KON. NED. II DE UITSLAGEN. RANGLIJSTJES. Voetbal in Engeland. OM DEN NED. VOETBALBEKER E. D. 0.-P. S; V. (3-8) KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. 'Buiten de Competitie. De kansen van „Haarlem". PROMOTIE-COMPETITIE TWEEDE KLASSE. D. E. C.-K. F: C: (1-2) In de competitie om het Kam pioenschap van Nederland neemt Velocitas revanche, door Ajax met 20 te slaan. Willem II en Go Ahead deelen de punten. Voor de promotie-competitie ver liest D. E. C. met 21 van K.F.C. De Amsterdammers zijn hierdoor uitgeschakeld, evenals Fortuna in Afdeeling II. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND: Velocitas—Ajax 2—0 Willem nGo ahead 22 AFDEELING L Promoliccompetitic 2e klasse. D. E. C X. F. C. 1—2 Promoticcompetitie derde klasse: De Volewijckers—O; V. V. O. 2—0 Holland—IL V. C. 0—1 AFDEELING II. Promotiecompetitie tweede klasse: V. U. C.—Fortuna 7—4 Promoticcompetitie derde klasse. KollandiaanU. v. v. 4—2 lUllinenD. C. L. 1—3 Reserve eerste klasse- Xerxes 2—FeUenoord 2 2—8 AFDEELING V le klasse. Frisla—Veendam 0—7 Promotiecompetitie tweede klasse: M. S. C.—W. V. V. 6—2 OM DEN NED. VOETBALBEKER. W. F. C.—Kinhelm 0—4 V. S. V.—O. O. L. T. O. 2—2 S. C. H.—R. C. H. 1—5 E. D. O.—P. S. V. 3—8 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. ges. gew. gel. verl. pt. v.-t. gem. Go ahead Velocitas 5 2 5 2 1 6 10-7 1.20 1 9-12 1.20 Ajax 5 2 1 2 5 9-5 1 Willem II 5 1 2 2 4 8-8 0.80 Blauw-Wit 4 1 1 2 3 4-8 0.75 Promoticcompetitie tweede klasse: 4 AFDEELING I. K F. C. 3 2 0 1 4 5-3 1.33 Haarlem 3 2 0 1 4 5-4 1.33 D. E. C. 4 10 3 2 6-9 0.50 AFDEELING ÏL V. U. C. 3 2 1 0 5 11-7 1.67 Fortuna 3 1 0 2 2 8-11 0.G7 D. H. C. 2 0 1 1 1 2-3 0.50 AFDEELING III. P. E. C. 4 3 1 0 7 12-3 1.75 Ensch. Boys 3 1 0 2 2 8-8 0.67 A. Z. C. 3 0 1 2 1 0-9 033 AFDEELING IV De Valk 1 1 0 0 2 3-0 2 T. A. C 1 0 0 1 0 0-3 0.— Bleijerheide 0 0 0 0 0 0-0 0— Roermond 0 0 0 0 0 0-0 0.— AFDEELING V M. S. C. 2 1 1 0 3 11-6 1.50 H. S. C. 2 1 1 0 3 6-4 1.50 W. V. V. 2 0 0 2 0 2-7 0.— Uitslagen van Zaterdag: Cupfinal: Arsenal—Huddersfield Town 2—0 Ecrsle divisie: Aston VillaWest Ham U. 2—3 Everton—Sheffield U. 3-2 Sunderland—Birmingham 2—0 Leeds U.—Manchester U. 3—1 Manchester C.—Blackburn R. 1—1 Derby County—Newcastle U. 3—1 Sheffield Wednesday—Grimsby T. 1—0 Everton gaf haar wanhoopspogingen dus nog niet op. maar met 31 punten uit 40 wed strijden schijnt zij toch verloren onder Burnley en Sheffield United met elk 34 pun ten uit. 41 wedstrijden. In de tweede divisie won Chelsea en speel de Oldham gelijk, zoodat dc Londenaars nu twee punten voorsprong hebben. Belden moeten nog één wedstrijd spelen, dus Chel sea's kans op promotie is prachtig. Als het echter verliest en Oldham wint, dan is Old ham, dat. een veel betere goal average heeft, de gelukkige. De Cup-final! Wh hadden een zege van Huddersfleld voorspeld. Het leek, op papier, het waarschijnlijkst. Maar schijn bedriegt zoo vaak, nietwaar, ook, of misschien zelfs vooral. In dat verrassende voetbalspel. Dc Arsenal heeft een keurige prestatie ge- Vvcrd. ZIJ waren voor de rust onbetwist ster- ker met den Schotschen International James als ster. Deze was het ook die na 17 minuten het eerste doelpunt, scoorde. Zoo bleef de stand tot dc rust. In dc tweede helft, zette Huddersfield natuurlijk alle zeilen bü en hoewel nu het overwicht van Arsenal ver dween. slar».o Huddersfield er toch niet in te scoren. Daarentegen scoorde Arsenal's middenvoor ongeveer tien minuten voor het einde nog oen tweede goal, waarmee dc strijd natuurlijk beslist was. Dc zege van de Arsenal, die hiermede voor de eerste maal in haar geschiedenis den be ker won, was volkomen verdiend. Een tweetal typische bijzonderheden van dezen wedstrijd mag niet onvermeld blijven. De spelers kwamen op zeer -origineele wijze het veld op, namelijk twee aan twee, tel kens een Arsenal-speler met een van Hud dersfleld. Hie-rmedc scheen men een demon stratie van sportieve vriendschappelijkheid te bedoelen. Tijdens den wedstrijd koerste de Graf Zep pelin, die terug zou reizen, boven het terrein, blijkbaar speciaal om den bij den wedstrijd aanwezigen koning een groet te brengen. Dit bezoek lokte nogal protesten uit bi.i de aan hangers van Huddersfield. dat op dit. oogen- bltk reeds een doelpunt achter was. Zij von den dit. een ongeoorloofde verstoring van den ernst van dezen wedstrijd. De spelers letten overigens haast niet op liet luchtschip. E.D.O. heeft kennis gemaakt met den oud kampioen van Nederland. Uitbovengenoemden uitslag blijkt wel, dat de Philips=menschen nog over een uitstekend elftal beschikken. Over alle linies waren zij de thuisclub de baas. In de achterhoede blonk vooral Van Run uit door zijn uitstekend ingrijpen en forsche trappen, terwijl Van Zeijl hem goed terzijde stond. De thuisclub speelde niet zoo slecht, ten minste totdat de stand 23 was voor de be zoekers: daarna begonnen eenige spelers minder goed te spelen. Maar dat was toch niet de oorzaak van deze nederlaag- Het spel van dezen Zuiderlijken eersteklasser was veel beter en vooral sneller. Als scheidsrechter Vrugt het sein geeft om te beginnen blijkt dat beide elftallen zich volledig als volgt opgesteld hebben: E. D. O.: Van den Berg, Kuyl, Boerée, Perukel Sr.. Dinkla, C. v. d. Laan, Koene, Van der Hurk, Steffens, Perukel Jr.. Oome. P. S. V.: Vissers, Paulissen, A. <v. Eerd, v. d. Broek, Huntlngh- Quispel. P v. Eerd, Klaassen, Van Zeijl, Van Run, Boumans. Het begin van den strijd is niet mooi. Er wordt maar wat heen en weer getrapt, maar als uit een keurigen aanval van rechts Van der Hurk de score opent, komt er direct meer teeken in den strijd en krijgen we een aan trekkelijk spel te zien. Als Van Run onoordeelkundig terug speelt, krijgt Van der Hurk in moeilijke positie een kans, die hij evenwel mist. ED.O. is voorloopig in de meerderheid, maar na een zwak begin blijkt Van Run nu het grootste struikelblok te zijn. Door verkeerd uitloopen van Van den Berg maakt Huntlngh gelijk (1—1). Nu komt P.S.V. los; het E.D.O.-doel wordt danig onder schot genomen. De thuisclub Laat zich echter ook niet onbetuigd. Een mooie voorzet van Dinkla brengt verwarring in de PB.V.-verdediging; na goed werk van Stef fens geeft Van der Hurk zijn club wederom de leiding. (21). Onze aandacht is speciaal gericht op v. d. Broek; het bleek, dat hij zijn beste spel tot na de rust bewaarde. Toch zien wij eenige mooie schoten van hem, die Van den Berg keurig stopt. E.D.O. zit er thans flink op; het P.S.V. doel beleeft benauwde oogenblikken. Steeds weten de backs door forsche trappen het terrein te zuiveren. Bij een snellen aanval maakt Paulissen met een hard schot gelijk (22). Na de rust blijkt A. v. Eerd vervangen door Hermans. De P.S.V,*voorhoede krijgt nu de volgende opstelling: Huntingh, Hermans, v. d. Broek, Paulissen, Vissers. Derae opstelling- voldoet beter dan die in de eerste helft; vooral v. d. Broek is er nu geweldig in. Al spoedig is door zijn toedoen de stand 23. Behoudens enkele uitvallen van de thuis club is P.S.V. nu steeds aan het woord. Stef fens verknoeit een zekere kans voor den gelijkmaker, door te zelfzuchtig spel. Beter doet Vissers het aan dc overzijde; de stand is weldra 24. Niet lang daarna, als v, d. Broek weer een heel hard schot lost, schiet Vissers den terugspringenden bal wederom langs Van den Berg (2—5). De E.D.O.-verdediging speelt een hopeloos spel tegen de steeds aanvallende Philips- menschen, en daar de voorhoede van de thuisclub weinig opluchting brengt, wordt de druk te zwaar; v. d. Broek maakt dan 2—6 en Vissers 2—7. Een uitval van E.D.O. benut Perukel Jr. (37). De Zuiderlingen blijven hun vlug tempo volhouden, als ot er een achterstand valt ln te halen. De achtste goal wordt dan spoedir gemaakt. Verdere doelpunten blijven uit. Met deze geduchte les voor E.D.O. komt het einde. Frits van Zijl, de linksachter van PS.V., kreeg vóór de rust van korten afstand een bal heel hard tegen het achterhoofd aan geschoten. Of schoon zich onwel voelende, speelde hij den wedstrijd heclemaal uit. Na den wedstrijd ging P.S.V. naar een restau rant aan het Stationsplein om te dmceren. Hier werd de toestand van Van Zijl zoo ern stig, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Er werd een ichte hersenschud ding geconstateerd, zloodat de speler nog niet de terugreis naar huis mocht aanvaar den maar in het restaurant, achterbleef. Vermoedelijk mag hij vanavond naar huis. y. S. V.—Golto (2—2) V S V heeft 't tegen den Oostelijken twee de klasser niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel. zoodat V. S. V. don wedstrijd „ambtshalve" verloor. Beide elftallen hebben eenige invallers. V. S. V. heeft dc volgende opstelling: Van der Wint, De Bakker, v. d. Pieterman, Heiligers, Jan Wey, Zuurbier. Koning, dc Koning, Wolf, Zwanenburg Hlllekamp. Scheidsrechter is de heer Westerbeek. Dc eerste aanvallen zijn voor V. S. V. waarbij vooral De Koning zich onderscheidt. Hij lost van verren afstand een hard schot, dat echter door Boesman wordt gestopt-. Na eenige ongevaarlijke tegenaanvallen van Golto komt dc thuisclub weer opzetten. Goed samenspelend brengen Wolf, De Koning en Koning den bal naar voren, maar Goito schijnt zich speciaal op verdedigen toe te leggen. Even later lost de Koning van dicht bij een hard schot op doel, maar hij schiet tegen een der achterspelers. Als er tien mi nuien is gespeeld, passeert Wolf handig de verdediging en Boesman is gepasseerd. (1-0) Bij een tegenaanval van Golto schiet M. ter Haar op doel, maar v. d. Wint vangt den bal op. Het spel wordt vrij eenzijdig. Steeds valt V. S. V. aan. Een tegenaanval van Golto keert v. d. Pieterman met de hand. De vrije trap wordt rakelings door J. ter Haar overge schoten. De Hengelosche doelverdediger verricht goed werk als hij op het nippertje den bal voor de voeten van Wolf weet weg te grab belen, wanneer deze gereed staat om te schie ten. Eenige hoekschoppen op het doel van V. S. V. hebben geen resultaat. Golto houdt het spel open. Een goeden aanval der gas ten benut F. Lecrkotte. Van dichtbij lost hij een schuiver, dien v. d. Wint laat glippen (1-1). Golto komt er dan wat beter in. De beurt is nu aan V. S. V. om te verdedigen. Bij een aanval der gasten trapt Dc Bakker den bal bijna in eigen doel. Een misverstand in de verdediging van V. S. V. wordt aan de thuis club noodlottig. Van der Wint loopt uit het doel, maar Tinsel krijgt den bal en kalm verdwijnt deze ln het leege doel (12). Het spel wordt nu wat interessanter. De voorhoede van V. S. V. onderneemt vlak voor rust eenige goede aanvallen. De Koning doet even vóór de rust den gelijkmaker in het net verdwijnen. (22). De tweede helft begin met een gelijk op gaand spel. Een fraai schot van Koning komt vlak voor den doelmond der gasten. De doel verdediger grijpt mis, maar G. Leerkotte be zweert het gevaar. Een vrije trap tegen Golto plaatst Wey naar Hiilckamp, deze zet voor naar De Koning, maar deze schiet naast. Bij een aanval van Golto kopt Tcesink den bal in het doel, maar de scheidsrechter kent dit doelpunt niet toe wegens buitenspel. Er wordt veel geknoeid, zoodat de wedstrijd weinig aantrekkelijk ls. Vooral V. S. V. neemt het gemakkelijk op. Zij is desondanks ster ker, maar de voorhoede is niet in staat om ae verdediging der tegenpartij te passeeren. Het goluk is ook niet aan den kant der thuisclub. De bal is voortdurend op de helft van Golto maar bijna het geheele elftal staat te verdedigen. Het laatste kwartier is V.S.V. er weer geheel uit, waardoor Golto eenige aanvallen kan ondernemen. Er wordt niet meer gevoetbald; het is een trappen op goed gemk af. Tegen het einde krijgt v s. V. no^ een paar kansen, die echter niet worden benut. S. C. H.—R. C. H. (1—5) Was de vorige week een uitwedstrijd ln Zwolle voor R.CH. vastgesteld, gisteren moesten Krom c.s. naar Hees bij Nijmegen om daar voor de vierde ronde van den K.N.V.B -beker de S. C. H. te ontmoeten, een Oostelijke derde klasse vereeniging. Hoewel met zes invallers de strijd werd aangebonden, is toch een groote overwinning behaald- Wel speelde in de eerste oogenblikken het zeer ongelijke veld den R.C-H.'ers parten, doch eenmaal ingespeeld, bleek de Racing.-combi- natie toch veel te sterk voor de hard werkende gastheeren, die vooral in hun rechtsbuiten en midhalf een paar goede krachten hadden. Bij de Racing was Krom ongenaakbaar voor de tegenpartij, evenals trouws Ruis, die ook zeer goed speelde. De voorhoede combineerde vooral voor de rust naar hartelust en over speelde de tegenpartij nu en dan compleet, Overigens maakte S. C. H. het haar gasten wel zoo aangenaam mogelijk; zoo werd bij door een der bestuursleden een kamer van zijn huis afgestaan voor kleedkamer, omdat men het op het terrein bevindende kleed huis niet voldoende vond om de „eerste-klas- sers" te ontvangen. Daardoor moesten de spelers echter gekleed en wel, in voetbal; plunje n.l. nog een wandeling van een vijf minuten maken over den openbaren weg om op het terrein te komen. Een heel gemoedelijk boeltje dus! Scheidsrechter Daniëls gaf precies twee uur het beginsignaal en met de zon in het gezicht trapte R.C.H. af. Direct echter gaan de S.CH.'ers op Radsma af en het laat zich aanzien, dat zij R.C.H. willen overrompelen. Krom verijdelt die plannen en dan probeeren De Geus cs. het aan-de andere zijde, voor loopig ook zonder succes, al moet de doel man er al dadelijk aan te pas komen. De meerderheid in het veld van R.C.H, wordt toch nog spoedig in een doelpunt uit gedrukt door Van de Werve, die een mooi diagonaal schot inzendt dat den keeper te machtig is. Vlak daarna kopt de midvoor van de thuis club een voorzet van rechts hoog over, waarna De Geus een voorzet van Paape betere richting geeft en via de vingertoppen van den S.C-I-I.-doelman den 'bal inkopt (02). Regelmatig is nu R.C.H. m den aanval; het Ls wederom De Geus die na een missen van een der backs van dichtbij weet te scoren (0—3). Hoe er ook door de S. C. H.'ers gewerkt wordt, ze slagen er niet in om het Radsma die Kos' verving, eenigermate lastig te maken: de rust breekt dan aan met een 30 voor sprong voor R.CH. De tweede helft loopt de thuisclub weer direct hard van stapel, doch de achterhoede van dc Racing geeft geen kans. Meestal worden de aanvallen reeds door de midden- linie van R.CH. afgeslagen. Eindelijk is het Van de Werve, die uit een through pass van Ruis nummer 4 in het S.CH.-net schiet en hoewel er van ophalen voor dc gastheeren geen sprake is, geven ze den moed nog lang niet op. In tegendeel zien ze hun volhouden met een tegenpunt bekroond als hun linksbuiten hoog inschiet schiet en Radsma den bal net over zijn vingers hoen achter hem ziet verdwijnen -(1— R.C.H. speelt dan nog eens even op volle kracht en uit een door Kuit genomen vrijen trap maakt Paape het vijfde doelpunt. Weliswaar maakte daarna Van dc Werve op werkelijk fraaie wijze oen zeer goed zesde doelpunt, doch de scheidsrecht-er annuleert dit. Het spel verslapt dan aan beide zijden en als dc tijd verstreken is, heeft R.C.H. met 51 ook haur tweeden bekerwedstrijd gewon nen. R.C.H. speelde met: Radsma, Kaestner, Krom, Prevost Jr., Ruis, Muller, W. Kcdde, v. d. Werve, L. Kuyt, de Geus, Paape. Ruimtegebrek belet ons helaas, de ont vangen verslagen op te nemen van de wed strijden VelocitasAjax en Willem II—Go Ahead, die beiden ertoe geleid hebben dat de strijd om het Nederlandsch voetbalkam pioenschap nog in spanning is toegenomen. Velocitas is wel de grootste surpricc van dit tournooi. Na de 8—0 nederlaag, tegen Ajax in de hoofdstad geloden, heeft het niet meer verloren en zich nu gisteren op Ajax gewroken. Ajax was uit vorm, dat wil zeggen, dat Velocitas de Amsterdammers belette, hun gewone spel te spelen. De Groningers behaalden een volkomen regelmatige 20 zege. Willem II weerde zich in eigen huis zoo geducht tegen Go Ahead,- dat de Devente- naren met een verdeeling van de punten ge noegen moesten nemen. Het was een wed strijd vol onaangenome momenten. Alle doelpunten kwamen na de rust en de gelijk maker van Willem n (2—2) kwam tenslotte als een groote verrassing in een periode van sterk Deventersch overwicht. Een enkele- blik op den, elders op deze pagina gepubliceerden stand, laat zien hoe groot hier nu de spanning is. Go Ahead kan nog onderaan komen en Blauw Wit kan den titel nog winnen. H. F. C.Royal Antwerp F. C. (42) Zondagmiddag had bovengenoemde wed strijd aan de Spanjaardslaan plaats onder begunstiging van prachtig weer, tenminste voor de toeschouwers; voor de voetballers was het wel wat te warm. De concurrentie van den bollendag en den bekerwedstrijd E. D. O.P. S. V. in aanmerking genomen, was een talrijk publiek getuige van dezen fraaien en fairen kamp. De Royal Antwerp F. C. heeft getoond, dat zij over goede voetballers beschikt, die vooral in het combineeren H. F. C. de baas waren. Zij beschikt in Bastin, den linksbuiten en oud-international, over een buitengewone kracht; hij was dan ook den geheelen wed strijd de gevaarlijkste irtan. Ook de half- backlinie was uitstekend; de achterhoede kon ons het minste bekoren. Over het geheel ech ter hebben deze Belgen ons mooie staaltjes voetbal laten zien; vooral het stoppen en direct daarop den bal zuiver centeren naar een anderen speler was heel goed. Het bin- nentrio van de voorhoede was niet gelukkig met schieten; het driehoekspel werd af en toe te ver doorgevoerd. H. F. C. heeft een heel goeden wedstrijd ge speeld; vooral de voorhoede met de invallers Hagenaar en Koremans, van wie eerstge noemde ons het beste voldeed, was zeer ac tief. Ook de half- en backlinie hebben zich uitstekend geweerd en Van der Meulen in doel heeft zeer moeilijke en lastige schoten gehouden. Aardig waren ook de duels tus- sohen Bastin en R. Jongeneel, waarbij Jon- geneel dikwijls Bastin te glad af was. Te twee uur, als scheidsrechter Aerts be ginnen fluit, zien wij de volgende elftallen opgesteld: H. F. C.: Van der Meulen, Wamsteker, Van Baasbank, R. Jongeneel, Lamp, P. Jongeneel, De Ruyter, Reydon, Korenmans, Hagenaar, Van Pareeren. Royal Antwerp F. C.ï Bastin, van Beeck, Ulens, de Deken, de Vries J. de Clercq, L. Bogaerts, K. Simons, H. de Deken, K. Pinchet, L. Somers. Het begin kenmerkt zich door eenig ter- reinverkennen van de bezoekers; zij doen de eerste aanvallen. H. F. C. komt dan ook op zetten; het blijkt al gauw, dat zij het plan heeft om haar huid zoo duur mogelijk te verkoopen. De Belgen zijn het meest aanval- lennd; Van der Meulen moet al gauw han delend optreden. De aanvallen van H. F. C. zijn echter uiterst gevaarlijk, vooral van de rechterwing. Het eerste gevaar komt, als De Vries van Antwerpen een bal mooi in den hoek inkopt. De bal wordt even mooi door Van der Meulen gehouden. Na een half uur spelen komt het eerste succes voor Antwerpen, als Bastin een bal mooi voorzet, die daarna onhoudbaar door Ulens wordt ingezet (01). Kort daarna moet Van der Meulen wederom den bal er uithouden. De rechterwing van H. F. C. is zeer ge vaarlijk; het combinatiespel van Reydon en De Ruyter is uitstekend. Wederom komt Ant werpen in den aanval, Bastin loopt zoover met den bal naar het midden, dat Van der Meulen uitloopt, waarop beiden komen te vallen, Bastin weet echter den bal nog voor te zetten en als De Deken schiet, is Van der Meulen wederom in het doel; hij stopt den bal echter niet voldoende, zoodat Antwerpen met 0—2 de leiding krijgt. H. F. C. zet er dan alles op; bij een mooien aanval plaatst De Ruyter naar Hagenaar, die geen fout maakt; met een goed schot brengt hjj den stand op 1—2. Dadelijk hierop is het rusten. Na de thee komt Antwerpen direct opzet ten, doch de achterhoede van H. F. C. weet alles te keeren. H. F. C. komt meer en meer in den aanval; vooral Hagenaar is zeer ac tief. Bij een dezer aanvallen is het wederom De Ruyter, die een goeden voorzet geeft, Ko remans zet zija hoofd er onder en heeft succes (22). Luide wordt H. F. C. nu aangemoedigd Wederom komt H. F. C. ln den aanval; na goed samenspel van Hagenaar en Van Pa reeren weet laatstgenoemde er met een goed schot 32 van te maken. Antwerpen is dan eenigszins overtroefd en schijnt cr niets van te begrijpen. Diverse goede aanvallen worden door ae Antwerp F. C. ondernomen, doch geen hiervan heeft het gewenschte succes. H. F. C. doet er dan nog eens een schepje op; bij een dezer aan vallen loopt de keeper te vroeg uit, Kore mans ontloopt hem met den bal en plaatst dezen dan kalm in het verlaten doel (42) De H. F. C.-supporters zijn uitgelaten van vreugde. Als de scheidsrechter spoedig hierop het einde fluit, heeft H. F. C. tegen alle verwach ting in gewonnen en nog wel verdiend, hoe wel een 3—2 uitslag de verhouding Juister had weergegeven. De Antwerpenaren gaan wel met een ne derlaag naar huis terug, doch met de aange naamste herinneringen aan het tweedaag- sche uitstapje naar Haarlem. De H. F. C. heeft dan ook beloofd, een returnwedstrijd in Antwerpen te komen spelen. Het is gisteren met den wedstrijd D. E. CK. F. C. voor de promotie^ competitie der tweede klasse niet zoo geloopen, als velen gedacht zullen hebben. Tegen de verhouding in wist K. F. C. met 21 te winnen, waarmee D. E. C. definitief uitgeschakeld is, zelfs al zou zij haar ingediend protest tegen Haarlem eventueel winnen. In dat geval zouden de roodbroeken een punt minder hebben dan K.F.C- Dit heeft evenwel niet veel te beteekenen, want Haarlem moet toch absoluut in de Koog van K. F. C. winnen om voor de eerste klasse behouden te blijven. Men raadplege daarvoor het rang lijstje elders op deze pagina. Het kan echter vrijwel als uitgesloten worden beschouwd, dat D.E.C. het protest zou winnen; daarvoor waren na afloop van den wedstrijd HaarlemD. E. G. de verklaringen van den schcidsrechj ter en van de beide neutrale grens rechters te positief. A.s. Woensdag avond wordt dit protest te Amsterdam behandeld. Het is nog niet bekend, waar op 11 Mei de wedstrijd K. F. C.Haarlem gespeeld zal worden. Heeft die plaats op het kleine terrein van de thuis club, dan zou dat voor de roodbroeken nadeelig zijn. Eindigt die wedstrijd met gelijk spel, dan zou een beslissingswedstrijd op een neutraal terrein noodig zijn. In ieder geval heeft „Haarlem" haar lot nog in eigen handen! Wederom een D. 'E. C.-speler uit het veld gestuurd. (Van één onzer medewerkers). Gelieel onverwacht en tegen de verhou ding in heeft D.E.C. zich haar laatste kleine kansje, om in de eerste klasse te komen, laten ontgaan. Weliswaar heeft D.E.C. deze nederlaag geheel aan zich zelf te wijten, maar afgezien van het feit dat Haarlem het kind van de rekening zou worden, als D.E.C. promoveerde, zal toch de sympathie van velen in het land uitgaan naar dezen kra- nigen tweede-kiasser, die nu reeds jaar in, jaar uit vergeefsche pogingen doet om het zoozeer verdiende plaatsje in de eerste klasse te veroveren. Bovendien is de situatie voor Haarlem niet gunstiger geworden, daar KT.C. door het terreinwoord eel er nu oogenschijnlijk het beste voor staat. Wel was het Ajax-veld niet geheel uitver kocht, maar 10.000 menschen zullen toch wel aanwezig geweest zijn, toen de volgende elf tallen zich opstelden: D.E.C.: De Vries, Sicbeles, Schillemans, Grondman, Thonus, Jutte, Kanne, Geurtsen, Scheeres, Barber, Roeg. K.F.C.: Kruyver, Visscher, J. Mol, Bouthoorn, Van Wens veen, Timmer, Nieuwenhuis, J. Veen, W. Mol, Jac. Veen, Van 't Hof. Onmiddellijk na den aftrap trekt D E C., aangemoedigd door 90% van het publiek, ten aanval; reeds spoedig schiet Geurtsen uit moeilijke positie hard in, maar Van 't Hof redt keurig. Het zou echter niet blijven bij deze eene fraaie redding, want Van 't Hof, verreweg de beste van de Koogsche ploeg, heeft zijn doel op onverbeterlijke wijze ver dedigd. Feitelijk is hü de eenige goede voet baller van dit elftal. D.E.C. houdt voorloopig het beste van het spel; komt K.F.C. al eens naar voren, dan is het steeds Siebeles. die haar aanvallen on overkomelijke moeilijkheden in den weg legt-. Siebeles beheerscht den toestand daar vol komen; zijn opstellen is zeer goed en zijn ingrijpen resoluut en op het juiste moment, zoodat de meeste aanvallen reeds in de kiem gesmoord worden. Eens echter weet de rechtervleugel van K.F.C. naar voren te dringen; de achterhoede van D.E.C. is te ver opgedrongen om dezen aanval te steunen, maar juist hierdoor ontstaat voor het Koog sche doel een gevaarlijk moment, want met een verren trap verplaatst D.E.C. het spel. De geheele voorhoede van D.E.C. heeft nu slechts twee K.F.C.-verdedigers tegen zich, die dezen aanval echter nog weten af te slaan. Maar steeds komt D.E.C. terug; het samenspel vlot uitstekend; de middenlinie werkt hard en met veel succes, zoodat de Amsterdamsche voorhoede keer op keer op gestuwd wordt. Roeg is zeer snel; hij weet enkele malen groote verwarring in de Koog sche gelederen te stichten. De backs van' K.F.C. weten voorloopig door goed kopwerk den bal weg te werken. Hun trappen is echter verre van zuiver; alles gaat met veel effect hoog de lucht in of belandt over de zijlijnen. Vooral in deze periode is het spel van K.F.C. alleen gebaseerd op afbreken, zoodat zij zel den tot goed opgezette aanvallen komt. D.E.C. speelt minstens een klasse beter, maar niet met het enthousiasme, dat men in der gelijke wedstrijden mag verwachten. Toen de linksbuiten bijvoorbeeld eens door groote activiteit nog juist een bal vóór de achter lijn wist te achterhalen en een fraaien voor zet gaf, was er niemand meegeloopen om de geboden kans te benutten. Eindelijk weet D.E.C. door een mooi doel punt de leiding te nemen. Na een afgemeten voorzet van Kanne wordt de bal door Schee res ineens inhoudbaar hoog in het doel ge schoten (1—0). Tot de ri*t blijft het spel verder verdeeld. Door het goede spel in de eerste helft en de uitstekende stemming tijdens de rust in de kleedkamers, leek het vrij zeker dat D.E C. in de tweede helft een flinke over winning zou behalen. Maar hoe geheel an ders zou het loopen! Een overmoedig D.E.C. tegen de stugge K.F.C.'ers, bereid om tot het uiterste vol te houden. Wel ondernam D.E.C. de eerste aanvallen, maar vooral Scheeres en de rechtervleugel speelden zonder eenig enthousiasme, trwijl eerstgenoemde boven dien nog last van zijn humeur scheen to hebben. Alleen Barber en de geheele ver dediging speelden voor wat zij waard waren. Toen ruim een half uur gespeeld was en do overwinning voor D.E.C. in 't zicht kwam, werd haar spel steeds slordiger, hetgeen tot gevolg had dat K.F.C. langzaam maar zeker het spel verplaatste. Plotseling een ver zacht schot op het D.E C.-doel; de keeper loopt naar den linker hoek, maar de bal verdwijnt, van richting veranderd, heel langzaam in den rechter. (1—1). Daar D.E.C. niets heeft aan een gelijk spel, past zij oogenblikkelijk de goede tactiek toe, om haar beste spelers naar voren te haien. Siebeles. cs. doen wanhopige pogingen om het spel te forceeren maar het resultaat is dat K.F.C. bij een volgenden uitval veel min der weerstand ondervindt. Kruyer geeft een voorzet, Van Wensveen mist weliswaar half, maar met veel geluk belandt de bal met een zacht boogje in een voor De Vries onverde digbaar boven hoekje (12). Hoe fortuinlijk en weinig fraai deze doel punten ook zijn, ze tellen en de Koogsche overwinning is een feit. Was de wedstrijd tot nog toe in voorbeeldige verstandhouding ge speeld, de laatste minuten vormden helaas een uitzondering. Geprikkeld door teleur stelling en overmatige warmte wist Barber zich niet meer te beheenschen. Hij trapte een tegenstander opzettelijk na. en werd terecht onmiddellijk uit het veld gezonden. Nadat ook Roeg het veld wegens een blcssurq yerlaten had, kwam spoedig het einde.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10