NEDERLAND-BELGIË (2-2) De eer gedeeld na spannenden strijd. SOPLA-Fabrieken RANGLIJSTJES. P- ©p het moment dat de beide aan voerders van Nederland en België opgooiden, vlak voor het begin van den wedstrijd, brak de zon. aanvankelijk nog wat bleekjes, door de egaal grijze massa, die den geheelen och tend boven ons gehangen had en net was alsof de voetlichten werden ontstoken voor het tooneclspel, dat zou beginnen voor een dikke dertigduizend toeschouwers. Zou het een drama worden of een blijspel? Het was in ieder geval een vroolljk moment. Ik geloof dat Ik or niet ver af ben, als ik zeg, dat deze wedstrijd tegen België met meer optimisme door het Nederlandsche voetbalpubliek tegemoet gezien is, dan ln de laatste jaren het geval Is geweest. Met de débacle tegen de Noren vergeten door het succes tegen België op 8 December en de blijde verrassing tegen Italië van een maand geleden, leek er alle reden om een Neder landsche overwinning te verwachten. Onze achterhoede had immers Denis weer terug, de middenlinie speelde in de beide laatste wedstrijden boven verwachting goed en met de voorhoede zou het wel lukken. Dit alles tegen een Belgische ploeg die door de vele nieuwe namen en het verdwijnen van vele vroeger gevreesde sterren, op papier ai zwak leek. Zij hadden weliswaar onlangs met 8—1 te Parijs van de Franschen gewonnen, maar wie slaat de Franschen nu hoog aan in het internationale voetbalgezelschap. Neen waarlijk, het ontbrak niet aan vertrouwen aan Nederlandsche zijde. Oranje is altijd wat de Engelschen een „slow starter een langzaam beginner, noe men, en het verwonderde dus niet, dat de Belgen vlugger in hun tempo waren, dat hun spel ln den aanvang beheerschter en doelbe wuster was dan dat der onzen. Maar oranje werd al sj>oedlg meegesleept tot grootere snelheid en toen de Belgische midhaif en mldvoor kort na elkaar het doel net hadden gemist, was de ernst van den toestand door gedrongen tot de elf Nederlanders die zich, misschien door hun nieuwe rood-wit-blauwe kousen in den aanvang nog wat onwennig voelden. Het ging spoedig vrij gelijk op, met iets meer zuiverheid in trappen aan de zijde der gasten. Er was nog geen kwartier ge speeld, toen Denis het, na een botsing, met zijn been te kwaad kreeg, een tijdje bleef hinken en blijkbaar moeite had met trappen. Maar nadat andere dingen de aandacht had den gevraagd, bleek hij weer heeleanaal op geknapt. Die andere dingen waren belang rijk genoeg. Er was juist een kwartier gespeeld toen de zeer actieve van den Broek binnen het straf schopgebied door Helleman „genomen" werd op een wijze, die niet door den beugel kon. Het was eenlgszins verwonderlijk dat scheidsrechter Retschuri dit liet passeeren. Geen twee minuten later was- de Eindhove- naar weer zeer gevaarlijk voor het Belgische doel en opnieuw werd hij, hoewel niet zoo flagrant als de eerste maal, op strafbare wijze onschadelijk gemaakt. Nu liet de scheidsrechter het niet passeeren en van Kol voltrok het vonnis met een hoog hard schot. Zoo nam Nederland de leiding en ik heb spijt hooren uitdrukken voor de manier, waarop dit gebeurd was. Een beetje minder waardig werd dit punt uit een strafschop geacht. Ik kan het daarmee toch heelemaal niet eens zijn- Afgescheiden van de pracJitige scoringkans die van den Broek had en die slechts verijdeld werd door haken nadat hij zijn tegenstanders reeds gepasseerd was, vind ik een doelpunt uit een strafschop even behoorlijk als ieder ander, zoolang er geen twijfel bestaat, dat de tegenpartij zoo be straft diende te worden. En deze twijfel was er inderdaad njet, sterker, eenige minuten na dit doelpunt werd de arme van den Broek' alweer op volkomen duidelijke wijze gehaakt. Nu liet de scheidsrechter weer doorspelen, naar mijn vaste overtuiging alleen omdat hij het wel wat te erg vond, binnen 5 minuten twee strafschoppen tegen dezelfde partij te geven. Het publiek was nog niet klaar met flui ten over dit geval, toen Bastin den bal te pakken kreeg .even naar binnen zwenkte en met een magistralen schuiver uit scherpen hoek den bal vlak langs den paal in het Ne derlandsche doel zond. Dat waren vijf op windende minuten geweest, maar zij hadden een onprettlgen indruk achtergelaten van den Belgischen achierspeler Nouwens, een rauw speler. Hierna werd het weer rustig, hoewel het spel snel genoeg was, mot de Belgen toch nog weer wat vlugger dan de onzen. Vooral het langzame, zware spel van Landaal 'viel op. Deze Apeldoornsche geheelonthouder was trouwens Zondag allesbehalve gelukkig. Zijn voorzetten was zeer poover en hij is lang niet bewegelijk genoeg voor een vleugelspe ler. Zijn spel is wat al te eenvoudig en een voud is in een voetbalwedstrijd niet het ken merk van het ware. Met een Tap, die maar nooit kan aflceren het spel op te houden door zijn overigens zeer handig gezwenk naar achteren, vormde hij een zwakken vleugel. Aan den anderen kant ging het be ter, van der Heyden, snel en zeer bewegelijk, van den Broek bijzonder actief en onver schrokken. ofschoon v. d. Heyden van hem niet veel kreeg aangegeven. De Kreek liep ook mee, hij was de mislukking van dezen wedstrijd. De Belgen toonden zich veel te uitgeslapen, om zich ln den buitenspclval te laten vangen cn daardoor kwamen er nogal eens gevaar lijke momenten, waar nog bij kwam dat de scheidsrechter eenigc malen buiten spel staan van Bastin over het hoofd zag. Er werd voor de rust niet meer gescoord en hot Nederlandsche kamp kon daarmee te vreden zijn. Als schoten van Voorhoof en Vanderbauwhedc ln plaats van tegen paal en lat er Iets naast gekomen waren, zouden de Belgen een voorsprong hebben geboekt-, waartegen niet veel te zeggen zou geweest zijn. Want toen de rust kwam wisten wij wel, dat Hooydonckx een prachtige partij ge speeld had, maar over keeper Badiou konden wij nog geen oordeel vormen, omdat hij geen enkel gevaarlijk schot, behalve een onhoud bare penalty te behandelen had gekregen. Het trappen van de Nederlandsche achter hoede was zoo nu en dan ook nogal zwak, zelfs van Van der Meülen, wiens uittrappen nu en dan mislukten. Neen, het zag er niet zoo rooskleurig uit en wij begrepen dat dat Fransche elftal te Parijs toch niet zoo erg zwak had hoeven te zijn, om het tegen deze Belgen te laten liggen. Ook na Ie rust. begon Nederland weer on zuiver in vergelijking met het meer be- heerschte spel der gasten Er was een mo ment van sminning toen .van der Heyden in absolute offside positie naar het doel rende, maai Ltende trapte hij in den grond en Badiou had er geen last. mee. Onze links buiten wilde dit blijkbaar goedmaken, want heel kort hierop ving hij een voorzet van Tap op, terwijl hij op een paar Meter van het vijandelijke doel stond. Hier liet Badiou ons zien wat hij waard is en wij zouden later nog ervaren, dat dit niet weinig is. De nieuws Belgische keeper paart een verwonderlijke kalmte aan een bijzonderen kijk op den bal en volmaakte klemvastheid. De Belgen zuilen van hem nog veel plezier beleven. Het bleef zeer snel gaan en goed verdeeld, tot na 19 minuten wat onverwacht Nederland de leiding heroverde. Van der Heyden zette goed berekend voor cn Tap liep den bal Sn het net. Er volgde een geweldige uitbarsting van enthousiasme op dit doelpunt. De vermoeidheid begon zich nu langza merhand te doen gelden. De aanvallen wer den lauwer en Denis en Hooydonckx waren als rotsen. Voorhoof miste een paar mooie kansen tot duidelijke wanhoop van hemzelf en zijn medespelers. Geheel in de lijn met dit eenlgszins vermoeide optreden lovam tien minuten voor tijd een Belgische aanval, waarbij door peuterig spel van onze achter hoede de bal veel te lang voor het Neder landsche doel bleef. Te lang, want het ein digde ermee, dat Adams het ding te pakken kreeg en het ver buiten bereik van Van der Meulen in de touwen schoot. Een tegenpunt dat misschien teleurstellend was, maar in elk geval verdiend. De aardigheid was er nu vrijwel af. Aan geen van beide zijden kon men spreken van wanhopige pogingen om in de laatste minu ten de overwinning nog uit het vuur te slee- pe. Het ging eenigszins als een nachtkaars uit en het bleef 2—2. Het is dus niet meegevallen. Deze Belgi sche ploeg mag er zijn, hoewel er geen be paald schitterende sterren onder gevonden worden. Badiou wordt dit echter vrij zeker, het zou interessant zijn hem ook eens aan het werk te zien in een wedstrijd waarin het hem lastiger wordt gemaakt. Ik kan me ech ter niet voorstellen dat deze stevige knaap in staat is zijn kalmte en zelfvertrouwen te verliezen. Verder dienen Hooydonckx, Declerq en Bastin nog specaal te worden ge noemd. Bij de onzen was de middenlinie weer zeer goed. Denis, Van Kol en v. d. Meulen waren ook alleszins betrouwbaar, maar zij bleven niet geheel zonder zwakke momenten, waar door soms gevaarlijke situaties ontstonden. Landaal had het moeilijk, maar hij be hoort m. i. door zijn gebrek aan snelheid en zijn doorzichtige speelwijze niet in de ploeg. Tap heeft nu al 30 internationale wedstrij den gespeeld en hij valt nog altijd evenzeer uit het verband als toen hij debuteerde. De Kreek heeft een paar goede centers gegeven en overigens eigenlijk niets gepresteerd. Het zoeken naar een goeden centervoor kan weer beginnen. Kan men den Ajacied Van Reenen niet eens een kans geven? Van den Broek spande zich enorm in en was eenigc malen niet fortuinlijk, vooral niet in die periode, toen hij driemaal achtereen onbehoorlijk ge nomen werd. Maar hij kan heel wat stootjes verdragen. Tenslotte was van der Heyden m. i. weer de technisch en tactisch beste spe ler van de vcorlinle. Het geheel echter was nog steeds geen homogene ploeg, maar vindt er zoo een maar eens bij elkaar. Scheidsrechter Retschury was stellig met vólkernen onpartijdigheid bezield, maar er ontging hem nogal eens wat, terwijl hij soms anderzijds voor volkomen onbeteekc- nende gevallen het spel onnoodig ophield. Het verloop van den strijd. De opstelling der ploegen is als volgt: Nederland: Van der Meulen, Denis, Van Kol, Kools, v. d. Wildt, Breitner, Landaal, Tap, de Kreek, v. d. Broek, v. d. Heyden. België: Bastin, Adams, Vanderbauwhede, Voorhoof, I Versijp, Declerq, Hellemans, P. Braine, Hoydonckx. Nouwens, Badjou. Als scheidsrechter Retschuri (Oostenrijk) fluit, neemt België den aanval van Holland over Vanderbouwhede komt in vrije positie te staan en krijgt het leder toegespeeld, hij lost een schot, dat echter juist naast gaat. Onze rechtervleugel combineert goed, het leder gaat van man tot man doch een schot wordt niet gelost en de bal komt naast het doel te» recht. Weer geeft Tap goed aan Landaal over, maar ook nu zien we geen goeden voorzet van den Oostelijken speler. Holland is in het veld iets sterker, maar tot doelpunten komt men voorloopig niet, ook al door het fraaie verdedigen van den kleinen Hoydonckx. Van der Heyden is actief en eenige malen schept hij zijn medespelers kansen, maar de beide achterspelers van België zijn trapvast cn zuiveren met verre schoten het terrein. Denis raakt even geblesseerd, maar spoe; dig kan hij weer medespelen, alhoewel wij gelooven dat hij van deze blessure den ge heelen wedstrijd last heeft gehad. Wordt bij Holland meercndeels op rechts gespeeld, de Belgen voeden meer hun linkervleugel, waai de snelle Bastin Kools eenige malen voorbij is en fraai voorzet. Het hoofd van Van Kol redt menigmaal voor doel. Van der Wildt «et zijn aanvalsquintet aan het werk en uit een k:ur'gen aanval van links maakt Van den Broei: het leder snel vrij, binnen het strafschopgebied wordt hij, wanneer hij wil schieten, door Pierre Braine tegen den grond ^cloopen. Nog is de kans niet verkeken, het leder belant weer bij Van den Broek, maar ten tweeden male wordt hij „genomen" en nu kent Retschuri een penalty toe in ver- oand met deze overtreding, door Hellemans begaan. Holland leidt. De penalty wordt door Van Kol genomen, die den Belgischen keeper met een hard schot geen schijn van kans geeft (10). Enthousiast spelen de Oranjëhemden, aan gemoedigd door dit succes, verder en het is weer Van den Broek die stevig doorzet, keurig maakt hij den bal vrij maar de toe- loopende Nouwens weet een zeker doelpunt te voorkomen en de bal wordt weggewerkt. Het spel golft op en neer, beide doelen ver^ keeren beurtelings in gevaar. Gelijk. Een zeer snelle aanval van België levert den gelijkmaker op. Vanderbauhede plaatst in een rush een scherpe pass, Bastin loopt toe, hij brengt even op en met een laag hard schot verdwijnt het leder in den rechter hoek (1—1). Bij de talrijke Belgische supporters verwekt dit fraaie doelpunt groot enthousiasme. Landaal is zijn schot kwijt, hij aarzelt te lang, waardoor de Belgische verdediging steeds gelegenheid krijgt zich te herstellen. Een maal probeert de AG.O.V.V.'er het zelf. maar een vliegend schot belandt naast het doel. De Belgen zijn nu iets in de meerder heid goed gesteund door de middenlinie, waarin Pierre Braine prachtig werk levert.* gaan de Rooden er vandoor, maar Denis en Van Kol hebben er het oog in en grijpen op critieke momenten in. Toch krijgt Voor hoof nog een pracht van een kans om zijn land de leiding te geven, op enkele meters van doel krijgt hij het leder vrij, zijn niet te hard schot gaat tegen dei- bovenlat en wordt- corner gewerkt, welke slecht genomen, niets oplevert. Holland werkt zich los en nu is het de linkervleugel, die gevaarlijk is voor de Belgen. Van den Broek zwoegt als een paard met eenige kopballen biedt hij zijn mede spelers gelegenheid zich kansen te scheppen, maar ln Hoydonckx vinden de Kreek en Tap hun meerderen. De Belgische linksback speelt als een duivel, zijn afnemen, zijn stoppen van den bal, zij-n ingrijpen, zijn plaatsen, het is alles prima werk. Van der Heyden krijgt nog ln minder gunstige positie staande een kans, zijn schot, vermoedelijk als voorzet bedoeld vliegt uit. Aan den an deren kant zitten de Belgen ook niet stil en Van der Meulen moet eenige malen han delend optreden voor schoten van Voorhoof en Vanderbauwhede. Scheidsrechter Retschuri moet nog al eens fluiten voor handsgevallen, de spelers van beide ploegen gebruiken veel hun handen. We noteeren nog een hard schot van Voor hoof, maar Van der Meulen is safe. Door toedoen van Van der Heijden en De Kreek krijgt Tap een kans, snel loopt hij op Badjou af, Hoydonckx valt hem echter in den rug aan. De toegestane vrije schop heeft geen resultaat. Vlak voor de rust nog een span nend moment voor het Hollandsche doel, Adams en Vanderbauwhede combineeren fraai de Belgische midvoor lost even buiten het j strafschopgebied een knal, het leder springt van de paal het veld weer ln, waarna Breitner tenslotte opluchting brengt. Dan kondigt Retschuri de rust aan. Na de pauze. De tweede helft is nauwelijks eenige mi nuten aan den gang als Bastin een snelle rush onderneemt, een pracht voorzet volgt. Voorhoofheeft zich goed opgesteld en op eenige meters van Van der Meulen staande heeft hij voor het inschieten, doch onbegrij pelijkerwijze schiet de Belg nog naast. Evenals voor de rust, golft het spel nu op en neer, het tempo is zeer snel. Voor het publiek is het een aardige wedstrijd, daar het snelle spel steeds gevaarlijk is voor de resp. verdedigingen en het leder meer voor de beide doelen is dan op het middenveld. Kools, die in de tweede helft Bastin absoluut houdt, plaatst naar Tap, deze geeft door naar Landaal, die naar binnengeloopen is, de Apeldoorner plaatst weer naar Tap die langs het lijntje rent en prachtig voorschiet, maar Badjou heeft het gevaar gezien en is snel uitgeloopen en vangt den bal in zijn veilig? handen. De Oranjehemden komen dan geest driftig opzetten en er volgt een periode van beslist Hollandsche meerderheid. Na een uitgooi trapt van der Wiidt mei een hard schot naar den vrijstaanden v. d. Heijden, die pittig doorloopt, op twee meters van het doel zal hij schieten doch trapt helaas in den grond en kalm kan de Bel gische keeper wegwerken. De tienduizenden schreeuwen om een doelpunt, een hoog schot van Breitner wordt gekeerd, terwijl Tap na een corner hoog over schiet. Tap aarzelt nog al eens en houdt het spel te veel op, waardoor Hoydoncx en Declerq steeds kunnen ingrij pen. Holland leidt voor de tweede maal. Van der Heijden is de tactische Braine soms te viug af en wederom krijgi de Wage- ningenman een prachtkans om Holland de leiding te geven doch op twee meter afstand van doel schiet hij zacht in Badjou's han. den. Na een tegenbezoek van den Belgischen aanval aan Van der Meulen, geeft Van der Broek mooi door aan Van der Heijden, deze schiet hoog voor. Tap maakt het. leder vrij en schiet met een kalm schot het tweede doelpunt langs den uitgeloopen Belgischen keeper (21). De Belgen laten het er niet bijzitten, flink wordt er doorgezet en als Adams kans ziet lost hij een verradelijk schot dat de H.F.C.- keeper met moeite kan houden. In deze pe riode van Belgisch overwicht leidt van der Heyden enkele Hollandsche uitvallen, met ieaeren bal weet hij raad, maar de Kreek ziet geen kans om van de hem geboden kan sen te profiteeren Bastin schiet op doel, van der Meulen keept het leder fraai. Voorhoof krijgt weer eens een goede kans om den ge lijkmaker te scoren, maar wederom faalt zijn schot en gaat uit. België maakt wederom gelijk. Toch kan in deze periode van Belgisch overwicht een doelpunt niet uitblijven en wanneer Bastin met een boog een schot voor doel geeft komt de gelijkmaker. Versyp heeft het leder o.i. in buitenspelpositie opgevangen en zet vlak voor doel laag voor, een drietal spelers maait over den bal heen, Adams krijgt het leder tenslotte en met een hoog schot is de gelijkmaker geboren. 22. Lang is er niet meer te spelen. Hoewel in den resteerenden tijd het spel gelijk opgaat weet geen der beide partijen nog van kansen te profiteeren en na even stoppen voor een ongevalletje van Declercq een 'n verraderlijk schot van Van den Broek kondigt scheids rechter Retschuri het einde aan INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. In elk pakje SOPLA-cigarillos van 25 en 30 cenl en in elk doosje SOPLA-sigaren van 25 cent bevindt zich een bon. De geschenken, die hiervoor verkrijgbaar zijn, staan aangegeven in onze geschenken-lijst, welke hij ons op aanvrage verkrijgbaar is. Amersfoort w©inri!MB©im D. H. C. wint met niet minder dan 62 van Fortuna. D .H. C. kan dus nog met V. U. C. gelijk komen. Roermond begint de degradatie-competitie met een 40 overwinning tegen Bleijerheide. W.V.V. in afdeeling V degradeert naar de tweede klasse. DE UITSLAGEN. AFDEELING IL Promotiecompetitie tweede klasse: FortunaD. H. C. 2— AFDEELING IV Promotiecompetitie tweede klasse: RoermondBleijerheide 40 AFDEELING V Friesland—G.V.AV.UaSSe" i Promotiecompetitie tweede klasse: H. S. C.—W. V. V. 4—0 Promotiecompetitie tweede klasse. AFDEELING II. ges. gew. gel. verl. pt. v.-t. 'gem. V. U. C. 3 2 1 0 5 11-7 1.67 D. H. C. 3 1113 8-5 1. Fortuna 4 1 0 3 2 10-17 0.50 AFDEELING V. H. S. C. 3 2 1 0 5 10-4 1.67 M. S. C. 2 110 3 11-6 1.50 W. V. V. 3 0 0 3 0 2-11 0.— iiniiiimiiuiiiiiniiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiii^ België B-Nederland B (2-2) Terwijl te Amsterdam de eerste elftallen van beide landen elkaar ontmoetten, speel den te Gent de reserves van beide landen te gen elkaar. Dit was een ontmoeting waarbij weinig fraai spel te zien is gegeven. Wanneer scheidsrechter Bervoets de ploe gen laat beginnen, staan de volgende elftal len tegenover elkaar. België B: Bollen. Pincket, Chantraine, Keilen, Van Poucke, Gobbers, Heyse, Ruysschaert, Despae, Delbeck, Diddens. Nederland B: Mulders, Tinsel, Van Reenen Van Osch, Gerrit.se, Schlosser, De Boer, Entjes, Van Loon, Vermetten, Quax. België wint den toss en als van Reenen heeft afgetrapt loopen de Belgen hard van stapel Vele malen verschijnen zij voor het Hollandsche doel en we noteeren een schot van Delbeck op de lat, dat daarna uit gaat. Een plotselinge uitval van Gerritse, van Reenen is er bij als de Blauw Witman voor schiet en onverwacht leidt Holland B 01. De vreugde is echter van korten duur. Van den aftrap nemen de Belgen het leder mee en wanneer Despae goed aangeeft, scoort Ruysschaert den gelijkmaker 11. Hier mee komt rust. De tweede helft zet in met Holland-B in de meerderheid. Het schieten is niet goed en we zien Tinsel en Van Osch eenige kansen tot doelpunten missen. Na een kwartier spe len komt dan juist een goal aan den anderen kant als de snelle Diddens fraai een hoek schop voor doel plaatst en Despae zijn hoofd er onder zet, waardoor de Belgen met 2—1 leiden. De Hollanders zitten er enthousiast op, en Gerritse krijgt een kans die hij verknoeit door hoog over te schieten. Mulders rent eenige malen langs de lijn, uit een van zijn voorzetten schiet van Reenen op doel, maar keepei; Bollen redt fraai. Na ongeveer ren half uur spelen snelt Mulders langs de lijn, plaats voor en Van Reenen maakt den gelijk maker. Met Holland in de meerderheid wordt het laatste kwartier gespeeld. O.m. worden drie hoekschoppen op het doel van Bollen 1 genomen, doch gescoord wordt er niet meer en met 'n 2-2 gelijk spel is tenslotte 't einde gekomen. Nederland-België 2-2 door den Heer achter mij- (Fragment). Als de microfoon van de radio nu eens niet geplaatst was in dc duiventil op het dak vaa de Marathontribune, voor den mond van den zakelijken cn behendigen sportjourna list, die het gretig luisterende volk daar buiten het verloop van den wedstrijd mee deelt Als de microfoon geplaatst ware geweest achter mijn rug, en dus onder de natuurlijke spreektrompet van een (mij overigens on bekenden) anderen Hollander, te weten den Heer achter mij Dan zou het gretig-lulsterende volk daar buiten, gezinsgewijze om zijn luidsprekers vereenlgd, het volgende te hooren hebben gekregen Se gane beginneno neer, eerst nog effe tossenau, daar hoef je niet r»a te kijke, dat wint Denis altijdwassei ik je, Merie?hij hep 't ferlaurenou, daar ken die jonge auk niks an doen feruit met de geitse trappe afgoeie hoorgoessau fan den Broekwassei unei, da's fan den Broeknel, fan pai-jes-faidie Bellege kenne-n-et wel.. nau, die ister aufer.... nog een schot, welja, 't kenniet opnau, die ister auk haug auferse kenne niks van schiete!.. wasseit u?waar is nou onze aanfal?.... die doet niks.... daar gane ze al.... een beste faurhoedetegenwoordig hebbe we tenminste een faurhoedeleg niet te pingele Tap.... die Tap hadde ze nooit moete kieze.... da's een schandaal..., watte?Denis heppem alweer.. wasse» ik daarnet?op Denis ken je sjtaat make hihi, haha, kijk Tap se nemedaar hebbe ze niet van terug.... geen van de Bellege ken dat.... let op wat ik seg.... nou issie 'em kwijthij pingelt te lang.. onze haafbeks benne goed, maar je heb geen faurhoede.... wat doene se nau?staan daar niet te wachte tot de bal bij je komt..; dan ken je je wel oprolle!Denis....- Denis is te kalmkèk-ie nau%ik segjj je mot enthousiast weae, vooral enthousiast. goessau fan der Hède!da's spelfan onze buitspelers mot 'et komme.... asset niet van hun komt, komt et van niemand die fan der Hède kenniet schietenau, is dat nau faursette, Landaal?.... da's niks ja, daar mot je net bij* die Nauwens mee kommeheidaar, dat mag niet, jongealweer hens, die schèsrechter siet alles.... wie isset? nau, mijn 'n sorreg...., dacht ik wel.... dat was weer Denis, die maakt nooit een fout.... die Diddens staat haafseidwassegt u, Bastljn?.... nau, Bastijn.... nou staat ie weer haafseid.... die schèsrechter ken der niet feel fan wie' isset?.... pinantie!.... siet-ie dat noU niet?.... goessau Holland...,, werreke jon- ges!.... let op wat ik segwe hale-n-et niet.... die Bellege benne te goed.... die combinasie klopt.... weer pinantie.... nau, natuurlijk, Dolf neemt 'mha! ha! ha»l hoera! hoera! ha! ha!...,, we gane winne.., de eerste kaul is een paar miel waard....' hup Holland.... wa's dat?.... se speilé fuil, die Bellege.... omdasse-n-et niet beter; kenne.... weer pinantie! hij siet 'et, hij siet 'et niet, nauwassegjemedaarfan hij siet 'et niet!.... nei Merie, snap jij dat nau?. we make wel een andere.... kijk die Bellege nau.... daar kenne we wat van leere.... dattis foetbal!.... dattis een faur-* hoede, dattis combinasie!.... nel, se kom me der niet daur.... nau, wat heppik jè gesegt? nou is het ain aindie Denis Is te oudder benne toch jonge beks genoeg te krijge!dattis een fout van de Belle geze sluite ze in.... ze hebbe geen tactiek.... wacht maarop Denls ken je xeikene! hij heppem weernel Jonge, bij zoo'n schèsrechter mot je niet probeere hens te makenauwatmottat nau? blijf liever op je plaas Denls.... nau, de paal hep gered!.... waarom motte se nau stees op die fan der Hède speile?.... was segt u?buitespeilers?nau, die Bèlle- ge hebbe buitespeilers!dat wordt twai faur de Bellege!.... let 'es opnei, we hebben Dollef nog!asseme Dollef daar achter niet hadde, dan konne we ons wel oprolle.... die schèsréchter siet geen hens., hij fluit nauit faur hens.... Enzoovoorts, 'enzoovoorts, enzoovoorts. anderhalf uur lang. Waarom verbergt men niet eens een mi crofoon ergens op de Eeretribune, en laat het volk daarbuiten, gretig luisterend, mee genieten van de Vox Populi (ad 5 per plaats), van dezelfde prachtige logica, helder Inzicht, weloverwogen critick en technische voetbalkennis? Waarom niet? De Heer achter mU heeft zichzelf, naar ruwe schatting, niet meer dan zes k zeven duizend maal tegengesproken. De Heer achter ti deed het ongetwijfeld ook. Nietwaar, u herkent hem eruit? Tenzij gij. toevalligerwijze, voor mij zat.... Heusch, wij moeten die Technische Com missie van den K.N.V.B. niet te hard vallen. Al luisterende naar den Heer achter ons be seffen wij, dat het toch vrij moeilijk moet wezen om een elftal te kiezen.... R. P. BELGIë-NEDERLAND. Het Nederlandsch Elftal gehandhaafd. De Technische Commissie van den K.N.V.B. heeft Zondagavond besloten de samenstel ling van het Nederlandsch Elftal, dat op 18 Mei a s. te Antwerpen in den voetbalwedstrijd tegen België zal uitkomen, onveranderd te laten. Hetzelfde elftal, dat dus Zondagmiddag in het Amsterdamsche Stadion tegen België gespeeld heeft, zal dus over veertien dagen te Antwerpen spelen. Ook de reserves blijven dezelfden.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10