UIT DE OMSTREKEN INGEZONDEN TIJDSCHRIFTEN SPORT EN SPEL ZATERDAGMIDDAG. COMPETITIE. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 14 MAART 1930 ZANDVOORT BOUWEN. .Aan de Kenemer Golf- en Countryclub is vergunning verleend tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan de tennisbaan dier club. Aan P. v. d. MIJc is vergunning verleend tot het verbouwen van perceel Marnixstraat 10. Aan W. M. v d. MIJ© is vergunning ver leend tot het verbouwen van perceel Kerk straat 7. BEBOSSCHING. Door B. en W. is besloten dat de werkver schaffing en steunverleening wordt stopge zet. AANGEMELD. S M S-, die zich ©enigen tijd geleden ver moedelijk aan verduistering van meubilaire goederen heeft schuldig gemaakt en wiens opsporing In verband daarmede door den Commissaris van Polit ie alhier werd verzocht, heeft zich vrijwillig bij de maréchaussee te Rozendaal gemeld. Heden Is S. door de mare- chaussée ter beschikking gesteld van den Commissaris van Politie alhier. GEVAARLIJK. Een automobilist deed bij de politie aan gifte, dat in de van Speykstraat een Jongen met een windbuks op zijn auto geschoten had. die daardoor beschadigd werd. In ver band met do noodlottige gevolgen, die kun nen voortvloeien uit het schieten met vuur wapenen en buksen door kinderen, wordt nog eens met nadruk gewezen op het gevaar daaraan verbonden. SANTPOORT. GYMNASTIEK-UITVOERING. Velen hadden zich Donderdagavond den gang naar „De Wevman" getroost, teneinde daar hel eerste ontreden van de turnvereenl- giug „Santpoort" in dit winterseizoen bij te wonen. We gelooven niet, dat we te boud spreken, wanneer we beweren, dat niemand zich dien gang betreurd zal hebben, want de leider der gymnastiekvereniging. de heer J. J .v. Doom, had voor een zeer aantrekkelijk programma zorg gedragen, dat „elck wat wils" bevatte en op vlotte en ov«r het geheel ook correcte wijze werd afcewerkt. In z'n openingswoord had de voorzitter, de heer Krom, reeds gewaagd van den voorult- ganp in prestaties. We kunnen hier getuigen, dat hij niet te veel gezegd heeft, want wat wij gisteravond te zien kregen heeft meer dan eens onze stoutste verwachtingen over troffen. Vooral der adsniranten prestaties stonden op heel wat hooger peil dan het vo rige jaar, zoodat in de naaste toekomst nog veel van deze jongens en meisjes verwacht kan worden. Maar ook de prestaties van de dames en heeren waren in menig opzicht vooruitge gaan. Van de dames noemen we in dit ver band het slotnummer de rhytmlsche vrije oefeningen en de brugoefeningen. van de heeren eveneens de vrije oefeningen (uit gezonderd het 3de deel) en het werken van het le gelid aan de hooge brug. Dat In de toekomst 't toestelturnen op nog hooger peil komt te staan, daarvoor staat ons het wer ken van de jongens aan laagrek en brug borg. Wat schuilen er turners-met-aanleg onder deze knatten! Bij het bokspringen viel het veerkrachtige neerkomen op. Hieraan kunnen de dames van het 2de gelid, die aan het paard werkten, een lesje nemen! Ook de stokoefeningen der Jongens slaagden zeer goed. De meisjes zetten den avond zeer goed in met een aardige serie oefeningen in 't voortbewegen. Alleen de slotoefening vlotte minder goed. Ze namen echter revanche aan de brug. aan welk toestel ze in twee gelede ren werkten en in de vrije oefeningen met muzikale begeleiding. Een aardiee afwisseling vormden de dans jes voor meisjes Vooral de meisjes in Jon- genscostuums trokken de aandacht. Alles bijeen genomen, kan T. V. S. op een uitstekend geslaagde uitvoering terug zien. Zij tenslotte nog vermeld, dat de dames dezen avond voor het eerst in haar nieuwe costu mes optraden. BLOEMENDAAL. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Muller, Boschlaan 19 Bloemendaal, een rijwielbelastingmerk in etui; G. Hellewaard. Heuvelweg 4 Bloemen daal, een portemonnaie met inhoud; de Graaf. Bloemendaalscheweg 42 Bloemendaal, een bril met hoorn montuur; G. Slkkens, Scheldestraat 13 Haarlem, een doublé vul potlood: G. Hameka. Stolberglaan 21 Aer- denhout. een kiudertaschje; H. J. Emmerik, station O verveen, zes postzegels; L. Pouwcr. Lage Duin en Daalscheweg 1 Bloemendaal, een duimstok en een boodschappentasch; Windt, Heerenweg 325 Haarlem, een zilveren dames armbandhorloge; Hulsebosch, Bosch en Duinlaan Bloemendaal. een heerenrijwiei; Overwegwachter. Kleverlaan 121 Bloemen daal. een dekzeil: Strietman. Bloemendaal scheweg 216 Ovcrveen, 2 dames pantalons; G. W. Hameka. Stolberglaan 21 Aerdenhout, een broche; Dornhof. Dhallalaan 22 Aerden hout. een doublé armband; Kars. Domp- vloedslaan 33 Overveen. een sierspeld met klein steentje: mevr. C. M. Maas, Verbin dingsweg 28. Bloemendaal. een mantelcein tuur; KoelemU, Zijlweg 159 Haarlem. een gymnastiekschoen: aan den politiepost Aer denhout. een riem van een paardetuig; aan het bureau van politie Overveen. een slin ger van een auto. een klein sleuteltje, een portemonnaie, een koralen halsketting. OPBRENGST CONCERT VACANTIE- KOLONIES. Dc netto-opbrengst van het Concert, dat door den heer Booda 1.1. Zaterdag in het Jeugdhuis is gegeven bedraagt ongeveer 150.—. DE KLEVERLAAN. De Kleverlaan, ouder Bloemendaal. die sinds Jaren de schrik was van wandelaars en fietsers, wordt van topeca voorzien. Dit is een groote verbetering. AALSMEER NOTARISBENOEMING. Benoemd is tot notaris te Aalsmeer de heer H, Bax, thans notaris te Genemuiden. OVERVEEN VEERTIGJARIG JUBILEUM. Den 16en Maart zal het 40 jaar gele- leden zijn dat de heer W. Flooren in dienst trad bij den heer G. J. v. d. Vliet op Huize Duinzicht, welk buiten nu is gaheefcen Vaart en Duin. De zoo bekende jubilaris draagt reeds de versierselen der Oranje-Nassau- orde. Dezer dagen werd hem door de Nederlandsche Jachtop- zlchtersvereenlging de medaille voor het 30- Jarlg janhtopzichterschap uitgereikt. De jubilaris oefent zijn werkkring nog steeds ln gezondheid en met opgewektheid uit. Hij is een zeer geziene figuur in onze gemeente. HEEMSTEDE MI-CARèME BIJ DE HEF.MSTEEDSCHE TOONEELCLCB H. T. C- In afwijking van de gewoonte om de jaar- lij ksche mi-carème in besloten kring te hou den, is het bestuur van bovenstaande too- nceiclub, op veler verzoek, van plan dit jaar- Iijksche festival op Zaterdag 20 Maart in wat ruimeren kring te organiseeren en wel in het gebouw van den Haarlemschen Kegel bond. Het ligt in de bedoeling een jury samen te stellen, waarvoor reeds eenige bekende kun stenaars te Haarlem hunne medewerking hebben toegezeed. Het bestuurslid de kunst schilder H. Heuff, was zoo welwillend eenige zijner fraaie etsen als prijzen beschikbaar te stel.en, terwijl als bijzondere attractie een extra prijs een handgedreven bronzen fruit schaal door mevrouw C. S. SchmidtMüssler als leidster van de afd. Haarlem van de N V. Sportfondsen, is uitgeloofd voor het aardig ste costuum dat betrekking heeft op het Sportfondsenbad te Haarlem. KRISTLIK FRYSKE KRITE. Woensdagavond werd in het gebouw van den Chr Besturenbond aan de Bakenesser- gracht, een vergadering gehouden van in Haarlem en omliggende gemeenten wonen de Friezen van Christelijke levensbeschou wing. De vergadering, waarvoor veel belangstel ling bestond, werd geleid door den heer J. Bokma van Amsterdam, voorzitter van de „Krite-Rounte Hollan", welke de bijeen komst opende met een kort inleidend woord, waarna de Heer A. de Jong Fzn., van Den Haag, een rede uitsprak over „It Fryslee eigen" waarin de aanwezigen met nadruk en overtuiging op de consequenties van hun Fries-zijn werden gewezen. Tijdens de pauze gaven zich reeds zeer veel aanwezigen op als lid van de te stichten Krite, zoodat op 't eind der vergadering in principe besloten werd tot het oprichten over te gaan. Te dien einde werd een commissie benoemd om op de eerstvolgende vergadering, welke Woensdag 2 April, op dezelfde plaats zal worden gehouden, te komen met een con cept-huishoudelijk reglement en tevens ver dere daarmede samenhangende voorstellen te doen. De vergadering werd geopend en gesloten met gebed in het Friesch, aan het begin en einde der bijeenkomst werden door de aan wezigen eenige Friesche Psalmen en Gezan gen gezongen. Het Zangkoor van de .Amsterdamsche Krlte" verleende dezen avond zijn medewer king, door enkele „Fryske lieten" ten gehoore te brengen, hetgeen door de aanwezigen buitengewoon op prijs werd gesteld. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug» VACANTERFZTOFF.nEN VOOR SCHOOLKINDEREN. De lezers van dit b'ad zullen zich misschien herinneren dat in 1929 in Haarlem is ouge- rlcht de vereenigine: „Vacantiebezigheden voor schoolkinderen" in navolging van Am sterdam, Rotterdam, Den Haag, Groningen, Utrecht en Rijswijk. Deze vereeniging heeft ten doel. onder des kundige leiding, een aantal schoolkinderen, die daarvoor in de termen vallen in de groote vacantie naar een terrein in de openlucht te brengen waar ze aangenaam en nuttig worden bezig gehouden. In 1929 had het bestuur van B. en W. toe stemming om het mooie terrein bij het Huls ter Zaanen daarvoor te gebruiken en 172 kinderen hebben daar volop genoten met spel en handenarbeid. Niet alleen, dat dit zichtbaar was voor al len. die aangewezen waren de kinderen bezig te houden, maar vele ouders betuigden hun nen grooton dank. „Wat hebben mijn kinde ren een heerlijke vacantie gehad, wat was het voor ons veilig en rustig en wat zien ze er goed uit. Mogen ze 't volgend jaar weer mee?" De ijver van het bestuur werd door dit succes verscherpt. Hoewel de ouders meehel pen in de kosten, begrijpt een ieder, dat deze geschiedenis vrij kostbaar is. Leiders en leid sters. vervoer, melk. en zooveel meer. Alles moet worden betaald. Door persoonlijk be zoek worden dagelijks leden geworvene een paar royale giften kwamen in Alles wijst er dus op dat het. in den zomer van 1930 een grooter aantal kinderen gelukkig kunnen maken. Ik zou dus in de eerste plaats willen vra gen: zendt een gift aan den penningmeester E. Geerts, Engelszstraat 26. gironummer 12077 of geeft u op als lid of donateur aan onder- geteekende. Maar ook. huismoeders, die nu allen zooveel te doen hebt met de schoonmaak, als u kin derspeelgoed. boeken, poppenwagens, auto peds of vliegende Hollanders opruimt, denkt u dan eens aan onze vereeniging. Alles ls welkom, u hebt de volgende num mers maar op te bellen en het afgestane wordt afgehaald. Nos. 12969. 10383. 28534. 13058. Namens het bestuur; L BOERMA-BOERMA, Secretaresse. Boekenrodestraat 3, Haarlem. Het officreele orgaan van „Het Genoot schap voor Reclame", ,J3e reclame" heeft het jaar 1930 geopend met twee zeer fraaie nummers, met goed geslaagde omslagteeke- ningen van respectievelijk Mabel Lapthorn en Henk Brouwer. In het Januari-nummer worden artikelen gewijd aan de wereldorganisatie op het ge bied der reclame, de moderne Fransche re clame, het werk van Machiel Wilmink, Ma- bel Lapthorn, de reclameadviseurs, enz., „En- gelsche Herinneringen", opgehaald door Mar. tin Woesik is ook een aardige bijdrage, met merkwaardige illustraties. Het nummer is verlucht met talrijke illustraties en vele bijlagen. De kleurendruk is uitnemend ge slaagd en de typografische verzorging van het blad verdient waarlijk de. aandacht. Het Februarl-nummer bevat onder ande ren artikelen over Herik Brouwer, die den omslag teekende. Recht en Reclame. Taal en Reclame, en het vrouwenfiguur in de an nonce. Voorts een lezenswaardige beschou wing over Hongaarsche affiches en artikelen gewijd aan diverse vraagstukken die voorde Reclame van belang zijn. DAMMEN. COMPETITIE 3de KLASSE NED. DAMBOND Voor bovengenoemde competitie speelden te Amsterdam de Damvereeniging „Joseph Blankenaar" II tegen de Haarl. Damclub III. Dc gedetailleerde uitslag luidt als volgt: Joseph Blankenaar III, Haarl. Damclub III. W. H. van HuysteeJ. van Steenwljk 1—l C. KickH. Berghuis o2 R. DaumaJoh- Fabel Jr. o2 A. Dauma, afgebrokenJ. Balk. W. L. v. d. RandeH. van Lunenburg Jr. 20 H. v. d. Steeg„Schijf" o_2 A. M- WelsW. J. A. Matla o2 L. eenhofJ. H. Reedijk 20 P. de Boer (n. o.)—W. van Pelt 0—2 P. H. MulderC. Pot o2 Voorl. uitslag 513 voor de Haarlemsche Damclub III. De partij aan het 4de bord werd in remise- stand afgebroken; die wordt arbitrair be slist. De einduitslag wordt dus 14—6 voor Haarlem. De Haarl. Damclub III heeft thans haar eerste twee wedstrijden gewonnen. CLUBKAMPIOENSCIIAP „HAARL. DAMCLUB". Voor de wedstrijden om de clubkampioen schappen 1929-1930 der „Haarlemsche Dam club" werden nog de volgende partijen ge speeld Hoofdklasse: J. B. Sluiter Jr. remise met J. P. van Eijk. Tweede klasse: F. W. de Pater remise met N. L. Somers. Derde klasse: J. H. Reedijk wint van H. W. C. van Rhoon; W. van Pelt wint van H. W. C. van Rhoon. De wedstrijd om het kampioenschap' van Haarlem en omstreken is thans op de partijen: H. de BoerH. Greeuw: H. de Boer—J. J. P. Kraayer; J. van Looij—P. G. van Engelen na, geheel geëindigd. Het kampioenschap werd, zooals wij reeds mededeelden, behaald door J. B. Sluiter Jr. Wie echter den 2den, 3den en 4den prijs zullen behalen, is nog niet met zekerheid te zeggen. De partij Van Engelen—van Looij zal de beslissing moeten brengen, doch de kans op een herkamp is zeer waarschijnlijk. De stand luidt thans: gespgewj-em.verl.pt. J. B. Sluiter Jr., H.D.C. 14 8 5 1 21 F. A. Berkemeier, H.D.C. 14 6 7 1 19 P. .G. v. Engelen, H D.C. 13 6 6 1 13 B. Dukel. H.D.C. 14 6 6 2 18 J. van Looij, H.D.C. 13 6 4 3 16 J. W. van Dartelen, H.D.C. 14 5 6 3 16 A. de Jong, H.D.C. 14 6 4 4 16 J. Poppen, H.D.C. 14 5 6 3 16 H. de Boer H.D.C. 12 4 5 3 13 H. Greeuw HD.C. 13 4 3 6 11 W. Stroo, D.CH. 14 2 7 5 11 J. P. van Eijk, H.D.C. 14 3 4 7 10 J. J. P. Kraayer, D.C.H., 13 2 3 8 7 H. van Berkum.DC.H. 14 2 3 9 7 J Lycklema, DC.H. 14 0 5 9 5 De beide IJmuidenaren Dukal en De Boer hebben mooi gedebuteerd. 051 HET HAARLEMSCH DAMKAMPIOEN SCHAP. Dat in den afgeloopen wedstrijd om het damkampioenschap van Haarlem en omstre ken de sterkste gewonnen heeft, hierover zullen de meeningen wel niet verschillen. De nieuwe kampioen J. B. Sluiter Jr. heeft in dezen wedstrijd op ondubbelzinnige wijze bewezen, werkelijk de sterkste Haarlemsche damspeler te zijn- Niet dat zijn score zooveel hooger is als dat der volgende spelers op de ranglijst, of dat Sluiter op gemakkelijke wijze den titel heeft veroverd! Integendeel is juist dit jaar het onderling verschil tusschen de deelne mers zeer miniem en de strijd bijzonder spannend geweest. Sluiter's begin was niet bepaald hoopvol, doch hierbij moet men bedenken, dat de Haarlemsche kampioenswedstrijd juist aan ving ln een periode dat Sluiter in den wed strijd om den meestertitel uitkwam en dus behalve Zaterdagmiddags en Zondags, ook nog Maandag- en Woensdagavonds moest spelen. Het zag er dan ook in het begin werkelijk naar uit dat Sluiter overspeeld was, doch zoodra was de wedstrijd om den meestertitel afgeloopen, of hij herstelde zich en zijn eind spurt was van dien aard. dat hij de overige deelnemers fraai passeerde en tenslotte wederom als kampioen eindigde. Dat ook het bestuur van den Ned. Dam- bond Sluiter's prestaties met belangstelling volgt, blijkt wel uit het feit dat hij werd uigenoodigd in den a.s. wedstrijd om het kampioenschap van Nederland mede te spelen. Reeds in de afgeloopen hoofdklasse-com petitie bewees hij een allereerste kracht te zijn door aan het eerste bord geen enkele partij te verliezen. Zijn fraaie remise-par tijen tegen onzen nationaleti kampioen A. K. W. Damme en den ex-wereldkampioen Herm. Hoogland Jr. liggen nog versch in 't geheu gen! Sluiter's spelstijl is een voorbeeld van stiptheid, geduld, volharding en strijdlust, alle eigenschappen dus om het in het dam spel ver te brengen. Hij waagt niets ten koste van den stand; met wiskundige zekerheid en een zeer ver doorgevoerd voorstellingsvermogen, gepaard aan een uiterste omzichtigheid, weet hij alle kansen te benutten. Voegen wij hieraan nog toe dat hij aan al deze eigenschappen een zeldzame beschei denheid paart-, dan zal de lezer wel kunnen begrijpen dat de nieuwe kampioen in de Haarlemsche dammerskringen en vooral in zijn vereeniging, de „Haarlemsche Damclub", een zeer voorname plaats inneemt en al zijn clubgenooten hem zijn succes van harte gunnen. VOETBAL. DE DISTRICTS WEDSTRIJDEN. Naar het Hbld. verneemt zal Van Kol Zondag door omstandigheden niet in het Westelijk elftal meespelen. In zijn plaats zal Prevost van R.C.H. spelen. D. E. C.HAARLEM OP HET AJAX- TERREIN? In het Hbld. lezen we, dat bovengenoemde belangrijke wedstrijd a.s- Zondag op het Ajax-terrein gespeeld zal worden. Indien onze inlichtingen Juist zijn. dan heeft de K. N. V. B. daarvoor nog niet zijn toestemming ver leend. Tweede Jeugd speelde j.l. Zaterdag haar laatsten competitiewedstrijd in LJmuiden te gen IJ. F. C. De Haarlemmers troffen het niet. want IJ. F. C. was geducht in vorm en scoorde acht maal. De voorhoede van Tweede Jeugd slaagde er niet in de eer te redden. Zooals wel verwacht was, moest V. E. W. de vlag strijken voor V.V.IJ., dat met 51 won. Ook deze elftallen hebben hun competitie programma geëindigd. In de tweede afdeeling won Vliegende Vo gels op het kantje af van V.V.IJ. 3 (2—1) en Kennemerland 3 bleef op den goeden weg door R. C. V. 2 met 64 te slaan. Voor morgen is het volgende programma vastgesteld. Afdeeling I: R. C. V.Ulysses. Afdeeling n. Ulysses 2,—R. C. V. 2. Vliegende VogelsUlysses 3. V. V. IJ. 3Kennemerland 3. Kennemerland 2V.V.IJ. 2. R. C. V. ontvangst dus Ulysses. Laatstge noemd elftal is den laatsten tijd zóó uit vorm, dat we het tegen de enthousiaste Velsenaren niet veel kans geven. Op 5 October ontmoet ten deze elftallen elkaar aan de Munters laan; R. C. V. had met rust een 20 voor sprong, doch Ulysses pakte in de tweede helft goed aan, zoodat zij tenslotte nog met 32 won. Het tweede elftal van R. C. V. moet naar Haarlem om aldaar de Ulysses-reserves te bekampen. Deze ontmoeting zal wel door Ulysses 2 worden gewonnen. Vliegende Vo gels krijgt Ulysses 3 op bezoek. We geloo ven, dat de bezoekers hier wel de beste kan sen hebben. Kennemerland 3 heeft een lastigen uit wedstrijd tegen V.VJJ. 3, doch gelet op den goeden vorm, waarin de Kennemerland-ve- teranen den laatsten tijd spelen, lijken zij ons wel sterker dan de thuisclub. V. V. IJ. 2 zal haar kampioenskansen tegen Kennemerland 2 zeker niet verspelen.. ZWEMMEN. ZWEMONDERWIJS AAN SCHOOLKLASSEN. REQUEST AAN GEMEENTERADEN. De propagandacommlssie van den Ned. Zwembond schrijft het volgende: „Het is ongeveer tien jaren geleden, dat men er in enkele gemeenten in ons land toe overging, zulks in navolging vooral van onze Oostelijke naburen, hier en elders buiten de gewone schooltijden de gelegenheid te openen voor het ontvangen van zwemonder wijs door schoolklassen. De groote be teeke nis van het zwemmen, dat in vele gevallen den gunstigen invloed van water en zonlicht in zich vereenigt, in hygiënisch opzicht, ge voegd bij zijn groote practische waarde, die het in dit waterrijke land tot een onont beerlijke vaardigheid verheft, moet, gezwegen nog van het genot en de vreugde, die het zijn Jeugdigen beoefenaren schenkt, door iedereen worden erkend. Ofschoon dit „schoolzwemmen" aanvanke lijk op uiterst bescheiden schaal slechts in enkele gemeenten in ons land gegeven werd en in de eerste Jaren na zijn invoering sleccts geringe vorderingen maakte, gedurende de laatste Jaren ls er merkbare vooruitgang te bespeuren. Immers, op dit oogenblik wordt in 29 gemeenten aan openbare lagere (en aan enkele voortgezet lagere-, uitgebreid lagere-, middel- barescholen) en bijzondere scholen zwemonder wijs aan schoolklassen verst-rekt.Zelfs blijkt uit de statistiek van de Propaganda-commissie van den Ned. Zwembond. dat dit onderwijs in vier gemeenten verplichtend werd gesteld voor de leerlingen van de hoogste klasse van alle openbare inrichtingen voor gewoon lager onderwijs. Hoe verblijdend de toeneming van het schoolzwemmen ook moge zijn, niet mag vergeten worden, dat er een zeer ongunstige verhouding bestaat tusschen het aantal kin deren, dat dit onderwijs geniet en het hier voor in aanmerking komend deel van de Nederlandsche schoolbevolking. Gelet op de toenemende belangstelling voor deze materie onder opvoeders en ouders is de propaganda-commissie er toe overgegaan, zich te richten tol de besturen van een aan tal gemeenten, die, hoewel in het bezit cener doelmatige zwemgelegenheid, vorenbedoel de» maatregel nog niet namen in het be lang van de veiligheid en de gezondheid van de schooljeugd. In har verzoekschift dringt de commissie er op aan, het reeds door meer gemeenten gegeven voorbeeld, zij het aan vankelijk op nog zoo bescheiden schaal, spoe dig na te volgen, opdat over niet ai te 'angen tijd kan gezegd worden van eiken Neder- landschen Jongen en meisje, dat de lagere school verlaat, dat hij (zij) gewapend )s met een behoorlijke dosis kennis en tegen het verdrinkingsgevaar. Moge de Zwembond bij deze actie, die de sympathie van alle schooi-autoriteiten ver dient, ruimschoots gesteund worden". ROEIEN. DE OXFORD- EN CAMBRIDGEPLOEGE* NAAR PARIJS. De „Daily Telegraph" verneemt, dat de ploegen van Oxford en Cambridge voorne mens zouden zijn, een tournée naar Frank rijk te ondernemen, om op 19 April as. te Parijs te roeien tegen de twee beste Fraa- sche ploegen. BILJARTEN. TOURNOOI OM DEN „Wn.IIELMTNA- BILJAKT-BEKER". De wedstrijden om bovengenoemden beker, die D. E. S. Jaarlijks organiseert met een achttal eerste klasse spelers, zijn Woensdag, avond begonnen. In het strijdperk traden K. de Bruyn (B. V. .,C. en O." te Amsterdam en D. A. de Foeljaeger (D.E.S.). De Amsterdammer was geweldig op dreef. Reeds op de tweede beurt scoorde hij een serie van 49, al spoedig gevolgd door 27, 11 18, en 40. In 8 beurten noteerde hij reeds 160 punten. De Haarlemmer gaf goed partij en maakte 18. 17 en 36. zoodat hij in 8 beur ten 90 had. Op de 14de beurt noteerde De Bruyn weder een zeer mooi gespeelde serie van 31, terwijl De Foeljaeger 19. 19 en 11 scoorde; de stand was: 211 om 150 voor De Bruyn. Met een elndserie van 21 maakte deze laatste uit. De stand was: De Bruyn 250 in 19 beurten en 49 als hoogste serie; de Foei- jaeger 172 in 18 beurten en hoogsce serie 36. Op het tweede biljart streden J. A A. v. Hout („Benoorden het IJ") en I van Nierop (.„Amsterdam"). Beiden begonnen slap. Na 10 beurten was het; 29 om 30 voor Vaa Nierop. Van Hout herstelde zich het eerst en maakte 28, 11, 39 en 28, waarna de stand luidde na 18 beurten: 137 om 45 voor Van Hout. Verder liet deze laatste niet veel meer zien, terwijl Van Nierop zich wat herstelde en 15, 23 en 17 maakte; doch dit kon hem niet meer redden. Toen Van Hout op de 38e beurt de partij uitmaakte, noteerde hij pas 158 in 35 beurten. Daarna volgde de partij van De Bruyn tegen J. Leeger („Insulinde"). Met de volgen de score maakte hij deze uit in 10 beurten: 6, 4, 17. 50, 39, 7, 12, 94, 13 en 14. Hiertegen had Leeger niets in te brengen. Toch bracht hij het in 9 beurten tot 89. Op het andere biljart vochten twee Haar lemmers om de eer: W. H. Verheyde („Haar lem-Noord") en H. Boerwinkel („Vrienden- king".) Toen op de 45ste beurt de stand was 241 om 247 voor Boerwinkel, maakte Ver heyde op de volgende beurt de 250 caramboies cadre voL Donderdagavond werden deze wedstrijden voortgezet met vier partijen. De strijd werd geopend met de ontmoeting D. A. de Foel jaeger (D.EJ3.")G. Lammes („Ons Genoe gen", Zaandam). De eerste zet kalm in, doch zijn partner maakt op de 2de beurt 23. Op de 4de beurt noteert De Foeljaeger 10 en op de 7de beurt 16, die Lammes beantwoordt met 15. Daarna krijgt de Zaandammer een inzinking, welke door den Haarlemmer be nut wordt, om met 23 en 11 een kleinen voorsprong te nemen. Als Lammes op de 18de beurt 26 scoort is de stand: 101 om 105 voor Lammes. Dan zet de oud-Haarlemsche kampioen een geweldigen eindspurt in, maakt eerst een serie van 30, door Lammes met een poedel beantwoord. Op de volgende beurt begint De Foeljaeger weder een serie. Het eene tiental volgt op het andere en eerst als de 100 in zicht komt, strandt hij op een tamelijk eenvoudigen tweebandstoot. Het ware:i er 85, waarvoor hij een luid applaus in ontvangst heeft te nemen. De volgende beurt 12 en de beurt daarna een elndserie van 22. In 4 beurten 149 caramboles! De stand was: De Foeljaeger 250 in 22 beurten, hoog ste serie 85, moyenne 11-36; Lammes 114 in 21 beurten, hoogste serie 26. moyenne 5.42. Op de andere tafel stonden IC de Bruyn („C. en O-") en H. Boerwinkel („Vrienden kring") tegenover elkaar. Hier had de eerste verrassing plaats. De Bruyn, die den eersten avond zoo mooi gespeeld had en reeds als bekerwinnaar werd gedoodverfd, leed een nederlaag tegen den Haarlemmer, ofschoon het aan het einde zeer spande. Om beurten hadden ze de leiding. De Amsterdammer, die van acquit 12 maakte, noteerde in 5 beurten reeds 62 om 23. Van een inzinking maakte Boerwinkel een dankbaar gebruik om voor te komen. Hij scoorde o.a. 12, 25, 43, 28 en 20 en noteerde toen 147 in 15 beurten, zijn partner had er 84. Toen de stand 140 om 192 was, maakte De Bruyn een mooie serie van 67, waardoor hij 207 om 192 had- Met den stand 244 om 229 voor De Bruyn maakte Boerwinkel met een elndserie van 21 de par tij uit. De tweede verrassing volgde nu, doordien ook G. Lammes aan De Bruyn een nederlaag toebracht. De Zaandammer maakte, hoewel geen groote. geregeld series van dubbele cij fers, hetgeen den Amsterdammer blijkbaar te machtig was. Na 15 beurten was de stand 150 om 63 voor Lammes. Na 20 beurten 195 om 137. Dan zet De Bruyn den eindspurt ru en noteert achtereenvolgens 12. 13. 42 en 38 en staat dan op 242. Lammes, die intusschen tot 231 gekomen was, wist ten slotte op de 25ste beurt met 19 de 250 vol te maken. De slotpartij tusschen den Haarlemschen kampioen W. H. Verheyde e.n J. A. A. v. Hout (..Benoorden het IJ",) was zeer een zijdig en zonder spanning. Verheyde was niet fit en speelde slap. terwijl de Amster dammer een solide partij met groot bar.dspel speelde. Hij liep meer en meer uit en eindig de de partij in 25 beurten. Het was 143 om 250. D.O.K. (HEEMSTEDE)—EXCELSIOR HAARLEM-N.) In café Van Slooten te Heemstede werd gespeeld tusschen de 3e viertallen. De uitslag luidt als volgt: Excelsior: 91. 67. 100, 100, to'aal 3o8. D.O.K.: 100, 100, 58, 70, totaal 348. Stand na zes wedstrijden 22592014 in he^ voordeel van D.O.K. DOELEN (HAARLEM—D.O.K. (HEEMST.) In café Van Slooten te Heemstede werd gespeeld tusschen de vierde viertallen. Uitslag: Doelen 80, 30, 65. 39 totaal 214. D.O.K.: 100, 100 58. 90. totaal 348. Stand na 26 wedstrijden: 22941610 voor D.OJC. D.O.K. (HFTTT<3'T^r,Tr> —DOELEN (HAARLEM) Donderdagavond werd in café De Do^n te Haarlem gespeeld tusschen de 2e vierta'len. De uitslag luidt als volgt: Doelen 45. 87, 83. 53, totaal 268. D O.K 100, 100, 100, 100, totaal 400. Stand na zeven wedstrijden: 2694—1878 voor D. O. K.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 14