BUITENLAND :i MEI IN HET BUITENLAND. Ook in Duitschland alles kalm gebleven. IN- EN UITVALLEN. AGENDA HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 2 MEI 1930 TWEEDE BLAD Geen incidenten van beteekenis. Verwarde toestand in Australië? De zitting der Geneefsche veiligheids- commissie. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Het belangrijkste nieuws beperkt zich dit- jnaal tot een aantal berichten uit de geheele wereld, naar aanleiding van de viering van den len Mei. Wij laten deze berichten hier onder volgen: Berlijn. Op eenige plaatsen is het Donderdagmor gen tot incidenten gekomen, waarbij de po litie handelend moest optreden. In een radiozaak weigerden de meeste ar beiders aan de Meiviering deel te nemen en het werk neer te leggen. Daarop verscheen een troep van ongeveer 30 communisten, die de zaak binnendrongen en de werkwilligen molesteerden. Toen de politie ingreep had den de Communisten reeds een goed heen komen gezocht. In een ander gedeelte van Berlijn werd een optocht der Communisten door de politie aangehouden, omdat een zestal deelnemers het uniform van den verboden Roodfront- strijders Bond droegen De gearrsteerden werden naar het politie- presidium overgebracht. De Communisten hebben de Berlijnsche Lustgarten als uitgangspunt gekozen voor hun demonstraties. Het zeer drukke verkeer werd door de zijstraten geleid. Tusschen de zuilen van het Oude Museum stonden een viertal loudspeakers opgesteld, van waar uit vanwege de politie mededeelin- gen aan het publiek, met betrekking tot de orde. werden gedaan. Om tien uur zette de optocht der Commu nisten zich in beweging, voorafgegaan door een muziekcorps dat nog op het laatste oogenblik vergunning had gekregen te spelen. In den optocht werden doeken met op schriften meegevoerd. Talrijke Communistische afgevaardigden voerden het woord. De manifestanten gaven door luid geroep uiting aan hun bijval of afkeuring. Vele personen zijn in het gedrang onwel geworden. Zij werden door eerste hulp afdeelingen der Communisten bijgestaan. Na het einde van de communistische be- tooging in de Lustgarten verscheen ter plaat se de eerste optocht van den Reichsbanner te ongeveer 13 uur. Van alle kanten stroom den de sociaal-democraten, voorafgegaan door Reichsbanner-muziekkapellen den Lust garten binnen. Nadat eenige vocale en instrumentale kunst ten gehoore was gebracht, werd het woord gevoerd door den voorzitter van het Algemeen Duitsch Vakverbond Peter Grass- mann. Nadat de afgevaardigde Künstler nog gesproken had, verspreidde de menigte zich naar alle kanten; slechts de Reichsbanner marcheerde in gesloten gelederen af. Een in verband met de 1 Mei-feesten op gestegen vliegtuig, moest, op 1500 Meter hoogte gekomen, plotseling wegens een mo tordefect dalen Het gelukte den bestuurder in glijvlucht het polltiesportterrein aan de Chausséestrasse in Noord-Berlijn te bereiken. De machine werd beschadigd en de vlieger gewond. Warschau. WARSCHAU. 1 Mei (V. D.) Tijdens de 1 Mei-viering kwam het te Warschau tot bot singen tusschen politie en demonstreerende communisten. Er werd 30 communisten ge arresteerd, terwijl talrijke doeken en vaan dels met opruiende opschriften werden in- beslaggenomen. Op verschillende punten der stad werd de politie door betoogers met stee- nen bekogeld. Verscheidene poiitie-officieren werden gewond, terwijl op eenige politie spionnen revolverschoten werden gelost. In Italië. ROME. 1 Mei (V. D.) Demonstraties op den eersten Mei door het fascistisch regiem ge heel verboden zijnde, is de dag van heden in geheel Italië zonder eenig incident verloo- pen. De auto's, welke vandaag uit Rome ver trokken, werden aangehouden en de inzit tenden ondervraagd. De zwarthemden had den wel aanzegging gekregen zich in gereed heid te houden, doch tot dusverre hebben zij geen diensten hoeven te doen. Ongeregeldheden te Trier. TRIER. 1 Mei (V. D.) Op het veemarktpleïn formeerden de communisten een demonstra tieoptocht. Toen een commissaris van politie een transparant wilde inbeslagnemen werd lilj door de menigte aangegrepen en op den grond geworpen. Door onmiddellijk te hulp snellende agenten kon hij worden ontzet, terwijl de menigte in de zijstraten werd ge drongen. Hierbij kwam het nog herhaalde malen tot botsingen met de politie, in den loop waarvan uit de menigte een schot ge lost werd. Een communist werd gearresteerd, doch weer vrijgelaten. Spanje. MADRID. In Spanje zijn op 1 Mei geen in cidenten .voorgekomen. Te Madrid was door de communisten een betooging op touw gezet voor werkloozenondersteuning. afschaffing van de inkomstenbelasting, vrijheid van druk pers en vergadering, juridische gelijkstelling van vrouwen en soldaten met de overige bur gers en ontruiming van Marokko De plakka ten op de muren werden door de politie on- yerwijld verwijderd. Moskou. MOSKOU. Meer dan 850.000 personen heb ben aan de 1 Mei-betoogingen deelgenomen, die plaats hadden in tegenwoordigheid van de leden der regeering, het corps diplomati que en deputaties van buitenlandsche werk- liedenorganisaties. Op het Roode Plein had de gebruikelijke revue der roode troepen voor den Volkscom missaris Worosjiloff plaats. België. BRUSSEL. De dag is rustig geweest. Te Luik kwam het tot een botsing toen de com munisten een arrestant wilden bevrijden. Zoowel aan de zijde der politie als aan die der betoogers waren gewonden. Er werden 6 personen gearresteerd. Australië. LONDEN, 1 Mei (V.D.) Jn Darwin, de hoofdstad van Noord-Australië hebben de werkloozen de regeeringsgebouwen bestormd Op het hoofdplein werd de roode vlag ge- heschen. De politie, die in den aanvang machteloos was, riep alle ambtenaren en employés van de openbare ondernemingen te hulp. De toestand is nog niet duidelijk. Te Sydney is een communistische demon stratie door de politie ombonden, 17 Per sonen werden hierbij gearresteerd. Frankrijk. PARIJS, 1 Mei (V.DJ In de provincie zoowel als in de hoofdstad is de eerste Mei rustig verloopen. Slechts in enkele arbeiders buurten in voorsteden van Parijs kwam het tot kleine incidenten. I?St. Denis, het hoofd kwartier van de Parijscfee communisten werd de vorming van een demonstratieoptocht verhinderd. De communistische afgevaardig de, die districtsburgemeester is benevens een vijftigtal communisten zijn tot Vrijdag in verzekerde bewaring gesteld. De Pa/rijsche taxichauffeurs hebben zich bij de commu-- nisten aangesloten. Alle overige verkeersmid delen functioneerden. Te Billaucourt kwam het tusschen communisten en de politie tot een handgemeen, toen de eersten werkwilli gen poogden te verhinderen aan het werk te gaan. Twee agenten kregen lichte verwon, dingen, terwijl 10 arrestaties werden ver richt. Welke maatregelen mag de Volkenbond nemen? GENèVE, 1 Mei (V.D.) De Duitsche voor stellen betreffende de overeenkomst inzake de maatregelen van den V.B.-raad ter voor koming van oorlog, n.l. het scheppen van een neutrale zóne, tusschen bepaalde staten, hebben in de Veiligheidscommissie den noogide tegenstand ontmoet. De Duitsche vertegen woordiger Göppert wees erop, dat de Duitsche voorstellen in geen geval een beperking van de vrijheid van handelen van den VR.=raad beoogen, doch slechts een aanwijzing zijn voor de binnen het kader van de overeen komst ter beschikking van den Volkenbond staande maatregelen. De Duitsche voorstellen werden naar de redactiecommissie doorgezonden Daarna kwam de veelbestreden controle-kwestie in behan deling. De gedachtenwisseling dienaangaan de beperkte zich ook thans weder tot de groote mogendheden. Het ontwerp-verdrag beoogt, dal de verdragsluitende partijen zich onderwerpen aan ieder optreden van den Volkenbondsraad ter nakoming en uitvoering van de met het oog op een bepaald conflict genomen maatregelen. Een Poolsch amende ment behelst het in het leven roepen van een snelwerkend controle-systeem, om den Raad in staat te stellen de beschikking te verkrijgen over een controle op de uitvoering van zijn maatregelen. Dit voorstel stiet op vrij sterke tegenkan ting van Engelsche en Italiaansche zijde, ter wijl de Fransche vertegenwoordiger zich ermede accoord verklaarde. Massigli stelde vervolgens voor, dat de Voikenbondsraad het recht zal verkrijgen in geval van een con flict Volkenbondscommissarissen naar het betreffende gebied te zenden Cecil stelde zich tegen den Poolschen ver tegenwoordiger, die zooals bekend is op het Fransche standpunt staat, volgens hetwelk de instelling van een sanctie- en controle systeem, absoluut noodzakelijk wordt geacht. Cecil wees er den Poolsohen vertegenwoor^ dLger op, hoe gevaarlijk het in het belang van de algemeene veiligheid zou zijn tot de instelling van een zoo vergaand systeem over te gaan. Schober spreekt voor den Franschen Senaat. De Oostenrijksche bondskanselier Schober heeft voor den Franschen Senaat een verkla ring afgelegd over de economische ontwikke ling van Oostenrijk en dank gebracht voor den van Frankrijk ondervonden steun. Oos tenrijk wenscht een zoo groot mogelijk afzet gebied. doch wordt in dit streven bemoeilijkt door de douane-politiek van andere landen aldus de Tel. „De denkbeelden van Briand voor de eco nomische toenadering in Europa hebben mis schien in geen enkel land geestdriftiger in stemming gevonden dan in Oostenrijk. In geen land is ook de overtuiging sterker, dat het noodzakelijk is alle conflicten op vriend schappelijke wijze te regelen als in Oosten rijk". Schober sprak zijn voldoening uit over zijn bezoek aan Parijs, vooral aangezien voorname persoonlijkheden in Frankrijk zich op eervolle wijze over zijn vaderland hebben uitgelaten. Oostenrijk zal deze bewijzen van vriendschap nooit vergeten. In antwoord op een vraag over de aan sluiting bij Duitschland herhaalde Schober HOFFELIJKE TOEGEVENDHEID. Deze inval is eigenlijk niet van ons, maar wat doet dat er toe. Verre van ons om te be weren, dat slechts invallen die uit onzen koker komen, de vermelding waard zijn. Deze dan is van het gemeentebestuur van het Fransche stadje Avallon. Een bezoekend automobilist die, in heilige onwetendheid met plaatselijke voorschriften, daar zijn wa gen op een plaats parkeert, waar dit niet geoorloofd is, vindt bij zijn terugkomst in zijn auto een kennisgeving van den navol genden inhoud: Mijnheer. Uw auto staat hier op een verboden plaats (olaatselijke verordening van 15 Sept. 1924). Teneinde een bekeuring te voorkomen, verzoek ik u. in een eventueel toekomstig geval, slechts te parkeeren op een van de volgende, daar speciaal voor aange wezen plaatsen: Sta mij toe u nog een goeden raad te geven Breng, alvorens gij Avallon ver laat, een bezoek aan de oude historische gebouwen in onze stad, onzen toren met klokkenspel, ons terras, ons museum. De Verkeerspolitie. En nu vraag ik u; stel u voor, dat gij uw auto in Avallon tegen een verboden trottoir band hebt gezet en gij komt. na het koopen van eenige prentbriefkaarten, een aschbak en een pressepapier (met den klokke to ren van Avallon) terug bij uw wagen en vindt dit briefje Zoudt gij dan die vriendelijke invita tie van een humane, begrijpende en Fransch charmante verkeerspolitie weigeren? Zoudt gij haar durven teleurstellen? Neen, niet waar. Gij zoudt nog een uurtje in Avallon besteden aan de bezichtiging van den toren met het klokkespel, gij zoudt op het terras een glaasje landwijn gaan drinken en met een bezoek aan het museum hesluiten. Onze verkeerspolitie is vooral niet minder humaan en begrijpend. Zij is zeer zachtmoe dig jegens overtreders van haar voorschrif ten. Maar zij heeft nog geen briefjes ter op wekking van een bezoek aan het Frans Hals museum, Teyler's Stichting en de aloude St. Bavo. Wat niet Is kan echter na dit voorbeeld nog komen. Een bezoek aan een der genoem de instellingen van kunst en wijding is zoo veel aantrekkelijker dan een invitatie tot een valte aan den kantonrechter, a.q. wel te ver staan. zijn opmerking aan de Fransche pers, dat Duitschland en Oostenrijk één volk, maar twee Staten zijn. Op een andere vraag zeide de kanselier, dat hij de uitgesproken bezwa ren betreffende de militaire situatie zal on derzoeken evenals die betreffende het dra gen van wapens; er zullen strengere bepalin gen op het bezit van wapens worden inge voerd. De strijd om pantserkruisers De schichtige sprongen naar rechts die het kabinet-Brüning zich getroost om de liefde van de Duitsch-nation?.' m te winnen, wek ken stijgenden tegenzin, niet alleen in demo cratische, doch ook in katholieke arbeiders kringen. aldus schrijft de N.R.C. Bij de Duitsch-nationalen heeft Brüning trouwens ook al geen doorslaand succes, want Hugen- berg blijft de leden van de Rijksdaggroep, die wegens het agrarisch program de regee ring willen steunen, met sarcasmen en drei gementen bestoken en in zijn organen. Lok, Anz, en Tag, scherpe oppositie tegen de re geering bepleiten. De weerzin in democratische en centrums- kringen geldt vooral het besluit van het ka binet om zich de beslissing van den Rijks raad inzake den bouw van den tweeden pant serkruiser neer te leggen. Alle democratische bladen hebben dat al gehekeld, de Germania, het centrumsorgaan, heeft ten onrechte voor speld dat het kabinet zich niet tot het (in middels al genomen) besluit zou laten ver leiden en thans komt de Westdeutsche Arbei- ters Ztg., het orgaan van Joos, den invloed rijken leider der katholieke vakvereenigin- gen, met een beschouwing, waarin o.a. staot: „Maandenlang heeft een heete strijd gewoed over het herstel der rijksfinanciën en over de belastingontwerpen. Die strijd ligt pas achter ons en het heeft ontzaglijk veel moei te gekost, de bezwaren te overwinnen. De middelen zijn uit alle hoeken en gaten ge haald moeten worden. Nieuwe lasten en droevige schrappingen waren onvermijdelijk. Het oeconomische leven lijdt zwaar; het le ger der werkloozen is groot, en nood heerscht in zeer vele kringen. Hoe valt dan thans een uitgave te verantwoorden die in drie a vier Jaar 75 milüoen mark zou kosten? „De uitvlucht dat dat bedrag op de overige weerbaarheidsbegrooting kan worden bezui nigd, houdt geen steek. Als daarop te bezui nigen is, moet het eindbedrag dier begrooting naar beneden, want hoe hoog dat zal zijn, hebben niet de militairen, maar de Rijksdag te beslissen". Aan het slot stelt het blad dezen eisch: „Wij verwachten van het kabinet-Brüning, dat het een Rijksdagbesluit om het uitge trokken bedrag voor den pantserkruiser-B te schrappen, kalm zal aanvaarden. Nog beter ware het als de Rijksdag hcelemaal niet voor deze beslissing werd gesteld. Voor den krui ser immers is toch geen meerderheid te vin den. Alleen de volkspartij en de rechterzijde zijn er voor, maar naar die rechterzijde mag dr. Brüning zich. wegens de hooge taak die hij in zoo moeilijke omstandigheden heeft aanvaard, niet laten dringen". Incidenten in den Gentschen schouwburg. De correspondent der N.R.C. te Brussel meldt: In den Minardschouwburg, te Gent, heeft zich tijdens de vertooning van het dezer da gen door het Vlaamsche Volkstooneel ten tooneele gebrachte ..verdrietig blijspel" van Michel de Ghelöerode, in de Neöerlandsche vertaling van Jan Boon, een incident voorge daan, waarvan de (Brusseische) Standaard het volgende verhaal doet: „Er is een tooneel in dit zeldzame spel, waarin de onbewuste held van het gebeuren, Par.taglees. op een dramatisch oogenblik ka pitale en droef-poëtische banaliteiten ver koopt, en de Ghelderodiaansch-schoone een ijle aanklacht tegen de pijnlijke, misdadige, babbelzucht onzer tijdgenooten. Op dit oogenblik stond iemand in de zaal recht om te protesteeren „Schei uit met. dien onzin", riep hij (het toeval wil dat in het stuk zelf. Innocentl als repliek op Pantaglees ook uitroept: „Schei uit met dien onzin"). Een zijner geestgenooten stond eveneens recht en veegde er pompeus aan toe: „ge maakt ons Vlaamsch Tooneel belachelijk". De toehoorders geloofden een oogenblikje dat dit mede tot het spel behoorde. Maar za gen toen het gezicht van den Rip der Vlaam sche tooneelbeweging: Michel Van Vlaende ren. Verbolgen toeschouwers legden den pot- sierlijken manifestant het zwijgen op. Dicht bij het roode voetlicht werd in de zaal een oogenblik heftig gediscussieerd. Op het too neel moest Pantaglees (Verheyen) juist een glas champagne ledigen. Hij hief zijn glas op en zegde tot den eenzamen betooger: „Dank u!" Een stormachtige ovatie liep door de zaal. In den loop der voorstelling volgde het eene open doekje op het andere, onder dave rend applaus van den dlchtgevulden schouw burg eindigde deze vertooning triomfantelijk voor het V. V. T. Het was een prachtig incident. Er moet weer gefloten worden in den schouwburg. Toen 't V.V.T. ,De geschiedenis van den sol daat" vertoonde, verspreidde de secretaris van het V.V.T. een geschiedkundige nota over het fluiten in schouwburgen. En toch werd er helaas niet gefloten. Maar het Gentsche incident, de razende verontwaardiging der enthousiaste toeschou wers, schijnt te leeren dat het bijna levens gevaarlijk is openbaar te protesteeren tij dens een voorstelling van het Vlaamsche Volkstooneel". FELLE BRAND TE PORT AU PRINCE. NEW-YORK. 30 April (V. D.) Naar gemeld wordt is te Port-au-Prince (Haïti) een groote brand uitgebroken. Het Parisiana Theater werd volkomen in de asch gelegd. Met het oog op het gevaar van overslaan van het vuur werden het in de nabijheid gelegen Paleis van den President der Republiek en enkele huizenblokken ont ruimd. Het betreft hier zeer waarschijnlijk een geval van brandstichting. NOODWEER BOVEN TOURAINE. PARIJS, 30 April. (V. D.) Gisteravond is boven Touraine een hevig noodweer losge broken, tengevolge waarvan een ernstig on geluk is gebeurd. Nabij Vernou had nl. een aardverschuiving plaats, doordat de stroo- mende regen een heuvel ondergraven had. De vallende grondmassa's bedolven een huisje, waarin een bejaard echtpaar woon den. Eerst hedenmorgen werd het ongeluk ontdekt. Meer dan vijf uren is men bezig ge weest om het huisje vrij te maken, dat groo- tendeels was vernield. De beide oude lieden waren vreeselijk verminkt en reeds lang overleden In het geheele departement werd door het noodweer aanzienlijke schade aangericht. Te Saintepin stortte, tengevolge van hot in slaan van den bliksem een kerktoren in. De rivieren wassen sterk. Talrijke kelders en gelijkvloersche verdiepingen staan onder water. STADSNIEUWS JUBILEUM NATIONAAL VERBOND VAN GEMEENTE-AMBTEN AREN. In verband met de herdenking in dit jaar- van het 25-Jarig bestaan van het Nationaal Verbond van Gem. Ambt. heeft het bestuur der afd. Haarlem ter versterking van de Ondersteuningsfondsen o.m. hedenavond een Schouwburg-avond georganiseerd. De bekende vereeniging „Haarlem's Tooneel" heeft zich bereid verklaard op dien avond een voorstelling te geven van de op 28 April IJ. voor de leden dier vereeniging met groot succes opgevoerde klucht „Hotten tot". Ook de af deeling Haarlem van genoemd verbond herdenkt dit jaar een Jubileum, en wel haar 20-jarig bestaan. Het spreekt wel vanzelf, dat dit 4e lustrum dezer bloeiende vereeniging niet ongemerkt voorbij gaat en het Bestuur heeft dan ook de leden met hun dames uitgenoodigd tot een boottocht op Maandag 9 Juni KINDERKOOR „JONG EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging geeft Zater dag 3 Mei een uitvoering in „Bloemhof". Op gevoerd wordt: „Rona, de Schoone Slaap ster", Kinderspel in 7 tafereelen. Daarna wordt het gebed uit „Polenbloed" gezongen door het kinderkoor en het Operettekoor. Welwillende medewerking wordt verleend door mej. J. Reiner en den heer J .Wikke, die eenige cabaret-liedjes zullen zingen. Na de pauze voert het operettekoor een één- acter op: „Margot". van Th. Wiering. Een bal besluit de uitvoering. DS. D. DRIJVER. Ds. D. Drijver te Haarlem is benoemd tot nieuw lid in het Moderamen van de vereeni ging van Moderne Theologen. STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL. Aantal bezoeken in April 8938 waarvan 4056 aan de Krantenkamer en 1756 aan de algemeene leeszaal. Uitgeleend werden 8146 boeken. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts- per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS BARTELJORISSTRAAT 16 TELEFOON 10756 VAMPYR Stofzuigers f98.- CHRISTELIJKE MEISJESVEREENIGINGEN De Ring „Kennemerland" van het Ned. Verbond van Chr. Meisjesvereenigingen hield zijn Lentesamenkomst in het Jeugd huis te Bloemendaal, Aanwezig waren 12 af deelingen met 174 leden. De reizende Vcr- bondssecretaresse, mej. Vellenga sprak over het verwezenlijken van het Verbondsideaal: „de onderlinge Eenheid". Verder werd dc avond met voordracht en zang doorgebracht. NIEUW LEVEN. De geheelonthouderstooneelvereeniging Nieuw Leven zal dit seizoen besluiten met de opvoering op 7 en 8 Mei in den Schouw- burg-Jansweg van het blijspel „Hanenge vecht" door D. H. Scheffer. SYNAGOGEDIENSTEN. Ncd. Israël. Gemeente. Van 2 Mei af: Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den in gang te 7 uur. Ochteaddienst te 8 uur. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 8.18 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag te 7 1/2 uur. Middagdiensten te 7.45 uur. Zondag te 7 1/2 uur. Avonddiensten bij het invallen van „nacht Talmoed Torah: Sabbath te 12 uur. Werkdagen: tusschen de Middag- en de Avonddiensten. De Middag- en de Avonddiensten op de Werkdagen, alsmede Talmoed Torah. wor den verricht in het Gemeentegebouw Lange Wijngaardstraat 14. De overige diensten vinden plaats ter Sy nagoge L. Begijnestraat 11. BOUW BIJZ- LAGERE SCHOOL. Door de Vereeniging tot stichting en in standhouding van Scholen met den Bijbel te Haarlem is de bouw van een lagere school aan de Slachthuisstraat te Haarlem opge dragen aan A. Ph. Romeyn te Haarlem voor f 88-875, het glas- en verfwerk aan A Huls hof! te Haarlem, voor f 3410. BOUWTERREINEN. In ons vorig nummer staat onder het hoofd Bouwterreinen o.a. dat B en W. voor stellen te verkoopen 787 M2. grond aan de Deckerstraat tegen f 15 per M2. aan S. L. Blom, Dit moet zijn aan S. L. Blom en Tj. de Vries. MOISSI TE nAARI.FM. Naar wU vernemen zal de groote Duitschê tooneelspeler Alexander Moissi op Zondag 11 Mei in den Stadsschouwburg te Haarlem op treden. In welk stuk kon men ons nog niet mededeelen. Heden: VRIJDAG 2 MEI Gem. Concertgeb. (bovenzaal) Nederl.-Indo nesisch Verbond. Sprekers: C. Frans en Ra den Mas Noto Soeroto. 8 uur. Gem. Concertgebouw (groote zaal) H. O. V. Volksconcert. 8.15 uur. Restaurant De Kroon. Alliance Francaise. Conférence par M. André Bellesort. 8.30 uur. Remonstrantenhuis. Anthroposophlsche Vereeniging. Mr. M. Stibbe over „Menschen- kennis en Paedagogie". 8 uur Restaurant Brinkmann. N.V. Haarlemsche Sodafabriek; aandeelhoudersverg. 4 uur n.m. Spaarne 29. N.V. Algemeeenc Noord-Hol- lar.dsche Maatschappij van Levensverzeke ring; aandeelhoudersverg. 3 uur nan. Palace. „Het lied van de Zuidzee'" Tooneel; De 5 Uschakows. 8.15 uur. Luxor-Theater. Het Nederlandsen Rerue- Gezelschap met: „Ga Je mee lachen." 8.15 u. Rembrandt-Theater. „Hal-Tang". Too neel: Mac Ellerk Compagny. 7 en 9.15 uur. Standaard-Theater. .Montana Bill" eri .De Jantjes in China". Tooneel Mr. Bosani 8.15 uur. ZATERDAG 3 MEI Stadsschouwburg. Comité uit de Vereeni- gingen, die de vredesgedachte propageeren. Opvoering van „Er staat geschreven". 8 u. De Nijverheid. Tentoonstelling Carossle- teekenen. Opening 1.30 uur nam. Kennemerplein 2. W. Blankevoort's Czn. Aanneming Mij., aandeelhoudersverg. 10.30 uur van. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 18. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Een aar ditje Duitsche voorjaarsfoto: Dc speeltuinen hebben hun poorten geopend, cii de luchtschommel trekt veel belangstelling.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5