DE GROOTE AALSMEERSCHE BLOEMENTENTOONSTELLING. De plechtige opening door minister Ruys de Beerenbrouck. ANSWERS ANSWERS INGEZONDEN Scheepvaartberichten HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 1 APRIL 1930 Reeds schreven wij dezer dagen over de voorbereidingen dJe Aalsmeer trof voor zijn groote bloemententoonstelling, die ter eere van de opening van het nieuwe veilingge bouw van „Bloemenlust" in 't Oosteinde ge houden zou v/orden. Elders in 'dit blad schrijft een onzer medewerkers over hetgeen er te zien zal zijn op de tentoonstelling die hedenmiddag omstreeks twee uur door den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, jhr. mr. Ch. Ruys de Beeren- brouck, geopend 7*ou worden in 't bijzijn van tal van genoodigden. Na het zingen van „Feestzang" en „Die winter Is verganghen" door Aalsmeer's Koor- vereeniging onder leiding van den heer A. van Dam, zou allereerst spreken de heer G. Oud, voorzitter der tentoonstellingscommis sie, die na de aanwezigen welkom geheeten te hebben o.a. zou zeggen: „De Aalsmeersche culturen breiden zich voort-durend uit. Noodzakelijk is het dus er steeds op bedacht te zijn den omzet te ver- grooten. Zoo exposeerde Aalsmeer in 1928 onder andere te Turijn en in 1929 te Madrid en Barcelona. Hoe groot echter de voldoening over het slagen van een bultenlandsche in zending ook moge wezen, een tentoonstel ling in eigen omgeving zal altijd de groot ste bekoring blijven behouden. Des te meer wordt dit thans door ons gevoeld nu de hui dige tentoonstelling voorat' gaat aan de in- gebruik-neming van het nieuwe gebouw der coöperatieve veilingsvereenlging „Bloemen lust". Van deze plaats breng ik „Bloemen lust" hulde voor het prachtige resultaat, dat zij heeft weten te bereiken en ik wensch haar verder veel succes in haar ondernemen. „Thans bij het organiseeren dezer tentoon stelling. heeft Aalsmeer overweldigende be wijzen ontvangen, dat velen in den lande en daar buiten met dit bloemencentrum me deleven. Het is met een hart vol dankbaarheid, dat ik hiervan gewag maak. En het is mij een behoefte van deze plaats te getuigen, hoe Aalsmeer dit alles weet te waardeeren. „Aalsmeer van zijn kant heeft ook ditmaal zijn volle krachten gegeven om 't beste te laten zien, wat het vermag". Daarna zou de heer Oud in 't Fransch, Duitsch en Engelsch de verschillende bui- tenlandsche belangstellenden toespreken. Burgemeester Kastelein zou vervolgens een rede houden waaraan wij het volgende ont- leenen „Het uitspreken van een rede bij de ope ning van een tentoonstelling is langzamer hand voor mij een zóó veelvuldig voorko mende taak geworden, dat ik mij, bij nog grooteren bloei van Aalsmeer, kan voorstel len, dat een dergelijke bezigheid tot de jaar- hjksche agenda van den Burgervader zal giLii'rt behooreh. Een zeer aangename bezigheid voorwaar, nu ze geschiedt in een omgeving, die wel zéér getuigt van den vooruitgang van Aals meer's cultures. „Waar een goed Burgervader trotsch be hoort te zijn op den voorspoed van zijn ge meente en de groote verrichtingen harer burgers, zoo wil ik hier. naast mijn blijd schap over den ondernemingsgeest van het Veilingsbestuur voor het tot stand komen van een zóó belangrijke uitbreiding van dit gebouw, mijn vreugde uiten over het feit, dat dit groote bouwwerk, hetwelk eveneens architectonische waarde bezit, door een in ons Aalsmeer geboren en opgegroeiden ar chitect. den heer J. F. Berghoef, is ontwor pen en uitgevoerd. Verder spreekt uit de ge- heele afwerking van dit gebouw de geest van eenvoud en strenge zakelijkheid, welke een symbool is van de kalme en ernstige wijze, waarop hier door allen aan Aalsmeer's vooruitgang wordt gewerkt. „Wederom spreek ik mijn oprechte wen- schen uit voor den voorspoed van Aalsmeer en tevens lijkt mij een.woord van grooten lof voor de schitterende wijze, waarop de tentoonstellingscommissie door de organisa tie van deze expositie wederom bewezen heeft op dit gebied geen onbekende te zijn, wel zéér op zijn plaats". De voorzitter van de Vellingsvereeniging „Bloemenlust", de heer J v. d. Meer Pzn. zou daarna spreken. Hij zou een en ander mededeelen en dank brengen aan den architect, den heer J. F. Berghoef, „die bewezen heeft te begrijpen wat we hier noodig hebben" en aan zijn medewerkers. Tenslotte zou spreker zeggen: .Excellenties, laat ik u mogen verzekeren, dat uwe tegenwoordigheid op zeer hoogen prijs wordt gesteld. Er spreekt uit uwe te genwoordigheid uwe hooge belangstelling voor ons bedrijf en voor onze streek, voor ons bloemendorp. „Rest mij nog een aangename taak, i*. een woord van hartelijken dank en waardee ring te spreken tot de Tentoonstellings-com- missie. voor het buitengewone en vele werk verricht, om ook deze tentoonstelling in orde te brengen en dan mag ik zeker wel in het bijzonder noemen den heer Mensing, onze tentoonstellings-organisator bij uitnemend heid. Aan u allen, hoeren mijn hartelijken dank. Vervolgens zou spreker den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw ver zoeken de tentoonstelling tc willen openen. Aan de rede van den minister ontleenen ■wij het volgende: .Zegt het met bloemen" luidt tegen woordig fcen even dichterlijke als hoffelijke zegswijze. Welsprekend en overtuigend Ls er in deze omgeving met bloemen gesproken en aangetoond, wat 's menschen toegewijde arbeid, besteed aan de rijke natuur, vermag. „In het wereldvermaarde tuinbouw-cen- trum, dat Aalsmeer is, zijn wij als getuigen genoodigd van eene gebeurtenis, die wijst op vooruitgang en bloei. Nadat in 1928 de Cen trale Aalsmeersche Veiling zich een nieuw Veilingsgebouw stichtte als gevolg van een zich steeds uitbreidend bedrijf, bleek het om diezelfde reden noodig, aan het Veilingsge bouw „Bloemenlust" eene uitbreiding te ge ven. die wij Uians gaan openen. De ultnoo- diging bij dit beteekenisvolle feit tegenwoor dig te zijn heb ik gaarne aanvaard. „De rechtgeaarde Nederlander is gevoelig voor de haast verrassende bekendheid en ver maardheid van dit bescheiden Noord-Hol- landschc plaatsje, waar zooveel schoonheid van kleur cn vorm geboren wordt. Schier over geheel Europa zendt het zijn rijke, fris- sche bloemen, over land, over zee en door de lucht. Onze kleurrijke bloemenmarkten ver siert het en het verlevendigt het schilder achtige stadsbeeld. In de zwaar geladen manden der venters en In de bont gekleurde winkels, zoo goed als op de smaakvol ver sierde restaurant-tafels in Londen en Ber lijn staan de Aalsmeersche bloemen. „Uit de geschiedenis van Aalsmeer blijkt wel overduidelijk hoe toegewijfe, doortasten de arbeid naast een opmerkelijke liefde voor de bloemen en den bloemenhandel hier een bloeiend bedrijf hebben gebracht dat getuigt van den wakkeren handelsgeest van hen die het groot hebben gemaakt. „Dat de veiling „Bloemenlust" in 1929 een omzet verwerkt van 2 3/4 millioen, en de Centrale Aalsmeersche Veiling in dat zelfde jaar eene van 3 3/4 millioen is veelzeggend. Niet minder spreekt het feit dat in 6 jaren tijds de omzet van beide vellingen bijna ver viervoudigd is. „Hulde komt daarvoor toe aan de leiding van den Aalsmeerschen Tuinbouwbond en met name richt ik een woord van welge meende en welverdiende hulde aan den toe- gewijden Bonds-secretaris, dén heer-J. C. M. Mensing, die, met grooten ijver en bekwaam heid hier een onmisbare rol speelt. „Moge het dan, onder Gods zegen, dit blocmenland in de naaste en verre toekomst goed gaan! Moge Aalsmeer zijn gevestigde wereld reputatie handhaven. De les der ge schiedenis is kostbaar. Met harden toegewij- den arbeid, die op zichzelf reeds voldoening schenkt, maar bovendien met een sterk ma kende eensgezindheid en bezielende sa menwerking is hier veel bereikt. Moge dit vermaarde Nederlandsche tuinbouwcentrum hierbij doorgaan de schoonste bloemen te kweelcen en daardoor een toenemende bloe- menliefde te wekken binnen en over de grenzen „Met dezen wensch verklaar ik dit nieuwe gebouw geopend". Tot slot van de openingsplechtigheid zou Aalsmeer's koorvereeniging de Mei-Sympho- nie van Theo van der Bijl ten gehoore bren gen. waarna de genoodigden een rondgang over de tentoonstelling zouden maken. Wat er te zien is. Heden Dinsdagmiddag is de groote bloe mententoonstelling te Aalsmeer officieel ge pend. In de groote zaal van het Coöp. Vei lingsgebouw „Bloemenlust" in het Oosteinde van het dorp was ruimte tekort om voor alle inzendingen een plaatsje in te ruimen, lederen inzender kon slechts 30 pet. van de aangevraagde plaatsruimte wordentoege wezen. Behalve een'Böskoop'séhe- collectie van Baby-rozen waren" alle inzendingen van Aalsmeersche kweekers. Maandagavond hadden we gelegenheid een kijkje te nemen. De eerste aanblik was over weldigend. De groote middenruimte is een mengeling van kleuren. Prachtige hortensia's met groote bloementrossen in allerlei kleur, wisselden af met prachtexemplaren cycla men, een bijzondere prestatie van de kwee kers omdat het voor deze bloemen al betrek kelijk laat in den tijd is. En niet te ver geten, rozen. Aalsmeer zou Aalsmeer niet zijn als voor de rozen geen belangrijke plaats was inge ruimd. De ruimte wordt hoofdzakelijk inge nomen door collectieve inzendingen van kleine kweekers. De grootere firma's hebben speciale boxes aan de kanten der zaal. Al de inzendingen stuk voor stuk te bespreken, zou te veel tijd cischen. doch het zou de moeite overigens wèl loonen. Daar is b.v. de schitterende Inzending boomkweckersgewassen van W. Keessen Jr. kweekerij „Terra Nova". De waterpartij die deze laat zien met Azalea's, Goudenregen, Sneeuwbal, Dubbele Kers enz. is alleen al een gang naar de tentoonstelling waard. Be paald feeëriek is de Japansche tuin van den zelfden kweeker met Ligustrum Japonicum, Japansche acer, Prunus Japonicus, Japan sche coniferen, enz. De fa. P. Buys Gzn. exposeert met serin gen in een groot aantal variëteiten. Ook vele andere kweekers kwamen met seringen voor den dag, boven allen lof verheven, 't Is ge weldig wat met deze cultuur wordt bereikt. Dan zien we weer een box met niets dan azalea's en Palmen, speciale cultures van Brem, Cacteeen, Anturium (Flamingo plant), Amaryllis. De fa. W. C. Keessen Kzn. kweekerij „Ha meland" houdt zich hoofdzakelijk bezig met het kweeken van Amaryllis. De bol wordt uit elkaar gehaald. De schubben worden op spe ciale manier geplant, waaraan zich nieuwe bolletjes ontwikkelen. Verder prachtige in zendingen witte lelies, narcissen, orchideeën, varens, w.o. een nieuw soort Adiantum. De Plantenziektekundige dienst uit Wa- geningen laat zien wat gedaan wordt om de plantenziekten te bestrijden. We zien oa. cyanogas ter bestrijding van bladluizen en het zwavelkanon, dat gebruikt wordt bij de bestrijding van zwammen. Ook voor de K.L.M. is een plaats inge ruimd. Door de luchtverbindingen heeft de export een veel grootere vlucht genomen bijvoorbeeld naar Engeland en Spanje. Zon der dc vliegmachine zou verzending naar Spanje nog veel grootere moeilijkheden op leveren. De glasfabriek te Leerdam, laat sierlijke en doelmatige vazen en pullen zien. waarin de verschillende bloemsoorten het beste cn doelmatigste gerangschikt kunnen worden. Want ook het schikken is een kunst op zich zelf. Terwijl de kweekers ons laten zien, wat zij in alle mogelijke cultuur presteeren, de- monstreeren de bloemist-winkeliers wat zij van het materiaal dat de kweekers hun le veren kunnen maken. Het bindwerk dat zij ons toonen, bewijst dat eerste krachten hier aan liet werk zijn geweest. Een schitterend staaltje Is het schip „Santa Maria" opge maakt met zalmrose lathyrus en rozen (An- gèle Pernett.) Rest ons nog te vermelden dat de Ko ningin en Prins Hendrik van hun belang stelling blijk geven door hedenmiddag de tentoonstelling te bezoeken. Dat liet niet aan belangstelling zal ontbreken blijkt uit het groote aantal excursies, die alle moge lijke vereenigingen, ook uit het buitenland, dezer dagen dagen naar Aalsmeer onder nemen. Het actieve bestuur van „Bloemen lust" mag trotsch zijn op het tot stand bren gen van een dergelijke smaakvolle tentoon stelling. Om teleurstelling te voorkomen wordt liier nogmaals er op gewezen dat het gebouw ligt aan het Oosteinde van Aalsmeer. Wie ge bruik maakt van den trein stapt niet uit te Aalsmeer doch stoomt door tot de halte Aalsmeer-Oost. 's Avonds is nog laat gelegenheid om via Amsterdam terug tc keeren. Automobilisten en fietsers doen 't best de volgende route te nemen: Zomervaart, Spaarnwouderweg via Schiphol, overzetten Schinkelpont. Ze ko men dan dadelijk in het Oosteinde van Aals meer binnen. Zaterdag 5 April is de bloemenpracht voor het laatst te aanschouwen. Het Koninklijk bezoek Te vier uur hedenmiddag zouden de Ko ningin en Prins Hendrik per auto aanko men. Zij zouden verwelkomd worden met zang van de schoolkinderen. Op de tentoon stelling zou H. M. worden rondgeleid door den heer Oud, de Prins door den heer Van der Meer. Het bezoek zou ongeveer een uur duren. BELANGRIJKE OVEREENKOMST IN DE DIAMANT-INDUSTRIE. Naar het Hbld. verneemt ls in Zuld-Afrika een overeenkomst gesloten tusschen de mij- ners, het Ruw-syndicaat en de Zuid-Afri- kaansche regeering, waarbij vastgesteld werd, dat de bij de leveranties betrokken partijen goederen leveren tegen de onderling overeengekomen quota, die elke drie ol zes maanden naar gelang van de vraag wordt vastgesteld. De quota van het gouver nement wordt verkocht aan de Zuid-Afn- kaansche slijperijen op de basis van de ver koopsprijzen van het Syndicaat; als de slij pers niet de complete quota kunnen verwer ken, dan moet het resteerende aan het Syn dicaat verkocht worden. Wanneer de slijpe rijen zekerequaliteiten noodig hebben, die de gouvernementsgoederen niet bevatten, dan belooft het Syndicaat, als 't mogelijk is, deze goederen te leveren tegen de syndi caatsverkoopsprijzen. Deze regeling zal binnenkort in werking treden. Het eenlge voordeel, dat de slijperijen in Afrika dan nog volgens deze regeling heb ben. is, dat zij 10 exportrechten niet be hoeven te betalen, waartegenover echter de hooge loonen in Z.-Afrika staan. Bovenvermelde belangrijke overeenkomst heeft te Amsterdam en elders in de diamant centra van Europa bij. de betrokkenen groot vertrouwen gewekt in de toekomst van de diamantindustrie, omdat daardoor de on gelijke concurrentie tusschen Europa en Zuid-Afrika grootendeels is opgeheven. DE VROUW EN HET INT. RECHT. De eerste commissie van de conferentie voor de codificatie van het Internationaal Recht (commissie voor. nationaliteitskwes ties) heeft de grondslagen 16 tot 19 behan deld, betrekking hebbende op de nationali teit van een vrouw, dde gehuwd is met, een •vreemdelingf-aldus de Tel Het woord ward gevoerd door de vrouwelijke deskundigen der verschillende dëlecraties In den loop der besprekineen is in hoofdzaak tweeërlei stand punt verdedigd. Sommige leden hebben het recht bepleit voor de vrouw, om haar natio naliteit te kiezen op denzelfden voet als de man. Anderen hebben den nadruk gelegd op de noodzakelijkheid, de gezinseenheid te handhaven, hetgeen er hi. toe moet leiden, dat in den regel de vrouw dezelfde nationa liteit moet hebben als haar echtgenoot. De stemming over de besproken grond slagen is tot Woensdag verdaagd. Morgen avond zullen de gedelegeerden der vrouwen verenigingen in de gelegenheid worden ge steld, hun standpunt voor te dragen. SLAPTE IN DE INDUSTRIE. Naar de N. Arnh. Crt. verneemt zijn bij de Thomassen Motorenfabriek De Steeg 32 ar beiders ontslagen wegens slapte in het be drijf. Omtrent de slapte bij de Enka. ver neemt dit blad nog dat ook aanzienlijke ver lagingen zijn toegepast op de jaarwedden van het hoogere personeel. Heden zou een communiqué van de.Enka- directie verschijnen. REDDEN VAN DRENKELINGEN. Op uitnoodiging van de zwemclub „Mid- delhamis" sprak de heer A. J. Meyerink Zaterdag aldaar- Na de voordracht uitte Dr. Arends den wensch, dat de zwemclub Mlddelharnis zoo spoedig mogelijk zal overgaan 'tot het op richten eener reddingsbrigade. Dr. Arends zal een medische cursus leiden. De heer Meyerink zal op 9 April te Rid derkerk een voordracht met lichtbeelden houden. De brigades gevestigd in Utrecht en Delft vroegen bereids, ook een propaganda^vond aan. De Ned. Bond tot het Redden van Dren kelingen houdt zijn 12e jaarvergadering op 27 April te Zaandam. Het gemeentebestuur aldaar ontvangt de bohdsbesturen en afgevaardigden ten stad* huize. Een tentoonstelling van de reddingsmidde* len en propagandamateriaal die georganiseerd wordt duurt van 23 tot. 28 April. KORTE MEDEDEELINGEN AAN OUDERS EN VERZORGERS. Door de Vereeniging van Leeraren en Leeraressen aan Gemeentelijke Inrichtingen van Gymnasiaal en Middelbaar Onderwijs is in het vorig jaar een boekje uitgegeven, met de bedoeling Ouders, wier kinderen weldra de hoogste klasse eenër lagere school zullen hebben doorloopen, zoo kort en zoo duidelijk mogelijk in te lichten omtrent de verschil lende schooltypen, die met elkaar het Open baar Gymnasiaal en Middelbaar Onderwijs in Haarlem vormen. Het zal voor de Ouders die straks de moeilijke vraag hebben te beantwoorden: „Waar moet ons kind nu heen?" wellicht dienst kunnen doen als een kleine gids, die 't hun mogelijk maakt, op grond van vol doende gegevens juist die schoolopleiding te kiezen, die 't- meest overeenkomt met den aanleg van hun kind en met de toekomst plannen, die zij te zijnen opzichte koesteren. Van dit boekje zijn kosteloos nog exem plaren verkrijgbaar bij. den secretaris: M. D. van Dijk, Julianastraat 19, NASPEL DER LOODGIETERSSTAKING. De Hooge Raad behandelde Maandag op nieuw de revisie-aanvrage van J. F. M. van O. te Haarlem, die door het Gerechtshof te Amsterdam tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld was wegens mishandeling van een werkwilligen loodgieter, in Augustus 1928 ge* pleegd. Naar aanleiding van de verklaringen, laat* stelijk door verschillende personen afgelegd v-oor een rechter-commissarts der Amster* damsche Rechtbank, die met een onderzoek in deze belast was, vorderde de advocaat* generaal, Mr. Besier, thans verwijzing dezer zaak naar een gerechtshof, dat daarvan nog niet kennis genomen heeft. Als raadsman trad wederom op Mr. A, A. Huizenga, advocaat alhier. De uitspraak werd bepaald op 28 April. EEN NIEUWE KAPSALON. De kapsalon van den heer H. B. Böttchcr is verplaatst van de Gedempte Oude Gracht naar de Groote Houtstraat no. 170. Maandagmorgen werd deze moderne in richting die inderdaad aan de hoogste eischen voldoet, voor het publiek geopend. De bezoeker wordt al vóór het binnentreden aangenaam getroffen door de sobere en toch fraaie wijze, waarop de étalage is in gericht. En dat niet alleen de „buitenkant" goed verzorgd is, kan men bij het bezich tigen der salons dadelijk vaststellen. Deze zaak (thans dames, en heererukapsaloa verbouwd door de firma Kroon van Diest, is met de nieuwste Amerikaansche appara ten uitgerust, zooals electrische tondeuses, verstelbare stoelen en moderne drroogap- paraten. De hygiënische wijze van behande* ling der bezoekers laat niets te wenschen over. Een aparte gang voert naar den dames* salon, waaraan een eigen wachtkamer ver* bonden is. Vermelding verdient eveneens de goede belichting, zoowel overdag met het heldere bovenlicht als des avonds met de electrische verlichting. Deze nieuwe kapsalon mag een groote aan winst voor onze hoofdstraat genoemd woiv den. DE KWESTIE-FRUYTIER. DE OVERPLAATSING HUYGENS THANS OFFICIEEL INGETROKKEN. De minister van arbeid handel en nijver heid heeft thans, naar de St.Ct. van gister avond meldt, de overplaatsing van den hoofdinspecteur van den arbeid ir. J. H. J. Huygens naar Maastricht en diens aanwij zing als hoofd van den dienst der arbeids inspectie in het eerste district ingetrokken. DE HAAGSCHE CODIFICATIE CONFERENTIE. BEZOEK VAN AMERIKAANSCHE DAMES AAN MR. TH- HEEMSKERK. Maandag hebben de dames van de inter- Amerikaansche missie, die in verband met de Codificatie-conferentie haar intrek voor kor tijd in Den Haag hebben genomen, een onderhoud gehad met mr. Th. Heemskerk; den voorzitter der conferentie. Zij hebben erop aangedrongen, dat de ge delegeerden der vrouwenverenigingen, die Dinsdagavond door de commissie inzake de nationaliteit zullen worden gehoord, dit in een openbare zitting zullen kunnen doen. Hiertegen had mr. Heemskerk echter bezwa* ren. WERING VAN COMMUNISTEN OP DE MIJNEN. De Limburger Koerier" verneemt uit goede bron, dat door de mijnpolitle der Staatsmijnen de bultenlandsche arbeiders, die communistische propaganda voeren, ont slagen zijn. Zij zullen over de grens worden gezet als „lastige Auslander". The popular Homo Journal of Great Britain The Journal that tells how Britishers livo, think, work and play Splendid Stories dfc Bright Articles Voor den inhoud dezer rubriek stelt dc Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug» «reeeven. SPEELTUINVEREENIGING HET OOSTERKWARTIER. Stadgenooten! Het staat niet stil in het Oosterkwartier. Onophoudelijk vragen besturen en diverse commissies uit de leden om beurten uwe aan dacht! En telkens om iets anders. Nu' is het weer zoo ver, dat de Lente is gekomen en de onschoolsche samenkomsten dientenge volge zijn geëindigd. In tal van clubs voor nuttigen handenarbeid zijn weer veel aardige en nuttige voorwerpen vervaardigd door honderden en nogmaals honderden nijvere kinderhanden. Hoofd en handen, in drukke bezigheid op de gezellige clubs, komen ei- niet- aan toe gedurende die uren kattekwaad en baldadigheid te bedenken en uit te ha len, Tot besluit van dit nuttige en maat schappelijk noodzakelijk werk, dat uitslui tend door vrouwen en mannen, leden van „het Oosterkwartier" in vrijen tijd geheel be langeloos wordt georganiseerd, wordt een tentoonstelling van de vervaardigde voorwer pen gehouden op Zaterdag 5 April 's middags van 4 tot 9 uur en Zondag 6 April 's middags van 1 tot 6 uur. Er is een afdeeling metaalarbeid door kin deren! Iets nieuws dus. Het is daarheen dat wij onze stadgenoo ten opwekken te gaan. Vooral zij die rond- Ioopen met plannen om een speeltuin ver - eenlging op te richten, kunnen daar wat lee- ren. De toegang is geheel vrij. Dat' velen mogen komen. HET BESTUUR. Alkmaar 28 Maart te Tooopilla van Val» paraiso. Bennekom Maart van Antofagasta naar Huasco. Bovenkerk p. 31 Maart Ouessant, Rotter* dam n. Bombay. Burgersdijk 29 Maart te Philadelphia van Rotterdam. Dinteldijk 29 Maart von Liverpool, Pacific - kunst n. Rotterdam. Enggano 31 Maart te Genua, Batavia n. Amsterdam. Fauna 30 Maart te Bremen van Ham burg. Flandria 31 Maart van Lissabon, Amster dam n. Buenos Aires. Jan Pieterszoon Co p. 31 Maart Gibraltar Amsterdam n. Batavia. Koningin der Nederlanden p. 29 Maart Ferim, Amsterdam n. Batavia- Kota. Baroe 31 Maart van Batavia naar Rotterdam. Kota Radja 30 Maart 11 tl. te Batavia Rotterdam. Modjokerto 28 Maart te Makassar van San Francisco. Maaskerk 30 Maart van Amsterdam naar WestsAfrika- Mapia 30 Maart van Bombay, Amsterdam n. Batavia. Meliskerk 30 Maart van Port Sudan, Am sterdam n. Port Natal. Nebraska 29 Maart van Portland O-, Pa» cifickust n. Rotterdam. Nickerie 31 Maart van Havre, WesWhdië n. Amsterdam. Palembang p. 31 Maart 16 u. Graveseud, Hamburg en Londen n. Batavia. Poelau Laut p. 29 Maart Perim, Amster dam n. Batavia- Patria 3 April 14 u. te Marseille verwacht Batavia n. Rotterdam. Radja p. 30 Maart Vlissimgen, Amsterdam en Antwerpen n. Batavia. Rhea p. 31 Maart Azoren, Amsterdam n. West-Indië. Rotterdam 31 Maait van Napels. Spaarndam 31 Maart n.m, te Bilbao, Rotterdam n. New Orleans. Stadsdijk 30 Maart van Genua, Rotterdam n- Calcutta. Simaloer p. 29 Maart Perim, Java naar New York. Soemba 29 Maart van Suez, New York n. Java. Van Spilbergen 26 Maart van Fremantle n. Singapore. Waterland 31 Maart van Amsterdam n. Hamburg. Westerdijk 31 Maart te Rotterdam van New York. IJselkerk 31 Maart van Rotterdam naar Hamburg. 115 jaar geleden werd ccn van Duitschland's groote zonen géboren: Fürst Otto von Bis- 7narek. Hierboven Bisinarck met zijn lievelingsdoggen. In het midden dc beroemde HR{jkshond" „Tyras"t

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10