lawntennis. Apropos korfbal. HET TIENJARIG BESTAAN VAN T. C. H. DE COMPETITIE. SdÏÏfVÏ Smit en G. A. BROEKMAN Handbalwedstrij d. ZWEMMEN. Ned. Korfballboiid Haarl. Korfbalbond. ATHLETIEK. POSTDUIVEN. T>C' Tennisclub „Haarlem", in de wande- linf genaamd T. C. H., vierde, of beter ge zegd, herdacht kort geleden op eenigszins feestelijke wijze, haar 10-Jarig bestaan. Dit jubileum van deze sympathieke club willen wij even herdenken. T. C. H. toch was de club die omstreeks 1920 het wedstrijdtennis in Haarlem ver breidde en wel zoodanig, dat in de laatste jaren derde en ook tweede klasse clubs als paddenstoelen uit den grond rezen. Op 7 April 1920 richtten eenige jongelui van inrichtingen van Middelbaar Onderwijs de tennisclub T. C. H. op. Het ligt voor de hand dat de contributie uit een „zwak zak centje" betaald moest worden. Het was ove rigens een verheugend feit dat de heer v. d. Nicuwenhuysen voor zijn kinderen en de an dere leden van T. C. H. zijn baan beschik baar stelde. In latere Jaren was genoemde heer altijd vol interesse voor T. C. H. en het was nlot voor niemendal dat T. C. H. hem tot eerelid benoemde. De goede verstandhouding in de club be rustte op twee factoren, namelijk de onder linge vriendschap der leden en het groote wedstrijd-enthousiasme. De leiders der ver- eenlging wisten deze pijlers van T. C. H. door alle nieuwe leden van de club te doen schragen. Deze clubllefde is nog steeds een sieraad van de vereeniging. Bovendien werden in onderscheidene wed strijden uitstekende resultaten behaald. On derscheidene clubs werden op de thee en op de baan genoodigd en het prettige gevolg van deze ontmoetingen was verbetering van het spelpeil van T. C. H„ zoowel als van de bezoekende clubs. Aanvankelijk bedoelde het bestuur van T. C H een Ilaarlemschen Lawn Tennisbond op te richten, maar bij nadere overweging besloot men zich aan te sluiten bij den N L. T. B. Uit dien tijd zijn de namen bekend van den voorzitter F. II. Reuvekainp Gille en den secretaris G. L. Groeneveld, die de za ken met overleg behandelden, zoodat T. C. H. etn groote bloeiperiode tegemoet ging. In de derde klasse ging het dadelijk cres cendo en het scheelde maar één overwinning of T C. II. was meteen kampioen van de derde klas geworden- Het spel van den heei" D. Gollner was in dien tijd subliem. Helaas moest hij wegens vertrek naar Indië als lid bedanken. Met den derde-klasser H. T. V. verrichtte de jubilaresse ln die dagen baanbrekend werk. In 1927 en 1928 kwamen steeds meer clubs opdagen; T. C. II. verheugde zich over dit feit, bewust als zc zich was van de groote waarde van het spel voor de lichamelijke opvoeding. In 1927 kwam T. C. II. reeds met twee teams uit, een tweede- en een derde-klasser. die belden gevreesd waren als spelers, maar geroemd als tegenstanders die fair wisten te winnen en te verliezen. In dat jaar werd het afdeelings-kampioen- schap behaald; T. C. H. kwam in de tweede klas uit. Nu sloot mejuffrouw J. Redeker zich bij T, C. II. aan, zoomede de heer H. Blom, die een groote aanwinst bleekn voor do club. Mej. Redeker heeft tot verleden jaar tot de sterkste speelsters van Haarlem be hoord. Wij herinneren ons haar prachtige successen in de competitie en op Sloop's tournoalen, waar zij „strijk en zet" den eer sten prijs won, voor mej. R. Hulshof van T. E. D., die nochtans ook in de tweede klasse tot de beste speelsters behoorde. Wij schre ven 1928 toen T. C. II. afdeelings-kampioen van de tweede klasse werd. In het volgend Jaar scheelde het weer weinig of T. C. H. ware kampioen geweest. Dit jaar is er weinig kans op een kam pioenschap, in aanmerking genomen de sterke tegenstanders! als D. D. V. Ill en Top ping. Het verlies van mej. Redeker wordt zwaar gevoeld. Het elide vereenlgingsjaar is nu ingegaan en T. C. H. staat er. evenals bij de oprichting goed voor. Dit jaar zijn eenige nieuwe krach ten aan de club toegevoegd, zooals van mej. S. Vorstcr, mej. E. Renses, mej. M. de Jong en van den heer G. Vorroen. De Tennisclub Haarlem is nog steeds voor beeldig voor het district Haarlem; zij mag evenzeer ten voorbeeld gesteld worden aan alle vereenigingen ln ons land. Proficiat, T. C. H.'ersl In verband met het plotseling overlijden Tan Jhr. A. W. G. van Riemsdijk, wiens drie zonen ln de beide Haarlomsche eerste klasse teams spelen, werd de wedstrijd van Haar lem I tegen Leimonias I uitgesteld. De vastgestelde match van Haarlem II had wel plaats, doch het was een geheel ander Haarlem II dan de vorige week. Dit team Is er echter in geslaagd om aan het tweede van Leimonias goeden tegenstand te bieden en al werd verloren, de score was alleszins dragelijk '35). De enkelspelen gingen vrijwel onbedreigd naar de gaston. Alleen de partij van mej. Nieuwkamp maakte hierop een uitzondering; ware deze Haarlemsche dame een wat meer geroutineerde competitie-speelster, zooals haar tegenstandster, mej. Polano reeds is, dan was de score wellicht anders uitgeval len. Nu daalde na dc eerste set- het spel van de Haarlemsche, zoodat de volgende sets met 2-6. 1—6 verloren gingen. De dubbelspelen waren voor de Haarlem mers een groot succes, Van de vier nummers werden er drie gewonnen; alleen het dames dubbelspel ging verloren. Vooral de beide mixed-partijen werden krachtig gewonnen. In het eerste was Modlich de sterke man, terwijl in de tweede mixed vooral mej. Van Nes van Meerkerk domineerde. In de tweede klasse moest T.C.H. een groote nederlaag slikken van D.D.V. III. De Amsterdammers wonnen alle partijen; iets wat T.C.H. sedert lang niet overkomen is. Dat de Haarlemmers evenwel zich met hand en tand verdedigd hebben togen deze voor de tweede klasse eigenlijk te sterke spelers, moge blijken uit de ettelijke 3 sets-partijen. Vooral in de heerendubbel waren de Amster dammers „weit überlegen". T.E.D. I verloor weer op het kantje van Swift. IJzer zag kans den ..gevreesden" Addlcks er in 3 sets onder te houden, terwijl mej. Hulshof een volkomen zege op mej. Wamsteeker wist te boeken. Ook de combi natie dezer twee overwinnaars wist de eerste mixed te winnen. En tenslotte een bijzonderheid uit de derde klasse. Het gebeurde ln den wedstrijd Advantage II—Ready, welke de gasten ten slotte nog met 6—1 wonnen, dat de final set van het heeren dubbelspel met20—22 eindigde! Ah boe. 42 games in één set. De heeren Bijvoet en Allard van Advantage wh ten aan dit bravoure-stukje mede te werken, verloren tenslotte met. 108. 46. 20 -22. Alias 70 games in één set. Er was van de vier kunstenaars (of kunstenmakers)? weinig meer te vinden! De volledige uitslagen luiden: HAARLEM II—LEIMONIAS II (3—5). Heerenenkel: Wilde verliest van Van Her- weynen 26.36. Hoeke verliest van Hol lander 2—6, 68. Damesenkel: Mej. Nieuwkamp verliest van mej Polano 6—3, 2—6, 16; mej. Mensingh verliest van mej. Hefting 26, 1—6. Gemengddubbel: Mej. Nieuwkamp en Mod lich slaan mevr. en heer v. Herwijnen 6—2, 6—2; mej. v. Nes van Meerkerk en Wilde slaan mej. Swart en Kilian 64. 64. Heerendubbel: Modlich en Wilde slaan Hollander en Kilian 36, 62, 62. Damesdubbel: Mej. v. Nes van Meerkerk en mej. Nieuwkamp verliezen van mej. Pola no en mej. Hefting 57, 6—0, 3—6. T.C.H. I—D.D.V. III (0—7). Heerenenkel: Reuvekamp Gille verliest van Dreesman 64, 36, 79. Verroen verliest van Jacobs 36, 57. Damesenkel: Mej. Vlieger verliest van mevr. Sigmund 7—5, 26. 0—6. Gemengddubbel: Mej. de Jong en Blom verhezen van mej. de Vilder en Dreesman 4—3L 79; mej. Vlieger en Verroen verlie zen van mevr. Sigmund en Straub 7—5 9—7, 1—6. Heerendubbel: Blom en Reuvekamp Gille verliezen van Straub en Jacobs 26, 16. Damesdubbel: Mevr. Sigmund en mej. Los slaan mej. Renses en mej. De Jong 4—6, 8—6, T.E.D. I—SWIFT (3—4). Heerenenkel: IJzer slaat Addicks 7—5, 3—6, 6—2. Raaymakers slaat v. d. Weyden 3—6, 8—6, 3—6. Damesenkel: Mej. Hulshoff slaat mej Wamsteeker 62, 60. Gemengddubbel: Mej. Hulshoff en IJzer slaan mej. Wamsteeker en Kroon 61. 7—5; mevr. v. d. Klashorst en Aanstoot verhezen van mevr. Kroon en Addicks 6—1, 3—6, 4—6 Heerendubbel: v. d. Weiden en Aanstoot verhezen van Kroon en Raaymakers 46, Damesdubbel: Mevr. v. de Klashorst en mej. Hulshoff verliezen van mevr. Kroon en mej. Wamsteeker 16, 26. T. C. S. B. ri—KaSE. K. (3—4) Heeren enkelspel: Nieman v. d. Levy 61 4—6 4—6. De Kamper v. v. Vermeulen 4—G 26 Dames enkelspel: mej. v. d. Haar sL mej De Man 64 6—3. Gem. dubbelspel: mej. v. d. Haar en De Crauw v. v. mej. De Man en Smit 36 63 57: mevr. Lodder en De Kamper sl. mej Teunissen en Levy 62 6—2; Heeren dubbelspel: De Crauw en Nieman v.v. Smit en Vermeulen, 36 63 36 Dames dubbelspel: mevr. Lodder en' mej. v. d Haar si. mej. De Man en mej. Teunissen b1 62. Derde klas. PRINSES JULIANA II—T. C. H. II Heeren enkelspel: Eggersman sl. v. d. Stadt 6—4 64; Tuyn v. v. Hollekamp 3—6 3—6 Dames enkelspel: mej. Aland sl. mej. v. d. Stadt 61 64. Gem. dubbelspel: mej. L. over de Linden en bakker sl. mevr. Eggersman en Tije 63 Heeren dubbelspel: Kotte en v. d. Stadt v. v. Eggersman en Tye 2—6 64 2—6 Dames dubbelspel: mej. v. d. Stadt én mej 6-3 3-6 G^3ei' Aiand 6n mSVr' Eggersman WESTKUST I—V. O. G. (4—3). Heeren enkelspel: Verwey sl. Addicks 6—0 6—4. Borgerding v. v Hen* Eilers 7—9 9—7 4—b. Dames enkelspel: mej. Grimberg v v mej. Brandon 61 6—3. Gem. dubbelspel: mej. Reyenga en Verwey sl. mej, Brandon en Henning 6—3 86; mei HtoïCassee 5l' Dames dubbelspel: mej. Grimberg en mei S-5 m0j' Brandon cn meJ- Smit GOOD LUCK—T. E. D. II (4—3) Heeren enkelspel: Randag slaat Ramaker 3 2—6 61. Tulleken verliest van v d Klashorst 68 57. Dames enkelspel: mej. Gripping v. v mei v. Laar 8—6 3—6 36. Gemengd dubbelspel: mevr. en de heer Randag sl. mej. v^ Laar en v. d. Klashorst 6—3 6—2; mej. Scnmitz en Tulleken v v mevr. en den heer Tijsseling 6—3 7—9 3—6 Heeren dubbelspel: Randag en Tulleken sl Ramaker en Tijsseling 63 3—6 86 Dames dubbel: mevr. Randag en mej Gripping sl. mevr. Tijsseling en mej. v. Laar 26 97 63. SWIFT nGAME AND SET (5—2). Damesenkel: Mej. Wamsteker—Mej. Roos 36, 46. Heerenenkel: Ch. Cattenburch—E. Rijpma 6—4, 3—6. 6—2. Heerenenkel: A. de Roos—H. Sikkes 6—0, 61. Gemengdubbel: Mej. Lobstein en H. A. Ar- noldy—Mej. J. v. Walen en E. Rijpma 6—1, 6—1. Gemengd dubbel: Mej. A. v. d. Veen en Ch. Cattenburg—Mej Roos en E. Sikkes 4—6. 6—8 Damesdubbel: Mej. Lobstein en Mej. Wam steker—Mej. Bakker en Mej. Roos 6—1, 5—7, 6—0. Heerendubbel: A. dc Roos en H. A. Aruol- dyH. en E. Sikkes 64. 61. B.L.T.C. „TRY"—K.A.T. (Amsterdam) (0—7) Heeren enkelspel: Rijke Willems slaat J. A. C. Stokmans: 6—1, 61. Heeren enkelspel: T. Peters slaat A H. Kloppenburg 60; 61. Dames enkelspel: mej H. Binksma slaat mevr. de Lugt 75, 79. 60. Gemengd dubbelspel: Mej. Binksma en F. Peters slaan den heer en mevr. de Lugt 62, 6—4. Gemengd dubbelspel: mej. Gruinse en Rijke Willems slaan mevr. Niehorster en J. A. C. Stokmans 62: 810. Heeren Dubbelspel: F. Peters en J. Levy slaan G. J. de Lugt en A. H. Kloppenburg 9—7; 6—1. Dames Dubbelspel: Mej. Binksma en mej. Lesman slaan mevr. de Lugt en mevr. Niehorster 75, 61. Staatszaken. Een paar dagen geleden is de nieuwe tele fonische verbinding tusschen Engeland en Australië ingewijd met een gesprek tusschen Ramsay Macdonald, premier van het Veree- nigd Koninkrijk en Scullin, zijn collega van Australië. De afstand tusschen de beide lan den bfedraagt bijna 20.OO0 K.M. en wanneer je dat leest, vraag je je af, welks belang rijke historische woorden deze beide staats lieden elkaar op dit gewichtig moment wel zullen hebben toegevoegd. Het is niet moei lijk, dit te weten te komen, want de Engel- sche bladen zijn er volledig over ingelicht. Hallo, bent u dat meneer Scullin be gon Macdonald. Ja, bent u het meneer Macdonald antwoordde Scullin met verfrisschende originaliteit. Daarna merkte de heer Macdonald op dat het een historisch moment wasduizen den mijlengroot voorrechtwonder van techniekwat zouden onze grootva ders wel gezegd hebben De heer Scullin antwoordde in denzelfden geest en zij werden het erover eens, dat deze nieuwe band weer inderdaad een nieuwe band beteekende tusschenEnfin, dat be grijpt u wel. En toen zei Macdonald: Apropos meneer Scullin, die „Ashes" geschiedenis. Ik waarschuw u dat wij onze best zullen doen om die hier te houden. Wat ons betreft zullen wij dit jaar geen .Ashes" naar Australië exporteeren. En daarop de heer Sculiin: Ik hoorde u zeggen dat u geen ..Ashes" zult exporteeren, maar ik hoop toch niet dat u een uitvoerverbod zult uitvaardigen. Weest u overigens niet al te gastvrij jegens onze cricketers, want het is hun ernst met hun poging om de „Ashes" mee te nemen. Daarmede was het gesprek afgeloopen en men mag zonder overdrijving constateeren dat de sport er niet kwaad afgekomen is. Een gesprek tusschen onzen premier en gouverneur generaal zou wel iets anders verloopen, dunkt ons zoo. Maar misschien ligt dit alleen aan het feit dat Indië ons geen cricketploeg pleegt te sturen om „Ascli" te halen. Zwemmen en reclame. En dit is nog een verhaaltje uit Engeland. In Londen kwam het dezer dagen tot een sportieve weddenschap tusschen Miss De- siree Ellinger, een actrice, en E. H. Temme, den kanaalzwemmer. Temme had gezegd, dat hij tweemaal zoo snel kon zwemmen als miss Ellinger en de laatste had hem uit gedaagd om dat te bewijzen door een wed strijd in den vijver die zich door Hyde Park slingert en bekend is als The Serpentine. Temme accepteerde, maar er was één moeilijkheid; gemengd baden is in deze Ser pentine verboden. Miss Ellinger verklaarde dat zij zich daar niets van zou aantrekken, de wedstrijd ging toch door. Toen de beiden echter aan den vijver verschenen stond daar een klein leger politie-agenten, gewaar schuwd door de publicaties in de bladen, klaar om de verordening te handhaven en het spreekt wel vanzelf dat dit hun weinig moeite kostte. Miss Ellinger arriveerde in een auto, rende als een schichtige hinde naar den vijver, dook erin, twintig politic agenten kwamen van alle zijden aangerend, miss Ellinger zwom naar den kant, werd be keurd en reed weg, onder de bewonderende blikken van een vrij talrijke schare, die op het relletje was afgekömen. Intussohen was de auto van Temme reeds door de politie aangehouden, waardoor het publiek het schouwspel van een politiemacht te water om de overtreders te arresteeren onthouden werd. De wedstrijd zal nu in een zwemin richting plaats vinden. Mislukt? Het tegendeel is waar, Miss De- siree Ellinger heeft er een prachtige reclame door. n- Ja maar BROEKMAN kleedt U toch beter KLEERMAKER KLEINE HOUTWEG 5 TELEF. 12225 H. B. S. AGymnasium (54) Ter gelegenheid van de laatste les van de eind-examens der H.B.S. A speelde Zater dagmorgen een elftal uit die klasse tegen de eindklassen van het Gymnasium. Na een zeer spannenden wedstrijd won de H.B.S. A tenslotte met 54. Een foto der beide elftallen vindt men op de fotopagina. Het handbalspel wordt veel en met groot enthousiasme door de leerlingen van het Gymnasium en de HBS. A beoefend. Het leent zich zeer goed voor beoefening in de Middelbare scholen, te meer, omdat het zoowel voor meisjes als voor jongens en voor alle klassen geschikt is. De voordeelen van handbal uit een gezondheidsoogpunt zijn o.a. belangrijk, omdat het in korten tijd veel en gelijkmatig over het geheele lichaam ver deelde beweging geeft. Krachtige actie ge schiedt van uit den schoudergordel, waar door bij dit spel een grooten invloed wordt uitgeoefend op de beweeglijkheid van de borstkas, waardoor de ademhaling dieper en ruimer wordt. Het is te hopen, dat deze tak van sport hier evenveel ingang mag vinden als in Duitsch- land reeds het geval is. N.V. De Sportfondsen. Het bestuur der afdeeling Haarlem van de N.V. ..De Sportfondsen" organiseert op Zon dag 11 Mei een excursie naar het Sport- fondsenbad te Amsterdam, opdat dc belang stellenden eens kunnen zien, welke impo- neerende installaties er noodig zijn voor dit bedrijf. Wij herinneren er nog eens aan. dat eiken avond in deze zweminrichting, dade lijk na afloop van het zwemmen, de groote afsluiter opengedraaid wordt in tegenwoor digheid van het publiek. Het geheele bassin loopt in ongeveer een kwartier leeg: daarna wordt het bassin schoongespoeld. Den vol genden morgen wordt het weer gevuld met ongeveer 10.000 kub. M. kristalhelder water. Een dergelijke inrichting zullen we ook in Haarlem krijgen. Bij voldoende deelneming is het de bedoeling van het Haarlemsche bestuur, om na afloop van de excursie gedu rende een half uur eenige onderlinge zwem wedstrijden te houden. Overzicht. Advendo had haar dag! Aller meeningen ten spijt hielden de Haarlemmers zich tegen het sterke Avanti kranig en wisten den Am sterdammers één punt te ontfutselen De uit slag was 33. Haarlem ging naar haar ouden tegenstan der B. E. P. te Purmerend en moest weer op het kantje af verliezen, zoodat haar kans in de promotie-degradatiewedstrijden feitelijk verkeken is. Het werd een 32-nederlaag. Ook Haarlem II dat S. V. ontving, liet het er leelijk bij liggen. De Santpoorters, die er schik in hadden, wonnen met 41. AvantiAdvendo 3—3 Aanvankelijk wegen beide partijen gelijk tegen elkaar op. Avanti schiet echter meer, vooral op groote afstanden. Met een afstand schot weet zij 10 te maken en een kwartier voor rust met een zelfde afstandschot 20. Voor de rust weet Deegenaar nog mooi door te breken en 21 te maken. Na de rust speelt Advendo beter; speciaal haar aanval komt opzetten. Deegenaar en Van den Berg weten zich kansen te scheppen door zuiver plaatsen over groote afstanden; Deegenaar weet het mooiste punt van den middag te maken (22). Aangemoedigd door haar talrijke supporters komt Avanti opzet ten en ofschoon er in haar aanval weinig ver band zit, weet zij toch succes te boeken (3—2). Advendo domineert hierna weer; Veen maakt zuiver 33 Het laatste kwartier is geweldig spannend. Veen heeft zijn tegenpartij volkomen in be dwang, terwijl de Advendo-aanval het geluk niet met zich heeft. Bij Advendo viel Phi- lippo op door zijn goed verdedigen, terw-1 ook de anderen uitstekend spel vertoonden. B. E. P.—Haarlem (3—2) Het gaat dit seizoen wel heel slecht met Haarlem. Nu werd te Purmerend weer op het kantje af verloren na een aangenamen strijd. Haarlem schijnt daar niet te kunnen win nen. Een gelijk spel had de verhouding be ter weergegeven, temeer omdat de bezoekers na rust een geheelen tijd absoluut in de meerderheid wkaren. Maar doelpunten be slissen nu eenmaal en deze bleven uit. Precies twee uur stelt Haarlem zich onder leiding van scheidsrechter Drukker, die pret tig leidde, doch alleen wat al te streng op loopen floot, als volgt op: Aanval: Mej. v. d. Velden en Mej. Vinke, Baay en Zijlstra. Midden: Mej. B. Botti en Mej. Stouten, de Haan en van Lohuizen. Verdediging: Mej. R. Botti en Mej. Nooy, v. d. Velden en Brakel. B. E. P. gooit uit en reeds dadelijk worden Kooiman c.s. aan het werk gezet, doch Bra kel heeft de speciale taak, dezen speler te bewaken, wat hij afdoende doet. De dames in dit vak onderbreken keurig. Haarlem neemt den aanval over en Baay geeft met mej. v. d. Velden, die weer present is reeds dadelijk eenige vlotte aanvallen. Het spel gaat gelijk op en kansen aan beide zijden. Enthousiast en fair wordt er gespeeld. Het eerste succes komt aan*Haarlem-zijde, als Baay na enkele goede schoten die het niet verder dan de rand brengen met een keurig ver schot doel punt. Aangevoedigd door dit succes is Haar lem eenigen tijd in de meerderheid, Kooiman werkt hard voor de gelijkamaker maar Bra kel bezweert voorloopik alle gevaar. Toch weet eerstgenoemde na korten tijd gelijk te maken. 11. De vakwisseling doet het beste verwachten. Van der Velden komt tegen een invaller zoo vaak vrij als hij zelf wil, zoodat algemeen een nuttige voorsprong verwacht wordt. Deze komt tegen de verhouding in evenwel aan de andere zijde als een der B. E. P.-dames vlak onder den paal weet te doelpunten. Haarlem gooit uit, v. d. Velden speelt eenige malen samen en besluit met een goed schot en de stand is weer gelijk. Spoe dig daarop is het rusten. Als weer begonnen wordt is Haarlem ongeveer 20 minuten over wegend sterker. Mej. v. d. Velden onderbreekt telkenmale de aanvallen der thuisclub en dan wordt onophoudelijk de aanval der be zoekers aan het werk gezet. Doch deze aan val blijkt medeom schotloos te zijn. Talrijk zijn de schoten, doch steeds zonder succes. Zelfs een gemakkelijke kans op enkele pas sen van de paal wordt gemist. Haarlem blijft sterker doch weet dit niet in doelpunten uit te drukken. Het is werkelijk wanhopig. Dan neemt de thuisclub de aanval over en sticht danig verwarring in de verdediging der be zoekers. Doch met wat geluk aan Haarlem zijde, blijft de koff voor doorboring gevrij waard. Ongeveer een kwartier voor het einde weef de jongste Kooiman het doel te vinden. 3—2. De bezoekers zwoegen om tenminste nog een gelijk spel te verkrijgen doch het lukt niet. Na een spannenden en prettigen strijd heeft B. E. P. spoedig daarop haar eersten degradatiewedstrijd gewonnen, terwijl Haar lem vrijwel kansloos is. Er kan echter nog veel gebeuren, maar dan spoedig. Haarlem 2Sport Vereent (14) Hun laatsten wedstrijd van dit seizoen heb ben de Bloemendalers gewonnen waardoor ze no. 5 op het ranglenstje komen te staan. Haarlem telt verscheidene invallers; de te genpartij twee. Er werd direct een flink tempo ingezet. Na een kwartier spelen maakt Hooremans zich mooi vrij en scoort. Het veldwerk is van Haarlem, zoowel als van S. V. gelijk, toch zijn de aanvallen van S.V. iets gevaarlijker. Handgraaf weet dan met een mooi schot no. 2 te maken. Rust 02. De vakverwisseling brengt niet veel verandering. Lien Mooiweer de jongste der Bloemendalers, weet no. 3 in de mand te deponeeren, terwijl Slinger de vierde voor zijn rekening neemt. Daarna komt Haarlem flink opzetten en maakt haar le. Zoo blijft het tot het einde. De scheidsrechter was weer eens niet opgekomen. De heer Van Gelder leidde toen dezen zeer aangenaam gespeelden wed strijd. H. K. B.-twaalftalAnimo (63) Het voorloopig H.K.B.-twaalftal, dat met drie invallers uitkwam, speelde een oefen wedstrijd tegen Animo I onder leiding van den heer P. C. Deen. Animo is aanvankelijk iets sterker; voornamelijk de aanval is ge vaarlijker. Koch maakt spoedig 10-voor Animo. Als de H.K.B.'ers wat zijn inge speeld, brengt Waals de partijen weer ge lijk (1—1). Er wordt nu zeer vlot gespeeld en de aan val der gecombineerden is heel goed. maar toch blijft succes uit. Zelfs weet Kuné aan Animo een 31-voorsprong te geven. Dan komen de H-K.B.'ers aan de beurt; eerst door mej. Groos en daarna door Van de Wiel wor den mooie doelpunten gemaakt, zoodat met 33 de rust aanbreekt. Ook na de hervatting wordt er met enthou siasme gespeeld. Hoewel Animo krachtig partij geeft, kan zij niet verhinderen dat J. Voetelink met mooie schoten aan de HK.B.- ploeg een 53-voorsprong bezorgt. Een paar mooie ballen van den Animo-aanval belan den op de mand, doch succes blijft achter wege. Als daarna aanvoerder Slikker den stand op 63 heeft gebracht, is het einde spoedig daar. De H. K. B.-ploeg speelde een aardige en enthousiaste partij, hetgeen ,wel iets belooft voor den komenden wedstrijd tegen den Noord-Holl. Korfbalbond. De wedstrijd werd door vrij veel belangstellenden bijgewoond. BEKER-COMPETITIE. D. S. V. 1—Advendo 3 (3—1) In het begin van dezen wedstrijd verdedig den de Advendo'ers hun doel zoodanig, dat de aanvallen der thuisclub geen succes op leverden. Ondanks een overwicht duurde het ongeveer twintig minuten eer de gastheeren scoorden; even later volgde de gelijkmaker. De vakverwisseling bracht D.S.V. meer ge luk; de stand was spoedig 31 waarmede hetj einde kwanv Er werd sportief gespeeld. Feestavond Haarl. Korfbalbond. Ter gelegenheid van zijn tienjarig bestaan geeft de Haarlemsche Korfbalbond Zaterdag 10 Mei een feestavond in den Schouwburg Jansweg. Selectie Ned. Athleten. In de eerste helft van Juni worden te Lon den de kampioenschapswedstrijden gehou den. In verband met het 8e lustrum der A. A. A. staan deze wedstrijden in het midden der internationale belangstelling. De wed strijden van de H. A. V. Haarlem op 1 Juni a.s. vormen de selectie voor diè Nederlanders die eventueel in aanmerking zullen komen voor deze belangrijke Engelsche wedstrijden. Daar verschillende athleten een titel te verdedigen hebben zal het 1 Juni te Haarlem niet aan inschrijvingen ontbreken. In het bijzonder kunnen wij op de sprintnummers op een sterke bezetting rekenen. De 100 yards voor klasse A (cracks) zal zeer zeker een van de spannendste nummers worden. 't Middenafstandsnummer de halve mijl (804.5 M.) brengt eenige athleten van in ternationale klasse aan den start te Haarlem Het nieuwe nummer 200 M. horden wordt alom in den lande met zorg ingestu deerd. De hordenloopers zullen zeer zeker alle van de schitterende grasbaan te Haar lem profiteeren, temeer daar op dit num mer nog geen Nederl. record gevestigd is. Van de werpnummers speer en discus Valt weinig te vermelden voorloopig. Polshoog en hink stap-sprong zijn voor het publiek en voor deelnemers beide zeer aantrekkelijke nummers. Het programma voor Zondag 1 Juni luidt als volgt: 100 yards, klasse A. 200 Meter, klasse A. 400 Meter, klasse A. 1 2 Mijl 804.50 M. klasse A. 3000 Meter klasse A. 4 maal 100 Meter. 3500 Meter wandelen met voorgift. 200 Meter horden. Verspringen met aanloop klasse A. Hoogspringen met aanloop klasse A. Polshoog klasse A. Hinkstap sprong klasse A. Speerwerpen klasse A. Discuswerpen klasse A. Vermeld zij nog dat deelnemers in het be zit moeten zijn van een identiteitsbewijs en dat de inschrijving sluit op 20 Mei bij het secretariaat der H. A. V. Haarlem, Rijks straatweg 2. De wedstrijden van A. A. C. op 11 Mei. A.s. Zondag opent A. A. C. haar seizoen met nationale wedstrijden op het terrein van de A.P.G.S. gelegen aan den Spaarndammer- dijk te Amsterdam. De wedstrijden vangen om half twee aan. De Haarlem-ploeg is als volgt samen gesteld 100 Meter: M. v. d. Berge, C. Berger. A. Benz, G. Rinkel, A. v. Welsenes, O. over den Linden. 100 Meter nieuwelingen: W. Kaan, R. Er- lings. 800 Meter: A. Paulen, W. Effern, v. d. Boo- ren, J. Brandenburg. 10 x 100 M.: l ploeg. 4 X 400 M.: 1 ploeg (onder voorbehoud). HoogspringenS. v. Musscher, Veurman, Visser, J. Brandenburg. W. Kaan. Polshoog nieuwelingen: Coster. Speerwerpen: G. Eysker, C. v. d. Zee. Cos- ter. Visser, Discuswerpen klasse B.: Veurman, S. v. Musscher. Op verzoek van den N. H. A B. is toestem ming verleend aan v. d Zee (Haarlem) en v. Genne (Alkmaar) om aan het nummer pols hoog buiten mededinging deel te nemen. Een aardige attractie voor de nieuwelingen.. Op de 10 X 100 M. stelt „Haarlem" alles in 't werk om V. en L. het record afhandig te maken. A. A. C. loofde op de 4 X 400 M. een fraaien beker uit, zoodat de animo voor deze popu laire estafette wel groot zal zijn. De Luchtgids. Genoemde vereeniging hield een wedvlucht van Vilvoorde (Belgie) afstand 162 K.M. De duiven werden te 9 uur in vrijheid gesteld. Th. Cramer 1 2 8 10 19 26 46; P. Boerjan 3 5 13 14 17 24 32 42; L. van Bragt 4 9 33 40 43 48; v. Duijn 6 11 22 51 52 53 25; Joh. v. d. Pol 7 15 23 36 56; Th. Cornet 12: J. v d. Klugt 16; W. H. Spoor 18 30 31 45 47 57 58; B. H. Gort 20; J. Lasschuit 21; W. Smit 27; G. Kors 28 99 55; J. W. Radsma 34 38 59: P. M. Kok 37: B. van Brec 39; H. Koelemeijer 41; W. S te ijl 49; H. Philippo 50; J. W v. d. Horst 35 44 61; K. Wits 60. Eerste duif 11 uur 22 min. Snelheid 1139.5 Meter per min. Laatste prijswinnende duif 11 uur 33 min.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 12