"H "H nh H "H "H 'H "h V V BLOEMENWEDSTRIJD VOOR ALLEN Postze^elrubrielf RAADSELS' RUILRUBRIEK Mijn Herbarium. BRIEVENBUS In kleine stadstuintjes geeft een rotsbeplanting de meeste voldoe ning, daar de plantjes meest klein zijn en je dus op een kleine ruimte veel verscheidenheid hebt. Je moet je echter eerst overtuigen of je over voldoende zon beschikt. Plekken achter een muur. waar heelemaal geen zon komt, zijn ongeschikt voor beplanting. Voor plaatsen, waar be trekkelijk weinig zon komt, zijn nog heel wat planten beschikbaar. Een echten rotstuin kun je wel niet ma ken, doch een rotsachtig bed langs den kant van den tuin, met kleine hellingen of een stapelmuurtje kan Je reeds heel veel genoegen ver schaffen. Het aantal planten, geschikt voor rotsbeplanting is geweldig groot. Eén van de meest algemeene is Saxifraga. Een plant, waarvan meer dan 4i)0 soorten en variëteiten be staan. Ze zijn gemakkelijk te kwee ken op eiken grond, doch mogen niet te vochtig staan, daar ze dan bij strenge winters meestal verloren gaan. Tusschen de nauwe wegen van een stapelmuurtje doen ze 't ook goed; met haar lange fijne wor tels dringen ze ver naar achteren om daar de noodige vochtigheid te vinden. Tot de grootste soorten behoort S. longifolia, die een groot rozet vormt van smalle, zilverachtige bladeren, waaruit in 't midden zich een lange bloemstengel ontwikkelt van onge veer 60 c.M. lengte; deze is sterk vertakt en bezet met vele kleine witte bloempjes. Van de lage soorten komt in tal rijke verscheidenheden voor de S. hybrida. Zij vormt mosachtige kus sentjes, die met bloempjes overdekt zijn in wit, licht- en donkerroode kleur. De S. aizoides vormt mooie onkergroene zoden van kleine ro zetjes en vele lichtgele bloempjes op ongeveer 20 c.M. hooge stengels. De S. umbrosa (hoe langer hoe lie ver) kan uitstekend op schaduwrijke plaatsen gezet worden. Nog eenlge planten, uitstekend geschikt voor rotstuinen zijn: Cam panula carpatica (klokje) met blau we of witte rechtopstaande klokken. Arabis alplna «rijstebrij), die een deken van helder witte bloempjes geeft. Nepeta Mussini Jkattenkruid', lavendelblauwe bloemen. Aubrietia, een laag plantje overdekt met paar se bloemen. Armeria maritina (Engclsch gras), rose, lila en wit bloeiend. Cerastium (hoornbloem), grijs blad. witte bloemen). Voor schaduwplaatsen Vinca minor (maagdepalm), lichtblauwe bloe men. Ajuga reptans (zenegroen) een kruipend plantje met blauwe bloem. Asperula odorata (Waldmeis- ter of Lieve Vrouwen bedstroo), wit bloeiend. TUINIER. /g/9~ <Tt> Enkele zegels van de serie 1919 in' fenni waarden werden in t zelfde jaar overdrukt met: „I Polska Wy- stawa Marak", een kruis en de toe slag 5 f. Deze toeslag kwam ten bate van het witte Kruis. De waarden zijn; 5 fen. 5 f (groen) 10 fen. 4- 5 f. (lila), 15 fen. 4- 5 f. (rood), 25 fen. -I- 5 f. (olijf) en 50 fen. 4- 5 f. (groen). De serie werd zoowel onge tand als getand uitgegeven, zoodat we haar in 't schetsje 2 keer aan treffen. Grootte van de vakjes 2.8 bij 2.3 c.M. Nóg is de voorraad zegels, die in 1919 werd uitgegeven, niet uitgeput en er verscheen een serie in geheel verschillende teekening en grootte met het inschrift: „Sejm 1919 Roku" De waarden zijn: 10 fen. (lila), 15 fen. (rood), 20 fen. (bruin), 20 fen. (bruin), 25 fen. (olijf), 50 fen. (blauwgroen) en 1 Mark (violet). Grootte van de vakjes voor 10 fen. 4 bij 2.4 C.M., voor 15 en 25 fen. 2.6 bij 3.2 cM., voor 20 fenn. (I) 3 bij 2.7 c.M., voor 20 fen. (II) 2.6 bij 2.4 c.M., voor 50 fen. en 1 mark 2.6 bij 4 c.M. Zie voor de indeeling 't schetsje. Nieuwe deelnemer: 168. C. Veldwijk, Parklaan 72 zw. K. de Gooijer vraagt om een ruil- boekje. 't Reglement is echter gewij zigd. Dubbele zegels kunnen in een enveloppe bij mij in de bus gedaan worden. Ik zorg dan wel. dat ze in geplakt worden. S. Rustenburgerlaan 23. OOK VRIENDELIJK! Marie: En week geleden leende ik je mijn paraplu en je hebt hem nog met terug gebracht. Annie: Dat spreekt vanzelf, 't Heeft ook de heele week geregend. POLEN ÏX Een wedstrijd dus voor groot en klein, ook voor oud-RubriekertJes. Je ziet hier 4 cirkels met verschillende letters. Iedere cirkel bevat de let ters van 4 Nederlandsche bloemen. De letters staan alleen door elkaar. En de kunst is nu, om de letters tot een goed woord aaneen te rijgen. Ik zal Je een heel gemakkelijk manier tje vertellen. Je begint met een let ter op te zoeken, waarvan je denkt, dat het de beginletter van een bloe mennaam zal wezen. Stel je b v. voor dat het woord roos erin verborgen zit. Dan begin je dus met de r, dan een o, nog een o, ten slotte een s. Ziezoo beproef nu je krachten maar De Sneeuwkoningin Sprookje van HANS ANDERSEN naverteld door W. B. Z. 2) Eén vlok, die werd zoo groot, zoo fijn t Kon wel een mooie jonkvrouw zijn, Gekleed in wit satijn gewaad. Wat immers altijd deftig staat. Kai werd van 't kijken eindlijk moe. Zijn oogen vielen zachtjes toe. Maar 's morgens, weg was al de sneeuw, En voor 't venster zat een meeuw, Zijn veertjes koesterend in de zon, Wat deed 't goed, die warmtebron! Daar vloog een zwaluw naar zijn nest. 't Werd Lente en de wind wees West, Een zachte regen daalde neer, De knoppen sprongen uit, wel teer, Maar toch zoo frisch en wondermooi De wereld kwam in I^ente-tooi. De lente werd zoo wonderschoon En spreidde een bloemenpracht ten toon Zooals men zelden had gezien. De kleine rozenstruik telde eerst maar tien, Toen twintig, dertig knoppen, 't Leek wel, of de een zich voor de ander ging verstoppen. Zoo vol geladen was de struik. „O Kai", zei Gerda, ruik toch ruik, 't Lijkt wel een groote flesch odeur. Zeg, rook jij ooit zoo n fijne geur? Zij zaten samen op de bank. Al bij de bloeiende erwtenrank, Toen, heel opeens zei Kai: Au! au! En Gerda vroeg: „Wat is dat nou?" „Er waait zoo juist wat in mijn oog, Misschien een vliegje, dat daar vloog". En Gerda blies en keek eens weer, Nu deed het Kai heusch niet meer zeer, Maar 't was een scherfje van 't glas. Dat nog in Kai zijn oogen was. 't Scherfje drong zelfs in Kai's jongenshart, 't Zou spoedig zaaien leed en smart. „Wat staat die roos daar leelijk en gek, E» wat heeft die vogel een raren bek, Wat vind ik die bloemen afschu welijk van kleur, op deze bloemenringen. Zoek maar niet naar de roos, want die staat er lekker niet bij. Je behoeft niet m verschillende cirkels te zoeken. In iederrn cirkel staan 4 namen. Dus lk krijg er 16 in 't geheel. Ik loof 6 boeken in prachtband uit onder de goede oplossers. 22 Mei moeten alle inzendingen in mijn be zit zijn, voorzien van naam en leef tijd. Wie t laatste vergeet, blijft bul ten mededinging. Ook slordig werk leg ik terzijde. Denk eraan, dat alle letters ge bruikt moeten worden, en er dus geen overschotjes mogen zijn. En ik vind jou, Gerda, een verve lende zeur!" „O Kai, wat is er, waarom ben je boos? O Kai, waarom knak je die prachti ge roos?" ,,'t Is overal leelijk en alles is naar, En grootmoeder en alle mcnschen zijn raar". 't Werd weer winter, de sneeuw lag dicht, En 't was daarbuiten zoo'n mooi gezicht, Maar Kai was veranderd, geheel en al, De schoonheid daar buiten vond hij slechts mal. HU trok met zijn slee naar 't markt plein toe, HU werd van 't sleden nimmer moe. Daar kwam een ar op 't markplein aan, Kai zag den bestuurder al voorop staan. ZUn pels en muts waren wit glan zend bont, En trotsch reed de man 't marktplein rond. ,,'k Rijd mee", dacht Kai En hij bond zijn slee Aan de ar toen vast En dacht: opgepast! Nu rijden we gauw Door sneeuw en door kou. De bestuurder keek om En zag hoe Kai glom. En hij knikte hem toe en reed maar voort, Door de heele stad en toen door de poort. Kai wou nu wel terug, Het ging hem te vlug. HU riep, hU schreeuwde: Hou op, hou op, Maar 't paard liep maar door ln wilden galop. Opeens, daar stond er de slede stil, Gelukkig, dacht Kai, hU doet wat ik wil. Wie stond daar voor hem. zoo wit en zoo rein? Zou dat ook de Sneeuwkoningin kunnen zijn? ZU kuste Kai op zijn koude wang En 't werd hem opeens zoo vreemd en zoo bang. (Wordt vervolgd) SILHOUET-PUZZLE Dit silhouet stelde een bokaal voor, Je weet wel, zoo'n groot drinkglas, maar natuurhjk hebben wU het in stukjes geknipt. Jullie taak is het nu te zorgen, dat de teekening weer compleet wordt en dat je dus weer goed kan zien wat zij voorstelt- Je begint met het geheele vier kantje uit te knippen en op wat ste viger papier te plakken. Daarna knip Je al de zwarte stukjes netjes uit en dan zoek je maar net zoo lang tot je het plaatje gevonden hebt. Stukje naast stukje moet je bij elkaar pas sen, dan kom Je er op den duur wel. Succes ermee, hoor! Raadselprijzen voor de maand April rijn bij loting ten deel geval len aan: (GOUDEN REGEN, KLEINE ULBO, ZWARTKIJKERTJE en GRAAF LODEWIJK, «We Woensdag 7 Mei bij mU hun prij- Een mogen afhalen. (Deze raadsels zijn ingezonden door Jongcr.s en Meisjes, die Onze Jeugd lezen.) Iedere maand worden onder de |>este oplossers vier boeken verloot. AFDEELING I. (Leeftijd 10 jaar en ouder). 1. (Ingez. door Sprinkhaantje.) MU" geheel is een stad in Amerika ien bestaat uit 12 letters. 2 11 7 4 zit in een kous. 1 12 6 is in een bosch. 3 7 9 is een boom. 10 5 8 is een deel van een huis. 2. (Ingez. door den Kleinen Koop man.) Ik ben een bergdier. Zonder hoofd ben ik een stad in Duitschland. 3. (Ingez. door Primula). Verbor gen schuilnamen. a. Wie is Ru Pimla? b. Wie is Mia Daatje? C. Wie is Jaan Spekrinth? d. Wie is Jaap Schahesa? e. Wie is Wies Pujen? f. Wie is Ka Neilap? 4. (Ingez. door Primula). Verbor gen beroepen. a. Wat doet Rika Banft? b. Wat doet Tina Mun? c. Wat doet Bep Arrl? d. Wat doet Ger Las? e. Wat doet Han Grebe? f. Wat doet Wil Kieme? g. Wat doet Rudi Kenler? 5. (Ingez. door den Kleinen Bak ker). Zet achter een Jongensnaam, die ©ok wel voor meisjesnaam gebruikt wordt, een voorzetsel en daar achter een verkorten meisjesnaam en ge krijgt een plaats in 't Zuiden van Noord-Amerika. 6. (Ingez. door Sprinkhaantje.) Kruisraadsel. x x X X X X X X X X x X X een medeklinker. in ieder huis. groeit op het land. een beroemd schilder. een ander woord voor dier een meisjesnaam. een medeklinker. AFDEELING II (Leeftijd 9 jaar en Jonger) 1. (Ingez. door Appeltje.) Neem uit onderstaande schuilna men telkens één letter, zoodat Je een nieuwen schuilnaam krijgt. De be doelde schuilnaam komt onder de andere schuilnamen voor. 't Zaandammertje, Rozenknopje, Nachtegaal, Nevada, Doornroosje, Graaf Lodewijk, Brillantstcr, Koren bloem, Willem Teil. Marinier, Kerst roosje, Juffertje Schrijfgraag, Elfen bloempje, Zeeuwsch Boerinnetje. 2. (Ingez. door Korenbloem). Mijn geheel is een Rubriekertjes- naam van 10 letters. 7 8 9 is een jongensnaam. 3 4 5 is in een kippenhok. 1 2 10 gebruikt men in de keuken. 6 9 7 zit aan een fiets. 3. (Ingez. door Sneeuwwitje.) Mijn geheel is een vak, dat door vrouwen wordt uitgeoefend en be staat uit 7 letters bestaat. 3 2 1 draagt een man. 4 5 6 7 is een hemellichaam. 4. (Ingez. door Goudsbloem.) Neem uit 't woord voetbal een meisjesnaam van 3 letters, verander de 1ste letter van dien meisjesnaam en zet er een medeklinker voor, dan krijgt ge een naam van een eiland In Ned. Oost-Indië. 5. (Ingez. door Goudsbloem). Wie kan van dit potjeslatijn een spreekwoord maken? «d negrom dnots tfeeh doug ni ned «toom. 6. (Ingez. door Wipneusje.) Mijn geheel rit aan theepotten en koffiekannen. Neem de eerste en laatste letter weg en ik ben groente. Raadseloplossingen De raadseloplossingen der vorige week zijm AFDEELING I 1. Sprinkhaantje. 2. Katuil. 3a. Door het schaap te laten leven b. de zon. c. een sigaar. 4. Poesenmoedertje. 5. Joost van den Vondel. 6. Het kuiken wil wijzer zijn dan de hen. AFDEELING II. ,1. Matroos. 2. Roodkapje. 3. Boot, goot, loot, moot, noot, poot 4. Francis Vere. 5. Grossier, Granietwerker. 6. Gouda. Goede oplossingen ontvangen van: Goudelsje 6 Wipneusje 6 Gouds bloem 6 De Kleine Kapitein 6 Da- miaatje 6 Trambestuurder 6 Een naamlooze 6 Leergraag 6 Ridder spoor 6 Korstjesknager 5 Mosroos 6 Amico 6 Zangvogeltje 6 Boterbloem pje 4 Radiomonteur 6 Blondine 6 Sneeuwwitje 6 Koekoeksbloem 6 Rietvoorntje 6 De kleine Keeper 6 Wenda 6 Hardlooper 6 Herfstkindje 6 Vogelkoopstertje 6 Paasclthaasje 6 Sprinkhaantje 6 Marinier 6 Zaan dammertje 6 Epenaartje 6 Bloze Kriekske 6 Violetta 6 Krielkip 6 Pri mula 6 Babbelkousje 6 Zevenster 6 Obione 6 Katuil 6 Graaf Lodewijk 6 Karei I 6 Zomerbloempje 6 Wiele waal 6 Zeeuwsch Boerinnetje 6 Bril- lantster 6 Verpleegstertje 6 Koren bloem 6 Rangeerdertje 6 Teekenaar- ster 6 Kleine Ulbo 6 Konijntje 6 Gouden Regen 6 Hageroos 6 Sneeuw klokje 6 Kleine Ulbo 6 Konijntje 6 De kleine Violist 6 De kleine Vogel vriend 6 Bloemenfee 6 Hageroos 6 't Schotenaartje 0 De kleine Voet baller 6 Moeders grootste hulp 6 Droomkoninkje 6 Hageroos 6 Nelly B. 5 Paaschhaasje 6 Alba 6 Krielkip 5 Blondine 6 Rozenknopje 6 Dc kleine Bakker 5 Boterbloempje 6 Kerstroos- Je 6 Vlce-Admiraal 6 Wenda 6 Is- mene 6 Ballenbreistertje 5 Koren bloem 6 Epenaartje 5 Zaandammer tje 4 Sneeuwwitje 5 Koekoeksbloem 5 Appeltje 6 Appelmootje 6 Moedei-s Kleinste 6 Trambestuurder 5 Wip neusje 5 Freesia 0 Magnolia 6 Obione 0 Zevenster 6 Teekenaarster 5 Rangeerdertje 6 GoudeLsje 5 Uit- looper 6 Nevada 6 Rangeerdertje 6 Teekenaarster 5 Zevenster 6 Magno lia 6 Freesia 6 Wipneusje 5 Appeltje 6 Appelmootje 6 Koekoeksbloem 5 Sneeuwwitje 5 Epenaartje 4 Koren bloem 6 De kleine Zeeman 6 Zwart- kijkertje 6 Graaf Lodewijk 5 Zeeuwsch Boerinnetje 5 Katuil 5 Ka- rel I 5 Egmondertjc 4 Bloze Kriekske 6 Gouden Regen 6 RIE NIESTEN, Marnixstraat 35 (Haarlem-Noord) heeft 1 Leupenpl. Haas-azljnpl., v. Nellés-koffiebonnen, Ter Wee's theebonnen, Hlllesbonnen (voor geschenken), Hilles-spaarbon- nen, 1 Erdalpenning, 1 Amstelpen- nlng, l Drostebon-Indië, l Victoria- Jeugdbibl. b., Miss Blanchepunten, Hagwapens, 1 Roodbandpl. Smith's theeb., Tieleman en Drosbonnen, Paddcnstoelenbonnen, Pellkaantjes, Turmacpunten, Adamaspuntcn, Me- co-bonnen, Haust-besohuitbonnen, Pleinesbonnen, Plaatjes v. Hoe heet die Vogel? Beukelaerbonnen, Bloe men in onzen Tuin, Texelpl., Kamer- plantenpl. Dit alles wil ze graag rui len voor Vim, Lux, Rinso en Sun- llghtbonnen en Haka-Jeugdbiblio- theekbonnen. P. VERHAGEN, Leidschevaart 20, heeft Sickesz-bonnen, Koffie-hag- bonnen, Kwatta-sold., Verkade-bons Paddenstoelen, Vimbonnen, Texelpl. Meco-bonnen, Hij wil ze inruilen te gen Roodbandpl. en Funkes rogge- broodpl. RIETVOORNTJE, Breestraat 2r. zou dolgraag een hondje willen heb ben. Ze wil er graag iets voor terug geven, - - Bosch anemoon (Anemone ne- morósa) (zie fig. 1) fam. Ranonkel- achtigen (Ranunculaceeen). Deze plant heeft ln den grond een langen kruipenden wortelstok, die elk jaar weer uitloopt, 't Is dus een overblij vende plant. De bladeren zijn mooi gevormd, handvormig ingesneden. Ze zijn evenals de bloemsteel licht behaard. De bloemen staan meest alleen, wit, doch van bulten vaak roodachtig. Onder de bloem ls een krans van bladen (het omwindsel). De plant komt in bosschc-n, kreupel hout en onder heggen vrij algemeen voor en wordt ook veel als sierplant in tuinen gekweekt. Bloeitijd Maart- Mei. Nog een paar in 't wild groeiende anemonen zijn gele anemoon (Ane- móne ranunculoides) en bla,uwe anemoon (Anemóne Apennina). De laatste ls verwilderd. Speenkruid (Flcaria verna). Zie fig. 2. Fam Ra nonkelachtige n (Ranunculaceeen) Een van de aardigste voorjaarsbloe men, die zeer algemeen Ls. De goud gele bloemen, die vele smalle, lang werpige bloemkroonblaadjes tellen de rond-hartvormige bladeren, die glimmen alsof ze gepoetst rijn, vor men werkelijk een schitterend ge heel. De plant heeft ln den grond kleine knolletjes, die elk Jaar weer uitloopen. in de oksels van de onder ste bladeren vormen zich ook zulke knolletjes, die wanneer de plant is afgestorven, 't volgend jaar weer nieuwe plantjes vormen. Vandaar dat het speenkruid vaak in groote hoeveelheden bij elkaar gevonden wordt. Bloeitijd MaartMei, Zie flg. 3, fam. Ranonkelachtigen (Ranunculaceeen). Een plant, die nauw verwant is aan 't speenkruid. In moerassige welden en langs sloo- ten komt ze algemeen voor. Hier in den omtrek zien we haar veel in de buurt van De Lie. De bloemen gelij ken veel op een boterbloem, doch zijn ook heldergeel, doch veel ronder dan bij 't speenkruid. Ook de kelk ia geel. De bladeren zijn glanzend don kergroen, hart-ei-vormig tot nier- vormig. de onderste gesteeld, de bo venste bijna of geheel zonder stengel (zoog. rittend). Ook als sierplant komt ze veel voor, soms met gevulde bloemen. Bloeitijd April—Mei. Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Mevrouw BLOMBERG —ZEEMAN, Marnixstraat 20. GOUDEN REGEN. Ben je in Je schik met Je raadselprijs? Hoe gaat het er nu mee? Ben je de heele va- cantle gezond geweest? Ik hoop het voor Je. 't Is maar heerlijk zomer weertje geweest. Je naamgenooten zullen al in knop zitten. TEEKENAARSTER. Je behoeft je niet te schamen over je stilzwij gendheid. Ik kan me best begrijpen, dat het nu hard werken is op school. De boeken van Stijn Streuvel en Augusta de Wit zijn niet met elkaar te vergelijken. Die jij opnoemt, vind ik beide mooi in hun soort. Heeft Jan ln de vacantie fietsen geleerd? RANGEERDERTJE. Kun je mi heelemaal los rijden? Je wordt nu een groote vent, dat Je al de boeken van Rle mag lezen. Ik heb van de bollenvelden niets gezien, daar ik de Paaschweek in Schoorl doorbracht Was er gezellige visite bij jullie, want er zijn nog wel soorten van vi site, hè? Je raadsel is goed. KORENBLOEM. 't Was maar fijn, dat Jij zoo dicht bij de bollen velden woonde. Er kwamen toen ze ker heel wat wandelaars voorbij. Is er nu nog wat ln bloei? HAGEROOS. Je briefje zou niet te laat gekomen zijn, als ik in Haar lem was geweest. Nu werd me een heele voorraad opgezonden. Bloe menfee is met het mooie weertje ze ker dikwijls met de Padvlndsters uit geweest. Ik dacht wel, dat jij ook een heerlijke vacantie zoudt hebben, 't Ontluikende groen ls alle jaren weer een prachtig gericht. Zijn de Paascheitjes je goed bekomen' DUIZENDSCHOONTJE. Harte lijk dank voor je aardige Paasch- kaart. Ik denk dat dat lammetje heel veel van da» meisje zal houden. Geloof Je ook niet? WIPNEUSJE. Zooals Je ziet, heb ik nu al een raadsel van Je ge plaatst. Fijn. dat je zoo'n mooi rap port had. Zeker mag je wel eens een aardigen grap insturen. Deze inge zonden raadsels zijn goed.. BRILLANTSTER. Prettig, dat jullie met de Paaschdagen dc bloe menvelden hebben afgefietst. Heb je in de vacantie ook nog eens een mooie fietstocht gemaakt? ZEEUWSCH BOERINNETJE. Dat was gezellig om zoo samen met vader een mooie wandeling te ma ken. Je hebt ln de vacantie zeker ook fijn genoten van 't heerlijke zomer weertje. WIELEWAAL. Heb je in de va cantie nu al Je postzegels ingeplakt? Zet de volgende week Je nieuwen schuilnaam maar onder je werk. Je ruil-aanvraag heb ik geplaatst. KAREL I. 't Doet me plezier, dat het bock naar Je zin is. SNEEUWKLOKJE. —Leuk, dat je zoo'n succes hebt gehad met Je Ruil- aanvraag. Je bent misschien ver geefs bij mU geweest, ik was nog uit de stad. Wat leuk, dat Je bij Krulle- mlc op verjaarsvisite bent geweest. Ik wist niet, dat ze zoo dicht in mijn buurt woonde. ZEVENSTER. Gelukkig maar, dat de uitvoering zoo goed is ge slaagd. De nieuwe jurk is nu zeker al cons meer aan geweest. Heb Je alle ciagen op de fiets gezeten? BABBELKOUSJE. Nog wel ge feliciteerd met den verjaardag van broer. Was hij niet blij met zijn mondorgel? Wat zal hij in de vacan tie prettig gespeeld hebben met rijn tram. Hoe heb je het in Beverwijk gehad? Dt kan me begrijpen, dat Je het Jammer vindt, dat Zeeuwsch Boerinnetje naar een andere school gaat.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 20