Financieel© Kroniek. UIT DE OMSTREKEN BURGERLIJKE STAND Scheepvaartberichten RADIO-PROGRAMMA De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 7 APRIL 1930 De speculatie weer in actie. Ve»- trusting in de staalindustrie. Willige markten te New-York. Iets krappere geldmarkt. Am sterdam volgt New-York. Her nieuwde operaties in aandeelen Margarine-Unie. Vaste stem ming voor Olieshares. Winstne ming op tabaksaandeclen. Het blijft opmerkelijk welk een grooten Invloed er steeds weer van de New-York:che fondsenmarkt op de Europeesohe beurzen uitgaat. De belangrijk hoogere graanprij zen te Chicago en de verbeterde stemming op de katoenmarkt te New-York hebben den stoot gegeven tot een nieuwe haussebewe ging aan de New-Yorksche effectenbeurs, waarbij het gelukt is het publiek weer voor het beursspel te interesseeren. Dat is alleen mogelijk met stijgende koersen. Er werden deze week weer omzetten van vijf millioen shares per dag bereikt en tal van fondsen hebben een belangrijk avails achter den rug. Steelshares bijv., die in Maart nog 179 pet. hebben genoteerd, brachten het tot 198 pet. en zoo zijn er voor de meeste leidende fond sen groote verschillen. De markt was in éen woord ,.om". We zeiden reeds: de hoogere graanprijzen deden het in eerste instantie. Maar er waren meer haussemotieven. De cij fers der staalfabrieken over 1929 bleken een krachtige stimulans en nog meer kracht zet ten de fusie-berichten bij met betrekking tot de Steeltrust de Bethlehem Steel en de Re public Steel, welke drie groote combinaties zich thans tegen elkaar traohten te verster ken, maar tenslotte op de wereldmarkt samen een geweldige macht vormen. Dat de Bethlehem Steel in het eerste kwartaal van 1930 nog iets meer verdienden dan verleden jaar 2.50 per share) en haar werkzaam heden weer heeft kunnen uitbreiden, kwam de speculatie natuurlijk in het gevlij. Intus- schen wordt ook uit New-York gewaar schuwd tegen de overdrijving, waaraan men zich aan de effectenbeurs weer schuldig maakt. Want er zijn nog altijd tal van ver schijnselen, die er aan herinneren dat de malaise in de bedrijven niet geweken is. De werkloosheid is nog groot en wordt op ca. 10 pet. der beschikbare werkkrachten ge raamd. De Amerikaansche samenleving kan dien last vermoedelijk wel dragen, maar uit dit groote percentage blijkt dan toch, dat het ook in de Unie nog niet alles voorspoed is. De laatste dagen hebben trouwens ook te New-York winstnemmgen de overhand gehad. Het is echter wel duidelijk dat er in bepaalde groepen een krachtig streven be staat naar de herleving van den beurshan del en dat het Amerikaansche publiek daar van niet zoo afkeerig is. De iets vastere geldkoersen te New-York zijn niet het gevoig van een grootere bedrijvigheid in handel en industrie, maar uitsluitend van de nieuwe effectentransacties. Na de wekenlange koers stijging van obligaties en andere vaste ren tedragende waarden en de rendementsda ling, welke daarvan liet gevolg was, heeft ook de reëele kapitaalbelegger zich in sterkere mate tot de aandeelenmarkt gewend, omdat daar het rendement in de meeste gevallen belangrijk hooger is. Men zal moeten af wachten in hoeverre dit verloop aanhoudt. Wij hebben er vroeger op gewezen dat er in den lagen rentestand ln zooverre een onna tuurlijk element schuilt, dat de beurshandel beneden het normale blijft en in den goede- aenhadel uiterst kleine voorraden worden aangelegd. Zoodra er eenige stevigheid in de markt komt valt onmiddellijk het ver schijnsel te constateeren, dat de voorraden stijgen. Hierdoor wordt de prijsstijging uiter aard bevorderd. Noch op de goederenmark ten, noch op de fondsen-markten is thans nog een peil te trekken. Waar te New-York een vast stemming bestond en ook Berlijn meestal hoogere koer sen zond, omdat men daar van de verlaagde geldkoersen worden verwacht, wilde Am sterdam niet achterblijven. Of er voor Am sterdam reden is om met de leidende fond sen, als Philips, Aku, Margarine-Unie e. d. weer zoo hard van stal te loopen, als deze ■week werd gedaan, wagen we te betwijfelen. Willekeurig wordt men door den loop der koersen beïnvloed en uit de dagelijksche overzichten is wel duidelijk dat ijverig ge zocht wordt naar motieven, welke de koers stijging aannemelijk kunnen maken. Het komt ons echter voor dat de hausse van deze en de vorige week voornamelijk een senti mentsverschijnsel is, verband houdende met de vroege lente en het beursoptimisme op andere plaatsen. Verband houdt misschien ook met de manipulaties van kracht'ge beursgroepen, die op de verlaagde koersen weer kans hebben gezien de leiding in han den te krijgen. Ten aanzien van aandeelen Margarine-Unie staat dit laatste wel vrij vast. Een beursblaadje, dat aan voorspellin gen doet en over Margarine-Unie steeds „goed ingelicht" is, kondigt pertinent een nieuwe koersstijging aan. Dat werk sugges tief en dat is zeer zeker ook de bedoeling. Het is nog niet zoo moeilijk om een hausse op de beurs in te zetten. De speculecrende gemeente verloochent nimmer haar aard om te gelooven wat ze hoopt en vooral wanneer die hoop zwart op wit als naderende werke lijkheid wordt voorgesteld, stroomen de kooporders naar de markt. Het mooiste van de zaak is, dat niemand weet hoe het thans met de zaken van de Margarine-Unie gaat.. En wanneer dus gezegd wordt dat het goed en zeer goed gaat. wordt dat niet grondig tegengesproken. En wat niet tegengespro ken wordt, is bij velen de waarheid. Ziehier een proeve van een soort psychologische ver klaring der koersbeweging in aandeelen Margarine-Unie. Maar de geheele beurs ging vooral in het begin van de week in de haus sestemming mee. Wat Kunstzijde-aandeelen betreft, was het pact tusschen de verbruiks- combinatie en de fabrikanten van kunstzijde in Duitschland, waarbij de verbruikers zich verbinden nagenoeg uitsluitend van Duits?he fabrieken te betrekken, van gunstigen in vloed. Aandeelen AKU bereikten weer den pari-koers, hoewel nog altijd niets over het dividend bekend is. dan alleen dat er in 1929 een dividendje verdiend is. Maar of het uit gekeerd wordt, is nog onzeker. Wij kunnen niet alle fondsen stuk voor stui noemen en bespreken. Het is ook niet noodlg, want h't was hoofdzakelijk de gedraaide beurswind, die de koersen op de meeste afdeelingen om hoog dreef. Een uitzondering zouden we dit maal willen maken voor Oliewaandeelen. Reeds eenige weken geleden attendeerden wij op een vaste tendenz, welke voor deze waarden te New-York bestond en die thans door de Europeesche beurzen is overgeno men. Een doeltreffende samenwerking van Amerikaansche oliempijen tot beperking der productie is blijkbaar in de maak. De reis van Sir Henri naar Parijs werd in verband gebracht met leveranties der Koninklijke aan de Fransche regeering, welke dusver het stookmateriaal van Rusland betrekt. Aan deelen Koninklijke liggen vast in de markt. De psychologische factor bij dit fonds is thans het recht der nieuwe obligatiehouders om binnen enkele jaren een aandeel te mo gen koopen voor ca. 500 pet. Dergelijke bepa lingen maakt de directie niet, zoo meent men, als ze geenerlei aanwijzing heeft, dat- de koers binnen afzienbaren tijd dat niveau zal bereiken. Kleinere olieshares, als Tide water en Continental Oil waren ditmaal zeer gevraagd. Voor Suiker, Rubber, Koffie en Thee ver anderen de marktprijzen nog te weinig, om in de daarbij betrokken beurshoeken een verlevendiging van zaken te verwachten. De grondtoon was echter toch iets gunstiger. De koersstijging voor Tabaksaandeelen, ge motiveerd door meevallende veilingsprijzen en gunstige berichten over den nieuwen oogst, kwam wegens winstnemingen tot staan. De resultaten van oogst-1929 zijn trou wens ook niet van dien aard dat men zich zou moeten haasten om van de partij te zijn. En de thans te velde staande oogst (die in 1930 wordt verantwoord), is nog eenige we ken aan de grillen van het tropisch klimaat blootgesteld; elke opinie over het nieuwe product is dus niet meer dan een slag in de lucht. Geld op prolongatie af en toe iets hooger op 2 1/2 a 3 pet. LETTINGA. HET HOFJE VAN STAATS. TWEE EEUWEN GELEDEN GESTICHT. DE HOOFDINGANG. Het Hofje van Staats aan den Jansweg draagt in den gevel het jaartal van zijn stichting, namelijk 1730. Thans bestaat het hofje dus juist 200 jaar. Stichter was de heer IJsbrand Staats, die indertijd in de Damstraat in het huis „de Witte Leeuw" woonde, waar hij het bedrijf van garenfabrikant uitoefende. Blijkbaar had hij goede zaken gemaakt, want toen hij in 1729 overleed, liet hij een flink kapitaal na om daarvan een hofje voor 29 oude vrouwen en vrijsters der Ned. Hervormde Gemeente te bouwen. In zijn testament werd bepaald, dat de bewoonsters behalve vrije woning ook nog eenige andere voordeelen zouden genieten. Om evenwel een plaatsje in het hofje te verkrijgen moesten de vrouwen een inkomen hebben van3 gulden in de week. Nu klinkt dit vreemd, maar in die dagen kon een vrouw van dat bedrag vrij goed rondkomen. Er waren heel wat hofjes die hun eischen veel lager stel den! Het Hofje Is nog s'eeds een sieraad voor dén Jansweg. Het hoofdgebouw, waarvan wij hierboven een fragment weergeven, wordt bekroond door een aardig koepeltorentje, voorzien van een klok met slagwerk, waar van de klank door ouderdom minder wel luidend is geworden. Wij hebben deze klok wel eens 13 in plaats van 12 hooren slaan, zcodat wij verondersteleln, dat een grondig herstel wel eens gewenscht is. In dit middengebouw was de regenten kamer. Indertijd werd deze regentenkamer en nog eenige andere lokalen, ten bate van de fondsen van de stichting, verhuurd aan het bestuur van den Haarlemmermeerpolder. Toen dit polderbestuur een Polderhuis te Hoofddorp kreeg, werd in het Hofje van Staats aan den Armenraad onderdak ver leend. In een der hoofd vertrekken, de gele kamer genoemd, prükte boven den schoorsteen mantel de portretten van dc eerste execu» teuren van het testament van Staats. Daar onder werd gegrift: „De Heer van Staats zijn schat, 't vernuft van Kleyn, 't beleid der Heeren Van Gog en Hasius, de Bruyn en Van der Windt, Zijn oorzaak, dat dit huis voldoet aan Staats begeren. Waarin dat oud en arm een heul en toevlugt vind: Wie dus nooddruftigen wil hulp en bijs and tonen, Zal God met eeuwig heyl en zaligheid bekronen". L A. VAN ORSOY. T. VAN DER VINNE Serpsit. Het portret van Staats werd indertijd in de groene kamer opgehangen. Boven de zijgebouwen, waarvan de deuren toegang geven tot de binnenplaats waarvan de huisjes der hofjes-bewoonsters zijn gelegen zijn x-eiiefs aangebracht- Dit zijn kunst producten van den indertijd bekenden Haar- lemschen beeldhouwer Gerrit van Heerstal Op een dezer geveisteenen ziet men oude vrouwen, die uit de hand van de Liefde de giften van hun beweldadiger ontvangen. (Uit het boekje Oud Haarlem). EEN DER RELIEFS IN DEN GEVEL. BEVERWIJK. HET VRAAGSTUK VAN HET BLOEMENVEILEN. EEN VEREENIGING VAN KWEEKERS OPGERICHT. Naar aanleiding van de plannen van de twee veilingsvsreenigingen „Kennemerland" en „Vrije Veiling" tot stichting van een bloemenveiling, is de vorige week een ver gadering gehouden van een aantal inbren. gers van de bestaande bloemenveiling .Het Centrum". Daee vergadering achtte de stich ting van een tweede concurreerende bloe* menveiling niet ln het belang van de tweekers. Zij besloot dan ook een nieuwe vergadering uit te schrijven, waartoe alle belanghebbenden ultgenoodigd werden en waarvan het doel zou zijn: het stichten van een vereeniging van bloemkweekers. Deze vergadering werd Vrijdagavond in het veilinggebouw Het Centrum gehouden, onder voorzitterschap van den heer K. Steijn. In zijn openingswoord deelde de voorzit* ter mede, dat hij aangezocht was om als nieUbelanghebbende deze bijeenkomst te 'eiden. Spr. herinnerde er aan, dat men in de vorige bijeenkomst eenstemmig van mee ning was, dat in Beverwijk geen plaats is voor een tweede concurreerende bloemen veiling. De heer Mul bepleitte overleg met de vellingen Kennemerland en Vrije Veiling Als deze hun plannen doorzetten redt het Centrum het, volgens spr., toch niet meer. Het doel is toch om één veiling te houden Dat kan wellicht door overleg bereikt wor den. De heer Mensing vroeg of er reeds overleg gepleegd is. Volgens een ingezonden stuk van de veilingbes turen zou dit het geval zijn geweest. De heer A. v. d. Wel beantwoordde deze vraag ontkennend. Deze spr. merkte nog op, dat de veilingvereeniglngen bij het Centrum behooren te komen. Dit is in ieder geval een bestaande veiling. De heer J. Slotenmaker betoogde, dat, wil men tot een goede oplossing komen, een vereeniging gesticht moet worden los van het Centrum. Het bestuur van deze vereeni ging kan het vraagstuk onderzoeken en over leg plegen met Kennemerland en Vrije Veiling. Dit onderzoek van een onpai*tijdig bestuur zal uitwijzen, wat het beste is: óf veilen bij het Centrum, óf bij Kennemerland en Vrije Veiling, óf bij deze tezamen. Spr vertrouwde, dat men dan wel tot edkaar komt. Hoofdzaak is wat het beste is voor de kweekers. Het gaat er niet om om den een of ander een handje te helpen. Er moet in Beverwijk op veilinggebied nog heel wat gebeuren. Getracht moet worden den handel hier naar toe te trekken. De voorzitter zette uiteen, dat voorop moet staan: één veiling te houden. Het gaat er thans om wat de beste manier is. Het doe! moet zijn het veilingwezen op te voeren Mis schien moet de bestaansvorm veranderd worden. In ieder geval kan men, als er een vereeniging komt, aangedrongen worden op verbeteringen. De heer Mul verwachtte een groote uit. breiding van de bloementeelt. Over 5 jaar komt er een vloed van bloemen en dan ver wacht spr., dat de groo'e veilingsvereenigin- gen, met hun groot aantal leden, toch zullen doorgaan. De heer Ohr. de Goede herinnerde aan de wording van de bloemenveiling het Centrum Hoewel de omzet (f 275.000) veel lager is dan andere groote bloemenveilingen, is het veillngspercentage toch lager (5 pet-) Na nog eenige bespreking werd besloten een vereeniging te stichten welke de belan- sen van het. bloemveilen en den bloemhandel zal bevorderen. Bijna alle aanwezigen traden toe. Besloten werd een bestuur te k:ezem van 5 personen, dat later aangevuld kan worden met twee leden uit andere plaatsen. Gekozen werden de heeren G. Bak. II. Houtwipper. H. de Vries, Jo. Slotenmaker en Chr. dc Goede. BLOEMEND AAL. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Woensdag 9 April spreekt voor de af deeling BloemendaalSantpoort in „De Toorts" Hen- riëtte Roland Holst, over: „Imperialisme en Socialisme". Tevens zal het lot van Maria Spiridonowa en andere Russische martelaressen herdacht worden, waarbij eenfee fragmenten uit ..Het feest der Gedachtenis" voorgelezen zullen worden. HILLEGOM. DE NIEUWE HTLLEGOMMER BRUG De Hiregommer Brug wordt vernieuwd. De werkzaamheden zullen vermoedelijk zes maanden duren. Dc brug wordt in beten uitgevoerd, en wel ln twee deelen, om het verkeer te kunnen laten doorgaan. De brerdte van de brug wordt 17 meter, terwijl zij nu slechts 7 meter is. Er komen twee trottoirs op, waardoor voor de rij- breedte 14 meter overblijft. De doorvaart- wijdtc zal 4.50 M. zijn, gelijk voorheen. De hoogte van de brug tot het water is onge veer 2 M. Het plan is reeds direct twee trambanen op de brug aan te leggen in afwachting van het dubbel spoor van de Electrische tram die komt. VELSEN. Geboorten: J. LucasSoellaart z. G Heili gersvar. Houwelingen tr. A. Ruiterv. d. Stelt z. J.G. M. Kantersvan Heuzen d. C. Bruijnvan Eek z. J. de BoerRos a. P. van Gelderde Boer z. A. SabelVerzandvoort z. A. SpierZuiaema d. G. LosKuiter z. A. A Eichhom-Budde z. A. v. Grljp-Schuurbiers d. Overleden: Margaretha Verdwaald. 30 Jaar. echtgen. van H. Leeving. Gehuwden: W. Böcseken en C J. P Filorski. J. C. v. d. Steen en E. Schol, M. Akkerman en J. Koeman. Ondertrouwd: P. J. van den Boogaard en E. M Faase, A, Langhorst en H. Vonk. W A. Brouwer en M. Broekhuizen, J. A. Kaub en J. G. Biickmann, F. J. Kenninck en E. C. Dek ker, G. A. Bcusenberg en M E. v. d. Hout. P. M. v. d. Hout en A. v. d. Wiele. B Ch. H Roodhart en H. van Dijk, M. J. Karsen en A Sloot H. J. Krijnen en H. L. v. d. Bogaerde, J. Stolp en I. Zoetendal, J. v. d. Zwaag en M Hellihgs. W. G. F. Wortman en A. M. van Roden. C. Bink en H. M. de Haan. C. Pels en J. H. Landeweerd, C. Peereboom en A. Lan- gereis. BENNEBROEK. Ondertrouwd: W. A. Westerhoven en M. v. d. Aar, W. Selhorst en J. A. Wielart. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. E d f'- Abbekerk 4 April te Rotterdam van Bremen. Aldabi 4 April te Dar-es^Salaam, Beira n. Rotterdam. Alderamin p. 4 April Dungeness, Japan, n. Rotterdam. Arendskerk" pass. 4 April Gibraltar, Australië n. Rotterdam. Bovenkerk p. 4 April Gibraltar. Rotterdam n. Karachi Dinteldyk 4 April 16 u. 50 m. v. Donden. Paciflckust n. Rotterdam- Fauna 4 April van Amsterdam naar Guatemala. Gorontalo p. 3 April Perim, Batavia n. Rotterdam. Insulinde 4 April 17 u. v. Southampton Rotterdam n. Batavia. Kangean 4 April van Suez, New York n Java. Kota Radja 4 April te Soerabaja van Rotterdam. Maros p. 4 April Perim. Rotterdam naar Batavia. Oranla 4 April van Bahla, Buenos Aires, n. Amsterdam. Patria 4 April van Marseille. Batavia n. Rot.erdam. Poelau Bras 3 April te Bremen van Ham burg. Poelau Roebiah 4 April te Suez, Batavia n. Amsterdam. Rotterdam 4 April 20 u. van Gibraltar n Southampton. Schouwen 4 April te Rotterdam van Bassein. Schiekerk 4 April van Calcutta naar Rot terdam. Sibajak 4 April te Batavia van Rotter# dam. Stuyvesant 4 April van Amsterdam naar West Indic. Volendam 7 Apri 3 u. 20 m. te Plymouth verwacht. New York n. Rotterdam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts- per regeL NOOIT KEELPIJN! Kouv«1t«n en keelpijn zijn in veie cevjllen te voorkomen. Vraag den menvehen die re gelmatig Lakerol gebruiken ol ie er ooit tast v.*n hebben Dat keml omdat Likerol de keel en die andere gevoelige organen beschermt tegen de - echade'ijke invloeden van %kou en vocht DINSDAG 8 APRIL. HILVERSUM, 298 M. Na 6 uur 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.00 Concert AVRO- Kwintet. 2.00 Gramofoonplaten. 3.00 Knip cursus. 4.00 Gramofoonplaten. 4.15 Solisten- concert. Anny Savenije, piano. Gerard Holt- haus, bariton. 5.30 Concert door het Omroep orkest. 6.45 Engelsch: Conversatie. 7.15 En- gelsch: Gevorderden. 7.45 Gramofoonplaten. 8 01 Kamermuziek- Het Hollandsch Trio. 8.30 Bijzonder programma-nummer. 9.30 Optre den van een Doedelzak Trio 10.00 Pcrsber. 10.10 Bijzonder programma-nummer. 11.10 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN. 1875 M. Ultsl. KR.O.-UiUs. 8.15 Concert. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Concert. KRO-Trio. 1.15 Gramofoon platen. 2.00 Vrouwenuurtje. 4 00 Rondwan deling door de fabrieken der N V. De Lever's Zeepmaatschappij te Vlaardingen. 5.00 Con cert Mej. W. de Visser, piano, Rleki de Visser, sopraan. 6.01 Pater N A. van Rijn O. P.: ..Het H. Bloed-Mirakel te Alkmaar, een her boren devotie uit oud-Kpnnemerland". 6.15 Nieuwsber. ln 't Esperanto. 6.30 Bcursber. 6 40 Gramofoonmuziek. 6.45 Cursus Kerkla tijn. 7.15 Pastoor H. Hoosemans: .Palmzon dag". 8 00 Lijdensoverweging. Meditatie door Drs. J. Eyckeler. Dubbelmannenkwartet „On der Ons" uit Beverwijk. 9.30 c.a. Nieuwsber. 9.30 Concert door Solo-kwartet. sopraan, alt. bariton en tenor. Dubbel Mannenkwartet „Onder Ons". Na afloop Gramofoonmuziek. 12.00 Tijdsein en sluiting. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12 20 Piano-recital. 12.35 Toespraken. 1.05 Örkest- concerl. 2.20 Beelduitz. 2.25 Gramofoonpla ten. 4.20 Concert Orkest en orgel. 4.35 Gra- mofoonpl. 4.50 Orgelconcort door Pattman. 5JJ5 Kinderuurtje. 6.20 Voorlezing. 6 35 Nieuwsber. 9 45 Lezing. 10.05 De Courville's Uurtje. 11.05 Dansmuziek. 12.20 Televisie- ui tz. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonplaten. 4.05 Orkestconcert en soli. 8.20 Concert. Koren, orkest en salis- ten. LANGENBERG 473 M. 6.20 Gramofoonplaten 9 35 GramofoonpL, 11 HO Gramofoonplaten. 12.25 Concert. Or kest en sopraan. 4.50 Kamermuziek. Sopraan en piano. 7.35 Concert. Orkest en sopraan. KALUNDBORG 1153 M. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Concert. Orkest en saxofoon. 7.20 Orkcstconcert. 8.05 Instru mentaal concert en declamatie. 9.25 Kamer muziek. BRUSSEL 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert, Koren en orkest, solisten. 8.35 Op golflengte 338.2 M. Concert door de Vlaamsche Soc. Radio-Club (SAROV). 7.EESEN 1635 M. 6.15 Lezingen. 11.50 Oramofoonpl 12.15 Be richten. 1.20 Gramofoonpl. 1.50 GramofoonpL 2.20 Lezingen. 3.50 Concert. 4.50 Lezingen. 7.20 Orkestconcert, 8.20 Piano-recital. Dich. Rossler 8.50. Verklungenc Wellen. Daarna berichten. Een dagelijksche Kindervertelling. Weldra komt Carlo Caro terug en rapporteer' den Burgemeester dat hij werkelijk drie gootc zakken, gevuld met gc<ud> in de auto heeft aan getroffen. Tot dank voor zijn boodschap krijgt hij een standje. Jou driedubbel overgehaalde ezel. zegt burge. mccsier Ba'.zani in zoet-\ loeiend Ittiiaansclt, jij neemt drie schatten van kinderen gevangen, die zakken vol goud van dc roov< r, hebben afgeno menWat hebben jullie zelf gedaan? Als er ecu brave huisvrouw in het derp ccn minuut ovet tijd een kleedje klopt dan zet je ze op de bon en dc bende bandieten in het boseh loop je al zes jaar na zonder er ooit een tegen te komen. Die drie Vol- vettcndamsche kinderen zijn meer waard dan de iiecle Mottaneeschc politiemacht. Scheer je weg en kom me niet meer onder dc oegcu.... De dappere Carlo Caro ziet er diep beklageus# waardig uit. Hy maakt maar gauw dat hij zijn kal.:, raden achterna komt. Want die zijn hem al stickuin gesmeerd.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 7