BUITENLAND iR WAS EENS EEN LANDDAG Poolsche politieke romantiek. De eeuwige strijd tusschen de rgeering en den Landdag. IN- EN UITVALLEN RYTHMISCHE OEFENINGEN EN BEWEGINGSPELEN. AGENDA HAALEIVTS DAGBLAD DINSDAG I APRIL 1930 TWEEDE BLAD En er was eens een regeering.... De kolonels weer de baas. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Ver de vorming van de nieuwe regeering ln 'olen valt wel het één en ander te zeg- gei De lezers zullen zich herinneren hoe Ja Pilsoedsky, de broer van den gewezen dicator opdracht kreeg om een regeering te vonen. Deze doorzichtige manoeuvre van denilitaire leiders leverde echter geen re- suhat op. De oppositie was niet tot toena- deng te bewegen. Iren plotseling als Jan Pilsoedsky zich tot kalnetsformateur gebombardeerd zag, ver- dwen deze afgevaardigde uit den Sejm weer va het politieke tooneeL In minder dan gea tijd zette kolonel Slavek, een intiem vrind van Pilsoedsky, toen een regeering in elkar. 's Middags trad Slavek in het felle liet van de Poolsche politiek, 's avonds was zij kabinet gereed. lavek had het land behoudens twee kline wijzigingen de oude afgetreden reeering voorgezet. Iet eenige onbegrijpelijke in dezen gang va zaken is, dat de respectievelijke militai re re ge er in gen zich in schijn nog storen aan da Sejm. Het parlementaire stelsel krijgt ii Polen geen kans en toch laat iedere re gering zich steevast door de oppositie in dn Landdag, naar huis sturen, om aan- stmds weer in volle glorie te verschijnen, en dn landdag op zijn beurt, maar voor lan- gren tijd, zijn congé te geven. At en toe ziet de Landdag kans om met vel bravour de regeering te trotseeren. Dan atstaat er gemeenlijk een helsch kabaal. Poolsche kolonels kletteren met hun sa- bis en trekken de stoelen onder de afge- uardigden weg. Pilsoedski verlaat zijn wo- r.ng, opent zijnmuil, en begint heviglijk t schelden. En de landdag druipt af; en de rgeering treedt af, en komt terug en het s;el kan opnieüw beginnen! En nu zijn de kolonels weer aan het be- wnd. De nieuwe premier Slavek is aanvoer de van de zoogenaamde kolonelsgroep en gtldt sedert vele jaren als een intiem ver- tDuwensman van maarschalk Pilsoedski; hi is 51 jaar oud. Voor den oorlog behoorde hi tot de Poolsche socialistische partij. Hij stieed met terroristische middelen tegen het Tsarisme. Slavek heeft in het gezicht tal rijke litteekens, als gevolg van de te vroege ontploffing van een bom, die hij zelf had vervaardigd. Gedurende den oorlog diende hij onder Pilsoedski in het Poolsche legioen. Na den staatsgreep in Mei organiseerde hij voor Pilsoedski de regeeringspartij. L. A. Een nederlaag voor de Engelsche regeering. LONDEN. 31 Maart (V.D.) De regeering ïs heden met vier stemmen in de minderheid gebleven bij de behandeling van een mot-ie tot opschorting van de bepaling inzake be eindiging van de zittingen van het Parlement te elf uur. Deze nederlaag kwam bij ver rassing en is het gevolg van de houding der Conservatieven, doch zal geen funeste ge-- volgen hebben. Een belangrijke rede van Mussolini aangekondigd. ROME, 31 Maart (V.D.) Gemeld wordt, dat Mussolini op 21 April as. een belangrijke rede zal houden. Op dien dag zal hij den pas in het leven geroepen nationalen raad „Corporazioni", samengesteld uit vertegen woordigers en werknemers, installeeren. Bij deze plechtigheid, die zal plaats hebben :n de groote zaal van het Kapitool, zal Mussolini een uiteenzetting geven van de fascistische economische politiek in de toekomst. De kansen van het kabinet-Bruning. BERLIJN, 31 Maart (VB.) Met groote spanning wacht men af, welke houding de Rijksdag tegenover het nieuwe kabinet-Bru ning zal aannemen. De partijen die in ieder geval de regeering zullen steunen, beschik ken over 183 stemmen samen; het zijn het Centrum, de Duitsche Volkspartij, de Econo mische partij, de Democraten, de Beiersche Volksparftij en de Volks-conservatieven. Te genover deze groepeering staan 308 afge vaardigden der andere partijen. Wanneer het den sociaal-democraten ernst is met hun motie van wantrouwen, waardoor slechts ge constateerd zou worden dat. de regeering het vertrouwen van den Rijksdag niet bezit dan zal deze motie, zelfs wanneer de Duitsch-nationalen zich van stemming onthouden, waarschijnlijk 221 stemmen van de oppositie kunnen krijgen, nL 153 van de sociaal-democraten, 54 van de communisten, 12 van de nationaal-socialisten en 2 van de Volkische rechtschen. Voor stemmen-ont- houding komen waarschijnlijk in aanmer king 87 leden, nl. 65 Dultsch-Natlonalen, 4 Hannoverianen, 8 van de Duitsche Boeren partij en 10 Christeüjk-Nationalen. De hou ding die de Duitsch-nationalen zoowel te genover het regeeringsprogram als tegenover de sociaal-democratische motie van wan trouwen zullen aannemen, is nog steeds niet bekend. Wanneer zij zich inderdaad onthou den van stemming, onder het motief dat het nieuwe kabinet den ernstigen wil om een burgerlijke coalitie-politiek te voeren slechts kan bewijzen door ingrijpende veranderingen te brengen in Pruisen, dan is de positie van de nieuwe regeering al heel onzeker. Ook bij de democraten "bestaat ontstemming tegen over het nieuwe kabinet. Doordat hun mi nister Dietrich vice-kanselier is geworden is hun verantwoordelijkheid voor het nieuwe kabinet grooter dan aanvankelijk hun be doeling was. Tenslotte wordt de onzekerheid nog verhoogd doordat een 30 a 40-tal Rijks dagleden, behoorende tot alle partijen buiten Berlijn vertoeft en de Rijksdagzittingen niet zal bijwonen. De Anglo-Egyptische onderhandelingen. LONDEN, 31 Maart (VD.) Hedenmor- gen zijn in de Locarnozaal van het Foreign Office de onderhandelingen tusschen Egyp te en Engeland geopend. De openbare hande lingen hadden 'n formeel karakter en bleven beperkt tot een korte doch buitengewoon hartelijke rede van den Britschen minister van Buitenlandsche Zaken Arthur Hender son en van den Egyptischen ministerpresi dent Nahas Pasja. Behalve Henderson waren van het kabinet aanwezig de minister van Oorlog Tom Shaw, de minister voor de Luchtvaart Lord Thomson en de permanente onderstaatssecretaris van Buitenlandsche Zaken Sir Robert Vansittard, alsmede Sir Percy Loraine, Hooge Commissaris in Egypte en verschillende technische deskun digen De Egyptische premier was vergezeld door den Egyptischen minister van Buiten landsche Zaken Wassif Pasja, den minister voor Openbare Werken, Moharrem Pasja en den minister van Financiën Makram Ebeid Effendi. Rapport inzake de troebelen in Palestina. LONDEN, 31 Mrt. (V.D.) Heden is het rap- port der Commissie van Onderzoek naar de in de maand Augustus j.l. in Palestina plaats gehad hebbende troebelen bij het Parlement ingediend. De Commissie is de meening toegedaan, dat het uitbreken ervan het gevolg was ge weest van aanvallen van Arabieren op Jo den. Hiervoor is geen excuus aangevoerd. De Commissie is van meening, dat de Jood- sche ondernemingen en de immigrat.e, wan neer zij de absorptie-capaciteit van het land niet te bovengaat, Palestina materieele voor- deelen heeft gebracht, waarin de Arabieren deelen. Maar ten aanzien van de immigratie is zij de meening toegedaan, dat de Joodsche autoriteiten zijn uitgegaan van de leerstel ling in 1922 ingediend en door de Zionisti sche organisatie aangenomen. Deze Zionis tische eischen zijn er op berekend bij de Ara bieren de vrees te verwekken voor een verlie zen van bestaansrechten en politieke onder werping. De commissie is voorts van meening, dat de grondoorzaak der troebelen animositeit onder de Arabieren ten aanzien van de Jo den is, voortvloeiende uit hun teleurstelling in hun politieke en nationale aspiraties en vreet voor hun economische toekomst. De onmiddellijke oorzaken waren de herhaalde incidenten in verband met- de provoceerende persartikelen aan beide zijden ten aanzien van de „Klaagmuur" te midden van een minder beschaafde Arabische bevolking, on- toepasseiijkheid der militaire krachten en politie en een geloof bij de Arabieren dat de beslissingen van de regeering van Palestina beinvloed zouden kunnen worden door poli tieke overwegingen. De eerste aanbeveling van de Commissie is, dat z. M.'s regeering onmiddellijk een verklaring zou uitgeven van de gevo.gde po litiek en haar bedoeling zou te kennen geven deze politiek met alle haar ten dienste staan de middelen voort te zetten. Voorgesteld wordt een wetenschappelijk onderzoek naar de vooruitzichten der verbe terde landbouwmethodes weike thans worden ingevoerd. Dan zou de land-politiek in het licht van de resultaten van het onderzoek geregeld kunnen worden. In tusschen zouden maatregelen moeten worden genomen ter verandering van de hui dige strekking tegenover ae verdrijving der landbouwers. De regeering zou de middelen in overwe ging moeten nemen ter verschaffing van fa ciliteiten bij de ver.eening van credieten aan kleine landbouwers. De magische formule voor de V lootconferentie. LONDEN. 30 Maart (Reuter). De ge- heele Britsche vlootdelegatie hield in Downingstreet een bespreking van den stand van zaken ontstaan na de conferentie, vroe ger op den dag gehouden tusschen Mac. Donald en Grandi. waarin laatstgenoemde Italië's standpunt uiteenzette ten aanzien van de thans ondernomen poging om tegemoet te komen aan den eisch van Frankrijk tot waarborging van zijn veiligheid door hot opstellen van een pact, de verplichtingen van het convenant van den Volkenbond be lichamende. Ofschoon men erkent dat de poging tot het vinden van een formule, die Frankrijk voldoet, buitengewoon moeilijk is en de Britsche zegslieden nog eens nadruk.- kelijk herhaalden dat Groot-Brittannië niet in staat is, verdere militaire verplichtingen op zioh te nemen, hoopt men klaarblijkelijk toch dat- alsnog een magische formule wordt gevonden, die aan alle standpunten vol. doet. De mededeeling. door de Britsche zegs. lieden gedaan, vijst, naar men meent, op een nieuwe crisis ter Vlootconferentie. De WANDELEN EN WANDELAARS. Als je in de stad komt. krijg je allicht het idee, dat de menschen allemaal op een fie.s, op een motorfiets of in een automobiel zitten en dat ze alleen wandelen, wanneer ze even van de eene straat naar de andere moeten gaan. Kom je daarentegen op Zondag buiten, dan zie je wel anders. Hoe ontzag.ijk ciruk werd er den laatsten Zondag in het mooie weer in en om Haarlem gewandeld: vaders en moeders met kinderen, jongelui met hun meisjes, die door de week al zoo veel op de fiets zitten, dat zij er op Zondag den brul van geven, eenzame vrijgezellen, kortom duizenden wandelaars tusschen Haarlem en den Haag. Het schijnt wel dat het wandelen toeneemt en dat is ook ver klaarbaar omdat wanneer iets een poosje ge duurd heeft, de menschen weer naar wat anders verlangen. Zoo is het met lange rok ken en korte rokken en met kleine hoedjes en groote hoedjes en met kamers van lage vercieping en hooge verdieping precies het zelfde zou het nu zoo onmogelijk zijn, dat het wandelen, waarvan we al dachten, dat het door al die draaiende wielen verjaagd was, nu weer zou oplevenl Het is ook daarom niet onwaarschijnlijk, dat wij tegenwoordig veel doen of laten voor onze gezondheid en dat wandelen stellig veel gezonder is dan fietsen en het zitten ln een auto zoo ongezond mogelijk Je hoort tegenwoordig ook weer van wandelclubs; let op. het zal ons niet verwonderen, wanneer wij via de motorfiest en de auto tot den simpelen beenenwagen terugkeeren. Maar als dat zoo is. dan mogen de wegen bouwers wel op hun tellen passen, want hun aandaent is groot voor breede rijwegen en voor behoorlijke fietspaden als daar ruimte voor is. maar de wandelaar wordt als een uitgestorven geslacht beschouwd. Kom je bij voorbeeld in de Zilk, waar het op Zon-'ag druk is om de prachtige landschappen aan den voet van de duinen, dan zie je al'een een geasphaiteerden rijweg, geen fietspad en heelemaal geen wandelweg. Hoe alles wat zich daar beweegt en door elkaar krioelt, er nog heelhuids afkomt, is bijna een wonder, dat de paradox bevestigt: „op de drukste punten gebeuren de minste onge'ukken", omdat iedereen er voorzichtig is- De statis tiek leert trouwens, dat er op Zon-'ag in verhouding de minste en op Maandag veel meer ongelukken voorvallen. Hoe dat ook zl] wij komen dezen keer op voor den wan delaar. Hij is lang ouderwetsch geweest en het scheen alsof hij totaal van het aardrijk zou verdwijnen, maar hij wordt nu weer modern. Op erond daarvan e'schen wij zijn rechten op. Hij is er weer. Straks k^mt hij in drommen, misschien gaat hij zich wel combineeren tot een politieke partij, de Voetianen. en als dat gebeurt, dan krijgt hij dadelijk een heeleboed meer in de melk te brokkelen, want dan moet men hem naar de oogen zien. „Times", zegt, dat in conferentiekringen al gemeen de meening heerschte. dat een be slissende stap niet langer kan worden uiitge s'eld en dat tegen Vrijdag, wanneer de vol tallige zitting plaats - heeft, alle delegaties bereid moeten zijn, openlijk hun houding bekend te maken. Het nieuwe Duitsche programma Naar Wolff meldt zal het nieuwe Duitsche kabinet onverwijld beginnen met- de uitwer king van een spoedeoschend program, dat de regeling der financiën, der agrarische kwesties en die van den steun aan de Ooste» lijke provincies omvat. Deze ontwerpen zul len nog deze week in de commissies in be handeling komen. Het kabinet-Brüning gaat, naar Wolff ver. der uiteenzet, uit- van de opvatting, dat het vóór alles noodig is de verregaande werkloos- held te bestrijden. Met de tot dusver ge bezigde middelen is dat zJ. niet fce verwezen lijken. ,X>e regeering wil derhalve andere wegen gaan en wel: de koopkracht van een groot deel der bevolking, t.w. den landbouw be. vorderen en wel door het bovenbedoelde agrarische ontwerp en het ontwerp tot steun aan de Oostelijke provincies. Verheffing van koopkracht leidt tot vermeerdering van be hoefte en mitsdien tot verlevendiging van de voortbrenging en vermindering van de werkloosheid. Daarmee zal ook de overbe lasting van de rijksbegrooting. die tenslotte den val van het vorige kabinet heeft ver. oorzaakt, ophouden. „De afdoening van het spoedeischende program kan, naar het oordeel der re geering, tegen het eind van dit jaar haar beslag hebben gekregen. Voor zoover de om vang der werkloosheid intusschen maa rege. len op korten termijn noodig maakt, zal de regeering deze treffen". In deze bewoordingen wordt het protec tionistisch program den volke verkondigd. Duitschland stelt zich opnieuw aan de spits van de vrijhandelsbeweging, aldus de Nk.C. Dat Hugenberg, wien dit protectionisme toch hoogst welgevallig moet zijn, niettemin van plan zou zijn deze regeering ten val te helpen brengen, is nauwelijks aan te nemen. Zijn volgelingen zouden het stellig niet begrijpen. Millioenen tekort. In het arbeidersblad de .Daily Herald", worden een in stijgende lijn gaande herzie, ning van de supertax op het inkomen, ver hoogde vergunningsrechten voor brouwers en tabaksfabrikanten en een hoogere benzine- belastlng in het vooruitzicht gesteld. Het blad berekent, dat Sr.owden der. ig millioen pond sterling meer inkomsten op de komen de begrooting zal moeten vinden. De nieuwe financieele verplichtingen der Arbeidersro- geering, waaronder twaalf millioen pond extra voor werkloozensteun en vijf millioen voor weduwenpensioenen, bedragen in totaal ongeveer negentien millioen, terwijl het te» kort voor het teneinde loopend financieele jaar naar wordt verwacht vijftien millioen pond bedraagt. Hiernaast staan besparingen groot ongeveer vier millioen pond op de marine-, leger, en andere begrootingen. Het blad voorspelt het behoud van de rechten op automobielen, klokken en zijde, en de in* stelling van een belasting op grondwaarden. Mevrouw Ruth Tobi te Overveen, geeft Zaterdag aanstaande, des middags te half drie met haar leerlingen een uitvoering van Rgthmische oefeningen en bewegingsspelen, in den Schouwburg aan den Jansvceg. Hierboven een moment uit één der groepsdansen. Fascistisch militairisme. In zijn laatste zitting heeft de Groo'e Fascistische Raad zich bezig gehouden met het vraagstuk der Fascistische militie. Met bevrediging werd kennis genomen van het feit, dat binnen acht jaar tijds na de fas cistische revolutie 300.000 zwanthedmden zijn bewapend met karabijnen. De fascistische Raad besloot de militaire opleiding van de eerste bataillons fascistische militie zonder onderbreken voort te zetten en Zooveel mogelijk te vervolmaken ln samen werking met het leger. Voorts zal in do komende twee Jaar het aantal bataillons worden uitgebreid en de opleiding der offi cieren bij de fascistische militie worden ver beterd. De fascisten, die in het eerste batall. Ion der Fascistische Militie dienen, verbin den zich voor een tien jarigen diensttijd en moeten daarvoor, zooals de Raad besloot, schadeloos worden gesteld. FINALE DANSWEDSTRIJDEN. De verschillende locale vóór-wedstrijden voor het amateur-danskampioenschap 1930 van Nederland zijn thans geëindigd. Op de finale die 6 April in Bellevue te Amsterdam plaats heeft, kunnen slechts de bekroonde dansparen van de vóórwedstrijden uitko men- De jury zal bestaan uit een gemengde commissie van beroepsdansleeraren en danskundigen, waaronder ook de offlcieele afgevaardigden van de Internationale Dans Tournooi Liga te Zflrlch. onder wiens aus piciën dit Jaar de wedstrijden gehouden wor den. VERBETERING VAN HET LOT DER BLINDEN. Onder voorzitterschap van den heer G. J. Kroese, hield de vereenlging tot verbe tering van het lot der blinden in Nederland en Koloniën, afdeellng Haarlem en omstre ken, haar jaarlijksche ledenvergadering. Uit het jaarverslag van de secretaresse, mej. C. A. Doorn, bleek, dat het aantal kin deren, dat door de bestuursleden bezocht wordt, stijgt. Wel is hier een gemeentelijke werkinrichting waar 6 mannen lederen dag werken, doch er zijn nog zooveel thuiszit tende blinden, vooral vrouwen, die hulp noo dig hebben en die met breien en naaien iets willen verdienen. Mevrouw Pliester was zoo gelukkig met Kerstmis voor een flink bedrag aan gemaakte artikelen te verkoopen. De vereeniging stelt zich ten doel om steun te verleenen aan zieken, bij te dragen in de kosten van verpleging in rusthuizen, het or- ganiseeren van bijeenkomsten, in één woord om in het bestaan van vele blinden licht te brengen. Uit de rekening en verantwoording van de penningmeester esse, mej. A. I. Cool, die was nagezien door de dames Lefèbvrc en Dirks bleek, dat een klein batig saldo op het nieuwe jaar geboekt kon worden. De Haarl. Orkest vereeniging zond weer vrijkaarten voor het bijwonen der concerten. De blindenbibliotheek werd met 45 deelen uitgebreid. Aan het slot van haar verslag bracht de secretaresse hartelijk dank aan allen, die de vereeniging steunden, op welke wijze ook. ZIJ uitte den wensch, dat de vereeniging ook in 1930 in staat zal worden gesteld haar taak naar behooren te kunnen vervullen. NUTS-SPAARBANK TE HAARLEM. Vergelijkend overzicht over Maart 1930—1929. Aantal behandelde posten 18216 (v.J. 15212). Aantal inlagen 14362 (v. j. 11557). Aantal terugbetalingen 3854 (v. j. 3655). Ingelegd f 678.058.88H (vj. f 518.186.59). Terugbetaald f 504.773.83 .- (v.j. f 458 002 90''-) Meer ingelegd f 173.285.05 (v.j. f 60.183.68.' Aantal nieuwe boekjes 411 v.j. 299). Aantal afbetaalde boekjes 126 (v j. 106). Spaarbusjes op 31 Maart 1930 in omloop 2927. Geledigd in Maart 1930: 283 busjes met to taal f 6290.07H. Aantal kluisloketten verhuurd op 31 Maart 1930; 226. PROF. DR. G. A. F. MOLENGRAAFF. Prof. dr G. A. F. Molengraaff, hoogleeraar in de delfstof- en aardkunde aan de Tech. nische Hoogeschool te Delft heeft wegens het bereiken van den 70 jarigen leeftijd zijn afscheidscollege gegeven. Hij was hoogleeraar van 1906 ai. GOEDKOOPE HARING. Door de groote haringvangsten daalde de prijs van de Zuiderzeeharing Zaterdag tot 20 ets. per 200 stuks. EEN HONDERD-JARIGE. De Wed. Th. VermeerWareman te "s Gravenhage heeft haar honderdsteu ver. jaardag gevierd, BEROEMDHEID. <B en W. van Haarlem stellen voor, een der straten van een nieuw wegenplan in Haarlem- Noord Pegasusstraat te noemen. Bericht HaarL Dagblad 29 Maart). Dank. hooggeachte B. en W. Voor d' eer aan mij gebracht, Ik ben er wat verlegen mee, Ik had dit niet verwacht; Nooit is nog iets naar mij genoemd, 'k Ben zelfs niet de sigaar. Nu voel lk me op slag beroemd, Pegasus Boulevard; Toch vreemd hoe 't in de wereld gaat, Daar brengen ze me plots Mijn onbesmetten naam op straat En ik ik voel me trotsch Ik heb de plek nog niet aanschouwd. Die bijdraagt tot. mijn eer. Wordt ze met villa's volgebouwd En komt er druk verkeer? Wordt het een hoofdstraat, mijlen lang, Plechtstatig, breed en groot, Of wordt het maar een smalle gang Loopt ze misschien zelfs dood? In elk geval, het wordt een straat Met echten kllnkersteen. En als er straks een bordje staat Dan moet ik er eens heen; Mijn boulevard nou Ja mijn straat Dat is niet zoo'n verschil, Ik dank u, B. enW. en Raad..., 'Of is hct'l April?- ORGELBESPELINGEN. DONDERDAGMIDDAG WEER HET EERSTE CONCERT IN DE ST. BAVO.KERK. Nu April weer in het land ls. beginnen ook weer de Donderdagmiddag-orgelconcerten ln de Groote- of St. Bavokerk. De concerten zijn van 3 tot 4 uur. Donderdagmiddag 3 April heeft weer het eerste concert plaats. De heer George Robert heeft daarvoor het volgende programma opgesteld. Praeludium et Fuga c. kl. t., J. S. Bach, a. Herzliebstcr Jesu; b. O Welt, lch muss dich lassen. Joh. Brahms. 3. In Memoriam Requfem, Pie Jesu, Quid sum Miser, Recordare Jesu Pie. Jos. Jongen. 4. Choral a kl. fc., César Franck. „VEEL LEVEN OM NIETS." Donderdag 3 April geeft de N.V. „Nieuw Neerlandsch Tooneel". artistiek leider: Louis Saalborn, in den Stadsschouwburg de eerste opvoering alhier van Shakcspcaro's blijspel „Veel leven om niets", ln de vertaling van Dr. L. A. J. Burgersdljk. In dit stuk treden op. de dames: Magda Janssens. Hélène Trecp-Vink. Anny Schulte- ma, Machte'.d van Weele en de hoeren: Louis Saalborn. Oscar Tournlaire. John Gobau, Elias van Praag. Jacques Reule, Flor la Roche. Alex Frank, Johan te Wechel, Rien van Noppen, Johan Fiolet, Frans Nlenhuys, Ben Lucius. Herman Hoogland, Jan Lemaue, Frits Engels en Jan Grader. Regie Louis Saalborn.. Heden: DINSDAG 1 APRIL Stadsschouwburg. Gem. Volksvoorstelling Het Schouwtooneel. „Woutertje Pieterse". 8 uur. Schouwburg Jansweg. Willy Derby-avond. 8.15 uur. Palace. .Atlantic". Tooneel: Tummers. 8.15 uur. Luxor Theater. ,De Zonde" en .Sammy in de Harem". Tooneel: Arena and Prince. 8.15 uur. Rembrandt Theater ..Rachel". Tooneel: Dickson's acht Jorosz Girls. 7 en 9 15 uur. Rcmonstrantenhuls. „Harmonia". Lezing E. Berghuys. 8.15 uur. Veis en: Raadhuis. Gemeenteraad. 7 uur. WOENSDAG 2 APRIL Stadsschouwburg. ..Hedda Gabler". 8 uur. Gem. Concertzaal. Ledenconcert H. O. V. 815 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Prinsenhof. Gemeenteraad 1.30 uur. Teyier's Museum, Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5