uit een schuur te RIjsoord hadden weggenomen. De wagen is op hun aanwijzingen aan den Char- lolschen Lagedljk teruggevonden. De arrestanten waren tevens nog in het bezit van een flets waarop de plaatsnaam Dubbeldam stond. Het. bleek, dat dit rijwiel gestolen was en zij erkenden tenslotte dit te hebben weggenomen tijdens een brandje onder Zwljudrecht met nog een ander rijwiel toen er vele rijwielen onbeheerd langs den weg stonden van menschen. die naar den brand keken. Een van deze rijwielen hebben zij in de schuur te Rijsoord, waar zij het paard en den wagen hebben gestolen, achter gelaten; het andere rijwiel hadden zij mee genomen. De beide mannen zijn ter beschikking ge steld van den burgemeester te Ridderkerk, onder welke gemeente Rijsoord valt en bo vendien staan zij gesignaleerd door den bur gemeester van Weesperkarspel ter zake van diefstal van goederen. De verpleegde uit het psychopaten-asyl had bij zijn aanhouding de gestichtskleeding nog aan. HET TWEEDE JAARBEURS GEBOUW. OPENING DOOR DE KONINGIN. UTRECHT, 3 Maart (V.D.) Naar wij vernemen zal de Koningin zich Dinsdag 11 Maart naar Utrecht begeven, teneinde net nieuwe tweede gedeelte van het Jaarbeurs gebouw te openen. De koningin zal tevens een bezoek brengen aan het nieuwe Diacones- senhuis. 6500— TE AMSTERDAM VERDUISTERD. Door een ambtenaar van de Gem. Ar beidsbeurs. Op de Gemeentelijke Arbeidsbeurs te Am sterdam heeft zich een opzienbarende ver duistering voorgedaan, schrijft de Tel. Dezer dagen, bij het nagaan van de boeken, werd ontdekt, dat sommige posten niet in over eenstemming konden zijn met de werkelijk heid. Het bleek, dat telkenmale kleine be dragen niet verantwoord waren. In totaal werd een tekort ontdekt van ongeveer f 6500. De ambtenaar, die met het beheeren van deze gelden belast was, verdween plotseling, zoodat het vermoeden voor de hand ligt, dat hij zich de bewuste gelden heeft toegeëigend. Deze gelden waren bestemd voor de werk verschaffing van werkloozen in Overijsel. Het bedrag werd in gedeelten en zelfs ln klei ne gedeelten verduisterd. Telkenmale werden sommetjes van eenige tientallen guldens verduisterd. Maanden achtereen moet de ontrouwe ambtenaar zich aan deze gemeen telijke gelden bezondigd hebben. De zaak kwam bij de Centrale Recherche terecht. Men ontdekte, dat de man, die reeds een groot gedeelte van het geld moet hebben uitgegeven, de wijk had genomen naar Parijs. Verwacht wordt, dat hij spoedig in handen der politie zal vallen. Echtgenoote: .Ach Henk, wees niet boos op de kleine snoes, en ik wil graag een nieuwe voorjaarshoed hebben. .(London Opinion), Het eerste artikel van het wetsvoorstel der BelgLsche regeering. houdende het principe der vernederlandsching van Gent is aange nomen met een meerderheid, als maar zelden, en alleen in de groote oogenbllkken van het parlementaire leven bereikt wordt: honderd vijf en vijftig stemmen voor, tien tegen, zes onthoudingen, terwijl achttien leden afwezig waren. Minister Jaspar heeft niet de unanimiteit gekregen, waarom hij smeekte, maar prac- tisch gesproken ls het resultaat er toch niet ver van af. Het is aardig om artikel 1. van heden af een historische tekst, in zijn officieele formu leering hier te citeeren: ..Te rekenen van het academisch jaar 1930—1931 wordt het onderwijs aan de universiteit van Gent in het Neder- landsch gegeven. Het Nederlandsch is de bestuurstaal van de universiteit". Men moet er zich dus even goed in den ken: om dezen wettekst te verkrijgen heb ben vele generaties achtereen, gedurende bijna honderd jaren, met alle beschikbare middelen gestreden. Vele idealistische man nen hebben in dien strijd hun beste krachten verbruikt; htm gezondheid en hun carrière geofferd. En er zullen in Vlaanderen vele ouderen zijn die hun oogen en ooren niet gelooven zullen wanneer zij lezen en hooren dat hun oude ideaal thans werkelijkheid is geworden en dat de formule „Gent-Nederlandsch" bij na honderd zestig van de honderd negentig stemmen der Kamer op zich kon vereenigen. Terecht zeide dr. Van Cauwelaert: dit ls een gelukkige dag in mijn leven. Tot op het laatste oogenblik hebben de Walen gesputterd. En hun Waalsch senti ment bleek sterker te zijn dan de partij- tucht: want tal van Waalsche socialisten stemden, ondanks het partij-accoord en on danks het voorbeeld van hun leider Jules Destrée, tegen. Tegen stemden: zes socialisten, vier libe ralen, terwijl vier socialisten en twee libe ralen zich onthielden. Bij de behandeling der artikelen twee en drie kwam de kwestie der z.g. technische scholen ter sprake. De fronters wilden die dadelijk naar Luik overbrengen. Zij werden echter niet gesteund door de Katholieken. Niet om principieele. doch om practische redenen. Luik zal pas over een jaar of drie in staat zijn, door uitbreiding der localitelten en van het corps hoogleeraren, om ongeveer vijfhonderd studenten meer te ontvangen. Men kan dus nu rekenen dat over vijf jaar de vernederlandsching van Gent tot in alle de tails voltrokken zal zijn. Op het oogenblik kunnen allen, die hun DE AALSMEERSCHE BLOEMEN TENTOONSTELLING. KONINKLIJKE BELANGSTELLING De groote Aalsmeersche Bloemententoon stelling mag zich ln een enorme belangstel ling verheugen. Zoo schonk de Koningin een gouden medaille, terwijl van de Koningin- Moeder een zilveren medaille werd ontvangen Reeds meer dan 170 eere-prijzen en medail les werden tot heden toegezegd. Reeds is in de pers mededeeling gedaan, dat het Prins Hendrik behaagd heeft het beschermheer schap der tentoonstelling te aanvaarden. Het eere-voorzitterschap van het Eere- Comité is aangenomen door den Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, door den Minister van Buiten landsche Zaken, door den Commissaris der Koningin in de Provincie Noord-Holland, als mede door de gezanten van Zweden, Zwit serland, Oostenrijk, Spanje, België, Dene marken. Duitschland, Hongarije en Tsjecho- Slowaklje. Bovendien heeft een zestigtal hooge auto riteiten uit binnen- en buitenland zich be reid verklaard zitting in 't Eere-Comité te nemen. In de jury zullen 19 nationaliteiten vertegenwoordigd zijn. De Koninklijke Luchtvaart Maatschappij, die met een eigen stand uitkomt, zal rond vluchten organiseeren boven Amsterdam en Aalsmeer. Plaatsbewijzen kunnen op de ten toonstelling worden genomen. Een speciale autodienst onderhoudt de verbinding tus schen de tentoonstelling en de vlieghs/en Schiphol. VERKOOP BOUWTERREIN. Behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten stellen B. en W. den Raad voor hen te machtigen aan de N.V. Handelsvennoot schap v.h. P. J. Voorneveld, alhier, tegen den prijs van f 15 per M2. in koop af te staan, een perceel bouwterrein gelegen aan de west zijde van de Van der Meerstraat, groote on geveer 275 M2. Behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten stellen B. en W. den Raad voor. hen te machtigen aan C. J. A. Molenaars, alhier, togen den prijs van f 15 per M2. in koop af te staan een terrein aan de Ojdjde van de Brakenburghstraat groot onveer 674 M2.. zulks met de bestemming om op dien grond te bouwen vier beneden- en bovenwoningen met één bergplaats. Behoudens goedkeuring van Gedemiteerde Staten stellen B. en W. den Raad voor hen te machtigen aan P. de Beurs alhier, tegen den prils van f 16 per M2. in kooo af te staan een Derceel bouwbond, gelegen aan de Westzijde van d«n Rijksstraatweg alhier, groot ongeveer 185 M2. Behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten stellen B- en W. den Raad voor. hen te machtigen aan het bestuur der N. V. Zuivelinrichting ,,De Nieuwe Melkweg" te Heemstede, tegen den prijs van f 14 per M2. in koop af te staan een terrein, gelegen studies in het Franscb begonnen zijn. die ln het Fransch beëindigen. Maar allen die in October 1930 nieuw ingeschreven worden kunr.en uitsluitend in het Nederlandsch re gelmatig en officieel onderricht ontvangen, examens doen en promoveeren. Alle bijverschijnselen, alle onderkwesties zijn niet van groot belang, naast het prin cipe. Gent kan een Nederlandsch cultuurcen trum worden. En geen moeite en opoffering mag gespaard worden om het tot een actieve kracht voor ons geestelijk leven te maken. Dat gaat niet in eens. Daar zullen jaren voor noodig zijn. Maar de wil ls er om van Gent een model-inrichting te maken, om te zorgen, dat het Nederlandsch ln geen enkel opzicht voor het Fransch behoeft onder te doen. Men hoort van Vlaamsche zijde dan ook geen uitdagende overwinningskreten. Met. waardige voldoening heeft men de beslissing vernomen: maar men heeft zich tezelfder tijd cr rekenschap van gegeven, dat nu het moeilijkste werk nog komt: nl. het Neder- landsche Gent opbouwen tot een hoogeschool op Europeesch peil. Anderzijds dragen do franskiljons de defi nitieve ncderlaae met kalmte. Het was im mers onvermijdelijk geworden Maar in die kringen heerscht ongerustheid. Want men voelt er heel goed dat dit geen einde is. De vernederlandsching van de Gentsche hoogeschool is geen oplossing van het taai en volksvraagstuk in België. Het is een be langrijke mijlpaal in de ontwikkeling der Vlaamsche beweging, maar die beweging gaat door. Nu reeds zeide dr. Van Cauwelaert: „thans gaan wij Brussel veroveren". En dr. Vos viel hem bij. In één opzicht is het doel der regeering dus niet bereikt. Zij heeft, gelijk zij wenschte on der den drang der meerderheid, recht gedaan aan den positieven eisch van het Vlaamsche volk: maar zij heeft niet verkregen: de Taaiorde. Het eenige wat van dit oogenblik af veranderd ls, ls het terrein van den strijd. Terwl.il Vlaanderen met spoed naar een taai-eenheid snelt, wordt Wallonië met twee taligheid bedreigd. Vlaanderen heeft de kroon van het martelaarschap waarmede de vroegere, romantische flaminganten zoo graag goochelden, afgestaan aan de Waal sche extremisten, die niet minder romantisch zijn! En zoo houdt België tot in lengte van da gen zijn taalstrijd, ook nl heeft die een gansch ander aspect gekregen. Alleen dit jubeljaar zal men allicht een rustigen tijd, een soort linguïstischen gods vrede beleven. Dat ls ten minste iets bereikt. J. GRESHOFF, aan de Oostzijde van de Marnixstraat, hoek Eikenstraat, groot ongeveer 456 M2., zulks met de bestemming om op dien grond te bouwen een zuivelinrichting met twee bo venwoningen en een garage. TONEVO. Op Zaterdag 8 Maart houdt de tooneel- vereenigfng TONEVO haar jaarlijksch bal- masqué, ditmaal in den Schouwburg Jans weg. In de zaal zullen twee orkesten aan wezig zijn. Er zijn veel en mooie prijzen uitgeloofd. De volgende tooneelvoorstelling heeft plaats op Woensdag 9 April in den Schouw burg Jansweg. In studie is genomen; „Een, die niet geteld wordt", tooneelspel in drie bedrijven door Joh. van Eekelen en Jan Gros- feld. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. MARKTNIEUWS BEVERWIJK. Op de op 3 Maart alhier gehouden groen- tenmarkt waren aangevoerd en verkocht: Koolrapen per zak f 125. Wortelen per KG. 35 cent. Bieten per zak f 2. Aardappelen klei per KG. 35 ct. Idem zand per KG 5 ct. Spruitjes per KG. 8—25 ct. Borenkool per bak 25—45 ct. Roode kool per 100 f 3—f 8. •Savoye kool per 100 f 6f 9. Uien per KG. 4—6 ct. Prei, per bos 8—15 ct. Rabarber, per 100 bos f 8—f 20. Pieterselie per bos 46 ct. Selderie per bos 47 ct. Appelen per kilo 2030 cent. Peren, per kilo 10—14 ct. Lof per kilo 11—18 ct,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5