N edler laod-België KORFBAL, GYMNASTIEK. Voetbal in Engeland. Tram* en Spoorweg Competitie R,*K. FEDERATIE. HAARLEMSCHE VOETBALBOND. Korfbaïbond Haarl. Korfbaïbond. HOCKEY. DAMES-HOCKEY. Een overwinning voor onze landgenooten Wedstrijd te Bloemendaal. Zaterdagmiddag werd op het terrein aan den Brederodeweg te Bloemendaal een voet balwedstrijd gespeeld tusschen het politie- elftal en de Bloemendaal-veteranen. De po litie wist een 72 overwinning te boeken. EngelandSchotland (52) HHet Engelsche beroeps-voetbalelftal heeft Zaterdag in het Stadion te Wembley de Schotten glansrijk overwonnen ten aan- schouwe van 90.000 menschen. In jaren heb ben de Engelschen niet zulk een fraaie pres tatie geleverd, meestal bleven de Schotten hun de baas. Voor de competitie werden nog de volgen de wedstrijden gespeeld; Newcastle U.Arsenal 11 W. Ham U.Burnley 10 LiverpoolSheffield Wednesday 13 Blackburn R.Aston Villa 20 MiddlesbroughLeeds U. I1 Sheffield U.Portsmouth 23 Manchester U.Sunderland 21 Leicester City—Everton 54 GrimSby T.Bolton Wanderers 11 BirminghadDerby County 24 Huddersfield T—Manchester C. 1—1 TramvogelsKennemerland (14) Na eenige goed opgezette aanvallen der Tramvogels, die geen succes opleveren neemt Kennemerland geruimen tijd het spel in handen; him achterhoede moet hard werken om doelpunten te voorkomen. Na twintig minuten krijgt echter de rechtsbinnen der Oranje*hemden een goede kans, welke hij keurig benut (01). Kennemerland keert steeds goed oombi- neerend terug; vijf minuten later is het haar linksbinnen, die den voorsprong vergroot (0—2). Wanneer eenige Tramvogels^aanvallen af geslagen zijn, is het wederom de rechtsbin nen van Kennemerland, die met een fraai schot den stand op 03 brengt. Enkele minuten voor rust stelt de Tram- vogelslinksbinnen na fraai opbrengen van den bal zijn rechtsbinnen in de gelegenheid om den achterstand te verkleinen (13). Na de hervatting komt er eerst een serie fraaie aanvallen van Kennemerland, welke echter afgeslagen weden. Geleidelijk nemen de Tramvogels nu he„ «pel in handen, doch ze hebben geen geluk als een fraaie kopbal van hun middenvoor juist naast gaat en als even later een keurig schot van hun links binnen van de lat in het veld terug ketst en dan weggewerkt wordt. Kennemerland is gelukkiger; zij weet met een mooi schot den voorsprong te vergrooten (1—4). Een penalty wegens hands wordt door den Tramvogelsmiddenvoor niet benut. Hoe de thuisclub ook zwoegt, het baat niet; zij kan haar overwicht maar niet in doelpun* ten uitdrukken. Het einde dezer genoeglijke ontmoeting welke door scheidsrechter Hartman goed ge leid werd, komt met 4—1 voor „Kennemer land". N. Z. H.A. G. T. (Amsterdam) (1—3) Beide ploegen tellen een invaller. Reeds 6poedig na den aftrap gaat de A. G. T.- voorhoede goed combineerend op het N.Z.H-- doel af, doch slecht schieten is oorzaak dat de N.Z.H.-doelman niet gepasseerd wordt; bovendien zijn de N.Z.H.-backs in goede con* ditie. Het duurt dan ook ongeveer een half uur alvorens de AG.T.-middenvoor voor het eerste doelpunt zorgt, weldra gevolgd door een tweede (02). Voor rust komt in dezen stand geen ver andering. Met wind mede is de A.G.T. na de her* vatting het meest aanvallend, doch het eerste succes komt aan de andere zijde, wan neer de N.Z.H-middenvoor op fraaie wijze den achterstand verkleint (12). Een vergissing in de N.Z.H.*achterhoede, levert voor de A.G.T. een gelukkig doelpunt op (1—3). Stevig aanpakken der N.Z.H.-achterhoede voorkomt nu erger, zoodat met een verdiende 31 overwinning voor A. G. T. het einde komt. N. Z. H.2—A. G. T. 2 (1—4) Met wind mede ontwikkelen de A.G.T.'ers terstond een enthousiast spelletje; de goed spelende middenvoor heeft al spoedig suc ces (01). Spoedig komt er een tweede doelpunt van denzelfden speler (02). Even voor rust brengt de A.G-T.-rechts* binnen den stand op 03. Na de thee gaat het spel gelijk tegen el- ikaar op. Na een kwartier besluit de A.G.T. rechtsbinnen een fraaien aamral met een schot, dat doel treft (04) Tot het einde is nu de N.ZJH. sterk in de meerderheid; zij ziet dit overwicht beloond met een welverdiend tegenpunt. Het einde brengt een verdiende doch ge flatteerde overwinning voor A. G. T. 2. h. b. c.leonir S (0—0) H. B. C. heeft Zondag xar kansen ver speeld voor den eeretitc'. daar gewonnen moest worden om een g? ijk aantal punten te krijgen met D. H. L.. wT.te laatste nu met één punt verschil kampioen van die afdee- ling is geworden. Zoowel voor al na rust heeft H. B C. vol doende kansen gekregen, maar de voorhoe de, die in zeer slechten vorm was, benutte er geen enkele, zoodat daar H. B. C. ook Leeni- das geen kans gaf om te scoren, het einde kwam met blanco stand, de uitslagen Tweede klasse. 4 D: Alliance I—O. G. n 5—2 D. s. S. n—V. V. F. I l—o Concordia nB. S. M. n 41 O. G. IH—R. K. V. Z. II 0—7 H. B. C. IV—T. IJ. B. B. IV 2—1 PROMOTIE Victoria n—B. S. M. I 1—2 KAMPIOENSCHAP SENIOREN O. G. IConcordia uitgesteld KAMPIOENSCHAP JUNIOREN O. G.Santpoort 13 D. S. S.—H. B. C. uitgesteld VRIENDSCHAPPELIJK. Geel Wit IV—T. IJ. B. B. V 4—2 B. S. M. HI—Lisse IV 7—1 Alliance HT -isso Hl Lisse n.o. De Uitslagen. 2 C: E.T.O.-EB.O. 5 uitgesteld. ill b EJD.O. 6—Schoten 4 60 iii C: Stormvogels 6Spaarnevogels 3 uitgesteld hi d: Zandvoort 5E.T.O. 2 m e TE.B. 3-D. L O. 3 D. S. K. 2—Halfweg 3 JUNIORES. uitgesteld uitgesteld uitgesteld ZeemeeuwenBloemendaal a uitgesteld Afd. B. T. H. B.Haarlem b ZandvoortHillegom R. C. H. b—E D. O. b 3—5 uitgesteld uitgesteld R. C H. 2—H. V. B.-elftal (2—3) Op het R.CH.-terrein werd Zaterdagmid dag bovengenoemde voor het H.V.B.-elftal nuttige oefenwedstrijd gespeeld en zoowaar wist het Bondselftal tegen het nagenoeg vol ledige R.C-H.-elftal te winnen. Toch is de totaal indruk, dien we van het Bondselftal hebben opgedaan, niet onverdeeld gunstig, al werd na de rust heel wat beter ggspeeld dan daarvoor. In de eerste helft was het spel matig, om niet van slecht te spreken. De backs waren allerminst trapvast en ook het opstellen was niet bepaald goed; de midden linie leed aan hetzelfde euvel, hoewel hier Van de Putte, ondanks het weinige werk dat hij kreeg, het meeste opviel. In de voorhoede rammelde het geweldig; slordig aangeven van den bal en dan liefst door de lucht in- plaats van langs den grond, terwijl van schieten nagenoeg niets terecht kwam. De tweede helft gaf een heel ander beeld van het kunnen der H.V.B 'ers. Er was en thousiasme en de combinatie vlotte belang rijk beter. Jammer was het daarom, dat Fortgens ook toen geheel uit den toon viel en daardoor dikwijls afbreuk deed aan soms goed opgezette aanvallen. Jammer was het, dat over den keeper weinig te oordeelen viel, omdat hij niet veel lastig werk kreeg, al ge- looven we dat hij wel zijn plaats waard is. De backs speelden nu ook veel beter, al meenen we van Zandstra meer te mogen verwachten. Hij speelde wat laksch en be schouwde na het wegtrappen van den bal te veel zijn werk als afgedaan. Wat meer en thousiasme zou hem goed doen. Ook nu weer was in de middenlinie Van de Putte de man. al deed aanvoerder Jansen het in de tweede helft ook veel beter, evenals trouwens mid- half Van Roode. Zooals gezegd was het wel heel jammer dat Fortgens een volkomen off day had, want de beide wings brachten soms heel verdien stelijk het leer op, waarna goede voorzetten zoowel van rechts- als linksbuiten volgden. Of tenslotte dit elftal in zijn geheel zal wor den gekozen om de H.V.B.-kleuren in het vierbondentournooi te verdedigen, zouden we niet zoo maar willen zeggen. De wedstrijd, die door scheidsrechter Diets goed werd geleid, had het volgende verloop: R C.H. trapt met den wind in den rug af en bestormt aanstonds het H.V.B.-doel, dat Van Dijk voorlcopig echter rustig verdedigt. De aanvallen van den H VB. zijn te onge vaarlijk om een goal te kunnen opleveren; een doelpunt komt dan ook aan den ande ren kant als Nachtegeller een voorzet van Spoor opvangt en hard inschiet. Daarna weet' de keeper heel goed een schot van Nachtegeller onschadelijk te maken. Rust komt met 10. Na de rust heeft R.C.H. 2 voorloopig het beste van het spel, doch langzamerhand ko men de H.VB.'ers er beter in en gaat de strijd gelijk op. Toch vergroot R.C.H, eerst nog haar voorsprong door een kopbal van De Zwart uit een voorzet van Spoor. Dan weet Nottrot met een scherp schot via den doel- oaal den achterstand te verkleinen, waarna Koene met een schot van vrij grooten af stand keeper Cop verrast en gelijk maakt. Kort daarna krijgt de H VB. een vrijen trap te nemen, waaruit Van de Putte mooi hoog inschiet en Fortgens den van de lat temesnringenden bal in het doel loopt. R.CH. 2 wordt dan nog even wat sterker, doch scoort niet meer, zoodat het einde aan breekt met 32 overwinning voor den H. V. B. Het H.V.B.-elftal speelde als volgt: Van Dijk, (Hillegom) Zandstra, Klyskens, (ED.O.) (D.I.O.) Van de Putte, van Roode, Jansen (Damiate) (Ripperda) (E.D.O.) Nottrot, Koene Fortgens, Smit Wiarda. (Ripperda) (E.D.O.) (Schoten) (Damiate) R.C.n. 2: Spoor, W. Kedde, Nachtegeller, de Zwart, Blokker, Muller, Wiekamp. Prevost, Van Dam, Keastner, Cop. Overzicht. Het programma, zooals dat Zaterdagavond jl. werd medegedeeld, had eenige wijziging ondergaan. In de eerste plaats verviel de wedstrijd Haarlem IWesterkwartier H; daarvoor werden ingelascht Avanti IHaar lem I en Blauw Wit 1Advend I, beide prom. degradatiewedstrijden. Haarlem I begon minder goed en verfoor van Avanti I met 42 degradatie komt al nader! Advendo I wist het ook niet tot een over winning te brengen. Slechts één punt werd mede naar Haarlem genomen, daar de strijd tegen Blauw Wit met 22 eindigde. De competitie-ontmoeting Animo ID. D. V. H werd een éclatante overwinning voor de Haarlemmers, die, veronderstellen we, zoo'n uitslag niet verwacht hadden. Haarlem II, dat naar de Fluks-wedstrijden toog, bracht geen prijs mee, maar speelde een drietal aardige wedstrijden. De uitsla gen waren: Haarlem H—Fluks 0—0. tegen H.B.S. II 10 en tegen Sellicha 0—3. In verband met de andere uitslagen verwierf Fluks den len en Sellicha den 2en prijs. PROMOTIE-DEGRADATIE. AvantiHaarlem (42) De N.K.B. besloot in de afgeloopen week de promotie-aegradatie-regeling aldus te wijzigen, dat Haarlem thans met Advendo. Avanti, Blauw Wit en Koof Zaandijk of B. E. P., een heele competitie speelt om twee plaatsen in de 2e klasse. Daardoor werd op het laatste moment de thuiswedstrijd tegen Wester kwartier in een uitwedstrijd tegen den kampioen der 3de klasse, Avanti, omgezet. Dus trokken de Haarlemmers naar Amster dam. Het veld bleek uitstekend bespeelbaar, doch van minimum afmetingen, hetgeen voor de toezoekers ongetwijfeld een handicap was. Schoten van de lijn waren regel. Onder de strenge leiding van scheidsrech ter Vos stelt Haarlem zich op met een in* valster voor mej. v. d. Velden, voor wie mej. Stouten een keurigen wedstrijd speelde. Het begin is voor de bezoekers hoopvol. Goed gesteund door het middenvak komt de aanval telkens gevaarlijk opzetten en het duurt dan ook niet lang of De Haan weet van achter den paal te doelpunten (01). Avanti is een forsch spelende ploeg; her haaldelijk kent de scheidsrechter aan Haar lem vrije worpen toe. Haar aanvalsysteem is veel en ver schieten. De Haarlem-verdedi ging heeft er evenwel goed het oog in en weet dan ook doelpunten te voorkomen. Toch kan zij niet verhinderen, dat een der dames achteruitloopend den gelijkmaker weet te scoren. Dan komen Baay es. in den aanval. In dit- vak blijkt hij den steun van mej. v. d- Velden wel ce missen. Zijn aanvallen zijn althans niet zoo gevaariljk als anders. Een maal heeft hij werkelijk pech ais een bijna zeker doelpunt toch nog weer uit de mand terugspringt. Plotseling komen er evenwel voor de thuis club doelpunten. De Haan wordt gepasseerd en zijn tegenstander schiet van onder den paal in. Baay ziet zich een strafworp toe. gewezen; hij mist. Benjamins springt eens zeer gevaarlijk aan de lijn, doch mej. B- Botti onderschept keurig. Dan weet de zelfde speler een tweede doelpunt te maken. 31. Het spel gaat gelijk op en spoedig daarna is het rusten. De nieuwe Haarlem-aanval kan het tegen de forsch spelende verdediging niet bolwer ken. Men komt dan ook slechts aeldea tot schieten. De Haarlem-verdediging laat nogal eens veel vrijheid aan de lijn, waarvan een dankbaar gebruik wordt gemaakt. Vele schoten worden gelost, waardoor menig ge vaarlijk moment ontstaat. Een der Avanti- dames weet dan nogmaals te scoren (41). Even lijkt het of Haarlem den moed op= geeft, maar als v. d. Velden na vele pogin gen met een keurig schot den achterstand verkleint (42), herleeft de hoop Doch de thuisclub is thans overwegend ster ker; de Haarlem-aanval krijgt dan ook heel weinig te doen. Avanti neemt onophoudelijk den Haarlem-korf onder schot, doch schieten blijkt ook al niet het fort van de thuisclub te zijn. Uit geen der schoten wist men dan ook te doelpunten; zelfs twee strafworpen worden gemist. Als de scheidsrechter voor de laatste maal fluit, is de stand ongewij* zied en heeft Haarlem haar eersten degra datie-wedstrijd verloren. Blauw Wit 1—Advendo 1 (2—2) Advendo heeft haar eersten promotie-wed strijd met een gelijk spel weten te beëin digen. De zwart-witten tellen een invaller voor mej. Gonlag, waarvoor mej. W. Zoetemeijer inviel. De leiding was toevertrouwd aan den heer Crisjljn, die uitstekend heeft geleid. Advendo neemt direct het spel in handen, haar aanval vindt een goede verdediging tegenover zich. De gastheeren spelen wel fair, maar het afdekken is zwaar. Blauw-Wit komt nu langzamerhand opzetten. Veen c.s. zijn echter op hun hoede, terwijl mej. v. d Kort talrijke ballen kon onderscheppen. Het Advendo-middenvak werkt hard, maar door ondoordacht spel worden door haar te genpartij verschillende ballen onderschept. Bij een keurigen aanval der gastheeren wist een der spelers op mooie wijze zijn club de leiding te geven. De zwart-witten pakken nog eens flink aan en kort voor rust wist Philippo door een groote fout in ae Blauw-Wit verdediging den stand op gelij ken voet te brengen (11). Na de hervatting vallen Feen cjs. pp uit stekende wijze aan. Blauw-Wit speelt for- scher; haar middenvak dekt uitstekend af, terwijl hier bij Advendo de tegenstanders te veel worden vrij gelaten. Na een keurigen aanval der gasten be landt de bal bij Veen; deze houdt plotseling stil, en zijn heer schiet hem voorbij. Op kalme wijze weet hij aan Advendo de lei ding te geven tl2>. Nu komt Blauw-Wit opzetten. Vele scho ten volgen, maar het schot is hier slecht. Aan den anderen kant is Advendo ook niet gelukkig met schieten. Als dan een der Blauw-Wit-heeren op grooten afstand een schot inzendt, treft dit doel (22). De volgende opstelling levert bij Advendo eenige benauwde oogenblikken op. De dames zijn even de kluts kwijt, maar gelukkig vol gen er geen doelpunten. Belde partijen raken vermoeid. Een mooi schot, van Van der Berg treft geen doel. Het einde nadert en beide partijen span nen zich nog eens flink in voor het winnen de punt, maar als de scheidsrechter het einde aankondigt is de stand nog steeds on veranderd. Advendo 2Zilvermeeuwen 2 (81) Advendo neemt het spel direct in handen. Door toedoen van Meyer en mej. C. v. Tey- lingen is het spoedig 20. De nieuwe Advendo-aanval schiet slecht, terwijl Zilvermeeuwen zwak partij geven. Dlx maakt dan 30, terwijl mej. T. v. Tey- llngcn den stand op 40 brengt. De vakwisseling brengt een onsamenhan- genden Advendo-aanval. Zilvermeeuwen profiteert van een mooie kans en weet de eer te redden (41>. Na de rust een tamelijk zwakke vertoo ning. Een kwartier voor tijd verhoogt C. Krelage den voorsprong tot 5—1. De Zilvermeeuwen geven den moed nu op. Weer is het Meyer, die de score verhoogt. Zijn medespeler wist er nog een doelpunt bij te voegen. De gastheeren zijn nog niet teevreden. mej. T. v. Teylingen wist kort voor tijd het achtste doelpunt te scoren, zoo- dat "net einde aangekondigd wordt met een 81 overwinning. AnimoD. D. V. 2 (101) Als te half drie de heer N. Kruyer. die de leiding welwillend op zich neemt, het begin aankondigt, begint Amino direct enthou siast: weldra is het 10. D. D. V. valt niet ontmoedigd aan. maar de verdediging van Anima is safe. Succes komt dan ook voor de thuisclub, die het spel dan ook geleidelijk geheel in handen neemt. Spoedig is het 30, waarna D. D. V. tegenscoort '31). Tot rust is Animo steeds weer aanvallend; gesteund door den wind wordt de stand opgevoerd tot 71. Vermoedellijk na rust weet Animo tegen wind in den stand tot 81 op te voeren, waarna een kleine inzinking is waar te ne men, maar juist nu heeft D. D. V. weer geen succes, daar zij pech heeft. Spoedig is Animo weer aan ae beurt; even later weet ze nog maals den korf te doorboren, zoodat het einde komt. met een 101 overwinning voor de Oranjehemden, die ditmaal keurig speelden. Hierdoor is Animo van de laatste plaats af. ii.r.b.-nieuws. De halfjaarlijksche wedstrijd om den Honing's Maïzena-beker tusschen een H.K. B.-twaalftal en het Noord H.K.B.-twaalftal zal plaats hebben op 25 Mei. seriewedstrijden h.kj5. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van den H.K.B. zullen door het Bondsbe- stuur seriewedstrijden georganiseerd worden op 18 en 25 Mei. Slechts twaaltallen van den N.K.B.. H.KB. en adspiranten uit Haarlem en omgeving zullen hieraan kunnen deel- n- Ja maar BROEKMAN kie«dt u toch beter G. A. BROEKMAN KLEERMAKER KLEINE HOUTWEG 5 TELE F. 12225 Kampioenschap van Nederland: DeventerH. D. M. (11) Na het eerste terrein-verkennen blijkt spoe dig. dat de partijen aan elkaar gewaagd zijn. Het betere steunen der middenlinie van H. D. M. doet haar aanvallen voorloopig menfg- vuldiger zijn, doch Toussaint en Drijver doen vele pogingen op buitenspel stranden. Als eenige doorbraken van Schniid es. geen suc ces opleveren, komt dit npg onverwacht aan de andere zijde, als Lob den bal hoog voor doel plaatst. Meijer met zijn hand stopt en De Geer door snel lnloopcn weet. te doelpunten. De Deventcnarcn pakken nu nog wat ster ker aan en nog geen vijf minuten later is de stand gelijk, als Polis den bal slechts half raakt en Breedeveld langs hem heen plaatst. Na de hervatting komt Deventer eenigen tijd sterk opzetten, maar het binnentrio weet het net niet te vinden, hoewel de bal her haaldelijk gevaarlijk voor doel zweeft. Bij H. D. M. komt het meeste gevaar van rechts, maar ook hier is er op het laatste moment toch nog steeds een stick, die doelpunten be let. Het spel blijft zich snel verplaatsen en als het eindsignaal klinkt, hebben de partijen eerlijk de punten verdeeld, wat de verhouding zeer juist weergeeft. BelgiëNederland (02) Het Nederlandsche dameshockey is. inter nationaal beschouwd, niet sterk. Onze dames slaan, in vergelijking met hun sportzusters uit andere landen niet zulk een goed figuur als de heeren ten opzichte van hun rivalen van over de grenzen. Hot is misschien niet galant om dit te zeggen, maar het is de waarheid. En juist daarom is de eerste zege van onze dames op de Belgische in een of* ficieelen landenwedstrijd een reden tot ver heugenis. Onze dames zijn nu op den goe den weg. Zij hebben Zaterdag te Brussel ontegenzeggelijk een uitstekenden wedstrijd gespeeld en de zege was volkomen regel matig. Het begon niet al te goed. waar door de Belgische speelsters aanvankelijk het meest in den aanval waren, maar de Neder landsche achterhoede hield stand. En lang zamerhand namen de Nederlandsche dames het heft in handen. Hoewel er voor rie rust niet gescoord werd, was het al duidelijk dat de zege boven de Moerdijk zou belanden. In de tweede helft bleek het uithoudings vermogen der rTedeiiandsche speelsters veel grooter te zijn en binnen de tien minuten scoorden zij tweemaal, eerst door mej. Can ters, daarna door mej. Polanen, welke laatste In dezen wedstrijd vooral uitmuntend op dreef was. Tot het einde toe bleef Nederland nu sterk in den aanval en het Belgische doel ontsnapte nog verscheidene malen op het nippertje. Gescoord werd er echter niet meer. (Van onzen medewerker. Zondagmiddag werd in het gebouw „Kunst min" te Dordrecht voor een uitverkochte zaal de gymnastiekwedstrijd Holland-België ge houden. Deze was de derde wedstrijd tusschen beide landen. De eerste (in Rotterdam) ein* digde met een overwinning voor de onzen; de tweede (in Antwerpen) was voor onze Zuiderburen. Beide malen werd de zege be haald met een uiterst kleinen voorsprong. Gisteren was er evenwel geen sprake van een miniem verschil. Onze landgenooten n.l. behaalden een sprekende overwinning van 753.75 punten tegen de Belgen 726 punten. Wel waren de Hollanders hun tegenstan ders niet overal de baas in, maar zelfs op de onderdeelen, waarin zij de minderen bleken (nJ. in paard en ringen) was de ach terstand niet belangrijk. De overige vier onderdeelen waren voor de onzen: met brug en met paardsprong viel een geringe meer* derheid te noteeren, maar met vrije oefen- n in gen en vooral met rek toonden de Hol landers zich verreweg de besten. Aangevangen werd met de vrije oefeningen. De Belgen hadden daarvan hooge verwach. tingen, welke evenwel de bodem werd ingeslagen, toen bleek, dat hun tegenstan ders zwaarder stof verwerkten. De oefeningen van onze Zuiderburep bleken naar Holland- schen smaak te veel doorspekt met „salon- werk"; de oefeningen van de onze waren wijd en forsch. Geen der Belgen kon boven de 17 punten (van de 20) komen, terwijl onze turners Wijnschenk, van Dam en vooral Melkman dit cijfer overschreden. In totaal behaalden de Belgen 125 punten en de Hol landers 137.25 p. Alzoo een flinke voorsprong, maar de kansen zouden al spoedig keeren! Want het werk aan paard en ringen deed de winst verloren gaan. Zelfs kwam nu de meerderheid aari de Belgen, al bleek deze slechts 0.75 punt te zijn. Holland begon aan paard, en tege- lijkertijd werkte België aan ringen. Onze turners boekten aan paard veel mislukkin gen, vooral bij de afsprongen. Alleen van Dam en Ens kwamen boven de 16 punten. De Beigen daarentegen leverden aan ringen prachtig werk. Reijnaert kreeg hier zelfs 19.75 p. Na wisseling toonden zij evenwel aan paard veel minder te zijn; van stijl althans viel nu weinig te bespeuren. Desondanks wonnen zij in dit onderdeel met 130.25 tegen 125.75 p. Aan ringen turnden de Hollanders goed. maar toch niet aoo als de Belgen, die ook hierin met 139 tegen 130.50 p. in de meerderheid bleven. Hierna was 't pauze en boekten de onzen dus een achterstand van 4.75 punt. Wat zouden de onderdeelen, die na de pauze te verwerken waren (rek' brug, paardsprong). aan punten opleveren? Voor de onzen zeker niet weinig, gezien de prestaties van den laat- sten selectie-wedstrijd. Maar de hoofdzaak was wat zouden de Belgen daarin pres. teeren? Dit school nog in 't duister, zoodat de spanning bleef, al was 't dan niet zoo- als in de belde vorige wedstrijden tot 't einde. 't Begon er voor ons al iets beter uit te zien. toen na brugturnen van de Belgen en rekturnen van de Hollanders de achterstand iets verminderd bleek, n.l. tot 0.25 punt. Beide ploegen leverden werk van den eersten rang. België aan brug kwam herhaaldelijk boven 18 p. (Gibens behaalde zelfs 19.50 j>A en Holland aan rek turnde al even goed, vooral dank zij v. d. Vinden, v. Dam en Melk man. Na de wisseling bleek 't pleit beslecht, want de Hollanders leverden aan brug hun topprestatie van dezen middag, terwijl hun tegenstanders aan rek geducht tegenvielen en daarin zelfs hun laagste totaal behaal den. Alleen voor Gibens vielen meer dan 16 p. te noteeren. Daarentegen bleven slechts 2 van de 10 Nederlandsche turners aan brug beneden 17.50 p. en aangezien in eik wed strijd onderdeel van elke ploeg de 2 minste prestaties afvAllen, gold hier voor elke Hol lander een minimum van 17.50 p. Van Dam en Melkman kwamen uit den strijd met resp. 19 en 19.50 p. Aan brug behaalden België en Holland resp, 142 en 146 p., en aan rek resp. 121.25 en 142.50 p. Deze laatste noteering deed de hoop van onze tegenstanders In rook ver dwijnen. want met een achterstand voor hen van 24.50 p. viel er nog slechts één on derdeel af te werken, en nog wel een onder deel paard-sprong), waarvoor elk deel nemer maximaal 10 punten zou kunnen ver krijgen. Als nu alle Hollanders voor den paardsprong minder dan 6 en de Belgen hooger dan 9 zouden krijgen, ja. dan zou de overwinning ons ontglippen! Maar het spreekt vanzelf, dat een dergelijk verschil onbestaanbaar zou zijn. In tegendeel, ook in paardsDilngen wonnen de Hollanders, en wel met 70.75 tegen 68.50 p. Aldus werd 't een besliste overwinning voor de Nederlandsche turners, en wel met 752.75 p. tegen 726 p. Persoonlijk was de uitslag: 1. Melkman (Holland) 99.75 p.. 2 Reijnaert (Beleië) 99 n., 3 Gibens (België) en van Dam (Holland) 98.50 p. Na afloop spraken mr. N. Groenewegen, voorzitter van het K.N.G.V. en E. Fromont. voorzitter van den Noordergouw van den Kon. Belgischen Turnbond De laatste noo- digde het KJ4.G.V. reeds uit tot den in 1931 in Antwerpen te houden vierden wedstrijd. Als jury-leden traden op de Belgen Ch. Lannie en P. Mangin, en de Nederlanders Jac. Schenke en E. de Wilde. De ploegen be stonden uit van Dael. de Combe. Casso, Claeys, Defer. Verstraten. Deck. Gljsbrechts. Gibens en Reijnaert 'België), Caransa. Brand, Zwaaf. Era. Boot, van Genderen. Wijnschenk, v. d. Vinden, v. Dam en Melk man (Holland). Ter vergelijking dienen de volgende cljfersf Holland België Vrije oefeningen 137.25 125.00 Paard 125.75 130.25 Ringen 130.50 1^9.00 Rek 142.50 121.25 Brug 146.00 142.00 Paardsprong 70.75 68.50 Oefenavond K. T. K. De eerste gemeenschappelijke oefenavond (in IJmulden gehouden) voor heeren uit den K.T.K. was druk bezocht, hoewel slechts van 3 vereenigingen leden waren opgeko men. De T. V. IJmulden en Turnlust te Be verwijk leverden flinke aantallen, terwijl ook de Bloemendaalschc Gymnastiekvereniging was vertegenwoordigd. Het resultaat was van dien aard. dat "t niet bij dezen eenen oefen avond zal blijven. De leiding berustte bij den heer D. Beets,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11