ssn m m BURGERLIJKE STAND LETTEREN EN KUNST MUZIEK. SPORT EN SPEL JAARVERGADERING „RIPPERDA". De voetbalvereenlging „Ripperda" hield in het gebouw „De Centrale" haar jaarver gadering. De secretaris-penningmeester, de heer W. Captijn, opende de vergadering, die door bijna alle leden bezocht werd, met een kort. woord van welkom waarbij hij de leden dankte voor hun goede opkomst. Nadat alle ingekomen stukken behandeld waren en de kascommissie haar verslag had uitgebracht, werd overgegaan tot bestuurs verkiezing. Tot voorzitter werd benoemd de heer H. C. Hartman, tot secretaris-penning meester de heer W. Captijn, ty>t 2de penning meester de heer P. Hou weinigen, tot com missarissen de heeren H. J. Kruijf, J. W, van Zanten en H. M. Vrenegoor. Ook werd beslo ten tot het spelen van nederlaagwedstrijden voor twee elftallen, te houden in de maan den Juli en Augustus. Nadat nog eenige vra gen beantwoord waren sloot de voorzitter de vergadering. ZEILEN. BELGIëNEDFRL ANDBEKER WEDSTRIJDEN. Naar wij vernemen bestaat de Nederland- sche ploeg, die a.s. Zaterdag en Zondag te Wintham bij Antwerpen zal uitkomen tegen België voor de bekerwedstrijden, uit de vol gende zeilers: Bob Maas te Hilversum met als tweeden man L. Feitz, Jan Maas te Hil versum met als tweeden man C. Kurpers- hoek en W. de Vries Lentsch te Amsterdam met als tweeden man Putters. De Belgische ploeg bestaat uit de heeren: L. Huybrecht (tweede man A.Uuybrecht) H. de Neve (tweede man M. Lamben) en F, Murdoch (tweede man L. Franck) De twaalfvoetsjollen worden den Neder- landschen zeilers te Antwerpen ter beschik king gesteld. POSTDUIVEN. DE ZWALUW. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Roozendaal, afstand 95 K.M. De prijzen werden behaald als volgt; M. Rle- beek 1 10 20 29; J. v. Heerden 2; Th. de Reep 3 7 9 11 22 26; H. Everts 4 5 6 8 15; G. N. v. d. Linden 12 17; W. Bakker 13 14 18 19 27; A v. d. Werff 16 21 23; C. Wilkes 24, 25; L. M. v. d. Goes 28. BILJARTEN. SPOORZICHT (HAARLEM)—K. E. T. S., (AMSTERDAM). Deze beide clubs, aangesloten bij den Ned- Biljartbond, hebben een massakamp geor ganiseerd. Het resultaat was dat beide clubs ieder vijf winstpunten kregen. MOTORWIELRIJDEN. 7 *.$r. Toen de „Graf Zeppelin" in Sevilla was, werd het luchtschip onder anderen bezichtigd door koning Alfonso, die men voor één der vensters ziet afgebeeld. Beneden koningin Victoria Eugenia, nadat zij den „Graf" bekeken heeft. Fransche Alpen, terwijl deze gedurende twee dagen door Italië en Zwitserland zal gaan. Tot slot wordt evenals het vorige jaar een snelheidsproef gehouden bij Grenoble. De belangstelling voor dit internationale motortournooi is weer zeer groot; het is thans reeds bekend, dat Duitschland, Enge land, Ierland, Frankrijk en Zweden teams zullen uitzenden om met de Holalnders te kampen om de Internationale Trophy en de Internationale Zilveren Vaas. Vele Hollanders zullen bovendien naar de personeele prijzen mededingen. SCHOTEN'S CHR. GEM. KOOR. Schoten's Ohr. Gem. Koor, dirigent de heer Jac. Zwaan, zal Dinsdag 29 April a.s. een concert geven in de Julianakerk te Haarlem (N Medewerking verleent Scho ten's Chr. Kinderkoor. Het Gem Koor voert o.m. uit Psalm 91 van M. Blumner (waar mede het uitkomt in den Nat. Zangwedstrijd te Zeist op Hemelvaartsdag a.s. als vrij nummer) benevens de Ohoralkantate „Mei- nen Jesum lass ich nicht" van M. Reger, waarin mej. Adr. Wolters (mezzo-sopraan) Amsterdam, de heer M. Denys (viool), dc heer F. Eisen (altviool) en de heer P. Kiel (orgeP hunne medewerking verleen en. Mej. Gré Geldorp heeft de piano-begeleiding van het Kinderkoor. GRANAAT GEVONDEN. Een voddenkoopman heeft ©enigen tijd geleden in de omgeving van de Hoogewoerd- straat op een vuilnisbak een ontplofbare granaat gevonden. Hij bracht die eerst Woensdag naar het politiebureau aan de Smedestraat. De politie zorgde er voor, dat het gevaar lijke voorwerp in handen van den comman dant der militaire politietroepen in de voor malige cavaleriekazerne kwam. MELKFIETS OMGEVALLEN. Woensdagmiddag geraakte in de Groote Houtstraat een driewielige melkflets in de rails bekneld, waardoor het wagentje om sloeg en 20 L. melk verloren ging. VROUW VAN EEN TRAPLEER GEVALLEN. De 62-jarige juffrouw C. Antonissen was Woensdag in haar woning Jansweg 39 W. be zig met het lappen van ruiten. Zij had daar bij het ongeluk van het trapje te vallen en haar rechter onderbeen te breken. Zij werd door een lid van den Ongevallendienst ver bonden. A. van Slooten; Johannes Petrus Jacobus van Rijn, 68 j., echtgen. van A. M. Ruyg- rok; Gerardus Johannes Kruidbos, 55 jaar, weduwn. van H. B. Gerritsen. BENNEBROEK. Getrouwd: W. Selhorst en J. A. Wielart. Overleden; N. Gorter, vr., 58 jaar. HEEMSTEDE. Ondertrouwd: J. D. v. Schoneveld en F. Kamp. H. A. van Bakel en H. A. Duinhoven, J. P. J. M. Nan en A. M. v. d. Linden, K. Goudzwaard en H. M. van Ekeren. Getrouwd; J. A. A. M. Vastensavendts en G. L. M. Roozekrans. Bevallen: J. M. SwinkelsWesterveld z. M. C. Neeskensde Groot z. E. C. M. van AmerongenMiddeldorp d. C. PolakBes- seling d. C. M. v. d. PuttenDriessen d. ONDER VERDACHTE OMSTANDIGHEDEN GESTORVEN. Naar de Tel. verneemt heeft de 20-jarige dochter van de weduwe V. te Breda bij de po litie aangifte gedaan, dat haar 37-jarige moeder stervende was en heeft de politie daarna den dood onder verdachte omstan digheden vastgesteld. Het lijk is naar het ziekenhuis overgebracht. DOODELIJK MOTORONGELUK TE HEILO. De veertigjarige motorrijder Dekker uit Uitgeest is op den Kennemerstraatweg ter hoogte van de gemeente Heiloo tegen een boom gereden en gedood. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) DE PAUL KRUGERVAART. Openbare Werken heeft de Paul-Kruger- kade flink onder handen genomen. Behalve een nieuwe bestrating werd een nieuwe wal- beschoeiïng gemaakt. De berm werd met een grasgazon afgezet. Het water bleef evenwel zeer ondiep enonwelriekend. Groote modderkwallen borrelden naar de opper vlakte. Hieraan gaat nu de gemeentereini ging een einde maken. Een kleine baggermo len is onder de lage brug door gewerkt en met baggeren begonnen. De modder is er blijkbaar voor het opscheppen. Intusschen blijkt, dat er van de dempirigs- plannen van den vroegeren Schotenschen ge meenteraad niet veel terecht zal komenDie plannen heeft het Haarlemsche gemeentebe stuur blijkbaar niet overgenomen. KINDERVOEDING. HAARLEM'S DAGBLAD HET TOONEEL TE AMSTERDAM. VEREENIGD TOONEEL. SIEGFRIED. ..Over het uitgangspunt moet men met een schrijver nooit strijden. Men heeft dat te aanvaarden!" was een der uitspraken van den ouden Saroey. Wie hierin meegaat met den eens zoo beroemden Franschen tooneel- crlticus, die zal zeker weinig bezwaren heb ben tegen Siegfried, het nieuwe successtuk van Hot Vereenigd Tooneel, dat ln een voor treffelijke opvoering op de Paaschdagen voor stampvolle zalen in den Stadsschouw burg te Amsterdam werd gegeven. Maar het zal niet ieder gemakkelijk vallen. In een kleinen staat van Centraal-Duitsch land leeft en werkt in 1922 een man, die vóór den oorlog nooit van zich had doen spreken. Politicus en essayist met een helde ren blik en van verbluffende oorspronkelijk heid, gaat hij weldra een eerste plaats inne men. Als het stuk begint, is hij juist be noemd tot minister van Blnnenlandsche Za ken. We maken ook kennis met zijn tegen stander, den reactionnairen prins Hohen- berg en van hem hooren wij voor 't eerst iets over den wonderlijken levensloop van minis ter Siegfried. Tijdens den oorlog werkte gravin Eva von Heyden als verpleegster in een lazaret in de buurt van Keulen. Op zekeren dag wordt daar, met andere Duitsche gewonden, een soldaat binnen gedragen, die geen uniform meer aan heeft: zelfs zijn identiteitsplaatje is verloren geraakt. Als hij na eenigc. dagen weer tot bewustzijn komt. blijkt hij lijdend aan mnemosle: hij heef'., spraakvermogen en herinnering verloren; hij staat als een kind, verwonderd en angstig tegenover een hem vreemde wereld! Na verpleging in het lazaret blijkt hij zich snel aan te passen. Eva neemt hem onder haar hoede en verzorgt de „opvoeding" van den volwassen man. Hij leert spreken, lezen en schrijven Met verbazingwekkende snel heid, weet ..Siegfried" zooals Eva hem ge doopt heeft, zich niet alleen t.e ontwikkelen tos een normaal, goed onderlegd mensch, maar zelfs invloed op zijn tljdgenooten te krijgen. Hij wordt de nieuwe man, de steun van zijn Land in de moeilijke jaren van Duitschlands herstel en opkomst. Ook nu nog blijft Eva zijn trouwe kame raad. Van leerares is zij nu zijn privé-secre- taresse geworden, die alles doet om hem het werk en het leven te verlichten. Maar één ding kan zij hem niet teruggeven: zijn verle den, zijn vroegere persoonlijkheid. Hohen- berg, oud-student aan de Sarbonne en be wonderaar van de Fransche letteren, ont dekt dat Siegfried in zijn essays plagiaat pleegt, plagiaat op den verdienstelijken Fransc.hen schrijver Forestier, die, nog Jong, in den oorlog verdwenen is. En Hohenberg gaat comblncercn. Hij roept naar Duitsch land zijn vroegeren studie-makker Robineau en ook Geneviève Prat, de Parljsche beeld houwster eji vroegere vriendin van Jacques Forestier. Geneviève herkent in Siegfried, die van haar Fransche conversatielessen zal nemen, onmiddellijk den man. die haar vroe ger heeft lief gehad. Maar zij is voor hem niet meer dan een vreemde! En dan begint tusschen Eva en Geneviève dat is tus schen Duitschland en Frankrijk den strijd om Siegfried en Jacques Forestier. Want Siegfried is de man. die Duitschland groot zou kunnen maken! Doch wanneer Forestier eenmaal zijn verleden weet. is het hem on mogelijk langer in Duitschland te blijven. Maar de plotselinge overgang van Dultscher tot Franschman valt hem toch ook te zwaar! De vertaler die ook gebruik gemaakt heeft van de Duitsche bewerking van Dr. Hans Feist laat dezen man. die op de grens van twee naties staat, verklaren, dat hij Europa wel kan dienen. Jean Giraudoux. de Fransche schrijver, zegt het eenig3zlns anders. „Ik zou een wijkplaats willen zoeken In een land zonder buren, zonder vijanden, zonder oorlogsmonumenten on zonder oorlogs- dooden! Een land. dat geen oorlog heeft ge had en geen oorlog meer verwacht!" Maar hij is te veel gebonden aan de naties, die lijden, dat- is aan Frankrijk en aan Duitsch land! Geneviève overwint! Het is Jacques Forestier, die met haar naar Frankrijk het land van het verleden terugkeert, maar in dezen Jacques Forestier is toch voor oen deel ook veel van Siegfried gebleven; hij zal in de: toekomst de beide landen dienen. Het uitgangspunt, waarover wij volgens Sarley niet moeten schrijven, is niet. gemak kelijk (.e accepteeren. Dat oen lijder aan mncmosie, wiens geheugen zelfs na zoo vele jaren niet terugkeert en die zoo alles totaal kwijt is. dat hij geheel van voren af aan tot zelfs de meest natuurlijke dingen moet beginnen, na 7 Jaar de g-roote man in een land als Duitschland zou kunnen zijn, is onmogelijk aan te nemen. Het is louter een fantstische hypothese, waarop dit stuk ge bouwd is. Maar dit bedenksel eenmaal aan vaard. moet men bekennen dat Jean Girandoux hiex-op heel knap een zeer boeiend, spannend en merkwaardig stuk heeft ge construeerd. Hij laat ons geon oogcniblbk xneer los, doet ons ondanks de onwaarschijn lijkheid van het geval de handeling met gespannen aandacht volgen en hij zegt waar heden, die waard zijn aan ibelde zijden van de Fransch-Duitsche grens gehoord te worden. Want dit is het opmerkelijke van Siegfried, dat dit tooneelstuk door een Franschman lü jaar na den oorlog geschre. ven kon worden cn, zoowel op het Fransche als het Duitsche tooneel instemming heeft gevonden. In dit werk geen woord van bitter heid! Deze Franschman ziet dei. grootheid van Duitscliland even goed als die van Frank rijk! De Duitschex*s in zijn stuk zijn geen caricaturcn! Integendeel! Ze zijn met sym» pathie geteekend! Wie tijdens don oorlog voorspeld had. dat over 10 jaar ©cn derge lijk breed-gezien, verzoenend .stuk zou worden vertoond, niet- alleen zonder protest, maar zelfs met. blijkbare instemming zoowel van do kritiek als van het. publiek, zou zeker door niemand zijn geloofd. Dat is het verrassen de en het verblijdende van deze tooncelgc- beurtenis. Er komt in dit st.uk een tooneel voor. dat om zijn symbolische beteekenis van sterke DONDERDAG 24 APRIL 1930 werking is. Robinau, de Fransche hoog- lecraar en Von Zelten-Hohenberg, de Duit- schcr, ontmoeten elkander voor het eerst na de oorlogsjaren. Zij staan de twee vrienden van vroeger ver van elkander verwijderd; de oorlog ligt tusschen hen! „Wat heb je gedaan, Zeiten. in deze twaalf jaar? Jij, die zoo veel van de lonte hlcldt, van de muziek, van de vreugde en van den vrede, wat heb je gedaan?" vraagt Robinau. „Oorlog gevoerd!" is het antwoord van den Dultscher. „Oorlog tegen 31 naties, oorlog tegen jou! En Jij, vredelievende democraat, die doordrong in keizerlijke cn koninklijke bibliotheken, mijn beste, trouwe vriend, wat heb jij gedaan in deze twaalf jaar?" „Oorlog gevoerd tegen jou!" antwoordt de Franschman. In dit korte tooneel, dat in de opvoering, ook door de zeer gelukkige regie, een grooten indx-uk maakte, deed de schrijver ons op eenvoudige, origlneele maar treffende wijze de redeloosheid en de krankzinnigheid van den oorlog voelen. En hoe mooi was daarna de toenadering van deze twee vroegere vrienden, die den verren afstand overschrij ven. elkander de hand reiken en weer de oude vriendschap hernieuwen van weleer. Een leder was getroffen door de diepe be teekenis van deze scène, vooral, omdat zij stond midden in een Fransch tooneelspel, dat in Frankrijk en in Duitschland succes heeft. Ontroeren doet Siegfried niet! Daarvoor is het te veel bedenksel! Maar het boeit in hooge mate! En wij begroeten dit stuk als een verheugend verschijnsel, omdat het een poging is tot een wederzijdsch begrijpen en waardeeren van twee volkeren, die te lang wantrouwend en vijandig tegenover elkander stonden! Het is pacifistisch zonder eenigen opzettelijken tend enz. Onder de zeer knappe regie van Johan de Meester is de opvoering van Siegfried ln bijzonder mooie décors voor Het Ver eenigd Tooneel een groot succes geworden. De heer Van Hees deelde mij mede. dat op een voorstelling van dit stuk te Haarlem veel kans bestaat en ik wil daarom met een meer uitvoerige bespreking van de vertoo- ning wachten tot Siegfried hier is gespeeld. Laat ik daarom thans alleen mogen zeggen, dat Cees Laseur van Siegfried een creatie gaf, die in tal van fijne nuances deze moei lijke rol volkomen tot h$ar recht bracht, dat Dirk Verbeek met veel fantasie een prachtig- levenden Franschen hoogleeraar liet zien en dat van de twee elkander bestrijdende vrou wen Eva en Geneviève Loudi Nijhoff en Vera Bondam vooral de laatste zich on derscheidde door haar innig spel. Het was een voorstelling, die op het zeer talrijk pu bliek een sterken indruk maakte, wat na elk bedrijf telkens tot uiting kwam in een lang durig, op een ovatie gelijkend applaus! Voor Het Vereenigd Tooneel, aan het eind van zijn zes-jarig bestaan een heel mooi en ver diend succes, dat door leden van de beide elkaar thans bekampende afdeelingen werd behaald. J. B. SCHUIL. MAREK WEBER EN ZIJN ORKEST. Dajos Bela, Marek Weber: la chose se répète. Met de lente schijnt de Jazz over ons land gekomen. Marek Weber: weer een Geigei-, maar hoewel hij geen oogenblik zit, toch geen Stehgeiger. Marek Weber trappelt, danst, pirouetteert al spelend. Doch hij speelt goed; de talrijke keeren dat hij solistisch naar voren kwam hoorden we beschaafd vioolspel, zuiver van intonatie, charmeerend van klank, iets te week, te geparfumeerd voor onze oorendat hoort nu eenmaal bij het genre, dat als het zijn ostinaat ryt'nme, zijn ener.veerende syncopen een oogeixblik ver geet naar het andere uiterste, naar de flu- weelen aaiïng overslaat. Zóó doet de viool, zóó doen ook de trompet, dc saxophone, zelfs de trombone. De laatste twee riepen zelfs herinneringen aan de aethergolven van ver leden jaar op: het geluld kan er met zijn portamenti en bibbex-aties merkwaardig veel op gelijken. De trompettisten maakten ieder van twee verschillende kegels gebruik om hxxn instrument van tijd tot tijd te verstop pen; maar de eerste, die veel soil te blazen had gaf blijk een uitnemend instrumentalist te zijn. Ook de bazuinkuxrstenaar was een meester, een bazuinbaas; hij stopte af en toe een heele vaas in zijn strument. Als gewoon lijk wisselden de saxophonisten hun saxo phones meermalen met clarinet of bascla- rinet, ook wel met de groote harmonica, bandoneon genoemd, die speciaal bij tango- nxuziek gebruikt schijnt te worden. De pia nisten der Jazz vervallen nooit naar den sentimenteelen kant; integendeel hun spel blijft altijd rythme, alleen soms door snelle passages afgewisseld, die echter nooit van melodischen aard zijn, doch alleen coloris- tisch effect beoogen. Jazz-pianist te zijn lijkt me overigens geen benijdenswaardig baan tje; vooral dc tweede heeft den heelen avond zoo goed als niet anders dan nxaar dezelfde soort rythmen te spelen en sprongen te ma ken. Eigenlijk is het grondrythme der jazz muziek zeer arm aan variaties; de 2/4 maten dreunen in gx-oote monotonie maar door, of or een foxtrot, een slow-fox, een one-, two-, of een de-hemel-weet-hoeveel-step gespeeld wordt.. Bij de oudere dansmuziek van Euro- peeschcn oorsprong zal men nooit in twijfel zijn of men met een wals, een mazurka, een polonaise, een polka, een galop to doen heeft; bij de Jazz is het anders, en alleen de soms zeer Ingewikkelde syncopen geven wat af wisseling. De „boston" maakt een uitzonde ring op de 2/4 manie, die Is eigenlijk niet veel anders dan een gewone wals. Ik spaar u de titels van al de 18 op het programma aangegeven werken, waarbij nog een stuk of vijf toegiften kwamen. Die titels houden met de soort, muziek meestal weinig of geen verband: alleen bij „Baby's erste Uhr" was duidelijke muzikale Illustratie waar te nemen. Dc rest kan ons, wat. bena ming betreft, onverschillig laten: zelfs het pathologische geval van „Zwei Herzen lm 3.4 Takt" verwekt geen ongerustheid of ver langen naar een cardiograaf. Er waren ook een paar ernstiger bedoelde fantasieën, waar van één zelfs „Symphonic spirltuelle" heet te; sommige, als deze Symphonie cn de ..Buttex-fIy"-boston In modernen trant, an dere zooals die „Zwei Herzen", van Strauss Nachfolger gecomponeerd; maar zoon Strauss-wals klinkt beter als ze door een gewoon orkest wordt gespeeld. No. 2 was een zoetvloeiende vioolsolo; in no. 3 was alles verstopt, wat maar daarvoor in aanmerking kwam; ik zou dat stuk dus „Verstoppertje" genoemd hebben. No. 6 heette „Valse", was een foxtrot en nog wel een zeer leelijke, waarvoor de naam „Muzikale Stamppot" niet misplaatst geweest zou zijn. Ook no. 15 was zeer hard en leeüjk. Maar daartusschen kwamen ook aardige nummers, en in som mige, als no. 9, de Orientalische fantasie hoorden we merkwaardige rhythmische kunststukjes. Toch is, ondanks vibrafoon en soussafoon en megafoon en fonen, die samen een hee len Föhn kuixnen verwekken, zoo'n avond Jazz-muziek op den duur vervelend." Ook Ma rek Weber en zijn orkest zijn in het genre zeer knap; hun rythme is verbazend, hun entrain, vooral dat van den zeer levendigen en temperamentvollen leider, aanstekelijk, hun virtuositeit groot, maar op den duur reageert onze geest op al die prikkels niet meer. Dan hooren we alleen nog maar ge bonk en getoeter en gekrijsch. Toch waren er gisteren aan het einde enthousiasten, die door hun luidruchtige toejuichingen vier toegiften achtereen wisten te krijgen. Ik heb ze plichtgetrouw aangehoord, maar zoxxder genot. De Stadsschouwburg was zeer matig bezet. KAREL DE JONG. (Zie ook elders in dit nummer). VOETBAL. DE NEDERLANDSCHE T. T.-RACES. Officicelc erkenning. Men schx'jjft ons: Op het te Rome gehouden congres van de F.I.C.M., de Internationale Motorbond, werden op verzoek van de K.N.M.V. de Nerlerlandsche T. T.»races opgenomen ln de lijst van z.g. „classic events". Deze opneming betcekent dat. de races hiermede officieel erkend worden te behooren tot de zes voornaamste wedstrijden ter wereld. Het is wel een gx-oot succes te noemen dat deze races door het energiek werk van dc organisatoren cn de K.N.M.V. in exxkele jaren tijd zijn opgeklommen van een natio* nalen wedstrijd tot een evenement van eerste grootte in de Internationale motorsport wereld. Zonder twijfel zal deze erkennixig sterk bij dragen tot een grooter buitenlandsche deel neming aan deze toch al reeds interessante races. x HET HOI.T.ANDSCHE TEAM ?N DE INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE. Het dagelijksch bestuur der K.N.M.V. heef' het Hollandsche team vcor den Internationa len Zesdaaeschen Motor-betrouwbaarheidsrit 1930 als volgt samengesteld: P. J. Nortler 'teamleider), G- Bakker Schut en A. P. v. Hamersveld. Als reserves zfjn gekozen: M. Flinterman. J H. Sybrandy en P. Oosterbaan. De Internationale Zesdaagsche, waaraan door rijders en teams uit vrijwel alle landen van Europa wordt deelgenomen, heeft dit jaar Greixoble als centrum cn duurt van 29 Ju'i tot 3 Augustus. Vier dagen lang loopt de route door de VELSEN. Geboorten: A. F. de WitKok z. J. Schol- Groen z. G. D. A. Dam—Rikmenspoel d. E. van RoonWaterlander z. J. M. Uytendaal- van Schooten z. B. AlderliefsteNabermaxx d. C. Korfv. Strien z. Overleden: Arie van Duyvenvoorde, 34 j-, gehuwd; Wiebke de Boer, 34 j., echtgen. van De vereeniging Kindervoeding reikte in haar afdeeling Zoetestraat Maandag 144, Dinsdag 139 cn Woensdag 131 porties warm voedsel uit en in haar afdeeling Cronjé- straat Maandag 75, Dinsdag 77 exx Woensdag 71 porties. Op dien dag eindigde de Vereeni ging weder in beide afdeelingen haar wixx- tertaak. Max Valier, icicns ideaal het is. per raket- luchtschip de hemelruimte te bevaren, con strueerde weer een nieuw model raket-auto. Ditmaal bestaat de drijfkracht niet uit ont plofbare stoffen, doch wordt veroorzaakt door middel van spiritus, benzine of ruwe olie.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10