HAARLEMSCHE VOETBALBOND. Zaterdagmiddag' Competitie. Buiten de Competitie. R.'K. FEDERATIE. DIOC. R.-K. HAARL. VOETBALBOND. VOETBALNIEUWS. Voetbal in Engeland, BOKSEN. ZEILEN. BILJARTEN. DAMMEN. Jeugdwedstrijd Nederland- België (1-5) Op het knusse A.F.C.-terrein aan den Zui delijken wandelweg speelden Zondagmorgen de Nederlandsche Juniores tegen Belglë's hoop. Als wij beide ploegen met elkaar ver gelijken, dan constateeren wij veel overeen komst, maar er waren toch ook duidelijke verschillen en deze laatsten gaven den door slag ten gunste van België. Geen van beide elftallen speelde met het feu sacré dat wij bij de jeugd zouden mogen verwachten en zeker in een HollandBelgië ontmoeting. Het was vaak lauw en vooral den Hollanders mankeerde het doorgaans, 'behalve in een periode van een vijftien-tal minuten na de rust, aan geestdrift. Het spreekt vanzelf, dat de juniores nog niet die speltechniek en die speeltaciiek bezitten als oudere spelers. Bij de Belgen viel echter soms het uitstekend inhouden van den bal, het doorgeven, het koppen te loven. Bij onze spelers echter mankeerde in dit opzicht heel wat. Het plaatsen liet zoo goed als alles te wenschen over; het stoppen van het leder was soms heel slecht, finaal werd er dan over een bal heengetrapt. De wedstrijd. Over den wedstrijd zelf kunnen wij kort rijn. Midvoor Kapelle scoort na een luttel aantal minuten het eerste Belgische doel punt. en wanneer Herremans van de lijn af voorzet, doet Koldewijn het leder van rich ting veranderen en het is 0—2. Van den af trap af gaat het Hollandsehe aanvalsquintet er vandoor en Voormolen scoort met een fraai schot tegen 1—2. De Belgen zijn iets in de meerderheid. Wanneer Davidts een hard schot op doel lost, werkt Boumans dit tot corner, die, goed genomen, door van Beeck wordt ingekopt. Wanneer er twintig minuten gespeeld zijn, schiet Davidts hoog op doel, het leder ketst van den binnenkant der paal weer in het veld terug. Scheidsrechter van Gessel kent dit punt terecht toe-13. In een periode van Belgische meerderheid maakt Kapelle numero vier (14). Met dezen stand komt de-rust. Van der Vaart en Voormolen zijn van plaats verwisseld. De Hollandsohe juniores zijn in het veld iets in de meerderheid, doch voor doel wordt getreuzeld en kunnen de stevige Belgische achterspelers steeds ingrij pen. Bij een uitval loopt van Beeck nr. vijf lang den uitgeloopen doelman (1—5). Wanneer Van der Vaart tijdens een Hol landsehe meederlieid „genomen" wordt vlak voor doel, kent van Gessel een strafschoD toe, die van der Vaart naast schiet. Na een periode van vinnig co den bal zitten van onze jongens, eindigt de ontmoeting met enkele Belgische aanvallen in een verdiende 51 overwinning der gasten. De elftallen waren opgesteld als volgt: Ncderlandsche Juniores: L. Boumans, W. Pots. H. Koldewijn, B. J. Pauwe, B. ten Donkelaar, J. Rieken, P. Simons, J. H. v. d, Vaart, H. Voormolen, M. F. de Roo, J. A. d'Fonseca. Belgische Juniores: Provo, Van Beeck, Kapelle, Davidts, Hei*remans. Vaningelghen, Perrin, Verloog, Hamers, Snellinckx, Brack. I. V. O.Haarlem 3 A (21) Onder groote belangstelling werd deze wedstrijd, die voor beide partijen van het grootste belang was, op het R.Cü.-terrein gespeeld. I V.O., dat met een gelijk spel reeds bin nen was, paste onmiddellijk een verdedigen» de tactiek toe, doch nam niettemin reeds na twee minuten de leiding als v. d. Kasteele van een fout van Dankelman profiteert en op goede wijze zijn club de leiding geeft. Haarlem pakt dan stevig aan; spoedig komt de gelijkmaker, zij het op gelukkige wijze, als de I V O.-keeper onder een corner doorgrijpt en de bal de doellijn passeert. De uitvallen der geblokten zijn door de groote snelheid zeer gevaarlijk. Een corner goed voor doel geplaatst wordt ineens door De Bock ingeschoten: de bal kaatst echter van de lat weder in het veld. Onder groote spanning komt de rust met 11. Na de hervatting golft het spel van doel tot doel; de scheidsrechter ziet zich meer malen genoopt in te grijpen als het te forsch dreigt te worden. Een goed schot van Brakel wordt fraai door Saeys gekeerd; hij kan echter niet weg werken, waardoor 'n heftige scrimmage ont staat. Een corner is het resultaat. Circa zeven minuten voor tijd zet I.V.O.'s rechtervleugel een goeden aanval op; de bal wordt goed voor doel geplaatst en Kasteele die snel naar binnen geloopen is, scoort onder groot enthousiasme het winnende doelpunt. Door dezen uitslag degradeert Haarlem 3a. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. R. C. H.Bloemendaal (2—0) Op het R.C.H.»terrein werd Zaterdagmid dag bovengenoemde wedstrijd gespeeld tus- schcn een met invallers voor Krom, Prevost, Geutskens, Vrugt en Hanse uitkomend R. C. H -team en een sterk verjongd Bloemen- d aal-elf tal, die eindigde in een 2—0 overwin ning voor de R.C.H.'ers. Al achten we deze overwinning voor R. C. H. wel verdiend, doch sterk geflatteerd, niet ontkend mag worden dat Bloemendaal vooral vóór de rust een goede kans heeft gehad om den uitslag in haar voerdeel te krijgen, doch een volkomen falen voor het doe', van de tegenpartij was oorzaak dat dit niet gebeurde. Minstens drie opgelegde kansen werden door ondoordacht inschieten van den bal verknoeid. Het geheele elftal der witten speelde trouwens wel wat met al te veel enthousiasme .waardoor dikwijls de kalmer optredende R.C.H.'ers zich toch steeds weer wisten te handhaven Een uitzondering daarop maakte Parson, die een zeer goeden wedstrijd speelde en die het Verkerk totaal onmogelijk maakte om maar eenigszins gevaarlijk te zijn, evenals trouwens Van de Werve, welke beide laatsten daarin nog een handje hielpen door maar steeds onnoodig lang met den bal te blijven pingelen, inplaats van op tijd af te geven. Het gevolg daarvan was bovendien da'. R. C H practisch gesproken zonder vleugel» spelers speelde, want er werd veel te weinig naar de wingspelers gespeeld In ce nv.adenlinie van Bloemendaal viel spil Bcyk wel het meeste op, doch ook hij werd meermalen de dupe van zijn groot enthousiasme. NEDERLAND NIET NAAR MONTEVIDEO. Nederland gaat dus niet naar Montevideo, om aan het voetbal-wereldkampioenschap deel te nemen, dat is nu Zaterdag ji. onher roepelijk beslist. Er is in den laatsten tijd hierover reeds zooveel geschreven, dat wij er nu kort over kunnen zijn. Uruguay had aanvankelijk een tegemoet koming in de zeer hooge kosten aangeboden. Toen besloot de K. N. V. B. dat het ons nog te duur was. Want het moest zoowat f 25.000 voor ons aandeel kosten. Daarop bood Uru guay aan, om alles te betalen. En dat denk beeld is, gelukkig, Zaterdag j.l. afgewezen. Dat was toch wel al te zeer met de sportieve amateuristische gedachte in strijd. En men is toen maar niet teruggekomen op een kostenverdeeling, in welken vorm ook. Wij persoonlijk hadden het niet zoo erg gevonden als er een ploeg was uitgezonden. O.i. zijn de bezwaren wel wat overdreven, be houdens dan het bezwaar tegen de betaling door Uruguay van de volledige kosten. Maar anderzijds kunnen wij het ook niet zoo vree- selijk vinden, dat wij nu thuis blijven, want het punt van vlagvertoon weegt o.i. niet zoo zwaar. Overigens heeft dit tournooi wel een wat onprettigen bijsmaak gekregen door het langdurige financiëele gemarchandeer van den heer Buero, zaakgelastigde van Uruguay en dat deze ijverige vertegenwoordiger zich tot onzen minister van Buitenlandsche Za ken heeft gewend, heeft aan de zaak een element toegevoegd, dat op het terrein der sport niet ter zake is De heer Beelaerts heeft met zijn verklaring aan den K. N. V. B. dat hij de zaak wel van „eenig nationaal belang" achtte zich op de vlakte gehouden, hetgeen hem in dank mag worden afgenomen. Op een ding mogen wij echter nog de aan dacht vestigen. Het argument, van Uru- gueesche zijde gebruikt, dat juist Nederland door niet te komen een onheuschheid zou be gaan, omdat Uruguay in 1928 in ons land is geweest, houdt in het geheel geen steek. In 1928 was de K. N. V. B. geen gastheer doch het Internationaal Olympisch Comité en het argument van een verplichte tegenvisite kan dus rederlij kerwijs met tegen ons aangevoerd worden. Het eenige dat tegen ons en alle an dere weigerachtigen in Europa' kan worden ingebracht is, dat te Barcelona wel wat al te lichtvaardig het plan tot het houden van een wereldtournooi te Montevideo is toegejuicht. Het blijft jammer, dat men daar toen niet rustiger de bezwaren onder het oog heeft ge zien, doch den Urugueezen een illusie heeft geschonken, die zij thans grootendeels weer moeten laten varen. Mutters leidt weer twee buitenlandsche wedstrijden. Naar gemeld wordt zal in den wedstrijd tusschen Duitschland en Engeland op 10 Mei a.s. te Berlijn de Nederlandsche scheids rechter Job. Mutters als leider fungeeren. Naar bekend is leidt Mutters ook de op J4 Mei a.s. te Weenen plaats vindende Oosten- rij k-Engeland ontmoeting. R. C. H.—N. O. A. D. OM DEN K. N. V. B.-BEKER. Voor de vierde ronde om den K. N. V. B.- beker speelt R. C. H. a.s. Zondag op haar terrein aan den Middenweg tegen den Zuide lijken eerste»klasser N. O. A. D. uit Tilburg. In de voorhoede viel wel het meest het spel van het jeugdige binnentrio te roemen, al raakte dat drietal voor het doel op het juiste moment nog al eens van de kook. Het spel van Immer ais back was een openbaring. Hij speelde daar vorotreffelijk. Bij R.C.H. speelde zooals gezegd de voor hoede niet zooals ze dat kan daarentegen was de middenlinie met Ruis aan het hoofd heel behoorlijk en was vooral Prevost Jr. uitstekend. De beide backs Van Dam en Kaestner speelden goed zonder meer en Kos deed in het doel zijn plicht. De scheidsrechter had een eenvoudige taak; hij kweet zich daarvan uitstekend. Hij floot even vier uur de volgende elftallen in het veld: R. C. H.: Kos. Kaestner, Van Dam, Prevost Jr., Ruis, Muller, W. Kedde, Van de Werve, Verkerk, De Geus, Paape. Bloemendaal: Visser, Kohier, Bakker, De Bock. J. Kammeijer. Kuiper, H Beyk. „Schuil", Parson, Immer, Lever. Bloemendaal trapt af en reeds dadelijk zijn de witten in den aanval; en waar de ge broken achterhoede van R.C.H. zich niet direct aanpast, zijn deze aanvallen niet zon der gevaar. Kos weet zioh in deze eerste oogenblikken staande te houden; langzamer hand komt ook R-C.H. in den aanval Het spel wordt echter in de R. C. H -voorhoede veel te kort gehouden; Parson c.s. hebben weinig moeite om ook den Racing-aanval in bedwang te houden. Bij een Bloemendaal.-aanvaJ wil dan Kos het wat erg mooi doen; De Bock weet hem bijna te verschalken; zijn schot gaat echter juist naast. Vlak daarop krijgen zoowel Bakker als Kohier een vrije kans, doch ook zij weten het doe! niet te vinden. In de R.C.H- voorhoede blijft het spel te dorozichtig om gevaarlijk te zijn en wordt nog eens geschoten, dan weet Lever daar wel raad mede. Zonder dat gescoord wordt breekt de rust aan. Do tweede helft begint weer met een heftig offensief van de witten. Zij slagen er echter niet in om een doelpunt te maken; als dan R.C.H. na een aanval een corner te nemen krijgt, zet Paape hieruit het leer hoog voor het doel- Lever grijpt mis. Verkerk kopt tegen den paal en De Geus trapt den terugsprin- genden bal in het doel (10). Er komt nu wat meer leven in den wed strijd. doch de Racing-achterhoede houdt zich. zij het met moeite, staande tegen de Bloemendalers, terwijl intusschen ook de R.C.H.'ers niet tot scoren weten te geraken. Eindelijk heeft De Geus nog eens succes, als hij oen heel goed door Paape aangege» ven bal langs Lever schiet. Verkerk schiet daarna nog eens tegen de deklat, terwijl Lever nog een enkele maal handelend moet optreden Met hun 2—0 voorsprong behouden de R.C.H.'ers in den resteerenden tijd het beste van het spel en als ook ac tweede helft verstreken is, heeft R.C.H. zich voor de vol» gende rond» geplaatst. Daarvoor zal nu gespeeld moeten worden op nader te bepalen datum tegen V. S. V. eveneens op het R.CH.-terrcin, Stormvogels 2H. V. B.-elftal (35) Het H.V.B-elftal speelde j.l. Zaterdag een nuttigen oefenweds'.rijd tegen Stormvogels 2, dat eenige invallers telde, maar dat Tol uit het eer:tc elftal op de spilplaats had. Het H.V.B.-team miste Van Dongen, voor wien A. Rijken van IJF.C. inviel. Weliswaar is het elftal dit seizoen niet zoo sterk als het vorige jaar, doch het spel viel niet tegen. Speciaal de voorhoede is een goed geheel; alle spelers in deze linie hebben schietcapaciteiten. De middenvoor Plokker, die in den proef wedstrijd der vorige week geheel uit vorm was, maakte dezer, middag drie goals. Besteedt hij nog wat meer aandacht aan zijn vleugelspelers, dan. komt dit zijn spel zeker nog ten goede. De middenlinie was na rust beter dan daarvóór. De spil Van Heyst is een enthou» siaste speler, die heel wat werk verzet; zijn plaatsen laat evenwel te wenschen over. De linkshalf mist snelheid, doch is overi gens een bruikbare speler. Prins, die al voor het. vierde seizoen in successie als rechts half in het vertegenwoordigende elftal op treedt, was niet bijster op dreef; hij kan beter. Van de beide backs noemen we allereerst den invaller Rijken; deze kan op een goeden wedstrijd terug zien; hij heeft er voor ge zorgd, dat Van Dongen in het geheel niet gemist werd. Dalmeijer stond Rijken goed ter zijde; zijn kopwerk was soms zeer fraai en bovenal nuttig. Het verband tusschen hem en Prins was vóór rust dikwijls zoek. Na rust ging het beter. Doelman Van Eg» mond maakte niet zoo'n betrouwbaren in» druk als den vorigen Zaterdag; het tweede doelpunt leek ons houdbaar. Over het spelverloop het volgende: Na een kwartier maakt Plokker het eerste doelpunt voor het H.V.B.-elftal, nadat door het "binnentrio eenige mooie voorzetten van den rechtsbuiten K- van der Steen onbenut zijn gelaten. Stormvogels maakt door middel van links buiten Koningstein gelijk (1—1). De Stormvogels-doelman Wagenaar, die zijn doel fraai verdedigt, begaat dan een fout, als hij het leder uit de handen laat vallen. Plokker benut de hem geboden kans (1—2). De H.V.B.'ers combineeren beter dan de Stormvogels, maar de IJmuidenaren doen verrassend snelle uitvallen, die steeds gevaar opleveren. Uit één dezer aanvallen maakt Koningstein wederom gelijk (2—2). In de tweede helft maakt eerst Plokker een fraaien goal, doch deze voorsprong wordt te niet gedaan als de bal bij een goed door links genomen corner in den bovenhoek verdwijnt (33). Aanvoerder Blinkhof („Witte Jan") wij» zigt zijn team eenigszins en met succes. De combinatie vlot nu heel goed; de ach ter- hoede van Stormvogels moet alle zeilen bij zetten. Ketting haalt den bal uit de achter hoede, passeert eenige spelers en geeft dan fraai over aan W. v. d. Steen, die den stand op 3—4 brengt. H. van der Steen maakt vlak voor 't einde het vijfde doelpunt (35). De heer Dalmeijer leidde dezen wedstrijd op rustige wijze. TramvogelsHaarl. Gemeente ambtenaren (112) De Tramvogels genieten eerst het wind- voordeel en zijn terstond aanvallend. Hoewel vooral de rechtsbaok der H G. A. tracht met forsche trappen zijn voorhoede aan het werk te zetten, keeren de Tramvogels steeds terug; zij nemen na tien minuten de leiding, wei nige minuten later gevolgd door een fraai tweede doelpunt (2—0). Eenige aanvallen der H. G. A. volgen hierop, waaruit een corner op het Tramvogels-doel ontstaat. Deze hoek schop, zeer góed genomen, wordt in een doelpunt omgezet (2—1). Dit is het sein voor de Tramvogels om nog eens aan te pakken; het samenspel gaat uitstekend en men weet ook goed te schieten. Door toedoen van mid denvoor. rechtsbinnen en de beide spelers op de linkerwing wordt de score voor rust tot 7—1 opgevoerd. Na het kopje thee pakken de Gemeente Ambtenaren terstond flink aan; zij weten ge- ruimen tijd in het offensief te blijven. De Tramvogels-doelman keert eenige schoten. Na twintig minuten, wanneer de Ambtenaren nog steeds geen succes hebben kunnen boe ken, nemen de Tramvogels het offensief over. Hier lukt het beter; met korte tusschen- poozen wordt de score tot 11—1 opgevoerd. Dit wordt de H. G. A. toch te bar. Nadat de Tramvogelsdoelman nog eenige mooie scho ten van de voorhoede der H. G. A. gehouden heeft, ziet hij zich juist in de laatste minuut van deze bijzonder aangename ontmoeting voor de tweede maal gepasseerd. Het einde komt dus met 11—2. Jubileumwedstrijden bij Geel Wit. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van Geel Wit werden gisteren eenige jubi- leumwedstrijdcn gehouden op het RK. Sport park te Heemstede. GEEL WIT I—OUDE GEZELLEN I (2—3). Geel Wit heeft enkele nieuwe krachten in haar gelederen en speelt vooral de eerste helft een goed spel. met als gevolg dat zij in de eerste helft de leiding neemt. Rust 1—0. Nadat in de tweede helft O. G. gelijk heeft gemaakt, weet Geel Wit de leiding te herne men. maar verzwakt dan iets. waarvan O. G. weet te profiteeren door nog twee maal te scoren, waarmede zij beslag legt op een voor dezen wedstrijd uitgeloofden beker. GEEL WIT V—T. IJ. B. B. VII (3—3) Voor dozen wedstrijd waan'oor een zilve ren medaille was uitgeloofd bleef de beslis sing uit, na verlenging. Het lot besliste toen in het voordeel van Geel Wit. JUNIORES. B S. M. IV—T. IJ. B. B Vin 4—4 Concordia lilaO. G. IV 1—3 Geel Wit IVAlliance IV 36 O. G. IV—D. S. S. m uitgesteld R.K. FEDERATIE Promotic lc klasse: D. H. L.—P. V. C, 7—1 K. F. C.Haarlem. Men schrijft ons: Deze wedstrijd, die op 11 Mei gespoeld zal worden, is voor de roodbroeken van het al lergrootste belang. In verband hiermede heeft het bestuur der Support orsvereenlging „Haarlem" een treintocht georganiseerd. Voor de vele Haarlem-vrienden dus een buitenkansje. Met de Ned. Spoorwegen zal nog nader overleg gepleegd worden hoe laat deze extra-trein uit Haarlem en uit Koog- Zaandijk vertrekt. Het tienjarig bestaan van Hillinen. De voetbalvereeniging .JHillinen" heeft Za terdag haar 10-jarig bestaan gevierd met een receptie en een feestavond, waarvoor een feestcommissie was gevormd. In „Flora" te Hillegom werden de gasten ontvangen; daar zetelde het bestuur te mid den van palmen en bloemen. De H. V. B. had een mooie bloemenmand gezonden; de lau werkransen der supporters en de groote ver zameling medailles, plakkaten, kransen en bekers verhoogden het feestelijk aanzien. In het receptïeboek had de heer Kuyk, die een warm voelend vriend der vereeniging is. de geschiedenis der 10 verloopen jaren met de vele successen aangeteekend. Niet lang geleden is deze geschiedenis hier ver meld. Een afgevaardigde van den Haarlcm- schen Voetbalbond sprak het recipieerende bestuur toe; de H. V. B. is trotsch op Hilli nen als een moeder op haar zoon, die groot geworden is. Velen kwamen de vereeniging felicitee- ren; verscheidene telegrammen van zuster verenigingen waren ingekomen. EVERTON EN BURNLEY DEGRADEEREN. BLACKPOOL EN CHELSEA PROMOVEEREN. De laatste wedstrijden van de Engelsche competitie eindigden Zaterdag aldus: ArsenalAston Villa 24 Newcastle U.W. Ham U. 1—o EvertonSunderland 4—1 Burnley—Derby County 62 Huddersfield T.Grimsby Town 0—1 Blackburn R.Liverpool l—0 PortsmouthLeeds U. o0 Sheffield WednesdayManchester C. 5l BirminghamLeilcester C. 30 Manchester U.Sheffield U. 15 MiddlesbroughBolton W. 31 Dus. hoewel Everton en Burnley beiden het seizoen met klinkende overwinningen wisten te besluiten, zijn zij toch het. kind van de rekening want zoowel Sheffield United als Grimsbey en Newcastle waren zoo on- heusch om ook hun wedstrijden te winnen. De Wednesday is nu kampioen geworden met het prachtige totaal van 60 punten en niet minder dan 105 goals voor en slechts 57 tegen. De volgende eindstand volgt hieronder: Sheffield W. 42 26 8 8 105—57 60 Derby C. 42 21 8 13 90—82 50 Aston V 42 21 5 16 92—83 47 Manchester C 42 19 9 14 91—81 47 Leeds U 42 20 6 16 79—63 46 Blackburn R. 42 19 7 16 99—94 45 West Ham U 42 19 5 18 86—79 43 Leicester C. 42 17 9 16 86—80 43 Sunderland 42 18 7 17 76—80 43 Huddersfield T. 42 17 9 16 63—69 43 Birmingham 42 16 9 17 67—62 41 Liverpool 42 16 9 17 63—79 41 Portsmouth 42 15 10 17 66—62 40 Arsenal 42 14 11 17 78—66 39 Bolton W. 42 15 9 18 74—74 39 Middlesborough 42 16 6 20 82—84 33 Manchester U. 42 15 8 19 67—87 38 Grimsby T. 42 15 7 20 73—89 37 Newcastle U. 42 15 7 20 71—92 37 Sheffield U. 42 15 6 21 91—96 36 Burnley 42 14 8 20 79—97 36 Everton 42 12 11 19 80—92 35 Overigens heeft *Jeze laatste competitiedag ook de beslissing gebracht dat Chelsea na jaren van vergeefs pogen in het volgend sei zoen weer in de hoogste divisie zal uitkomen. Het verloor zijn laatsten wedstrijd maar in dit geval was Oldham zoo beleefd om dit ook te doen en de eindstand werd daardoor: Blackpool 58. Chelsea 55 en Oldham Athle tic 53 punten. Als Oldham Zaterdag gewon nen had, zou het door zijn veel beter doelge- middelde gepromoveerd zijn. dus de Chelsea supporters zullen na der. wedstrijd van hun club nog wel een benauwd half uurtje heb ben doorgemaakt. AFSCHEID ARIF. VAN VLIET EN VAN KLAVEREN De bokswedstrijd, die als afscheid van Arie van Vliet en Beb van Klaveren, voor hun ver trek naar Zuid-Afrjka gegeven wordt, zal naar wij vernemen, plaats hebben op Woens dag 7 Mei a s. des avonds te 8 uur in den Dierentuin tc 's-Gravenhagc. Het volledige programma luidt als volgt: Arie van Vliet tegen Fred Shaw 'Engeland) Beb van Klaveren tegen Porttals (België). Hulb Hulzenaar tegen dc. Sterke (België). De openingswedstrijden der Haarl. Jachtclub. Zaterdagmiddag heeft de Haarlemsche Jachtclub haar zeilseizoen geopend. Zelden waren deze eerste wedstrijden begunstigd door zulk een magnifiek weer. Een licht bries je en een verwarmend zonnetje maakten het verblijf op het water al bijzonder aangenaam. Geen wonder dan ook. dat de animo groot was. Zóó groot zelfs, dat er nog een extra handicap-wedstrijd voor de niet-jollenzei- lers gehouden werd, waarin we de meest uit- eenloopende schepen eikander zagen be kampen. Dc 12-voetsjollen vormden natuurlijk weer den hoofdschotel. Niet minder dan tien van deze scheepjes verschenen aan den start, een ongekend groot aantal voor het begin van het seizoen. De baan moest naar Spaarn- dam toe opgekruist en tweemaal gezeild worden. Nadat het startschot weerklonken had. ging Gee'.s als eerste in het nieuwe jaar door de startlijn, gevolgd door Westerman cn Brand. Reeds vrij spoedig werkte mej. T. de Visser zich naar voren, om daarna geleidelijk aan steeds meer uit te loopen. Zij won dezen wedstrijd tenslotte met een voorsprong van niet minder dan vier minuten. Een keurige prestatie! Om de tweede plaats werd tusschen mej. Alberts en Brand fel gestreden; eerstgenoem de werd met vijf seconden voorsprong tweede. De totale uitslag was: l. T. de Visser 1,26.40: 2. D. Alberts 1,30.45: 3. Brand 1.30.50; 4 Zeegers Veeckens 1.37,30; 5. Laming 1.42; 6. Korver 1.44,5; 7. v. Houten 1,44,35; 8. Geels 1.46,20: Westerman 1.54,5. De handicap-wedstrijd werd gewonnen door de grundel van d enheer De Fouw. ter wijl de jeugdige Trap met zijn sterklasse tweede werd. De volgende week Zaterdag zullen de jol len weer starten voor de serie-wedstrijden in deze klasse. ZEIL- EN KANOSPORT. Haarl. Zeil- en Kano-Vereeniging. EEN GOED GESLAAGDE OPENING! Hoewel het er Zondag in de vroege mor genuren regenachtig uitzag, was dit voor de H.Z.V.'ers en H.K.V.'crs geen bezwaar om het natte element op te zoeken. Het was bij Pcnningsveer een gezellige, .sportieve drukte. De zeiltjes hingen nog wel slap. want de wind liet op zich wachten, maar dat de opening van het zeil- en kanoseizoen zou slagen, stond al bij voorbaat vast. Met koortsachtige» ijver werd de laatste hand gelegd aan het gereedmaken van de vaartuigen, om straks kant en klaar achter den Admiraal, ditmaal den heer De Graal» met de „Kluut", vlagvertoon te geven. Tegen elf uur (een onmisbaar windje, dat later tot een matig briesje aangroeide, deed dc zeilen bollen) ging het Spaarne-waarts. Pittig zwermden de kano's er tusschen door. Gelet op den korten tijd van oefening be looft de kano-sport een hooge vlucht te nemen Kleine incidentjes, die met gepaste vroolijkheid opgenomen werden (in de H.K. V. moet men kunnen zwemmen!) deden aan het succes geen afbreuk. Te Pennlngsveer werd koffie gedronken. In den middag werd er passagier gevaren, zoodat de eerste zeildag ook nuttig besteed werd. De H.Z.V. èn de H.K.V. kunnen met ge noegen op dezen dag terugzien. Om den „Nobels-Beker". Het tweede gedeelte van de ontmoetingen tusschen de biljartvereenlglngen „D.E.S." en „De Korenbeurs", beide te Haarlem, heeft in het clublokaal van eerstgenoemde plaats ge had met zes spelers van elke club. Het eerst, traden Stokman (De Koren beurs) en Van TerwLsga (D.E.S.) in het strijdperk. Aanvankelijk was de bezoeker in de meerderheid. Eerst aan het einde van de partij kwam de gastheer er wat beter in, haalde op en won ten slotte met klein ver schil: 95 om 100 in 52 beurten, hoogste series 8 cn 9. De partij N.N. (De Korenbeurs)— Rooscn (D.E.S.) was eerst gelijk opgaand. Spoedig kwam de D.E.S.-man er beter ln en kreeg een aanmerkelijken voorsprong, dien hij met elke beurt vergrootte. De gast was niet op dreef en op de 33ste beurt maakte Rooscn de 75 vol, toen zijn partner 46 noteerde. Daarna bonden Langenberg (De Koren beurs) en v. d. Putten (D.E.S.) den strijd aan. Terwijl de eerste beneden zijn kracht speelde, was zijn tegenstander bijzonder goed op dreef en scoorde o.a. 10, 14. 14, 14, 17 en 17. Spoedig stond de strijd voor den gast er hopeloos voor en toen v. d. Putten op de 18de beurt de 125 vol maakte, noteerde Langenberg 48. hoogste series 12 en 17. Vervolgens ontmoetten van Roon (De Korenbeurs» en Van Amstel (D.E.S.) elkaar. In het eerst was de bezoeker langen tijd in de meerderheid. Langzaam haalde Van Am- stel op en won ten slotte nog met kleinen voorsprong: 84 om 90 ln 41 beurten, hoogste series 12 en 7. In de volgende partij kwamen de kop- spelers van beide teams in het krijt. Aanvan kelijk was ook deze gast op zijn partner voor, doch al spoedig werden de rollen omgekeerd. Met 7, 5 en 12 nam Brauckman (D.E.S.) de leiding van J. Steffers (De Korenbeurs) over en liep verder regelmatig uit. Met 11, 10 en 22 kreeg de D.E.S.-man een grooten voor sprong. Steffers speelde beneden zijn kracht en leed daardoor een gevoelige nederlaag. Toen Brauckman 150 caramboles cadre no teerde in 30 beurten, stond de tegenpartij op 101, hoogste series 11 en 22. De laatste party liep tusschen Nelis (De Korenbeurs) en de Nijs (D.E.S.). Dc bezoeker was er niet in en raakte achter. Later ver slapte De Nijs, doch zijn tegenstander wist dit niet te benutten cn toen het einde met 100 kwam, stond hij op 75 in 41 beurten, hoogste .series 8 en 11. De uitslag van den avond was: „De Ko renbeurs" 449 en ..D.E.S." 640 caramboles. Dc totaal uitkomst van beide ontmoetin gen luidt: „De Korenbeurs" 947 en ..D.E.S." 1215 caramboles. Het wereldkampioenschap 2 stoots ancre cadre. Dit tournooi zal einde Mei te Antwerpen gehouden worden. De Haagsche speler Van Vliet, lid van de ,,'s-Gravenhaagsche B.C.", heeft daarvoor ingeschreven en is druk in training. Op 10 en 11 Mei zal hij te Leeuwar den een match op 1600 caramboles spelen tegen J. Wiemers ln de „Friesohe B.C."' en op 16, 17 en 18 een anderen wedstrijd in Den Haag. Om het Nederlandsch Dam kampioenschap. Zaterdag werd tc Amsterdam een drietal partijen gespeeld uit de negende ronde om het damkampioenschap van Nederland. De uitslagen luidden aLs volgt: Beers wint van Sluiter. Keiler wint van Jacobs. Ris speelt remise met Damtne. De uitslagen van Zondag waren: Darome remise met Sluyter. Vos wint van MeuJenkamp. Keiler wint van Rustenburg. Van Dartelen remise met Ris. Vos staat nog steeds op de eerste plaats met 15 punten, maar wordt op den voet ge volgd door Keiler, die slechts 1 punt achter staat. Damme is uitgeschakeld voor den titel wegens te grooten achterstand,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11