CLYSMA Het woord is aan... 47e Jaargang No. 14331 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 12 Maart 1930 HAARLEM S DAGBLAD DIRECTEUREN: J. C. PEEREBOOM EN P. W. PEEREBOOM. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER HOOFDREDACTEUR: ROBERT PEEREBOOM ABONNEMENTEN per week ƒ0.2754, met Geïllustreerd Zondagsblad ƒ0.32 Per 3 maandenHaarlem en plaatsen waar een agent gevestigd is (kom der gemeente) 3-57J4- Franco per post door Nederland ƒ3.8754. Losse nummers 0.06. GeïlL Zondagsblad per 3 maanden ƒ00754, franco per post. Bureaux: Groote Houtstraat 53 Drukkerij: Zuider Buitenspaame 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Administratie 10724, 14825 Drukkerij 10122, 12713 Postgiro No. 35810 ADVERTENTIEN: 1—5 regeU ƒ175, elke regel meer 0J5. Reclames 0.60 per regeL Reductie bij abonnement. Vraag en Aanbcd 14 regels O.öG, elke regel meer ƒ0.15. buiten Arrond- dubbele prijs. Onte Groentjes (Dinsdag, Donderdag en Zaterdag) 14 reg. f025. elke regel meer ƒ0.10. oitsl. i contant- Gratis Ongevallenverzekering voor Weekabonnés. Uitkeeringen: Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 1 4C0.-. Daim f 250.-, Wijsvinger f 150.-. Elke andere vinger f 50.-. Arm- of Beenbreuk f 100. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. EERSTE BLAD DR. LUTHER PRESIDENT VAN DE RIJKSBANK. r BERLIJN, 11 Maart (V. D In de heden gehouden zitting van den Algemeenen Raad van de Rijksbank werd de voormalige Rijks kanselier Dr. Hans Luther tot President van de Rijksbank gekozen, als opvolger van Dr. Schacht. De oud-Kanselier Dr. Hans Luther werd op 10 Maart 1879 te Berlijn geboren. Hij stu deerde in de rechten te Genève, Kiel en Ber lijn. Later trad hij in gemeentelijken dienst en werd in het jaar 1918 Burgemeester van Essen. Naar men weet heeft hij indertijd te zamen met zijn tegenwoordigen voorganger Dr. Schacht als Minister van Financiën den strijd aangebonden tegen de inflatie. Op 15 October 1923, een week nadat hij zijn ambt als Rijksminister van Financiën had aan vaard, vaardigde hij zijn „MarkeiV'-verorde- ning uit ter beëindiging, van de inflatie. In den zomer van 1924 ging hij te zamen met Schacht en Stresemann naar de Londensche Conferentie, welke tot het Dawes-plan leidde. In 1925 werd Luther Rijkskanselier; later werd hij lid van den Raad van Beheer van de Duitsche Rijksbank, tot hij tenslotte in Januari 1928 tot voorzitter van den „Bund zur Emeuerung des Reiches" gekozen werd. EEN HOLLANDSCHE RADIO AVOND TE BUDA-PEST. INTERMEZZO VAN SCHUIL IN HET HONGAARSCH. De Hongaarsche radio te Budapest heeft voor heden een Hollandschen avond georga niseerd. Een kinderkoor voornamelijk be staande uit Hongaarsche jongens en meisjes, die in Holland zijn geweest, zal op dezen avond zingen; Nederlandsche gedichten van Geertruida Carelsen, Kloos, Henrietbe Roland Holst en Guido Gezelle vertaald door von Somogyvazy zullen worden voorgedragen, Hollandsche liederen zullen worden gezongen, door Gitta Halasz van de Koninklijke Hon gaarsche Opera en een Hollandsche een-acter Intermezzo van J. B. Schuil, in het Hon- gaarsch vertaald door S. v. Scltary zal worden uitgezonden. 'DE FRANSCHE DOUANE- VOORSTELLEN. GROOTE BEZWAREN. GENèVE. 11 Maart (V. DTegen de door Frankrijk ingediende voorstellen ter douane conferentie bleken in den loop der zitting groote bezwaren te bestaan van de ziide van Engeland, Nederiand, de Scandinavische lan den en de Oost-Eurooeesche aaragische sta ten. Het verder lot der Fransche voorstellen hanet af van de houding der groote mo gendheden, in de eerste plaats van Italië. Bij de algemeene beschouwingen verklaarde de Duitsche gedelegeerde. oud-Minister Hilfer- ding zich namens de Duitsche delegatie be reid het Fransche voorstel te overwegen als grondslag van verdere onderhandelingen, waarbij echter op sommige punten ophelde ring noodzakelijk is. Door de ontwerpover eenkomst dient evenwicht geschapen te wor den in de verhoudingen tusschen de staten met handelsverdragen en de staten zonder tariefbepalingen. De kern van het Fransche plan is het feit dat bepaalde staten het recht krijgen bij wijziging van handelsverdragen tusschen twee andere mogendheden in te grijDen. indien hij zijn belangen door deze wijziging in gevaar ziet. Hilferding somde dan op de wijzigingen, die hij in het Fran sche voorstel zou willen zien aangebracht. De Zwitsersche gedelegeerde verklaarde zich bereid de Fransche voorstellen als basis voor verdere onderhandelingen te aanvaar den, wanneer de groote buurstaten van Zwit serland dezelfde verplichtingen op zich ne men. Tijdens de verdere discussies bleek wel, dat geen der regeeringen zich nog door het doen van vaste toezeggingen wenschte te binden. De Britsche minister van handel Graham Donderdagmorgen te Genève aan. George Meredith: Hoeveel dingen die wij op den gror.d gooien, worden edelsteenen als anderen hen oprapen. GEBIEDSVERGROOTING. (Het droog gekomen gedeelte van den Wieringermeerpolder is in gebruik genomen door de plaatsing van een paar voetbal- goalpalen. Courantbericht) Als men op ontdekkingsreizen Vroeger nieuwe landen vond. Proclameerde men die plechtig Tot nieuw vaderlandschen grond, Na den strijd met d' inboorlingen Nam men 't feestelijk in beslag Door de simpele ceremonie Van het planten van een vlag En ook tegenwoordig, bezigt Men nog wel dit vlagsvmbool Zij het enkel aan de wijde Koude vlakten rond de Pool; Verder echter is de wereld Nu zoo wijd en zijd bekend, Dat wij zulke plechtigheden Gaandeweg wat zijn ontwend. Vroeger zocht men vreemde landen Uit een zucht naar avontuur Toen er niets meer was te zieken Ging dat luwen op den duur. Vroeger deed men verre reizen Voor den dorst naar goud en eer. Daarnaar streeft de mensch ook heden, Maar niet zoo romantisch meer Vroeger, als men in bezit kwam Van een ver verwijderd strand, Juichte men om de vergrooting Van het dierbaar vaderland, Maar dat is een overweging Die in dien zin niet meer geldt, Als men heden grond verovert.... Ha alweer een voetbalveld! P. GASUS WEER EEN BRAND TE BEVERWIJK. „OUD MEERESTEYN" VERNIELD. Men schrijft ons uit Beverwijk: In den afgeloopen nacht heeft thans reeds voor de derde maal in dit jaar, in het aan branden zoo rijke Beverwijk een ernstige café-brand gewoed, waardoor een der bloeiendste zaken op dit gebied, het bekende café „Oud-Meeresteyn" van den heer P. v. d. Lem, door het vuur werd vernield. Dit maal dreigde ernstig gevaar van menschen- ievens, doch door het flinke optreden van eenige burgers konden alle bewoners in vei ligheid worden gebracht. Omstreeks half twee hedennacht werden de bewoners van de Schans oogeschrikt door een hevige knal, die aan een ontploffing deed denken. Eenige personen, die de knal hadden gehoord, begaven zich naar buiten. Spoedig kwamen zij tot de ontdekking, dat de groote benedenzaal van „Oud-Meeresteyn" in brand stond. Het vuur woede op dat tijdstip reeds fel door de geheele zaal. Direct poogde men de bewoners te wekken, aanvankelijk echter zonder resultaat, daar de slaapkamers zich op de bovenverdieping bevinden. Men plaat ste toen een ladder tegen het gebouw, een der omwonenden beklom dien en door het in slaan van een glasruit trad hij de woning binnen en drong door tot de slaapkamers. Hij wekte het personeel en door hen gehol pen werden de kinderen in veiligheid ge steld. Allen moesten in nachtgewaad vluch ten. Het bleek, dat de heer en mevrouw v. d. L. niet aanwezig waren. Zij arriveerden een uur later per auto uit Amsterdam en waren zeer onder den indruk van de ramp, die hen boven het hoofd heeft gehangen. Door het actieve optreden der politie was de brandweer reeds direct na het uitbreken van den brand gewaarschuwd. Ditmaal werd de chauffeur van de motorspuit niet verge ten. Het gevolg was dat de brandweer spoe dig met volledig materiaal ter plaatse was. Zij stond echter voor een moeilijke taak. Groote vlammen sloegen naar bulten, daar de spiegelruiten spoedig door de hitte wa ren gesprongen. Des te heviger baanden de vlammen zich zijwaarts een uitweg omdat het plafond, met het oog op de op de eerste verdieping gelegen fraaie balzaal, van een bijzondere constructie is gemaakt, en het vuur daarop geen vat heeft kunnen krijgen. Met vier stralen op de motorspuit en 2 op de waterleiding wierp de brandweer groote massa's water in het vuur, aanvankelijk ech ter zonder noemenswaard resultaat. Doch na eenige uren onvermoeiden arbeid kreeg zij de overmacht en langzaam maar zeker werd terrein gewonnen. Eerst om vijf uur heden ochtend was alle gevaar geweken. De brand weer bleef toen echter met 2 slangen nog geruimen tijd nablusschen. De groote benedenzaal brandde geheel uit. Tot de vele voorwerpen, die door het vuur werden vernield behoort een groot Hupfeld- Orchestrion. Ook in de danszaal is de brand en waterschade zeer groot, terwijl de aan grenzende perceelen veel waterschade be kwamen. Omtrent de oorzaak tast. men in het duister Het personeel heeft omstreeks half één de zaal verlaten. Toen hebben zij niets bijzon ders gemerkt. Verzekering dekt de schade. HAARLEM, 12 Maart Frankrijk en Engeland. ""Blijkbaar gaat het in Frankrijk op een terugkeer van Poincaré af, en in Engeland op nieuwe algemeene verkiezingen. Want zoowel de regeering-Tardieu als de regeering- Ramsay Mac Donald lijden nu telkens neder lagen in het parlement. Als we dan ook voortdurend te hooren krijgen dat de Vloot- conferentie niet opschiet, en de Tarievencon- ferentie evenmin, kan dat nauwelijks ver wondering wekken. De regeeringen staan te zwak, en de val van het tweede-kabinet Tar- dieu schijnt speciaal onafwendbaar, al zal het dan misschien nog wel eenige weken du ren. In de weinige levensdagen, die dit ka binet telt, heeft het al zeven nederlagen bij stemmingen geleden. Het waren geen zeer belangrijke stemmin gen, en er was dan ook nimmer aanleiding om er de vertrouwenskwestie aan te verbin den ook niet voor den direct-betrokken mi nister alléén maar het teekent de situatie voldoende. Het bewijst, dat bij de eerste de beste belangrijke beslissing het leven van het kabinet in gevaar zal komen. Een extra-bewijs van de weinige populari teit, die dit kabinet-Tardieu bij de Kamer ge niet, is geleverd door de Kamercommissie voor de Financiën, die op het toestaan der credleten voor de salarissen der nieuwe mi nisters en onderstaatssecretarissen afwijzend heeft geadviseerd. De commissie is van mee ning, dat het totale aantal dezer heeren de vijfentwintig niet te boven moet gaan, en er zijn er vierendertig. Dit laatste aantal lijkt nogal hoog, als men het met ons land verge lijkt ofschoon men er dan nog bij in aan merking moet nemen, dat bij or.s de secreta rissen-generaal geen leden der regeering. maar permanente ambtenaren zijn. Voor een land als Frankrijk Is het evenwel niet bij zonder hoog. De Engelsche regeering telt veel meer leden: ongeveer een zestigtal. Ofschoon de financiëele commissie bij deze beslissing geenszins volledig was, en er van de 45 leden zelfs 22 op het appèl ontbraken, bewijst het afwijzende advies voldoende, dat men Tardieu en de' zijnen niet vriendelijk gezind is en hen volgens het speldenprikken- systeem wil ergeren. Het moet wel een vreem de gewaarwording voor een nieuwen minister zijn, als zijn eerste ervaring is dat zijn salaris wordt afgestemd. De Labour-regee die geen volstrekte meerderheid in het Lagerhuis heeft en af hankelijk is van de medewerking der libe ralen, die met hun zestig zetels slechts een tiende van het Huis uitmaken, werd met 282- 274 stemmen verslagen op een conservatief amendement op haar mijnwet. Ook in dit ge val was de vertrouwenskwestie niet door den minister van Handel, Graham, gesteld. Wel had de nederlaag der regeering groote op winding tengevolge, en brulde de oppositi luidkeels ..Resign!", waarna de conservatieve leider Baldwin aan den p-emier vroeg, of hij zijn wetsontwerp handhaafde. Ramsay MacDonald toonde zich verbaasd over de vraag, zei dat hij dat zeker zou doen omdat het amendement de hoofdgedachten van de wet ongemoeid liet, en gaf te kennen dat Baldwin maar een algemeen-gestelde motie van afkeuring moest indienen, als hij de re geering wenschte te wippen. Waaruit dus duidelijk blijkt, dat de oppositie de regeering gaarne wil zien aftreden mits deze er het initiatief toe neemt, maar geen lust gevoelt om haar zelf te doen vallen door een uit spraak van wantrouwen, waarbij de volle verantwoordelijkheid voor het houden van nieuwe verkiezingen die kostbaar zijn en veel tijdverlies en onrust veroorzaken op de oppositie zou neerkomen. Er wordt derhalve nog gemanoeuvreerd, maar het is duidelijk genoeg dat ook de En gelsche regeering zwak staat, en een defini tieve mislukking van de Vlootconferentie zou zeker haar einde verhaasten. Ook in Duitschland staat de regeering zwak, zoodat de huidige politieke conjunc tuur- geen kans biedt op werkelijk groote vorderingen in de internationale onderhan delingen. Daarmee moet men wel rekening houden als men zich geneigd voelt, scham pere woorden te spreken over den weinigen vooruitgang, die gemaakt wordt. De kansen staan niet gunstig; over eenige maanden zal wellicht de heele positie veel beter zijn. Het, blijft een traag en moeilijk vooruitkomen. Op bereikte resultaten volgen weer tegen slagen, op de successen van Den Haag zijn de teleurstellingen van Londen gevolgd. Willen de gedelegeerden der groote naties het tot bepaalde successen brengen bij hun bespre kingen. dan moeten zij zich gesteund en ge sterkt weten door den volkswil. In de eerste plaats is daartoe wel noodzakelijk, dat in hun eigen parlement een meerderheid hun optreden endosseert, en dat zij niet gaan on derhandelen in het besef, dat hun ministe rieel leven ieder oogenblik zelfs in hun afwezigheid, zooals onlangs in het geval van de Fransche ministers Leygues en Flandin beëindigd kan \vorden. R. P. NATUURSCHOON BEHOUDEN BIJ DE STEEG- Dc gemeenteraad van Rheden besloot met algemeene stemmen tot het aangaan van een overeenkomst met den heer G. E. Lups te Velp, betreffende de aankoop van de land goederen „Beekhuizen" en „Herikshulzen" alsmede „De Zijpenberg" voor de som van f 466.000. De Vereeniglng tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland zal deze goederen koopen. waama de gemeente, het hotel ..Beekhulzen" met aangrenzend erre:n van haar overneemt voor rond f 192.500. hieronder „De Zijpenberg begrepen. Het resultaat van een en ander zai zijn dat oen groot complex natuurschoon van ongeveer 3000 H.A, zal worden behouden, meldt cle Tel, DE MOORD OP DEN HEER LANS. DE OVERWEGINGEN TOT HET VONNIS. Zooals wij gisteren reeds meldden, heeft de Rotterdamsche rechtbank uitspraak ge daan in de zaak van G. J v. O., die terecht had gestaan ter zake van moord, subs, dood slag. gepleegd op den heer P. C. Lans. en ter zake van verduisteringen en veroordeel de de rechtbank den verdachte tot 15 Jaar gevangenisstraf. Uit de overwegingen tot het vonnis blijkt, naar de N. R. Ct. meldt, dat de rechtbank bewezen acht: le doodslag; 2e. valschheld in geschrifte 4 maal gepleegd; 3e. verduistering van f 800 in 1925 en 1926 gepleegd ten nadee- le van de N. V. en van f 7400 die verdachte had doen afgeven door R. Meos en Zonen. De rechtbank ontsloeg verdachte van rechtsvervolging ten aanzien van f 3300. ge ïnd door middel van den postchèque en giro dienst. De rechtbank zegt dat het bewijs voor den doodslag steunt op het foit, dat het lijk van Lans te 7 uur is gevonden; had een an der dan v. O. den moord gepleegd, dan zou deze derde in een half uur tljds moeten zijn binnengedrongen via een gesloten hek, hij zou de inbraak en den moord in die korte spanne tijds moeten hebben gepleegd, en bo vendien nog gevlucht zijn en ontkomen. De tijd voor al deze handelingen zou dan wel heel krap toegemeten zijn. Voorts zou het uur voor de inbraak door een derde zeer slecht gekozeu zijn, er was te verwachten, dat in de zaak nog gewerkt werd ,er brand de licht in de gang, bij v. d. Heuvel werd gewerkt en personeel liep In en uit. Die in breker zou in de bureauladen en kasten heb ben moeten inbraken, een moord wordt ge woonlijk door een Inbreker pas gepleegd, als hij overvallen wordt en dit kan niet geschied zijn, omdat Lans met hoed op en jas aan be neden is aangevallen. Een inbraak is ook onaannemelijk, omdat een bankbiljet van f 25 en een kistje met geld, die voor het grij pen lagen niet zijn gestolen en evenmin an dere voorwerpen van waarde. Wel is vermist een chèqueboek, dat al leen maar waarde had voor verdachte, omdat daar blaadjes uitgescheurd waren, die op malversaties wezen.Deze malversaties kunnen voor hem aanleiding zijn geweest, om te trachten de noodlottige gevolgen af te wen telen. Dit kon hij doen, door Lans uit den weg te ruimen en zichzelf op diens plaats be noemd te trachten te krijgen. Deze pogingen van verdachte zijn bewezen door getuigen verklaringen. Tegen het vermoeden van in braak pleit ook, dat de halssnede is toege bracht nadat de reeds doodelijke slagen op het hoofd waren gegeven, blijkbaar om te voorkomen dat Lans den naam van den door hem herkenden aanvaller zou noemen. De dader heeft door het achterhek de vlucht genomen, hij had den sleutel daarvan want over het 6 meter hooge hek was niet te klimmen en zeker niet In zulk een korten tijd. Dat de dader door het achterhek is eegaan blijkt ook uit het onderzoek met den politiehond. Verdachte bezat een sleutel ran het achterhek en heeft, wat zeer bezwarend is, gepoogd op geheimzinnige wijze zich van den sleutel te ontdoen. Hardnekkig heeft hij in den aanvang ontkend dien sleutel te be zitten. Op zich zelf zou dit alles voldoende zijn voor het bewijs; maar men mag aannemen, dat een dader bij een moord als deze niet zonder bloedspatten zou zijn gebleven. Van daar het herhaalde onderzoek om daarvan de al of niet veroordeeling van verdachte te doen afhangen, maar waarbij de rechtbank, uithoofde van de zware verdenking tegen ver dachte gerezen, geen reden vond verdachte in vrijheid, te stellen. De aanwijzingen, uit dit onderzoek aan het licht getreden, zijn zoo sterk, dat alle twijfel is opgeheven. De rechtbank stond nog de mogelijkheid voor oogen, dat verdachte met een of meer derden den moord had gepleegd. Enkele ge tuigenverklaringen wezen in die richting. Die mogelijkheid is evenwel onbestaanbaar ge worden bij de reconstructie van het geval, waarbij men op de plaats, waar enkele getui gen zeiden 2 mannen gezien te hebben, niets kan onderschelden Bewezen is, dat de meeste slagen zijn toe gebracht met de vijl en daarmee is te slaan zóó, dat men niet met bloed bespat behoeft te worden. De kleeren van verdachte, die hij op 29 November droeg en de schoenen zijn evenwel met bloed bespat. De spatjes op de broek en de schoenen zijn van het meeste gewicht. Volgens alle deskundigen zijn die van versch bloed en kunnen ze niet door loo- pen in bloed op de gevonden plaatsen zijn gekomen. Verdachte heeft trouwens later niet in het bloed geloopeu; zooals is komen vast te staan. Begrijpelijk is het dat verdachte Donder dagsavonds van den moord, zijn costuum in Den Haag heeft verwisseld. Er is op het vest geveegd en verdachte heeft er prijs op ge steld des Vrijdags na den moord in hetzelfde grijze pak als altijd ten kantore te ver schijnen. Verdachte heeft bovendien ook ont kend andere schoenen te hebben gehad, dan de twee paar, die men bij hem had gevon den. Wat de straf betreft, zegt de rechtbank dat verdachte zich heeft schuldig gemaakt aan het ernstigste en laakbaarste misdrijf, dat ons wetboek kent en waarop als maximum 15 jaar gevangenisstraf is gesteld. dat ze geen enkele verzachtende omstan digheid heeft kunnen ontdekken, maar daarentegen wei veel bezwarende, waaron der de stand en de positie van verdachte en zijn verstandhouding tot zijn slachtoffer, terwijl het motief niet van dien aard was, dat de ernst van het feit daardoor in ecnig opzicht wordt verminderd. Het Belangrijkste Dr. Luther president van de Duitsche RiJkS" bank. (le blad, le pag.) Londen: Nederlaag van de Labourregeering. (2e blad, le pag.) Berlijn: Het plan-Young in den Rijksdag. (2e blad. le pag.) Parijs: Tardieu's zevende nederlaag. (2e blad le pag.) Dc moord op den heer LansDe overweging tot het vonnis. (le blad, lc pag.) Weer een brand te Beverwijk. Oud-Meert" steyn vernield. (le blad, le pag.) ARTIKELEN. R. P.: Frankrijk en Engeland. (le blad, le pag.) Dr. E. r. De Nederlandsche pers en internationale vraagstukken. (2e blad, 3e pag.) E. W. Ott: Radiorubriek. (3e blad, 4e pag.) Voor de laatste berichten zie men de 2a pag. van het Eerste Blad). INGEZONDEN MEDEDF.ELINGF.N. Ja, vanzelf Indien U tevreden bent met alle mogelijke snuisterijen, die bij sigaretten verpakt worden, dan moet U niet morren, wanneer i de kwaliteit niet gelijk is aan die van „De Expert". dat ze evenwel in zooverre rekening houdt met dit motief, dat ze geen gebruik zal ma ken van het tengevolge van cumulatie tot 20 Jaar verhoogde strafmaximum, dat anderzijds geen reden aanwezig ls. om de langdurige voorloopige hechtenis in min dering op de uit te spreken straf te bren gen, daar die in hoofdzaak door de hou ding van verdachte noodzakelijk is gewor den. De vedediger, mr. F. A. Kokosky, zeide, nadat de president de voornaamste overwe gingen had voorgelezen, prijs te stellen op voorlezing van het heele vonnis. De president heeft daarop het vonnis met alle getuigenverklaringen, waarop het geba seerd is, voorgelezen. Deze voorlezing duurde van over tienen tot half twaalf. Gedurende deze voorlezing zat verdachte met strak onbeweeglijk gezicht voor zich uit te staren. Er was ook voor het vonnis weer buiten gewoon belangstelling. Het gereserveerde deel van de zaal en de tribune waren weer stampvol. VREEMD GEVAL IN DE STAATSMIJN HENDRIK. LIJK VAN EEN MIJNWERKER GEVONDEN. In de ondcrgrondsche werken van Staats mijn Hendrik te Brunssum is de 31-Jarige arbeider F. Brandt uit Schlmveld, meldt de Tel., onder zeer vreemde omstandigheden overleden. Men vond het lijk, dat slechts enkele lichte verwondingen vertoonde, in een zg. kolenkast. Dergelijke uit hout vervaardigde reservoirs zijn aan den onderkant van sllj'.e kolenlagen aangebracht. De in deze laag los gehakte steenkool kan niet regelrecht via de schud goot worden afgevoerd, doch. wordt via de kolenkast in ce wagens gestort, nadat men aan de onderzijde van deze kast het deksel heeft losgemaakt. Er bes.aat geen enkele aanwijzing die den dood van den mijnwerker verklaart, en evenmin kan met zekerheid worden nagegaan hoe het lijk in die kast is tercht gekomen. Wellicht zal de sectie op het lijk, die morgen verricht wordt, nader licht in deze duistere zaak brengen. BETOOGING VAN 2000 SCHOLIEREN BOMBAY. 12 Maart (Reuter). Een betoo ging van 20 ,0 scholleren is in botsing geko men met ne politie, waarbij ve~schi lende scholieren worden gewond en naar het hospi taal vervoerd. -MINDER UITGAVEN VOOR HET BRITSCUE LEGER LONDEN. 12 Maart (Reuter). De schat ting voor de begrooting van het leg?r voor het jaar 1930 1931 bedraagt 4u- millioen pond sterling minder dan in het vorig jaar. De uitgaven voor de uitrusting van de 150.500 man voor Britsch In die zijn hier niet onder begrepen.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 1