Scheepvaartberichten UIT DE OMSTREKEN SPORT EN SPEL BURGERLIJKE STAND RADIO-PROGRAMMA De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf Ter bespoediging ei HAARLEM'S DAGBLAD WAT GAAT DE GEMEENTE MET HET BRONGEBOUW DOEN? De verbouwing van bet Raadhuis. EEN NIEUW GEBOUW VOOR OPENBARE WERKEN. In ons vorig nummer deelden wij merle, dat B. en W. aan den raad voorstellen, om met de Maatschappij tot exploitatie van staalwater- bronnen een overeenkomst te sluiten inzake het eigendomsrecht van het Brongebouw. Zooals men weet staan de gebouwen in het Frederikspark op erfpachtsgrond van de gemeente. De gemeente Haarlem zal nu 65000 aan de maatschappij geven en dan het eigendomsrecht verkrijgen van het Bron- gebouw en Drinkhui. Het staat nog niet vast wat de gemeente met het Brongebouw en den Brontuin gaat doen. Indertijd is in den raad de mogelijk heid ter sprake gebracht om het als volks park te exploiteeren. De tuin zou dan uit stekend geschikt zijn voor openluchtconcer ten, meetings, enz. De tuin zoowel als het gebouw verkeeren in eenigszins verwaarloos den toestand, zoodat het wel noodig zal zijn een grondige restauratie uit te voeren. Voorlooplg zal daarvan evenwel nog niets komen. B. en W. hebben eerst andere plan nen met het Brongebouw. In hun voorstel aan den raad zeggen B. en W. dat het Bron- gebouw gebruikt kan worden voor een tijde lijke hulsvesting van gemeentcbureaux als het raadhuis verbouwd zal worden en als een nieuw gebouw voor Openbare Werken wordt gezet. Wat de verbouwing van het raadhuis be treft, weten onze lezers, dat het huizen complex tusschen de Pandpoort, de Koning straat en de Jacobijnestraat door de gemeen te aangekocht is om op den vrijgekomen grond een nieuwen vleugel van het stadhuis te zet ten. Daar zal evenwel ook nog niet dadelijk aan begonnen worden. Eenige maanden ge leden is nog een winkelhuis in de Koningstraat voor een jaar verhuurd- Bovendien bestaan er zijn wij wel ingelicht nog geen defi nitieve bouwplannen voor de verbouwing van het raadhuis. Met het ontwerpen zal natuurlijk ook wel eenige tijd gemoeid zijn. Bovendien zullen de stadhuisambtenaren nog niet dadelijk in het Brongebouw terecht kunnen. De heer Kos, die het gebouw pachtte van de Staalwaterbronnen, heeft eenigen tijd voor de ontruiming noodig. Ook bestaat er nog een uitgewerkt plan voor een nieuw ge bouw voor Openbare Werken. Alleen staat vast, dat het thans uitgewoonde gebouw zoo spoedig mogelijk door een nieuw vervangen moet worden, temeer omdat het veel te klein wordt. Blijkbaar Is het de bedoeling om het nieuwe gebouw weer in de Jacobijnestraat te zetten, anders zou men geen tijdelijk on derdak behoeven te zoeken. Het is de vraag of de grond van het tegenwoordige gebouw van Openbare Werken voldoende groot is voor een nieuw en grooter gebouw. Niet on mogelijk is, dat het aangrenzende gebouw voor Zuigelingenzorg daarvoor zal moeten worden opgeofferd. ENGLISH ASSOCIATION. Vrijdag 7 Maart zal de heer Clive Carey in hotel Lion d'Or voor de English Asso ciation een voordracht houden over Iersche volksliederen. NED. TOERISTENVERBOND „NATURA". in het gebouw van den Haarl. Kegelbond heeft de afdeeling Haarlem van bovenge noemde vereeniging Zaterdagavond haar eerste jaarfeest gevierd. De voorzitter, de heer Chr. Hensen, die den avond opende, wees er in het kort op, dat het ledental in dit eerste jaar reeds tot 300 was gestegen. Hij sprak zijn voldoening uit over de groote opkomst, hetgeen wel te danken zal zijn aan de Jazzband „Harree" uit Amsterdam, die haar welwillende medewerking had toegezegd cn die reeds meermalen in Haarlem voor verschillende vereeniglngen is opgetreden. Dit gezelschap weet de aanwezigen den gehee- len avond bezig te houden op een manier die steeds de lachspieren in beweging brengt. Als openingsnummer stond op het programma een muzikaal nummer, uitgevoerd door zeven heeren, waarmee zij een uitbundig applaus oogstten. Dat zij ook uitstekende beoefenaars van de cabaretkunstwaren, kwam uit in eeni ge geestig gespeelde nummers. Ook de vier dames met de voordracht „Onze Meisjes en Kwezelke" mochten veel bijval oogsten. Mr. Morlr.o liet met zijn goocheltoeren de aan wezigen verbaasd staan door zijn behendig heid. Een woord van lof komt ook toe aan den humoristischen pianist, die den geheelen avond een zware taak had. Een gezellig bal besloot dezen geslaagden avond. R. K. VOLKSBOND. Donderdag 6 Maart wordt een vergadering gehouden van den R. K. Volksbond ter in stallatie van den nieuwen geestelijken advi seur rector Timp. Op die vergadering zal de heer Schalkwijk een lezing houden over „de majesteit Gods in het heelal." In Mei wordt een vergadering gehouden t.er verkiezing van bestuursleden. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren J. Ph. K. Castricum, voorzitter G. H. Covers. 2e secretaris en G. Scholte, penningmeester. Bovendien hebben nog de heeren B. dc Leeuw en N. de Bie bedankt. Nadat het maandblad van den Volksbond uitgegeven werd, is ook gebleken, dat de heer F. Kecsen, lid van den raad en secretaris van den Volksbond, wegens vertrek naar Rotterdam bedankt. WERKLOOSHEID. GESTADIGE VERMINDERING. Naar ons wordt medegedeeld is er thans een gestadige vermindering der werkloos heid te constateeren, hoewel deze verminde ring in een zeer langzaam tempo geschiedt. De grootste werkloosheid komt nog steeds voor onder hen die werkzaam waren in het bouwbedrijf. metaalindustrie en in het transportbedrijf. DINSDAG 4 MAART 1930 KUNSTKRING HEEMSTEDE. MARTIEN BEVERSLUIS OVER HET GENIETEN VAN POëZIE. In het Gebouw van den Protestanten-Bond heeft de dichter Martien Beversluis gister avond voor de leden van den Kunstkring Heemstede een lezing gehouden over: „Het Genieten van Poëzie". De heer Beversluis uitte de klacht, dat slechts een heel klein deel van het publiek nog maar belang stelt in dichtkunst. Wat weet het groote publiek eigenlijk van poëzie'' Eigenlijk niet veel meer dan de namen van enkele dichters van vroeger; de namen der tegenwoordige dichtere kent men nauwe lijks. De oorzaak daarvan is in de eerste plaats te zoeken in de gejaagdheid van den tegen- woordigen tijd- Want poëzie is behalve muziek ook denkkracht en voor dat denken hebben de meeste menschen, die slechts aan de op pervlakte van het leven blijven, geen geduld. De verwijdering tusschen het publiek en de dichtere wordt al grooter en grooter en is haast niet meer te overbruggen. Zij is zoo groot, dat de heer Beversluis zich soms ging afvragen: „Waarvoor werk Ik?" Hij voelde zich aLs een ballingDe schuld ligt echter niet zich als een bulling! De schuld ligt echter niet alleen bij het publiek, doch ook bij de dich ters. Tot diep in de 17de eeuw werden het poli tieke leven, alle nooden en alle vreugde in de poëzie bezongen. Men denke slechts aan Jan Luyken en Vader Cats. Deze poëzie is verdwenen: zij was te banaal! Maar de af stand tusschen de dichters en het publiek is hoe langer hoe grooter geworden, vooral na de periode 1870—1900. De dichters dichten in den laatsten tijd enkel over hun eigen leven, hun eigen liefde, hun eigen hoop. Maar de kunstenaar moet wil hij weer de belangstelling hebben van het publiek terug naar de breede gemeenschap. Hij moet niet alleen willen geven woordkunst, maar het leven. Poëzie heeft slechts waarde, als zij zingt over het heele leven, het heelaL Poëzie zoo zei de heer Beversluis is de droom van de jeugd, waarin de ziel nog ontvankelijk Is. Daarom wordt de dichter ook wel eens beschouwd als een groot kind. Een ieder heeft zich wel eens in zijn leven kunstenaar gevoeld. De taak des dichters is den mensch te herinneren aan zijn eigen dichterlijkheid. Uitvoerig besprak de heer Beversluis daar na en hij lichtte dit „theoretische" ge deelte met eenige voorbeelden telkens toe wat het woord, de taal, het rijm en het rhythme voor den dichter beteekenen. De dichter voelt den oorsprong van het woord dat veelal de na-ademlng is van de na tuur de gewone mensch niet. Voor hem heeft de taal ook kleur! De poëtische taal is de taal, die men spreekt, „als de ziele luistert". Dan heeft de taal haar eigen geluid, haar eigen kleur. Rijm is de verbroedering der klanken, het rhythms is voor Beversluis le vensbeweging, beweging van de ontroerin gen, het is alles! Na de pauze ging de heer Beversluis verder in op de oorzaak der steeds grooter worden de venvijdering tusschen de dichters en het publiek. De Hollandsche poëzie van tegen woordig glijdt de massa voorbij. Volgens den spreker was dit te wijten aan den weinigen ernst en te weinig verantwoordelijkheids gevoel van de dichters. De dichters van te genwoordig zijn dikwijls „nonvaleurs". Het is niet waar, dat de menschen niet voor poëzie voelen. De honderden brieven, die de heer Beversluis na zijn radio-lezingen heeft ont vangen uit alle standen, hebben hem wel anders bewezen. De poëzie is als de liefde, zij is eeuwig en overal. Maar het gevaar voor den dichter is, dat de vorm voor hem alles wordt, dat hij er zich in verliest. Al is de vorm nog zoo gehavend, maar de ziel is schoon, dan is cok het gedicht schoon. De waarde van de genietingen van de poëzie ligt in de ziel. Daarom zal die poëzie, welke congruent is aan onze eigen ziel, ons ook het liefste zijn. De niet talrijke aanwezigen hebben de le zing van den heer Beversluis met groote aan dacht gevolgd en den dichter aan het slot met hartelijk applaus bedankt. VELSEN. JUBILEUMCONCERT „DE EENDRACHT" Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan gaf de Harmonie „de Eendracht" een jubi- liumconcert in „Concordia". Het goed verzorgde programma had een betere opkomst doen verwachten. De zaal was echter slechts matig bezet. Niettemin lag op dezen avond duidelijk het cachet van een jubileum-avond. Behalve de directeuren der NV. Van Gelder Zonen's Papierfabrieken, de heeren Allan, Kruimel en Smit Van Gelder Jr.. waren aanwezig vele ambtenaren der fabriek met hunne dames. De voorzitter der vereeniging, de heer P. de Greef, opende met een woord van welkom. Hij wees op de successen door de kapel tij dens haar bestaan behaald en memoreerde, dat de heeren Haver, de Vos, van Citters en Kat van de oprichting af hunne beste krach ten aan de vereeniging hebben gegeven. De kapel opende met de Jubileunimarsch van haren directeur Sam Vlessing. Na het tweede nummer „Oreste", eveneens van den directeur, een forsche compositie, rijk aan harmonieuse accoorden, werd den heer Vles sing als componist een fraaie krans aange boden. Een zeer mooie vertolking' genoot het vol gend nummer „Coppella" van Déllbes. Vooral de klarinetten waren in dit nummer uitmun tend. Philip Vlessing, zoon van den directeur, cellist, bracht vervolgens ten gehoore „Kol Nidrei" van Max Bruch en een Sonate van Sammartini. Hij werd op de piano begeleid door z'n zuster mej. Net-ty Vlessing In het hartelijke applaus, dat na elk der beide nummers weerklonk liet de cellist zijn zuster ridderlijk deelen. Na de pauze vergastte de kapel de aanwe zigen op het geestige werk van S. Ochs: Ca price sur un thème allemand, de variaties op „Er komt een vogel gevlogen". Schitterend was vooral het gedeelte waarin de componist Wagner „aan het woord" laat. Philip Vlessing behaalde met een Aria van J. S. Bach veel succes. Het publiek eischte en verkreeg een kleine toegift. Met een mooie marsch van Jac. Grit ein digde de kapel haar programma. Toen werd er gedanst» „Ik weet niet of je mijn man bent of een inbreker, maar ik neem de veiligste weg, en schiet. (Humorist). BLOEMEND AAL. CONCERT. Het Chr. fanfarecorps Sursum, directeur J. A. Meng, en het dubbelmannenkwartet „Euterpe" geven op Donderdag 6 Maart in het Jeugdhuis een concert. HET VOORMALIGE RAADHUIS VAN SCHOTEN. Een politieposthuis in de benedenverdieping. Het perceel aan de Generaal Conjéstraat no. 21, waarin een politieposbhuis is geves tigd, beantwoordt niet aan de als zoodanig daaraan te stellen eischen. Ten einde aan de daaromtrent ingekomen klachten tege moet te komen, komt het B en W. gewenscht voor om het politieposbhuis te verplaatsen naar het benedengedeelte van het voormalige Raadhuis te Schoten. De thans in dat ge bouw gevestigde diensten kunnen overge bracht worden naar de bovenverdieping. Ter uitvoering van een en ander is het noodig, het voormalige raadhuis te doen verbouwen. De kosten van die verbouwing met inbegrip van het maken van een cen trale-verwarmingsinstallatie, doch met uit zondering van meubilair en Lampen, ramen B. en W. op f 9 900. In dien zin hebben B. en W. nu een voor stel bij den Raad ingediend. VOETBAL HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG AFDEELING L Eerste klasse: H. B. S.—Ajax. D. F. C.—A. D. O. ExcelsiorSparta. V. S. V.—Haarlem. Tweede klasse A D. W. S.Spartaan. K. F. C.—W. F. C. Z. V. V.—H. R. C. Tweede klasse B D. E. C.Hercules. ZeeburgiaVelox. Derde klasse A. Q. S. C.—Helder. Derde klasse B. HortusZeemeeuwen. O. D. E.—T. II. B. AmstelZ. R. C. D. S. V.—O. V. V. O. Vierde klasse C. HeemskerckHalfweg. A. D. W.—Slolerdijk. E. H. S.—E. D. W. Reserve eerste klasse A. F. C. 2—H. F. C. 2 Haarlem 2Hilversum 2. R. C. H. 2—Ajax 2. (of Z. F. C. 2—R. C. H. 2) Stormvogels 2—Blauw Wit 2. Reserve derde klasse A. O. S. V. 2—Q. S. C. 2. (of West Frisia 2—O. S. V. 2) AFDEELING II. Eerste klasse Beslissingswedstrijd om het kampioenschap. Z.F.C.Blauw Wit (terrein van H. F. C.) Tweede klasse A: C. V. V.—Quick. D. H. C.Merwede. S. V. V.—S. V. w. Tweede klasse B: Steeds HoogerO. D. S. V. D. L.—V. O. C. XerxesFortuna. Derde klasse o. AlphiaL. F. C. U. V. S.—Rijswijk. Reserve eerste klasse Excelsior 2—D. H. C. 2. AFDEELING IV. Eerste klasse. RoermondP. S. V. WllhelmlnaL.O.N.GA. Willem IIEindhoven. AFDEELING V Eerste klasse: Frisia—w. v v. Be QuickAchilles. Friesland—G. V. A. V. (Sportkr.) TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Arendskerk 1 v. Whyalla n. Rotterdam. Almkerk 1 te Melbourne v. Rotterdam- Almelo 1 v. Talcahuano n. Valparaiso. Astrea 28 v. New York n. Haïti. Barneveld 2 te Antwerpen v. Hamburg. Bovenkerk 2 te Rotterdam v. Bombay. Bantam p. 2 Kaap Guardafni, Rotterdam n- Batavia. Bennekom 1 te Curacao v. Amsterdam. Boskoop 1, 24 u v. Duinkerken n. Delfzijl. Brielle 1 v. Curasao n. R'dam. Bali 28 te Batavia v. Belawan Deli. Cremer 28 v. Hongkong n. Singapore. Calypso 23 v. New York n. La Guaira. Eemland p. 2 Vlissingen, Antwerpen n. Buen. Ayres. Eemdijk 1 te Vancouver v. Rotterdam. Flora 1 te New York v. W. Indië. Grootendijk 28 v. Cristobal, Antwerpen n. Pacifickust. Gelria 3 6 u. te Cherbourg, Buenos Aires n. Amsterdaih- Gratia 2 v. Leixoes, Amsterdam n. Buenos Ayres. Gelria 4, 6 u. te LJmuiden verwacht, Buenos Ayres n. Amsterdam. Garoet 2 7 u. te Sabang, Nem York n. Java. Insulinde 2, 8 u. van Port Said, 6, 12 u. te Marseille verwacht, Batavia n. Rotterdam. J. P. Coen 2 v. Algiers, Batavia n- A'dam. Jagersfontein p. 1 Ouessant, Beira n. Rot terdam. Johan de Witt 28 te Singapore, Amsterdam n. Batavia. Kinderdijk 3 te Roterdam v. Vancouver. Karimoen 1 v. Or an, Batavia n. New York. Kota Baroe 2 te Batavia v. Rotterdam- Kota Inten p. 2 20 u- Finisterre, Batavia n. Rotterdam. Kota Radja p. 2 23 u. Finisterre, Rotter dam n. Batavia. Kinderdijk 2 v. Bremen, Pacifickust n. Rotterdam. Luna 1 te Curasao v. La Guarya. Lochgoil 2 te Londen, Pacifickust n. R'dam. Melansus 3 te Amsterdam v. Bremen. Meliskerk 1 te Hamburg v. Rotterdam. Nictberoy 2 te Londen, Rotterdam n. d- Pacifickust. Oost kerk 1 v. Hamburg n. Bremen. Orania 2 te en van Leixoes, Buenos Ayres n. Amsterdam. P. C. Hooft p. 2 Gibraltar, A'dam n- Ba tavia. Randfontein 2 v. Las Palmas n. Southamp ton. Beira n, Rotterdam. Rijnland 4, 12 u. te IJmulden verwacht, Buenos Ayres n. Amsterdam. Rotterdam 2 te Piraeus v. La Valetta. Soekaboemi 2, 8 u. van Port Said, Java n. New York. Schiekerk 1 v. Colombo, R'dam n. Calcutta. Simon Bolivar, 2 te Amsterdam v. Hamb. Sumatra 28 v. Beira n. Rotterdam. Slamat 1 11 u. v. Colombo, Rotterdam n. Batavia. Texel 1 22 u. te Sabang, R'dam n. Batavia. Tabanan p. 2 8 u. Kaap del Armi, Rotter dam n. Batavia. Tjerimai 3 11 u. v. Sabang, Batavia n. R'dam. Titus 1, 19 u. v- Hamburg n. Bremen. Tapanoeli 2 te Batavia v. Rotterdam. Ternate p. 2, 1 u. Kaap der Armi, Rotter dam n. Batavia. Van Rensselaer 28 v. Barbados n. Trinidad. Venezuela 1 v. Cristobal n- Pto. Colombia. Van Rensselaer 28 te Barbados v. Amsterd. Veendijk 2 v. Suez, Rotterdam n. Calcutta. Westerdijk p. 2 Lizard, Rotterdam n. New- York. Bandoeng 3 te Rangoon v. Tjilatjap. Abbekerk p. 2 3 u. Dover, Hamburg n. Rot terdam via Liverpool.. Prinses Juliana p. 1 Perim, Amsterdam n. Batavia. Poelau Tello p. 2. Perim, Amsterdam n. Batavia. Amstelkerk 2 12 u. 26 m- 40 mijl West van Niton, Amsterdam n. W. Afrika. Zaanland 1 te Liverpool, Buenos Aires n. Amsterdam. Breda 1 9 u. 40 m. 50 mijl Oost van Land's End, Amsterdam n. Curacao. BLOEMENDAAL. Bevallen: H. C. TroostJeekel. 2 d. A. M- Mense—Schelle z. G. S. E. H. Helberg—Lou- bere d. G. C. MenseSuijkerland d. Getrouwd: J. Kroone en J. C. Geeven; W. G. Hopman en M. H. van Scheppingen. Overleden: N. Kruup, 75 j., A. M. J. Siewe, 68 j. Gerrit, Dickv en Dirkje brengen de auto in den stal achter het huisje en keeren dan terug naar de deur. waar de waard staat te wachten. Hij heeft een kandelaar met een kaars. Volg me maar, gromt hij, en kijk goed uit. want de trap is niet nieuw meer. Daarna klimt hij langzaam naar boven en dc drie vrienden volgen hem. Boven dc trap is een klein portaaltje met ccn oude deur. Dc waard opent die, gaat een kamertic binnen cn zet de kaars op tafel. Even later zijn Gerrit. Dicky en Dirkje ook binnen. Zie jc, knort de waard, 't is krap. maar voor i voor het gemak van belanghebbenden vrzoeken wij voor de verschillende afdcebngen van ons dagblad de volgende nummers op te bellen: Voor berichten en andere mededee- lingen of vragen voor de Redactie: 10600 Voor de Hoofdredactie: 15054. Voor advertenties, abonnementen en bezorging: 10724; Voor aangelegenheden van de direc tie: 13082. WOENSDAG 5 MAART. HILVERSUM, 1875 M. 10.Morgenwijding. 12-15 Concert door het AVRO-Trio. 2.00 Gramofoonmuziek. 3.00 Naaicursus. 4 00 De voornaamste studiemu- ziek voor plano, uitgevoerd door Egbert Veen. Toelichting door Louis Schmidt. 5.00 Concert uit Café Moderne te Amsterdam. 6 00 Tijdsein. 6.01 Vervolg concert. 6.30 Gra mofoonmuziek. 6.45 Italiaansch: Beginners. 7.15 Italiaansch: Gevorderden. 3.01 Concert door het Omroeporkest. 9.15 Uitz. van uit het Rika-Hopper Theater te Amsterdam. „Das Dreïmadlerhaus". Operette naar Schubert's melodieën, bewerkt door H. Berté. 10.10 ca. Persber. Daarna: Voortzetting Orkestcon cert. Na afloop: Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN. Tot 6 uur 298 M. Na 6 uur 1071 M. Uitsl. N. C. R. V.-uitzending. 8.15 Concert. 10.30 Zickendienst. 11.00 Gra mofoonmuziek. 1130 Harmoniumbespeling. 12.30 Concert. Fluit, viool, pfano en orgel. 2.00 Concert. Zang. viool en trio. 2.45 Lezen. 3.15 Vervolg concert. 4.00 Kinderuurtje. 6.00 Lezing over; De wereld voor den Heer. 6.30 Koersen. 6.40 Cursus Radiotechniek. 7.10 Techn. causerie. 7.40 Lezing over: Ver van huis en toch thuis. 8.05 Protestvergadering tegen de Geloofsvervolging in Rusland. Daar. na Persber. 10.15 Lezing over: Hoe staat het toch met de beeldomroep en het draadloos ver zien (televisie)?. 10.45 Gramofoonmuziek. DAVENTRY, 1554.4 RL 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. R. Acland (sopraan), J. Mathewson (bariton), 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 Or kestconcert. 2 50 Uitz. voor scholen. 3.45 Con cert D. Hutchison (tenor), The Ensemble Players. 5.05 Orgelconcert door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Piano-recital door E. Isaacs. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Dansmuziek. 8.35 Concert. Mannenkoor. S. Eaton (viool), R. Paul (pia no). 9.20 Nieuwsber. 9 40 Lezing. 10.00 Tsche- chow-SIowaaksch Programma. 11.00 Lezing. 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 405 Orkestcon cert en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 8-20 Orkestconcert m. medewerking van solisten. LANGENBERG 473 M. 6.20 Gramofoonmuziek. 9.35 Gramofoon muziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12-25 Con cert. Orkest, instrumentale solisten. 450 Orkestconcert. 7.20 Concert. Orkest en vio list. Daarna tot 10.35 Orkestconcert. 10.35 Dansmuziek (Gramofoonplaten). KALUNDBORG 1153 M. 250 Orkestconcert. 7.20 Concert. Orkest eni Operazanger. 9.35 Dansmuziek. BRUSSEL 508.5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Orkest en vocale solisten. ZEESEN 1635 M. 6.15 Lezingen. 11.20 Gramofoonmuziek. 12-15 Berichten. 1.20 Gramofoonmuziek. 2.05 Lezingen. 4.50 Lezingen. 6.50 „Tannhëuser", van Rich. Wagner, c.a. 11.20 Verslag van de Zesdaagsche. één nacht gaat het wel. Een mensch moet zich weten te behelpen. Daarna sloft hij weg en doet de deur toe. Als hij buiten is krijgt zijn gezicht een leclijke grijns. Hij schuift een zwaren grendel voor dc deur en grinnikt half binnensmonds: Ziezco. die zitten gevangen. Nou zal ik straks es eraan kijken, wat er in die auto zit. Geld voor wel honderd duizend nachten, zei <ia: kleine jon# get je- Dat is geen kleinigheid.Eu dan heb ik dg auto ook nog. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct«. per regel. Een dagelijksche Kindervertelling.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 6