MOORSCHE ROMANCEN BIOSCOOP UIT DE OMSTREKEN VERZEKERINGSVOORWAARDEN VOOR WEEK-ABONNéS VAN HAARLEM'S DAGBLAD HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 19 APRIL 1930 ADULCE. „Dc ridders van Antequerra en Granada haten u, Adulce, want zij meenen, dat de vrouwen u liefhebben. In uw afwezigheid spreken zij van u, en vergrooten den glans van uw naam. De brieven van Jarifa en Zaïda toont gij niet, zooals sommigen doen, wier harten geen harten zijn, maar glazen huizen. Nie mand weet ooit wier devies gij voert. Het geheim der gunsten, die u geschonken wor den, bewaart gij en van geen vrouw doodt gij de stille verwachtingen. Ge weet, dat de Gomeles een groot feest zullen geven, en dat de Cegri's hun de prij zen zullen betwisten. Adulce, kom, en laat uw veeren en mouwen zijn in de kleuren, waarnaar uw verlangen en het geloof van uw ziel uitgaat. Want ik verzeker u, dat er zijn, wier oogen u gadeslaan, al spreekt hun niet tot u. Tracht niet de vertrouwde van Adalifa te verleiden, opdat zij uw liefde begunstiger en den goeden afloop bespoedige. Want daar is veel, dat zulk ééne kan doen en niet doen." In deze bewoordingen hebben aan Adulce twee dames geschreven, die hem in het ge heim vereeren, en hem in het openbaar met kokelheid bejegenen.. GRENADE. Aldus sprak Koning Don Juan: „Aben-Hamar, Aben-Hamar, Moor, op den dag uwer geboorte was de zee rustig en de maan vol. Gelukkig was uw gesternte en gij zult niet liegen." De Moor antwoordde, en luister wel naar wat hij zei; „Ik zal u de waarheid zeggen, goede ko- ninge, al moest het mij mijn leven kosten „Zeg mij, welke de kasteelen zijn, die daar hoog in de bergen glanzen?" „Het ééne is het Alhambra, het andere de Moskee; dat ginds is Alijares, stralend van schoonheid. De Moor, die het tot stand ge bracht heeft, verdiende honderd dukaten per dag, en toen het werk gereed was, verloor hij er even zoovele. Het andere is Genera lise. de tuin, die zijns gelijke niet heeft; en ginds liggen de Roode Torens." Toen riep Koning Don Juan uit, en luister wel naar zijne woorden: „Grenade, zoo je wilt, zal Ik je trouwen. Sevïlla en Cordova, zullen je bruidsschat zijn." „Koning Don Juan, ik ben getrouwd, en goed getrouwd; getrouwd ben ik en geen weduwe, en de Moor, die mij bezit, bemint mij met een groote liefde." JARIFE DE CARTAMA. Amete heeft zijn dochter Gelindaja als bruidsschat een deel der vlakte nagelaten, die door de Darro en de Genll bespoeld wordt, een landstreek, die alom beroemd is om zijn vruchtbaarheid. Gelindaja ls schoon onder de schoorsteen wie haar aan schouwt, verliest op hetzelfde oogenbllk hart, zieh en rust. Om negen uur des avonds, als de maan zijn ziiveren stralen begint te verspreiden, gaat Jarife de Cartama, groot en nobel rid der, naar Celindaja, die zijn vreugde en zijn smart is. Dien avond is zijn geluk grooter dan hij kan bevatten, en met luider stemme zingt hij, als hij langs den oever gaat en strooit parelende noten en warme woorden uit in den wind. Twee Moren volgen hem zwijgend en snel, afgaande op het geluid van zijn gejubel- Jarife hoort hen. Hij velt zijn lans, draait zich om, grijpt zijn schild, drukt zich de helm in de oogen: „Verrader", zoo zegt hem één van de Mo ren, „kinkel, dat je bent, pas op, zie goed uit, want hier kom ik. Bescherm je achter je schild, als je niet wilt, dat mijn lans je doorboort." Jarife verweert zich dapper en strijdt van den avond tot den ochtend. Het gevecht vreest hij niet meer, hij heeft er zwaardere gestreden. De maan verdwijnt door de poorten van het Westen, de zon verguldt de toppen der torens, en nog woedt de strijd der Moren tegen hem uit Cartama. Jarife, één tegen twee, fluistert zacht den zoeten naam van Celindaja. die hem den ganschen nacht ter zijde heeft gestaan. De krachtigste der twee Moren hoort het; hij staakt den strijd en zegt: „Gelukkige en dappere Jarife. hoe zoudt gij anders kunnen zijn, als Celindaja je be schermt? Ik geef je mijn woord, dat ik je haar noch op feesten en wedstrijden, noch in den strijd, ooit betwisten zal." En de twee Moren wenden den teugel, en vol vreugde gaat Jarife naar Cartama terug. LUXOR-THEATER. TIet opkomend geslacht", ontroe- ncl spel van Lina Basquette. .ois Moran in de „Juffrouw uit de Tearoom". De Directie van bovengenoemd theater heeft een Paaschprogramma samengesteld dat er wezen mag. Elk nummer op zichzelf is een bezoek aan het Luxor-Theater meer dan waard. Het biedt bovendien veel afwis seling en geeft gelegenheid tot lachen en tot overpeinzing. Vooral „Het opkomend ge slacht" dat het „Eert uw vader en moeder" tot grondslag heeft, zal een ieder ontroeren, niet het minst door het spel van Stella Goudvisch en den vader. Hoewel dit het hoofdnummer na de pauze is, noemen we het 't eerst, omdat het zoo buitengewoon mooi van inhoud is. De film verplaatst ons in het Joodsche gezpi Goudvisch, bestaan de uit vader, moeder, zoon en dochter. De partijen zijn zoo verdeeld, dat de moeder het meest van den zoon houdt en de vader het meest vau het meisje. Dit laatste toont, zich een liefhebbend kind. De zoon is iemand die hooger wil en wien dit ook gelukt. Als hij zijn doel bereikt heeft komt de familie bij elkaar wonen. Zij is daar evenwel niet gelukkig. Eerst verlaat de dochter het huis, later, als de ouders op een gruwelijke manier door den zoon miskend worden, gaan ook deze weg. Vol berouw laat eindelijk Maurits zijn zuster komen en eindelijk komt de ver zoening tot stand. Dit nummer geeft volop gelegenheid. vooral door de strekking tot uitstekend spel. waarvan een dankbaar gebruik wordt gemaakt. .De juffrouw uit de Tearoom" is een vroo- Hjke geschiedenis van een meisje uit een tearoom, dat toen zij nog heel jong was beloofd heeft op haar vriend te wachten. Maar de vriend kent haar niet meer, als hij terug komt. Zij besluit zich tc wreken en doet dit op haar eigen manier. Als hij haar ten huwelijk vraagt weigert zij hem. omdat lijj hoewel hij veel geld heeft niets kan. Aan het eind komt het echter toch in orde. Lois Moran was hier een uitstekende speel ster, goed bijgestaan door Edward Lowe. Een vroolijk nummer. Het Volendammer Harmonica-kwartet had met zijn optreden een heel groot succes, zoodat het genoodzaakt was eenige toe giftjes te geven. Ook dc zingende zaag deed het goed. REMBRANDT THEATER. De nieuwe geluidsinstallatie in werking in Licbeswalzer met Willy Fritsch, Lilian Harvey, Georg Alexander en Hans Junkermann. Wie een echt gezelligen avond wil hebben, ga deze week naar 't Rembrandt Theater, waar het zeer uitgebreide programma U in allen deele aangenaam zal bezig houden. De geluidsinstallatie heeft om te beginnen een zeer belangrijke verbetering ondergaan, nu geen geknars en bijgeluid meer van dc gra- mofoon, wat we nu hooren is het zuivere geluid, „gefotografeerde muziek". „Liebeswalzer" de hoofdfilm, is een schit terende, tot. in de kleine finesses verzorgde film, met Lilian Harvey als het onwillige, zelfstandige prinsesje, Georg Alexander als de aartshertog Peter Ferdinand en Willy Fritsch en Hans Junkermann als des aarts- hertogs vriend, vertrouwde en plaatsvervan ger Bobbv. en diens plpa, den automobiel koning. Pracht en praal en vroolljke too- neeltjes gepaard aan meesleepende melo- diën. daarbij het zoo uitstekende spel en de prachtige geluidsweergave, maken Liebes walzer zeker tot een der beste Tonfilms van den laatsten tijd. Er is zoo veel in te zien en te hooren dat men deze film best twee keer kan zien, zonder iets van de aandacht In te boeten. Van het bij programma staat m i. de Ge- luids-teekenfilm Smiles bovenaan, hoewel het eigenlijk moeilijk is. in dit mooie pro gramma te willen rangschikken. Het tooneelnummer met zijn goocheltoeren had veel s'tcces. HET TEKORT IN HET SPOORWEGFONDS. SCHERPE ACTIE VAN DE VAK- VEREENIGINGEN TE WACHTEN. We hebben reeds eerder bericht, dat de vakvereenigingen weinig ingenomen zijn met het voorstel der Regeering om door bij betaling door de Spoorwegen het tekort in het pensioenfonds te dekken. In het orgaan van de Nederlandsche Ver- eeniging schrijft het Tweede-Kamerlid H. J. v. Braambeek over dit wetsontwerp een scherp artikel, waarin hij de Regeering be schuldigt zich aan haar moreele verplichtin gen ten koste van het Spoorwegbedrijf en personeel te onttrekken. Aan het slot van het zeer uitvoerig artikel roept hij op de volgende wijze het personeel tot actie op in de volgende bewoordingen: „Wat de Regeerir.g dus nu uithaalt is te genover het personeel moreel niet te verde digen, en het zal onze taak zijn, ons ernstig te verzetten tegen dit gevaar voor de toe komst. Het lust ons niet straks te worden belast met de gevolgen van maatregelen, die vroegere regeeringen in groote kortzichtig heid en zorgeloosheid hebben genomen. Daar moet zij zelve voor blijven staan, en niet straks het personeel er voor laten op draaien. Met kracht zal het personeel der N. S. daartegen dienen op te komen. Het zal een luid protest moeten laten hooren en eischen wat in dezen billijk is en recht.. Recht en billijk is, dat de Regeering staat voor haar eigen fouten. Recht en billijk is niet, dat het personeel deze fouten zal hebben te betalen door ver lies van een groot deel der mogelijkheid van herstel zijner arbeidsvoorwaarden, zooals het deze in 1921 heeft gekend. De hoofdbesturen zullen gezamenlijk over leggen, wat terzake moet worden gedaan". (Zie ook elders in dit nummer.) VELSEN. STORTPLAATS VOOR VUILNIS Het laden van het opgehaalde huisvuil ge schiedt thans in een drijvenden bok, gelegen aan een steiger langs de Noordoostelijke zij de van de Visschershaven te IJmuiden. Dezen voorloopigen maatregel achten B. enW. weinig fraai. Bovendien ls het storten van vuil ln de nabijheid van ruimten, waar visch wordt ver kocht. nit hygiënisch. De Hoofdingenieur-directeur van den Rijks waterstaat in de Directie Noord Holland be richtte 10 October 1928. dat deze regeling niet te lang in stand kon blijven en zoo spoedig mogelijk moest worden geëindigd. In verband hiermede hebben B. en W. een plan. doen opmaken voor den bouw van een overdekte inrichting voor het storten van vuilnis uit voertuigen in schepen aan de Zuidzijde van het bihnentoeleldingskanaal ten Oosten van den aanlegsteiger te IJmui den. De kosten hiervan worden geraamd op f 33 000. Behalve de van den Minister van Waterstaat verzochte en verkregen vergunning tot den bouw der inrichting op de aangegeven plaats, is van het Rijk nog een privaatrechtelijke vergunning noodig voor het gebruiken van den benoodigden rijksgrond B. en W. hebben getracht, een lagre recognitie dan de ver langde van f 150 per jaar te bedingen, even wel zonder resultaat. B. en W. stellen den Raad voor, hen te machtigen, tot de uitvoering van het werk over te gaan. daartoe een crediet te verlee- nen van f 33.000 en hen te machtigen, de ver gunning namens de gemeente te aanvaarden. NIEUW RAADSLID.. Het Centraal stembureau heeft ter ver vulling van de vacature ontstaan door het bedanken van den heer A. Krijger, benoemd verklaard den heer P- Verhoog te IJmuiden, die echter heeft medegedeeld, dat hij de benoeming niet aanneemt. Het stembureau heeft daarop benoemd ver klaard den heer J. Pot te Velsen, die de be noeming iheeft aangenomen. SANTPOORT. BAZAR. Ten bate van het gemengd koor „Vox Humana" wordt in „Zomerlust" op 9, 10 en 11 Mei een bazar gehouden. Gezien de groote medewerking, welke de bazar^commissie nu reeds van de ingezetenen heeft gehad, is er alle kans, dat „Vox" er wél bij zal varen. EEN ZANGHULDE AAN HM. DE KONINGIN? Naar we vernemen stelt het bestuur van Koninginnedag pogingen in het werk om H.M. de Koningin bij haar doortocht door onze plaats op Dinsdag 29 April a.s. een kin- derzanghuide te brengen. Aan Vox Huma- na's Kinderkoor heeft men reeds om mede werking verzocht. Het bestuur verzoekt den ingezetene zooveel mogelijk te vlaggen. BEVERWIJK MEIFEEST DER S. D. A. P. De af deelingen Beverwijk en Velsen =N. der S.D.A.P. vieren het Meifeest in samenwerking met den Beverwijkschen Bestuurdersbond in een openbare vergadering in het Kennemer Theater. Als spreker zal optreden de heer M. A Reinalda van Haarlem. Medewerking ver- leenen het Mannenkoor „Morgenrood" te Velsen en de Tooneelclub van de afdeeling Velsen der S.D.AP., die zal opvoeren „De Heilige Dienst" van Inte Onsman. Ook zal een optocht worden gehouden. IJMUIDEN. ONGEVAL BIJ DE M. E. K. O. F. Vrijdag was de 36-jarige ongehuwde Duitsche arbeider H. Ewald wonende te Velsen-N bezig met het buigen van koperen pijpen. Zoo als gewoonlijk was de pijp met gesmolten hars gevuld. Zonder noodzaak en zeer on voorzichtig heeft Ewald vervolgens de buis op de te buigen plaats verwarmd, met het noodlottig gevolg dat zij sprong en E. de hoogverwarmde hars in het gelaat en over de beide handen kreeg. Met ernstige brand wonden werd hij, na in de verbandkamer van het bedrijf voorloopig verbonden te zijn, per ziekenauto naar het Roode Kruis-Ziekenh/uis te Beverwijk overgebracht. De zich tijdens het ongeval bevindende arbeider Michel, wonende te Velsen-N. kreeg lichte brandwonden in 'het gelaat. HILLEGOM. BOERDERIJ MOLENZICHT. Ten overstaan van notaris D. Lodder al hier is in Hotel Sistermans in het openbaar verkocht de boerderij Molenzich met stalling en zwarten grond in den Weerlanerpolder aan de Oosteinderlaan. De drie perceelen afzonderlijk werden niet gemijnd, de combinatie I en H ook niet. De combinatie van het geheel, tezamen groot 3.79 H.A., staande op f 15.100 werd gemijnd en toegewezen aan den heer J. F. Snijders te Heemstede q.q. voor f 15.500. In het Duitsche leger heeft men tal van speurhonden in dienst genomen. I talentvolle pups", of.... onschuldig gedupeerden van den dienstplicht. HEEMSTEDE VEREENIGING TOT VERFRAAIING. De Vereeniging tot verfraaiing van Heem stede en Bennebroek en tot bevordering van het vreemdelingenverkeer en het vestigen van vreemdelingen in die gemeenten houdt Vrijdag 25 April een algemeene vergadering in hotel Van Ree. HALFWEG INBRAAK IN EEN KERK. Dezer dagen is des nachts ingebroken in de- kerk van de Nederl. Herv. Ge meente te Halfweg. Een kastdeur werd open gebroken en uit de kast werd ontvreemd een collectebusje met eenig klein geld. Verder vonden zij niets van hun gading, want de kerkvoogden hadden den vorigen avond al het geld meegenomen. De politie stelt een onderzoek in. HAARLEMMERMEER VERKOOPING BOUWTERREIN. Doinderdag werd in Hoofddorp geveild een bouwterrein aan de Manégelaan. en Stations weg. Kooper werd de heer S. de Jong q.q. te Haarlem voor 1 11.000. ZANDVOORT PERSONALIA. Tot tijdelijk bediende bij de bedrijven is met ingang van Mei benoemd mej. D. J. Loos. A J.C. EN ZOMERS BUITEN. Donderdag 24 April zal de Arbeiders Jeugd- Centrale in samenwerking met de S.D.A.P. een cursusvergadering in „Zomers Buiten" houden. De heer B. Rijnberk spreekt over! „Reiservaringen in Ned. Indië", toegelicht met lichtbeelden. Entree vrij. KUNST NA ARBEID. De bekende Zangvereeniging „Kunst na Arbeid", directeur de heer E. Dees, gaat Maandag 2e Paaschdag naar Overschie om deel te nemen aan het concours. KERK EN VREDE. De afdeeling Zandvoort en omstreken van de Vereeniging' Kerk en Vrede, houdt Vrij dag 25 April een vergadering in „Ons Huis", waar Ds. D B. Kagenaar, Ned. Herv. Predikant te Vieren en Dalem, zal spreken over: „Hoe ik als orthodox predikant tegenover den oorlog sta". Paasch-KunstDe t Tsjecho-Slowaaksche hoeren weten op zeer artistieke wijze dè eieren die voor het Paaschfeest bestemd zijn, te beschilderen. £&e weekaboeaé vu Haarlem 'i Dagblad Is, laag zijn abonnement duurt, dit blad verschijnt e_ Directie van „Haarlem 's Dagblad da verzekering doet duren, verzekerd tegen de geldelijke gevolgen van onge vallen, op de volgende voorwaarden: Artikel i. Ab verzekerden worden per week betalende geabonneerdendie aan de volgende vcreischten voldoen: a. gedurende mm: te na twee weken ab geabonneerde in de registers van „Haarlem'» Dagblad" ajjn ingeschreven b. tusschen 18 en So jaar ood rijn e. niet lijden aan riekten ol gebreken, welke voor ben het gevaar voor ongevallen vergrooten, en volkomen het gebruik hebben van hunne lede maten en zintuigen. Art. Onder ongeluk, ab te deae voorwaarden bedoeld, wordt verstaan de uitsluitende en reebt- streekscbe oorzaak van can lichamelijk letsel (waar onder ook te water geraken verstaan wordt), den ver zekerde, onafhankelijk van rijn eigen wil overkomen, an waarvan het bewijs geleverd worde dat tulks door van buiten at toegebracht geweld werd veroorzaakt, met het gevolg hierna in Artikel 3 aangeduid. Art. 3. De ultkeerlngen bedragen: too GULDEN, Indien bet ongeluk (vallende binnen de grenzen van de vootwaardeu) de eenige en tvcbtstreeksche oorzaak is van de levenslange on geschiktheid van den verzekerde, waaronder be grepen wordt de amputatie vod twee ledematen, betzij beide voeten o( beide handen, dan wel eéo voet en één hand, boven den enkel of den pob, ol onherstelbaar gezichtsverlies nit beide oogen (totale blindheid), een en ander binnen tien dagen na den datum van het ongeval; êoo GULDEN, Indien bet ongeluk (vallende blnnea de grenzen van de voorwaardende eenige eu recht- streeksche oorzaak is van den dood van den ver zekerden geabonneerde, hetzij onmiddellijk of uiterlijk binnen driemaal z« uren na bet ongeval; 400 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de ecnigo en recht- itreeksche ooreaak ls van de amputatie van één hand ol één voet boven den pols ol enkel, of van het onherstelbaar gezichtsverlies uit één oog (totale blindheid vao dat oog), een en ander bin' nen 10 dagen na den datum van het ongeval] ■50 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en reeht- streelcsche oorzaak is van de amputatie van beide leden van een duim, binnen tien dagen na den datutn van bet ongeval; *Jo GULDEN. Indien bet ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en recht- streeksche oorzaak Is van de amputatie van alle leden van een wijsvinger binnen tien dagen na den datum van bet ongevalt fo GULDEN. Indien het ongeluk (vallende blnoen de grenzen van de voorwaarden), de eenige en recht- streeksche oorzaak is van de amputatie van alle leden van een anderen vinger, binnen tien dagen ca den datum van het ongeval 1 ■«oc GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de tremen van de voorwaarden) de eenige en recht streeksche oorzaak la van de breuk van een boven en/of onderarm of van de breuk van een boven- en;of onderbeen terwijl onverminderd de bepaling der voorlaante alinea van nrtlkel 6, krochten: deze verzekering alle ultkeerlngen op bet hoofd vnn één persoon verzekerd en om welke redenen ook te doen. te Borneo nooit moer dan f 600.— kunnen bedragen onder bepaling, dat ingeval reeds bij het plaats grijpen van een ongeluk, de bovengenoemde ledematen van het lichaam mochten worden gescheiden, door snijding, wringing acbauring, knelling, als anderszins, dat verlies met amputatie ral worden gelijkgesteld Verder onder bepaling, dat het verlies van v&S» het oegeluk reeds onbruikbare, gvbrakkige ol verminkte ledematen geen aanspraak geeft op. en niet in aan merking komt bij overlijden ffetreüd- geldt voor het geval dat reeds vóór het ongeluk ledematen gemist Heelt een ongeval het verlies van meerilete Vlégers van een hand tengevolge, dan gaat de volle te verleenen aitkaering in geen geval bet bedrag te boven dat voor het verlies van de gekeole head b vastgesteld. Kén ongeval geeft nimmer recht op meer dan één uitkeermg, met dien verstande, dat indien hetzelfde ongeval zoowel breuk als verlies van een boven- ol onderarm of been, tengevolge heeft, da uitkeering voor verlies zal worden verleend. Art. 4. De uitkeering ingeval van overlijden ge schiedt aan de eebtgenoote, of bij ontstentenis daarvan aan de erfgenamen van den gedoodea abonné. Uitkeeringen wegens verlies van ledematen, vingers of oogen geschieden aan den abouné zeiven. Id geval recht op schadeloosstelling ontstaat, tal de uitkeering geschieden binnen tien dagen nadat de noodlge inlichtingen verkregen zijn en het persoon lijk letsel, en de oorzaak en bet gevolg daarvan, bewezen zijn ten genoege der Directie van „Haar lem 's Dagblad". Art. 3. Eene uitkeering zal niet verschuldigd zijn bij dood of verlies van ledematen of oogen. of breuk van ledematen, direct of indirect, veroorzaakt: a. door eenige ziekte, kwaal of voorbeschiktbeid den verzekerde; b. door eenige heelkundige operatie of door uitputting als gevolg daarvan (tenzij die operatie noodzakelijk was wegens letsel, waartegen verzekerd ls); O. door eene bevalling of zwangerschap, ook al mocht de dood veroorzaakt zijn door een ongeluk; d. door zonnesteek, of terwijl de verzekerde onder den Invloed van overprikkeling of somnambulisme was, of door bedwelmende dranken of krankzinnigheid minder in staat dan gewoonlijk om zorg voor zich zeiven te dragen door zelfverminking, zelfmoord of poging daartoe, hetzij willekeurig of niet, onverschillig o( de ge abonneerde al dan niet goed bij zinnen was; f. In duel. of gedurende de voorbereiding tot of deel neming aan wedstrijden of bij vlieg- of luchtvaart- tochten, of bij baden, zwemmeti, automobielrijden, motorwielrijden of wielrijdeni g, door grove nalatigheid of grove onvoorzichtigheid, of door vechten, of aanvallen tegen den persoon van verzekerde, of in buitenlandscben oorlog of binnen- landsche beroerten. Het verdwijnen, verdrinken of door gas of gassen verstikken van den verzekerde wordt ten opzichte van deze verzekering aangemerkt als te zijn veroorzaakt Hoor grove nalatigheid of grove onvoorzichtigheid, tenzij ten genoege van de Directie van Haarlem's Dag blad het bewijs van het tegendeel wordt bijgebracht. De verzekering geldt echter wel voor gevallen waarbij het ongeluk veroorzaakt werd tengevolge van recht matige zelfverdediging, of wel bij poging tot redding van personen, of tot afwending van dreigende gevaren Onder bepaling, dat indien een abonné in staat vat krankzinnigheid of verstandsverbijstering zal raken, of zich buiten Europa mocht begeven (behalvo Indien hij van eene Euro pee sche haven naar een andere Euro- peesche haven reist in een schip met vast dek In tijd van vrede) of indien hij zich in krijgsdienst te land of te water begeeft en evenzeer van den dag af waarop hij ophoudt zijn abonnementsprijs van Haarlem's Dagblad te betalen of deze courant ophoudt te verschijnen, of de Directie van Haarlem's Dagblad de verzekering doet eindigenalsdan deze verzekering root hem geheel zal vervallen en krachteloos worden. Van de verzekering zijn uitdrukkelijk uitgesloten allen die zleh met de bereiding, het verwerken of proef- amlngen met buskruit, schietkatoen, nitroglycerine, dynamiet, uaphta, acetvleengas, of andere llcht- ontplofbare of licht-ontvlambare stoffen bezig houden, of daarbij desbewust tegenwoordig zijn. Evenmin geldt deze verzekering voor mijnwerkers, acrobaten, eireuseïjders en dergelliken. Zeevlsscbers. zeevarenden en personeel van den Loodsdienst zijn fn de verzekering begrepen, en wel. wat betreft ongevallen aan den wal. voor alle uitkee ringen Verlies van ledematen wordt ook aan boord ged'kt. doch op oitkeerrng bij overlijden kan voor hen uitsluitend aanspraak worden gemaakt indien het ongeval dat het overlijden tengevolge heeft, aan den wal plaats had. Indien de gevolgen van een ongeluk door ziekelijke omstandigheden, waarin de verzekerde verkeerde op; het oogenblik dat het ongeval plaats had, vergroot worden, wordt eventueel geen hoc-gexe schadeloosstel- ling betaald, dan die. welke volgens bet oordeel van den geneeskundigen adviseur van ..Haarlem s Dag- j blad" zoude hebben moeten zijn uitgekeerd aan «tol a or maal persooo docr hetzelfde ongeluk getrcöee. 1 Gedurende deu term5", waarin 6e verzekerde Ujdeadi Is aan de gevolgen van een ongeluk, zal de verzekering tijdelijk buiten kracht zijn met betrekking tot elk nieuw ongeluk, dat den verzekerde mocht treffen. Art. 6. Ingeval een geabonneerde een ongeluk over komt moeten ln alle gevallen alle bijzonderheden daaromtrent en omtrent het bekomen letsel, zoo spoedig mogelijk schriftelijk gemeld worden aan de Directie van Haarlem'sDagbIad"teHaarlem cnindlenzoodanlge kennisgeving niet binnen driemaal 24 uur na het ongeluk is geschied, dan zal geenerleJ uitkeering verschuldigd zijn. Indien de getroffene zeevarende ts, moet de kennis geving van het overlijden geschieden binnen drie dagen na hei bekend worden van het ongeluk aan de belang hebbenden. Zoo spoedig mogelijk na het ongeluk, moet de hulp van een bevoegd geneeskundige worden ingeroepen en de verzekerde is gehouden onder geneeskundige behan deling te blijven en de voorschriften van den geneesheer onafgebroken op ie volgen totdat hij volkomen hersteJd Is. In leder geval moet den geneesheer van „Haarlem's Dagblad" toegestaan worden deo verwonde te onder zoeken wanneer ca too dikwijls zulks billijkerwijze geéischt kan worden, en „Haarlem's Dagblad" heeft eveneens vrijheid om zoodanige genees- en heelkundige hulp te verstrekken als het noodig acht. Elk bewijs hetwelk de Directie van „Haarlem'f Dagblad" van tijd tot tijd zou kunnen eischen betref- lende eenig ongeluk of verwonding op grond waarvan een cisch werd ingesteld, zal haar zoo spoedig mogelijk nadat hiertoe het schriftelijk verzoek gedaan werd, gegeven moeten worden. Ingeval van eenig ongeluk met doodelijken afloop moet hiervan aan de Directie van Haarlem's Dagblad Haarlem schriftelijk worden kennis gegeven, on middellijk nadat het ongeluk aan belanghebbenden bekend zal zijn geworden. et nakomen van een ol meer der in dit artikel genoemde verplichtingen, zal elke aanspraak op uit keering voor belanghebbenden verloren doen gaan. Alleen na overlegging van bet nauwkeurig door uem en den üehandclenden geneesheer ingevulde aanvrage- formulier tot uitkeering, en ingeval van overlijden, van de doodacte, kan dc belanghebbende aanspraak maken op de behandeling zijner vordering. De overgelegde stukken blijven het eigendom van „Haarlem's Dag blad". Dc kosten der geéischte verklaringen komen ten laste van dengene, die de uitkeering aanvraagt. Alie bedragen, die krachtens deze verzekering ver schuldigd zijn, zullen betaalbaar zijn ten kantore van „Haarlem's Dagblad", slechts na ontvangst van een* door de(n) rechthebbende (n) gotcekende quitantie, terwijl dc verzekering bij uitbetaling van een bedrag van meer dan twee honderd cn vijftig gulden zaJ ver- Van geen som, die verschuldigd Is, zal Interest be taald worden, ook niet in gevallen, waarin die anders volgens de wet verschuldigd zou zijn; terwijl de ver plichting tot uitbetaling van eenig bedrag ophoudt, wanneer het niet binnen een maand nadat het is toe gestaan geworden, ls Ingevorderd. Alle geschillen nit de voorwaarden voort vloeiende. tullen beslist sneden door drie scheidslieden, Nederlanders, bi) onverdeelde keuze doar partijen t» benoemen. Bij weigering ot bij gebreke van overeen stemming geschiedt oe benoeming der drie schelds- 'tden door den Kantonrechter te Haarlem. Partijen zijn aan de uitspraak der scheidslieden onder worpen als aan een vonnis in het hoogste ressort en zullen elk baar eigen kosten dragen benevens de helft an het honorarium der scheidslieden. Betwariog ot vervreemd >n •oog een geabonneerde uit d- vloeiende, beelt geen rechtsgevolg Alzoo r. vaoghewijs van den verzekerde ol bij overlijden van de echtgenoote ot erfgenamen van den verzekerde tn leder geval volledige kwijting ten gevolge hebben. Met he; oog op de vaststelling der identiteit van den 'errekerde. tnoet deze bij elke verandering van woon plaats. beroep of naam. hetzij door huwelijk ol anders zins. daarvan ten spoedigste opgave doen aan de Directie van „Hauiea's Dagblad" te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 14