BUITENLAND Nog steeds geen vooruitgang in Londen. Het geval Hanau. LETTEREN EN KUNST MUZIEK. Chic, vindt U niet? GROOTE MARKT 1-7 IN- EN UITVALLEN AGENDA HAARLEM'S DAGBLAD D'NSDAG 25 MAART 1930 TWEEDE BLAD Zullen de Amerikanen ook heengaan Hoe mevrouw ontvluchtte. Stukken uit het dossier verdwenen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. In welingelichte kringen te Washington doet het bericht de ronde, dat de Amerikaan- sche delegatie voornemens zou zijn de Vloot- conferentie in den loop van de beide volgen de weken te verlaten, indien geen concrete vorderingen worden gemaakt bij de onder handelingen. De moeilijkheden duren dus voort en zijn nog steeds acuut. De bladen melden, dat de delegatie, die te Londen aanwezig zijn, voelen dat zij nie„ voor onbepaalden tijd in Londen kunen blij ven. indien er geen enkele aanwijzing is, dat de stilstand tusschen Frankrijk en Italië zal worden opgeheven. Zondag is er niets van beteekenis gebeurd. De eisch van Italië in zake pariteit met Frankrijk blijft gehand haafd en Frankrijk blijft op het standpunt staan, dat tenzij Italië zijn eischen wij zigt geen belangrijke vermindering van het Fransche tonnage kan worden verkregen zonder de verzekering van politieke waarbor gen. De tonnagecijfers zijn zorgvuldig onder zocht door de Fransche en Britsche ministers van Marine, met medewerking van de des kundigen. De „Daily Mail" meldt, dat het totaal van 670.861 ton, dat in het memorandum in de commissie is aangegeven als het tonnage der schepen, kan worden verminderd met hon derd duizend ton door afschrijving van sche pen, die om een of andere reden niet tot de effectieve weermacht kunnen worden gere kend. Het is evenwel niet bekend of de Fran sche regeering dit standpunt aanvaardt. De Fransche minister van koloniën Pietrl, vertoeft eveneens te Parijs, doch Dumesnil is naar Londen vertrokken en Pletri wordt daar vandaag verwacht. Er is geen definitieve datum vastgesteld voor den terugkeer van Briand, die verklaard heeft, dat hij voorne mens is Parijs te verlaten zoodra de parle mentaire werkzaamheden hem dit mogelijk maken. De tergukeer van Tardieu hangt af van de noodzakelijkheid van behandeling van een eventueel nieuw voorstel. De bladen verklaren, dat onder de huidige omstandigheden de hoofden der delegaties spoedig zullen hebben te beslissen of de tijd niet is aangebroken, om een plenaire zitting der conferentie bijeen te roepen, zooJV, de geheele toestand onder de oogen gezien kan worden. Een dergelijke bijeenkomst zou Brit- tannië als uitnoodigende mogendheid in staat stellen haar voorstellen inzake de ontwape ning opnieuw te uiten, want men voelt, dat het doel van de conferentie eenigszins op den achtergrond is geraakt. De „Times" zegt, dat een plenaire zitting zou doen blijken of een der mogendheden niet geneigd zou zijn verder mede te werken aan een vijf mogendheden overeenkomst; de overblijvende mogendheden zouden daarna kunnen overwegen of een overeenkomst tus schen minder dan vijf mogendheden mogelijk en wenschelijk is. In Fransche kringen denkt men aan een compromis inzake de vaststelling van de totale tonnage en de beperking der catego rieën vervat in een verdrag, dat de basis zal vormen voor verdere besprekingen in de voorbereidende ontwapeningscommissie te Genève. De andere delegaties zijn evenwel tegen een verdrag, dat zich uitsluitend met een formule bezig houdt en waarin Londen alleen als een inleiding van Genève wordt beschouwd. L. A. De vlucht van Madame Hanau. PARIJS. 24 Maart (VI.) De prelect van politie heelt een onderzoek doen instellen naar de verantwoordelijkheid der beide in specteurs, die belast waren met de bewaking van Madame Hanau. Vastgesteld is, dat deze inspecteurs twee maal hun post hebben ver laten en zich niet op de hun aangewezen posten bevonden hebben op het oogenblik. waarop de vlucht van Madame Hanau gecon stateerd werd. Tevens is uit dezelfde getui gen verklarn gen gebleken, dat de door deze inspecteurs aan hun chef gegeven verkla ringen onjuist zijn geweest, weshalve de pre fect van politie hen beiden in hun functie heeft geschorst. Commissaris Badin, belast .met het onder zoek naar de ontvluchting van Madame Hanau heeft hedenmiddag de hoofdverpleeg ster Mevr. Hubert gehoord, benevens de ver pleegsters Mevr. Frachisse en Mevr. Dadure. Zij verklaarde, dat zij gisteren gemerkt hadden, dat het kamermeisje van Madame Hanau langer dan gewoonlijk was gebleven en lichtelijk nerveus was. Om 9 uur 10 heb ben zij opgemerkt, dat de lamp in de kamer van de zieke laag gedraaid werd. Een kwar tier later hoorden zij een gerucht, dat uit de kamer van Madame Hanau scheen te komen Zij keken hierop naar buiten en zagen het witte laken uit het raam hangen. Onmid dellijk hebben zij hiervan melding gemaakt, waarna geconstateerd werd, dat Madame Hanau was ontsnapt. Onmiddellijk na het verboor der verpleeg sters ls commissaris Badln vergezeld door den rechter van Instructie, Peyre, naar het hospitaal gegaan teneinde de vlucht te kun nen reconstrueeren. Volgens de eerste inlichtingen, ingewon nen door de recherche over de ontvluchting van madame Hanau behoort het laken waar van zij zich bediende om zich uit het ven ster te laten zakken niet aan het hospitaal. Toen zij eenmaal op straat was stapte zij in een particulier rijtuig en pas nadat zij gete lefoneerd had en een brief had gebracht naar het postkantoor op den boulevard Ma genta riep zij een taxi aan en liet zij zich naar de gevangenis St. Lazare brengen. De taxi-chauffeur wordt thans gehoord. Het kamermeisje van Mme Hanau wordt opge spoord Tevens valt melding te maken van een nieuw sensationeel feit. Jongstleden Vrijdag werd vastgesteld, dat uit een afgesloten actenkast twee stukken, op het geval-Hanau betrekking hebbende, waren verdwenen. De minister van justitie ontving in een enve loppe den sleutel, die eveneens vermist werd. Een B T.A.-bericht meldt, dat de verdwe nen stukken niet van wezenlijke beteekenis zijn voor de zaak der „Gazette *du Franc" Het parket opende een instructie wegens diefstal tegen een onbekende in verband met de verdwijning van deze stukken. De Engelsche Legerbegrootlng ingediend. LONDEN, 24 Maart (V.D.) Shaw. mi- nister van Oorlog heeft bij het Lagerhuis de legerbegrooting ingediend, tot een bedrag van 340 1/2 millioen hetgeen een netto ver mindering beteekent van 605.000. Shaw legde een belangrijke verklaring af. waarin hij oa. zeide, dat het niet de be. doeling der regeering was, zonder een in-- terna'-ionaal verdrag verdere bezuinigingen in de ooriogsbegrooting aan te brengen. Een gemeenschappelijk internationaal op= treden, hetgeen ook de methode is welke door den Volkenbond wordt gevolgd, is nood zakelijk om tot militaire bezuiniging te komen. Briand over de bezetting van het Rijnland. In de gemeenschappelijke zitting van de Kamercommissies voor buitenlandsche za ken en financiën, waarin Tardieu en Briand op verscheidene vragen antwoord gaven,, verklaarde Briand, volgens de „Populaire' in antwoord op een vraag van den socialis- tischen afgevaardigden Grumbaoh: Frankrijx heeft geen reden en ook geen belang om de Rijnlandbezetting te verlengen. Alles ver oorlooft mij aldus Briand te verklaren dat de ontruiming van het Rijnland op het vastgestelde tijdstip geëindigd zal zijn. Al leen een niet te voorziene omstandigheid, b.v. de weigering van het parlement om het plan-Young te ratificeeren. zou reden kun nen zijn om het tijdstip te wijzigen. De ra tificatie is de eenige noodzakelijke voor waarde, waarvan het ontruimingsstandpunt afhankelijk wordt gesteld. Overigens meen ik te weten dat de minister van Oorlog reeds alle noodige maatregelen heeft getroffen om de ontruiming ten uitvoer te brengen. Op de nauwkeurig omschreven vraag van den afgevaardigde Franklin-Bouillon of het Rijnland vóór 30 Juni zal worden ontruimd, antwoordde Briand kort: Ja, die ontrui ming zal op dat tijdstip beëindigd zijn, aldus het Hbld. Op de vraag wat de woorden in de Haag- sche overeenkomst betreffende „het weder verkrijgen van de vrijheid van actie der mo gendheden in geval van een uitspraak van het Haagsche Hof. waarbij een in gebreke blijven van Duitschland wordt vastgesteld" beteekenen, antwoordde Tardieu dat men zich in dit geval op het volkenrecht zou beroepen. DANSAVOND VAN TILLY SYLON. Deze avond vertegenwoordigde een jubi leum: 12 1/2 jaar geleden gaf Tilly Sylon haar eerste dansdemonstratie in „De Kroon". De resultaten mogen toen nog niet bijzonder groot geweest zijn, thans viel er veel te be wonderen, en sinds de vorige uitvoering is ook vooruitgang waar te nemen. De bekoring die van haar werk uitgaat schijnt me toe nog meer uit de groepen dan uit de solodansen voort te komen. Die groepen zijn alle met smaak samengesteld, de bewegingen zijn grootendeels bevallig en levendig en geven den indruk van lenigheid en vrijheid. Juist in dit opzicht is er een stijgende lijn in haar vertolkingen, die men, als bij alle plastische kunst wel composities, althans-herscheppin gen mag noemen. Haar kunst is meer rhyth- misch-kinetisch dan zuiver plastisch; "bij zondere standen van groote expressiviteit geeft zij weinig. Maar de bewegingen sluiten zich doorgaans goed bij de muziek aan. al tracht zij, waarschijnlijk terecht, niet elke muzikale wending door een afzonderlijk ge baar te illustreeren, Er was gratie in de groe- penbeweging bij de balletmuziek uit „Rosa- munde"; Rameau gaf rythme; grillig, tot grappig toe was de ..Groteske" van Mosz- kowskydat herhaling hiervan gevraagd en INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cl», per regel. WEEST TOCH NIET WIJZER DAN UW DOKTER Eet CSARR'4 S^loUTBROOQ gegeven werd verwonderde niet en bewijst hoe het in den smaak viel. De muziek der Suite van den Belg Flor Peeters is rneeren- deels niet sterk van karakteristiek; het „Vertelsel" is al zeer langdradig en onbetee- kenend en werd gelukkig n'?t choregraphisch geïllustreerd. Gunstig onderscheidden zich „Menuet" en „Gavot"; de eerste zweemt even naar de manier van Ravel Zwakker zijn de „Mazurka" en de „Vlaamsche Kermis"; bij de laatste vermocht ook de dansbeweging geen versterking van het effect teweeg te bren gen. De „Elegie" van Grieg werd zeer expressief door een groep weergegeven. Maar het meest interesseerde mij de uitbeelding van vier der vijf nummers van Ravels „Ma Mère l'Oye", omdat, hier de voorstelling reeds zoo duidelijk omlijnd aangegeven is. Tilly Sylon heeft alle vier weten te maken tot tafereelen. die door groepeering en be weging aangenaam aandeden, of zij echter bij alle de bedoeling van den componist pre cies weergegeven heeft, durf ik niet terstond te bevestigen. Zoo bleef de metamorphose van het Beest in den Schoonen Prins, die in de muziek door het glissando uitgedrukt schijnt te worden, op het tooneel volkomen uit. Alleraardigst en snoezig daarentegen was de uitbeelding van de episode uit de ge schiedenis van Klein Duimpje, die in het bosch verdwaald is, bemerkt dat de krui meltjes verdwenen zijn en zich met zijn broers verwondert totdat het vogelgesjilp de schuldigen verraadt. Het kleine meisje, dat Klein Duimpje voorstelde heeft de geheele zaak in verrukking gebracht: een talentje dat wat voor de toekomst belooft! De lauwe re# bleven niet uit, al kwamen ze nu nog in den vorm van een groote doos chocolade. Als solodanseres trad Tilly Sylon op in een mazurka van Flor Peeters en in de door Mouton voor orkest bewerkte „Golliwogg's Cake Walk" uit „The Childrens Corner" van Debussy. Evenals de vorige maal was het onze H O V. die, onder leiding van den tweeden dirigent Marinus Adam het muzikale deel der praes- taties verzorgde. Zij deed dit op alleszins be vredigende wijze van de ouverture ,,die Flngalshöhle" en een klankschoone repro ductie van Grieg's „Letzter Frühling". Na afloop van het programma werd Tilly Sylon op het tooneel gehuldigd; na een geest'ge en hartelijke toespraak van haar „eersten impressario" werden haar bloemen zonder tal, een oorkonde en een ring aange boden; de laatste als geschenk van haar „ensemble". En ook de Adam dezer Eva werd gehuldigd met palmtakken en een bar- tig woordje over den overheidssteun aan het orkest vond daarbij zijn plaats. Daarna was er nog gelegenheid de jubilaresse in den Foyer van den Schouwburg te complimen teeren, maar door het gevorderde uur heb ben velen, waaronder ook de verslaggever, niet aan de ultnooaiging daartoe gevolg kunnen geven. De Jansschouwburg was nagenoeg geheel bezet. K. DE JONG. HEEMSTEDE. MARTTEN BEVERSLUYS. Over antï-oorlogs-gedichten. Martien Beversluys, de dichter die zich in dienst stelde der anti-oorlogsbeweglng heeft Maandagavond in hotel Van Rhee voor de af deeling Heemstede van den Alg. Ned. Vrouwen Vredebond gesproken en enkele zijner gedichten voorgedragen. Hier was de dichter aan het woord, de man die dieper de dingen ziet dan velen maar die ook staat in 't volle woelende leven van dezen tijd. Enkele jaren geleden, zoo zeide hij in zijn inleiding, werd de romantiek van den oor log slechts door de dichters bezongen. Spre ker, en met hem enkele andere jongeren, heeft in het gedicht een vorm gevonden om zijn walging tegen den oorlog uit te spreken. Hij weet eigenlijk niet, hoe hij tot deze ge dichten kwam, indirecte oorzaak is echter geweest, dat een vriend, die den geheelen wereldoorlog had meegemaakt hem over den oorlog heeft verteld. Men moet verzet en ergernis wekken tegen den oorlog, men moet bij de menschen deer nis en ontroering opwekken, gepaard met konnis van feiten. Door verdraagzaamheid te scheppen doet men den eersten stap naar den vrede. Liefde ontwapent alle vijanden. En het is een eerste eisch, dat men een offer weet te brengen. Overal is men bezig een nieuwen oorlog voor te bereiden. Er zal volgens spreker vrij heid tot dienstweigering komen, de dienst plicht zal afgeschaft worden en in den ko menden oorlog zullen de kleine legers van vrijwill'gers, modern toegerust, genoeg zijn, zal het een vechten worden van wetenschap tegen wetenschap. Men zal zich vriendelijk betoonen tegenover pacifisten, maar in 't geheim wordt een nieuwe oorlog voorbe reid. Spreker zeide godsdienstig, religieus van aard te zijn. Men heeft hem verweten, dat hij profaan zou zijn in z'n gedichten, daar hij bijbelteksten citeerde Maar. zeide spre ker: ik ransel die godsdienstige bijbeltekst- aanhalers, die den oorlog voor een Christus niet ongeoorloofd achten, op deze wijze af De artiest kan door beroering en ontroering te wekken, de menschen een slag op het ge weten geven. Slechts het hart der menschen heeft spreker noodig. De menschheid dient twee goden: Christus en het zwaard. Hier bij droeg de heer Beversluys twee zijner ge dichten voor: „Paraphrase op de tien gebo den" en „Proclamatie". Deze en enkele ge dichten die na de pauze werden voorgedra gen komen voor in zijn boek „Aanklacht", dat nu ter perse is, en dat geïllustreerd zal worden met reproducties van schilderijen van den heer Van Schalck. Na de pauze vertelde spreker o.a. dat de artiesten in Duitschland thans een georgani seerde anti-oorlogs-actie voeren. Remarque werkt aan een nieuw boek, dat o.a. de zede loosheid aan en achter het front teekent. „lm Westen nichts Neues" is eerst thans, zooveel jaren na den oorlog uitgekomen, omdat het langen tijd geboycot werd door pers en boekhandel. Maar het is scherp gecensu reerd. Passages over de sexualiteit en die, welke voor de kerk gevaarlijk konden zijn. werden geschrapt. Als alles aan het licht kwam dan zou, volgens spreker, de geest der i-evolutie losbreken. Men is bang voor de waarheid. Spreker droeg nu weer verschillende zijner gedichten voor, o.a. De onbekende soldaat, een dienstweigeraar die opgehangen wordt, een muur waartegen menschen werden ge- fusileerd leverden de onderwerpen voor deze gedichten, die zoo boelend werden gezegd. De vrij talrijke aanwezigen bleken zeer voldaan. Mevrouw C. Mee terNegrijn die ook een openingswoord gesproken had, dankte den spreker en wekte de aanwezigen op. deel te nemen aan huisbezoek, om zoo de vredes- idee te propageerea. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Weet U waarom onze Kreymborg coupe zulke prachtige modellen heeft 1 Omdat Kreymborg-klee«» ding volgens een geheel eigen en aparte manier van werken gemaakt wordt. Er zil model In en er blijft steeds model In Wie Kreymborg-coupe draagt, die ondervindt het. Gemaakte Coatuurai 13*) tot f75— Costuami naar maat f 68_ tot 145— HET „NEDERLANDSCH TOONEEL". SAALBORN EN VERBEEK DIRECTEUREN. De heer Saalborn deelt aan het Hbld. mede, dat de Kon. Vereemging Het Neder landsch Tooneel, hem en den heer Dirk Ver beek heeft benoemd tot directeuren, die samen in overleg met hun gedelegeerden commissaris, den heer J. W. F. Werumeus Buning, een gezelschap zullen vormen. Van dit gezelschap zullen in leder geval deel uitmaken de kern van 't Nieuw Neder landsch Tooneel zoowel als de groep Ver; beek. Nader verneemt het blad nog. dat van de nieuwe directie de heer Dirk Va beek de administratieve, de heer Louis Saalborn de artistieke leiding op zich zal nemen. Mevrouw RoyaardsSandberg Het, Hbld heeft mevrouw Jacqueline RoyaardsSandberg gevraagd naar haar olannen in verband met het bovenstaan de. „Wel" antwoordde ons de kunstenares van wier echtgenoot de plannen en ideai^n ten nauwste met hot voortbestaan en floree ren van de Koninklijke Vereenlging waren verbonden „het antwoord op uw vraag ligt voor de hand. „Natuurlijk schaar ik mij met hart en ziel aan de zijde van de „Koninklijke Ver- eeniging", waaraan Ik als actrice vAbonden zal zijn", deelde mevrouw Royaards mede; en zij verzocht ons. als hare beweegredenen de drie volgende motieven te no to .uen: lo. „Omdat de Koninklijke Vereenlging de continuïteit belooft, waaraan de Nederland sche Tooneelspeeikunst zoo dringend behooi - :e heeft". 2o. „Omdat het strikt onpartijdig beheer de persoonlijke belangen waarborgt van alle, aan de Koninklijke Vecreenlging ver. bonden krachten". 3o. „Omdat deze vereenlging beteekent: het schoonste, levende monument voor de na gedachtenis van mijn echtgenoo omdat in haar belichaamd is zijn ideaal, waar hij tot zijn levens-einde toe van vervuld ls ge weest; de herleving van zijn groote vi tv k". MOTORDIENST. De kapitein J. Govers van het 2e Regi ment Veld-Artillerie wordt van 27 Maart tot en met 21 April gedetacheerd bij de School- compagnie van den Motordienst De sergeant J. Lange heeft voldaan aan het examen voor sergeant-majoor-instruc teur. PERSONALIA. De navolgende gediplomeerden van de Middelbare Technische School te Haarlem zijn geplaatst In de navolgende betrekkingen- Afd. Bouwkunde: de heer S. D. Neter als teekenaar bij den Architect N. Ouendag B.N.A., te Amsterdam; Afd- Werktuigbouwkunde: de heer W Klaassen als constructeur bij de Werf Gusto te Schiedam. Afd. Electrotechniek: de heer P. H. van SLaalen als vertegenwoordiger van de N-V. Almara, Amsterdam. HOE HELP IK DE POST EN MIJZELF? Misschien had de titel van hdi boekje, dat de post ons toezendt, moeten luiden: „Hoe help ik mijzelf en de post?", daar de mensoh. zelfzuchtig van natuur, in de allereerste plaats belang st-At iu zijn eigen voordeel. Maar dat daargelaten zijn het practische wenken, die de post geeft, wan: al zijn ze niet nieuw, blijkbaar houden wij publiek er ons nog lang niet aan: Volledig adres op. geven, ook het postbusnummer, wanneer de geadresseerde dat heeft, vermelding van het postkantoor, wanneer er geen is in do plaats van inwoning, opgeven van het district in Amserdam. waar de geadresseerde woont, vermelding van naam en adres op de achter zijde. postzegel rechts In den bovenhoek voor do machinale stempeling, post zoo vroeg mogelijk verzenden en niet bewaren tot den avond, adreswijziging zoo spoedig mogelijk opgeven aan de couranten en aan andere menschen. met wie men correspondeert, ver zenden per luchtpost voor de snelheid, op» teekenen van de uren der buslichtingen, het zijn allemaal nuttige dingen. Alleen is het Jammer, dat het illustreeren van dat boekje is opgedragen aan Ton van Tast, die nu eenmaal weinig pijlen op ztfn boog heeft en altijd dezelfde figuurtjes teekent, terwijl de schrijver van den tekst blijkbaar zeer bezorgd is voor de relatie mot „Tante": „het nieuwe adres van Tante", „vergeet Tante Cato niet" en nog een paar afbeeldingen van „Tante" daarbij waar schijnlijk heeft men bij PTT. aan den bU- naam „Tante Pos" gedacht. De reclame voor verspreiding door do post huis aan huis van ongeadresseerde drukwerken had beter ach. torwege kunnen blijven. ..Dat valt me reusachtig mee!" zegt de verzender aan net, loket, wanneer de ambtenaar hem het tarief opgeeft, maar hij vergeet, dat geadresseerde circulaires gewoonlijk al dadelijk naar de prullemand gaan; wat zal er dan wc»', met de ongeadresseerde gebeuren! Dit alles noemt niet weg. dat het prettig is om te zien. hoe de post. ons practisch tegemoet komt en niet meer minachtend uit haar ambtelijke hoogte op ons n.«ri-ziet. Prettig, omdat zij tenslotte onze dienares en niet onze meesteres ls. Daarom kunnen wij er alleen om lachen, wanneer Ton van Tast do post aJs een soort van engeltje met vleugels en alleen een groote postpet op afbeeldt. Zóó engel, achtlg is de post nu weer niet. VOOR DEN POLITIERECHTER. Bloemen. Neen, met het bekende gedicht van Clinge Doorenbos heeft deze zaak niets te ma ken. Poëzie zit er niot In. *t Was een heel ge woon, zij het vrij geraffineerd, geval van oplichting en valschhcid in geschrifte. Een Haariemsch koopman in bloemen be. trok zijn koopwaar van de Bloemenveiling „Het Centrum" te Beverwijk en hij zag daar- bij kans. gedurende eenigen tijd zijn zak to spekken, ten koste van de Veiling. Het gaat daar zóó: De kooper van bloemen betaalt eerst, op een quitantie, waarop het. aantal der bossen gekoch'e bloemen met de namen dier kin-> deren Flora's staat aangetekend. Daarna ontvangt men de bloemen op vertoon van ie qui tan tie. Nu deed de koopman een leelijk ding. Als op de quitantie stond; 4 bos. maakte hij er 14 van; stond er 5. hij veranderde hot ge tal in 15. Hij was bijzonder gul met zijn „eentjes", deze koopman. Maar tenslotte kreeg de knecht, die de bloemen afleverde toch argwaan en hij vrotfg den boekhouder van de Velling, hem een doorslag te geven van de quitantie van den Haarlemschcn koopman. Toen was het spoedig mis. De koopman vertoonde zijn quitantie, ont ving het daarop vermelde aantal bassen bloemen, maar de knecht die natuurlijk on/ middellijk zag. dat quitantie en doorslag niet klopten, waarschuwde meteen de politie en de koopman werd gearrenteerd. Hij meende, ofschoon hij overigens beken de. tot zijn verdediging te mogen aanvoeren, dat ze „zoo slof waren aan die velling". Maar he*. O.M. en de Poli-iereoh ter vond-ai dat dit een „verdediging" was, die niet te pas kwam. Het O M. oordeelde dat verdachte zich had schuldig gemaakt aan ernstig misbruik van vertrouwen en cLschte 1 maand gevange nisstraf en nlettegens'aande verdachte <?en voorwaardelijke straf vroeg, hield de Politie, rechter zich aan den eisch. DINSDAG 25 MAART Stadsschouwburg. Ensemble Bouber. „De Jodaan". 8 uur. Gem. Concertzaal. Pacdagogisch Jeugdcon- cert H. O V. 7-15 uur. Schouwburg Jansweg. Openbare vergade ring „De Dageraad" n. a- v. de geloofsvervol- ging in'Rusland. 8 uur. Palace. .Adrienne Lecouvreur". Tooneel: Truppe Udalala Bucurestlna. 8.15 uur. Luxor Theater. Tooneel: Revue ,.Is me dat een dingetje?" 8-15 uur. Rembrandt Theater. „De vier veeren". Tooneel: W adimir Picque Trio. 7 en 9.15 uur. Standaard Theater „Vreeinde Duivels" en „Parijsche Mode". 8 15 uur. „De Nijverheid". Jansstraat 85. Jaarl Alg. Verg. v. Aandeelhouders N.V. „De Onderne ming". 8.30 uur. WOENSDAG 26 MAART Gem. Concertzaal. Ledenconcert H. O. V. o. L v. Ed. v. Beinum. 8.15 uur. Blorcoopvoorstelüngen 's middags en 's avonds De Hollanlsche Voorschotbank. Kruisweg 70. Bultengew. alg. verg. v. aandeelhouders. 3.30 uur. De Kennemer Bankver- Plein 8 Alg verg van aandeelhouders. 4 uur. Teyler's Museum. Spaarrie 18 Oeopend on werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan. dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5