BUITENLAND DE GROOTE DAAD IN BRITSCH-INDIE. Tarla Zóó snel is geen enkele pen 0|» Duofold HAAR! EM'S DAGBLAD MAANDAG 7 APRIL 1930 Gandhi schendt plechtelijk de zoutwetten. Een handvol kristallen uit zee gehaald. Gandhi en zijn volgelingen worden met rust gelaten. De Britsch-Indi^he binnenlandsche conflicten. ENGELAND PASSIEF? HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Gandhi. Zondagmorgen te half zeven Is Gandhi met zijn aanhangers te Dandi aan de zee kust begonnen met de overtreding van het regeeringsmonopolie op zout, door uit zee water zout te winnen De afstandsmarsch was ten einde gebracht. Aangezien er geen polit.ie aanwezig was deden zich geen inci denten voor. Ook op andere plaatsen begon de bevolking met de onwettige zoutwinning uit het zeewater. Daarbij worden echter wel overtreders gearresteerd. Er werd uit Bom bay gemeld, dat reeds 59 personen gear resteerd waren, waarvan 55 wegens overtre ding van het zoutmonopolie. Te Ahmeda- bad weigerden 50 Indische meisjes de Brit- sche vlag te groeten en het „God save the King" U- zingen. Achter dit sober gestelde telegram ver bergt zich dus de romantische, maar daar om niet minder ernstige en zorgwekkende, plechtigheid der officieele wetsovertreding. Romantisch: Men leze slechts een ander relaas over dezelfde gebeurtenis (uit de Courant) Ongeveer een kwartier te voren kwam Gandhi uit zijn bungelow, geestdriftig be groot. door ongeveer 4000 volgelingen, die zich gedurende den nacht voor zijn hut ver zameld hadden, en die het uur voor het aanbreken van den dag hadden doorge bracht in zwijgend gebed of met het zingen van nationalistische liederen. Gandhi begaf zich in zee. waar hij met zichtbare voldoening zijn morgenbad nam. Na enkele minuten kwam hij weer uit het water en liep vergezeld van zijn volgelingen langs het strand. Precies om half zeven, den door hem bepaalden tijd voor den aanvang van de campagne van burgerlijke onge hoorzaamheid in geheel Indië. bukte Gandhi zich, nam een handvol zand. dat zoutkristal len bevatte, en keerde daarmede glim lachend naar zijn bungalow terug. Later werd dit zout op een vergadering te Dandi geveild, waar het 425 roepijen opbracht. De groote daad was verricht: Gandhi had zout verzameld en zich daarmede schuldig ge maakt aan overtreding van de zoutwetten. Kort daarop begaven zich 82 volgelingen, die met den Mahatma van Ahmedabad waren gekomen, naar een naburige kreek, waar zoutkristallen in grootere hoeveelheden te vinden waren. Er had geen enkele politieke demonstratie plaats en alles geschiedde zon der ecnlge opwinding. Nergens was een po litieagent te bespeuren. Het feit dat in Ahmedabad 58 schenders der zoutwet gearresteerd werden, terwijl Gandhi en zijn volgelingen ongemoeid gela ten werden, bewijst alweer, dat het Engel- sche gezag het niet aandurft, de groote (re ligieuze) leider, te arresteeren. Vervolgens werd de werkelijke beteeken is van Gandhi's daad later duidelijk op den weg van Dandi naar Jalalpoer, waar in n bijna droogliggende rivierbedding ruim 150 aanhangers van Gandhi uit het nabijrige dorp druk bezig waren zout te verzamelen, dat zij in zakken wegbrachten. Dit heele be drijf had plaats met militaire orde: bevelen werden gegeven door een der leiders met scherpe stooten op een fluitje, blijkbaar was deze groep zoutgaarders lang van te voren grondig voorbereid. Het was nog vroeg in den mo gen, doch de leiders deel den met rots mede. dat men reeds 1000 pond verzameld had. De dorpelingen waren voor nemens met de zoutwinning voort te gaan, ook wanneer de termijn van één week voor de campagne van burgerlijke ongehoorzaam held, door Gandhi gesteld voorbij is. Verder beweerden zij, dat het feit, dat de regeering Gandhi niet gearresteerd heeft, beteekent, dat de zoutwet binnenkort zal moeten wor den ingetrokken. Later heeft de politie het zout in beslag genomen. De dorpelingen namen een zuiver passieve houding aan; aan geen van beide zijden heerschte een vijandige stemming. Nadat de politieagenten waren weggegaan, zetten de dorpelingen de zoutwinning voort. Het critieke stadium nadert intusschen meer en meer. De ongeregeldheden te Bom bay nemen een zeer ernstig karakter aan. De voornaamste vraag die alle gemoede ren bezig houdt, luidt: „Wat zal er met Gandhi gebeuren?" Inderdaad draait om deze vraag de heele moeilijkheid. De Engel- sche regeering geeft wanneer pandhi niet gearresteerd wordt feitelijk toe, dat het zoutmonopolie niet meer bestaat. Het is bovendien merkwaardig dat de regeering verklaarde, dat slechts het zout, dat scha delijke bestanddeelen bevat, zooals magne sium, onbruikbaar wordt gemaakt om te voorkomen, dat de openbare gezondheid gevaar loopt. De aanhangers van Gandhi beschouwen het zoutmonopolie als het symbool van het Engelsche gezag. Wanneer de Engelschman verzuimt dit symbool te handhaven, zullen vele Britsch-Indiërs de conclusie weten te trekken! Van groot belang is het echter ook dat tal van Britsch-Indiërs de actie van Gandhi niet wenschen te steunen en deze actie zelfs zooveel mogelijk tegenwerken. Eén en ander wettigt de veronderstelling, dat de Engel sche regeering zooveel mogelijk passief zal blijven, en af zal wachten hoe de binnen landsche Britsch-Indische conflicten elkan der zullen beïnvloeden. Ingrijpen zou op het oogenblik waarschijnlijk als olie op het vuur werken. L. A. Roemeensche Kabinetscrisis om een eerezaak De correspondent van de „Kölnische Zei- tung" te Boekarest meldt, dat er een regee- ringscrisis is uitgebroken wegens een schijn baar weinig beteekenend incident, dat zich eenige dagen geleden in het operagebouw voordeed bij een feestelijkheid ter herden king van de aansluiting van Bessarabië bij Roemenië aldus het Hbld. Bij deze plechtig heid verlieten drie generaals op opvallende wijze de schouwburgzaal toen juist den Bes- sarabischen politicus Stere, een intiem vriend van den premier Manioe, een ovatie werd bereid. Daar Stere voldoening eischte en anderzijds de minister van oorlog, gene raal Cibolskï wilde vermijden in de Kamer een verklaring tegen zijn kameraden af te leggen, diende hij zijn ontslag in. Na den Donderdag gehouden ministerraad werd be kend gemaakt, dat er nog geen beslissing over deze ontslagaanvraag was genomen. Manioe werd gemachtigd te dezer zake naar eigen goeddunken te beslissen. Cibolski. wien des middags ln den Senaat een geestdriftige ovatie werd gebracht, verklaarde aan de pers, dat hij zich bij de beslissing van Manioe zou neerleggen. Om den minister tegemoet te komen werd gisteren ook het ontslag van den gouverneur van Bessarabië aanvaard. De oppositie maakt zich gereed tot een actie tegen de boerenregeering. Het liberale partijblad ..Viturrul" bevatte een door libe rale oud-ministers en oud-parlementsleden onderteekende verklaring, dat zij zich niet zullen onderwerpen aan de volgens hen in strijd met de grondwet zijnde wet tot be scherming van het crediet en dit ook van hun aanhangers eischen. De Fransche Senaat neemt 't plan-Young aan. In den Senaat bepleitte Tardieu aanne ming van het wetsontwerp tot ratificatie van de overeenkomsten van Den Haag ter verze kering van de continuïteit der Fransche po litiek. Hij merkte op dat het plan-Dawes een oplossing voor het oogenblik was tot het redden van de Duitsche munt, terwijl het plan-Young een commercieele schuld in de plaats stelt voor een politieke schuld en de schadevergoedingen definitief regelt met de verzekering van de prioriteit van Frankrijk, dat van de onvoorwaardelijke stortingen 81.7 pet verkrijgt. Wat betreft de sancties in geval Duitschland in gebreke blijft, her haalde Tardieu, dat de zaak bij het hof van Den Haag aanhangig zou worden gemaakt en dat, indien het constateert dat Duitsch land in verzuim is. de schuldeischers hun vrijheid van handelen hernemen. Duitsch land heeft zich met deze procedure vcr- eenigd. Tardieu voegde hieraan toe dat het plan- Young den dwang-waarborg heeft vervan gen door een overeengekomen waarborg op het bezit van Duitschland. Hij hoopte dat de tweede waarborg doeltreffender zou zijn dan de eerste. Mij besloot met te zeggen dat het plan-Young een oplossing behelsde van dc bestaande financieele problemen en dat de toenadering van Frankrijk en Duitschland vóór alles de regeering vereischte van de be langen waartoe het plan-Young bijdroeg. Het is, zoo zeide Tardieu, een plan voor de toekomst. Neemt het aan. Frankrijk heeft genoeg van het verleden. PARIJS. 5 April (Havas). De Senaat heeft het plan-Young met 284 tegen 8 stemmen aangenomen. Een drie-mos endbeden' overeenkomst? LONDEN. 6 April (V. D.) Het lid van de Amerlkaansche deelgatie ter Vlootconferen- tie te Londen heeft een voor Amerika be stemde radio-rede gehouden, waarin hij deelde, dat er thans definitief een accoord was bereikt tusschen Amerika, Japan on Groot-Erit tannic, welke overeenkomst van groote beteekenis was en die oa. bepaald, dat 9 groote slagschepen zullen worden geschrapt zonder door andere vervangen te worden. De Japansche vloot zal volgens deze over eenkomst 9 slagschepen tellen. De drie mo gendheden hebben de verplichting aanvaard, om in de jaren 19301936 in totaal 26 slag schepen uit de vaart te nemen. Dit zou een besparing van 800 a 900 millioen dollar be- teekenen. Zoolang het verdrag tusschen de drie genoemde mogendheden van kracht is, zullen geen nieuwe schepen gebouwd wor den. Het succes van de Londensche Vloot- conferentie is, volgens Gibson, dat men een basis heeft gevonden voor de beperking van alle scheepsklassen der drie grootste zoomo- gendheden der wereld. Dit resultaat over treft de verwachtingen, die men bij het be gin der conferentie koesterde. Gibson meen de gegronde hoop te kunnen koesteren, dat nog vóór het vertrek van de Amerlkaansche delegatie naar de Vereenigde Staten een vijfmogendheden-overeenkomst tot stand zou kunnen zijn gekomen. Wantoestanden in China. Volgens berichten uit de provincie Joennan hebben bandieten bewoners eener stad, die de geëischte gelden niet konden of wilden betalen, de handen boven het hoofd vast gebonden en vervolgens met petroleum be goten en in brand gest-oken. De bandieten vertoonen zich zelf in de omgeving van Sjanghai, waar zij boerderijen aanvallen en de bewoners martelen, indien de buit niet voldoende is. Een Engelschman, Scarlett genaamd, pen ningmeester van de Engelsch-Chineesche school te Tientsin is door bandieten ver moord. In Sjantoeng zijn zes Zweedsche zendelin gen door bandieten ontvoerd. Alle pogingen tot bevrijding zijn zonder resultaat geble ven. (Reuter). Minister Trevianus en de heer Schmid. De „Vorwarts" maakt zich ongerust over het aan den nieuwen meister voor de bezet te gebieden Treviranus toegeschreven voor nemen, om den indertijd met eenigen nadruk met verlof gezonden onderminister dr. Schmid in zijn functie te herstellen, aldus het Hbld. Dr. Schmid is inderdaad van het tooneel verdreven, omdat hij, als lid van de D.-Volks- partij, niettegenstaande zijn ambt van on derminister, gestemd had tegen een motie van vertrouwen in de regeering-Müller. Wanneer de Stahlhelmman Treviranus, schrijft het soc.-orgaan, den Stahlhelmman Schmid thans in zijn oude, functie wil her stellen, beteekent dit niets anders dan dat de minister de rebellie van een hoogen ambtenaar tegen zijn eigen regeering als ge rechtvaardigd erkent en zich feitelijk met hom solidair verklaart. Ook dat toont aan. meent het blad, in welke richting de regee- ring-Brüning stuurt en welken koers toon aangevende leden van de regeering willen inslaan. BINNENLAND EEN EIGENAARDIGE ZEGEL- KWESTIE. ZEVENTIG GEDUPEERDEN TE SLIEDRECHT. Bij het solliciteeren naar de betrekking van ambtenaar-armbezoeker, te Sliedrecht, hebben 69 van de 140 sollicitanten ver zuimd dit op gezegeld papjer te doen. Zij zullen ingevolge de Zegelwet gestraft wor= den met een boete van f 25 ieder. Het eigen aardige is evenwel, verneemt het Volk, dat indien B. en W. ingaan op de ongezegelde sollicitaties zij de kans loopen een boete te krijgen van f 100. Het blad vraagt zich thans af of de 69 sollicitaties terzijde gelegd zullen worden of een nieuwe oproep geplaatst. In den oproep was niet vermeld, dat sollicitatieop zegel diende te geschieden. BEHOUD VAN BOSSCHEN BIJ BERGEN. EEN RIJKSSUBSIDIE. Naar Het Volk verneemt heeft het ge meentebestuur van Bergen de toezegging ont vangen, dat het van Rijkswege voorloopig voor tien jaar een jaarlijksche bijdrage zal worden verleend van f 1600 voor de in stand houding van de door de gemeente aange* zochte natuurmonumenten het „Wester- gosch" en de „Hooge Boomen". DE MOORD TE BENNEKOM. JAN HOEK BLIJFT ONTKENNEN. Naar de Tijd verneemt, blijft Jan Hoek steeds hardnekkig ontkennen van den moord te Bennekom iets af te weten. Even pertinent blijft evenwel mej. B. bij haar beweermg, dat hij de dader is. Het onderzoek wordt voortgezet tot het verkrijgen van voldoende aanvullend bewijs voor de getuigeverklaring van mej. B. De volgende week zal de termijn voor de gevangenhouding van den verdachte weer moeten worden verlengd. DE SLAPTE IN DE INDUSTRIE. WEER 200 ARBEIDERS WERKLOOS. Naar de Volkskr. verneemt, zal de carton, nagefabrick tevens drukkerij te Dieren wor den stop gezet. He: personeel ongeveer 30 man is met 14 dagen ontslag aangezegd. Op de emaillefabriek „de LTsel" te Dieren ls aan tien man ontslag aangezegd, ver moedelijk wegens slapte. De fabriek Arnhem West van de A.K.U. zal, zooals Het Volk meedeelt, 19 April wor» den stop gezet, waardoor 100 arbeiders werk loos worden. OPHEFFING VAN DE DIGOELKAMPEN? REIS VAN DEN HEER HILLEN SLECHTS VOOR STUDIE. In aansluiting op de mededeeüng over een studiereis van het lid van den Raad van Indië, W. P. Hillen, naar Boven Digoel, meldt het A. I. D. „De Preangerbode", dat hem een blanco opdracht is gegeven. Niettemin schijnt men van zins te zijn voor de z.g. on- verzoenlijken een minder geïsoleerde ver banningsplaats in te richten, dan Boven- Dlgoel, meent het blad. De klimaatstoestan den zouden ook de bewakingstroepen kwel len. DE MOORDAANSLAG TE BATAVIA. DIEFSTAL HET MOTIEF. Bij het onderzoek inzake den moordaan slag op mej. B., de doch:er van een hotel houder te Batavia, is geconstateerd, dat brieven en papieren uit de schrijftafel over hoop lagen. Ook werden enkele op den grond gevonden. Het hieruit geconstrueerde vermoeden, dat diefstal het motief van den inbreker is ge weest, wordt nog versterkt door het feit, dat de inbraak gepleegd is in den nacht volgende op den en van de maand, nadat de logés hun rekening betaald hadden. Het is mogelijk, dat de inbreker zich ver. gist heeft in de kamer en dat hij vermoed heeft weel geld te zullen vinden. Nog is geen enkele aanwijzing omtrent den dader ge vonden, meldt Aneta. HET VLIEGVELD BIJ DELFT. Naar het Hbld. nader verneemt zal het terrein 11/2 K.M. ten Zuiden van Delft komen en wel tusschen de Schie en den nieuwen weg RotterdamAmsterdam. Voor het overgroote deel zal het op Delftsch grond gebied komen te liggen, slechts een klein gedeelte, niet behoorende tot het eigenlijke vliegveld, ligt op grondgebied van de ge meente Pijnacker. Aan den nieuwen verkeersweg wordt thans reeds hard gev/erkt. Zoodra deze weg ge reed is, zal ook aan het nieuwe vliegveld begonnen kunnen worden. Tot zoolang zal van het vliegveld „Waalhaven" gebruik moe ten worden gemaakt. HET OVERLIJDEN VAN ZWEDEN'S KONINGIN. De koningin en de koningin-moeder heb- hen den Zweedsche gezant haar deelneming doen betuigen met het overlijden van de koningin van Zweden. Min. Beelaerts van Blokland heeft den Zweedschen gezant in Den Haag een bezoek van rouwbeklag gebracht en de regeering heeft te Stockholm haar deelneming doen betuigen. ERNSTTGE AANVARING OP DE SCHELDE. Zondagmorgen heeft nabij Walsoorden een aanvaring plaats gehad tusschen de uitgaan de Duitsche zeeboot „Aller" metende 12.000 ton en het voor Antwerpen bestemde rivier tankschip „Kura", schipper Nortier uit Rie- me bij Gent. De „Kura" is gezonken. De vrouwen van den schipper is verdronken. De schipper en twee knechts konden zich ternauwernood redden. De Duitsche zeeboot is omhoog gevaren en later vlot gebracht en naar zee vertrokken. Sleepbooten zijn in de nabijhid. VIER BRANDEN IN TWEE DAGEN. Te Heerlen hebben Zaterdag en Zondag vier branden achter elkaar plaats gehad. Ten eerste gingen Zaterdagavond de schu ren en stallen van een boerderij in vlammen op waarbij voor eenige duizenden guldens opgeslagen oogst vernield werd Ten tweede was er Zondagmorgen een brand op den Caumermolen cn terwijl de brandweer nog bezig was met blusschingswerk aan een hooi berg kwam te 10 uur bericht van een 1 -and in het café .De Zwaan" in het hartje van de stad, waar de bewoners zich nog juist op tijd wisten te redden. Ook hier kreeg de brandweer nog een mel ding van brand, die gesticht was op de Heer- lerbaan, doch even later kwam de tijding, dat men d^n brand met eigen middelen had kunnen blusschen. GEMENGD NIEUWS. HOTELS IN ENGELAND. Hotels, hun kellners en hun rekeningen waren onderwerp van debat dezer dagen Ln Londen, toen hoteleigenaars hun inzichten kenbaar maakten over de behoeften van hun bedrijf voor de Rijkscommissie voor dranki vèrgunningen. Hotels in Engeland staan als vergunningsgelegenheden voor de wet op den zelfden voet als gewone „proeflokalen" of „public houses". Dat is als een doorn in het oog van den hotelier; en hij meent dat de achterlijkheid van het hotelbedrijf in Engeland er voor een niet gering deel aan is toe te schrijven. Dc opvatting is waarschijn lijk dat de beperkingen op het schenken van alcoholische dranken den omzet in die dranken ernstig belemmert, en dien omzet belemmert in de beste omstandigheden waaronder alcohol kan worden genuttigd, nl. met een goed maal en in beschaafde om geving. De hotels missen daardoor de in komsten, die zouden kunnen helpen aan het bekostigen van moderne inrichting van kamers, terwijl de extra inkomsten uit den omzet van sterken drank, bier en wijn zou den kunnen leiden tot lagere hotelrekenin gen. Voor de genoemde commissie werd er kend dat Engelsche hotels, vergeleken bij dia op het Vasteland van Europa, niet geriefe lijk waxen, dat Engelsche kellners niet zoo goed waren als hun collega's op het Vaste land en dat Engelsche hotelrekeningen hoo- ger waren dan op het Vasteland. Een lid van de directie van een der best bekend staande hotels in Londen gaf de reden aan waarom Engelsche kellners inferieur waren. Zij maakten geen leertijd van vijf jaar door en de jonge kellner kwam niet uit de zelfde goede klasse der gemeenschap als zijn conti nentale collega. De manieren van den En ge lschen kellner waren niet zoo goed. Het bleek verder dat men in Engeland in het kellnerschap niet het begin van een loop baan ziet, zooals het op het Vasteland wordt beschouwd, waar een kellner vooruitziet naar den tijd dat hij gerant of directeur van §cü hotel zal zijn. Ecu kellner van het Vas- INCEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. i f «c Parker Duofold verknoeit nimmer een seconde. Zij schrijft, soodra haar pen het papier raakt geen oogen blik hat zij U wachten. Zoo gaat het schrijven vliegens vlug, want de Inkt vloeit louter door het contact met het papier, niet door druk- ken. Dit is de laatste van Parkers' 47 verbeteringen t schrijven kost niet de min- t inspanning. Als vanzelf vloeit de inkt getij matig langs den weg, die Uw hand aangeeft. Parkers' smaakvolle kleuren Glanzende houders van Parker-permaniet (een bij- zonder licht en nagenoeg on breekbaar vulpenmateriaal) in vijf smaakvolle kleuren lakrood, smaragdgroen, (azuurblauw, Chineesch geel en zwart met goud. Massieve gouden pennen met iridium punten, ge garandeerd voor 25 jaar zwaren dienst. Ga bij de eerste gelegenheid, die komt, eens een Parker bij Uw handelaar probceren. Hij heeft zeker één in voor raad, welker pen precies naar Uw hand staat en die het model heeft, dat U bevalt. Parker Pennen Senior F 1.20 Special, FL 18.50 Junior, Fl. 15 Lady, FL 15 i Bijbehoorende Potlood, en, Fl. 12.50, Fl. 11, en V PI. 10. N. V. Gebr. Rlkksrs, Anisiciuain L> n Haag Rotterdam First Internat tonal teland vatte zijn taak geheel anders op dan een Engelsche kellner. Aan den anderen kant van de Noordzee gedroeg de kellner zich als een heer, als een gastheer die zijn gasten ontvangt. Dat idee bestond niet bij de Britten. Ook de hoofdkellner, de Ober, kwam ter sprake. Leden van de Commissie meenden dat deze man despotisch was in de zaak der verdeeling van fooien, dat hij te veel van den buit voor zich opeischte. Dc hoteliers kwamen tegen deze voorstelling op. De Ober had geen kans despotisch te zijn; hij kreeg slechts zijn rechtmatig deel van de fooien. Een vermaard Londensch res taurant kwam ter sprake, waar, naar alge meen bekend is, de kellners geen salaris ontvangen en van de fooien bestaan. Een restauranthouder verklaarde dat zij er rijk van konden Vwtoan. Maar de Commissie wees «r op dat h«*t s<-e'*cl niet deugde en zeker r.iet geschikt w*s mcnschen van goede maatschappelijke klasse het vak ts doen aannemen. De hoteliers hielden vol dat het hotelbe drijf in Engeland niet tot ontwikkeling zou kunnen komen, en niet met het Vasteland zou kunnen wedijveren, zoolang een hotel voor de wet een „public house" bleef. Wel varende vreemdelingen uit Amerika en Euro pa. n\et normale zelfbewustheid en vrijheid zin, konden de restricties op drankverbruik in Engelsche hotels niet verdragen en gin gen naar andere landen, zeer tot schade van het Engelsche hotelbedrijf in het bijzonder en de welvaart van het land in het alge meen. ZOETE BROODJES BAKKEN. De leden van het Engelsche Lagerhuis heb ben ampel gelegenheid hun wetgevend werk af te wisselen met divertissement van veler lei aard. Men hoort wel verklaren dat 's lands wetgevers die ontspanning niet noodig heb ben daar de debatten zelf overvloed van vermaak verschaffen. De wetgevers denken er blijkbaar niet zoo over. Daarom hebben zij hun golfclubs en hun schaakclubs en er is zelfs sprake van dat zij straks een gym nastieklokaal zullen bezitten binnen de mu ren van het paleis van Westminster, met een veelvoud van toestellen en een boks- „ring", die eventueel aan tegenstanders in het. debat gelegenheid zal verschaffen hoog- geloopen meeningsverschillen op sportieve manier te spuien. Dat het debat in het Lagerhuis niet steeds onderhoudend is kan blijken uit het feit dat staatspapieren voor velen onweerstaanbare aantrekkingskracht uitoefenen als materiaal voor vouwkunst Hoeden en schepen en gan- zensnavels die klappen zijn oa. de artikelen, die in vervelende oogenblikken der beraad slagingen door parlementaire knutselaars worden vervaardigd. Eenige begaafden ver doen hun tijd met het maken van caricatu- ren van hun collega's. Er is zelfs een enkel parlementslid, dien men er van verdenkt dat hij in onbelangwekkende uren in „het Huis" de teekeningen-series maakt van Dot en Carrie, de avontuurlijke kantoormeisjes, die sinds Jaar en dag met haar avonturen in The Star vele lezeressen behagen. De nieuwste aardigheid die in het Lager huis is bedacht, is een wedstrijd in het bak ken van broodjes tusschen een Liberaal, een Labour-man en een Conservatief. Aan een diner in het Lagerhuis hadden deze mannen tegen elkaar op gepocht over hun bakkers- vaardigheid. Waarop een uitdaging tot het bakken van zoete broodjes in de keuken van het Lagerhuis volgde. De bakwe&strijd zal tegen Paschcn plaats iiebben.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 14