y V y RAADSELS HUISVLIJT 1 '1 te 1 1 1 1 1 O 1 1 f1)' Die kruiwagen Is goed, meende Lichtstraal, maar de eieren deugen niet! Ik vind we moesten er maar één ei ln doeneen toover-ei be grijp Je.... Hè Ja, knikte IJsbaard tevreden, een toover-ei, hè. Zoo eentje, dat wegloopt als je het op wilt eten Neen, neen, IJsbaard, wees nu eens even ernstig en niet zoo flauw. Ik bedoel eigenlijk een heel groot betooverd cl, dat we zelf makei\_en opvullen met al de dingen die het vrouwtje noodig heeft Top juichte IJsbaard, ga mee. Dadelijk aan het werk En op een drafje liepen de beide kabouters naar den hollen boom, die als toegangspoort tot het kabouter- land diende. Toen zij samen door de donkere holte naar omlaag gleden, zei Lichtstraal nog: Dan vragen wij aan den'koning om een beetje goud Daar schrok IJsbaard wel even van op, want om aan den koning goud te vragen, nu, dat was iets wat je moest durven. De koning was wel niet gierig, o, neen, verre van dat maar zijn goud gebruikte hij om de allerarmste menschen te helpen. Maar er was bijna niemand zoo ont zettend arm, dat hij die hulp ver diende. En of het arme vrouwtje er voor ln aanmerking kwam wist de goede IJsbaard heusch niet. Maar hij zei maar niets. Toevallig troffen de twee vrien den het goed, want zoodra zij onder de aarde waren aangeland en den boom verlieten, ontmoetten zij den koning ln hoogsteigen persoon Wel, wel, zei de vorst minzaam, wat heb ik Jullie in langen tijd niet gezien. Sire, antwoordde Lichtstraal ©ogenblikkelijk, dat komt omdat wij hierboven zooveel armoe hebben ge zien, dat wij niet meer naar huis te rug durfden uit angst dat U zou vra gen waarmede de menschen gehol pen moesten worden Wel wat hindert dat als ik dit vragen zou, sprak de koning ten hoogst© verbaasd Omdat Sire, het arme vrouw tje, dat wij gezien hebben letterlijk van alles noodig heeft en zooveel durven wij U niet te vragen. Maar dat is dwaasheid! ant woordde de koning. Als het werkelijk zoo hoog noodig is kunnen jullie al tijd op mijn hulp rekenen, dat weet je. Zeg op, wat heeft het vrouwtje noodig Klecren, eten, drinken, een rust bed, nieuwe pannen in haar dak en nieuwe pannen in haar keuken, al les, alles wat U maar verzinnen kunt, want zij heeft niets. En goud. Goud om den dokter te kunnen beta len en goud om de huur van haar huisje te kunnen betalen! De koning trok een peinzend ge- Zicht. Het was duidelijk dat hij dit toch niet verwacht had. Luister eens, zei hij eindelijk, Jullie weet, dat ik bijna nooit goud aan de menschen geef, want meest al maak ik hen daar niet eens geluk kig mede. Het zaait maar twist en, tweedracht. Maar als je werkelijk overtuigd bent dat het vrouwtje goud noodig heeft, welnu, zeg op dan: hoeveel heb je noodig..,. Een kilo, antwoordde Licht straal brutaal, terwijl IJsbaard van pure verbazing op zijn beenen stond te beven Een KI.... kiki.... lo stotterde de koning-, die zijn ooren niet geloofde. Weet je wel, wat Je zegt, Lichtstraal, een kilo goud, daar kan zoo'n mensöh wel een jaar lang van leven En toch heeft zij het noodig, 6ire, verdedigde Lichtstraal zijn plan, want zij heeft zoo ontzettend veel schulden, dat zij eigenlijk meer noo dig heeit. Maar ik zeg slechts een Kilo. omdat ik anderhaiven Kilo niet durf Ja, Ja, zwijg maar, bromde de koning kwaad. Als we zoo doorgaan wordt 'jet honderd kilo en een gla zen paleis bovendien. Schatmees ter. zoo keerde hij zich nu tot een der kabouters uit zijn gevolg, geef een kilo goud aan mijn beide onder danen Lichtstraal en LJsbaard. Langzaam reikte lii) onzen vrien den de hand en voornaam en deftig schreed hij voort, terwijl hij nog vriendelijk zeide: Ik hoop, dat Je het arme vrouw tje werkelijk gelukkig zult maken! Dank U, dank U duizendmaal, haastten Lichtstraal eu IJsbaard zich te zeggen, terwijl zy wel twin tig heele diepe buigingen maakten. Pats! Daar wierp de schatmeester plotseling een klomp goud van een Kilo zwaar voor hun voeten.... Nu kon het werk beginnen! Moeizaam tilden de kleine kerel tjes het edele metaal op en zuchtend en steunend klommen zij weer in den hollen boom. Boven op de aarde hadden zij, diep in het bosch, een verborgen werkplaatsje. Daar zou den zij alles gaan maken wat zij noodig hadden. Maar eerst moesten zij een paar malen den boom in en uitgaan, want natuurlijk hadden zij voor hun plan aan het goud alleen niet genoeg. Zij haalden wat brood naar boven, en een paar mooie lap pen, waar het vrouwtje kleeren van kon maken, en een bril, dan kon zij weer lezen en nog een heeleboel meer. Zoo was het tenslotte een ge weldig zware last, waarmede zij naar nun werkplaatsje togen Gelukkig was het niet ver, maar toch zuchtten zij uit den grond van hun hart: ,,Oef!" toen zij eindelijk hun vrachtje konden neerleggen. Vlug vingen zij nu met hun arbeid aan. Zij maakten een prachtig groot Paasch-ci, dat natuurlijk heelemaal hol was. In het midden verborgen zij het goud en daaromheen kregen al de andere dingen een plaatsje. Het was een zwaar werkje, dat meer dan den gansohen nacht in beslag nam. Zij moesten den volgenden nomaals aan den slag. Toen kwam de kruiwagen aan de beurt. Geluk kig hadden zij er een, maar die moest heelemaal geverfd worden en mooi versierd met bloemen en kransjes. Zoo ging ook de tweede nacht met hun arbeid heen. Maar gelukkig kwamen zij prachtig op tijd klaar. De derde nacht was de Paasch nacht Dol gelukkig reden zij hun kar retje naar buiten en terwijl Licht straal vlug vooruit liep om den weg te verkennen en het deurtje van het armelijke huisje, waarin het vrouw tje woonde, open te maken, duwde IJsbaard het kostbare Paasch-ge- schenk over den weg. De maan scheen ook nu weer, maar de kleine man had het te druk met zijn werk om op of om te zien. Precies om twaalf uur dien nacht duwden zij samen het wagentje in het huisje. Vlug sloten zij de deur en rrrrrt: weg waren zij weer. Toen het arme en zieke vrouwtje dien ochtend van den eersten Paasch dag kreunend van pijn en brood mager van honger en ellende opstond slaakte zij een kreet van verbazing toen zij het wagentje zag. Met be vende handen maakt zij het ei open en toen zij zag wat er in zat viel zij weenend van vreugde op een stoel neer terwijl zij fluisterend sprak: Dat kan niet waar zijn, dat el is betooverd! Maar het ei was niet betooverd, hè, dat weten wij vel. En alles wat er in zat was echt. Het vrouwtje kon dien dag zooveel eten als zij wilde en ook kon zij nieuwe kleeren maken. En toen een paar dagen later de dokter kwam kon zij hem betalen en al de versterkende middelen die hij haar voorschreef kreeg ze. En precies zoo als de koning het gezegd had, ge beurde het ook. Zij kon van het goud langer dan een jaar rustig en welge moed leven. En toen het jaar om was had zij weer genoeg gezondheid en levenslust om te gaan werken en al dus voor zichzelf te zoeken. Het kruiwagentje staat nog altijd ln haar huisje en zij bewaart het trouw om het ieder jaar met Pa- schen opnieuw met bloemen en kransjes te versieren. Waar het van daan gekomen is weet zij echter niet en natuurlijk zal zij dit ook nooit weten 1 Uit de Moppentrommel. Ingez. door Goudsbloem. VEELEISCHEND Dame tegen vischboer: Die visch lijkt me niet versch. Vischboer: Niet versoh? U wilt zeker visch hebben, die morgen nog gevangen moet worden. GEMOEDELIJK. Gast tegen keilner: Kellner, ik wacht al een uur op de soep. Kellner; Gunst meneer, wat vliegt de tljdl (Deze raadsels zijn ingezonden door Jongcr.s en Meisjes, die Onze Jeugd lezen.) Iedere maand worden onder de beste oplossers vier boeken verloot, AFDEELING I. (Leeftijd 10 jaar en ouder). 1. (Ingez. door Babbelkousje.) Ik ben de naam van een boek en tevens van een Rubriekertje en be sta uit 13 letters. I 7 5 is niet knap. 10 9 8 is een deel van 't gezicht, 4 3 2 is een lichaamsdeel. II 3 is een meisjesnaam. 6 4 is een jongensnaam. 12 is de 5de letter van het alfabet. 13 2 6 13 2 is in vele moderne hui zen. 2. (Ingez. door Damlaatje.) Neem uit onderstaande schuilna men telkens een letter, zoodat ge een stad in Zwitserland krijgt. Obione, Sneeuwklokje, Boodschap- pertje, Gouden regen. 3. (Ingez. door Blondine). Mijn geheel is een beroep, dat door kinderen zeer op prijs gesteld wordt en uit 12 letters bestaat. 9 8 6 11 12 is de schrik der muizen. 10 2 3 6 is een artikel, dat veel door dames gedragen wordt. 7 2 4 11 12 is in een huis, waar een baby is. 10 11 12 3 is het inwendige van de vrucht. 4 12 2 3 6 vertelt ons dagelijks de nieuwtjes. 1 5 10 is een lichaamsdeel van die ren. 1 5 11 9 heeft stroomend water. 12 11 3 behoort bij een kippenhok. 3 5 6 is de schrik der visschen. 6 2 3 4 is een bewaarplaats voor petroleum. 10 12 2 1 7 11 ls een schaaldier, dat zoowel in zoet- als in zoutwater wordt aangetroffen. 4. (Ingez. door Appeltje.) Ik ben een spreekwoord en tevens een rijmpje van 23 letters. 13 14 15 is niet jong. 16 17 18 19 20 21 22 23 ls 't tegen gestelde van verloren. 5 8 9 10 11 12 krijgt men vaak bij koopwaar. 1 2 3 4 11 12 ls geen meisje. De boer moet 6 7 16 17 20. 5. (Ingez. door Verpleegstertje.) Ik ben een spreekwoord van 21 let ters. 2 3 is een voertuig voor den win ter. 1 9 8 is 't bovendeel van een huis. 1 4 5 6 7 is een getal. 11 13 14 is rond. 12 13 14 geeft warmte. 20 17 is koud. 15 16 10 21 is een ontkenning. 10 9 11 ls een schadelijk insect. 17 18 19 20 21 is geen werkelijkheid 6. (Ingez. door Rekel.) Neem uit onderstaande Rubrieker- tjesnamen telkens één letter, zoodat er een nieuwe schuilnaam komt. Zomerbloempje, Goudelsje, Veluw- sche Meisje, Rekel, Sprinkhaantje, Wipneusje, Trambestuurder, Obione Poppenverpleegstertje. AFDEELING II (Leeftijd 9 jaar en Jonger 1. (Ingez. door Mimi Poesckat) Neem uit deze schuilnamen tel kens één letter, zoodat Je een nieu wen schuilnaam krijgt. Poppenverpleegstertje, Appelmoot je, Papavertje, Zomerbloempje, Riet- voorntje, Nevada, Vloletta, Poesen- moedertje, Roodkapje, Mimi Poese- kat, Katuil, Elzekatjc, Korenbloem, Zangvogeltje, Goudelsje, Willem Teil Blondine. Pierre la peu, Jan Steen, Kerstroosjc. Wenda. Om het jullie wat gemakkelijker te maken, zal ik even vertellen, dat de schuilnaam in de opgenoemde schuilnamen voor komt. 2. (Ingez. door Epenaartje.) Ik ben een schuilnaam van 21 let ters. 1 2 3 is kinderspeelgoed, 11 12 13 14 is niet vol. 4 5 6 gebruikt men op school. 7 8 9 is niet dichtbij. 15 16 17 18 is een hemellichaam. 20 21 19 is een meisjesnaam. 10 is 1. 3. (Ingez. door Appeltje.) Wie kan een insect noemen dat bestaat, uit een groot getal en een deel van een tafel. 4. (Ingez. 'door Goudsbloem.! Ik ben een plaats ln Nederland van 14 letters. 6 7 8 9 ls niet goedkoop. 13 2 3 beschermt het land tegen' de zee. 4 ls de 2de letter van het alfabet. 1 2 13 14 is een plaats ln Gelder* land. 10 11 7 3 is niet heel. 5 ls een water bij Amsterdam. 12 13 14 is ook een plaats ln Gel-» derland. 5 (Ingez. door Klaproosje.) Strik* vragen. a. Wat kan snel loopen zonde? beenen? b. (Ingez. door Draaitol.) Van binnen bruin, van buiten bruin, vier hoeken en geen staart en toch als't koude dagen zijn, voor menigeen veel waard. c. Welke kop heeft geen hersens? d. Zoo goed als iemand kan verlangen* Riep 'k ook miauw dus 'k ben. raad wat, Weet nog, dat 'k muizen best kan vangen. Nu raad, maar 'k ben geen kat. e. (Ingez. door den kleinen Koop* man). Welke stallen zijn de slechtste? f. (Ingez. door Ridderspoor.) 't Is rood en plat Een beweeglijk blad. 't Zit voor in huis In een enge kluis En 't wordt bewaard, waar het zit. Door soldaatjes ln 't wit. 6 (Ingez. door Alba.) Ons neefje 1 2 3 4 5 Kijk, daar bijt hij weer In een sappige 12 4 5 Wie kan nu weten, hoe het neefji mag heeten? Raadseloplossingen De raadseloplossingen der vorige week zijni AFDEELING I 1.a. Komeet, b. Een toren springt, c. kof-fok. d. Geen een, hij heeft er een te kort. e. omdat ze zoo weinig slaap krijgt, f. de musschen. 9. de echo. h. 3. 1. nat. j. tamboer. 2. Tielerwaard. 3. Niznjinovgorod. 4. Achter de wolken schijnt toefck de zon. 5. Poppenkind. 6. De kruik gaat zoolang te watefl tot zij breekt. AFDEELING II. 1. Koekoeksbloem. 2. Noordwyk, Gouda, Tlel. 3. Om zijn hoofd. De letter m. 4. Blondine. Trambestuurder, Draaitol. Obione. Konijntje. 5. Timmerman. Costuumnaalste? Horlogemaker, Admiraal. 6. Broodplank. Goede oplossingen ontvangen van{ Krielkip 4 Primula 6 S. v. Andel 6 De kleine Vlolist 6 De kleine Vogel vriend 6 Santpoortertje fl Epenaartje 5 Het Zaandammertje 5 Kleine Keeper 6 Rietvoorntje 6 Ismene 5 Katuil 4 Karei I 6 Graaf Lodewijk 6 Zeeuwsch Boerinnetje 4 Babbelkousje 5 Wenda 6 Obione 5 Zevenster 6 Brlllantster 6 Koekoeks bloem 3 Sneeuwwitje 6 Korenbloem 4 Violetta 6 Vioolbloempje 6 Een naamlooze 4 Draaitol 6 Amico 6 Zangvogeltje 6 Klein Duimpje 6 Prikkebeen 6 Alba 6 Elfenbloempje 6 De kleine zeeman 6 Zwartkijkertje 6 Zomerbloempje 6 Wielewaal 4 Graspieper l Pinksterbloemetje 6 Francis Vere 5 Willem Teil 4 Nevada 5 Uitlooper 6 Het Timoreesje 6 Sprinkhaantje 6 Moeders Kleinste 6 Trambestuurder 6 Wipneusje 6 Vice- Admlraal 0 Nelly v. Kempen 1 Ap peltje 6 Appelmootje 6 Kerstroosje 6 Magnolia 6 Zinia 5 Een naamlooze 4 De kleine Voetballer 6 Rozenknopje 6 Poppenverpleegstertje 6 Blauw- oogje 6 De kleine Bouwer 6 Paasch- haasje 6 Sneeuwklokje 5 Goudelsje 6 Bloze Kriekske 6 Rekel 6 Leergraag 6 Droomkoninkje 6 Moeders grootste hulp 5 Poppenkind 0 't Schotenaar tje 6. WEDSTRIJDWERK. Inzending ontvangen van; Krielkip oud 10 jaar. Postzegelrubriek "f '4'9 taf /*TI 4fi ra /47t 'f'9 /tfw jtnra j 0?i f 47) a 47t /f/f-ja w% POLEN VII. Dezelfde serie in fenni en Markt waarden, die we de vorige weck be handelden, verscheen gedurende 1919—'20 ook getand, aangevuld met één fenni- en enkele marken waarden. De waarden zijn: 3 fenni .(bruin), B fenni (groen), 10 fenni (lila)', 15 fenni (rood), 20 fenni (blauw), 25 fenni (olijf), 40 fenni (violet), 50 fenni (groen). Grootte van de vakjes 2.8 bij 2.3 c.M. En 1 Mark (violet), 1 Mark (violetgrijs), 1 Mark 50 (groen), 2 Mark (bruin), 2 Mark 50 (rood-bruin), 3 Mark (roodbruin), j Mark (lila), 5 Mark (bruinvlolet), 6 Mark (rood), 10 Mark (rood) en 20 Mark (olijf groen). Grootte van de vakjes 3 bij 3.4 c.M. Zie voor de indeeling 't schetsje. Nieuwe deelnemer: 166 J. J. Booms, Gen, Joubert- straat 28. Deze maand gaan de zendingen in dit seizoen voor 't laatst rond. De zomermaanden laten we ze rusten om met September weer te begin nen. Tot nog toe zijn de rondzen dingen regelmatig verloopen, alleen groep III (KI. Houtweg—Heemste de) maakt een uitzondering. Kan Fred Sinnicker of Arie Prent mischien probeeren de dader op te sporen. Bij mij kunnen ze de adres sen bekomen. Deze week hadden-we een jubi- lieum in onze postzegelrubriek. Het 1000ste boekje ging in één der zen dingen de deur uit, d. w.z. dat reeds 160.000 zegels gedurende 't bijna 5-jarig bestaan der rubriek zijn rondgegaan en in de verzamelingen der rubrlekers zijn terecht geko men, niet meegerekend de vele prij zen op de tentoonstellingen uitge reikt. Zorgen jullie ook eens voor wat ruilmateriaal, dan kan ik in den loop van den zomer weer boek jes vullen voor 't nieuwe seizoen. Rustenburgerlaan 23. S. DE PAASCHHAAS. Wie heeft er nu nog nooit in zijn leven gehoord van den Paasch-haas? Me dunkt, met dat beestje is leder een wel goede vriendjes, evengoed als b.v. met den Kerst-kalkoen of den Kerstgans. Maar als je soms nog nooit den Paasch-haas gezien hebt: hier is hij hoor! Precies zooals hij altijd is en gefotografeerd ln een rustig oogen blikje bij hem thuis. Het bosch en de heide zijn n.l. zijn thuis, zooals Je weet en aangezien er op het plaat je een paar boomen staan, mogen we dus gerust zeggen: bij hem thuis. Hij is op het oogenblik bezig om de Paascheieren te beschilderen, Je weet wel, dat zijn die mooie eieren, die je omstreeks dezen tijd in alle banketbakkers-winkels ziet liggen. Hè? Neem ik jullie in het ootje? Geen sprake van, hoor! Het ls echt waar en als je het niet gelooft moet je den eersten Paascnnacht om twaalf uur maar eens een eindje het bosch of het veld of de duinen inloopen. Dan zal je eens wat zien. Alle banketbak kers van de wereld brengen dan hun onverkochte Paasch-eieren bij den haas terug omte bewaren voor het volgende jaar. Harde woorden vallen er niet, ook al valt er weieens iets tegen, maar wel geeft de haas verschillende banketbakkers een zachte vermaning om wat meer hun best te doen En nu weet je vrijwel alles van den Paaschhaas en zijn eieren, Zooals je weet hè, eerste Paaschnacht twaalf uur, kun je hem vinden.... iijiiis KNOLGEWASSEN. Dahlia. In den vasten plantenhoek komt deze tusschen de hooggroelende soor ten. Hei, kweeken van danila's uio zaad geeft steeds groote void v. De planten zijn over 't algemeen Steviger dan die, welke we u.o k.^»- len verkrijgen, vooral als die al wat oud worden In den nazomer bloeien ze reeds en ze hebben bij 't rooien een flinke knol gevormd. Het meest geschikt zijn enkelbloe- mige soorten o.a. Collerette (hals kraag), Mignon-, miniatuur-, pioen en decoratieve dahlia's. Knollen worden vaak eerst bin nenshuis ter spruiting gelegd, om na de nachtvorsten buiten te wor den uitgeplant. Je hebt dan na tuurlijk vroeger bloemen. Ze kun nen in gewonen tuingrond gezet worden; in bemesten grond krijgen ze wel veel blad, maar weinig bloe men. Vooral oudere knollen komen vaak met heel wat spruiten boven de aarde. Willen jullie flinke sten gels krijgen, zorg dan dat er niet meer dan 2 a 3 blijven staan. De kleinste snijd je maar bij den grond af en komen er later weer nieuwe, houdt die dan steeds weg. Wacht niet te lang met de plant te steunen, daar de stengels spoe dig omwaaie en dan krom gaan groeien. Over 't algemeen is het noodzakelijk alle hooggroelende planten op te bindfcn. Raffia is het beste bindmiddel, 't Is heel goed koop en in iederen zaadwlnkei te verkrijgen. Tegen November haal je de knol len weer uit den grond, daar ze uiterst vatbaar zijn voor vorst. De stengels worden afgesneden, de haarwortels zoo goed mogelijk ver wijderd en nu laten we hem flink drogen. Nat opgeborgen gaat hij rotten. Gedurende den winter be waren we ze op een vorstvrlje, luch tige plaats, dan hebben we er 't volgend jaar weer plezier van. Bcg&nia (knolbegonia's in tegen stelling met bladbegoma's. die veel als kamerplant voorkomen). Deze komen vooraan te staan, daar ze laag blijven. Willen we ze vroeg in bloei hebben, dan is het noodzake lijk, dat we de knollen eerst in cefï bakje zetten één c.M. onder de aar de. Maar pas op, dat Je den goeden kant boven doet. De begoniaknolleu hebben zoo'n eigenaardigen vorm, dat je haast niet kunt zien, wat de bovenkant Ls. Alleen wanneer dc knollen al een beetje beginnen uit te loopen, kun je 't aan de spruit jes zien. Anders zorg Je maar, dat de holle zijde naar boven ligt. Goed vochtig gehouden, lekker in de zon, beginnen ze binnenshuis spoedig te spruiten, zoodat Je al gauw flinke planten hebt, die Je kunt uitplan- ten op een afstand van ongeveer 25 c.M. De grond moet flink bemest zijn, vooral de bovenlaag, daar be gonia's niét diep wortelen. De be handeling van de knollen in den herfst is dezelfde als bij de dahlia's. TUINIER. EEN AARDIGE DOOS X /U-" 1 1 1 -1 V t 1 - 4 1 c-c^r t Vorige Jaar vervaardigden we een geheele serie speelgoed voor de boerderij. We zullen nu eens een doos maken, waarin we dit speelgoed kunnen opbergen. Natuurlijk kan zij ook voor andere doeleinden gebruikt worden. We maken haar in den vorm van een boerenhuisje. We zagen de kanten uit, zooals fig. 1 en 2 aan geven en zagen deze langs de aange geven lijn door. De b ovens tukjes gebruiken we voor 't deksel. Vóór we echter de smalle strookjes van de zij kanten afzagen, vijlen we eerst het bovenrand je, dat ook aangegeven is, schuin bij in de richting van het dak. De bodem, dien we van ste vig triplex maken, ls 22 bij 15 c.M. De zijkanten worden hier tegen ge timmerd, terwijl de vóór- en achter zijde hier weer tegenaan komen, zoo dat deze zijden tweemaal de dikte van 't hout breeder zijn dan de bo dem. (Zie stippellijnen fig 1). Tegen de binnenzijde van de doos timme ren we plankjes, die er pl.m. I c.M. bovensteken. De plankjes voor 't dak zijn 25 cM. lang en resp. 13.5 en 14 c.M. breed. We laten ze aan alle zijdeii oversteken, behalve natuurlijk aan den bovenkant, waar de breedste plank over de smalste komt. We timmeren het dan voorzichtig in elkaar, wat vooral met 't oog op de smalle strookjes niet gemakke lijk Ls. Een blokje van een oude bouwdoos, in de richting van 't dak afgezaagd, doet dienst als schoor steen. We geven 't huisje heldere kleuren en werken 't met lak af. Denk er om geen verf of lak op 't uitstekende binnrandje of aan de binnenzijde te doen, daar anders de doos niet goed meer sluit. Jullie be kijkt 't model maar eens, dat ln de Tijdingzaal staat. Je zult er dan ook vast een maken.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 28